I BEGIN HEEFT NIET ALLE TIJD MET ANTWOORD OP VRAGEN VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD bezorger te Brouwershaven J. STEENLAND Delta Sport's jongste jeugd deed het goed te Vlissingen 5 BLIK DOOR HET WERELD INGEZONDEN STUKKEN Israels premier Begin schijnt te ge loven dat hy volop t\jd heeft om te komen tot een akkoord dat inder daad de spanningen wegneemt uit het Nabije Oosten. Hjj doet alles zo danig op zijn gemak, dat het overal ergernis wekt. Het kernpunt is een tweetal vra gen waarop de VS antwoord ver langen om te weten hoe ze verder kunnen gaan met hun bemiddeling. Washington wenst te vernemen hoe Israël zich het bestuur op de wes telijke Jordaanoever voorstelt als eenmaal een voorgestelde over gangsperiode van vijf jaar voorbij is, waarin een beperkt zelfbestuur is voorzien. En de tweede vraag is, hoe Israël zich voorstelt dat de Palestijnen be trokken worden bij beslissingen die toch vooral op hun toekomst betrek king hebben. De antxvoorden blijven nu al maanden lang uit en na veel pressie zijn uiteindelijk nog maar wat uiterst vage uitspraken gekomen van het Israëlische kabinet. Geen uitspraak Dit lijkt er niet op of Begin se rieus enige uitspraak wil doen waarop hij later vastgelegd kan worden. En dat zal toch moeten wil er ooit iets komen van de huidige onderhandelingen. President Sadat heeft geen onge lijk als hij paststelt dat Begin er al leen maar op uit is de zaak in be weging te houden maar dan zo dat er geen richting valt te ontwaren Een strategie die alleen zin heeft als men de overtuiging heeft dat de andere partij voorstelt als enige manier om tenslotte nog maar iets te bereiken. Sadat stelt dan meteen vast dat die strategie niet op zal gaan. Hij zegt bereid te zijn over alles en nog wat te praten, maar hij houdt vast aan de uitgangspunten dat niet Nogmaals: afscheid kantonrechter Waar het mij in mijn voriige in gezonden" (Zierikzeesche Nieuwsbo de van 27 juni j.l.) om te doen was, was te waarschuwen voor een men taliteit, die 'vanuit oen volslagen mis plaatste superioriteitswaan welbe wust grote delen van onze bevolking niet serieus neemt. Ik noem dat een fascistoïde mentaliteit. Uit een der gelijke mentaliteit, eenmaal zo al niet gemeengoed geworden, dan toch wijd verbreid, zijn, herinner ik me, af schuwelijke praktijken voortgeko men. Ze komen er nog steeds uit voort, zowel voor als achter het ijze ren. gordijn, zowel in de latijn-ame- rlkaanse als in de zogeheten „derde" wereld. Het is een mentaliteit, die ergens begint met het spreken over „de gro te, domme massa in het bezit van het stembiljet, die enze demokratie verpest", of van „publiek, ik veracht u". Het is, blijkens deze door hem gebezigde terminologieën, de men taliteit van dr. mr. H. P. Schaap. Ze getuigt van een diepe minachting voor zeer, zeer velen rondom ons, en van een arrogantie, waarvoor ik geen goed woord over hebben kan. Inderdaad, dan zijn hij en ik „in poJdtieis" en „in theologicis" tegen polen; staan we lijnrecht tegenover elkaar. Mijn poliiteke bewustzijn berust in elk geval niet op minach ting voor wie van mijn medemensen ook, en mijn theologie is er geen, waarin van mij minachting voor mijn medeschepselen gevraagd wordt. In tegendeel; gods liefde voor alle men sen, (ja, alle mensen, meneer Schaap) vraagt daarin om navolging, - van daar mijn keuze voor sociale bewo genheid - en gods vrede voor ieder een (iedereen, meneer Schaap), vraagt om praktisering, - vandaar mijn opkomen voor het pacifisme. En dan 'is mijn leest beslist niet alleen het. nieuwe testament, maar ook het mijnerzijds zo geliefde oude testa ment. Ik laat mij niet door de heer Schaap, zijn beide akademische gra den ten spijt, een belangrijk deel van de bijbel afhandig maken. Hij mag dan een zoon van het oude volk zijn, - het oude testament is niet alleen geloofsbezit van hem. En zeker niet, als hij het hanteert, zoals hij het han teert. Want ook uit het oude testa ment komt rpe geen god van minach ting voor wie ook maar tegemoet. Zijn weerwoord aan mijn adres (Zierikzeesche Nieuwsbode van 30 te marchanderen valt over de terug gave van Arabisch gebied en even min met het recht van de Palestijnen ziohzel fte regeren. Als Begin hoopt ooit Sadat zo moedeloos te krijgen dat hij in stemt dat bijvoorbeeld de Gaza- strook en stukken langs de Jordaan als Bijbels-Israël permanent bij de Joodse staat blijven, vergist hij zich. Dat zegt Sadat niet alleen, maar zo langzamerhand hoeft men er niet aan te twijfelen dat hij het meenf °°k. Geen „melaatse" Zo al niet uit innerlijke overtui ging dan wel omdat hij tegenover de andere Arabische leiders onher stelbaar zijn gezicht zou verliezen. Om diezelfde reden hoeft Begin geen hoop te koesteren dat Sadat zichzelf tot een soort melaatse in de Arabische wereld zal maken door met Israël een akkoord te sluiten dat uilsluitend op de grens tussen deze twee landen betrekking heeft. juni j.l.) heeft dan ook, helaas, slechts onderstreept, waarvan ik de heer Schaap reeds verdacht die te hebben: een fascistoïde mentaliteit. Een mentaliteit, van de gevolgen waarvan juist zijn geloofsgenoten zo afgrijselijk het slachtoffer werden. Tenslotte nog een enkele opmer king, en dan stop ik er, evenals de heer Schaap, ook mee, 1. Hij heeft het ergens over mij en mijn politieke vrienden. Ik ben niet bij enige politieke partij aangesloten, noch voel ik me daartoe aangetrok ken. 2. J. C. Bloem en Multatuli waar deer ik bijzonder om hun literaire kwaliteiten, vooral met de poëzie van Bloem heb ik grote affiniteit, maai de door de heer Schaap van hen aan gehaalde woorden onderschrijf ik in geen enkel opzicht. Ik weet trouwens niet, in welke kontekst zij die ge schreven hebben. 3. De.heer Schaap daagt me uit te bewijzen, evenveel voor het Neder landse volk gedaan te hebben als hij. Ik kan dat niet bewijzen; ik bezit geen medailles, ik neem tenminste aan, dat alle afkortingen onder zijn naam slaan op militaire medailles, en nog afgezien van de vraag, of deze - medailles iets bewijzen in de zin van zijn „uitdaging", ik wil mijn bewijzen ook liever niet in een krant leveren. Misschien zal er zich nog eens een gelegenheid voordoen, dat ik de heer Schaap onder vier ogen mag vertel len, wat hij van mij weten wil, en waarvan hij kennelijk overtuigd is, dat het in de verste verte niet haalt bij wat hij gepresteerd heeft. 4. Wat ik in de Hei-vormde Kerk bode van 3 september 1976 ge schreven heb was een grapje. Er is toen van kollegiale zijde met meer humor op gereageerd, dan door de- geen uit Dreischor, die de heer Schaap dit kerkbode-artikeltje dezer dagen toestuurde, en dan door de heer Schaap zelf, die het als een stukje venijn zo goed in zijn kraam te pas meende te zien komen. Zierikzee, J. B. ASSENDORP (Diskussie gesloten. Red.) ONDERWUS Bevorderingen aan L.T.S. Zierikzee ZIERIKZEE, 4-7. Aan de Techni- sche school „Schouwen-Duiveland" te Zierikzee zijn de volgende leerlingen bevorderd. Bevorderd naar de 2e klas Uit klas IA: B. van Achterberg, J. Blommaert, L. M. Bolle, jJ. L. de Bruine, J. M. de Bruine, C. B. Faber, M. V. v. Hekke, A. Jumelet, A. C. de Jonge, G. Jongejan, S. J. Kodde, P. J. E. Kouijzer, A. Lagendijk, W. C. Lokker, A. C. v. Oorschot, P. E. Ruyssenaars, M. J. v. d. Spek, M. A. IJzelenberg en F. J. Vermeulen. Uit klas IB: G. M. A. Akkermans, R. v. d. Berg, R. F. M. Brouns, R. J. van Damme, J. W. Dekker, M. K. Fe- leus, J. W. M. Fiebrandt, D. J. Fie- rens, A. J. Hendrikse, P. Jonker, H. W. Juffermans, F. Klapwijk, A. Kort, P. C. Kouwen, W. J. J. Liefrink, R. A. J. v. d. Noord, F. Roskam, F. Schults, J. W. Stoutjesdijk, L. Tromper, M. J. C. v. d. Wekken en W. van Winger den. Uit klas IC: B. Barendrecht, A. Berkhout, C. J. Bin, C. J. W. den Braber, E. Bunte, N. van Damme, R. Advertentie Wij zoeken een stevige knaap van een jaar ol zeventien, in bezit van fiets ot bromfiets, als Jj Sollicitaties: schriftelijk, mondeling ol telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, 2 Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel privé: (01119) 660. Drubbel, J. J. Folmer, J. C. Fonteine, D. Goines, R. de Graaf, M. P. Heij- boer, J. J. de Jonge, J. Kik, A. II. Koster, F. J. G. Kouijzer, mej. J. Kruis, J. J. La Grand, A. v. d. Maale, R. Meintema, M. P. Ravia, A. Schults en J. A. Verwijs. Uit klas ID: J. J. v. Almkerk, M. J. v. Ast, R. Duffener, H. L. Hillebrand, M. Lagendijk, E. C. W. J. Liefrink, R. M. Meerdink, I. M. Pankow, A. Ros kam, J. J. v. d. Sande, J. C. Schiette- katte, R. Schneider, D. Schults, R. Smaling, M. J. Stoutjesdijk, M. C. Verbeek, J. J. Verspoor, J. v. d. Wee- Ie, P. H. Wilbrink en L. v. d. Wekken. Uit de le klas 4 niet bevorderd. Bevorderd naar de 3e klas Afdeling Bouwtechniek a) Timmeren: M. J. Bodbijl, L. M. Bolle, S. Boot, S. J. v. Donge, J. Doo- ge (mets), C. C. J. v. Geesbergen, J. A. Groenendijk, H. Grevink, L. J. Heijboer, P. A. den Heten, J. C. de Jonge, P. D. Maliepaard, J. Saman, L. Stoutjesdijk (mets), M. Verkerk en M. P. Visser. b) Schilderen: W. Berrevoets, M. v. d. Bos, M. de Bruine, A. Koster en J. Verloo (vw). C-stroom: L. P. v. d. Houten, R. M. Koi-stanje, J. C. Kristelijn, J. M. R. E. Pirée, J. Praet en M. Slingerland. Afdeling Consumptieve Techniek J. W. Blom, T. J. W. Capelle, J. A. Duinhouwer, S. Duinhouwer, E. H. P. de Gelder, M. J. Groenendijk, F. M. Kloet, J. C. v. d. Linde, W. J. v. d. Maas, C. A. M. Mens, W. G. Merle, J. N. v. Mourik, C. W. Roggeband, L. C. v. Sas, A. A. de Vlieger, A. W. de Vlieger, R. J. v. d. Wekken, J. C. Wil- lemse, A. J. IJzelenberg en M. IJzen- brandt. C-atroom: J. A. Seijbel. Afdeling Elektrotechniek W. Brouwer, C. D. Quik en J. W. de Vries. C-stroom: A. C. Bos, H. J. Bij de Vaate, C. Dorreman, P. Fokker, G. Versluis en L. v. d. Wekken. Afdeling Mechanische Techniek M. L. den Boer, A. C. Flik weert, M. Geuze, J. M. de Glopper, A. Sadhoe- ram, B. v. d. Schoor, P. J. v. d. Velde, D. Verboom en H. G. de Voogd. C-stroom: J. H. de Bie en R. E. Gottmers. Afdeling Motorvoertuigentechniek M. F. Ajoeb, J. C. Berrevoets,, I. Fierens, A. A. Flikweert, J. C. Gil- jam, H. J. Olree, J. J. v. d. Panne, J. P. Roukema, H. Speelman en F. Spit- ters. C-stroom: A. J. Baart, B. J. Bij de Vaate, J. Boot, T. Bouwman, K. J. de Feiter, C. E. de Ruiter, D. J. Schil- peroord en H. Smits. Uit de 2e klas 28 niet bevorderd. Bevorderd naar de 4e klas Afdeling Bouwtechniek a) Timmeren: A. C. v. d. Bei-ge, A. P. van Damme, J. Flikweert, M. Geu ze, G. L. de Jonge, C. Juffermans, B. J. Schot, A. P. Slager, M. W. v. d. Velde7 D. Viergever, J. M. v. d. Werf en A. Willemse. b) Schilderen: M. L. Berrevoets, W. J. dén Boer, J. v. d. Bos, M. A. v. Diest, M. Holm en A. W. Janse. C-stroom: P. v. d. Hoeven en J. A. Louwerse. Van deze afdeling 6 niet bevor derd. Afdeling Consumptieve Techniek A. Berrevoets, L. Hanse, C. A. Kos ters, W. v. d. Maale, A. A. Nuyens, M. P. van Oeveren, A. P. Römelingh, M. Romer, N. M. Soeters, P. H. Son- nemans, J. A. van Spier en G. R. v. d. Wiel. C-stroom: T. v. d. End en J. T. H. Volkeri. Van deze afdeling 5 niet bevorderd. Afdeling Elektrotechniek P. C. Dekker, G. Dokter, M. J. Holm, R. de Jonge, J. J. Legemaate, M. J. Lodewijk, J. C. Middelhoek, M. Otte, R. de Rijke en C. Tettero. C-stroom: R. van Damme, H. J. de Feiter, L. J. de Feiter, R. v. d. Graaf, J. M. de Oude, J. M. Quaak en N. A. Romijn. Van deze afdeling 3 niet bevorderd. Afdeling Mechanische Techniek a) Machinebankwerken: A. T. Blommaert, J. Fondse, J. L. de Meul- meester en R. A. de Spirt. b) Constructïebankwerken: M. Boot, A. W. Dorst, J. M. Klompe en C. Seijbel. C-stroom: a) Machinebankwerken: M. J. Sprengelmeijer en A. Tettero. b) Constructiebankwerken: J. de Bie, A. Hartoog, W. Slootmaker en R. Sorgedrager. Van deze afdeling 2 niet bevorderd. Afdeling Motorvoertuigentechniek J. P. Boerma, R. Hartman, J. van Hese, L. C. Janse, J. M. Leistra, P. H. van Mourik, A. A. van Oeveren, W. de Reus, J. Schiettekatte, J. C. Ver wijs, J. C. Waleboer, M. Waleboer en C. v. d. Wielen. C-stroom: C. Hagesteijn, G. C. Lo- kerse, J. F. Kaashoek, j. A. Pos, R. M. v. Schelven en M. C. de Waaij. Van deze afdeling 6 niet bevor derd. MARKTBERICHTEN Paardenmarkt Utrecht UTRECHT, 3-7. Op de Utrechtse paardenmarkt zijn maandag 333 dieren aangevoerd. De prijzen warén als volgt: Luxe paarden f 2600-f 3675: werkpaarden f 1525-f 2473: oude paarden f I4U0- f 2350; 3-jarige paarden f 1350- f 2250; 2-jarige paarden f 1150- f 1850; hitten f 725-f 1250; veulens f 575-f 1150; pony's f 350-f 700. Prijzen per kg geslacht gewicht: Oude slachtpaarden f 4,80-f 5,60; jonge slachtpaarden f 4,90-f 5,80. VISSEIUJBER1CHTEN Eerste mosselen aangevoerd Donderdag 29 juni werden aan de veiling te Yerseke, de eerste mosse len van het seizoen 1978/79 aange voerd. De eerste aanvoer bedroeg twaalf partijen, samen 6821 tonnen, die voor wisselende prijzen van de hand gingen. Enkele partijen kwa men maar enkele guldens boven de minimumprijs (f 23,tot f 27,75), wat voor de eerste aanvoer opmer kelijk laag is; maar er waren ook partijen die van f 61,75 tot f 65,no teerden. De tweede dag (vrijdag 30 juni) was er een aanvoer van 3996 tonnen (8 partijen). De prijzen trokken toen wat aan. Slechts én partij (d'ie wat met pokken bezet was) ging voor f 25,08 van de hand, de rest werd verkocht voor f 50,tot f 55,55 en iets meer dan f 60,terwijl én par tij 1' 77,07 opbracht. Alle mosselen kwamen van de Waddenzee, de kwa liteit was redelijk tot goed. SCHEEPVAART Abida, 30-6 van Curapao naar Wel lington. Acteon, 1-7 van Chittagong naar Sin gapore. Aludra, 1-7 van 30 o.n.o. Algiers naar Rotterdam. Amersfoort, 1-7 van Willemstad naar Port au Prince. Diloma, 1-7 van St. James naar Cu rasao. Diogenes, 2-7 te Matarani. Mercurius, 2-7 van Charlestone naar Rotterdam. Ondina, 30-6 van Kanokwa naar Se- ria. Onoba, 1-7 van Gamba naar Lucina. KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Almelo: mevr. ds. M. W. van Beinum, Oudorp (N.-H.); te Uddel; D. J. Budding, kand„ Drie bergen; te Leersum: G. Pettinga, Utrecht. Aangenomen naar Streekgemeen- te „Fivellanda" (Leermens, Ooster- wijtwerd, Loppersum, 't Zand en Godlinze)drs. M. E. Boersma, kand., Nijmegen. Bedankt voor Middelharnis: D. van den Berg, Ede. Gereformeerde Kerken Beroepen te Drachten en te Nord- hforn (W.-Dld.): R. Pluim, Ridder kerk. Bedankt voor Schoonhoven-Willi- ge/Langerak: D. Braam, Vlaardin- gen; voor Hallum: H. Groeneveld, Gouda; voor Mijdrecht: drs. F. W. Fokkema, Laren (N.-H.). Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te NieuwleusenT. de Boer, kand., Kampen; te Ulrum: A. van der Sloot, kand., Kampen; te Loenen-Abcoude in kombinatie met Weesp: H. W. van Egmond, kand., Kampen. Bedankt voor Ureterp: R. T. Ur ban, Goes/Brouwershaven. Examens. Aan de Theologische Hogeschool te Kampen is geslaagd voor het kandidaatsexamen: A. de Jager, Beltweg 25, Kampen. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Dokkum en te Go- rinchem: H. J. Th. Velema, kand., Apeldoorn; te Biezelinge: C. van Atten, kand., Apeldoorn. Bedankt voor Leerdam: P. Roos, Harderwijk. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Nunspeet: A. Hoo- gerland, Krabbendijke; te Nijkerk: A. Venema, Drachten. Bedankt voor Amsterdam-Noord, Beekbergen en voor Poortugaal: A. Hofman, Scheveningen; voor 's- Gravenzande: A. Elshout, Slikker veer. Chr. Ger. Kerk Zierikzee In het blad Delta-Kontakt, orgaan van de klassis Middelburg der Chr. Ger. Kerken, wordt verslag gedaan van een recente kerkeraads- vergadering van de Chr. Ger. Kerk te Zierikzee, waarin vermeld de be roepingsprocedure rond de nieuwe predikant ds. B. de Graaf, thans te Utrecht-Noord, die inmiddels een op hem - in tweede instantie - uit gebracht beroep heeft aangenomen. Het Moderamen had een gesprek met de betrokken predikant, die te rug kwam op zijn oorspronkelijk af wijzingsbesluit, waarop genoemd Moderamen de kerkeraad voorstelde een nieuw beroep uit te brengen, waartoe ma.a. werd besloten. Daar na werd de gebruikelijke procedure gevolgd, waarna een beroep kon worden uitgebracht, met toestem ming van de klassis Middelburg. Ger. Gemeente Nieuwerkerk De kerkeraad van de Gerefor meerde Gemeente Nieuwerkerk heeft ter vervulling van de pred'- kantvakature het volgende dubbel tal gesteld. Ds. J. Karens te Op- heusden (vroeger te Nieuwerkerk) en ds. E. Venema le Drachten. Boeken en brochures Leiding geven in het jeugdwerk De Stichting Jeugd Schouwen-Dui veland heeft voor al diegenen die op één of andere manier met leiding geven in het jeugdwerk bezig zijn, een thema informatie krant uitgege ven. Daarin worden alle aspekten van dat leiding geven belicht en wor- Voor de vele blijken van belangstelling, welke wij mochten ontvangen na het overlijden van inijn lieve man en onze zorgzame vader en opa JOHANNES VAN ZUIDLAND betuige wij onze welgemeende dank. H. W. VAN ZUIDLAND-ALBURG kinderen en kleinkinderen Zierikzee, juli 1978 Karnemelksvaart 13 Wegens vakantie gesloten van 7 tot en met 22 juli RIJWIEL- EN TAXIBEDRIJF DREISCHOR - TELEFOON (01112) 496 Voor taxiritten bellen tijdens de vakantie naar 01112-474 den mogelijkheden aangedragen om| dat werk beter te kunnen doen. I Onderwerpen die worden behan-1 deld zijn onder meer: handenarbeid! en kreativifceit, spel en sport, muziek! en zang, het gesprek, rollenspel, kre-| atief spel, interview, ekskursie, aktie! voeren, kollage's en muurkranten enj audio-visuele middelen. Verder wordt opgewekt om ge-'*1 bruik te maken van het materiaal dat de Stichting Jeugd. Schouwen- Duiveland biedt. Het kantoor van de stichting is overigens in de maand juli gesloten vanwege vakantie van de jeugdleider. DUIVENSPORT P.V. „Gevleugelde Vrienden" Uitslag van de wedvlucht vanuit Compiègne met jonge duiven op 25 juni. Afstand 260 km. Gelost om 6.30 uur. Aantal duiven in concours 22. Aankomst eerste prijsduif 9.08 (1640 m/m). Aankomst laatste prijs duif 9.42 (1352 m/m). L. van de Hoek 1, 3, 4; W. Blom en zn. 2; komb. v. d. Linde-Bakker 5; komb. Feleus-Westenbrugge 6. Uitslag van de wedvlucht vanuit Compiègne met oude duiven op 25 juni 1978. Afstand 260 km. Gelost om 6.30 uur. Aantal duiven in con cours 179, Aankomst eerste prijsduif 9.06 (1659 m/m).Aankomst laatste prijduif 17,14 (l'§5l m/m). N. Scherpenisse 1, 17, 33, 36; A. C. Stoutjesdijk 2, 4, 9; A. Romijn 3, 8, 13, 31;'Abr. Stoutjesdijk 5, 7, 11, 18, 25; L. J. Fonteine 6, 24, 42; W. Blom en zn. 10, 20, 21, 27, 28, 32, 39; West- veer-Hartman 12; J. Kaaysteker 14, 35, 43, 45; komb. Magie 15, 34; komb. Gieskes-Lokker 16, 23, 30, 38, 40; C. M. Verwest 19, 37; komb. Fèleus- Westenbrugge 22, 26, 29, 41, 44. Donderdag 6 juli inmanden voor provinciaal concours N. A. B. van Z. van 17.45 tot 19.15 uur. Vrijdag 7 juli inmanden voor Beaumetz van 17.45 tot 19,15 uur. P.V. „Zierick" Hieronder volgen de wedvluchten, gehouden door de P.V. „Zierick" ,op 1 juli j.l. Vanuit Noyon met 84 dui ven. Afstand 239 km. Gelost 6.20 uur. Aankomst le duif 10.33. Laatste prijsduif 12.15. M. Bolle 1; C. v. d. Hoek 2, 10, 14 en 21; F. Maijs 3, 12 en 19; G. Bakker 4, 9 en 17; J. den Hengst 5, 6 en 20; M. K. Krijger 7; J. Verwijs 8; W. Heijboer 11 en 15; J. C. Wesdorp 13 en 18; H. v. d. Maas 16. Vanuit Chateauroux met 60 dui- ■ven. Afstand 563 km. Gelost 6.00 uur. jAankomst le duif 14.47, laatste prijs- |duif 16.01. P. v. d. Welle 1, 3, 7, 10 en 14; J. C. Wesdorp 2; J. den Hengst 4 en 6; M. IK. Krijger 5 en 8; W. K. Schot 9; J. ■Verwijs 11, 12 en 13; H. v. d. Maas [15. P.V. Duivelaitd Wedvlucht vanuit Nyon dd. 1 juli. Afstand ±242 km. In concours 67 duiven. Gelost om 6.20 uur. Aan komst eerste duif 10.59 uur; laatste prijsduif 12.40 uur. De uitslag is: J. v. d. Werf 1, 3, 7; J. W. van Dijke 2, 12, 15, 16; komb. Knop-Stouten 4, 10; komb. Dane- Dooge 5, 13; P. Otte 6, 14; A. Hey- boer 8; C. van Dijke 9, 11; A. de Jonge 17. Ook was er een concours vanuit Chaleauroux. Afstand ±565 km. In concours 12 duiven. Gelost om 6.00 uur. Aankomst eerste duif 15.03 uur; laatste prijsduif 15.43 uur. De uitslag is: komb. Knop-Stou ten 1, 2; P. Otte 3, 4. P.V. „De Bruse Trekker" Hieronder volgen de uitslagen van de wedvluchten gehouden door P.V. Bruse Trekkers, Concours Noyon, afstand 244 km, aantal duiven 82. Aankomst le duif 10.25.49 uur. Aankomst laatste duif 12.19.09 uur. L. IJzelenberg 1, 19 en 20; J. v. Po- pering Lzn. 2, 4 en 17; W. Wittenburg 3 en 8; P. H. Steketee 5 en 16; Comb. Steketee-v. Driel 6, 9, 14 en 18; W. v. Kooten 7, 15 en 21; J. M; Jumelet 10 en 11; J. v. Popering Jzn. 12 en 13. Concours Chateauroux,'afstand 567 km, aantal duiven 52. Aankomst le duif 14.29.45 uur. Aankomst laatste duif 15.16.22 uur. J. Griep 1; J. M. Jumelet 2; M. C. de Koster 3, 7, 9 en 10; J. v. Popering Lzn. 4 en 12; Gebr. de Jonge 5; J. J. M. Steketee 6 en 11; W. Wiltenburg 8; Comb. Duivendijk-Schults 13. P.V. „De Reisduif" - St. Philipsland Uitslag van de gehouden wed vlucht van de P.V. „De Reisduif" te St. Philipsland vanaf Quievrain op zaterdag 24 juni 1978. In concours harde zuidwestenwind gelost om waren 76 duiven. Ze werden met 15.00 uur. De snelheid van de eerste duif was 1374.05 m/m. Aankomst 16.40.54. De snelheid van de laatste duif was 1304.04 m/m. Aankomst 16.46.11. J. Verwijs Zn. 1 en 8; A. S. Hooglander 2 en 16; J. C. Verwijs 3 en 12; J. D. Quist 4; Iz. Vermeij 5; A. Faasse 6 en 19; A. v. d. Est 7; Jac. Geense 9; M. Meijer 10; W. Verwijs 11; Gebr. Fonteijne 13; Iz. Reijn- goudt 14; L. Reijngoudt 15 en 17; D. J. Hage 18. ATLETIEK Zeeland Sport organiseerde te Vlis singen de derde wedstrijd van de Ir. Knaap putfllenkompetitie. De jong ste jeugd van Delta Sport draaide weer prima mee in de op hoog peil staande Zeeuwse pupillenatlctiek. De B-jongenspupillen verstevigden hun goede tweede positie in het al gemeen klassement. Mark v. d. Riet werd derde met 19.03 punten (voor resp. 6.6 sec op de 40 m - 4.80 m bij 't kogelstoten en 3,68 m bij 't ver springen). Paul Legemaate zesde met 1768 punten (resp. 7,3 sec. - 5,91 m - 3,15 m) Robert Jan van Dijke zeven de met 1702 punten (resp. 6.9 sec. - 4,35 m - 3,42 m) en Erik Jan Kort achtste met 1652 punten (resp. 7.4 sec. - 5,40 m - 3,07 m). Clubrecords waren de 5,91 m met^de kogel van Paul, de 3,68 m ver van Mark, terwijl de 6.6 sec. van Mark een evenaring was en de 3.54.4 min. van Eric Jon op de 1000 m e enverbetering. De B-meisjespupillen Nini Schot en Martine Vis behaalden resp. een zevende en twaalfde plaats met 1339 punten( resp. 7,7 sec - 3,44 m en 3.16 m) voor Nini en 991 punten, (resp. 8.6 sec, - 3,38 m en 2,56 m) voor Martine A-meisjes pupil Sandra Olijhoek maakte met 1406 punten een goed debuut. De driekamp 60 m. kogelsto ten - hoogspringen werkte ze als, volgt af: 10.3 sec - 3,64 m en 1,00 m. Danielle v. Veeren scoorde 1493 pun ten met resp. 10.3 sec. - 4,19 m en 1,00 meter. A-pupil jongen Marcel de Jonge had pech met hoogspringen daar hij een eigen spike in zijn been kreeg. Noodgedwongen stopte hij op 1,05 m, terwijl hij eerst een snelle 9,1 sec. op de 60 m had gelopen en later toch nog 6,76 m met de kogelstootte, wat hem totaal 2167 punten opleverde. De aanwezige C en D jeugd (allen meisjes) van Delta Sport deed ook weer van zich spreken. D-meisje Ja- colies van Gastel voegde weer vier gouden medailles aan haar verzame ling toe met een grandioze reeks: 1,50 m hoog, 8.3 sec. op de 60 meier - 1.48.2 min. op de 600 meter en 4.46 m bij het verspringen. Minder succesvol was deze keer Janneke v. d. Linde, die steeds net naast de prijzen greep: 4e op de 60 m in 9,1 sec, vierde bij 't verspringen met 3.93 m en 1,35 m hoog. Frederike v. Veeren haalde de halve finale 60 m in 9.4 sec en liep de 600 m in een bemoedigende 2.09.4 min. Jaqueline de Vos sprong 3.40 m ver en liep de 60 m in 9.7 sec., terwijl Irma Tromp haar debuut maakte met 11 sec. op de 60 m. Anncmieke Goedhart's beste verrichting was 3,58 m ver. Mariette van Veeren. het eni ge C-meisje, sprong 1,30 m hoog, liep 1.59.5 min. op de 600 meter, maar vooral blij kon ze zijn met haar J1.6 sec. op de 80 meter, een persoonlijk rekord.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 5