Burgemeester Hekman bowlde ,,'t Punt" in Bruinisse open Zienkzees gemeentesekretaris R. van Ommeren werd hartelijk „uitgewuifd" Expositie watersnoodramp 1953 in Rotterdam GELD NODIG Feest voor gasten en bevolking DE ZIERIKZEESCHE COURANT Na periode „vol veranderingen' BRUINISSE, 1-6. Met een enorme zwaai met een bow- lingbul heeft burgemeester T. C. Hekman van Brni- nisse zaterdagmiddag restaurant-bowling ,,'t Punt" geopend. De bal rolde onder de tonen van Ted Easton's Jazzband door een tekenjng van Dick Bruynestein in de deuropening. Daarmee heeft Bruinisse in reltrca- ticprojekt Aquadelta een uitgebreide akkommodatie er bijrestaurant, bar, bowlingbanen, squashbanen, fitness centrum, discozolder, sauna, solari um, kinderopvang en de bekende „flipperkasten" overal in de zaak voor tussendoor. Eén van de eerste dingen die de heer en mevrouw Hekman sa men met de andere gasten deden was dan ook het hele bedrijf bekijken. Het openingsfeest nam de hele za terdagmiddag en -avond in beslag en geprobeerd was daarbij niet alleen de gasten van Aquadelta, maar ook de bewoners van Bruinisse te be trekken. Uit de lucht De Ted Easton's Jazzband voer in de middag vanaf de haven van de watersportvereniging de Aquadelta- haven in, waar aan de wal hen een huifkar wachtte, waarop het gezel schap spelend een rondgang door Bruinisse maakte. Om vijf uur on geveer arriveerden de muzikanten bij het parkeerterrein van Aquadelta, waar een groot aantal belangstellen den verzameld was voor de volgende stunt, die letterlijk „uit de lucht" viel. Vanuit een overcirkelend motorvlieg tuig daalden de parachutisten Dick v. d. Jagt, Jan Beumer, Henk Grö- ning en Auke van Achteren, van paracentrum Teuge, op en rond het parkeerterrein. Daar overhandigden zij de eerste burger van Bruinisse de bowlingbal voor de openingsplech tigheid. In het restaurant - waar te keningen van sportlui, gemaakt door Dick Bruijnestein, de wanden ver sierden om de relatie met de sport- tieve mogelijkheden in ,,'t Punt" aan te geven - werden de heer en me vrouw Hekman verwelkomd door de heer Jus van Doorne, oud-rugbyspe- ler, promotor van rugby en squash, één van de eigenaren van ;,'t Punt" en gastheer deze dag. V reugde Burgemeester Hekman stak zijn vreugde over het tot standkomen van dit projekt niet onder stoelen of ban ken. Hij wees erop dat dit een be langrijk element' is in het totale pak ket van voorzieningen dat Aquadelta voor ogen staat. Het doel is geweest - zo zei hij - dat gemeentebestuur en projektontwikkelaar in goede samen werking trachten een vakantie-oord te kreëren waar de vakantieganger na gedane arbeid zich op allerlei ge bied kan ontspannen. „Naarmate het projekt Aquadelta meer gerealiseerd en zichtbaar wox-dt, neepit de alom gehoorde kritiek af, omdat men kan zien wat in goede samenwerking tus sen overheid en bouwer bereikt kan worden". 1-Iij wees ook op de 'keerzijde van de medaille: de noodzakelijkheid dat er rekening wordt gehouden met de autochtone bevolking, met zijn eigen tradities en sfeer, voor wie het Advertentie 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Fiuancieringskantoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 ZIERIKZEESCHE 3 juli 1978 Nr. 22329 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakleur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Aktie om behoud kerk Kerkwerve ZIEKIKZEE, 3Q-6. Na een fuuktie-periorie van twintig jaar was Zierikzees' gemeentesekretaris, de heer R. van Ommeren, al een slads-„instituul" geworden, maar (foor zijn benoeming tot lid van g.s. (SGP) kwam daar een abrupt einde aan. Tijdens een opgewekte bij eenkomst werd vrijdagavond du heer Van Ommeren benoemd tol ereburger van Zierikzee. In ccn volle Vierschaar werd hij „uitgewuifd", als men het zo wil zeggen. „Tout Zierikzee" was er, om een ry sprekers aan te boren, die de loftrompet stak, omdat de heer Van Ommeren het hier zo voortreffelijk heeft gedaan. Van 1953 af eerst vijf jaar als hoofdkommics cn daarna twintig jaar als sckretaris. „Met uw benoeming lot lid van g.s, wil ik u - namens het gemeentebe stuur - hartelijk gelukwensen, want die verkiezing is uniek, gelet op het feit dat voor het eerst de SGP in dat kollege is vertegenwoordigd", aldus burgemeester De Meester, die wist hoe de heer Van Ommeren zijn be noeming heeft te danken aan zijn grote kapaciteiten en zijn kennis van zowel het gemeentelijk als hef provinciaal bestuur. Hy merkte op dat dc scheidende funktionaris als 'f ware vergroeid is met het gemeentelijk Zierikzees' be stuursapparaat, maar zeker niet uit geldingsdrang deze nieuwe stap ge daan heeft. „Het is op uw weg gekomen en u ziet het als plicht, ook tegenover de kiezers". „Krachten en talenten" Sprekend over het werk stipuleerde de heer De Meester dat de vertrek kende sekretaris het inderdaad als zijn plicht zag cn ziet met zijn krach ten en talenten naar beste kunnen te woekeren. „U zult daar wel met grote terughoudendheid op reageren, maar daardoor groeit slechts het respekt". De heer Van Ommeren werd op 16 februari 1953 benoemd tot hoofdkom mies en in 1957 volgde zijn benoe ming tot sekretaris. „In die tussentijd is veel gebeurd, veel veranderd en is er sprake van een toeneming van taken, van uitgroei van het w<^rk en vergroting van het aantal medewer kers". Financieel inzicht Geprezen word het groot financieel inzicht en het vertrouwd zijn met de begrotingsproblematiek. Er was ook sprake van progressiviteit t.a.v. de legalisatie, automatisering en de or ganisatie van dc administratie. „U was een uitnemend kenner van die administratie en een goed adviseur voor kollege en raad. Hetzelfde geldt ook op het punt van loyaliteit jegens bestuurders en kollege". Kou takten „Veel is van de grond gekomen en een niet gering gedeelte is te danken aan uw inzet. Talloos waren de amb telijke kontakten (griffie) cn vele de nota's en brieven, die uitstekend wa ren geredigeerd. Als penningmees ter van „Borrendamme" had u een belangrijk aandeel en verder in het werk voor de Slavenkas (van '70-'74 president-kommissaris) en als sekre taris van de Ver. van B.. W. en S. In die tussentijd kwamen en gingen burgemeesters, wethouders, raadsle den en medewerkers. Zij allen zullen dankbare herinneringen bewaren aan de goede sfeer". In zijn duidelijk geaccentueerd dankwoord betrok de burgemeester ook mevrouw Van Ommeren en de kinderen van de familie, zich geluk kig prijzend dat de „Van Ommerens" te Zierikzee blijven wonen en wij hen zo lang in ons midden mochten hebben- Ereburger De burgemeester deed hierna me dedeling van het ere-burgcrschap, op grond van een desbetreffend raads besluit en spelde de heer Van Om meren het eremetaal op de borst. Als stoffelijk blijk van waardering werd een antieke facsimilé-uitgave over handigd van dc „Kroniek van Smal- lcgange" (een super-geschenk!). Me vrouw Van Ommeren werd bedacht met een „Tirion", een fraaie gravure van het antieke Zierikzeesc stads- silbouet. Wethouder C. Bij de Vaalc prees zich gelukkig twintig jaar met de se kretaris te hebben mogen samen werken. „Vooral in te lijd van „de gezagskrisis" was het wel eens erg moeilijk. Bij wijze van spreken stond ik aan de slang en u leverde het blus water", aldus de wethouder, die voor al vernoemde de aktiviteit rond dc totstandkoming van de Regionale so ciale dienst. Hij dankte de vertrek kende voor de ondervonden vriend schap en feliciteerde met diens on derscheiding. Stem van de raad Woordvoerder van de raad was dc heer L. Becu, die op geestige wijze het optreden van de sekretaris tij dens de raadsvergaderingen schelste. „Hij doet niets", maar zijn gefluis terde adviezen cn waai-schuwingen zijn er altijd. Hij herinnerde aan sa men gemaakte reisjes, o.m. naar Hat field, toen ook de Van Ommerens ge veld werden door zeeziekte. Het (Vervolg pag. 2) ZIERIKZEE. Het echtpaar Van Ommeren in dc bloernetjes op de vrijdag ge houden afscheidsavond. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) niet prettig is te ervaren dat „zo'n gigantisch projekt naast je deur ge zet wordt". Kudu Namens het gemeentebestuur en als voorzitter van de Stichting Aqua delta feliciteerde hij gebruikers en beheerder van ,,'t Punt" en wenste veel sukses toe bij een goede en voor al rendabele exploitatie. „Ben ik goed geïnformeerd, dan hebben wij in Bruinisse als eerste gemeente in Zeeland de primeur van de eerste squash-z.aal in deze pro vincie". De heer Van Doorne dankte hierna de burgemeester voor zijn woorden en bood mevrouw Hekman een bloe metje en de eerste burger een siga rettendoos aan. „Het eerste kado voor het nieu we gemeentehuis, dat we mede dank zij deze ontwikkelingen in Bruinisse hebben kunnen bouwen," aldus de heer Heieman. Het personeel van ,,'t Punt", dat evenals de bouwers door de heer Van Doorne in de dankwoorden werd betrokken, bood hierna een enorme taart aan in de vorm van een punt. Mevrouw Van Doorne kreeg een boeket bloemen aangebo den. Zij sneed de taart aan, die na het diner aan alle belangstellenden werd aangeboden. Die belangstellenden kregen de rest van de avond volop gelegenheid om kennis te maken met alle aspek- ten van dit nieuwe bedrijf. Ted Easton's Jazz band zorgde daarbij voor de nodige sfeer. ROTTERDAM, 1-7. Van dinsdag 4 tot en met vrijdag 14 juli wordt in het landhuis „De Oliphant" in Rot terdam een tentoonstelling gchoud- den met als titel „Waterkering na watersnood". Deze expositie geeft aan de hand van enkele honderden foto's, bege leidende teksten en overzichtskaar ten een beeld van watersnoodramp van februari 1953. Er zal ook aan dacht worden besteed aan hetgeen daarna is gedaan om het zuidwesten van Nederland tegen een dergelijke ramp te beschermen. De expositie is opgezet door de provinciale waterstaat van Zuid- Holland in samenwerking met een aantal waterschappen. Tijdens de tentoonstelling worden twee films gedx-aaid uit de eerste tijd na de wa tersnoodramp. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Met een enorme zwaai gooide bur gemeester T. C. Hekman zaterdag middag een bowlingbal door een tekening voor de deur van restau rant-bowling ,,'t Punt" in Bruinisse, dat daarmee officieel geopend was Verwachting lot dinsdagavond: Buien Wisselend bewolkt niet buien; ma tige tot krachtige, aan de kust nu en dan har-de nooi-dwestelijke wind; minimiimtemperaturen i-ond 9 gra den, maximumtemperaturen onge veer 14 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 2 tot 10. Min.-lemperatuur: omsti-eeks 11 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 17 gr. Kans op een droge periode van minsens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel di*oog elmoal: 50 pi-ocent. N.B. Voor de lempei-aturen geldt voor woensdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 4 juli. Zon op 5.26, onder 22.02 Maan op 5.03, onder 20.53 Nieuwe maan: 5 juli (11.50) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 4 juli 3.45 16.03 9.23 21.52 Springtij: 7 juli. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 3-7. Het K.N.M.I. deelt mede: Voor dinsdag wordt koel weer met buien en veel wind verwacht. Een depressie, die maandagmorgen boven noord-Schotland aankwam, trekt het komende etmaal via de Noordzee in de richting van zuid- Denemarken. Nabij de Azoren heeft een krachtig hogedrukgebied zich sinds zaterdag naar het noorden uitgebreid en beeft verbinding ge maakt met een hogedrukgebied bo ven Groenland. Tussen deze rug van hogeluchtdruk en de eerder genoem de depressie, heeft zich een krach tige noordwest-stroming ingesteld, die koude en onstabiele lucht via de Britse eilanden en de Noordzee naar onze omgeving zal aanvoeren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1