Schaakvereniging Zierikzee gaat met bord en stukken de straat op Nog geen P.S.P.-propaganda- kraam op het Havenplein Htoofzr Afscheid van zesde-klassers met musical TIJDELIJKE BEZORGERS Officiële ingebruikname openluchtschaakspel STREEKNIEUWS Gemeenteraad Zierikzee Gebruik'm goed. 4 ZIERIKZEE, 28-6. Een groepje mannen staat in de Beurs van de Gasthuiskerk rond een geblokt stukje vloerbedekking, met daarop ongeveer zestig centime ter hoge „krukjes" - daar lijken de houten voorwerpen althans op. Als er geen brommers - tergend tierend - langskomen, hoort men orgel klanken vanuit de kerk komen, of de mannen opmerkingen mompelen als: „Dat gaat te snel voor ons", „Je ziet ze gewoon denken, hè" en „Ja joh, die ben je kwijt". steviger, kunnen niet opwaaien en zijn gemakkelijk schoon te houden. Bovendien kan dit veld. ter ver dere verspreiding van de sport, voorts de overwegingen van het ge meentebestuur omtrent de uitvoe ring van de schaakvelden. Aanvan kelijk, zo vertelde de heer De Mees ter had men aan een laken gedacht. Maar de tapijttegels waarvoor uit eindelijk gekozen werd zijn veel zichtelijk". Ook over de openingspar tij tjès toonde hij zich tevreden. „Hel publiek is aan zijn trekken kunnen komen, er zaten heel mooie kombi- naties tussen". Drempel Het openluchtschaakspel, dat So ciëteit „De Vereeniging" eind vorig jaar aan de gemeente aanbood, die het op haar beurt weer meteen in het beheer van de Schaakvereniging Zierikzee overdroeg, was zo juist - woensdagavond - in gebruik geno men. Burgemeester Th. H. de Meester verrichtte de eerste zet voor de „wit-speler", ds. J. A. J. Seeleman uit Brouwershaven, de kersverse kampioen van Zierikzee en derde in het persoonlijk kampioenschap van de Zeeuwse Schaakbond. Met de zet E2-E4 van de burge meester, was de ingebruikname een feit. Voorzitter van de Sociëteit, de heer C. G. Langelaar, die voor gast- speler C. van Wijgerden de eerste zwarte zet deed, antwoordde met G6-G7, waarmee de traditionele „Pirc" ontstond. Van daaruit werd verder gespeeld gedurende ongeveer een kwartier. Na ruim twintig zetten verloor de heer Seeleman zijn vlag: hij had de tien minuten overschreden die elke speler in dit partijtje snelschaken had toebedeeld gekregen. Ook zijn positie was minder sterk dan die van zijn tegenstander, legde een en thousiaste omstander uit. Geen wonder overigens, want de heer Van Wijgerden, die voor dit „potje" spe ciaal uit Rotterdam was overgeko men is een van de sterkste spelers van Nederland. Verspreiding Voorafgaande aan het verrichten van de eerste zet had de heer De Meester, die zich bij deze gelegen heid ook als schaak-meester mani festeerde, verklaard te hopen op een bredere verspreiding van de schaaksport middels deze open- luchtattraktie. En: „Ik vind het fijn dat het eindelijk zover is dat dit spel in alle openheid zijn ware bestemming heeft gekregen." De eerste burger memoreerde overal ingezet worden: op de Beurs, op schoolpleinen etc. Snel Een professioneel oordeel over de nieuwe Zierikzeese aanwinst kwam van de heer Van Wijgerden. ,,'t Went snel, deze manier van scha ken, het werd voor mij al snel over- Dat het publiek aan zijn trekken komt is ook de bedoeling van Schaakvereniging Zierikzee. Zij wil bij het publiek de „drempelvrees", die er bestaat ten opzichte van het schaken, wegnemen. „Schaken is geen elitaire sport en ook als een voudig schaker kan men rustig bij de vereniging terecht," vertelt een der leden. De vereniging zou een aantal nieuwe leden goed kunnen gebrui ken. HAAMSTEDE, 28-6. In de kombi- school te Haamstede werd woensdag avond door het schoolbestuur en het hoofd van de C.N.S. „Onder de Wie ken" afscheid genomen van de leer lingen die de school gaan verlaten. Na een kort openingswoord door het hoofd van de school, de heer S. Karstens, werd door de leerlingen die de school gaan verlaten, in de ge meenschapszaal een musical gepre senteerd onder de titel „Een speel tuin 't EindeDeze musical, waarbij het om de vraag ging of er op een pleintje een snelweg zou ko men of een speeltuin, werd op vaar dige wijze voor het voetlicht ge bracht. De nodige zorg hierbij was ook besteed aan de kostumes en de dékors. Aan het slot werden de jeug dige toneelisten voor de door hen ge leverde prestaties met een spontaan applaus door de aanwezigen beloond. De voorzitetr van het schoolbestuur, de heer C. A. van Oord, feliciteerde de medewerkers aan de musical voor de voortreffelijke wijze waarop, zij het geheel hadden gepresenteerd". De heer Van Oord wees verder op de uitstekende verhouding tussen het schoolbestuur, de oudervereniging en Advertentie Wij vragen voor de periode juni t/m augustus enige Voor de bezorging van dit blad in verschei dene plaatsen op Schouwen-Duiveland ter vervanging vpin de vaste bezorgers tijdens de vakantie. Min. leeftijd 16 jaar. Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode (t.a.v. de heer J. v. Loon) Jannewekken 11, Zierikzee. Telef. (01110) 2255, na kantoortijd (01119) 660. de leerkrachten in dc school, een ge geven dat tot goede resultaten moet. leiden. Met het gedicht „Afscheid van leerlingen" nam de heer Van Oord afscheid van de schoolverlaters, waar bij hij hen het allerbeste toewenste in de toekomst. Namens het school bestuur kregen allen een boekje aan geboden. Dia-serie Door het schoolhoofd, de heer Kar stens, werd vervolgens nog een kleu- ren-diaserie vertoond van het on langs gehouden schoolkamp te Oost- kapelle, waarbij ook een bezoek ge bracht werd aan Middelburg, waar het stadhuis en Miniatuur Walche ren werd bezichtigd. De heer Karstens nam vervolgens afscheid van de leerlingen, waarbij hij hen het allerbeste voor de toe komst toewenste en hen trakteerde op een ijsje. Namens de leerlingen spraken Ka rin Jonker en Arnold Kriens woor den van dank tot de leerkrachten voor het genoten onderwijs. DREISCHOR Geslaagd Voor het M.O.-B (doktoraal) exa men biologie slaagde aan de Rijks universiteit te Utrecht,- de heer G. J. C. Buth te Dreischor. OUWERKERK Burgemeester op de fiets Op vrijdagmiddag 30 juli om drie uur opent burgemeester J. D. de Kam de zuidelijke van een tweetal door VVV-Duiveland en VVV-Brui- nisse uitgestippelde fietsroutes. Dc routes zijn met aparte kleuren aan gegeven op een door beide VVV's gezamenlijk uitgebrachte kaart en voorzien van een inslruktieve tekst. De opening van de zuidelijke route zal uiteraard verricht worden op de fiets. Dc tocht die gestart wordt op de Ouwerkcrkse Ring en zal gaan langs het Krekengebied, Viane en Oudesluis, gaat ongeveer drie kwartier duren. ZIERIKZEE, 28-6. Dc l'Sl' krijgt nog ficcu „ja" op ecu door die partij ingediend verzoek met een politiek propagandakraani te staan. Bij een stemming op de woensdag gehouden raadsvergadering, staakten de stemmen (6—6); de heer Sprengelnteijer was afwezig. Dc vergadering, onder voorzitter schap van burgemeester Th. II. dc Meester, luisterde naar een vertoog van dc heer Groen, die alle partpen op dit punt een zekere vrijheid wilde geven. In principe wilde hg aile me dewerking verlenen. De voorzitter vond het niet zo nodig. De gemeente geeft wel vrij heden. met name als er verkiezin gen op komst zijn. maar de ruimte op het Havenplein is niet groot en als men één kraam toestaat, moet men meerdere toestaan. De heer Groen voelde deze prak tische bezwaren wel aan. maar hel ging hem om het principe. In prin cipe wil hij „ja" zeggen. Dc heer Dc Rijke was hel eens met het kollege. Waarom - zo vroeg hij - moet men uitgerekend met een kraam op het plein staan. Dc heer Roskam zag heil in een door dc stad rijdende bakfiets. Om dc plaats De voorzitter erkende dat propa ganda altijd mogelijk moet zijn. maar ter zake gaat het om de plaats. Tegen de verkiezingstijd mag het wat soepeler: daartoe zijn er ook de bekende plakborden, maar als men zo n kraam toestaat, komen er ook allerlei andere ge-interesseerden Als men één toestemming geeft moei men iedereen toeslaan. Bo vendien zullen er stellig pamfletten worden uitgereikt, die dan weer op de grond terecht komen. Kegels De heer Groen dacht meer aan een gericht pamflcluitdeling; rom mel op de grond is voorheen ook niet voorgekomen. Hij herhaalde dal het om het principe gaat; later kunnen regels worden gesteld. De heer Verschelling vond een stand voor Namibië (waar het om ging) toch ook nog weer wat anders als van een politieke partij. Wethouder Den Boer vond hel maar beter regels te stellen, voor dat de zaak uit de hand loopt. De heer Groen verzocht om stemming van het kollege over een b. w.- voorstel, met dien verstande dat de saillante punten t.a.v. de belemme ring getild zouden wórden. Over dit voorstel, flat de „weg naar cch kraam" zou hébben gcopënd, staak'*1 ten de stemmen. MEUWERKERK Peuters bezochten bakkerij Woensdagochtend bezocht de Nieuwerkerkse peuterklas met de leidsters de bakkerij van de heer H. A. ten Hove. Enigszins onthutst wa ren de peuters van hef velé wat daar te zien was. Allen werden voorzien van een bakkersschortje en na wat rondgekeken te hebben kreeg iedere peuter een stukje deeg. Alsof het klei betrof, dat kennen ze nl.. maakte ieder daarvan een broodje. Al spoedig waren ze opge wekt bezig. Later mochten ze hun broodje ophalen, verpakt in een doosje met nog voorzien van lek kers. Bij het afscheid kreeg iedere peuter een oliebol mee. Dit bezoekje aan de bakkerij was een attraktie vanwege hun laatste peuterschoolmorgen van dit sei zoen. Diefstal Uit een schuur bij een boerderij in Nieuwerkerk zijn twee garelen van paarden gestolen. De garelen waren eigendom van de heer O.D.R. uit Zevenbergen. Geslaagd Na het gehouden eindexamen aan de Rijks Middelbare Agrarische School te Goes slaagde de heer J. A. v. d. Velde uit Nieuwerkerk voor het examen Landbouw. 3-jarige richting, tevens behaalde hij het diploma booglassen. P.J.Z. schuurfeest De P.J.Z. afdeling Schouwen-Dui veland heeft op vrijdagavond 7 juli een grandioos schuurfeest bij de fam. Goense aan Rijksweg 7. De groep „Revolation" zal aan dit ge beuren, dat ook voor niet-leden toe gankelijk is, medewerking verlenen. Tentconcert Zaterdag 1 juli a.s. zal bij gunstig weer een concert worden gegeven door de plaatselijke muziekvereni ging „Oefening en Uitspanning" in samenwerking met het muziekkorps uit Bruinisse „Nu met Hope". Beide korpsen o.l.v. de heer A. Radewalt te Nieuwerkerk. Afscheid kleuter juf Alle kinderen van de algemene kleuterschool gaan vrijdagmiddag afscheid nemen van „juf de Jager", 's Avonds kunnen ouders, oud-leer lingen en anderen de scheidende juf de hand drukken en wel - in tegen stelling tot wat eerder werd gemeld - van half acht tot half negen in het schoolgebouw. OOSTERLAND Aanleg sportvelden Er wordt op het ogenblik hard ge werkt door mensen en machines van het Aannemingsbedrijf „Schouwen- Duiveland" uit Zierikzee aan de aan leg van de nieuwe sportvelden-kom- plexen ten noorden van de Weel straat. Onder direktie van de Gront- mij, een instelling, die op dit gebied reeds zijn sporen verdiend heeft, wordt dit omvangrijk werk geklaard. Er komt een hoofdveld. een bijveld. een oefenveld en een speelveldje achter dc school gelegen, tesamen groot 3.26 ha. Do grond wordt geëga liseerd. Tenslotte wordt een laag zóet. zand opgebracht van enkele centi meters dik. dat door de grondlaag heen gemengd wordt cn dient, tot verschraling van dc grond. Waar schijnlijk zal in hel najaar hel gras kunnen worden ingezaaid, wanneer het terrein voldoende is ingezakt. Van te voren is het veld reeds ge draineerd, waarvoor aan dc oostzijde een sloot is gegraven voor afwate ring van het terrein. Naar schatting zullen deze egalisatiewerken nog en kele weken in beslag nemen in elk geval hoopt men voor de bouwvak vakantie hiermee gereed te zijn. Het zal dan nog ongeveer twee jaar du ren eer de velden bespeelbaar zullen zijn omdat er uiteraard een sterke zode gegloeid moet zijn. De werk zaamheden worden verricht naar richtlijnen van de Koninklijke Ne derlandse Voetbal Bond. Concert Oostcrlands Fanfare Op zaterdagavond t juli zal dc plaatselijke muziekvereniging „Oos- terlands Fanfare", een zomeravond concert geven op de muziektent aan het Koninginneplëin, onder leiding van de direkteur, de heer Jac. Cu- pelle. De drumband van de vereni ging zal op bescheiden schaal een kleine show geven aan het Koning- inneplein. Het bestuur vraagt be leefd de nodige stilte te betrachten, tijdens het uitvoeren van de ver schillende nummers en niet telkens met bromfietsen voorbij le spurten, wat voor de uitvoerenden en voor het luisterend publiek zeer hinder lijk is. Gehoopt wordt op gunstig weer. Opbrengst kollekte In de maand juni werd in Ooster- land weer gekollekteerd ten bate van de Mbuma-zending. Onder leiding van de heer D. I. van de Velde werd gekollekteerd door: Annie en Ellie Bakker, Chris van der Hulle, Rianne van der Maas. Tineke en Edie Meer man en Jannie Steenpoorte. De op brengst bedroeg de mooie som van f 232,85. Waarvoor zeer veel dank aan.de milde geefsters en gevers, en niet minder aan de leiding en de kol- lektanten. OOSTERLAND Ophalen oud papier Op zaterdag 1 juli zal het komité voor de zending van de Geref. Ge meenten weer oud papier ophalen in het dorp. Omstreeks negen uur start men met tractor en wagen en de burgerij wordt beleefd verzocht zo mogelijk het oud papier gebonden aan de straat of het trottoir gereed te leggen voor een vlotte afvoer. Bij voorbaat zeer hartelijk dank. Geslaagd De heer Wim Ista A.L.z. slaagde vorige week te Voorschoten voor het patroonsdiploma Vakbekwaamheid in het Automobiel- en Garagebedrijf. Hij is werkzaam als monteur in het garagebedrijf fa. W. C. Ista en Zn., aan de Sint Joostdijk. Huis verkocht Het woonhuis Suzanna Maria Lonquestraat 2, gebouwd cn jaren lang bewoond door de familie R. W. C. H. Bominaar is in andere handen overgegaan. Wegens vertrek van de bewoners naar Zoetcrmeer is dit woonhuis verkocht, en thans is ei genaar geworden de heer J. van Zweden uit Terneuzêm BRUINISSE Vlaggetjesdag Op 27 juli zal de Bruse vloot weer haar bekende Vlaggetjesdag houden, waar bezoekers weer gratis kunnen meevaren. Zcvibel houdt op die dag ook haar bekende en gewaardeerde re-unie op Bruinisse. Stichting Bru-pop komt op radio De stichting „Bru-pop" zal op uitnodiging van de TROS zes uur lang in het radioprogramma „Tros Nacht wacht" propaganda kunnen maken voor het grootse popfestival Burgemeester Th. H. de Meester mei een krukvormigepion onder weg'voor het verrichten van' de openingszet. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) dat zaterdag 12 augustus te Bruinis se zal plaats vinden. Dit programma dat tot stand is gekomen in samenwerking met de Tros Nacht wacht' fanclub, zal' uit gezonden worden enkele weken voor het popfestival via Hilversum 3 van 's nachts één. uur tot 's 'mor gens zeven uur. De presentator^ zijn Klaas Vaak, Adje.' Roland en Péter van Dam. P.S. De uitzending zal plaats vin den in de nacht van donderdag op vrijdag 27 juli. Stichting Zes Kamp gaat aktie houden Stichting „Zes Kamp" gaat zater dag 1 juli een huis aan huis aktie organiseren om hiermee de kas wat te versterken. Deze aktië die om ne gen uur start is het raden van het aantal levende palingen die in een met water gevulde glazen "fles zit ten. Voor slechts één gulden kan men hier naar raden, en de winnaar krijgt de paling naar keuze gevild of gerouKt. De winnaar zaï x>m ïr.oo uur bekend gemaakt worden door wethouder S. A. Jumelet vanaf dé muziektent in het centrum. Ophalen van oud papier Door de leden van muziekvereni ging „Nu met Hope" wordt zaterdag 1 juli a.s. oud papier opgehaald, óm de afvoer wat te bespoedigen wordt verzocht het oud papier gebundeld gereed te zetten langs de trottoirs. Geslaagd De heer F. C. Dieleman. werk- zaam op het- gemeentesekretarie te Bruinisse. is vorige week geslaagd voor het diploma gemeentefinan- Opbrengst verjaardagsbus In de Nederlandse Hervormde kerk heeft de verjaardagsbus over de maand april f 365,05 en" over mei f 356,25 opgebracht. Schoolfeest Bruse Rakkers De leerlingen 'van kleuterschool „De Bruse Rakkers" hebben woens dag hun jaarlijks schoolfeest gehou den dat in de plaats is van een schoolreisje. Dc kleuters waren alle maal naar eigen fantasie verkleed, wal op zich een feestelijke aanblik gaf. Wegens de slechte weersomstan digheden moest het programma dat was opgesteld, met wagens naar een boomgaard.en daar picknicken, wor den afgelast en werd het feest in het schoolgebouw gevierd. Dc kleuters mochten eerst allemaal hun fraaie kleding tonen door middel van een zogenaamde modeshow. Nadat ze al lemaal. in groepjes verdeeld waren werden verschillende spelletjes ge daan. Het eten op school is voor de kleuters ook al een hele belèvenis. dat ditmaal béstond uit sandwiches met limonade. In het speellokaal van de school werd tot slot door dc oVd- ste kleuters een musical opgevoerd. Ondanks het veranderde progr'amtfia is het een zeer geslaagd schoolfeest geworden. fuiverlenlie ptt post

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 4