1159 Raad Zierikzee wil bouwen in Kaaskenswater volgens oude plan Sport- en spelprogramma afscheid O.B.S.-leerlingen Nieuwerkerk bij £*245 V\é\G\ó Wereldbevolkingsexplosie is over hoogtepunt heen nu1 ■N^EELM^ DE ZIERIKZEESCHE COURANT Om bezwaarschriftprocedure te omzeilen Regen stoorde niet super; vruchtenlimonade nu Goossens Gebraden Vietnam lid van Comecon t&c ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MI<?TQATIP PM RP7nDrciMft ADAMMCUCMTCKI CM A nv/CClTCMTlPOIHHiHi /4?2* Donderdag 29 juni 1978 134ste jaargang Nr. 22327 waarin opgenomen (1797 - 1M9j REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee, ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, j>er jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, ©nderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesje?" (/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijnfexclusief 4% B.T.W. in dit nummer: De opening van de L O- drukkerij ZIERIKZEE, 28-6. De gemeente Zierikzee handhaaft het oude bestemmingsplan voor Kaaskenswater. Tot die beslissing kwam woensdagavond de gemeenteraad van Zierikzee. Met de stemmen van de PvdA- fraktie tegen, veegde de raad en ook de wethouders - daarmee het kcflege-meerderheidsvoorstel om de vaststelling van het nieuwe bestem mingsplan drie maanden te verdagen, van de tafel. Reden voor deze toch weinig voor komende beleidsbeslissing zijn de be zwaarschriften van onder andere na- tuuz'beschermers, die tegen het ont werp van het nieuwe plan zijn in gebracht. Die bezwaarschriften - of ze nu terecht of onterecht zijn - heb ben tot gevolg dat de goedkeuring van het plan door provincie en kroon nu zeker een aantal jaren op zich zal laten wachten. En dat vond met name wethouder C. Bij de Vaate en met hem de PCF- en VVD-fraktie te lang duren. Niet kunnen bouwen nu, betekent dat het bouwrijp maken van het Kaaskens water voorlopig geen rendement zal opleveren en dat is een dure zaak. Belangrijker vond de meerderheid het dat er nu voorlopig geen bouw grond kan worden uitgegeven, ter wijl er zo'n behoefte aan is. Het uitvoeren van het nu bijna twintig jaar oude bestemmingsplan betekent niet dat de gemeente alle nieuwe ideeën aan de kant zet. Met name het plan om op de ijsbaan zorg- woningen te bouwen, zai in een deei- bestemmingsplan alsnog geregeld kunnen worden. Laag niveau De heer P. de Rijke, fraktievoor- zitter van de PCF, had weinig goede woorden over voor degenen, die de bezwaarschriften hebben ingediend. „Het is treurig 'da mensen, die van heinde en ver komen, dit doen, maar het is nog treuriger dat mensen, die gebedeld hebben om een stukje grond in Kaaskenswater, dit nu an deren niet gunnen. Ik vindt dat pijn lijk en op een laag niveau". Namens zijn fraktie schaarde hij zich daarom achter het voorstel van wethouder Bij de Vaate om het oude plan dan maar weer uit de kast te halen. Te selekt De fraktie van de P.v.d.A. had ern stige bedenkingen daartegen. In het oude plan, zo meende de heer J. Groen wordt het een te selekt gebied voor mensen die voor drie to vier ton een woning kunnen bouwen. Sociaal gezien vond hij dat niet eerlijk. In het nieuwe plan kunnen ook minder dure woningen gebouwd worden en dat was voor de P.v.d.A. reden om er mee in te stemmen. Wat de bezwaarschriften betreft gaf hij toe, dat er mensen zijn die altijd bezwaren maken. Maar, zo vond hij, die procedure is er niet voor niets en dient tot bescherming van gebieden die we kwijt dreigen te raken. Ook een zeldzaam voorko mend slakje kan dan een argument zijn om bezwaren te maken. Hij vond het niet goed dat geredeneerd wordt volgens de opvatting „Wij willen on ze zin hebben en er moet gebouwd worden". „We vonden het nieuwe plan beter en wanneer we daar „ja" tegen hebben gezegd, kunnen we niet, wanneer er bezwaren zijn, te rug gaan vallen op het oude plan". Mier Het argument van het slakje sprak noch ■s,v..noudox- Dij de Vaate („als aan het eind van de Miereweg een bijzondere mier gevonden wordt, kunnen we daar ook niet meer bou wen"), noch de voorzitter aan. „Het is geen zinnig argument, wanneer niet bewezen is dat het niet verder leeft wanneer daar huizen komen". Moeite Het kollege had duidelijk moeite met het intrekken van het nieuwe plan. „Voor beide voorstellen - doorgaan op het oude of het nieuwe plan doorzetten - is iets te zejgen. Daarom wilden we er ook eendis- kussie over in de raad hebben", al dus de voorzitter. De heer A. Verschelling (P'dA) stelde voor om de beslissing tier- over drie maanden te verdagen in afwachting van gesprekken mét de stedebouwkundigen en de bezwiar- den. „Ik heb ook het idee dat de bezwaren wat overtrokken zjn." Ook zijn partijgenoot de heer H. Asma vroeg zich af, of degenen die de bezwaarschriften hebben inge diend daar niet op terug zullen ko men, wanneer blijkt dat anders het oude bestemmingsplan wordt uitge voerd. Bouwen Zijn fraktie bleef tijdens de uit gebreide diskussie vast houden aan het nieuwe plan. „Sociaal aanvaard baar," was het argument. Wethouder W. den Boer was het met zijn kollega wethouder eens, dat het oude plan in ieder geval de kans geeft om te bouwen. Ook hij vond het kwalijk dat mensen die een ka velt je hebben weten te be machtigen anderen daar niet toe in staat stellen. Ook de V.V.D. - bij monde van de heer J. Roskam - wilde zo snel mogelijk kunnen bou wen. Er werd over gestemd. De meer derheid van de raad bleek het r gument van voorzitter burgemeester Th. H. de Meester „nu halen we er in ieder geval iets uit n anders he lemaal niets" te delen. MADRID. De twee inzittenden van een Spaans militair vliegtuig zijn woensdag omgekomen toen het toe stel neerstortte na een botsing met een gier. Het ongeluk speelde zich af bij Sevilla, aldus het persbureau E.F.E. ZIERIKZEE. Op 27 juni vond de heropening plaats van de uitbrei ding van drukkerij Lakenman Ochtman aan het Jannewekken. De opening werd verricht door de oud- president-kommissaris de heer S. H. R. F. Ochtman, die hier een - door hem gedrukt - pamflet met het woord: Geopendomhoog houdt voor het verzameld publiek. Men zie ook elders in dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) NEW YORK, 29-6. Volgens een statistiek van de Verenigde Naties waarbij ruim zeventig landen be trokken zijn geweest, is de snelle groei van de wereldbevolking in het begin van de jaren zeventig over zijn groei heen en neemt af. Deskundigen leiden uit de statis tiek 'af, dat er 'in het laatste kwartaal van de eenentwintigste eeuw tussen de twaalf en vijftien miljard men- sen zullen zijn. Momenteel leven er ongeveer vier miljard mensen op de aarde. Vraag Ondanks^ de 'gunstige ontwikkeling blijft de vraag of de aarde een ver drie- of verviervoudigde bevolking kan hebben. Nu al zijn er 500 mil joen mensen' ondervoed' en een mil- jaird 'beschikt niet over zuiver water. Aöhthionderdmiüj o en mensen kunnen ncöh lezen noch schrijven, 350 mil joen zijn werkloos of moeten rond komen van no,g geen 50 dollar per jaar. Tweehonderdvijftig miljoen mensen wonen in krottenwijken. De meeste kinderen worden vandaag de dag geboren in gebieden waar men ze door gebrek eigenlijk niet hebben kan. Advertentie Dit nummer bestaat uit 10 pagina'9 Een toestand waarin men lijdt is mogelijk minder erg dan een toestand, waarin men zich verveelt. Victor Hugo Ter gelegenheid van het afscheid van de leerlingen van de zesde klas van de openbare basisschool te Nieu werkerk, hebben deze leerlingen een sport- en spelmorgen georganiseerd voor de overige klassen die van 1 t/m 5). - De zesde-klassers werden bijge staan door mevrouw Haag van de Ouderkommissie en meester Cevaal. Het opgestelde programma moest vanwege de regenval wat worden ge wijzigd, maar desalniettemin is het, Kinderen, verdiept in het spel. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) mede door de aanwezigheid van vele ouders en belangstellenden zeer ge slaagd. Vele onderdelen zouden op het sportveld gedaan worden, maar werden derhalve in de gymnastiek zaal en/of in het handenarbeidlokaal gespeeld. Vanzelfsprekend werden de kinderen getrakteez-d door de Ouder kommissie. Vijf onderdelen Per klas gingen de groepen langs vijf onderedelen, n.l. tekenen, sport, en spelcircuit; gezelschapsspelen; het apenspel en „zoek het eens uit". Het tweede punt van het programma nam een heel grote plaats in, omdat dit weer was verdeeld over: bahver- pen, korfgooien, tastspel, bussen- werpen, woordenspel, trimspel, zak- lopen, kruiwagenlopen, mikado, hen gelen met de wastang en geluiden- spel. Doordat het „slecht \veer"-pro- gramma moest worden gevolgd, kwam het apenspel te vervallen. In plaats daarvan werd een diakwis ge houden. Na alle programmapunten afgemaakt te hebben, werd er een grote samenzang gehouden in de gymzaal. Diploma Alle kinderen kregen een diploma met een pracht tekening van de school en vermeldende het behaald aantal punten. Ook stonden de na men van alle zesde-klassers erop vermeld. Tenslotte werden vele goede woor den gesproken aan alle schoolverla ters en de verdere leiding voor het gebodene. Ondanks de regen is het toch een zeer geslaagde morgen ge weest. De uitslagen Klas 1.: René van den Bos; Eric van Sas. Klas 2.: Anita Radewalt; Deril Kesteloo. Klas 3.: André Goudzwaard; Le- nard de Looze. literfles ES 3 stokjes in pikante saus 75 '£k Kippe- of .V varkensvlees 285 gram Verwachting tot vrijdagavond: Wisselvallig Veel bewolking met vannacht regen en morgen overdag plaatselijk een bui; matige tot vrij krachtige wind uit zuidwest tot west; minimumtem peraturen ongeveer 12 graden, maxi mumtemperaturen rond 18 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0-8. Min.-temperatuur: omstreeks 11 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 18 gr. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 30 juni.--Zon op 5.23, onder 22.04 Maan ap 2.27, onder 17.12 Nieuwe maan: 5 juli (11.50) HOOG- EN EAAGWATER Laagwater 5.50 18.26 BELGRADO. 28-6. Vietnam is woensdag het tiende lid geworden van de Raad voor onderlinge econo mische bijstand Comecon. Dit heeft het Joegoslavische pers bureau „Tanjug" woensdag vernomen op de tweede dag van de 23ste ver gadering van de Comecon, die in de Roemeense hoofdstad Boekarest ge houden wordt. De overige negen leden van de Co mecon zijn de Sowjet-Unie, Oost- Duitsland, Polen, Tsjechoslowakije, Hongarije. Roemenië, Bulgarije, Mon golië en Cuba. Klas 4.: Carla JansonEline Goud zwaard; Anie Schiewold. Klas 5.: Izette Bouman; Simone van Strien. Hoogwater 30 juni 12.29 Doodtij: 29 juni. HET WEEROVERZICHT DE BILT, 29-6. Het K.N.M.I. deelt mede: Het weer toont nog weinig te kenen van verbetering. Juist in onze omgeving is de aktiviteit van regen- gebieden vrij groot. Eén van die regengebieden pas seerde ons land in de nacht van woensdag op donderdag en een vol gende regenzone zal ons in de loop van donderdagmiddag bereiken. Na het passeren ervan komt ons land vrijdag in onstabiele oceaanlucht. Opklaringen zullen daarin afge wisseld worden door enkele buien. Zonnig weer met zomerse tempe raturen wordt in Europa slechts op enkele plaatsen aangetroffen, zelfs in Italië wordt de 25 graden lang niet overal gehaald. In een groot deel van zuidoost Europa is het uitgesproken slecht weer: regen en temperaturen die hier en daar onder de 15 graden Wijven steken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1