Een illusie armer VAKANTIE-SPEELWEEK IN AUGUSTUS VOOR SCHOOLJEUGD VAN KERKWERVE „Een uur natuur" vanuit Aquadelta in Bruinisse Initiatief Werkgroep Vakantie-aktiviteiten Geld voor de visserij Gebruik'm goed. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VrUüas 23 juili 1978 Nr. 22324 7 KERKWERVE, 23-6. In de afgelopen maanden lieeft de Werkgroep vakantie-aktiviteiten van Kerkwerve gewerkt aan het programma voor de vakantie-speel, week voor de schooljeugd. Deze speel tvcek zal dit jaar vallen in de periode van 7 tot 12 augustus. Evenals vorig jaar zijn er drie morgens met allerlei aktivitcitcn en wel op maandag, woensdag en vrij dag. Maandag 7 augustus vindt om negen uur de opening van de weck plaats door Middcnschouwcns bur gemeester E. Baerends, en wel in het Verenigingsgebouw in de Beatrix- straat. „Flitsen" uit het buitenland MARSEILLE. In Marseille is een vrachtwagen die 13 schilderijen van grote meesters met een waarde van 15.300.000 frank vervoerde gestolen. PARIJS. Het werk van de negen- tiende-eeuwse Franse romantische schilder Eugene Delacroix „Le Grec a Cheval", heeft op een veiling in het paleis D' Orsay in Parijs 3.400.000 frank opgebracht. De koper was een Zwitserse partikulier. ALGECIRAS. De 31-jarige Neder lander A. J. C. is door de douane van de Spaanse havenstad Algeciras aan gehouden omdat hij in het bezit was van 46 kilo hasjiesj. De man had de drugs in Marokko gekocht. WASHINGTON. Amerikaanse rechtbanken hebben vorig jaar 133 doodvonnissen in 19 staten uitge sproken maar het totale aantal ver oordeelden op „Death Row" is afge nomen, zo is dinsdag" van officiële zijde in Washington bekedgemaakt. WASHINGTON. President Carter heeft gezegd dat de Verenigde Sta ten met kracht een beleid zullen voe ren dat is gericht op bevordering van de rechten van de mens en sociale en economische gerechtigheid in La tijns Amerika. GENEVE. Katholikos Vasken de Eerste, de Armeense patriarch van Ezchmiadzin in de Sowjetrepubliek Armenië, heeft woensdag bij zijn be zoek aan de Wereldraad van Kerken in Geneve, gepleit voor vreedzame coexisteitie en beëindiging van de bewapeningswedloop. JOHANNESBURG. De Zuid-Afri kaanse miniser van justitie James Kruger heeft woensdag tegengespro ken dat hij de zwarte leider Nthato Motlana heeft gedreigd met perma nente detentie. Motlana had zaterdag verklaard de waarschuwing te heb ben gekregen dat hij moest ophou den met het „aanzetten van jonge ren tot onlusten". LOS ANGELES, CALIFORNIE. Rotary International is gedagvaard wegens diskriminatie van vrouwen, nu een afdeling in Californië die vrouwen had toegelaten, is geroyeerd MOSKOU. Een Moskouse recht bank heeft Vladimir Slepak, een vooraanstaande joodse activist en lid van de dissidente „Helsinki"-groep in de Sovjet-Unie tot vijf jaar inter ne verbanning veroordeeld wegens „ergerlijke straatschenderij", zo heeft een zwager van Slepak meegedeeld. PEKING. China heeft bekendge maakt, dat het Vietnam heeft gelast drie consulaire missies in Zuid-China te sluiten. De reden is volgens China dat Hanoi de opening van soortge lijke missies in de havenstad Hai phong en in Ho Tsje Minh-stad (het voormalige Saigon) heeft tegenge werkt. NEW YORK. Per jaar worden in ternationaal 1 triljoen (een 1 met 18 nullen) sigaretten gerookt. Daarmee gaat voor ongeveer 100 miljard dol lar per jaar In rook op. DEN HAAG. 22-6. Minister mr. A. van der Stee van lanbouw en visserij wil, nu de totstandkoming van een EEG-struktuurbeleid voor de visserij opnieuw is afgestuit op Engelse on verzettelijkheid inzake visserijrech ten, dc Nederlandse visserij helpen met een bedrug van ongeveer f 17 miljoen uit de natonale kas. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. Het medisch tuchtkol- lege in Amsterdam heeft de klacht afgewezen van een man tegen een arts, die aan zijn vrouw - op haar verzoek - een slaapmiddel had toe gediend terwijl hij wist, dat zij dan in haar slaap zou kunnen overlijden hetgeen ook gebeurde. RIJSSEN. Een uitslaande brand hoeft in de nacht van woensdag op donderdag voor minstens een mil joen gulden Hchade aangericht in een fabriekskomplex bij Rijssen (Overijssel). Volgens de politie is de brand omstreeks half één ontstaan. GOES. In de afgcloi>eii twee jaar zijn rond de honderd Nederlandse boeren naar Engeland geemigreerd, om daar een boerenbedrijf te begin nen. De meesten van hen zijn Gro ningers en Zeeuwen, die al eerder over de wereld gezworven hebben. Hierna gaan do kinderen van de laagste drie klassen van de basis scholen leuke spelletjes doen. Hulp wordt hierbij verleend door een groot aarttal meisjes die van de lagere school af zijh. De kinderen van de klassen vier, vijf en zes gaan het wurmenspel spelen waarbij het de bedoeling is om zoveel mogelijk wurmen te verzamelen. Verder wordt hierover niets verklapt. Het belooft wel een erg leuk spel te worden. Indianendorp 's Woensdags wordt er een india nendorp gebouwd waarin feest moet worden gevierd. Voor de jongens ligt de mogelijkheid open om hutten voor het dorp te bouwen. Eventuele hout- resten, die zohaar thuis liggen, kun nen op die dag worden meegebracht. Wanneer de jongens willen timmeren moeten ze 7.elf een hamer met daar op de naam van de eigenaar mee brengen. Die ochtend kan er worden gevolksdanst, er kunnen totempalen en maskers worden gemaakt, verder kleding (voor het feest) enz. enz. (te veel om op te nomen, maar voor iedereen is er wel iets leuks te doen). Poppenkast Woensdagmiddag is er een leuke middag voor de kleuters. Zij kunnen voor een gulden genieten van een poflfpenkastvoorjbtelling. Bovendien worden ze getrakteerd. Deze middag is alleen toegankelijk voor de kinde ren van vier of ouder, die in het af gelopen jaar de kleuterschool heb ben bezocht! Vrgdagmorgen is er „Stuif-cs-in, Het programma voor die dag begint, evenals het programma voor woens dag, om half tien in de morgen. Zo als de kinderen wel weten moeten zij alles verzorgen. Zij moeten het „maken". Briefjes moeten vóór zaterdag 15 juli zijn ingeleverd bij Jopie of Henk. Verder zou het erg fijn zijn wanneer de kinderen met een „clownsgezicht" op de laatste mor gen van de vakantieweek verschij nen- Hiermee is een prijs te verdie nen! Er wordt namelijk een afval- wedstrijd gespeeld. „Stuif-es-in" Verder is er de bekende „balk". DEN HAAG. Op dit moment kun nen binnen heit Openbare Bibliotheek werk tweeduizend nieuwe arbeids plaatsen worden geschapen. Daar mee zou een normale werksituatie worden verkregen voor het personeel daft er thans werk. Verdere bezuini ging kan alleen leiden tot verminde ring van de dienstverlening. HEEMSTEDE. Doordat de dienst doende vrouw in het hulppostkan toor aan de Glipperdreef in Heem stede na opsluiting door het wc- raampje wist te ontsnappen, heeft de politie één van de twee gewapen de overvallers van het postkantoor kunnen aanhouden. Van zijn maat ontbreekt nog elk spoor. Hieraan worden werkstukken, pop pen en tekeningen die door de leer lingen van de scholen zijn gemaakt opgehangen. Ook hiervoor zijn wat prijzen beschikbaar. Gemaakte din gen moeten voor zaterdag 5 augustus zijn ingelevrd bij genoemde personen. Voor de deelnemers van „Stuif-es-in" (degenen die op de planken komen te staan) is er natuurlijk ook een kleine attentie. Na dit festijn wordt er gezamenlijk gegeten. Enkele da mes zorgen voor een zogenaamd koud buffet. Voor deze week waarin de kinde ren diverse malen worden getrak teerd en waarin ook ieder kind een klein presentje krijgt, moet slechts per kind drie guden vijftig worden betaald. De leden van de genoemde werkgroep hopen, dal er voor de speel week evenals vorig jaar veel be langstelling bestaat en dat het een sukses wordt. ROTTERDAM. In de nacht van woensdag op donderdag zijn op een zeeschip, dat lag afgemeerd in de haven van Rotterdam, enkele hon derden kilo's hasj in beslag genomen. Dit heeft het ministerie van finan ciën, verantwoordelijk voor de dou ane, donderdagmorgen bekend ge maald. DEN HAAG, Nederland moet blij ven deelnemen aan het Urencopro- jekt, ook wanneer niet onverkort kan worden vastgehouden aan de uitvoe ring \>an de zogenaamde motie van Houwelingen. Aldus J. van Ginkel, medewerker van het Nederlands In stituut voor Vredesvraagstukken in Den Haag. EINDHOVEN. Bij een brand in een schuurtje achter een woning aan de Hemelrijken in Eindhoven zijn tien schapen en een geit verbrand. Twee andere geiten liepen ernstige brandwonden op. De schuur wordt als stal gebruikt door de 38-jarige K. S., die elders in Eindhoven een sla gerij heeft. Hoe de brand is ontstaan is niet duidelijk. Evenmin is bekend hoe groot de schade is. Wat biedt de BEELDBUIS ZATERDAG 24 JUNI NED. I: Ma ja de bij, opent de uit zending met een bezoek aan de fa milie Duizendpoot, waarin het hoofd van het gezin ruzie heeft met zijn duizend, poten. Iene mini musi cal zingen en spelen kinderen var." zestien basisscholen allerlei musi- calfragmenten, die door een des kundige jury beoordeeld worden. In de vooravond weer een aflevering van The wonderfidl ivorld of Walt Disney getiteld De jachthond die dacht dat hij een wasbeertje was. Nubbin heet het jachthondje en hij wordt per ongeluk opgevoed door een wasbeermoeder. Wanneer hij later als ervaren jachthond met zijn baas pp wasberen jaagt komt hij zijn pleegmoeder weer tegen en beschermt haar uit alle macht. Vr- volgens W.K. Voetbal. Vanuit het River Plate Stadion in Buenos Aires wordt geduelleerd om de vierde en derde plaats. Eindigt de match met een gelijkspel, dan volgt een verlen ging van twee maal vijftien minu ten. Daarna een Duitse televisiefilm uit 1975, getiteld Een ongeluk bij het zwemmen. Hoofdpersoon in de film is de decorbouwer/playboy Re ne Flottbeck, die een zekere Jutta, een mooie celliste, met een hoge bankrekening en ongeneeslijke N.C.R.V.-radio donderdag' BRUINISSE, 23-6. Het Grcvclin- genbekken en dc het onderwerp „Rc- kreatie en natuur" zullen centraal staan in het NCRV-programma „Een uur natuur", dat donderdag 29 juni vanaf kwart over een op HUvcrsuni 1 wordt uitgezonden. Het programma wordt live samen gesteld in de Sailors-in in Aquadelta in Bruinisse cn gepresenteerd door Kirstcn Klijnsma. De items worden Advertentie kwaal. Deze twee omstandigheden zijn er de aanleiding van dat Rene Jutta tn huwelijk vraagt. Juttn's vriendin Ingrid komt te weten dat Jutta helemaal niet ziek is en ver telt haar de ware toedracht. NED. II: Na de Bereboot volgt de vijfde aflevering van De familie Robinson. De gestrande familie wil al aanstalten te maken om de spul len in te pakken, wanneer ze voor de kust een oorlogsbodem gewaar worden. Het blijkt echter dal het schip jacht maakt op twee vluchte lingen die een bezoek brengen aan het eiland en prompt Hclga en Lotte gijzelen. Hierna de tweede afleve ring van de Terugkeer van de Saint. Simon Templar is ooit van de dood gered door Roy Gates, die hem te gen een granaat bschermde, al kost te hem dat een arm. Jaren later wordt bekend dat deze Roy al die tijd in een Duitse gevangenis heeft gezeten. Roy is lot het uiterste ver bitterd en toont bepaalde wraak zuchtige gevoelens. Simon doet hem tegen zichzelf beschermen. Dan Te- levizlier Magazine dat gevolgd wordt door een aflevering van De man aan de top. Terwijl het tussen Sta- cey en Harry Ragin steeds beter lijkt te gaan probeert Brian Walling de zwangere Summer ervan te overtuigen dat ze zich niet moet la ten aborteren, omda hij het kind wil houden. David Valerio stelt alles in het werk om zijn zin te krijgen. Na Avro's Sport-panorama volgt een editie van Studio Sport, waarin een- verslag van de vandaag verreden TT-races te Assen en een reportage van de nationale kampioenschappen wielrennen. ZATERDAG 24 JUNI i NED. I: 15.30 Nieuws; 15.32 Ma- ja. de bij; 16.00 Iene mini musical; 18.50 De fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 18.59 De jachthond, die dacht dat hij een wasbeertje was 19.55 W.K. Voetbal; 21.57 Journaal 22.15 Een ongeluk bij het zwem men; 23.40 Journaal. NED. II: 18.55 Nieuws; 18.59 Be reboot; 19.05 De familie Robinson; 20.00 Journaal; 20.28 De terugkeer van de „Saint"; 21.20 Televizier; 22.00 De man aan de top; 22.50 Sporipanorama; 23.20 Journaal 23.25 Studio Sport. ZONDAG 25 JUNI NED. I: Om te beginnen een Amerikaanse tekenfilm met Tom en Jerry in de hoofdrollen. Vervolgens een dokumenlaire over leven en werken van de Vlaamse schrijver Gerard Walschap, getiteld In het voetspoor van Gerard Walschap, naar aanleiding van zijn tachtigste verjaardag. De niet al te lang gele- den uitgezonden televisieserie De mens van goede wil was van de hand van deze schrijver. Vervolgens de opera Otello van de komponist Guiseppe Verdi, naar een toneel stuk van William Shakespeare. De hoofdrollen worden gezongen door Jon Vickers en Mirella Freni. Otello is de zwarte Moorse kommandanl van het Venetiaanse leger. Hij is ge trouwd met Desdemona, de dochter van een dictator. Hij verdenkt haar ervan overspelig te zijn geweest met Jago, zijn luitenant. Uit jaloezie brengt hij Desdemona om. Wanneer blijk dat zijn aantijdigingen jegens zijn vrouw ten onrechte zijn ge weest, pleegt hij zelfmoord. Daarna start een vijfdelige derkumentaire serie getiteld Wereld in oorlog. De eerste editie getiteld de enige hoop bestrijkt de periode van 1933 tol 1936, die loerden gekenmerkt dooi de grote opkomst van het nationaal- socialisme en de daarmee gepaard gaande sabilisatie van de ekonomie in Duitsland. NED. II: Allereerst een aflevering van de poppenfilmserie Noddy, daarna voor de zesde maal de witte steen. Hampus probeert de dieren temmer ertoe over te halen zijn leeuw uit te lenen. In ruil voor deze geste zal Hampus dé dompteur van zijn kiespijn afhelpen. Dodelijk ver schrikt rent Fia naar huis om ieder een voor de komst van de leeuw te waarschuwen. In Studio Sport on der meer aandacht voor de nationa le wielerkampioenschappen voor profs. Na het journaal volgt dan de grand Jingle van het Wereldkam pioenschap voetbal 1978. Vanuit het River Plate Stadio-n tn Buenos Aires volgt eerst de afsluiiingsceremonie, daarna wordt de wedstrijd om de eerste en tweede plaats gespeeld. Bij gelijkspel volgt een verlenging van een half uur. Mocht dat ook in een gelijkspel eindigen volgt dinsdag opnieuw een finale. Mocht u na de ze apothese nog lust gevoelen meer acrobatiek te zien dan verzorgt hel Moskouse Staatscircus nog een vol ledige en spektakulaire voorstelling. I ZONDAG 25 JUNI NED. I: 11.00 Eucharistieviering; 19.00 Nieuws; 19.05 Tom Jerry; 19.15 In het voetspoor van Gerard Walschap; 20.00 Otello; 22.20 Wereld in oorlog; 23.10 Journaal. NED. II: 18.00 Nieuws18.05 Nod dy; 18.20 De witte steen; 18.45 Stu dio Spor; 19.30 Nieuws; 19.35 W.K. Voetbal; 22.00 Het Moskouse staats circus22.50 Journaal. MAANDAG 26 JUNI NED. I: In de vanavond uit te zenden aflevering van De man van Atlantis wordt de aarde belaagd door indringers afkomstig van een oververvuilde planeet. De aarde wordt door hem beschouwd als een mogelijke nieuwe vestigingsplaats. Vrijdag 30 juni, 19.25 uur, Neder land I: Made in Holland. Patricia Paay zingt nog eens haar twee hits van het afgelopen seizoen„Who is that lady with my man?" en „Livin' without you". De laatste ronde is de titel van een nieuwe kwis, die gepresenteerd wordt door Narnix Kappers. Deze kwis, die wel enige overeenkomsten vertoont met alles of niets onder vraagt drie kandidaten over fiun hobby's of liefhebberijen, die in de ze aflevering respectievelijk zijn, fokken van bloedhonden, Oosten rijk als vakantieland en 007 James Bond. Daarna een film Een maat rust over een van de allergrootste violisen van deze tijd Yehudi Me- nuhin. De grote Maestro ivordt ge toond op en rond het concertpo dium, voor en na voorstellingen en tevens in zijn eigen huis, waar hij onder meer vioollessen geeft en aan yoga doet. De uilzending wordt be sloten met Symbiose. NED. II: The Flinlstones worden vanavond belaa.gd door een inslui per. Han van der Meer, Henri Knap en Wint Huygèn spelen samen met twee snelrekende en spelende kan didaten het spelprogramma Cijfers en Letters. Daarna een aflevering van De Illusionist. Hoofdpersoon hierin is Danny, een jonge gooche laar die met zijn trucs de chanteur van zijn vader probeert te bestrij den. De illusionist ziet hoe stuntelig hij te werk gaat en helpt hem een handje. In Ik hou van Lydia, gaat Alex Richardson opnieuw met Ly dia naar een dansavondje. Hij ivordt zo dronken, dal hij Blackie, die hen ernaar toe gebracht heeft, een dreun verkoopt. De volgende dag maakt hij e.xkuses aan Lydia en Blackie. Lydia is al weer stevig aan het flirten met een taxichaffeur. Teleurgesteld besluit Alex zijn oude geliefde Nancy Holland weer op te zoeken. Na de aktualiteitenrubriek Brandpunt volgt de eerste afleve ring van de twaalfdelige serie Gra ven in Bijbelse landen. Ltysertie om spant het gehele Oude Testament en probeert zo veel mogelijk de inhoud van de Bijbel op wetenschappelijke wijze aan de werkelijkheid te toet sen. MAANDAG 26 JUNI NED. I: 18.50 De fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws: 18.59 De man van At lantis; 20.35 De laatste ronde; 21.37 Journaal; 21.55 Een maat rust; 22.50 Symbiose; 22.59 Journaal. NED. II: 18.55 Nieuws; 18.59 The Flintslones; 19.24 Cijfers en letters; 20.00 Journaal; 20.27 De illusionist; 21.17 Ik hou van Lyda; 22.07 Brand punt; 22.47 Graven in Bijbelse lan den; 23.22 Journaal. verzorgd door Dick Lispeet en Siet- so Dijkhuizen en voor de muziek zorgt Arie Rood en burg. Aan het pro gramma zullen verder onder meer meewerken: burgemeester T. C. Hekman, vertegenwoordigers van CRM, de Rijksdienst voor de IJssel- meerpolders en Staatsbosbeheer, de heer H. J. Jens, manager van Aqua delta en de heer M. J. Bij de Vaate, hoofdredakteur van dc Zierikzecsche Nieuwsbode. ptt post Als hij jarig is, heeft ze een ka- dootje voor hem: een boek over een aantal bekende cn minder bekende Franse schilders, met vele afbeeldin gen. Hij vindt hel geweldig en dankt haar met een kus op dc wang. 's Mid dags is Julia er ook, zodat Jossa dan een excuus heeft om te verdwijnen. Maar Dolf volgt haar naar de winkel en dwingt haar de belofte af 's avonds nog een uurtje te komen. „Dan is Ju lia weer weg". Ze doet het en drinkt een glaasje mot hem, maar als hij haar wil kus sen, weert ze hem af. „Alsjeblieft, Dolf, laat het leuk blijven tussen ons. Ik kan enkel een vriendin voor je zijn, meer niet. Voor een man ben ik grondig verpest. Vraag me niet naar bijzonderheden, want die kan ik niet vertellen; het was tc erg. Ik ben deze kant uit gevlucht om te proberen weer met mezelf in het reine te ko men, want het was ten dele ook mijn eigen schuld. Toen ik mijn nuchter heid weer wat terugkreeg, ging ik opnieuw schilderen. Zodoende ver gat ik wat ik moest doorslaan. Laat het zo blijven als het nu is, Dolf, anders blijf ik weg. Ik kan je nu eenmaal niet geven wat jc van Inge kreeg. Al of niet gelegaliseerd. Mis schien begrijp je wat ik hiermee be doel". Dolf respecteert het. „Sorry", zegt hij verontschuldigend, „maar ik ben tenslotte een man. Van nature is de man nu eenmaal een bruut. Welis waar geciviliseerd, maar beschaving is soms ccn dun laagje. Iets van de oermens komt in ons leven af en loc naar boven. Natuurlijk heb je ge lijk. Waarschijnlijk had je rof erva ringen mei een andere man, maar wc zijn gelukkig niet allemaal het zelfde". Tn een opwelling drukt ze even zijn arm. „Je bent lief, daarom kom ik graag hier. Maar probeer niet meer van me te verlangen". Na deze avond raakt hij haar nau welijks nog aan. Ze gaan om als goede vrienden en als het koud en onbehaaglijk begint te worden, stelt Dolf zijn atelier ter beschikking als zo wil schilderen. Hij wijst naar een hoek waar ruim voldoende daglicht doordringt. „Als het je aanstaat, maak ik die hoek vrij. Kom wanneer je zin hebt en als je denkt dat je moet gaan, ga jc. Beschouw dit hier als mede jouw domein. Als jij maar gelukkig bent cn alle ellende van vroeger vergeet". Ze is getroffen door zijn hartelijk heid. Als hij een dag later haar mee- troont naar het atelier, laat hij de hoek zien, waar een ezel klaar staat, een stoel en een tafeltje. „Voor jou", zegt hij op zachte toon. „Daar zul je naar hartelust kunnen werken. Nie mand zal je storen. Ik evenmin". Ze vindt het geweldig en heeft be hoefte hem ervoor te danken. Ze wipt op haar tenen en drukt een kus op zijn wang. „Dank je, Dolf. het is enorm". Nog diezelfde middag gaat ze beginnen aan een stilleven cn weet al spoedig dat ze hier zal kunnen scheppen. Het verleden raakt ver gelen, er is enkel een toekomst, met één enkele liefde: haar werk. Ver der is cr voor niets en niemand meer plaats. Sinds die middag komt Jossa vrij wel elke dag enige uren werken in het atelier van Dolf Prinsse cn helpt, als hij er onverhoopt niet is. in dc winkel, waar ze al aardig thuis be gint te reken. Begin november is het weer slecht geworden: vorst en oostenwind. Maar in Dolfs huis is het behaaglijk warm, dank zij dc centrale verwarming, die door de hele woning loopt. Ze eten vaker sa men, want dan neemt Jossa een door LEIDA GRAAFLAND lunchpakket mee uit Arten. Het kan niet uitblijven zodoende, dat ze meer eigen met elkaar worden, doordat ze dagelijks met elkaar omgaan. Dolf vertelt kleine voorvallen uit zijn le ven. Ze krijgt wat meer belangstel ling. Als ze cr is maakt ze in dc keuken vaak eten voor hem klaar, zet koffie cn thee en wast af. Maar boven is ze nog niet geweest. Daar is niet enkel zijn slaapkamer, maar er moet ook nog een mooi woonver trek zijn. En misschien nog meer ka mers. Tot nog toe heeft ze geweigerd boven een kijkje te nemen. Pas als hij op een ochtend niet beneden komt en Jossa wat verbaasd om tien uur dc winkel opent - ze heeft een sleutel van de achterdeur van hem gekregen - ontdekt ze dal hij boven nog in zijn bed ligt. Met koorts. Wat geschrokken laat ze een dokter ko men en die konstateert ccn ver waarloosde kou. Dag of wat in bed blijven. Ik zal iets voorschrijven, waardoor de koorts wordt onder drukt. Niet verontrustend, maar wel in bed blijven. Dat wordt een probleem, want dc winkel is in dc/.c dagen druk. Zc verdeelt haar tijd met dc winkel en dc zorg voor do zieke Dolf. Kookt eten. neemt stof af, rent weer naar beneden als dc winkelbel gaat cn is, als zc 's avonds ver ne etenstijd te rugkomt in haar pension, doodmoe. Om de volgende morgen tijdig tc ontbijten, con lunchpakket mee neemt en om half negen do winkel weer opendoet. Na sluitingstijd zorgt 7.c voor zijn warme eten en brengt hem dal op bed. Ze blijft bij hem zitten tot bij allo^ opgegoten beeft, want koorts sloopt je lichaam cn bij is toch al niet bepaald volslank, zo als ze een licht buikje tegenwoordig met een nette terminologie betitelen. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 9