lawine Tirol Bruse kwekers hebben recht op v y Bruse kwekers hebbt vergoeding voor Delta-schadewet f Raad Zierikzee moét over grondverkoopvc Raad Zierikzee moet beslissen over grondverkoopvoorstellen KLOPJACHT 'n Ei hoort erbij BIOSCOOP DE CONCERTZAAL ZIERIKZEE Anti-polio-inenting te Zierikzee was succesvol 2 AGENDA Mening van Gedeputeerde Staten Zes nieuwe poliogevallen Een film vol horizontale geneugtenf Vergadering begint later Dat schrijven Gedeputeerde Staten van Zeeland in antwoord op vragen van het Provinciaal Visserij Coördi- naticorgaan. Het PVCO wijst erop dat door de aanleg van de Philips- dam de Bruse kwekers voor de twee de maal gedupeerd worden. GS van Zeeland geven toe d&t nu door de aanleg van de Philipsdam de komp- pensatiepercelen in het Volkerak ver loren gaan, er voor de kwekers uit Bruinissc opnieuw sprake is van Delta-schade. Deze Delta-schade wordt vergoed volgens de in de wet en uitvoerings maatregelen vastgestelde normen. Aan de hand daarvan wordt een .ranglijst opgesteld, die bepalend is voor de kompensatie, te realiseren door uitgifte van nieuwe percelen. Kill tn res Zowel bedrijfsleven als de direk- tie van de visserijen van het minis terie van landbouw en visserij ach ten de mogelijkheden voor voortzet ting van de mossel- en oesterkultures op de Grevelingen gunstig, zo ant woordt het kollege op een vraag naai de toekomstmogelijkheden voor de Zeeuwse visserij in de Oosterschelde en de Grevelingen. De beslissing, die in 1985 moet vallen over een zoete of een zoute Grevelingen is alles be palend voor de mogelijkheid van de kultures in de Grevelingen. 4 De grijze walvis WASHINGTON, 21-6. De 4 grijze walvis uit hel gebied 4 van de stille oceaan die sterk 4 in aantal was teruggelopen 4 door de jacht die erop werd i gemaakt, herstelt zich zodanig 4 dat gesproken kan worden van een „triomf voor het behoud 4 van het milieu", verklaarde in 4 Washington de directeur van 4 de „National Oceanic and At- Imospheric Administration", Richard Frank. In een evrslag dat hij over de stand van zaken met be trekking tot de grijze walvis aanbood, zei Frank dat de te rugkeer van de walvissoort, i zeer duidelijk aantoont dat de 4 mens wel degelijk bedreigde l diersoorten kan beschermen en dat deze, wanneer zij die be- 4 scherming genieten, terugko- 4 men". 4 Richard Frank, die voor de 4 Verenigde Staten zitting heeft 4 in de Internationale Walvis 4 Commissie, zei ook dat uit een 4 recent onderzoek is gebleken 4 dal er meer Groenlandse wal- 4 vissen zijn dan men had ver- wacht. Flitsen uit het buitenland GENUA. Woensdagochtend is het hoofd van de politie in de stad Ner- vi bij Genua in een propvolle bus in het spitsuur op weg naar zijn werk door pistoolschoten om het leven gebracht. LONDEN. Twee Britten in Saoe- di-Arabië zullen worden uitgewe zen omdat zij een uitstapje maakten met een Arabische stewardess. Naar het conservatieve Britse dag blad „The Daily Telegraph" woens dag meldt, zitten beide mannen en de Egyptische op het ogenblik in een gevangenis op 200 km ten noor den van Djeddah. Advertentie 9 Voor wat betreft de Oosterschelde moet het uitgiftebeleid nog nader worden uitgewerkt op basis van ver der onderzoek naar de situatie die zal ontstaan na voltooiing van de Oosterscheldewerken. Studie Het PVCO wil verder weten hoe het kollege van GS denkt over de mogelijkheid' van aqua-kultuur in de Oosterschelde of op de Grevelingen. LUXEMBURG. Nederlandse vis sers mogen dit jaar drieduizend ton haring vangen in de wateren ten westen van Schotland. MOSKOU. In Moskou is woens dag het proces begonnen tegen de bekende Sowjet-dissident Wladimir Slepak. Hij wordt beschuldigd van kwaadaardige straatschenderij na dat hij gedemonstreerd had voor toestemming tot emigratie naar Is raël. SKOKIE. Op 25 juni zal een klein groepje mensen een mars houden in het dorpje Skokie, in de buurt van Chicago. Ze zullen gekleed gaan in bruine hemden en hakenkruisen dragen. Het zijn leden van de Na tionaal Socialistische Partij van Amerika, geleid door Frank Collin. CAIRO. Volgens het Egyptische weekblad „Akher Saa" hebben de Sowjet-Unie en Zuid-Jemen een akkoord gesloten over de bouw van twee militaire bases in Zuid-Jemen. Het zou gaan om een basis voor Russische zestrijdkrachten en een basis voor Russische vliegtuigen. Zoals bekend werd dit schaakspel door het bestuur van de sociëteit De Vereeniging ter gelegenheid van het 175-jarig bestaan kado gedaan aan de gemeente Zierikzee. Het is de be doeling dat het spel van de zomer op koopavonden in De Beurs staat opge steld waar het door schaakliefheb bers gebruikt kan worden. Grondverkopen Op de agenda voor de raadsverga dering staat een voorstel van het kollege om aan woningbouwvereni ging Beter Wonen in Zierikzee per celen grond in de binnehstad te ver kopen voor de bouw van negentien woningen in oude stijl. Deze perce len liggen aan de Hoofdpoortstrant, de Schuttershof&traat, de Rave- straat, het Gat van West ten N.W., de Bngijnestraut en de Lange St. Jan straat. Ook wil Beter Wonen der tien woningen In oude stijl bouwen aan de Kapellestraal, SL Domus- straat, Venkel cn Molenstraat. Ook daarvoor stellen B en W de raad voor de benodigde percelen te ver- Het kollego attendeert erop dat over ongeveer een half jaar een studie wordt gepubliceerd van een speciaal voor dit doel door de direktie van de visserijen en het visserijschap aangestelde bioloog. Het kollege is overigens van mening, dat met be trekking tot het kweken van vis in zout water beter gesproken kan worden van mari-kultuur omdat hel begrip aqua-kultuur ook de kweek van zoetwatervis omvat. Kleine visserij Gedeputeerde Staten vinden voorts in antwoord op een andere vraag, <tat het wenselijk is dat de visserij met schepen van minder dan 300 pk wordt gestimuleerd, ook al neemt, het motorvermogen bij de grQte visserij toe. „De bepaling dat alleen schepen van minder dan 300 pk pn minder dan 50 brt.binnen de twaalf, mijlszone op schol en tong vissen, is immers genomen om de kleine vissers, die moeilijk verder kunnen varen, te beschermen". KORTE BERIClltÈN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Amnesty Interna tional heeft in een boodschap aan president Sekou Toure van het Afrikaanse Guinee, haar bezorgd heid uitgesproken over de schendin gen van de mensenrechten in zijn land. Zij dringt er bij de president OP aan de situatie op korte termijn te verbeteren. WASSENAAR. Een nijlkrokodil in het Dierenpark Wassenaar is moeder geworden. Zes jongen zijn kort geleden uit de eieren gekropen. Dit is volgens het dierenpark voor het eerst in de geschiedenis dat een nijlkrokodil in ons land het levens licht aanschouwde. AMSTERDAM: ,N.V. Centrale Suiker Maatschappij heeft het stel lige voornemen om de van de. KSH overgenomen levensmiddëlengroep uit te breiden. De mogelijkheden daartoe acht de onderneming ook reëel aanwezig. kopen. Verder wil Beter Wonen in Poortambacht 6 een perceel bouw grond kopen voor de bouw van tien koopwoningen. B en W vragen de raad goedkeuring voor de verkoop van dit perceel, evenals vopr een per ceel grond in Poortambacht 0 waarop 58 woningwetwoningen kunnen wor den gerealiseerd. De raad zal verder een nieuw be sluit moeten nemen voor de ver koop van grond aan de Pieterselie- struat-Wevershoek aan de heren J. Bij de Vaate en P. Korstenbroek. Dit omdat bij nadere berekening is ge bleken, dat de maten van de per celen niet kloppen. De kopers wil len op deze hoek twee woningen bouwen, die zullen worden verkocht aan personen, die oen ekonomischo binding hebben met Schouwen-Dui- veland. Beter VVonen heeft het gemeente bestuur tenslotte verzocht om mee te werken aan hel bevorderen van het verkrijgen van de middelen tot reno vatie cn exploitatie van elf woningen op verschillende plaatsen In het oude Op de jongste inenting kwamen niet minder den, 84rpprspneu: aan.bod en vólgens de deskundigen is dit zeer veel, gezien de pogingen in het ver leden, met name de niet-gevaccineer_ de groepen - aan te trekken. Het „ge zelschap" van 84 was gemengd, maar bestond uiteraard vooral uit jeugdi gen. Het getal overtrof in ieder geval verre de verwachtingen. Juist ten ge rieve van de mensen die het vaccin BREDA. De politie van Breda is nauwelijks iets verder van het on derzoek naar de daders van de ge wapende overval van woensdag morgen op het juweliersberijf Hoog land aan de Eindstraat in de Breda se binnenstad. Daarbij werd voor meer dan een half miljoen gulden aan gouden en met briljanten afge zette sieraden buitgemaakt. stadsdeel van.de gemeente en vraagt tevens om medewerking voor de bouw,van genoemde 58 woningwet woningen. Museum Mej. M. Hoogenboom heeft bij tes tament de gemeente Zierikzee voor het museum donker gebijtste lijstjes uit de 19e eeuw en een zilveren schild met het wapen van Dreischor nage laten. Het kollege merkt op dat het schild een waardevolle aanwinst kan zijn voor de zilverkollcktie van het museum en dat de silhouetjes bij voorbeeld voor de aankleding van de kostuumkamer erg geschikt zijn. Het kollege stelt de raad voor om het legaat te aanvaarden. Subsidie Het kollege komt voorts met een aantal wijzigingen van de brandbe veiligingsverordening en een voorstel om de reddingsbrigade Zierikzee- Duiveland te subsidiëren met een bedrag van vijhonderd gulden. Het kollege vraagt de raad ook om in te stemmen met een vraag van de ka tholieke kleuterschool voor de aan schaf van meubilair in de hoofden- kamer. Tenslotte zal de raad de heer R. van Ommeren eervol ontslag moe ten verlenen. Zoals bekend is de heer Van Ommeren gekozen tot lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland. nodig hebben, is besloten tot een avondinenting, hetgeen de komst naar het wijkgebouw wat vergemak kelijkt. Hier intussen een dringende oproep aan degenen, die het aangaan, zich maandag a.s. te melden. Voor tijd: zie agenda. Zierikzee Werkgroep „In 't zelfde schuitje" be reikbaar in het weekend, tel. 01110- 4997. Iedere vrijdag- en dinsdagavond Haamstede Natuur- en Vogelwacht. Exlcursie broedkolonie meeuwen, vertrekpunt Pompstation Waterleiding, Adriaan v. d. Weijdeweg, 19.00 uur. Vanaf 18 mei met uiti. van de zondagen Dreischor Landbouwmuseum geopend van 13.30-16.30 uur. 25 mei t/m 30 juni Zierikzee Galerie Nobel, dinsdag t/m zaterdag 10.00-18.00 uur. Iedere zaterdag tot 15 juli Renesse Vakantiepark „Schouwen", 20.00 uur, optreden Kwartet '67. Donderdag 22 juni Zierikzee Havenplein 24: Rechtswinkel; 19.00- 20.00 uur. Huis van Nassau, ledenvergadering P.v.d.A., 20.00 uur. Zonnemaire Café „Bommenede", 20.00 uur, lezing over bijenteelt voor Plattelandsvrou wen Noordgouwe e.o. Café „Bommenede": Klaver jaswed- strijden; 20.00 uur. Vrijdag 23 juni Zierikzee Willibrordusschool, rommelmarkt en fancy-fair, 20.00 uur. Terrein B. I. Kloosterman, kleidui ven schieten, afdeling Zierikzee KNIV, 19.00 uur. Hervormd verenigingsgebouw 20.00 uur. Afscheidsavond Theo Thijssen- school. Bar Mirabelle, 22.00 uur, dixicland- avond met ,Thc Riverside Seven". Mondrngon-foyer. Muziekavond Plattelandsvrouwenkoor, 20.00 uur. Paternosterslraat, openbare fraktie- vergadering P.v.d.A.. 20.00 uur. Concert zaal-bioskoop: Klopjacht, 20.00 uur; Sex-lawine in Tirol. 22.30 uur. Burgh: Auto-rallve voor leden en donateurs S.V. D.F,Sl Scharendijke Herv. Verenigingsgebouw. Filmvoor stelling. 20.00 uur. Bruinisse „Repradelta" (Aquadelta); kinder middag met een poppenspeler en een klown; 16.00 uur. Zaterdag 24 juni Zierikzee Beurs. Rommelmarkt Gasthuiskerk. 9.30 uur v.m. Willibrordusschool, rommelmarkt en fancy-fair, 14.00 uur. Hotel Van Oppen, koffieuurtje Bond voor Opzichzelfstaanden, 15.00 uur. Concertzaal, 21.00 uur, opening zeil- week met Conny van Rietschoten. Haamstede Muzikale rondgang muziekvereni ging Apollo uit Wissenkerke, 14.30 uur. Concert door de muziekvereniging Apollo en Kon. muziekvereniging „Witte van Haemslede", 15.15 uur. Scharendijke Dorpsstraat: Braderie; aanvang plm. 13.00 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw: Disco-avond; 20.00 uur. Zaterdag 24 juni t/m zaterdag 29 juli Zierikzee Burgerweeshuis, Poststraat: Beelden tuin en klein antiek;tijdens kantoor uren. Zondag 25 juni Zierikzee Concertzaal-bioskoop; Klopjacht, 20.00 uur. Maandag 26 juni Zierikzee Wijkgebouw. Inenting tegen polio, 19.00-rl9.30 uur. „Huis van Nassau": Openbare frak- t ie vergadering VVD; 19.30 uur. Dinsdag 27 juni Zierikzee Kantine school: L.T.S.-diploma-uit- reiking: 19.30 uur. Woensdag 28 juni Goes „De Korenbeurs". Vleeskeurings dienst, 13.30 uur. Zierikzee J. W. v. d. Doelschool, Kijkavond handwerken 19.00-21.00 uur. Ingebruikname openluchtscbaakspel, in de Beurs, 19.30 uur. Stadhuis, raadsvergadering 20.15'uur Kerkwerve Consistorie Herv. kerk: Gemeente avond; 20.00 uur. Vrijdag 30 juni Zierikzee Terrein B. I. Kloosterman, kleidui ven schieten, afdeling Zierikzee KNIV, 19.00 uur. Iedere donderdag in juli en augustus Zierikzee De Beurs, openluchtschaken, 19.00 tot 21.00 uur. Zaterdag 1 juli Haamstede Parkeergedeelte Noordstraat, 08.00- 16.00 uur, Markt Vrouwenvereniging Priscilla. Scharcndükc De Putmeel, 21.00 uur, Bingo-dans avond s.v. ZSC'62. Zondag 2 juli Renesse Ned. Herv. kerk, 20.00 uur, Madri gaalkoor. Bergen op Zoom. Brouwershaven St. Nicolaaskerk, Interkerkelijke zangavond. 19.00 uur. Dinsdag 11 juli Haamstede Gemeentehuis. 19.30 uur, gemeente raadsvergadering Donderdag 13 juli Zierikzee Havenplcin 24: Rechtswinkel; 19.00- 20.00 uur. (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half xes Redaktie (01110) 4669. (01110) 2227 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660 BRUINISSE, 20-6. Wanneer er koinjiensaliejjercelen zullen zijn, zullen ook de opnieuw gedupeerde Bruse kwekers in aanmerking komen. Advert enlie OOST-BERLIJN. De voorzitter van de Chinese kommunistische partij, Hoea Kwo-Feng, gaat ko mende herfst naar Joegoslavië en Roemenië. Dit is vernomen uit di plomatieke bronnen in de Oostduil- se hoofdstad. WASHINGTON. De Verenigde Sta-P ten hebben woensdag verklaard dat; Israël geen volledig antwoord heeft; gegeven op de Amerikaanse vragen^ over de toekomst van de bezette Jor-;:; daanoever en de Gaza-strdök.1Der Amerikaanse verklaring volgt drie dagen nadat de Israëlische regering het antwoord op de vragen uit Was hington had geformuleerd. UTRECHT, 21-6. Woensdag zijn er opnieuw zes gevallen van polio ge meld, waardoor het totaal aantal is opgelopen tot 47. Eén van de patiën ten is een 28-jarige leraar van een school in Barneveld, waarop 4 kin deren zitten uit een gezin waarin eer der deze maand een kind polio kreeg. Ook de zes „nieuwe" patiënten be horen tot de geloofsgemeenschap die vaccinatie om principiële redenen af wijst. vri (dag 23 juni (Gaudi In der Lederhose) aanvang 22.30 uur 16 jaar vrijdag 23 juni en zondag 25 juni Bereden geldwolven vallen onder een re gen van kogels,maar de geldbuidel blijft lokken i. 20th Century-Fox presenteert een REWHN-LUDWIG-BERCOVia produktie V^o»t«*4ir Take a hard ride) JIM BROWN LEEVANCLEEF FRED WILLIAMSON CATHERINE SPAAK JIMKELIY BARRY SULLIVAN COLOR BY DE LUXE Uitgebracht door CFM Wmvethuur aanvang 20.00 uur 12 jaar ALLE PLAATSEN 6,50 SCHAESBERG. Bij een inval in de woning van J. v. d. M. in het Zuidlimburgse Schaesberg heeft de politie een klandestien fabriekje van pepmiddelen ontdekt. De huis eigenaar is gearresteerd evenals een Amstredammer A. S. en iemand uit Schinveld. DEN HAAG.-. Het ministerie' Ivan c.r.m.ï wii eeij/bcdróg' van ong^ieer 400.000 tónden uittrekken yoor iub- sidiër'ih-gW dó MoluksesticMing Tjandju." Dézë^tichting is-'ëen initia tief van "-Mqjukse maatschappelijk werkers'. Qqet—is hulpverlening ^'aan dru&'vèrslaagd'en in de Molukse*^sa menleving. DEN HAAG. „Inhouding van be zoldiging dient plaats te hebben bij het opzettelijk nalaten dienst te verrichten in strijd met de daartoe bestaande verplichtingen". Dit Dit schrijft minister Wiegel (bin nenlandse zaken), die belast is met ambtenaren, in een circulaire aan zijn kollega-ministers over „even tuele alcties van ambtenarenorgani- saties". DEN HAAG. Het is het ministerie van buitenlandse zaken bekend dat de Australische regering zich op het ogenblik buigt over een advies de landingsrechten van de KLM op Australië in te trekken. Voor zover het ministerie weet is er echter nog geen beslissing over genomen. Maandag nog een kans ZIERIKZEE, 2,1-6. Zierikzee heeft een eerste inenting tegen polio achter de rug. Deze. is.zeer sucéesyol verlopen. Een tweede Inenting vindt plaats op •maandag (avond) 26 juni a.s. in het Groene Kruis-gebouw. ZIERIKZEE, 22-6. De vergadering van de gemeente raad van Zierikzee begint woensdagavond 28 juni een kwartier later dan normaal, 0111 de raadsleden in de ge legenheid Ie stellen het officieel in gebruik nemen van hel openlucht schaakspel hij te wonen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 2