3Es Fris v \e G Evenementenkommissie Zierikzee klaagt over te weinig steun van de kant van de horeca Poging iets te ondernemen tegen werkloosheid op Schouwen-Duiveland Bezuinigings operatie uitgesteld DE ZIERIKZEESCHE COURANT Programma toeristendagen Bijzondere bijeenkomst K sinas, ola of jewel 6 blikjes 0,33 liter_364" Benua Camping- margarine blik 500 gram ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 22 juni 1978 154stc jaargang Nr. 22323 WAARIN OPGENOMEN 11797 - 1P99) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Sij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummek: Bruse vissers en dc schadevergoeding Een kommentalor zal cleze, in sa menwerking met „Delta-Sport" en volgens de statuten van de K.N.A.U.W. georganiseerde 10 km- loop de nodige luister bijzetten. ZIERIKZEE, 21-6. „Financieel gesproken hebben we een gemakkelijke beginfase gehad. In januari zag bet er gunstig uit. We werken nu echter met een klein te kort, omdat nog niet alle deelnemers hun financiële bijdrage hebben geleverd". „Om preciezer te zyn: het gaat om vierduizend gulden. We hopen dat in de komende weken dit tekort nog wordt aangevuld, want er zijn alt yd deel nemers die tot het laatste moment wachten". Aldus de heer H. Schot, voorzitter van de VVV-Evencmcntenkommissie Zierikzee, tijdens een donderdagmiddag gehouden persbijeenkomst in „Mon- dragon". Zoals elk jaar organiseert deze kommissie weer een aantal „toeris tendagen" gedurende het zomerseizoen. Over de Zicrikzcesc horeca blijkt de heer Schot niet zo te spreken. „De horeca Iaat ons. evenais voorgaande jaren, het ergste in de steek," zo luidt zijn klacht. „Ze ziet of het belang van deze toeris tendagen voor onze stad niet in, of ze denkt dab er toch wel genoeg mensen naar Zierikzee komen zon der die evenementen. Dat hebben Haamstede en Scharendijke waar schijnlijk ook gedacht, een paar jaar geleden, maar die gaan er toch ook weer mee beginnen. Ik geef 't op een briefje: als Zierikzee de toeris tendagen laat vallen, dan zal ze zie1.*, irh een behoorlijke buil val len." DEN HAAG, 21-6. Met lange tan den heeft de Kamer woensdag er mee ingestemd dat de tegen half juni aangekondigde bezuinigingsoperatie van het kabinet-Van Agt niet meer voor hel zomerreces kan worden be sproken. Alleen PvdA, D'66, PPR en PSP steunden een motie van oppositielei der Den Uyl waarin werd gevraagd nog voor de zomervakantie van de Kamer de nota aan te bieden of op z'n minst duidelijkheid te verstrek ken over de hoofdlijnen van de re geringsplannen. De regeringspartijen CDA en VVD, gesteund door de klei ne christelijke partijen SGP en GPV en door de eenmansfraktie van DS'70 zorgden ervoor dat de motie werd verworpen. Nieuwigheden Er zullen dit jaar vijf toeristen- dagen worden gehouden en wel op elke dinsdag van 11 juli tot en met 8 augustus. Naast de gebruikelijke aktiviteiten, zoals de braderie (die op de Mol. Schuithaven en Melk markt wordt gehouden) zijn er een aantal nieuwigheden op het pro gramma gezet. In de eerste plaats wordt de Singel loop weer in ere hersteld. Op dc avond van de eerste dag - op 11 juli - gaat een aantal professional-atletic- kers vier keer dc stad door; start en finish vinden plaats op het Haven- plein. Standwerkers Helemaal nieuw is het slandwer- kerskonkours onder tien leden van de Centrale Vereniging voor Ambulan te Handel. Het gaat hier om een of ficiële wedstrijd, waar dan ook een jury aan te pas komt. Naar het idee van de heer L. Kaashoek, een der leden van de evenementenkommis sie, gaan deze tien standwerkers om het hardst en het origineelst hun waren aan de man trachten te bren gen. En dat belooft op de eerste augustus een waar spektakel op de Balie te worden. Een week eerder wordt op dezelf de plaats overigens een bijenmarkt gehouden door Bijenvereniging Schouwen-Duiveland. Oude ambachten Ook bijzonder attraktief zullen de markten van oude ambachten en kunst zijn, gehouden op de Vis markt. Pottenbakken, mandvlechten, stoelen matten, kantklossen, kunst glasblazen, rietdekken, sigaren ma ken, pentekenen, portrettekenen en het vervaardigen van gebrandschil derde medaljons vormen onder moer de te bewonderen ambachtelijke be zigheden op het gebied van de huisnijverheid. v, Muziek Ook wat de muziek aangaat is er iets veranderd. Het zangduo Rob bert en Anja zullen de taak van het melodieuze vermaak van Frank en Mirella overnemen. Robbert en An ja vormen samen een „troubadours echtpaar", dat gekleed in historisch getinte gewaden en voorzien van dito instrumenten, door de stad zal zwerven; onderwijl folkloristische wijsjes en balladen ten gehore brengend. Vorig jaar hebben zij dat al eens tijdens een toeristendag ge daan, maar dit jaar kan Zierikzee van hun wekelijks bezoek verze kerd zijn. Een ander muzikaal-folkloristisch gebeuren wordt verzorgd door de Het troubadours-echtpaar Robbert en Anja,'dat deze zomer nog vaak te zien en te beluisteren zal zijn op de Zierikzeees straten en pleinen. jeugddansgroep „De -Babbelaars", die op 25 juli in de Beurs hunne kunsten gaan vertonen. Water De slotavond van de reeks toeris tendagen is voorbestemd om letter lijk in het water te vallen. Het pro gramma van die av.ond ligt in or ga-" nisatorische handen van de heer J. H. Grauenkamp van Watersportver eniging Zierikzee. Onder zijn supervisie gaan de dui kers van .Scaldis" het water van de Oude Haven in, om hout op tc duiken en een man uit het „zilte sop" te red den. Bedoeling is namelijk dat als hoog tepunt van de avond een „automo bilist" het water inrijdt. En deze heldhaftige figuur vertrouwt er dan op door de duikers weer levend bo ven gebracht te worden. Twintig jaar ZIERIKZEE, 21-6. Hoe groot is eigenlijk de werkloos heid op Schouwen-Duiveland? Of hoelang duurt hel dat een jongere werkloos wordt tot hij weer werk krijgt? Is het gewenst dal op Schouwen-Duiveland wat voor werklozen wordt gedaan, zo ja, wat? En als er wat wordt opgezet, is de werkloze daarvoor dan gemoti veerd, d.w.z. heeft hij er interesse voor? Al deze vragen en nog veel meer vroegen om een antwoord, op een bijeen komst, georganiseerd door dc Provinciale Stuurgroep Werkloosheid, dins dag 20 juni gehouden in iiet gebouw van dc Federatie voor Maatschappelijke Dienstverlening aan het Havenplein te Zierikzee. WESTERSCHOUWE Schon wsc West Iwrk tent ie van de norm N. i - ter i ulc bezetth weer politie te paard ge-arriveerd voor het verrichten van slrarufdicn- slen. (Foto Zierikzeesche Nieuwsbode) Dc leiding van de vergadering had de heer A. H. Coomans, sekrc- taris van eerder genoemde Stuur groep Werkloosheid uit Middelburg. Dit was een gevolg van een overleg dat had plaats gevonden met de he ren Gabri dc Groot (Jeugd Schou wen-Duiveland) en F. Bergsma (Le ger des Hcils). Afwezigen Met spijt werd gekonstateerd. dat een vertegenwoordiger van het Ge westelijk Arbcidsburo, ontbrak als mede vertegenwoordigers van di verse gemeenten, waaronder Zierik zee. De heer H. Asma was er wel. maar in een andere funktie en ook de heer Van den Broecke, dfrekteur van de I.G.S.D.. was er, maar niet als gemeentelijk vertegenwoordiger. Wethouder S. A. Jumelet (Brui- nisse) wijzend op de geringe werk loosheid in zijn eigen gemeente 8 mannen en 7 vrouwe keek wat kri tisch aan tegen de cijfers van de centrumgemeente Zierikzee drie keer zo groot als Bruinisse, maar met cijfers per dezelfde ultimo april datum, met resp. 84 en 24 inge schreven werklozen. Hoeveel berocpswcrkl07.cn zyn daarbijKennen 7.c niet dc werkge legenheid by Gomavi. dc horeca sec tor. het Wilma projekt etc. Er zyn Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Alleen de nullen achter een één, maken een groot getal. Bodenstedt v*r Z£0/ Afscheid Voor de heer Schot zit dan tevens zijn voorzitterschap van de evene mentenkommissie erop. Hij heeft er aan het eind vim het seizoen negen jaar bij de kommissie op zitten; of als men het anders wil bekijken: twintig jaar, want ook de eertijdse Mosselfeesten hebben zijn inzet niet ontbeerd. Verwachting tot vrijdagavond: Enkele buien Enkele buien, maar ook verspreid voorkomende opklaringen; matige tot krachtige wind uit zuid tot zuid west; minimumtemperaturen rond 11 graden, maximumtemperaturen om streeks 16 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 2 tot 10. Min.-temperaturen: omstreeks 11 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 18 gr. Kans op een droge'periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N-B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 23 juni. Zon op 5.20, onder 22.04 Maan" op 23.48, onder 8.45 Laatste kwartier: 27 juni (13.44) HOOG- EN LAAGWATER 23 juni 6.01 18.22 Springtij: 23 juni. 11.21 Hij vindt dat het nu welletjes wordt, al lonkt het tweede lustrum als voorzitter hem toe. „Maar", zoals hij zegt, „na twintig jaar kan ik er geen nieuwigheid meer in brengen". „Als voorzitter wordt je wel erg be last en dat vond ik langzamerhand te zwaar worden. Het bestuur heeft er overigens alle begrip voor, hoewel er nog geen definitieve opvolger voor me is. Maar daaromtrent heb ik nog wel een ideetje achter de hand schoolverlaters, die direkt tijdelijk werk zoeken en vinden en cr zjjn er die lekker in de zon gaan liggen. Voor de laatstcn zou wethouder Jumelet geen aktiviteiten willen ondernemen. De heer Coomans, eerder werk zaam geweest in Roermond wisselde ervaringen uit, die hij daar had op gedaan. aangevuld door de op bouwwerker de heer Docswijk, bei den wisten van teleurstellingen, als iets niet aansloeg, wat enthousiast was begonnen. „Sehrijneuile gevallen" Alle aanwezigen waren van me ning. dat een onderzoek naar de mo gelijkheid voor de werkelijk schrij nende gevallen van werkloosheid, iets te doen op Schouwen-Duive land. zeker nodig was en besloten werd (op voorstel van de heer H. Asma) dat de heren Doeswijk (op bouwwerker) en De Groot (jeugd werker) een rapport zullen samen stellen. over de toestand van de werkloosheid in deze regio, daarbij geassisteerd door de Intcrgemeen- schappelijke Sociale Dienst, met het opzetten van een bepaald projekt. om de werklozen, in hun onvrijwil lige wachttjjd op een baan, gemoti veerd bezig te doen zijn (b.v. een kursus op technisch gebied, hetzij hel leren van een bepaalde taal (of beide). De heer Coomans zal daar bij als begeleider optreden. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 22-6. Het K.N.M.I. deelt mede: Voor vrijdag wordt plaatselijk een bui verwacht, maar ook opkla ringen. Woensdagavond trok een zone met buien en onweer over ons land. De meeste regen viel daarbij in het zuidwesten van Nederland, waar tussen 5 en 10 milimeter regen werd afgetapt. Achter deze storing draaide de wind tijdelijk naar west tot noord west en de temperatuur daalde en kele graden. Inmiddels bereikte een volgend front vannacht onze kust en zal in de loop van donderdag naar Duitsland wegtrekken. Dit wisselvallig weer beeld wordt veroorzaakt door een depressie boven de Britse eilanden, die onstabiele lucht naar onze omge ving voert. In deze situatie komt vrijdag een lichte verbetering, zodat er dan min der buien zullen vallen en cr wat meer opklaringen verwacht worden. Advertentie 159 ■Ml I DEN HAAG. In het eerste kwar taal van dit jaar is de consumptie van de Nederlandse bevolking met een kleine vier procent gestegen, een ongeveer even grote stijging als die van 1976 op 1977.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1