Ger Villerius: nieuwe man voorlichting in Zierikzee Leidster uit Bruinisse niet voorgedragen voor benoeming aan openbare kleuterschool Gasten uit St. Hiiaire bezoeken Zierikzee Bruinisse heeft voor tachtig miljoen gulden werken in uitvoering ,Er kan hier veel gebeuren' STREEKNIEUWS Spoedzitting Bruse gemeenteraad ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 4 Dinsdag 2» juni 1978 Nr. 22322 3 ZIERIKZEE, 20-6. „Ik geloof eehi dat er hier wel mo gelijkheden zijn. Het kan erg goed worden. N11 hen ik nog steeds aan het zoeken, maar het begint al een heetje te dagen". Natuurlijk, je moet ook kunnerj motiveren waarom je iets wilt. En daarbij moet je er rekening mee hou den, dat je in het belang van de ge meente aan het werk bent." Punten Al pratend ventileert hij toch wat meningen over een aantal praktisch uit te voeren zaken. Raadsvergade ringen bijvoorbeeld, vindt hij, moe ten met de agenda elke maand in eens advertentie aangekondigd worden. Evenals kommissievergaderingen, zo die openbaar mochten worden. ,,Zo zijn er meer van die dingen. Ik heb de indruk dat er in Zierikzee tot nu toe niet zo veel gebeurd is op het gebied van de voorlichting". De heer Villerius zal over veertien dagen met zijn vrouw en twee kin deren verhuizen vanuit Oegstgeest naar Poortambacht. „Wanneer ik mocht kiezen tussen bijvoorbeeld Zierikzee en Maastricht, zou ik altijd Zierikzee gekozen hebben. Ik ben een enthousiast watersporter. Heb mijn hele leven gezeild en ook veel gedo ken. Bovendien wilde ik graag weg uit de randstad en ligt Zierikzee maar honderd kilometer van Frank rijk, waar mijn vrouw vandaan komt". „Nee," lacht hij, „ik heb haar niet leren kennen bij hel Centraal Bureau voor de Statistiek". En enthousiast voor we afscheid nemen: „De ontvangst hier op het stadhuis was geweldig. Dat had ik niet verwacht". Jeugduitwisseling vanaf 3 juli (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De heer G. V. Villerius heeft als nieuwe voorlichtingsambtenaar van de gemeente Zierikzee in de veertien dagen dat hij nu die post bekleedt, behalve een hele hoop enthousiasme ook al heel wat ideeën vergaard. Ideeën, die hij liever nog de wereld niet in wil sturen. De tijd van kon takten maken, aftasten, oriënteren, is wat hem betreft nog niet voorbij, al heeft hij zich die eerste weken al volop kunnen storten op de voorbe reiding voor het bezoek uit St. Hiiai re op 3 juli. Tussen haakjes: er zijn nog steeds drie gastgezinnen te weinig en wie zich beschikbaar stelt wordt verzocht kontakt op te nemen met de nieuwe p.r.-man, die logischerwijze op het gemeentehuis te bereiken is. „Levendiger'' Wat beweegt iemand om een baan met het Centraal Bureau voor de Statistiek in te ruilen voor de funk- tie van voorlichtingsman in Zierik zee? Het antwoord daarop is gauw gegeven. De heer Valerius „Ik heb in m'n werk graag veel kontakten en dat was op de afdeling gezondheids statistiek waar ik werkte, niet mo gelijk. Die cijfers zeiden me erg wei nig en ik zocht dus naar een „leven diger baan". Hij heeft het gevoel dat hij die heeft gevonden. „Natuurlijk, het is erg moeilijk in het begin. Ik heb geen ervaring op het gebied van voorlich ting, maar ik begin er nu wel wat zicht op te krijgen, onder andere door een gesprek met de voorlich tingsman van Goes". Ei Voorlopig wil hij echter nog graag even „de kat uit de boom kijken", zoals dat heet. „Al heb ik het gevoel, dat er hier nog heel wat kan gebeu ren, ik wil dat toch liever nog niet spuien. Alles is ook afhankelijk van wat het gemeentebestuur er van vindt. Ik hoop alleen dat ik een beet je vrijheid krijg en ik krijg de indruk dat men dat ook wel wil geven. Al geloof ik wel dat ik een beetje ge stuurd moet worden; ik wil toch wel graag m'n ei kwijt. BROUWERSHAVEN. Schouwen- Duiveland „grossiert" in clit jaarge tijde in mooie plekjes, zoals hier, de toegangsweg tot hel kampeerter- ren „De Bulke" te Brouwershaven. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 20-6. Een groep van vijftien jonge mensen uit de Franse jumelagestad van Zierikzee St. Hi iaire, komt van maandag 3 juli tot en met maandag 17 juli op bezoek in Zierikzee. Het gezelschap, waarvan de gemiddelde leeftijd ongeveer vijf tien jaar is, komt maandagavond 3 juli om ongeveer acht uur aan in het stadhuis van Zierikzee waarna ze, na een bijeenkomst in de trouwzaal, worden verdeeld over de gastgezin nen. Op dinsdag 4 juli worden de kin deren officieel ontvangen door de burgemeester van Zierikzee, de heer Th. H. de Meester. Ook de gastge zinnen zijn voor deze bijeenkomst uitgenodigd, waarna een rondleiding door het gemeentemuseum wordt gemaakt, 's Middags zullen de kin deren een rondrit maken over Schouwen-Duiveland en 's avonds komen zij bijeen in klubhuis De Le lie. Programma Op woensdag 5 juli staat een be zoek aan Noord-Beveland en Wal cheren op het programma en op donderdag 6 juli aktiviteiten in Zie rikzee. Vrijdag 7 jul'i wordt Amsterdam bezocht en in het weekeinde zullen de gasten bij de gastgezinnen blij ven. Protestrefo ABVA-leden Per cirkulaire zijn leden-ambte naren van de gezamenlijke ABVA- afdel'ingen van Schouwen-Duive land, opgeroepen deel te nemen aan een protestreis naar Den Haag, om deel te nemen aan de ambtenaren- demonstratie, in verband met de be zuinigingsplannen van het kabinet. De reis wordt met bussen gemaakt. ZIERIKZEE P.v.d.A. over wethouders De P.v.d.A. afdeling Zierikzee heeft donderdagavond in het Huis van Nas sau een belangrijke ledenvergadering Op de agenda staat onder meer het kiezen van een wethouderskandidaat voor de party. De heren H. Asma en R. Sayers hebben zich bereid verklaard een Maandag 10 juli bezoekt de groep Den Haag en onder meer het par lementsgebouw en Madurodam en dinsdag 11 juli kan de toeristendag in Zierikzee worden bijgewoond. Woensdag 12 juli bestaat het pro gramma uit een bezoek aan de Del- ta-Expo in Stellendam, een rond vaart door de haven van Rotterdam en de bezichtiging van de Euromast. Op donderdag blijven de Franse gasten in Zierikzee om het maritiem museum, het Gravensteen en de St. Lievens Monstertoren te bekijken. Vrijdag gaan ze naar de Efteling en zaterdag hebben ze een afscheids feest in het klub'hu'is De Lelie, dat steeds 's avonds als plaats van sa- menkomst dient. Na een vrije 2ondag moeten de gasten maandagmorgen vroeg af scheid nemen. eventueel wethouderssbhap te aan vaarden; de ledenvergadering moet beslissen wie van beiden in aanmer king komt. De meerderheid van het bestuur en van de fraktie heeft zich achter de kandidatuur Asma ge steld. Aan de orde komt verder de te volgen procedure bij de onderhande lingen met andere partijen en de be weging van de in het overleg in te brengen punten uit het P.v.d.*A.-pro- gramma, Voor tijd: zie agenda. Muziekavond koor Plattelandsvrouwenbond Vrijdag 24 juni 1978 geeft het koor van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen afd. Schouwen een muziekavond in de foyer van cafe- restaurant Mondragon te Zierikzee. Het programma bevat o.a. werken van de dit jaar 150 jaar geleden ge storven componist Frans Schubert. De koorzang wordt afgewisseld met solozang en pianospel. Toegang vrij ook voor niet leden. Voor tijd: zie agenda. Geslaagd Afgelopen week is oud-stadsge- genoot J. G. Krips te Vlissingen voor het examen fysiotherapie ge slaagd. SCHARENDI.ÏKE Braderie De plaatselijke Middenstand, or ganiseert zaterdag 24 juni een bra derie in de Dorpsstraat. Voor tijd: zie agenda. BRUINISSE, juni 1978. In de ge meente Bruinisse waren op 1 januari van dit jaar kapitaalswerken onder handen met een totale waarde van tachtig miljoen gulden. Daarvan komt ongeveer dertig mil joen gulden voor rekening van de aanleg van de eerste fase van de Phi- lipsdam; de brugverbindïng en het werkeiland. Dorp In het dorp Bruinisse zelf is ook het eenen ander aan de hand. De bouw van het postkantoor bijvoor beeld voor een bedrag van f 292.000,-; de aanleg van het Westplantsoen voor f 428.000 en de bouw van het gemeentehuis, dat f 1.800.000 kost. Verder is een groot scholenkomplex voor een bedrag van f 3.060.000 in aanbouw en 32 zorgwoningen in sa menwerking met de gemeente Dui- veland voor f 2.700.000. Voorts bouwt rijkswaterstaat in het dorp een kon- struktiewerkplaats voor f 330.000 en wordt een woonwagencentrum ge maakt, dat f 500.000 kost. In het rekreatiepïan Aqua-Delta wordt ook een flink deel van het genoemde bedrag opgesoupeerd. Daar is, voor zover bekend, voor ongeveer vijfendertig mlïjoen gulden in uit voering. BROUWERSHAVEN Twee mini-vliegtuigongelukken Zondagmiddag verloor „Vliegklub Schouwen-Duiveland" twee radio grafisch bestuurde schaalmodellen tijdens „vluchten" boven de Kabbe- laarsbank. Ooi-zaak: een etherpiraat die op de 27 Mc-fi-ekwentie - de fre- kwentie waarlangs de schaalmodel vliegers hun vliegtuigjes besturen - een babbeltje maakte met een „kol- lega". Kort na elkaar stortten de mo dellen van H.B. uit Burgh en C.D. ZIERIKZEE. De fotograaf had al wel honderd plaatjes van het stads centrum - met Gasthuiskerk.t- ge maakt, toen hij het ineens weer even anders zag. Recept: gaan staan op een speciaal plekje en een speciaal lensje gebruiken. Tenslotte'is (ook) Zierikzee fotostad. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) uit Nieuwerkerk neer. Een van de modellen was splinternieuw. De schade bedraagt mjinstens duizend gulden. De vereniging heeft in het verleden door dezelfde oorzaak al meerdere vliegtuigjes verloren. Er is nu aangifte gedaan. NIEUWERKERK Zitbank geplaatst Op het fraaie plekje hoek Burge meester Van Veenstraat-Stolpweg wege een zitbank geplaatst. De grond op deze plaats is zojuist bouw rijp gemaakt en op deze plek zullen in de toekomst een aantal landhui zen gebouwd worden. Thans is het in deze groenrijke hoek heerlijk rustig zitten, uitkijkende op de bus halte en de Rijksweg. Van deze rustbank zal zeker door velen ge bruik worden gemaakt. BRE'INISSE, 17-6. Zaterdagmorgen kwam de ge meenteraad van Bruinisse in spoedzitting bijeen 0111 zich te beraden over de benoeming van een kleuter leidster aan de openbare kleuterschool. In een vorige vergadering was al ongenoegen gerezen over een door leidster mej. T. de Kok opgemaakte voordracht. Hierop ontbrak de naam van een gediplomeerd leidster uit Bruinisse zelf, mej. A. Klink, die men in de sollicitatieprocedure toch graag een redelijke kans zag gegeven. Met andere woordenmen wilde mej. Klink, evenals de andere drie sollicitanten, een proefles laten ge ven. Hiertegen werd echter bij schrij ven van 10 juni jl. geprotesteerd door de ouderkommissie van de openbare kleuterschool, omdat deze het onjuist achtte dat een leidster die haar op leiding had genoten aan de Chr. Pe dagogische Akademie. zou worden benoemd aan een openbare kleuter school. Zulks omdat dan de be staande verhouding: twee leidsters van de christelijke tegen twee leid sters van de openbare opleiding, ver broken zou worden. Gevoelig De raad bleek gevoelig voor dit argument, temeer daar de benoeming van mej. Klink op bezwaren zou sluiten van de inspekteur voor het kleuteronderwijs. Met deze was de kwestie door de burgemeester name lijk al doorgesproken en de raad wil de de zaak niet op scherp stellen. Bij een deel van de raad echter bleef het ongenoegen bestaan om trent de door mej. De Kok opge maakte en door b. en w. gepresen teerde voordracht. Zo bleef wethou der Jumelet bij zijn mening dat. hoe wel hij akkoord was gegaan met de voordracht van de andere drie leid sters, de visie van mej. De Kok in dezen toch een te grote rol had ge speeld. De heer M. Meeuwsen bracht de naam van mej. Van den Hoek die zich binnenkort in Bruinisse zal ves tigen, als serieuze kandidate ter ta fel. Een initiatief dat werd gesteund door de heren Houtekamer en Jume let. De raad bleek echter wettelijk gehouden de. inmiddels door de in spekteur bekrachtigde voordracht op te volgen. Unaniem Er bleef zodoende geen andere mo gelijkheid open. dan uit de bestaande voordracht een naam te kiezen. Nummer één op de lijst, mej. Els de Regt uit Vlissingen, werd tenslotte met algemene stemmen uitverkoren om ter benoeming voorgedragen te worden. Degenen die de verrichtin gen van de drie sollicitanten tijdens de proeflessen hadden bijgewoond, waren het er unaniem over eens dat deze benoeming de school het meest ten goede zou komen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3