Jubileum kreeg muzikaal kader Rotterdamse Politie Harmonie Concert in Grote Kerk als opener van Z.L.M.-manifestatie Proces Rode Brigad es Ambtenaren Rotterdam en Amsterdam gaan staken Olie in dollars DE ZIERIKZEESCHE COURANT Proeftuin Haamstede in het goud Van woensdag tot en met zondag in Goes Uitstel bezuiniging? lv^ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dins<lag20 juni 1978 134ste jaargang Nr. 22322 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1*89) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Weer: „He banken zijn hard", Haamstede BURGH-HAAMSTEDE, 17-6. Naast het doordringende geluid van de ingeblikte toppers, voortgebracht dooi de versterkers van de kermisattrakties, klonken zater dag muzikale klanken, „live" gebracht in de beide dorpen. Een honderd personen sterk mu ziekkorps, de Rotterdamse Politie Harmonie „Hermandad", blies er lustig op los ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Vereniging tot Bevordering van het Tuinbouw- onderwijs op Schouwen-Duiveland, beter bekend als de Proeftuin. Onder leiding van de dirigent, de heer J. Grüter werden op straat en later op de mobiele tent op de Bea- trixweide populaire melodieën ten gehore gebracht en het bleek vooral tijdens het laatste concert in het bij zijn van honderden luisterenden, dat deze nog zeer jonge dirigent er bij de harmonie nogal wat uithaalt. Grote klasse De rhythme-groep was van grote klasse en de diverse overschakelin gen waren een lust voor het oor. De drumband, voor de tent opgesteld, deed daar niet voor onder en oogstte TURIJN, Italië, 19-6. Het drie en een halve maand oude proces tegen terroristen van de Rode Brigades in Turijn spoedde maandag naar het einde met lof van de beklaagden voor de moord op Aldo Moro en de mededeling dat de terroristenaan slagen bedoeld zijn om een burger oorlog te ontketenen. In Turijn staan 46 leden van de Rode Brigades terecht, van wie er 15 een leidende rol zouden hebben gespeeld. Zij zitten sinds 1974 in voorarrest. veel succes, vooral met de „Rivers of Babyion". Een drumband wel te verstaan met een kompleet trompet terkorps en bassektie. In de middag maakte „Hermandad" een muzikale mars door Renesse en door Haam stede en Burgh, gevolgd door een di ner in restaurant „De Boerderij" van het bungalowprak „Burghstede". Welkom Voor het diner sprak de voorzitter, de heer Jac. Steur een welkomst woord en zeer speciaal tot de oud voorzitter, tevens de enige nog in le ven zijnde mede-oprichter, en ere lid, de heer K. J. Dambruin, oud 84 jaar. Verder tot het andere ere-lid, d heer C. A. Hartog, oud-hoofd van de toenmalige Tuinbouwschool, bijna 88 jaar oud. Het voltallige kollege van b en w met dames, werd in het welkomstwoord betrokken en na tuurlijk ook de dames en heren van „Hermandad" uit Rotterdam. De kon takten tussen de vereniging en de gemeente zijn niet veelvuldig meer, doch vroeger heeft er wel eens „aer uwooid". Toch bedankte hij b en w voor de verleende medewerking, die voor velen leidde tot brood op de plank. Spreker was verder van me ning, dat deze muzikale jubileumvie ring door de burgerij op prijs ge steld zal worden. Tot slot dankte hij de heren Baltje en Krikke van de „Hermandad" voor de suksesvolle bespreking voor dit optreden. Gemeentevlag Burgemeester H. P. Everwijn dank te het bestuur, dat op deze muzikale manier de burgerij iets aan heeft ge boden. Het gemeentebestuur stelt dat zeer op prijs. Mevrouw Everwijn-v. d. Bout overhandigde alle bestuurs leden en ere-leden daarop een ge meentevlag in tafeluitvoering. Het ere-lid, de heer C. A. Hartog dook even in de historie en memo reerde dat hij 23 jaar lang hoofd van de Tuinbouwschool is geweest. Hij vond het een groot voorrecht dat nu een bestuurslid, de heer J. C. de Fei- ter raadslid is geworden. De heer Hartog memoreerde de financiële steun aan Pomona en het speet hem ten zeerste, dat de fruitteelt hier zo achteruit is gegaan. De vice-voorzitter van de „Her mandad" de heer J. Kramer dankte het bestuur voor het onthaal en wenste de vereniging nog vele goede jaren toe. Tot slot dankte de heer Steur het bedienend- en keukenper- soneel van restaurant „De Boerde rij" voor de grandioze maaltijd. Na het concert op de Beatrixweide spraken zowel de heer Steur als burgemeester Everwijn dankwoorden waarby laatstgenoemde nog eens be nadrukte dat de Rijkspolitie Groep Westerschouwen nog steeds met een onderbezetting tobt. Hij dacht daar bij aan een mogelyke detachering van manschappen uit Rotterdam. BEIROET. In een communique van het opperbevel van het Libanese le ger is maandag meegedeeld dat er zondag in de Libanese wateren een vuurgevecht is geweest waarbij twee schepen van de Libanese marine en eenheden van de Israëlische marine betrokken waren. Aan Libanese zijde vielen geen slachtoffers. Het is niet bekend of de tegenstander verliezen leed. Gedicht De heer Steur besloot zijn rede met een toepasselijk gedicht. De vijftig jaren zijn bereikt, niet piep, niet stok, er tussen in Ja, soms vraag je je wel eens af, heeft een en ander nog wel zin. Onze oude Tuinbouwschool hebben wij al lang niet meer en zo is ook de tuin al lang niet meer in de leer. Maar de vereniging is nog gezond en ondanks alles, of hoe het zij, we dragen aan fruitteelt algemeen nog steeds ons steentje bij. Vandaar dat wij van mening zijn voor wat betreft ons bestaan, op dezelfde voet en wijze verder moeten gaan. We voelen ons dat zo aan, we zijn dat wel verplicht voor al het \verk hieraan, wat door onze ouders is verricht. UTRECHT, 19-6. Op een extra Verbondsraads vergadering van de Algemene Bond van Ambtenaren (ABVA) maandagmiddag in het Jaar- beurscongrescentrum in Utrecht is unaniem beslotén dat de voorgeno men akties doorgaan. Zo deelde een woordvoerder van de ABVA mee. GENÈVE, 19-6. Maandag hebben de dertien ministers van oliezaken van de OPEC geen overeenstemming bereikt over het voorstel, om de prijs van olie te berekenen aan de hand van het gemiddelde van een aantal valuta's in plaats van de hantering van een vaste minimumprijs uitge drukt in de Amerikaanse dollar. De alternatieve berekeningswijze zou in de praktijk zijn neergekomen op een prijsverhoging voor ruwe olie. Dit houdt in dat de diensten ver voer, reiniging, openbare werken van de gemeenten Amsterdam en Rotter dam (en waarschijnlijk Utrecht) vrij dag het werk de hele dag neerleg gen. De ABVA verwacht dat een groot aantal werknemers in alle on derdelen van h^t PTT-bedrijf dit ook zal doen. Bij de elektriciteitsbe drijven heeft mij besloten om op de minimale sterkte te gaan draaien, aldus de woordvoerder. BRUSSEL. De regeringscrisis van vyf dagen in België is maandag ge ëindigd toen de vier politieke par tyen die het kabinet vormden een compromis bereikten over besnoei ingen in de overheidsuitgaven en stappen in de rich ting van de ge westelijke autonomie. GOES, 20-6. „Trotse hengsten, nederige schapen, be vallige merries, stijve varkens ze waren alle maal te zien tijdens de veekeuringen, die al in 1846 houden werden. Tijdens het concert da' de ..Wille van Haemstede" maandagavond gaf in Burgh, speelde voor het eerst de jongste telg uit het gezin v. d. Maas uit Haamstede mee. Van links naar rechts naast de broers William en Jean, maakt nu Mario het driespan volledig. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) De ZLM zet dc traditie voort met een grote manifestatie die woensdag avond (morgen) begint en zaterdag 23 en zondag 24 juli in de Wilhel- minapolder een hoogtepunt bereikt. Het aangehaalde citaat heeft ZLM- voorzitter, de heer A. J. G. Doele- man, in oude geschriften gevonden. Tijdens een perskonferentie in Goes liet hij weten blij te zijn dat de ZLM door kan blijven gaan. Hoewel deze manifestatie samenvalt met het 135- jarig bestaan van de ZLM, was dat toch niet de bedoeling. Het is een toevallige samenloop van omstandig heden. Kongrcs Een traditie was ook de algemene vergadering, die 's zomers werd ge houden. Omdat de boeren het in die tijd druk hebben, liep de belangstel ling terug en tijdens de manifesta- tiedagen zal daarom nu daarvoor in de plaats een kongres worden ge houden onder het motto; „Heeft het nog zin boer te worden", op donder dag 22 juni, in de „Prins van Oranje" te Goes. De zaterdag is gereserveerd voor de Zeeuwse Dag van het Paard, die dit jaar samenvalt met de mani festatie en daar nu een belangrijk onderdeel van vormt. Concert De ZLM-Manifestatie 1978 begint - zoals gezegd - woensdagavond met een concert in de Grote Kerk, waar aan het Zeeuws Mannenkoor onder leiding van Han Beekman, de zange res Marie Cécile Moerdijk, de trom pettist Wim van Boven en de orga nist Kees van Eersel meewerken. Vóór het concert begint zal de Goese stadsbeiaardier Sjoer Tamminga het carillon bespelen. Het concert begint met het Bra bants Volkslied, waarna orgel en trompet samen te horen zijn in Trum pet Voluntary van Henry Purcell. Het mannenkoor zingt hierna „Do- mini Salvam Fac" van A. Giessen en „Ich bete ab die Macht der Liebe" van Brotniansky, waarna Marie Cé cile Moerdijk gaat zingen. Trompet en orgel vervolgen hierna met wer ken van Teleman, waarna* Kees van Eersel variaties en fuga over „Waer dat men sich al keerd' of wend' van Mudde laat horen en het mannen koor de Barcarolle van Offenbach. Fröhliche Wanderer van Möller en Kalinka zingt. Na weer Marie Cécile Moerdijk ko men cornet en orgel met Allelua van Mozart en het mannenkoor met Deep River. Where you there en Old Black Joe. Het programma wordt besloten met een orgelimprovisatie over het Zeeuws Volkslied en samenzang. Plaat Wie dit concert niet kan bijwonen," maar het toch wil horen, krijgt daar de kans voor. Er wordt namelijk een plaat opgenomen van gedeelten uit het concert. Die plaat kan besteld worden door overschrijven van f 17,50 op postgiro 172503 ten name van de Zuidelijke Landbouw Maatschappij in Goes, onder vermelding van „plaat". DEN HAAG. De bedrijvigheid van dc Nederlandse industrie (cksklu- sief vocdings. en genotmiddelenin dustrie) is in mei enigszins toegeno men. Voor dc periode juni-augustus wordt nauwelijks enige wijziging verwacht. UTRECHT, 19-6. De verbondsraad van het Christelijk Nationaal Vak verbond heeft er maandag bij de Tweede Kamer met klem op aange drongen, de behandeling van de ko mende regeringsnota over de bezui nigingsoperatie uit te stellen tot na het kamerreces. Het CNV zou be handeling van de nota nog voor het reces „volstrekt onjuist" vinden, on der meer omdat er dan te weinig tijd is voor overleg en zorgvuldigheid. BURGH/HAAMSTEDE. De Rotter damse harmonie op mars. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 10 pagina's De historie van een gewone familie in enkele generaties, zou meer verhalen over toe standen en veranderingen, dan een dik geschiedenisboek. Southbey Verwachting tot woensdagavond: Minder zonnig Zonnige perioden en in de middag een enkele bui; zwakke tot matige wind uit zuid tot zuidwest; vannacht plaatselijk mistbanken en minimum temperaturen ongeveer 8 graden, ma ximumtemperaturen van 18 graden aan de kust tot omstreeks 22 graden in het binnenland. Voor donderdag: Aantal uren zon; 2 tot 10. Min.-temperatuur: omstreeks 11 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 17 gr. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarde. ZON- EN MAANSTANDEN 21 juni. Zon op 5.20, onder 22.03 Maan op 22.19, onder 6.19 22 juni. Zon op 5.20, onder 22.04 Maan op 23.08, onder 7.29 Volle maan: 20 juni (22.31) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 21 juni 4.23 16.50 9.53 22.21 22 juni 5.13 17.39 10.34 23.11 Springtij: 23 juni. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 20-6. Het K.N.M.I. deelt mede: Voor woensdag worden wol kenvelden verwacht en mogelijk een enkele bui. Een rug van hogc- luchtdruk, die ons de laatste dagen droog en zonnig weer bracht, neemt nu in betekenis af. Dit gebeurt on der invloed van een oceaandepres sie, die van het zeegebied ten zuiden van IJsland naar het noordoosten koerst. Het bijbehorend front, dat slechts weinig aktiviteit vertoonde, bevond zich dinsdagmorgen boven Oost-Engeland en zal ons land het komende etmaal passeren. Achter dit front stroomt woensdag met zuidwestelijke winden geleidelijk wat koelere en enigszins onstabiele oceaanlucht naar onze omgeving. In deze lucht komen wolkenvelden voor en mogelijk kan zich hierin een enkele bui vormen. In het tem- peratuurverloop komt vrijwel geen verandering. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1