Een illusie armer G.S. willen derde Tolstraat op Zeelandbrug S VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD bezorger te Brouwershaven Iedereen kwam wel aan zijn trekken met zaadvissen 4 korte berichten uit het binnenland ONZE PUZZELRUBRIEK 16 19 STREEKNIEUWS Mosselvisserij LOTTO scheepvaart kerknieuws VLISSINGEN, 19-6. liet verkeers aanbod voor de Zeelandbrug neemt zodanig toe, dat hierdoor herhaalde lijk filevorming optreedt bij de twee tolhuizen. Om een vlotte doorstro ming van het verkeer te bevorderen is tie aanleg van een derde tolstraat nodig. Dit is de mening van gedeputeer de staten van Zeeland, die de pro vinciale staten verzoekt voor dit doel een bedrag van- 352.000 gulden beschikbaar te stellen. G.s. hebben in hun verzoek aan de '.staten bere kend dat door het uitsparen van tijds verliezen over de periode '77- '85 met een derde tolstraat een voordeel van 3.222.000 gulden be haald zal moeten worden. Een bi.ina-dageli.jks gebruikster van de brug heeft bij het provin ciaal bestuur bezwaar gemaakt te- DEN HAAG. Vier jongens hebben in een sioot bij de Eindstcde in Deri Haag eèn plastic zak gevonden met een deel van eén menselijke romp erin. De politie vond daarna in die sloot nog een zak met een ander rompdeel erin. DEN HAAG. Staatssekrctaris Noo- teboom van financiën heeft in ant woord op wagen van de tweede ka merleden Epema-Brügmari en Dol man meegedeeld dat hij heeft beslo ten de regeling inzake vermindering van loonbelasting wegens'negatieve opbrengst eigen woning aan te vullen. DEN HAAG. Minister Ginjaar van volksgezondheid en milieuhy giëne heeft de gezondheidsraad ad vies gevraagd over mogelijkheden van bestrijding van tandbederf. De minister vraagt dit mede namens zijn staatssecretaris Veder-Smit en minister Van der Stee van landbouw en visserij. EINDHOVEN. De Eindhovense binnenstad heeft nu al meer dan een jaap te kampen met. een duiven- plaag. Een beroep van de gemeente, op de bevolking om de duiven niet meer te voeren heeft geen effekt gehad, aldus een gemeentelijk woordvoerder. Evenmin heeft het plaatsen van verschillende vang- kooien een oplossing gebracht. gen de investering voor de nieuwe tolstraat. Zij vindt namelijk dat de brug, in het belang van de bewoners in dit gebied, tolvrij moet worden. Momenteel kost een heen- en terug reis over de Zeelandbrug zeven gul den. DEN HAAG. Op uitnodiging van minister Tuijnman (verkeer en wa terstaat) brengt minister Alawi Darweesh Kayyal van Saoedi-Ara- bië deze week een driedaags bezoek aan ons land. Dr. Kayyal is minister van posterijen, telefoon en telegraaf in zijn land. ARNHEM. Bij hooiwerkzaamhe- den nabij een afslag van de tweede brug over de Rijn in Arnhem is de 50-jarige. J. D. van Manen uil Hars kamp om het leven gekomen toen hij onder zijn omgeslagen traktor terecht kwam. DEN HAAG. Het kabinet heeft in de ministerraad het ministerie van defensie gemachtigd verder te onderhandelen met Frankrijk en de Verenigde Staten over de vervan ging van de verouderde lange af- stands maritieme patrouillevliegtui gen (Neptunes). DEN HAAG. Vier met pistolen gewapende mannen met nylorikou- sen over hun hoofd hebben vrijdag avond een overval gepleegd op een Chinees gokhuis aan de Korte Hout straat in Deri Haag en zijn er met ccn onbekend bedrag aan geld en sieraden vandoor gegaan. UTRECHT. Hoewol de raad van bestuur van YMF niet voelt voor verder overleg met de vakbonden over de reorganisatieplannen die voor het concern, op stapel staan zal er - althans voorlopig - niet wor den overgegaan tot harde aktics bij de VMF-bedrijven. DEN HAAG. Als een soort nazorg heeft de Stichting Hulp Noord-Ier- la'nd gedurende de hele maand juni in Noord-Ierland excursies en confe renties georganiseerd voor de Rooms Katholieke'en Protestantse jeugd. UTRECHT. Sinds 1971 bestaan er tussen de maanden van het jaar op merkelijk grote verschillen in dood geboorte. In dé maand met dè hoog ste cijfers (januari en februari) blijkt de doodgeboorte 32 tot 55 procent ho ger te liggen dan in de maand met de laagste cijfers (in de regel april, mei of juni). In verschillende andere Eu ropese landen doet' zich hetzelfde verschenhsêl voor. Het is hoogstwaarschijnlijk te wij ten aan de vergissing die wij vorige week begaan hebben, dat het aantal oplossingen van. de wèèkpüzzel zo be- droevend laag was. Desalniettemin hebben we- uit het stapeltje van goe- - de oplossingen de hieronder vermelde prijswinnaars getrokkn. Eerste prijs: Mevr< W. Remmers-Versteeg Margrietstraat 26 HAAMSTEDE Tweede prijs: Dc heer P. H. M. de Nys Keetenstraat 35 ZIERIKZEE De oplossing van de puzzel is de volgende: .HORIZONTAAL: 1. zondagavond; 11. bokaal; 12. parool; .14. sr.; 15. aak; 17. dal; 18. e.k.; 20. tin; 22. ma zelen; 25.. die; 26. oker; 28. rotor; 29. node; 30. pekel; 32.. Nes; 33. forel; 34. ct.; 35. mal; 37. nat; 38. N.S.; 39. sabel; 40. rebus; 41. N.N.; 43. gek; 45. tel; 46. si; 47. tafel; 49. mof; 51. lelie; 53. Aden; 54. kerel; 56. Norg; 57. cel; 58. goedzak;, 60. oe; 61. te; 62.. map; 63. t.e.m.; 65. O.L.; 66. Leu ven; 69. beroep; 7ll niersteiner. VERTIKAAL: 1. zo; 2. Oka; 3. naam; 4. Dakar; 5. al; 6'. A.P.; 7. va der; 8. Oran; 9. nol; 10. do; 11. briket; 13. Leiden; 14. stopcontact; 16. zetel; 19. keelspiegel; 21. nek; 23. zón; 24. los; 25. dor; 27. Rerha- gen; 29. notulen; 31. label; 33. fa bel; 36. lek; 37. net; 42. nadeel; 44. horde; 46. siroop; 48. fel; 49. mee; 50 fez; 52. lot; 54. koper; 55. latei; 58. gave; 59. kern; 62. mui; 64. moe: 67. en; 68. N.S.; 69. be; 70. er. Dc nieuwe puzzel HORIZONTAAL: 1. konijnenja ger; 4. zonder verheffingen; 7. sier lijk dier; 8. breibenodigdheid; 10. punt bij het cricketspel; 12. land maat; 13. specerij; 15. rekenkundig vraagstuk; 17. niet of slechts dun bevroren plek; 18. titel na afgelegd doctoraal examen in de rechten; 20. overdekking v.e. voertuig; 22. per soonlijk voornaamwoord; 23. schaakterm; 24. gezichtseinder; 26. muzieknoot; 27. spade met gekromd blad; 28. scheepsvloer; 29. modegek; 31. roofvogel; 35. gering van kracht; 37. ontroering; 38. dier dat de pool streken bewoont; 39. gierigaard; 41. niet-deskundige; 43. touw dat ter versterking in de rand v.e. zeil wordt vastgenaaid: 45. afkerig van werk; 46. plechtige verklaring; 47. voegwoord; 49. kloosterzuster; 51. tenen mand; 52. muzieknoot; 53. wijnsoort; 55. schrander; 58. dui venhok; 59. wig om hout le klieven; 61. stengel v.e. plant; 62. metaal: 63. water doorlatende; 65. schoen- ma kerspriem: 66. meisjcsspeelgoed; 67. boterton; 68. fluweelachtig weef sel. VERTIKAAL; 1. sprookjesfiguur; 2. muzieknoot; 3. telwoord; 4. plat boomd vaartuig; 5. paardesleè; 6. uiting van genegenheid; 7. kleding stuk; 9. stijloefening waarin een of ander onderwerp wordt behandeld; 11. bovenhoek v.e. zeil; 12. recht stuk v.e. vaarwater tussen twee bochten; 13. hoofddeksel; 14. elas ticiteit; 16. dwaas; 17. boom; 18. ge dwee, handelbaar; 19. koraalbank; 21. slaginstrument; 23. fijn soort, korrelig leer; 25. kinderziekte; 27. schijnbaar gewelf boven dc aard- vlakte; 30. grof weefsel; 32. Euro peaan; 33. nachlroofvogel; 34. boom; 36. vlaktemaat; 39. onsmakelijk; 40. ondergrondse kokervormigc weg; 42. klokvormige neteldier; 44. deel v.e. tabakspijp; 46. alvorens; 48. deel van de hals; 50. uitholling in een muur; 51. waterblaasje; 52. Europeaan; 54. afzonderlijk vertrek in een gevangenis; 56. voedsel; 57. beproeving; 58. raadgeving; 60. dwaas; 62. hoogste punt; 64. volks naam van dc kauw; 66. kledingstuk van kloosterlingen. rr r~ 4 |3 1 r 9 10 11 13 14 15 17 19 20 21 22 23 24 25 26 27 29 29 30 31 32 33 34 35 36 37 39 39 40 41 42 43 44 45 49| 47 49 4» 59 51 52 S3 M ■u S9 57 I JF 99 11 92 94 lè 99 it DEN HAAG. Het 22-jarige India se meisje S. K. heeft tegenover cie Haagse politie bekend de 77-jarige mevrouw Clara van Engcrs uit die stad te hebben gedood. Spélende kinderen vonden zondag 4 juni in een plastic zak twee menselijke on derbenen. De afgelopen twee weken zijn daarna nog een paar keer men selijke resten gevonden, die de po litie identificeerde als van de ver miste vrouw. DEN HAAG. Het gebruik van elektronische reken agpar a tuu r zal met ingang van de schriftelijke eind examens VWO, HAVO, MAVO en LBO-C in 1980 voor het eerst wor den toegestaan, zo heeft het ministe rie van onderwijs gemeld. DEN HAAG. Minister Van der Klaauw van buitenlandse zaken is niet bevreesd voor de opleving van het fascisme in landen als Engeland en Duitsland. Er bestaat geen enke le twijfel, zo schrijft hij in ant woord op vragen van de PvdA-ka- merleden Van den Bergh en Voogd, dat fascistische groeperingen onder de bevolking van die landen uiterst weinig aanhang hebben. UTRECHT. De Vereniging van Nederlandse Ziekenfondsen heeft met artsen en ziekenhuizen overleg geopend naar aanleiding van de gro te verschillen die er in het land blij ken te bestaan in het aantal zieken huisopnamen en de verpleegduur. BUNNIK. Op 84-jarige leeftijd is zondagavond in zijn woonplaats Bunnik Wilhelmus Johannes An- driessen, vader van de huidige mi nister Frans Andriessen (financieën). overleden. De heer Andriessen speel de een grote rol in bet partijbestuur van de K.V.P., zowel als lid van de Tweede Kamer als als voorzitter van die partij. HILVERSUM. De Algemene Bond van Ambtenaren si bereid met de be zuiniging in salarissen akkoord te gaan als daar behoud van ambtena ren-arbeidsplaatsen tegenover staan. LEUSDEN. De 23-jarige G. J. de Kruyf enz ijn 19-jarige vrouw F. I-I. M. de Kruyf-Lensink uil Amers foort zijn zaterdagavond om het le ven gekomen door een verkeerson geluk in Leusden. De auto waarin zij reden raakte van de weg en bot ste tegen twee bomen. SCHIPHOL. Ondanks de tegen stellingen die er tussen de eilanden Aruba en Curacao bleken te zijn over de instelling" van de Antilliaans-Ne- derlands Koninklijks werkgroep, heeft minister Van der Stee van An tilliaanse zaken goede hoop dat déze kommissie alsnog in september of oktober van dit jaar geïnstalleerd kan worden. Advertentie Wij zoeken een stevige knaap van een jaar ol zeventien, in bezjt van fiets of bromfiets, als Sollicitaties; schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken ff, Zierikzee, telefoon (OfffO) 2255, na 18.00 uur tel privé: (01119) 660. VISSEKIJHEKICHTEN De mosselarij ZIERIKZEE, 16-6. De vangst van mosselzaad, die van dc weck waarin Hemelvaartsdag 1978 viel tot nu toe, dus van begin mei tot medio juni (6 weken) op dc Waddenzee mocht wor den uitgeoefend is met ingang van vrydag geëindigd. De vangsten waren beslist niet overvloedig. Elke week mocht ook maar vier dagen worden gevist, maar was toch van dien aard. dat ieder ruim voldoende kreeg, oin zijn per celen zowel op de Waddenzee als in Zeeland, voldoende te bezaaien. De eerste weken mocht uitsluitend op het Friese Wad worden gevist, later ook op het Groninger Wad (al leen voor uitzaai in Zeeland), maar daartussen werd nadat eerst in een dieper gedeelte was gevist, ook het wat drogere gedeelte van het Friese Wad vrij gegeven. Volle percelen Alle percelen staan nu weer vol en nu maar afwachten wat zeesterren, zeevogels, stormen en andere natuur lijke elementen voor schade aan lichten. De eerste meldingen daarover zijn OOSTERLAND Brandweer Duiveland rukt uit Zondagmorgen 18 juni om 11.15 uur werd de brandweer van Duive land gealarmeerd, doordat brand was uitgebroken op een zolderkamer bij de familie J. M. B. in de Ooststraat te Oosterland. Onder leiding van onderkomman- dant de heer H. Beije vertrok het brandweerkorps ijlings naar de plek des onheils. Doör kordaat optreden van dè persluchtmannen, die zich ondanks de hevige rookontwikkeling in het huis, naar de zolder begaven en direkt daar het brandend mate riaal verwijderde, zodat de schade beperkt bleef tot een verbrand bed én een gat in de zoldervloer. Vermoedelijk is de brand ontstaan, doordat een kind een bed in brand gestoken heeft. BRUINISSE „Dader" gevlogen Zondagmiddag 18.juni om plusmi nus drie uur vond op de Zeeland brug een ongeval plaats waai'bij drie personenauto's aardig in de kreukels raakten. Oorzaak vormde een duif, die - geheel naar zijn aard - „vredig" op hel wegdek toefde en waarvoor een onbekend gebleven wagenbe- stuurdèr op zijn rem ging staan. Dal moest diens achterligger P. M. uit Hoek ook doen. Er was nog niets aan de hand geweest als I. L. uit Kapelle bij Goes, die zich achter M. bevond, hetzelfde had gedaan, maar zijn re- aktie kwam te laai, en hij vloog op zijn voorganger. G. J. de V. uit Ant werpen sloot de rij van onfortuinlij- ken: de voorkant van zijn automo biel raakte eveneens door te laat remmen, vernield. De rijkspolitie van de groep Schou- wen-Duiveland moest verkeersregc- lend optreden, de .laatste twee wa gens moesten per ..auto-ambulance" worden weggehaalde en de duif nam dc vleugels. Dc dierenvriend, die met te hard remmen was begonnen heeft, waarschijnlijk van het hele ongeluk nieis gemerkt, hij reed door en bleef onbekend. Op 24 juni mogen de eerste mon sters bij de agenten van het Pro- •duktschap voor Vis en Visprodukten worden aangeboden en op 26 juni mag de aanvoer van mossels door kwekers aan de handel beginnen. Aan de hand van binnengekomen monsters zal het produktschap be palen of de minimum-kwaliteitseis van een vleesgewicht van 20 kilo kan worden gehandhaafd of dat men voorlopig deze eis moet terugbren gen tot bijvoorbeeld 18 kilo. Nu al staat vast, dat men wat dé •minimum sc'hel'grootte betreft, .wel zal kunnen leveren (160 stuks). Op bepaalde, gedeelten van de Waddenzee denkt men ook de ge- wichtseis wel te kunnen halen. In te genstelling tot de mosselen in Zee land, die nog niet zo ver zijn, schijnt er op het Wad op bepaalde gedeelten al voldoende vis in de schelp te zit ten om in de tweede helft van juli al inet de export te kunnen beginnen. 5, 9, 13, 28, 32, 38. Reservegetal: 12. Eerste prijs: 636.201 gulden; tweede prijs: 151.723 gulden; derde prijs: 227.505 gulden; vierde en vijf de prijs: 303.447 gulden. al binnen, op sommige gedeelten van de Waddenzeepercelen wordt nieuwe zaadval gekonstateerd. Twee soorten zaad van verschillende jaren, geeft natuurlijk een minder goede kwali teit en overwoekerd de zaadval, het pas uitgezaaide zaad, dan is de oogst van zo'n perceel voor het volgend jaar al gauw verloren. Acmuea, 16-6 van Rotterdam naar Stanlow Aldabi, 15-6 75 zuid Recife naar Santos Amersfoort, 16-6 te Alicante Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Hoornaar (toez.) en te Waardenburg-Neerijnen (toez.): G. H. Fredrikze, kand., Stolwijk; te Nieuwerkerk aan de IJssel: A. van der Vlist, Genemuiden; te Werken- dam (toez.): J. Smit, Hilversum; te Drumpt: J. C. van Dongen, kand., Wageningèn. Aangenomen naar Zeevang: B. J. Stobbelaar, vicaris te Amsterdam; de benoeming tot studiesekretaris van de Gereformeerde Bond: C. den Boer, Wageningen. Gereformeerde Kerken' Beroepen te Niawier': G. Douma. kand., Kampen, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar Honselersdijk: H. de Boer,, Halle-Doetinchem; naar Een-Norg-Veenhuizen (voor geeste lijke verzorging inrichtingen van het Ministerie van Justitie): W. ten Kate, Vleuten-De Meern. Beroepbaarstelling: Door de klas- sis Dökkum is préparatoir geëxami neerd en beroepbaar gesteld: G. Douma, Kampen. Christelijke Gei-eformeerde Kerken Bedankt voor Maassluis: B. de Graaf, Utrecht-Noord. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Aalst: J. Mol. Rijssen. RECHTSZAKEN Eisen in zaak Asser gijzeling- ASSEN. 17-6. De officier van justitie bij de rechtbank in Assen, mr. Meijers, heeft gevangenisstraf fen variërend van vijftien tot acht-' tien jaar geëist tegen drie Zuidmo- lukkers die op 13 en 14 maart jl. een Per ..VAN OEVEREN" touringcar naar het ODENWALD 6 dagen: standplaats: Vielbrunn. Reissom. volt. verzorgd l 440,—. Vertrek 14 augustus Deelnemers op Schouwen- Duiveland worden opgehaald en thuisgebracht. Voor nadere informatie: REISBURO v. OEVEREN Telefoon (01110) 2319 Winkelpassage Appelmarkt Jossa is niet gek op feesten in die zin, dat het enkel dansen en drinken wordt. Ze heeft op haar verlovings feest ruimschoots gelegenheid gehad kennis te maken met Sams vrien denkring en loopt er niet bepaald mee weg. Waarschijnlijk bestaat het gros uit wat over het paard ge lilde snobs met hun rcspektievelijke dames, verder oen paar meelopers, die wellicht profiteren van Sams goedheid en las! but not least za kenrelaties. Allemaal zo. tussen, de vijf cn iwintig en vijftig jaar. Ze is vriendelijk en beleefd tegen ze ge weest tijdens de receptie en ook daarna, wan het zijn vrienden cn relaties van Sam. Maar heeft intus sen haar ogen goed de kost gegeven tijdens en na het diner. Er zalen er 'aan tafel, die nicl bepaald goede manieren hadden cn Jossa staat erg op beschaving in gezelschap. En daarna? Er werd door verscheidene mannen en vrouwen eigenlijk teveel gedronken. Maar ja, het is tenslotte een feestavond. Sam vindt, dat jc dan niet zo krap moet kijken. In dit opzicht is ze het bepaald niet hele maal met hem eens maar er zullen altijd wel verschillen van opvatting blijven. Geen twee mensen zijhi het zelfde ingesteld. Nee, Jossa is cr niet weg van, maar ze forceert enthousiasme om hem te plezieren en zegt het een uitstekend plan fc vinden. Door ver schillend» zakelijke omstandigheden moei hel ferric een paar maal uil - ;;i slèfd worden, maar op een der r I' «lagen van r ptember vind! hc dan ook definitief plaats. Daar voor is alles In orde gemaakt en Jossa rijdt die dag in avondkleding in haar Morris jc naar dc woning van Sam. Ze heeft tegen oom Frans en tante Corric gezegd: „Wacht als jeblieft niet op me. want het kan laat. worden en als ik teveel gedron ken heb is het niet onmogelijk, dat ik bij Sam blijf. Wordt dus niet on gerust. als ik 's morgens er niet ben." Het is te begrijpen. Dc tijd is mo dern en Jossa is jong. Tenslotte is ze verloofd cn als is een verlovihg nog geen huwelijk, de oudere men sen begrijpen bed. dat er tegen woordig meer gebeurt dan vroeger wclvoegclijk placht te heten. Daarna is er oen vacuum. Als Corric Ilunninkhuiy.cn de volgende morgen bijtijds op is, gaat ze plichtsgetrouw even kijken in dc kamer van Jossa en ontdekt dan, dat. het bed nicl is beslapen. Ze grinnikt even. Die ligt op dit mo rnet nog wel in dc armen van Sam. denkt zc. Nu ja. Jossa zal in de loop van dc dag wel thuiskomen. Maar Jossa komt niet. Pas tegen de avond, als Corric nog eens naar boven gaat met gewassen cn ge streken goed voor haar nichtje, ont dekt zc op de tafel in de kamer het briefje. Een kort kattebelletje: „Ik ben er een poosje vandoor; maken jullie zich alsjeblieft niét ongerust over me. Sam cn ik zijn uil elkaar, ons huwelijk gaat niet door. Als al les een beetje geluwd is, zien jullie me wel weer verschijnen. Sorry, dal ik zo zonder meer weggegaan ben. Jossa." Corric Hunninkhuizen staat stom vrrbaa rl Ir kijken als ze het brief je heeft gelezen. Dan is die feest avond een flop geworden. Ruzie ge kregen? Ze loopt noden kend naar de kast om het goed op te bergen en Wdl biedt de BEELDBUIS DINSDAG 20 JUNI NED. I: De ÈO-uitzending start met Kommer met de brommer en Kinderkrant waarin de laatste pu,z- zel van Het seizoen en de vierde te kenfilm over het leven van de pro feet Jeremia. Daarna de eerste van een negental afleveringen i;un De Walton-s. John Boy neemt hel van avond op voor een bevriende mede student die gespiekt heeft tijdens hel examen en eigenlijk als be schouwd dient le worden. Kom, zingt met ons en doe als my, is de titel van een koorzangprugrarnmu uit Vlaurdingen, ter gelegenheid van het zevenhonderdvijfligsie zanguur. In het kader van hel dertigjarig be staan van de staal Israel volgt dun een dokuinentaire getiteld Joflen in Arabische landen. Doininec Glas houwer spreekl de dagsluiting. De NOS zet de uitzending voort met Den Haag Vanduug en Holland Fes tival: Het London Slufoiiieile geeft een uitvoering van Berold Brechts en Kurt Weills Happy end. NED. II: Nadat Calimero het spreekwoord wie niet sterk is moet slim zijn weer eens mei bewijzen heeft gestaafd presenteert DJ Fer ry Maat de TROS top 50. In de eer ste aflevering van Te land., ter zee en in dè lucht waarin Nederlanders zich met zelfontworpen en zelfge bouwde voertuigen moeten z-ien voort te bewegen, in de eerste afle vering dus is het Tobbede,nsen aan de beurt. Dernis Roussos is onder anderen te gast. Na Akiua TV volgt het tweede deel van Ik Claudius. Agrippa is plotseling gestorven, misschien dankzij de wellust van LIviu. Tiberius zat Augustus dus opvolgen en Livia zorgt dat Julio huwt. Tiberius trouwt haar inder daad, maar hishandélt haar en Augustus verbant hem. DINSDAG 20 JUNI NED. II: 10.00 Schooltelevisie: JJ..30 idem; 18.50 De fabeltjeskrant18.55 Nieuws; 18.50 Kommer met dc brommer; 10.05 Kinderkrant; 10.30 Dc Waltons; 20.20 Kom zing met ons en doe als mij; 20.4,5 Joden in Ara bische landen; 21.24 Tenslotte; 21.37 Journaal; 21.55 Den Ilaag vandaag; 22.10 Holland Festival22.50 Nieuws. NED. 11: 18.45 Kortweg18.55 Nieuws; 18.59 Calimero; 19.12 De TROS top 50; 20.00 Journaal; 20.27 Te land, ter zee en in de lucht; 21.10 Aktua TV; 22.00 Claudius23.05 Nieuws. gijzelingsakties uitvoerden in het Provinciehuis in Assen. Tegen de 23-jarige Frans C. L'. - Nunu - eiste de officier achttien jaar met aftrek, tegen de 20-jarige Hendrik H. - Dick - eveneens acht tien jaar met aftrek en tegen de 20- jarige Eliaser K. - Eli - vijftien jaar met aftrek. Boeken en brochures Troef voor dé jeugd Speciaal voor jongeren is een door het ministerie van buitenlandse za ken uitgebracht magazine in vier kleurendruk, getiteld ..Troef'. In hel blad, dat qua vormgeving zeer aan trekkelijk genoemd mag worden (bij zonder veel foto's en een vlotte op maak). wordt uitvoerig informatie gegeven over de derde wereld. In korte, zeer leesbare hoofdstukken worden politieke, sociale en ekono- mische onderwerpen aangesneden. Ook over eigentijdse muziek valt in Troef te lezen. De relatie die de ont wikkelingslanden met Nederland hebben, is een centraal thema. Het blad, dat tot op zekere hoogte een vervolg is op het kinderblad „SamSam" en (nu) bestemd voor de leeftijdsgroep vanaf vijftien jaar, verschijnt zesmaal, per jaar. Een jaarabonnement kost evenzoveel gul dens en is te bestellen via het adres Plein 17, Den Haag. door LEIDA GRAAFLAND ziet dan. dat er heel wat kleren weg zijn. En ook twéé koffers er niet fneer staan. Dus Jossa is vannacht thuisgcwèest, heeft kleren ingepakl en is weggereden. Naar buiten kij kend konst a teert ze, dat hel Morris- je ook niet aan de stoeprand staat. Met het briefje in haar hand gaat ze naar beneden eii als oom Frans thuis 'komt van de veiling, Ihat ze '1 lezen. En voegt cr aan loc: „Ze heeft twee koffers met kleren mee. Waar zou ze heengegaan zijn?" Oom Frans leest het briefje er» maakt er geen drama van. ..Jossa heeft voldoende verantwoordelijk hcidsgevm-i om geen.gekke dingen te doen. Er is gisteravond natuur lijk iets voorgevallen, anders heeft ze heb niet uitgemaakt. Jammer, ik vond hel een geweldig leuk span. Jossa en die Sam. Financieel had ze geen beter huwelijk kunnen doen. wtfttl Van Slagen verdient geld als water. Enfin, wc horen het tc zijner lijd wel." Hoofdstuk 3 Er gaat een week overheen zon der dat de familie Hunninkhuizen iets hoort van Jossa. Waardoor oom Frans geleidelijk aan ongerust wordt. Hij kijkt 's morgens op de veiling, of hij Sam soms ziet, maar die schijnt weer op reis tc zijn. Als hij naar zijn kantoor belt, 1/ijgt hij Bemsen, dc procuratiehouder aan de lijn. .Ta, meneer is op réis. Nee, men kan niet zeggen, wanneer me neer Van Slagen weer terug is, Geelt tl uw tclé/oonnummer. dan zal ik mèfiect vragen u tc bgllen, als hij weer terug is." En daarmee moet Frans het' doen. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 4