Leerlingen van Vladi Krejza concerteerden in Reness Op camping „Julianalioevc" haalden dieven grote buit 298- d e u r I o o Openbare basisschool-leerlingen uit Kerkwerve naar „Loverendale" (Walcheren) HORECAGROOTHANDEL SIRJANSLAND WERD VERNIEUWD EN VERGROOT Resultaten van Suzuki methode STREEKNIEUWS Zwaar eiken fauteuils VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te Bruinisse Nieuwe jas voor bedrijf J. Poot ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 19 juni 1978 Nr. 22321 O o RENESSE, 18-6. Ongeveer 25 leerlingen van de vio list Vladi Krejza gaven zondagmiddag in een voor de helft met enthousiast publiek gevulde Hervormde kerk in Renesse, een concert. Spektakiilaire inbraak Gedurende twee uur brachten de jeugdige muzikanten een afwisselend programma, dat uit korte werkjes be stond. De jongsten waren zes jaar, de oudsten dertien jaar. Ze traden op in groepjes, maar er waren ook wel solo-optredens te beluisteren. Sukses voor brandweerkorpsen De brandweerkorpsen uit Brou wershaven en Zierikzee zullen op 16 september naar Helmond gaan om deel te nemen aan de finale van de landelijke brandweerwedstrijden. Beide ploegen deden zaterdag mee aan selektiewedstrijden in Berg- schenhoek tussen veertien Zuid- Hollandse en Zeeuwse ploegen. De ploegen die op de vier eerste plaat sen zijn geëindigd mogen door naar de finale. Aan de selektiewedstrijden deden zeven Zeeuwse ploegen mee, waarvan er drie bij de eerste vier eindigden. Eerste werd het brand weerkorps uit Wolphaartsdijk, twee de het korps uit het Zuid-Hollandse Bergschenhoek, derde het korps Brouwershaven en Zierikzee eindig de op de vierde plaats. Orgelconcert Middelburg Het tweede concert in de serie zomeravondconcerten, die onder auspiciën van de Stichting Orgel- KERKWERVE. De leerlingen van de Prinses Irene-school te Kerkwer- ve zfjn sinds woensdag (meer) op de hoogte van de uitdrukkingen als bio logisch, organisch en onbespoten. Zij brachten namelijk een bezoek aan „Loverendale" te Vrouwenpol der, een biologisch-dynamisch be drijf, dat behalve landerijen met veeteelt een maalderij, een bakkerij en een zuivelbedrijf omvat. De kinderen, begeleid door een aantal evenzeer geïnteresseerde ouders, en onderwijzers werden rondgeleid door de heren D. Schafer en de (eigen) imker Schottinghuis, die de moeilijke woorden simpelweg met „geen giffen en geen kunstmest" vertaalden. Zo te zien leek Loveren dale een gemengd bedrijf als vele andere. Dat het slechts gebruik maakt Verderop in het programma vormde een deel van de kinderen een kom pleet orkest met violen, altviolen, celli en dwarsfluiten. Het jeugdige orkest speelde onder meer een ge deelte uit concerten van Teleman en Vivaldi. Solo In het laatste werd in ieder deel de solo gespeeld door een andere leerling. In het bijzonder viel daar bij de dertienjarige Derk Lotmann op, die niet alleen een zekere streek had, maar ook gevoel in zijn spel wist te leggen. Aan het slot van de uitvoering stelden de kinderen zich voor het orkest op en i speelden mee in Trum pet Volentary van Clark en Variaties van Suzuki. Het hele programma stond onder leiding van leermeester en inspira tor Vladi Krejza, die in verschillende nummers ook zelf meespeelde. Onderwijs Ds. L. de Wit leidde het program centrum in de Nieuwe Kerk te Mid delburg plaats vinden, zal op dins dag 20 juni worden gegeven door de organist Charles J. de Wolff. Het programma dat door hem zal worden uitgevoerd vermeldt de vol gende werken: Suite Gothique, L. Boëllman; Prélude, fugue et varia- van natuurlijke meststoffen en le- vensbe vor d erend e kr u id en pr epa ra ten, werd pas goed duidelijk tijdens de ganimeerde rondleiding. Door dat daarbij eigen grondstoffen en prodifkten worden verwerkt kan er nauwlettend op worden toegezien, dat geen chemische meststoffen worden toegevoegd. Ook de verkoop van o.a. brood, koekjes, kaas en kwark wordt in eigen hand gehou den. De eindprodukten worden via de zogenaamde reformwinkels aan de konsument doorverkocht. De jeugdige konsumenten uit Kerkwerve toonden zich echter zeer verheugd, dat er wat „koekjes van eigen deeg" apart waren gehouden, waarvan zij rijkelijk werden voor zien bij de chocolademelk, ook al met gulle hand geschonken in een zonovergoten intieme tuin. Twee jeugdige solisten tijdens het bijzondere concert in de Nederland se Hervormde kerk te Renesse. Links op de joto dirigent en leer meester Vladi Krejza. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ma in. Hij verwelkomde alle aanwe zigen en vertelde een en ander over het muziekonderwijs van de heer Krejza. Hij is een aanhanger van de methode van de Japanse muziekpe dagoog professor Suzukia. De Su- zuki-methode heeft in Japan veel aanhangers en ook in de Verenigde Staten wordt er op grote schaal mee gewerkt. In Nederland echter is deze werkwijze nauwelijks bekend. Tij dens het concert in Renesse was te beluisteren wat de goede resultaten daarvan kunnen zijn. tion, César Franck; Carillon de Westminster, L. Vierne, Elfes, Jo seph Bonnet; Dieu Parmi Nous, O. Messiaen; drie orgelkoralen: „Lieb- ster Jesu wir sind hier", „In dulci jubilo" en „Das alle Jahr vergan gen ist", J. S. Bach en Preludium en Fuga in Es dur, J. S. Bach. ZIERIKZEE Zomerferitoonsfelling Vrijdagmiddag 23 juni om vier uur opent mr. J. J. van der Weel, voor zitter van de Zeeuwse Culturele Raad, de zomertentoonstelling in het Burgerweeshuis. Tentoongesteld worden dit jaar 400 bronzen van vijftig Nederlandse beeldhouwers en klein antiek uit verzamelaarsbezit, zoals oosters por- celein, schilderijen en prenten, Rus sisch zilver en kleine klokken en uurwerken. Bovendien is na vier jaar de vermakelijke kijkkast weer opge steld. Tussen zaterdag 24 juni en za terdag 29 juli kan deze deels bin- nensdeels buitenshuis gehouden ex positie bezocht worden. (Zie ook agenda.) Aanrijding Vrijdagmiddag (16 juni) om 17.40 uur raakte M. C. L. uit Vlaardingen in botsing met J. G. uit Herzogen- rath (West-Duitsland). M. C. L. stond geparkeerd op een parkeerhaven op het Havenplein en wilde achteruit de rijweg op rijden. Daarbij raakte de auto in botsing met de wagen van J. G. Beide auto's liepen materiële schade op. Aanrijding Bij het voorsorteren op de Laan van St. Hilaire richting Provinciale weg reed B. de H. uit Sliedrecht za terdagmorgen om 11.45 uur iets te ver de Provinciale weg op. Bij het achteruitrijden raakte De H. de auto van A. v. d. M. uit Brouwershaven. Beide voertuigen liepen materiële schade op. Diploma-uitreiking L.T.S. Op dinsdag 27 juni vindt in de kan tine van de school de diploma-uitrei king plaats aan de Technische School „Schouwen-Duiveland". HAAMSTEDE „Ons Genoegen" op reis Woensdagmorgen vertrok „Ons Genoegen" voor de drie-daagse reis naar Bernland. De reis ging vlot, de lunch kon in Heerlen worden ge bruikt. In Bernkastel werd over nacht en de tweede ochtend was het gezelschap vrij. 's Middags werd een bezoek aan Everstein gebracht, waar het mooie edelsteen-museum werd bezichtigd. Het restaurant op de 22e verdieping werd ook aangedaan, waarna de terugtocht werd aan vaard, onderbroken door een bezoek aan een edelsteenslijperij, waar men sen op hun buik op stoeltjes liggend hun werk verrichten. Vrijdag werd de terugtocht ge maakt via de watervallen van Coo. waar de lunch werd gebruikt. Na een goed verzorgd diner in Hogerheide kwamen allen behouden thuis. De voorzitter dankte allen voor de medewerking aan het slagen van deze reis, speciaal de heer Tuinman. En van de leden dankte de heer Bruine voor het vele werk, dat hij voor de leden doet en hij sprak daar bij de hoop uit, dat hij dit nog vele jaren zal doen. SCHARENDIJKE „Tafeltje dek je" in Middensehouwen Dankzij partikulier initiatief kan binnenkort in Midden-Schouwen ook gestart worden met het „Tafeltje- dek-je" systeem. In het afgelopen najaar zijn alle bejaarden uit Elle- rneet, Scharendijke, Looperskapelle en Kerkwerve benaderd om hen mee te delen, dat vanuit één centraal punt zo vaak als men dat per week wil - uitgezonderd de zaterdag en de zon dag - tegen betaling van f 6,per keer een warme maaltijd thuis be zorgd kan krijgen. Bij de brief, die door de gemeente Midden-Schouwen werd verstuurd, zat ook een voorlo pige aanmeldingskaart. In de loop der tijd kwamen 21 kaarten terug. Alle aangemelde bejaarden werden in de afgelopen week bezocht. Maandag 26 juni kunnen nu door dit schitterende systeem de eerste maaltijden om 12 uur in de middag worden bezorgd. Dit dankzij de me dewerking van de overheid en het „Huis van Nassau" in Zierikzee die de maaltijden gaat verzorgen. Ree aangereden Zondagmiddag is uit het Greve- lingenmeer een ree opgevist die kennelijk aangereden was en toen door onbekende oorzaak te water is geraakt. De reebok is opgenomen in Dolfirodam en door de heer Broe ders aldaar eerste hulp toegediend. Vandaar is het dier naar de dieren arts Buth te Haamstede vervoerd. Het dier zal worden vrijgelaten na dat. het hersteld is. KERKWERVE Kleuterklasje Heden (maandag)-avond worden vo.or het klasje van de kleuterschool films gedraaid door de jeugdwerker Gabri de Groot. Iedereen is hierbij welkom. BROUWERSHAVEN Schade na botsing De bromfietsberijder G. T. S. uit Brouwershaven reed op het Boston- plein, yraar hij een bocht te kort nam. Dat had tot gevolg dat hij op een motorrijder, H. A. J. uit Brouwers haven, botste. Gevolg: materiële schade. Inzamelingsaktie Rode Kruis De opbrengst van de inzamelings- kampagne van het Ned. Rode Kruis van de afdeling Brouwershaven heeft opgebracht het mooie bedrag van f 5691,43. De bedragen van de diverse ker- De nieuwbouw is het gevolg van een jarenlang durende procedure om te Sirjansland het bedrijf, dat zich bezighoudt met het bevoorraden van ongeveer 120 horecazaken op Schou wen-Duiveland, Noord- en Zuid-Bé- veland, Walcheren en Goerree Over- flakkee, gevestigd te krijgen. Aan vankelijk voelden Duivelands be- stuurders weinig voor een vestiging in het kleine dorp en zag men liever de uitbreiding te Nieuwerkerk of Oosterland gerealiseerd. Na drie jaar kwam uiteindelijk de toch zo fel be geerde bouwvergunning af, waarna RENESSE, 17-6. In de nacht van vrfjdag op zaterdag is een spectaku- laire inbraak gepleegd op het kam peerterrein „De Julianahoeve". Eerst werd het bureau van de eige naar de heer D. G. met een bezoek vereerd. De deuren werden eenvou dig in elkaar geramd en kasten en Iaden opengebroken kennelijk op nen zijn: Zonnemaire f 899,55; Noordgouwe f 1216,58; Dreischor f 1300,08; Brouwershaven f 2283,29. Zeer veel dank komt toe aan allen die hebben bijgedragen tot het be halen van zo'n goed resultaat. ZONNEMAIRE Dropping Ter gelegenheid van de uitbreiding van Paauwe B.V.'s „Meubelstad" was vrijdagmiddag (16 juni) en zaterdag morgen (17 juni) voor het publiek „het droppen van labels". Op de la bels zonder „nieten" stonden allerlei geschenken vermeld. Het lag in de bedoeling om de labels rondom de gebouwen van Paauwe te laten val len .Zowel vrijdagmiddag als zater dagmorgen is dat uit de hand gelo pen. De labels kwamen op het land van enkele boeren te Zonnemaire te recht met als gevolg dat het publiek het land op ging. Daarbij werd een deel van de oogst vernield. DUIVELAND Botsing Zaterdag reed op Rijksweg 18 on der Kapelle M. uit Yerseke die linksaf wilde slaan. Daartoe zette hij zijn auto op de rechter vlucht strook en wachtte totdat het links afslaan mogelijk was. Toen hij dat dat het kon, naderden er juist twee auto's achter hem die elkaar aan het inhalen waren. De auto werd eerst gepakt door de inhaler A. uit Oost-Souburg die terugkaat ste tegen de ingehaalde mevrouw IJ.-G. uit Bruinisse. Twee auto's moesten weggesleept worden. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. BRUINISSE Vals alarm In de afgelopen nacht, tussen half één en één uur werd loos brand weer-alarm gegeven, door het loeien van de sirene. De dader bleek J. B. te zijn, die door de politie in de kraag werd gegrepen, waarna pro ces verbaal werd opgemaakt. door firma L. Boogaard uit Ooster land begonnen kon worden met de bouw, die resulteerde in een komp- plex van ruim 200 ma, waaronder een diepvriesruimte van 50 m2 met een kapaciteit van 120 ms. Daarvoor was firma Poot gevestigd in enige keurig door de heer Boutei'se opgeknapte schuurtjes met een totale ruimte van 85 ms. Groeiende zaak Dat de Horecagroothandel een groeiende zaak is, blijkt wel uit het zoek naar geld. De dieven vonden f 1000,aan baar geld en tevens de sleutels van de tegenover het kan toor liggende supermarkt met bijbe horende kantoren van de heer F. Het bedrag aan schade dat ze in het kan toor van de heer G. aanrichtten, is veel hoger dan de f 1000,In de su permarkt en wel in één der kanto ren werden diverse potjes van ver schillende inkomstenonderdelen ge vonden en dit totaalbedrag, ongeveer f 22.000,verdween in de zakken van de dieven. Tevens werden di verse wagentjes uit de supermarkt volgeladen met gangbare merkarti kelen, sigaretten, shag, koffie enz. en deze werden een 2- a 300 meter ver der gereden naar de gesloten zijnde slagboom. Daar werden de produkten overgeladen in gereedstaande ver voermiddelen. Het totaal bedrag aan geld en goederen bedraagt hier rond de f 45.000,—. Tevoren of later werd een bezoek gebracht aan de supermarkt van de heer K. L. aan de Oude Mooi weg te Renesse. Hier werd een ruit ingesla gen en eveneens een aantal dozen koffie, shag en sigaretten gestolen. De politie stelde met. medewerking van de technische recherche en speurhond een onderzoek in, dat mo menteel bevredigend verloopt. Advertentie SPECIALE AANBIEDING: Alléén deze week meelstraat 31 zierikzee feit, dat de heer Poot, alleen begon nen enige jaren geleden, thans per 1 januari, met zijn zoon Jan als me defirmant, 5 man personeel in dienst heeft en met 4 vrachtwagenbussen zo'n 65°/o van de bevoorrading van Schouwen-Duiveland voor z'n reke ning neemt. Op de openingsbijeenkomst, welke in de vorm van een open dag en een receptie met een drankje en uiter aard een hapje, gehouden zal wor den zijn naast klanten en genodigden ook alle Sirjanslanders welkom. SIRJANSLAND. Kijkje in de nieu we uitbreiding iian groothandel J. Poot. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Advertentie Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer S Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel privé: (01119) 660. SIRJANSLAND, 17-6. Ter gelegenheid van de oplevering van de nieuwge bouwde bedrijfsloods van de Firma J. K. Poot te Sirjansland zal woensdag een open dag gehouden worden waarbtf klanten en genodigden in de gele genheid gesteld worden een kykje te nemen in het volledig vernieuwde en sterk uitgebreide gebouwenkomplex.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3