wico Waterschap betaalt meerkosten voor minder steil talud van dijk langs Gouweveerpolder C.R.M. heeft Stichting Jeugd nu als definitief projekt erkend De situatie in Zuid-Libanon 6 DE ZIERIKZEESCHE COURANT Ook bredere bermen Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen VOORDEEL TUINMAN De aardgasprijs A.L.G. Noordwelle Na proefperiode van drie jaar /Heeft U nog eei^ goed BANKSTEL maar... bentllertoch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN en bepaal meteen uw nieuwe keus. L.A.ISTA i ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 16 juni 1978 134ste jaargang Nr. 22320 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Slot Avondvierdaagse in regensfeer Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Toeval is de foute naam voor het zichtbare gevolg van een onzichtbare oorzaak. P. de Bernis ZIERIKZEE, 13-6. Het waterschap Scliouwcii-Duive- land zal de meerkosten van f 200.000 voor zijn reke ning nemen, 0111 het talud van de dijk langs de Gouwe- veerpohler in plaats van één op twee en een half, een op drie te laten maken. Het waterschap vindt een te steile verhoogde en verzwaarde zeedijk onge wenst onder meer omdat een dergelijke dijk moeilijk te maaien is. Ook in andere delen van Schouwen-Duiveland is zoveel mogelijk het talud van de dijk één op drie gehouden. De verbetering van de Gouweveer- sedijk en de zeewering van de Zuid hoek is het laatste belangrijke werk aan de dijkverbeteringen langs de kust van Schouwen-Duiveland. De plannen zijn intussen goedge keurd en worden nadat het bestek in Goes is gereed gemaakt, naar Den Haag gestuurd. „We hopen", aldus dijkgraaf A. M. Geluk tijdens de algemene vergade ring van het waterschap dinsdag morgen, „dat dit werk in 1979 kan worden uitgevoerd". Hij maakte er verder melding van, dat het water schap het met alle punten van het plan eens was, behalve met het bin nen talud van de Gouweveerse Zee dijk en de breedte van de wegber men. die het waterschap op drie me ter wil houden. Lasten Die punten acht het van zo'n groot belang, dat het de kosten voor eigen rekening wil nemen. Het waterschap zo deelde de heer Geluk mee, vindt zich in deze opvat ting gesteund door de technici van rijks en provinciale waterstaat en van de waterschappen. De extra kosten zullen aan lasten ongeveer veertig cent per hectare gaan betekenen. Wellicht zal echter door een rijkssubsidie, deze onkos tenpost verkleind kunnen worden. Niet krenterig De verbetering van de zeewering en het aanbrengen van bestortingen kost in totaal veertig tot vijftig mil joen gulden. „Het rijk is niet krente rig geweest", zo konstateerde de dijkgraaf. „We mogen dankbaar zijn dat het ons deze beveiliging van Schouwen-Duiveland heeft laten uitvoeren." Van dit bedrag werd vijftien miljoen gulden besteed aan bestortingen en vijfentwintig mil joen gulden aan dijkversterkingen. Intussen heeft het waterschap ook goedkeuring van de Kroon gekregen op het bedrag van de verqntreini- gingsheffingen over 1975, '76 en '77. „Zowel met de heffingen als met de verordening lopen we in de pas", konstateerde de dijkgraaf. Bestekken Het waterschap heeft een groot aantal bestekken onder handen. On der meer bracht het. asfaltschip de Jan Heymans 51 asfaltmatten aan voor het uitvoeren van bestortingen op de onderzeese oever voor de Kou- dekerkse inlagen. Dit werk komt voor rekening van rijkswaterstaat evenals het aanbrengen van bestor tingen en bezinkingen op de onder zeese oever in onder meer het Zijpe. Dit werk zal in september, oktober plaats vinden. Advertentie Wilt U goedkoper uit zijn Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 Het verhogen en verzwaren van de waterkering bij de bebouwde kom van Bruinisse is aanbesteed voor een bedrag van f 1.386.000. De gunning zal binnenkort plaats heb ben; laagste inschrijver was ASD. Vele tientallen duizenden tonnen fosforslakken en mijnsteen zijn in tussen aangebracht voor de verstevi ging van de onderzeese oever voor de Suzanna's en de Weversinlaag en voor f 62.500,is het aanbrengen van bestortingen op de kreukelberm en langs strekdammen op diverse plaatsen voor de zeewering gegund. Voor f 14.100,zal het uitbreken en herzetten van een gedeelte betonzui- lenglooiing worden uitgevoerd. Van dit bearag komt een derde voor re kening van de gemeente Zierikzee. Ontwatering Dijkgraaf A. M. Geluk kon tijdens de vergadering van het algemeen bestuur van het waterschap Schouwen-Duive land het jaarverslag presen teren over de jaren 1972 tot en met 1977. In dit boekje wordt een overzicht gegeven van de waterschapstaken in die jaren. Het waterschap komt nooit met een verslag per jaar, maar doet dat over een aantal jaren. Het boekje is opgedeeld in de jaren 1972 tot en met 1974 en de jaren vanaf 1974, toen met de zuiveringstaak werd begonnen. ZIERIKZEE. Aan de Nieuwe Boo- gerdstraat in Zierikzee vloog ver moedelijk door kortsluiting in de autoradio donderdagmiddag om half een, een auto van het merk Astavia in brand. De brandweer is snel te blussen, de auto brandde echter ge heel uit. De eigenaar is verzekerd. (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) Intussen is begonnen met de auto- Advertentie matisering van het gemaal Duive- land en in voorbereiding is de verbe tering van de ontwatering in het Prunjegebied. De heer M. P. Moelker vroeg zich af of de grotere schade die de boeren in het Prunjegebied lijden door het zout blijven van de Öosterschelde niet kan worden mee genomen. Hoewel de dijkgraaf van mening was, dat de diskussie daar over niet aan het waterschap is, zegde hij toe dit punt ter bestemder plaatse ter sprake te willen brengen. De heer A. J. G. Doeleman zei blij te zijn met de ontwikkelingen in het Prunjegebied. Hij zei te hopen dat wj de toekomst wellicht ieffe in het ka der van de PCW-werkèn voor het Prunjegebied gedaan kan worden. Voor f 362.000 is het verbeteren van de Langeweg in Bruinisse aanbe steed. De werken zijn nu in uitvoe ring. Het aanbrengen van dek- en slijtlagen op diverse wegen kost f 587.000. den A. J. G. Doeleman, M. K. Krepel en J. D. de Kam en de nieuw be noemde hoofdingelanden J. v. d. Slik- ke en L. J. Klompe beëdigd. De dijk graaf bood hen zijn gelukwensen en wenste vooral de nieuwkomers veel sukses. Peilingen Ir. G. D. Kloosterboer, hoofd van Advertentie Beëdiging Kajuitbedden van 285,- nu 245,- Teener- ledikanten van 125,- nu 99,- Blank massief Aanbieding tot 18 juni INTERIEURVERZORGING METULA, 15-6. De leiders van drie rechtse strijdgroepen in Zuid- Libanon hebben donderdag ver klaard zich met geweld te zullen verzetten tegen elke poging van de Verenigde Naties hun militaire po sities over te nemen. De vijf leiders verklaarden hun posities te willen behouden om de Palestijnse „terro risten" te kunnen bestrijden die on danks het werk van de VN-vredes- macht in zuidelijk Libanon, er toch weer in slagen terug te keren naar het grensgebied met Israël. APELDOORN, 15-6. De aardgas prijs mag per 1 januari 1979 met niet meer dan één cent per kubieke me ter omhoog. Dit standpunt heeft de ledenvergadering van de Vereniging van Gasbedrijven in Nederland (VE- GIN) donderdag ingenomen. In de ledenvergadering in Apeldoorn was meegedeeld dat de minister van eco nomische zaken de aardgasprijs per 1 januari 1979 wil verhogen met 2,5 cent, exclusief b.t.w. Tijdens deze 54e algemene verga dering van het bestuur van het wa terschap Schouwen-Duiveland wer den de herbenoemde hoofdingelan- NIEUW OKKASIONS REPARATIES ONDERHOUD Off.dealer van Schouwen-Duiveland Telefoon 01116-1245 de technische dienst gaf tijdens deze vergadering het gebruikelijke ver slag van de peilingen. Er is gepeild langs de kust van Bruinisse tot aan de Punt in Westerschouwen. De geul voor de tramweghaven in Bruinisse, zo is gebleken, is zich aan het verdie pen. Daar werd ook een achteruit gang van de voor-oever gekonsta- teerd. Bij de oever langs de Vier- bannenpolder werden niet zoveel moeilijkheden gekonstateerd. Bij de Zuidhoek verdiept zich de geul tus sen de brugpijler en de zeedijk zee waarts. In het gedeelte tussen Bor- rendamme en Prommelsluis waren de resultaten gunstig. Alleen bij het Nunnenplaatje zijn behoorlijke ver diepingen ontdekt. Bij Flaauwers verdiept de geul zich. Bij Koude- kerke tussen Schelphoekgat en Burghsluis is de toestand echter vrij rustig, evenals van Burghsluis tot aan de damaanzet langs de Burgh en Westland polder. Jurrisprudentie Het waterschap kreeg verder me dedeling van het bericht dat de kroon het beroep tegen de zuiveringslasten, dat werd ingesteld door mr. J. W. Scheffer te Rjjswijk, ongegrond heeft verklaard. „We zjjn blij met ZIERIKZEE, 16-6. De Stichting Jeugd Schouwen-Dui veland is na een proefperiode van drie jaar nu defini tief erkend door het ministerie van c.r.m. als ambu lant funktionarissenprojekt op bovenplaatselijk Overleg Dat is te lezen in het jaarverslag van de Stichting over 1977 waarin voorzitter H. Asma zjjn vreugde over deze beslissing van de staatssekretaris van CRM uitspreekt. Ook de zes ge meentebesturen van Schouwen-Dui veland hebben positief op dit bericht gereageerd. In zijn voorwoord attendeert de Stichtingsvoorzitter op het feit dat de zorg voor een stukje welzijn een onderdeel vormt van de gehele sa menlevingsopbouw van Schouwen- Duiveland. „Het is dan ook niet mo gelijk, dat in de naaste toekomst nauwe kontakten zullen worden on derhouden met de nieuwe Stichting Samenlevingsopbouw, zoals er op dit moment een regelmatig kontakt is met de Federatie voor Maatschappe lijke Dienstverlening". Ambulant Jeugdwerkleider Gabri de Groot konstateert naar aanleiding van het uitvoerig verslag van de aktiviteiten van de Stichting, dat het in het der de seizoen van vorig jaar gelukt is om meer vorm te geven aan het am- bulente karakter van het werk. Het kantoorwerk is enigszins terugge drongen. Het werken op beleidsni veau en het werken op uitvoerings niveau is konstant gebleven. De overlegsituaties namen weer toe. Kantoor „Het terugdringen van het kan toorwerk", aldus de jeugdwerkleider, „betekent dat de eerste fase duide lijk achter de rug is. We hebben „de baby-jaren" achter ons gelaten, de kleuter begint zijn weg te vinden. De Stichting kampt echter nog steeds met het probleem, dat er geen vaste kracht voor het kantoorwerk aan gesteld mag worden. „De afname in kantoorwerk betekent minder moge lijkheden voor de uitbouw van ser vice en technische diensten, ondanks het feit, dat we steeds beter in de apparatuur komen te zitten". Omdat er geen bureau-assistente meer is, is ook de bereikbaarheid van het kantoor een probleem geworden. Meerdere mensen moeten tevergeefs of herhaaldelijk kontakt zoeken met de jeugdwerkleider. In het derde sei zoen werd geprobeerd om vrijwilli gers in te schakelen bij het bureau werk. „Toch blijft dit een moeizame zaak bij ons regionale werk; plaat selijk werk is en blijft aantrekke lijker voor vrijwilligers". Verschuiving In de werkzaamheden op uitvoe ringsniveau konstateert de jeugd werkleider enige verschuiving. Er komt meer aandacht voor het eilan- delijk sooswerk, het kerkelijk jeugd werk en de jeugdbeweging. Wat de nieuwe ontwikkelingen betreft wordt Verwachting tot zaterdagavond: Geleidelijk meer zon In het zuiden en zuidoosten nog ge ruime tijd veel bewolking en plaat selijk een bui, elders vrij zonnig en op de meeste plaatsen droog; meest matige noordoostelijke wind; mini mumtemperaturen ongeveer 11 gra den, maximumtemperaturen circa 19 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 2 tot 12. Min.-temperatuur: omstreeks 11 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 19 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 70 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 17 juni. Zon op 5.19, onder 22.02 Maan op 17.45, onder 3.15 18 juni. Zon op 5.19, onder 22.03 Maan op 19.00, onder 3.48 19 juni. Zon op 5.19, onder 22.03 Maan op 20.14, onder 4.28 Volle maan: 20 jupi (22.31) HOOG. EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 0.27 13.11 6.31 19.07 1.36 14.14 7.28 20.00 2.35 15.09 8.18 20.48 (Vervolg pag. 2) pas op de plaats gemaakt. „Er is vol doende werk, dus veel nieuw werk aanvatten komt er niet van!" Het kadertrainingswerk neemt toe, maar het provinciale trainingswerk voor soosbestuurders is weggevallen. Overlegsituaties, meer en inten siever kontakt met andere welzijns- instellingen neemt toe, zeker op het gebied van hulpverlening a an jonge ren. Aanzetten tot die hulp namen een stevige plaats in in het derde werkseizoen. De heer De Groot spreekt daarbij de wens uit, dat dit zal leiden tot werken voor die jeugd, die door het bestaande werk niet of nauwelijks wordt bereikt. Tenslotte konkludeert hü. dat het jaar 1978 meer duidelijk zal moeten geven over de toekomstige plannen en aan te vatten werkzaamheden van de Stichting Jeugd. Te denken valt daarbij aan kadert raining, verdere opzet en uitbreiding van het tiener werk, hulpverlening aan jongeren en het vergroten van het totale aktivi- teitenpakket voor jongeren. 17 juni 18 juni 19 juni Springtij: 23 juni. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 16-6. Het K.N.M.I. deelt mede: Een depressie die donderdag boven de oceaan tot ontwikkeling kwam, bevond zich vrijdagmorgen boven de ingang van Het Kanaal en trekt verder in de richting van het Alpengebied. Het komend weekein de zal dit lagedrukgebied het weer in Italië en het Balkangebied nade lig beïnvloeden. Het front dat met deze depressie samenhangt bereikte donderdagavond het zuidwesten van ons land en strekte zich vrijdagmor gen van west naar oost over het midden van Nederland uit. Advertentie U bent van harte welkom. NIEUWER KERKRUKSWEG 26. TEL OW4-12M OUOOOf*. MASSAMARKT. TEL. 01878-1280 Advertentie AUTOMOBIELBEDR. W. C. ISTA A ZOON Dealer voor Schouwen-Duiveland van: Mini - Allegro Princess - Triumph - Marina Dealer voor geheel Zeeland van Land Rover en Range/Rover St. Joostdijk 41 - Oosterland - Tel. (01114) 1495

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1