V.V.V. „Renesse Vooruit" wil nieuw kantoor gaan bouwen „brogum" brak een lans voor kulturele jeugd-evenementen op schouwen-duiveland STREEKNIEUWS I1 u Buro Eerste Rechtshulp voorziet duidelijk in een regionale behoefte Alarm-oefening rond zeilsehool „De Grevelingen'-Scharendijke Niet naar oude politiebureau Evaluatie van een pop-seizoen makelaarskantoor tamboer b.v. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 15 juni 1978 Nr. 22319 3 Het ontwerp voor het nieuwe kantoor van cle VVV Renesse Vooruit, dat ge bouwd kan worden in de buurt van het postkantoor. RENESSE, 15-6. De Vereniging voor Vreemdelingen verkeer „Renesse Vooruit" heeft honderdduizend gul den nodig voor de houw van een nieuw kantoor. Om dit bedrag byecn te krijgen heeft de vereniging alle leden en do nateurs een brief gestuurd, met het verzoek om een renteloze lening. Ontwerp De VVV wil het kantoor bouwen in het nieuwe zakenhart van Re nesse, tegenover het postkantoor, waar de gemeente een stukje grond beschikbaar heeft gesteld. ZIER1KZEE Bioskoop In de Concertzaal-bioskoop draai en deze week twee films. Men zou ze beide sprookjes kunnen noemen, een voor volwassenen en één voor de kinderen. Het sprookje voor volwassenen heet „Star Wars", genoegzaam be kend, naar men mag veronderstel len. De eeuwige strijd tussen goed en kwaad, gesitueerd in een kin derlijk eenvoudig verhaal dat speelt in de onmetelijke kosmos, op verre planeten. De trucage is schitterend. Veelal zo origineel, dat ze in andere films nog wel vaak herhaald zal worden. (Want imitatie is nu een maal de beloning van oorspronke lijkheid.) Er heeft dan ook een heel team aan dit scala van visuele trucs gewerkt. Maar nogmaals, verwacht van het verhaal niet veel meer dan het schitterende „ge- zichtsbedrog:\ want ondanks de aanwezigheid van Alec Guinness stelt dat niet zo veel voor. Voor de kinderen wordt „Het huis in de prairie" vertoond, en titel die veel weg heeft van de titel van een zeer braaf televisieprogramma. Met deze t.v.-serie heeft de film echter niets uitstaande, maar met de strek king ervan heeft hij gemeen, dat er Bouwbedrijf Braber B.V. te Re nesse heeft een ontwerp voor dit ge bouw gemaakt, dat in totaal - inklu- sief grond, inrichting en dergelijke - f 120.000 zal gaan kosten. De VVV zelf beschikt al over een bedrag van f 20.000, dat door zuinig beheer bij een werd gegaard. Lening Aanvankelijk hadden de VVV-le- den besloten om het kantoor te ves tigen in het oude politiebureau, zo dra dat vrijkomt. Na rijp beraad is het bestuur echter tot de konklusie gekomen dat in de toekomst dit ge bouw niet zal voldoen. Omdat het bestuur de kontributie niet wil ver hogen, wordt de voorkeur gegeven aan een renteloze lening, waardoor de exploitatiekosten van het nieuwe kantoor ongeveer dezelfde blijven als voor het oude kantoor. Het voorstel is om de lening in 25 jaar af te los sen. Instemming De VW „Renesse Vooruit" pro beert al sinds 1911 de rekreatie en het toerisme te bevorderen. In 1977 werd het VVV-kantoor bezocht door 5842 gasten. Verder werden er 1391 schriftelijke en 4230 telefonische in formaties gegeven. sprake is van heldendom en „brave- borstigheid" bij de hoofdrolspeler tjes. John Sager, een dertienjarige jon gen gaat met zijn ouders en jonge re broerjes en zusjes mee op een tocht dwars door Amerika. Het doel is een nieuw huis te vinden in een streek waar het leven goed is. (Dat klinkt bekend.) Maar het para dijs moet verdiend, zo niet veroverd worden, zo wij alleen weten, en dus vallen allerlei ontberingen onze helden ten deel. Kou, hitte, honger, dorst en indianen. Aangezien In eerste instantie vraagt het be stuur aan de leden om instemming te betuigen met dit plan. Later zal dan het bedrag van de lening ge noemd kunnen worden. vader en moeder het paradijs eerder hebben bereikt dan de kinderen, moeten de laatsten nog een tijdje verder trekken. Maar dank zij het doorzettingsvermogen van onze jonge held John bereiken de broer tjes en zusjes toch het door de ouders zaliger gestelde doel: hel land waar het leven goed is, al be treft het hier niet Zeeland, maar een al evenzeer verheerlijkte plek in de Verenigde Staten. Zij zullen daar wel lang en gelukkig leven Schoolblad „Zomers gaan we naar het strand, zwemmen in een autoband, maken samen een kuil, en zien 's avonds heel erg vuil". Zomaar een liedje dat staat afgedrukt in de laatste school krant van dit schooljaar van chr. kleuterschool „Rehoboth". Het is een echte zomerkrant geworden met lied jes, kleurplaten en tips voor leuke spelletjes. Bovendien een verhaaltje over het spelen met zand en het nut daarvan voor de kleuter. De krant is uitbundig geillustreerd, voornamelijk met tekeningen van de kleuters zelf. Motor reed wandelaars aan Een motorrijder, J. R. uit Zierikzee die over de Ravenstraat de St. Do- musstraat in wilde rijden, kwam omdat hij teveel links hield in bot sing met H. R. W. uit Brauweiler (W.-Dld.) en diens zoontje D. H. Twee andere wandelaars die het ge vaar aan zagen komen, konden snel terzijde springen. H. en zijn zoon werden geraakt en moesten door dokter Visser behandeld worden. De motor reed tegen de muur van per ceel 1 in de St. Domusstraat en werd beschadigd. Fancy- Fair in Willibrordusschool In de Willibrordusschool in Zierik zee zal op vrijdagavond 23 juni en op zaterdagmiddage 24 juni weer een grote Fancy Fair worden gehouden. De opbrengst van dit gebeuren, waaraan ouders en kinderen mee zullen helpen, is bestemd voor de audio-uitrusting, die bijna helemaal versleten is. De Fancy Fair zal onder meer bestaan uit een rommelmarkt, schiettent, bussen gooien, grabbelton, verf molen, café, wafelbakkerij, war me worst en slaatjes stand. Voor tijd: zie agenda. BURGHHAAMSTEDE Auto-rallye Door de sportvereniging DFS zal op vrijdag 23 juni a.s. een auto ral- ley worden georganiseerd voor haar leden en donateurs. Start en finish van deze ralley is bij het sportpark van Zuijen aan de Leliëndaleweg te Burgh. ZIERIKZEE, 13-6. „We hebben het bewijs geleverd. Het is mogelijk om in deze stijl op kullureel gebied iets voor de jeugd te doen". Aldus Kees Verkerk, bestuurslid van jeugdsoos „Brogum" en een van de mannen achter „Brogum-Conscrts". „B.-C." organiseerde het afgelopen seizoen, naast de popkonccrtcn „in ei gen huis", een serie van drie koncertcn in de Concertzaal, gegeven door popformatics van landelijk formaat. Deze drie koncertcn werden bezocht door in totaal 1350 mensen. Een daar tussendoor georganiseerde pop-act op Koninginnedag telde vijfhonderd bezoekers. doen. Dat wil zeggen dat wc de be schikking kregen over de enige grote zaal in de regio en dat de fi nanciële realisatie van het projekt eveneens voor een groot deel aan „Mondragon" en met name de heer Van der Zwan te danken is. Zonder die medewerking hadden we hel allemaal niet voor elkaar gekregen. De Concertzaal zou überhoupt meer plaats moeten bieden aan kul- turelc evenementen, er kan veel in gebeuren. Maar daar wordt ook wel aan gewerkt." De afgelopen vrijdag gegeven show van de internationaal door brekende Gruppo Sportivo vormde uiteraard het hoogtepunt van dit popseizoen. De Concertzaal was bij die gelegenheid volledig uitver kocht. Zevenhonderd kaarten ervoor gingen de deur uit. waarvan 150 nog aan de zaal werden verkocht. Vanuit Brabant kwam er zelfs een speciale bus met popminnaars naar Zierikzee en een radio-omroep gaf eveneens acte de presence. Ook het eerste koncert - dat van Sweet d'Buster - werd goed be zocht. De opkomst voor Lucifer viel erg tegen, alhoewel deze groep, mu zikaal gezien, het beste optreden verzorgde. „Dc opzet was," zo verklaart Kees Verkerk het oogmerk van „Bro- gum-Conserts", om gewoon iets te doen voor de jeugd; en dan op grote voet en in en grote zaal, gewoon de zaken eens groot aanpakken. „Wc hebben ten behoeve van dc jeugd eindelijk wat doorbroken op 4 het eiland en dat vinden wc erg fijn. ■Overigens hebben we veel »c danken aan de dlrektie van „Mondragon". Die heeft ons letterlijk en figuur lijk veel ruimte gegeven om dit te Kroontje „Weet je wat zo mooi is? Dat er zevenhonderd - laaiend enthousias te - mensen bij elkaar zijn geweest zonder dat er ook maar een incident voorviel; er is helemaal niets ge beurd. Dat vind ik een kroontje op het werk. Onvermijdelijke vraag is hoe het experiment van „Brogum" finan cieel is afgelopen. Kees Verkerk: „Het heeft wel wat geld gekost, maar in die zin dat het gold mocht kosten: 't waren kuJtu- rele nktivileiten. Maar eigenlijk zijn de kosten laag gebleven; een kleine duizend gulden voor drie koncerten - wat is dat nou? Daar heb je dan bijna veertienhonderd mensen een plezier mee gedaan, mensen die anders voor zoiets naar Rotterdam moeten bovendien. En de plannen voor het volgende seizoen? „Natuurlijk willen we volgend jaar op deze voet verder gaan, zeker omdat het allemaal zo goed en or delijk is verlopen. En vanwege de behoefte waarin deze koncerten voorzien. Men komt tenslotte van heinde en verre om ze mee te ma ken. Maar aan de planning beginnen we pas na een volgende bestuurs vergadering. Wie We zitten wel met de vraag: wie halen we hier naaroe? Je bent er in Nederland gauw doorheen, want zo veel groepen die voor ons in aan merking komen zijn er niet. En een aantal bands dat wél in aanmerking zou komen, treden dan weer op tij dens het Brupop-festival; als wij die ook zouden boeken kom je met doublures te zitten. We zullen bij onze keuze goed moeten uitkijken, want het publiek is (terecht) kritisch en er is allemaal veel geld mee gemoeid. Wat we al overwegen, is om En gelse groepen te kontraktcren, zij het dan van het kaliber dat wij kunnen betalen. Inspringe op lande lijke tournees; dat zo'n groep een optreden in Zierikzee aan zijn tour vast knoopt of hier een try-out doet, om maar wat te noemen. Maar eerst hebben we nog een koncert in eigen huis. op onze laat ste avond van dit seizoen, op 24 juni". BUKG1! Concert Bij gunstig weer zal door de Kon. muziekvereniging „Witte van Haem- stede" op maandag 19 juni a.s. op de Ring een concert worden gegeven. Aan dit concert zal ook medewerking worden verleend door de drumband van de muziekvereniging. HAAMSTEDE Ouderavond kleuterschool Een dezer dagen hield de kleuter school ,,'t Kleuterbosje" een ouder avond in een der schoollokalen. De opkomst weer zeer goed. Een wel komstwoord sprak de voorzitter, de heer K. Delfsma. Er mogen geen die ren meer op school gehouden wor den omdat het ministerie van volks gezondheid dit heeft verboden. Som mige kinderen kunnen allergisch zijn voor sommige huidschilfers van huisdieren. Behandeld werd weer het aloude probleem „oversteken" van de kleuters. Iedere dag zijn er nu twee moeders die de kinderen helpen veilig de overzijde te berei ken. Verder werd er over de integra tie op school gesproken. Veel vragen wei-den gesteld over deze onderwer pen en mevrouw Barani beant woordde deze zo goed mogelijk. Na afloop sprak de voorzitter een slot woord. RENESSE Geslaagde bejaardenreis Dinsdag 13 juni maakten de be jaarden van Renesse weer hun jaarlijkse rijtoer, 's Morgens om half acht Vertrokken met een bus van Van Oeveren 46 bejaarden en 4 le den van het komité bejaardenreis. Via HeRegatsplein en de Heine- noordtunnel reed men naar Reeu- wijk, waar een kop koffie werd ge bruikt. De reis werd daarna voort gezet naar De Steeg. Daar werd in restaurant De Postbank genoten van een uitstekende koffiemaaltijd. 's Middags kon men vanuit de bus genieten van het vele natuur schoon dat de Veluwe te bieden heeft. Chauffeur Tuinman zorgde voor de nodige uitleg en de stem ming in de bus was uitstekend. Mooi op tijd. was men in Geertrui- denberg waar na een aperatiefje, een voortreffelijke warme maaltijd werd geserveerd. Keurig op schema reed men rond acht uur Renesse weer binnen. Zoals gebruikelijk was het fanfarekorps Luctor èt Emergo present om de reizigers feestelijk in te halen. Onder het genot van een verfrissing en muziek van de fan fare werd in het Wapen van Renes se nog even nagepraat. Hierbij kre gen de leden van het komité tot hun grote verrassing een fraai boe ket aangeboden door de bejaarden, als blijk van waardering voor deze fijne dag. Wethouder L. C. Hoogerhuis sprak enkele woorden namens het ge meentebestuur. Hij verontschuldig de burgemeester H. P. Everwijn, die in tegenstelling tot -andere jaren - niet bij de aankomst aanwezig kon zijn. Verder zei hij dat het gemeen tebestuur verheugd is, dat het in Renesse ook dit jaar weer mogelijk is gebleken een rijtoer voor de ouderen te organiseren. Namens het organiserend komité merkte de heer J. W. de Jonge op, dat men erg verheugd' is over de belangstelling voor deze reis. Maar liefst 10 personen meer dan vorige jaar gingen mee. Hij hoopte dat er ook volgend jaar weer veel belang stelling zal 2ijn en beloofde dat het komité over voldoende enthousias me beschikt om ook dan weer een leuke tocht te organiseren. Peuterspeelzaal op de markt Woensdagmorgen 14 juni bevond zich op de seizoenweekmarkt van Renesse een stand van de peuter speelzaal Renesse, waar ten bate van de kas, vol enthousiasme pan nekoeken werden gebakken en ver kocht. De bruto-opbrengst bedroeg f 488,—. SCHARENDIJKE Bejaarden maakten reisje Door de bejaarden van Scharen dijke en omgeving werd vorige week met een tocringcar van de Fa. Van Oeveren (chauffeur dc heer v. d. Advertentie I. tamboer jr. makelaar onroerende goederen kantoor lindenlaan 3 middelharnis tel. 01870-3477* privé: 01870-3816 bemiddeling bij aan- en vernoop taxaties - beheer assurantiën hypotheken ludNBfd ZIERIKZEE, 13-6. De twee uur per maand dat het Buro Eerste Rechtshulp in Zierikzee de deuren open doet om mensen die rechtskundig advies behoe ven daarmee bij te staan, is nauwelijks genoeg om aan die vraag tegemoet te komen. Dat valt op te maken uit dc woor den van de heren L. M. H. M. Wes terburger en F. W. J. van Veen van het Buro, da eind deze maaJid haar eerste seizoen afsluit. (Van 1 juli tot I september houden de uit ver schillende vakgebieden afkomstige vrijwilligers evenals hun „vakbroe ders" van het gerechtelijk apparaat „Zomerreces"). Meer tijd voor het verstrekken van haar rechtkundige adviezen zou het buro mogelijk kunnen krijgen wanneer het overkoepelend orgaan voor rechtswinkels is gerealiseerd. Men krijgt dan ook meer armslag voor het ontplooien van verdere ak- tiviteiten en de mogelijkheid gratis advies te verstrekken omdat het bu ro dan onder een subsidieregeling gaat vallen. Aan een wekelijks spreekuur is het, gekeken naar de gebleken behoefte, wel toe. Een van de oorzaken van het suc ces van het rechtskundig buro - al geldt die niet als de voornaamste - is, naar de mening van de voorzitter mr. G. Nïjland, de toegenomen sa menwerking onder de vrijwilligers- deskunaigen, die elk uit een andere discipline afkomstig zijn. De onder linge kontakten tijdens de spreek uren hebben dit hechtere samengaan zeker bevorderd, zo vindt hij. De evaluatie leverde als resultaat van het afgelopen seizoen een bezoek van tachtig personen op. Daarvan kwamen vijftien vaker dan eenmaal terug. De problemen waarvoor ad vies werd ingewonnen golden - in volgorde van aantal - arbeidszaken (voornamelijk ontslag - en loon- kwesties), koop-, verkoop en huur- aangelegenheden en echtscheiding (alimentatie, voogdij). Negenentwintig mensen werden doorverwezen naar de advokaat, zes tien naar de notaris, dertien naar de deurwaarder en negen naar de so ciale dienst. Dat wil dus zeggen dat bijna een derde deel van om advies komenden door het buro zelf af doende geholpen kon worden. Het aantal bezoekers is uit te splitsen in: vijfenveertig mannen, negentien vrouwen en acht echtpa ren. Voorde) liet jaarlijks uitstapje ge maakt. Via Willemstad, de Moerdijkbrug en de nieuwe tunnel bij Dordrecht werd naar Gorkum gereden, alwaar een koffiepauze werd gehouden. Via Tiel en Arnhem ging de tocht hierna naar 's Heerenberg, waar in restau rant van het klooster „Gouden Han den" de lunch werd gebruikt. De verschillende exposities, die daar werden bezocht hadden de volle in teresse van het gezelschap. Op de thuisreis werd in Harmeien een warme maaltijd genuttigd. Zeer vol daan over de erg interessante tocht keerde het gezelschap om 22.00 uur weer terug in Scharendijke. KERKWERVE Botsing De automobiList D. N. L. v. K. uit Kerkwerve kwam woensdag op de Jobsweg in Kerkwerve in botsing met de bromfietsberijder E. J. M. v. O. uit dezelfde plaats, v. O. duwde zijn voertuig voort en werd kenne lijk niet opgemerkt door v. K. die van de andere kant kwam. Er was lichte schade aan beide voertuigen. BROUWERSHAVEN Zangavond Op zondag 2 juli wordt in de grote St. Nicolaaskerk een speciale dienst gehouden met als thema: „Eens komt de grote zomer". Met het oog op de kinderen (ook de toeristen en week einde-mensen) begint de avond om 19.00 uur. Medewerking wordt ver leend door het bekende jongerenkoor uit Rotterdam-Zuid, het I.J.E.-koor, de met ongeveer 160 jongeren al 's middags in Brouwershaven ontvan gen wordt. Verder brengt Quiri Huij- ser (schoolpastor) nog goed nieuws. Dit zanguur wordt georganiseerd door de werkgroep Ger. Herv. Brou- wersha ven/Zon n em a i re. SCHARENDIJKE, 14-6. Woens dagavond omstreeks 19.15 uur werd te Scharendijke brandalarm gegeven. Het bleek een alarmoefening te zyn. Het brandweerkorps Scharendijke rukte snel uit naar de zeilsehool „De Grevelingen" in de haven Klooster nol. Het korps Kerkwerve was bij zonder snel aanwezig. Brandweerlieden met perslucht maskers drongen de zeilsehool bin nen en brachten een vijftal „gewon den" naar buiten. Een zeilcursist speelde zijn rol bijzonder goed en sprong in paniek in de haven. Brandweerlieden brachten hem snel op het droge. De gewonden ontvingen eerste hulp van E.H.B.O.-ers en E.H.B.O.- sters uit Scharendijke. Dokter Bruël uit Brouwershaven had de supervi sie over het E.H.B.O.-team. Jammer. dat de hulpkolonne van het Rode Kruis uit de Westhoek geen mede werking kon verlenen voor het overbrengen van de gewonden naar een noodpost. SCHARENDIJKE. Eén der gewen den wordt afgevoerd. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3