Teleurstelling over reakties G.S. Zeeland en Zuid-Holland Bejaarden van Oosterland hadden geslaagd uitstapje STREEKNIEUWS JUWELIER WALHOUT HAAMSTEDE HEEFT TON SCHADE AAN GESTOLEN BUIT 3 Gemeenteraad Middenschouwen Grote inbraak Oude school' en studieboeken zijn geld waard; nieuwe hoeven niet duur te zijn. ZIERÏKZEESCIIE NIEUWSBODE Dinsdag 13 juni 1978 Nr. 22318 SCHARENDIJKE, 12-6. De gemeenteraad van Mid- densehoiMven kwam maandagavond j.l. in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burge meester E. Baerends. Wethouder J. Boot ivas wegens ziekte afwezig. De voorzitter feliciteerde de herbe noemde raadsleden met hun benoeming. Ten aanzien van het voorstel van burgemeester en wethouders om toe te treden tot de Stichting Samenlevingsopbouw Schouwen-Duiveland tot dus ver werd deze stichting gesubsidiëerd - merkte de heer VV. C. van den Bossc op, dat de stichting goed en nuttig werk kan verrichten. Hij hoopte, dat de stichting niet in stryd zal handelen met Gods Woord. Verder stelde hij de vraag of de subsidie jaarlijks door de raad zal worden vastgesteld. De voorzitter anwoordde, dat het subsidie jaarlijks bij de vaststelling van de gemeentebegroting aan de orde zal worden gesteld. Het is niet de bedoeling van de stichting zelf nieuwe aktiviteiten ter hand te ne men doch om andere groeperingen te aktiveren. Hij hoopte daarom, dat de heer Van den Bosse zijn steun aan de stichting zal kunnen blijven verlenen. De raad besloot zonder hoofdelij ke stemming tot toetreding van de gemeente tot de stichting. Teleurstelling De voorzitter zei, dat burgemees ter en wethouders enigszins teleur gesteld zijn over de reakties van de kolleges van gedeputeerde staten van Zeeland en Zuid-Holland om de toch redelijke argumenten van de raad voor herziening van de ge meentegrens in de Grevelingen en het Brouwershavense Gat niet te honoreren zonder dat deze argu menten volgens de indruk van bur gemeester en wethouders op hun mérites zijn beoordeeld. In de ontvverp-regeling die tervisie is gelegd wordt de grens gelegd mid den door het sluizenkomplex aan de Brouwersdam, terwijl op andere plaatsen juist om die reden de gren zen worden herzien. De voorzitter lichtte toe, dat bur gemeester en wethouders er hele maal niet op uit zijn om „landka- pertje" te spelen. Nu de gelegenheid wordt geboden voor een logisch grensvaststelling, had hij echter verwacht, dat dit ook serieus be doeld zou zijn en dat geen oude be- tonningsgrenzen in vaargeulen zou den blijven gehanteerd. Reële argumenten De heer C. J. van Burg betreurde het, dat zo weinig aandacht ge schonken is aan de z.i. zeer reële argumenten van de gemeenteraad tot herziening van de gemeente grens. Met argumenten van open bare orde en veiligheid is gepleit voor vaststelling van een logische gemeentegrens. Voor een juiste taakuitvoering is het z.i. noodzake lijk om de grens zeker tot aan de zuidkant van de Kabbelaarsbank te verleggen. Ook voor de ontwikkeling van de watersport, nu te Scharendijke ruim 700 ligplaatsen voor boten aanwezig zijn, is het gewenst de grens te ver schuiven tot aan de Kabbelaarsbank. Spreker was van mening, dat de gemeenteraad van Westerschouwen z.i. wat gemakkelijk op zijn eerder standpunt is teruggekomen met als argument, dat de kolleges van gede puteerde staten de zaak wel goed bekeken zal hebben. Hij zou het op prijs stellen de gemeenteraad van Westerschouvven te verzoeken om het eerder ingenomen standpunt te handhaven. De voorzitter wees er op, dat het voor de politie en brandweer nodig zal blijven uit te rukken, ook al ligt de gemeentegrens slechts 720 m uit de kust. Reinigingsdienst Ook de Reinigingsdienst Schou wen-Duiveland zal containers met afvalstoffen gaan ophalen tot in het gebied van de Kabbelaarsbank. De praktijk is, dat dit gebied geheel op Middenschouwen is georiënteerd. De raad besloot hierna conform het voorstel van burgemeester en wethouders bezwaar te maken te gen het leggen van de provincie/ge meentegrens midden door het slui zenkomplex aan de Brouwersdam. ZIERIKZEE Routes van de Avondvierdaagse ZIERIKZEE, 13-6. Vanavond (dins dag 13 juni) en morgenavond (woens dag 14 juni) is de tweede en derde wandelrit voor alle deelnemers aan de Avondvierdaagse. Vanavond is er voor iedereen een traktatie in de vorm van milieu-vriendelyke ver snaperingen. De route voor beide avonden is als volgt: Vanavond (tweede avond): 15 km: Lange Nobelstraat-Korte Nobelstraat - Rijksweg - richting Haamstede - Zandweg Gasthuis- dreef Rijksweg - Klerksweg - Boereweg - Grevelingenpad - Gre- velingenstraat - Scheldestraat Mie- reweg Weldamseweg - Havenweg - Eerste Weegje - Laan van St. Hilaire - Hoofdpoortstraat - Nieuwe Haven - Nieuwe Boogerdstraat - Visstraat - Oude Haven. 8 km: Lange Nobelstraat Korte Nobelstraat - Wandeling - Zuidwei- lebrug - Rijksweg richting Haam- (Foto: Zierikzecsche Nieuwsbode) Verder zal bezwaar worden ge maakt tegen het te beperkte gebied voor de watersport. Voorgesteld zal worden de gemeentegrens te leggen langs de zuidzijde van de Kabbe laarsbank, waardoor een afstand van ±1,5 km uit de jachthaven van Scharendijke zal ontstaan. De raad besloot zonder hoofdelijke stemming tot vaststelling van een gemeenschappelijke regeling Streek- archivariaat Schouwen-Duiveland en St. Philipsland. Eveneens zonder hoofdelijke stemming werd besloten tot vaststelling van dc le wijziging van de Modelverordening Studiefaci liteiten en van de 2e wijziging van de Brandbeveiligingsverordening. stede - Zandweg Gasthuisdreef - Rijksweg - Klerksweg - Boereweg - Grevelingenpad - Grevelingenstraat -Scheldestraat - Weststraat - Post- straat - Appelmarkt - Havenplein - 't Vrije. Morgenavond (derde avond): 15 km: Zuid Havenpoort Julianastraat - Rijksweg Oude Polderdijk - Nieuwe weg - Zuiddijk - Prov.weg - Kadeweg Rode Kruis Ziekenhuis - Koning Gustaafweg Tunnel - Dam - 't Vrije. 8 km: Zuid Havenpoort - Vissers- dijk Rijksweg - Oude Polderdijk - Bettewaerdse weegje Bettewaerd- sedijk - Verbrande Mansweg - Prov. weg - Kadeweg - Rode Kruis Zie kenhuis - Koning Gustaafweg - Tunnel - Dam - 't Vrije. Bond van Opzichzelf Staanden De Bond van Opzichzelf Staanden houdt koffie-uurtjes in hotel Van Oppen, om de veertien dagen. De eerste bijeenkomst is op zaterdag 24 juni. Voor tijd: zie agenda. RENESSE Geslaagden Een dezer dagen slaagde mevrouw A. F. Padmos-Prlnce uit Renesse na een tweejarige vakopleiding te Rotterdam voor het vakexamen ge- zichts- en lichaamsverzorging. De heer A. J. Padmos eveneens uit Renesse behaalde dit weekeinde het diploma drumband instrukteur. Hij volgde daartoe deze winter een nieuwe opleiding die uitgaat van de Bond van Orkestdirigenten in Ne derland. Deze kursus, die iedere za terdag in Eindhoven werd gegeven, werd gevolgd door 15 kursisten, waarvan twee uit Zeeland. Het examen werd afgenomen in Maarheze. Beroepsmusici beoordeel den de kandidaten zowel „op hun theoretische kennis als op de prak tijk". KERKWERVE Meisjesklub dagje uit De meisjesklub van Kerkwerve is afgelopen zaterdag een dagje uit ge weest, dit als afsluiting van het sei zoen. Om kwart over negen vertrok ken meer dan twintig jonge dames, bepakt en bezakt, per fiets naar Zie- rikzee, naar het Luitje. Op een daar afgemeerd schip werden ze verwel komd door de kapitein. Even later voer het gezelschap via de Ooster- schelde naar Veere. Helaas was het nogal koud en winderig. Om kwart voor één stapte men aan wal te Vee- re. Jammer was het dat de toren, wegens restauratiewerkzaamheden, gesloten was voor publiek. Als troost kregen allen een lekkere zak frites. Na een uur Veere, te hebben bezich^ tigd werd de terugtocht naar Zie- rikzee en daarna naar Kerkwerve aanvaard. Het was een zeer gezellig uitje. Koor vakantie Vorige week dinsdag kwam het interkerkelijk koor „Soli Deo Glo ria" voor het laatst in het seizoen bijeen. Half augustus hopen de le den weer met nieuwe moed te be ginnen. Het bestuur, evenals de di- rigente mevrouw H. Pannekoek-van de Weele uit Zierikzee, hopen dat het koortje dan wordt versterkt met wat nieuwé gezichten. De datum van de nieuwe start zal ter zijner tijd in dit blad worden bekendge maakt. Slotavond N.C.V.B. De N.C.V.B. afdeling Kerkwerve kwam vorige week woensdag 7 juni voor de laatste maal van het sei zoen bijeen in het Verenigingsge bouw. De presidente, mevrouw Boot-Brand opende de vergadering met het laten zingen van Psalm 72 vers 8. Hierna ging zij voor in gebed en las Mattheus 6 25 en 34. Naar aanleiding van het gelezene hield ze een meditatie. Na deze gebruikelijke opening heette de presidente ieder een harelijk welkom, in het bijzon der mevrouw Asia van Duürsen uit het winkeltje „Wikke en Wede" te Zierikzee. Mevrouw Van Duursen hield een korte inleiding en daarna mochten de dames zelf aan het werk. Het was de bedoeling om een mandje met droogbloemen op te maken, wat met veel plezier werd gedaan. Het resultaat mochten de dames mee naar huis nemen. De bijeenkomst werd beëindigd met het zingen van gezang 300 en dankgebed. ZONNEMAIRE Prijiendropptng Paauwe B.V. Zoals aangekondigd zal Pauwe OOSTERLAND, 13-6. Begunstigd door fraai zomerweer maakten de be jaarden uit Oosterland op vrijdag 9 juni weer hun jaarlijkse reis, als naar gewoonte onder auspiciën van het bestuur van de plaatselijke Oranjevereniging. Met een autobus met 50 inzitten den, waaronder het bestuur van de Oranjevereniging en de wijkzuster, mevr. Van der Velde, en de bejaar den, van de fa. Van Oeveren uit Zierikzee met als chauffeur Cor Dek ker, werd de reis gemaakt. Men ver trok omstreeks acht uur vanaf het Marktplein, en via de Zeelandbrug werd koers gezet naar het veer Kruiningen-Perkpolder waar overge varen werd naar Zeeuws Vlaanderen om in Hulst de koffie te gebruiken. Handelsstad Via Sas van Gent werd de grens naar België overschreden en reed men naar het mooie historische stad je Gent waar een koffietafel werd geserveerd. Het was inmiddels twaalf uur geworden. Nadat men in Gent enige tijd had vertoefd werd de bus weer bestegen, en reed men naar de sinjorenstad Antwerpen over Loke ren en St. Niklaas. In de drukke han delsstad Antwerpen werd rondgeva ren door gigantische havens, gevolgd door een rondrit door een gedeelte b.v. meubelstad Zonnemaire een prijzendropping houden. Omdat de ze droppingen afhankelijk zijn van de toegestane vergunningen wordt er de nadruk opgelegd dat een en ander hoofdzakelijk plaats zal vin den rond het grote meubelgebeuren. Vanuit een vliegtuig zullen rond meubelstad op vrijdag 16 juni tussen half vijf en half zes en op zaterdag 17 juni tussen elf en twaalf uur. Opening Burgemeester C. Slabbekoorn van Brouwershaven zal donderdag 15 juni 's middags om half drie de of ficiële opening verrichten van Paauwe's vergrote meubelzaak. Daar na volgt tot vijf uur een receptie. NOORDGOUWE Bijeenkomst N.B.v.P. De laatste bijeenkomst van dit sei zoen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afd. Noordgou- we e.o. wordt verzorgd door de heèr L. J. B. van Geffen, Ieraar te Zie rikzee. Hij zal op 22 juni in café „Bommenede" een lezing houden over bijenteelt. DUIVELAND Opbrengst inzamelingscampagne 1978 Ned. Rode Kruis De opbrengst van de inzamelings campagne door de afdeling „Duive- land" van hel Nederlandse Rode Kruis heeft opgebracht de mooie som van f 5238,Dit prachtige re sultaat is mede tot stand gekomen door de spontane medewerking van de medewerksters/ers, die voor een van de stad. Rondvaart zowel als rondrit werd voor de bejaarden een belevenis. Na vertrek uit Antwerpen ging het weer de grens over naar het Noord-Brabantse Rijsbergen, waar onder vrolijke tonen van het bekende orgel: „De Cap" een borrel tje werd gedronken en het diner gebruikt, dat men zich bijzonder goed liet smaken. Hierna werd de terugreis aanvaard, en over Willem-, stad arriveerde om ongeveer half tien op het dorp terug. Onthaal Als naar gewoonte bereidde de muziekvereniging: „Oosterlands Fan fare", voorafgegaan door de drum band de bejaarde reizigers weer een muzikaal onthaal. Vanaf „Even Bui ten" ging het dorpwaants, wat een hele boel publiek op de been bracht. Uitgestegen bij het cafétaria „Neffen 'd Eule", heeft de voorzitter van de Oranjevereniging, de heer Mach. Da lebout, dankwoorden gesproken, tot zuster mevr. Van der Velde voor haar bereidheid deze trip mee te maken (gelukkig behoefde ze geen dienst te doen) tot „Oosterlands Fan fare" en drumband. Verder tot de bejaarden en de bevolking van Oos terland. Dit was het einde van een in alle opzichten bijzonder geslaag de bejaardenreis. vlotte afwikkeling hebben zorgge dragen. Deze, en niet minder de mil de geefsters en gevers, die het Rode Kruis weer god hebben bedacht, na mens de afdeling, zeer veel dank. OOSTERLAND Bouwaktiviteiten gaan gestadig door De bouwaktiviteit in het bestem mingsplan Oosterland gaat gestadig voort. De twaalf koopwoningen die door het Bouwbedrijf van Engelen B.V. uit Dordrecht worden gebouwd, zijn inmiddels onder de kap geko men, terwijl er door dezelfde firma momenteel een zestiental koop-gara ges vlak bij deze woningen worden ZIERIKZEE. Anja v. d. Maas en Rianne v. d. Maas kregen maandagochtend uit handen van de heer P. Verhage, sekretaris van de ZOC, de vijf jaar oude Welsh-pony Rokko uitgereikt op een wei aan de Zierikzeese Miereweg. De vader van beide meisjes had een lot verdiend tijdens de Paardemarkt en werd daarmee de gelukkige winnaar. Zijn dochters mochten de prijs in ont vangst nemen. In totaal heeft de ZOC bijna tienduizend loten ver strekt tijdens de Paardemarkt. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) gebouwd. Verder bouwt het Bouw bureau E.B.A. uit Amsterdam een negental z.g. „schakelbungalows" aan de Leuvenstraat-hoek Dr. Schutter straat, twee onder één kap met er tussen een garage. Deze koopwonin gen met een schuin pannendak, heb ben houten bijgebouwen in groene kleur. Naar schatting kunnen deze woningen ongeveer op het eind van dit jaar opgeleverd worden. Verder zijn mannen van het Bouwbedrijf Boogert B.V. begonnen aan een vier tal woningen aan de Dr. Schutter straat tussen de z.g. Ligtendag-wo- ningen en het woonhuis van de heer Morks. Resumerende kan gezegd worden dat de bouwaktiviteit in het bestemmingsplan Oosterland voor alsnog niet geëindigd zal zijn. Het aantal woningen dat in de laatste de cennia hier is verrezen is buitenge woon groot, het is een dorp bij een dorp géworden. Vandalisme in woningbouw Het is diep te betreuren dat het vandalisme bij de woningbouw mo menteel hoogtij viert hier ter plaatse. Tijdens de weekenden en bij avond schijnen een aantal jongelieden er behagen in te scheppen vernielingen aan te richten bij de bouwwerken. Zo werden bij de bouw van de garages door de fa. Van Engelen tijdens hel laatste weekend een aantal afgestel de garagedeuren uit hun voegen ge licht en enige vernield of beschadigd. Verder zijn stapels metselsteen om ver geworpen en vers gemetselde muren ondersteboven geworpen. Van het Boubureau E.B.A. werden enige honderden dakpannen stuk geslagen. Het wordt hoog tijd dat er een einde gemaakt wordt aan deze zinloze ver nielingen want, de schade voor de desbetreffende bouwbedrijven is niet gering. De inbreker(s) verschaften zich toegang door het glaspaneel uit de deur Ie schroeven. De inbraak werd vanmorgen 06.30 uur door de heer Boot, die naast de juwelierszaak woont, ontdekt. Deze zag het glaspaneel uit de deur en rook onraad. De heer Boot waar schuwde direkt de heer Walhout en tevens werd de politie gealarmeerd. Inmiddels is dc Technische Re cherche uit Middelburg met een speurhond gearriveerd, die nu het onderzoek in deze inbraak zal vbort- zetten. De winkel was alarmbeveiligd. ZIERIKZEE. Leden van Gruppo Sportivo tijdens hun anderhalf uur durende show op vrijdagavond 9 juni in de Concertzaal. Met dit zeer suksesvolle optreden -at het, voor wat betreft de aktiviteiten van „Brogum-Conserts", er voor dit seizoen op. Opgemerkt zij - in aanvulling op de recensie in onze krant van gister - dat de groep helaas dermate luid speelde, dat hun veel geprezen teksten hoegenaamd niet waren te verstaan Advertentie Bij de Slegte verkoop je de studieboeken die je niet meer nodig hebt (indien niet ouder dan zo'n 2 jaar) en koop je wat je 't volgend studiejaar hebben moet (voor zover voorradig). Afrekenen gaat kontant en wat je koopt neem je meteen mee. Dóén, nog voor je met vakantie gaat. Dat bespaart je tijd én geld. De Slegte is een goeie voor studieboeken. Boekhandel J. de Slegte B.V., Coolsingel 83, Rotterdam. Tel.: D10- 138305 HAAMSTEDE, 13-6. Heden nacht (dinsdag 13 juni) is in dc jiiM'oIiersM'inkel van de lieer A. P. Walhout, Noordstraat 14 te Haamstede, een grote inhraak ge pleegd. Volgens een voorzichtig gemaakte schatting bedraagt de schade rond de f 100.000 aan gouden siervoorwer pen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3