Groep leerlingen van Vladi Krejza in Kerk te Renesse VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te Bruinisse j De drie-en-dertigste Zierikzeesche Avondvierdaagse vanavond van start VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD bezorger te Brouwershaven Bijzonder koncert STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE maandag 12 juni ws Nr. 22317 3 een aanrijding, toen hij uit de inrit bij de bar Arilla in Renesse kwam. Hij botste op W. v. d. L, uit Klaas waal. Beide auto's liepen materiële schade op. Diefstal auto Ten nadele van L. M. V. uiL Hein- kenszand is in de nacht van zaterdag op zondag een auto, merk Renault 4, gestolen. De auto stond geparkeerd op camping „De Toekomst" en was niet afgesloten, terwijl de sleuteltjes er uitdagend op zaten. Drie gewonden bij verkeersongeval De heer M. N. C. H. uit Goud zwaard reed zondagmorgen om 01.35 uur met drie passagiers op de Loane in Renesse in de richting Rampweg. Door de te hoge snelheid vloog de auto uit een linkerbocht, ramde een lantaarnpaal en kwam tegen een boom tot stilstand. Drie personen moesten zwaar ge wond naar het Zweeds Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee worden ge bracht. Onder hen was de bestuurder en verder J. P. uit Vlaardingen en mej. W. V. uit Goudzwaard, die in middels naar het Dijkzigt-ziekenhuis in Rotterdam moest worden ver voerd. De auto werd geheel vernield. Botsing Op de hoek van de Kabbelaarsweg en de Vroonweg ontstond zaterdag een aanrijding tussen de auto's van S. V. uit Ridderkerk en Th. L. V. uit Barendrecht. De schade was gering. Kampeertocht basisschool Van woensdag 7 tot en met vrijdag 9 juni kampeerden leerlingen van de hoogste twee klassen van de open bare basisschool 't Staepel'of uit Renesse in Bergen op Zoom; om pre cies te zijn, op kampeerboerderij De Kleine Melane. Het programma dat voor een groot deel bestond uit allerlei spelen, in de buitenlucht, voorzag ook in be zoeken aan het oudheidkundige mu seum De Markiezenhof, de potloden- fabriek van Bruynzeel en het Cana dese oorlogskerkhof. Een vervelend voorval betrof de val die een van de jongens maakte ap do jeqtaoA af^Cii-ied uaa suapft; eerste dag van het uitstapje. Dat re sulteerde jn een aantal hoofdhech tingen. SEKOOSKEIIKE Bejaard enreis Vorige week maakten de bejaarden hun jaarlijkse reisje. Ditmaal ging de reis via de Zeelandbrug naar Zeeuws-Vlaanderen. Op de heenweg werd in 's Heerenhoek de koffie ge bruikt. Via het veer Vlissingen-Bres- kens werd de tocht vervolgd. In Sluis werd ,de warme maaltijd gebruikt, terwijl er tevens gelegenheid was om het stadje te bezichtigen. Via ant- werpen en Bergen op Zoom werd de thuisreis aanvaard. Mede dank zij het mooie weer werd de reis een suc ces. SCHELPHOEK Diefstal Een wel zeer vast slapende Belg, die zijn achter de auto op een trailer geplaatst bootje als legerstede had gekozen, bemerkte bij het ontwaken dat uit de opengebroken kofferbak een verrekijker, een prisma en brandblusser was gestolen. Ook de achterbalk met verlichtingsappara- tuur was verdwenen. De auto stond geparkeerd op het havenplateau Schelphoek. SCHARENDIJKE Boot gestolen Van de heer B. A. uit Hardinxveld werd dit weekeinde een op het par keerterrein bij camping Duin en Strand geparkeerd staande trailer met boot en buitenboordmotor gesto len. De heer B. logeert op genoemde camping. ZONNEMAIRE Hond doodgereden De heer J. K. G. uit Zonnemaire reed zaterdag op de Donkereweg een hond dood. Hierdoor werd zijn auto licht beschadigd. De eigenaar van de hond is onbekend. Advertentie Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zevenlien, in bezil van (iels of bromfiets, als i i S Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, S Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel privé: (01119) 660. Rekord aantal deelnemers ZIERIKZEE, 12-6. Heden (maan dagsavond is dc start van de Zierik zeesche Avondvierdaagse. Dit jaar wordt een rekord aantal deelnemers verwacht. Naar schatting zullen oiu- ge veer 1700 wandelaars om kwart voor zeven vanaf het Havenplein vertrekken. Bij deze drie-en-dertigste Avond vierdaagse zal, meer nog dan in an dere jaren, een groot aandeel van groepen zijn. Voor deelnemers tot en met 13 jaar bedraagt de af te leggen afstand acht kilometer en voor deel nemers van veertien jaar en ouder 15 kilometer. Wandelaars van vijftig jaar en ouder zijn dit jaar in de ge legenheid om met de acht kilometer mee te lopen. OUWERKERK Aanrijding Zondagavond om 22.00 uur deed de heer D. V. uit Oosterland aangifte bij de rijkspolitie van een aanrijding op de Papeweg zondagmiddag, waarbij zijn auto lichte schade opliep. Dader noch ooggetuigen zijn bekend bij de politie. Motor gestolen Van de heer v. d. M. uit Ouwer- kerk werd dit weekeinde een bij zijn huis staande 35 p.k. buitenboordmo tor van het merk Mercuri gestolen. Joy-riding Onbekenden hebben in de nacht van zaterdag op zondag om 3.30 uur een auto gestolen van S. uit Ouwer- kerk. Al rijdende botsten zij daarbij tegen de Daf van de heer V. P. uit Ouwerkerk, die doorschoot tegen de auto van de firma S. uit Zierikzee. De gestolen auto werd zwaar be schadigd teruggevonden tegen de ge vel van een woning. Van de daders ontbreekt elk spoor. KERKWERVE Botsing met gewonden Zondagmorgen gaf de uit Emmel- oord afkomstige A. v. d. W. met zijn auto op de voorrangskruisnig Taai- ersweg-Zwaardweg geen voorrang aan A. R. M. G. uit Hardinxveld. De botsing had tot gevolg dat v. d. W. en zijn vrouw per ambulance naar het Zweedse Rode Ki*uis Ziekenhuis te Zierikzee moesten worden ver voerd. Dokter Bruël verleende eerste hulp. De auto van v. d. W. werd zwaar beschadigd door lakelbedrijf De Jonge uit Zierikzee uit de sloot gehaald. De andere auto kwam op zijn kant terecht en werd eveneens ernstig beschadigd. OOSTERLAND Inenting tegen polio In verband met. optreden van kin derverlamming op de Veluwe etc. Routebeschrijving: 15 km: Zuidhavenpoort - 's Heer Lauwersdorp - Straalweg - De Val - Prov. weg - Gouweveerse zeedijk - Nieuwendijk - Weg buitenlandse pers - Baalpapenweg - Haneweg - Zwa- nenburgseweg - Braamweg - Nw. Noorddijkweg - Gouweveerseweg - Rijksweg - Julianastraat - Zuidha venpoort - Oude Haven - Haven- park - 't Vrije. 8 km: Zuidhavenpoort - Juliana straat - Platteweg - Gouweveerse zeedijk, Groenedijk - Gouweveerse weg - Rijksweg - Julianastraat - Zuidhavenpoort - Oude Haven - Ha venpark - 't Vrije. werd ook in Oosterland gelegenheid gegeven om tegen deze gevreesde ziekte ingeënt te worden op dinsdag 6 en op donderdag 8 juni j.l. in het Groenekruisgebouw aan het Konin- ginneplein, voor kinderen en volwas senen tot de leeftijd van 27 jaar. De belangstelling hier ter plaatse was maar matig, er werden tussen de 45 en 50 inentingen verricht. Waar schijnlijk zal er binnenkort nog een landelijke aktie van start gaan zodat diegenen die nu verhinderd waren of iets dergelijks alsnog een prikje kun nen komen halen. Tijdelijke leerkracht Wegens ziekte is de onderwijzeres mej. J. de Visser van de Ds. J. Bo- germanschool, voor ref. onderwijs op Ger. Grondslag aan de Weelstraat al hier, hoofd de heer D. Morks, tijde lijk buiten dienst. Als tijdelijke leer kracht is in haar plaats benoemd de heer H. Melissant Ph.z. uit Melissant (Goeree-Overflakkee). De heer Me lissant slaagde dezer dagen aan de Chr. Pedagogische Akademie: „De Dxüestar" te Gouda voor het examen volledig bevoegd onderwijzer en te vens voor het diploma Godsdienston derwijs. BRUINISSE Burgerlijke stand over mei Geboren: 3. Paul. z. v. H. J. Post hoorn en J. S. van Solingen; 4. Theu- nis Hendrik, z. v. J. A. van den Berge en H. Hoogerheide; 8. Antonie, z. v. A. H. Schout en A. M. de Jonge; 16. Abraham Cornells, z. v. L. E. Rooze- mond en M. E. Okkerse; 18. Caroline Jeannette, d. v. B. H. Jonker en P. J. Schrier; 20. Johannes, z. v. M. Bal en J. N. Boer; 26. Harm. z. v. B. Wind en L. Louwerse; 27. Willem Adriaan, z. v. D. Hage en P. T. Kik. Overleden 2. Maria van den Berge (Zierikzee), 74 jr., w. v. A. Rentier; 15. Franke Otte. 64 jr., e. v. J. Jumc- let. Burgemeester C. Slabbekoorn ver richtte de prijsuitreiking. Zie ook de voorpagina.) (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) En dat gebeurt dan op 18 juni in de kerk te Renesse waar zijn groep een concert zal geven. Het bijzondere van deze groep is vooral de lage ge middelde leeftijd van de muzikan ten, waarvan de jongste 6 jaar en de oudste 13 jaar is. Het zal voor deze leei'lingen het 15e concert worden, waarbij korte werk jes zullen worden uitgevoerd van Su zuki, Purcell, Boccherini, Dvorak, Brahms, Mozart, Haydn, Vivaldi en Teleman. Er zal solistisch optreden zijn, maar ook groepsoptreden: trio's en kwartetten. Bij het groepsoptre den zullen ook ouders van leerlingen een rol spelen. De bespeelde instru menten zijn hierbij viool, altviool, cello en fluit. Enthousiast De heer Krezja zelf is Tsjech van geboorte en is na de omwenteling in zijn land tien jaar geleden naar West-Europa gevlucht. Sedert een paar jaar is hij genaturaliseerd. Na dat hij in Praag was gepromoveerd speelde hij in het Praags Conservato rium Kwartet, doceerde in Cairo en concerteerde met diverse kwartetten in bijna alle grote steden van de we reld. Op een van deze reizen ont moette hij professor Suzuki en raak te enthousiast voor diens methode. Van Krezja's optreden als solist en kamermusicus zijn zeven grammo foonplaten gemaakt. Momenteel is hij verbonden aan het Rotterdams Philharmonisch Orkest. Mede gezien de bijzondere wijze waarop zijn leerlingen hun muzikale aanleg hebben kunnen ontwikkelen zal het zondag in Renesse een bijzon der interessant concert worden. Vo rige week was de heer Krezja al even in Renesse om polshoogte te nemen, waarbij hij met zijn vrouw, die orgel zal spelen, in het koor van de kerk een korte repetitie hield. BURGHHAAMSTEDE Oud papier Zaterdag 17 juni wordt er weer oud papier opgehaald voor de zen ding van de Ger. Gem. Gebonden klaarzetten bevordert het ophalen. HAAMSTEDE Bejaardenrei s De bejaarden van Haamstede maakten met twee bussen van Reis- buro Van Oeveren het jaarlijks uit stapje, met Zuid-Holland als doel. Na het vertrek rond 8.00 uur werd naar Hille^ersberg gereden voor de koffie. Het vliegveld Zestienhoven was het volgende objekt en met de bussen werd over de terreinen van de vlieghaven gereden. De dieren tuin is altijd een bezoek waard en de dames en heren hebben er enorm genoten. De lunch werd in het res taurant aldaar gebracht. Na de mid dag kwam het Vredespaleis in Den Haag aan de beurt, gevolgd door een rit over de Boulevard van Sche- veningen. Het Westland werd beke ken en in Hoek van Holland wacht te de thee met tegelijkertijd een prachtig gezicht op voorbijvarende schepen. Door het Botlekgebied en over de Brouwersdam werd Renes se bereikt, waar een voortreffelijke maaltijd in „Het wapen van Renes se" gereed stond. Een bijzonder ge slaagde dag. Visvergunningen De Rijkspolitie, Groep Schouwen- Duiveland, verzoekt ons mede te de len, dat de visvergunningen voor de Gemene Geul bij de Schelphoek in 't vervolg te verkrijgen zijn bij het Kamphuis Schelphoek, dagelijks van 9.00-10.00 uur 's morgens en in de middag van 16.00-17.00 uur. Dit in verband met een vergeefse rit naar diverse politiebureau s. S0 jaar proeftuin We attenderen nogmaals op de concerten en marsen, die de Rotter damse Politiekapel „Hermandad" za terdag ter gelegenheid van het 50- jarig bestaan van de Ver. tot Be vordering van Tuinbouwonderwijs op Schouvven-Duiveland, zowel in Renesse als in Burgh-Haamstede zal geven. Voor tijden: zie agenda. Kermis De kermis wordt deze week in Haamstede opgebouwd cn zaterdag gaan dc kramen cn kindermolen open. De kermis duurt drie dagen cn dinsdagavond is het sluitings avond. Vooral voor de dan al aan wezige zomergasten wordt de ker mis een steeds meer gewaardeerd evenement. Booreiland vertrokken Vier sleepboten van Smit Lloyd b.v. hebben vanmorgen (maandag) het booreiland Transocean 1. dat in opdracht van de NAM proefboringen naar gas of olie op grote diepte deed. weggesleept. Het eiland lag enkele maanden in dc ingang van het Brou- wershavense Gat op vijf kilometer van de Schouwse kust. Het eiland is nu vertrokken naar Ameland. Van de resultaten van de boringen is niets bekend. RENESSE Aanrijding Dc heer B. B. S. uit Rotterdam Advertentie Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch bij de heer Van Loon aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255, na 18.00 uur tel privé: (01119) 660. De Tsjechische violist Vladi Krejza repeteert in het koor van de Nederlandse Hervormde kerk in Renesse. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) RENESSE, 12-6. Zondag 18 juni, 3 uur, zal in de Ned. Herv. Kerk te Renesse een bijzonder optreden plaats vinden van een groep leerlingen van de van origine Tsjechische violist Vladi Krejza, aie momenteel in Rotterdam een in Nederland nog zeer bijzondere me thode voor zijn muziekonderwijs gebruikt. Het betreft hier namelijk de me thode van de Japanse muziekpeda goog, professor Suzukil. Deze hoog leraar gaat uit van de stelling dat alle kinderen, dus ook de minder be gaafden muzikale aanleg hebben. Hij noemt zijn methode dan ook de „ta lent ontwikkeling". Hy stelt dat wat het kind by dc geboorte meekrijgt niet de taal zelf is, maar het vermo gen om deze taal te leren. ZIERIKZEE Jeugd-E.H.B.O.-examens Theo Thijssenschool Onder de zesde klas leerlingen van de Theo Tijssenschool werd een exa men afgenomen naar aanleiding van de in het afgelopen schooljaar gege ven Jeugd-E.H.B.O. A-kursus. Deze kursus werd gegeven door mevrouw M. E. de Looff-Passenier (theorie) en de dames J. Heikamp- Duivendijk en M. N. Kuiper-Vijver berg (praktijk). Alle dertig leerlingen slaagden en zullen hun diploma ont vangen op de afscheidsavond van de Theo Thijssenschool, die gehouden zal worden in het Ned. Hervormd Verenigingsgebouw op vrijdagavond 23 juni. Hieronder volgen de namen van hen die slaagden: Raslh Ayaz, Char lie Begemann, Sarina van Beveren, Marco Boot, Leo Bouman, Paul van Burg, Heieen v. d. Cingel. Jolanda Fonteine (Dreischor). Jacobus van Gastel, Eric Hartog, Marjolein Har- tog. Peter van Herp, Hans de Jonge, Caspar Koornneef, Ronald Legemaa- te, Petra Merle, Yvonne van Oeve ren. Marcella Padmos, Anja Peute, Ronald Quist, André Romijn, Petra Schot, Yvonne Sleurink, Peter Tanis, En zo ziet hij het ook bij de muzi kale vorming. Ieder kind is in staat muzikale vermogens te ontwikkelen. In de meeste viooltnethodes moet het kind bij het begin lange noten bvér de hele stok spelen. Dat is voor be ginnelingen enorm moeilijk. De Su zuki methode begint echter dadelijk met een melodie, die verwerkt wordt in verschillende ritmes. De eerste twee jaar kennen de kinderen geen noten. Het kind moet thuis naar de platen van Suzuki luisteren en speelt daarna uit het hoofd, waarbij verge lijking en imitatie een belangrijke rol spelen. Deze methode vindt voor al in Japan grote aanhang en heeft er een overvloed aan. musici opgele verd. Ook in de Ver. Staten wordt momenteel op zeer grote schaal met deze methode gewerkt. In Nederland echter, is ze nog nauwelijks bekend. Resultaten De heer Krejza werpt zich niet op als propagandist voor deze methode van muziek onderricht, maar is er wel geweldig enthousiast over en wil graag de resultaten van zijn leerlin gen laten horen. Norberl Tromp, Frans Trompert, Jacqueline de Vos, Silvia de Warm, Karin Wesdorp, Marcel v. d. Wielen. BURGHSLUIS Kraan afgedraaid Baldadige jongelui hebben van een buitenkraan, die gemonteerd was op één der gebouwen van Rijkswater staat, de kraan afgedraaid waardoor het terrein voor het gebouw een wa terstraat werd. De Rijkspolitie waar schuwde personeel van de Dienst, waarna een hoofdkraan kon worden afgesloten. Van de daders geen spoor.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3