Jubilerende vereniging maakte er een totaal-feestgebeuren van Verkeerslichtinstallatie bij Serooskerke in werking gesteld DE ZIERIKZEESCHE COURANT A.S.V. „Brouwershaven" in het goud Met oog op toenemende drukte GELD NODIG Zevibel bij kottersektor W ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 12 juni 1978 134ste jaargang Nr. 223X7 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1B89) REOAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) f 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. in dit nummer: V(indutig start A voiulvierd<i(t «S(> 13ROUWERSHAVEIN, 10-6. Voor de Algemene Sport vereniging „Brouwershaven" was liet zaterdag een feestelijke dag met hel herdenken van het 50-jarig bestaan van de vereniging. Dc kommissie, die zich met de organisatie had belast, had de op deze dag ontwikkelde aktiviteiten, die plaats vonden op het fraaie sportpark „Onder de Molen" voor het belangrijkste deel afgestemd op dc jeugdleden van de vereniging. Voor met dc tc houden spelen een aanvang werd genomen werd door de fam. Bos een door haar vervaar digde klubvlag aan voorzitter Ph. van Ast aangeboden. Nadat de heer Van Ast de familie Bos dank had ge bracht voor dit fraaie en waarde volle geschenk, overhandigde hij de vlag aan ere-voorzitter P. de Moor, die vanaf de oprichting lid van de vereniging is. De heer de Moor ging vervolgens over tot het hijsen van de vlag aan de mast voor het klub- gebouw. Wel en wee Bij deze gelegenheid liet de ere voorzitter nog eens in korte trekken het wel en wee van de vereniging in de afgelopen 50-jaar de revue pas seren. Hy kwam hierbij tot de konklusic dat dc sportvereniging in dc afgelo pen halve eeuw een konstruktieve bijdrage heeft geleverd aan de ge meenschap van Brouwershaven. Voor de jeugd is het in deze pe riode mogelijk gemaakt haar vrije tijd op aangename en verantwoorde wijze te besteden en hierbij lichaam en geest fit te houden. Hij vestigde er hierbij de aandacht op, dat om een vereniging goed te laten funktio- neren hierbij de steun van de oude ren, om leiding te geven en de be geleiding, onmisbaar is. Burgerij In dit opzicht zal het ook in de toekomst van het grootste belang zijn dat de burgerij van de smalstad zich eensgezind achter de vereniging zal blijven scharen en zich daad werkelijk blijft inzetten. De heer De Moor besloot met de vereniging voor de toekomst het allerbeste toe te wensen en een bijdrage te blijven leveren aan het leefbaar houden van de Brouwse gemeenschap, Door de leden van de feestkom- missie werd na het hijsen van de klubvlag gestart met het door haar Dc Shell-vrachtauto was een van üe eerste drie gegadigden die met de nieuwe verkeerslichlinstallatie bij Serooskerke in aanraking kwam. Even wennen was het wel. De twee toeristische fietsers vonden het mis schien heel gewoon. (Fóio: Zierikzcesche Nieuwsbode) samengestelde attraktieve en geva rieerd programma. Door de verschei denheid van het programma was er voor een ieder wat wils om aan deel te nemen. Hoewel de zon gelukkig geen verstek liet gaan blies er, door het helaas ontbreken van een be hoorlijk windschut op het sportpark, een koude wind over het terrein. De jeugd, die met veel animo aan de spelen deelnam, kon dit rtiet veel deren maar voor dc toeschouwers was het verblijf niet direkt aange naam tc noemen. Toch gaven velen in de loop van de dag van hun belangstelling blijk en vooral tijdens de voetbalwedstrijd tussen de twee elftallen van oud Brouwershaven spelers kon van een ruime belangstelling worden gespro ken. Spelen De door de kommissie in haar programma opgenomen zeepkisten race, waarvoor de afrit welke toe gang tot het terrein geeft werd be nut, werd gewonnen door Marcel v. d. Wiele voor Leon v. d. Wielen en Martin de Jonge. Voor de jeugd was er ook een wedstrijd om de penaltybokaal. De uitslag hiervan werd in de kategorie van 0 t/m 8 jaar: 1. Willem v. d. Waal; 2. Peter van Mourik; 3. Kees Jonker. 9 t/m 13 jaar: 1. Sjaak v. d. Weele; 2. Jacolies v. d. Weele; 3. Arjan Vis ser. 14 t/m 19 jaar: 1. Hans Zoeter; 2. Leon Wouwer; 3. Jan Piet Jansen. De prestatieloop voor de wat oudere jeugd werd een overwinning voor Marcel van Grunsven voor Hans Zoeter en Piet Bokelaar. Bij de dames ging op dit nummer de overwinning naar Agnita Wesdorp voor Janny Bot-bijl en Alie van Dienst. Het zaklopen in de leeftijd van. 6 t/m 9 jaar werd gewonnen door Johnny van Mourik; 2. Simone van Dienst; 3. Arno v. d. Weele. Het zaklopen in de leeftijd van 10 t/m 19 jaar leverde een overwin ning op voor Martin de Jonge; 2. Martin Quist; 3. Cor Klaverkamp. Ook was er een wedstrijd over een hindernisbaan waarbij o.m. door poortjes moest worden gekro pen, over een balk moest worden gelopen en ovr een hindernis moest worden geklommen. In de leeftijdsgroep van 6 t/m 10 jaar werd dit nummer gewonnen door Arjan Visser; 2. Simon Schil- peroord; 3. Jacolien van Dienst. Er.ika de Boer won in de leeftijds-^ groep van 11 t/m 14 jaar voor Sjaak v. d. Weele en René Rhoon. Bij het kussengevecht, boven het opgestelde waterbasin, toonde Mar cel v. d. Wielen zich de sterkste voor Piet Jan Hanse en Richard de Boer. Na afloop van de spelen vond de voet ba lwedstrijd tussen twee elftal len, welke in hoofdzaak waren sa mengesteld uit oud-spelers van Brouwershaven, plaats. Voor de aanvang van de wedstrijd mochten alle spelers een bosje bloemen in ontvangst nemen en een zoen van een lieftallige dame. -1 BROUWERSHAVEN. De A.S.V. Brouwershaven vierde zaterdag op grootse wijze het 50-jarig jubileum. Onderdeel van het feestprogramma was de huldiging van de ere-voorzit ter, de heer M. de Moor, die een bloemenhulde ten deel viel. Men zie (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Huldiging Bij deze gelegenheid viei ook het oudste lid, de heer P. de Moor door wie ook de aftrap werd verricht, een huldiging ten deel. Bij de wed strijd tussen de oud-spelers viel nog duidelijk waar te nemen welke spe lers er in hun jonge jaren goed met de bal overweg konden en over spelinzicht beschikten. Zowel doel man Jan v. d. Bos als zijn over buurman Adrie Bos zagen zelfs nog kans om een strafschop onschade lijk te maken. Na afloop van de voetbalwedstrijd vond de „ceremo- SEROOSKERKE, 9-6. Om tien voor half twaalf vrij dagmorgen, stelde de heer J. Slager, technisch hoofd ambtenaar van de Provinciale Waterstaat, dc ver keerslichlinstallatie bij Serooskerke in werking. Vier-cn-dcrtig stoplichten, inklu- sief dc lichten voor fietsers en voet gangers, moeten hel verkeer tussen Haamstede, Rcnessc en Zierikzee gaan regelen. Vooral in het topsci- zoen zal het verkeer daar dankbaar gebruik van maken. Een Austin Mini, een Mitsubishi en een Shell vrachtauto waren de eersten die moesten stoppen voor het rode licht. Nog zeer velen zullen volgen. Nieuwste principe De verkeerslichtinstallatie is vol gens het nieuwste principe en geheel verkeersafhankelijk. „De installatie reageert op het verkeersaanbod. De volgorde van de lichten is niet van te voren te bepalen. Het verkeer re gelt dat zelf', aldus de heer J. H. W. Smith, verkeerskundige. De volgorde en de tijdsduur van de groensignalen worden automatisch bepaald door in het wegdek aangebrachte detectoren, die het verkeer waarnemen. Dc wachttijden variëren van acht tot 140 seconden. Fietsers en voetgangers Voor de fietsers en voetgangers gaat het anders. Zij hoeven niet le wachten tot het licht op groen springt maar zij moeten zelf op de knop drukken en op die manier het groene licht aanvragen. „Als voetgangers in een normaal tempo lopen kunnen ze dc oversteek in één keer halen". Mochten ze toch door de drukte in de middenberm blijven steken, dan kunnen ze daar opnieuw groen licht aanvragen. Passeert een hele groep fietsers de stoplichten, dan is ren keer drukken voldoende. Zolang een aaneengesloten groep fietsers de detectoren passeert, blijft het licht op groen. Een hele verbetering voor de ver keersstromen die allen richting West hoek trekken. De wachttijden om op dc Provinciale Weg te komen wor den aanmerkelijk verkort en de kans op ongelukken wordt tot een mini mum beperkt. nie-protocolaire" plaats van de ge houden spelen waarbij de eerste drie van elk nummer op het opge stelde ere-schavotje plaats moesten nemen. Prijsuitreiking De prijsuitreiking werd verricht door burgemeester C. Slabbekoorn, die de gehele dag op het feestterrein van zijn belangstelling blijk gaf. Voor tot de prijsuitreiking werd overgegaan sprak de voorzitter van de A.S.V. Brouwershaven de heer Ph. van Ast woorden van dank tot de leden van de f eestkommissie wel ke er na noest arbeid in waren ge slaagd een attraktief programma voor deze dag. te presenteren en tot uitvoer le brengen. Na de prijsuitreiking werden door burgemeester Slabbekoorn ook nog een aantal medewerksters (ers) in de bloemetjes gezet. Als afsluiting werd in de kantine een receptie gehouden. De belangstelling hiervoor was zo groot dat de beschikbare plaats ruimte aan de krappe kant bleek te zijn. Namens het gemeentebestuur van Brouwershaven bood burgemeester C. Slabbekoorn het bestuur de ge lukwensen en een bal aan. Gelukwensen De heer J. Volkeri bracht felici taties over van de KNVB afdeling Zeeland waarbij hij een wandbord aanbood. De heer A. Hof bracht de gelukwensen over van het KNKV, terwijl de heren M. Tuinman en J. Schiettekatte dit deden namens de scheidsrechtersvereniging Schouwen- Duiveland. Verder was er een groot aantal vertegenwoordigers van dc zuster verenigingen en partikulicre perso nen die Brouwershaven kwamen fe liciteren met hun jubileum, waarbij een groot aantal bloemstukken en ge schenken in ontvangst mocht nemen. 's Morgens gebeld 's Avonds geld 1 Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financieriiigskautoor M. Gcense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Kwinkslagen verrassen dege nen, die ze zeggen evenzeer, als degenen, die ze horen. Joubert Verwachting tot dinsdagavond: Aanhoudend koel weer Zonnige perioden en op de meeste plaatsen droog weer; tot matig afne mende wind uit noordelijke richtin gen; minimumtemperaturen circa 10 graden aan zee tot ongeveer 6 graden in het binnenland; maximumtempe raturen van circa 14 graden aan zee tot omstreeks 17 graden in het zuid oosten van het land. Voor woensdag: Aantal uren zon; 5-16. Min.-temperatuur omstreeks 7 gr. Max.-temperatuur: omstreeks 17 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperauren geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 13 juni. Zon op 15.19. onder 22.00 Maan op 13.02, onder 1.32. Eerste kwartier: 13 juni (0.44) HOOG- EN LAAGWATER 13 juni Hoogwater 8.55 21.07 Laagwater 2.29 15.02 VLISSINGEN. 12-6. De leden van de kottersector van Zevibel. de Vere niging tot Bevordering van Zeeuwse Visserijbelangen. hebben zaterdag morgen tijdens een vergadering in Vlissingen met overgrote meerder heid besloten toe te treden tot de landelijk op te richten Nederlandse Kottcrfedcratie. Bij dc Zeeuwse kot tersector zijn 56 kotters aangesloten. Nederland telt rond de 380 kotters. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 12-6. Hel K.N.M.I. deelt mede: Met noordelijke winden wordt lucht aangevoerd, waarin dc middagtemperaturen aan de lage kant blijven. Bovendien bevindt zich in deze lucht nog vrij veel be wolking. waardoor het dinsdag wis selend bewolkt zal zijn. maar wel overwegend droog. De noordwestelijke stroming wordt in stand gehouden door een hogedrukgebied boven de Britse eilanden en een lagedrukgebied bo ven Scandinavië. In de meeste landen van West- Europa zijn de middagtemperaturen niet hoger dan 20 graden. Alleen in Spanje, aan dc Riviera en Italië ten zuiden van dc Alpen komen maxi mumtemperaturen van ongeveer 30 graden voor.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1