Een illusie armer Z.L.M. over de onrechtvaardige prijsbesluiten van Brussel Bevolkingsgroei teruggelopen Minister over „ombuiging 9 Hete landbouw-hangijzers Gebruik 'm goed. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vröa»* j«ni w« mie GOES, 6-6. Op de jongste hoofdbestuursvergadering van de Z.L.M. zijn nog verschillende belangrijke en „hete" hangijzers voor de landbouw aangesneden door de voorzitter, de heer A. J. G. Doelcman. Sprekend over „Brussel" zei de Z.L.M.-voorzitter dat door de onrechtvaar dig lage prijsbesluiten onze positie opnieuw wordt verslechterd. Op deze ma nier kan het landbouwbedriifsleven niet verder: „De rek is eruit". Donderdag 15 juni, 22.10 uur, Nederland I: Internationaal Country festiviteit. Het optreden van Carl Perkins. Wanneer de overheid daar slechts door lastenverlichting als wel via lastenverlichtende maatregelen in het kader van keurings- en kontro- lekosten, alsmede afzetbevordering tegenoverstelt dan is dat een onvol doende antwoord op de problemen waar de Nederlandse land- en tuin bouw mee te kampen heeft. In an dere landen worden de keuringskos ten reeds overwegend door de over heid gedragen, zodat het hier slechts gaat om een noodzakelijke harmo nisatie. Om dat onze export een belang rijke bijdrage vormt voor de natio nale ekonomie die nog belangrijker is dan het aardgas is het een ge rechtvaardigde zaak dat de over heid daar het een en ander tegen over stelt: extra maatregelen zowel het belastingstelsel. In dit kader sprak de heer Doeleman de vrees uit dat de landbouw met de voor stellen van de Commissie Hofstra van de regen in de drup komt met name omdat Hofstra de landbouw- regeling wil wegpoetsen. De W.I.R. echter kan voor met name kleinere bedrijven een posi tieve uitwerking hebben met name ook omdat de S.I.R. geen invloed op de landbouw. Tot slot van zijn openingswoord ging de Z.L.M.-voorzitter nog in op de eigen Z.L.M.-organisatie. Het vraagpunt van deze winter heeft een schat aan suggesties opgeleverd, die op hun bruikbaarheid getoetst moeten worden. Gelukkig toonde de heer Doeleman zich met het be sluit dat de Z.L.M. op de Grot? Markt blijft en de verzekerings- DEN HAAG, 7-6. In de eerste drie maanden van dit jaar was de bevol kingsgroei in ons land aanmerkelijk kleiner dan in de eerste drie maan den van het vorige jaar. De bevol king nam in de periode januari/ maart met 13.887 personen toe tot 13.911.761, vergeleken met een bevol kingsgroei van 16.972 in dezelfde pe riode van het vorige jaar. In een jaar tijds is de bevolking ongeveer 80.000 zielen groter geworden. De vermindering van de bevol kingsgroei is hoofdzakelijk toe te schrijven aan een grotere sterfte. In januari/maart zijn 31.373 personen overleden (v.j. 28.043), het aantal le vendgeborenen vertoonde een stij ging tot 42.880 (v.j. 41.830), het ge boorte-overschot daalde van 13.787 verleden jaar tot 11.507. De immigra tie blijft nog steeds de emigratie met een kleine 4.000 personen per kwar taal overtreffen. UTRECHT, 8-6. Verband leggen tussen de ombuigingsoperatie en de verschillende voorstellen voor maat schappelijke hervorming, zoals Wim Kek van de FNV dat doet, is onjuist, aldus minister Andriessen van finan ciën in een rede, die hy donderdag in de jaarvergadering van de Rabo bank heeft gehouden. De ombuiging, die de Nederlandse ekonomie weer in het goede spoor moet brengen, en de hervormings plannen zijn volgens Andriessen za ken die elk op hun eigen merites moeten worden beoordeeld. Ook als er geen aanleiding zou beslaan voor inkomensmatiging en ombuiging van de groei van de kollektieve uitgaven, dan zou er toch aanleiding zijn om een voor alle partijen aanvaardbare regeling voor de verdeling van de groei van het produktieve vermogen te treffen. maatschappij van de Z.L.M. nieuw gaat bouwen: de bestuurlijke bin ding zal echter blijven of zelfs hechter worden. De konklusie van de Ledenraad over de Brusselse prijsbesluiten was kort maar krachtig: mager, onver antwoord, slecht. Ook de veehouderij is nu gekon- fronteerd met een mindere verho ging van de interventieprijzen in vergelijking met de richtprijzen. Als pleister heeft men nu besloten de toch al mislukte melkheffing met één procent te verlagen tot 0,5 pro cent. Landbouwkundige toetsing De ledenraad diskussieerde over Flitsen uit het buitenland MOSKOU. Buitenlanders die in de Sowjet-Unie wonen, zullen bin nenkort belasting moeten gaan be talen. Het presidium van de opper ste Sowjet heeft hiertoe besloten. Vooral de in Moskou gevestigde buitenlandse bedrijven worden door deze maatregel getroffen. BAZEL. De dioxine-giframp in het Italiaanse Seveso bijna twee jaar geleden kost het Zwitserse Chemische concern Hoffman-La Roche ruim honderd miljoen gul den, maar uit het bericht hierover uit Bazel werd niet duidelijk of de schade door de verzekering wordt gedekt. ISTANBUL. Woensdag is in Is tanbul een Turkse advocaat-fiscaal bij een bomaanslag zwaar gewond. Bij het starten van zijn auto ont plofte een bom. BRASILIA. Na West-Duitsland en Oostenrijk heeft ook Polen Brazilië om uitlevering verzocht van de vo rige week in Sao Paulo aangehou den 67-jarige Gustav Franz Wagner, die ervan wordt verdacht als onder- kommandant in Treblinka en Sobi- bor verantwoordelijk te zijn geweest voor de dood van vele Joden in de ze concentratiekampen. WASHINGTON. Voornamelijk kommunisten houden zich bezig met het koördineren van terroristische organisaties over de helê wereld. Ze steunen daarbij zelfs groeperingen die niet-kommunistisch ge-oriën- teerd zijn. De regering, doet op dit puryt dan ook geen voorstellen om op dié ma nier loonmatiging af te kopen, maar omdat zij meent, dat een regeling voor de verdeling van de groei van het ondernemingsvermogen nodig is op grond van rechtvaardigheidsover wegingen. Dat staat los van de om buigingsoperatie zei minister An driessen met nadruk. Hij verweet Wim Kok, dat hij dit uit het oog heeft verloren, toen hij dreigde, dat looneisen zouden wor den gesteld als het ingediende VAD- wetsontwerp zou worden aangeno men. Want wat de heer Kok in we zen zegt is, dat als er niet een VAD- ontwerp volgens zijn inzichten 'tot 'stand komt hij ook niet mee wil doen aan het veilig stellen van de werkloosheid. de voorstellen van minister Van dei- Stee m.b.t. de landbouwkundige toetsing. Een en ander werd kort toegelicht dooi- de voorzitter van de Z.L.M.-kommissie Grondgebruik, de heer J. Nieuwenhuyse. De ledenraad was het duidelijk niet met de voor stellen eens. Veel gehoorde kwalificaties waren: dirigisme, veel te vergaand, grote verontrusting en ergenls. De eind- konkiusie was dat het duidelijk nog maar gaat om een politieke oplossing te vinden. De ledenraad wilde meer inspraak van de boer en meer tijd om de pro blematiek te besturen. Wel was men het erover eens dat er wel wat moet gebeuren om de grondprijzen onder kontrolc te houden. Maar een afstandskriterium gaat veel te ver en verlamt het grondverkeer en dus de bedrijfsvoering. Ook was er veel bezwaar tegen de minimum normen, dat men een bedrijf van een be paalde omvang moet hebben om nog aan het grondverkeer te mogen deelnemen. Dat zelfde geldt voor de maximum normen. Besloten werd dan ook vast te houden aan het eer der ingenomen standpunt door het Hoofdbestuur. Dit komt vrijwel overeen met het K.N.L.C.-standpunt aangevuld met een praktijkervaring van 2 a 3 jaar. In deze visie moeten ook de kleine bedrijven nog de kans hebben er bij te komen. KINSHASA. Egypte zal zware artillerie en militaire adviseurs naar Zaïre zenden waar zij 2ullen worden geïntegreerd in de te vor men Interafrikaanse veiligheids macht. Dit heeft het officiële Zaïre se persbureau Azap woensdag be kendgemaakt. BUENOS AIRES. De Montoneros hebben tijdens de televisieuitzen ding van de voetbalwedstrijd Ar- gentiië-Frankrijk 'het Argentijnse kanaal gedurende ongeveer der tien minuten gestoord. BEIROET. De vredesmacht van de V.N. in Zuid-Libanon zal geen voorwaarden aksepteren voor het terugtrekken van de Israëlische troepen uit het zuiden van Libanon. Dit heeft de woordvoerder Paee vredestroepen, Keith Beaevan woensdag gezegd. NAPELS. Woensdag zijn bij een grondverschuiving op het eiland- Ischia, in de Baai van Napels, vier toeristen om het leven gekomen, zo heeft de politie meegedeeld. De om gekomenen zijn twee mannen en twee vrouwen. Gevreesd wordt, dat er nog meer slachtoffers zijn. LYON. Een rechtbank in Lyon heeft de Franse spoorwegen veroor deeld tot 1.000 franc schadevergoe ding aan een reiziger, die hinder heeft gehad van de rook van een sigaar in een coupe voor niet-ro- kers. De man die de schadevergoe ding krijgt is president van „de Li ga tegen tabaksrook in het open baar". MADRID. Experts van de politie zijn er in geslaagd een bom on schadelijk te maken, die drie dagen tevoren op de borst van een arts in Velin in de Spaanse provincie Ga- licie was aangebracht. ROME. Twee supporters van het Italiaanse elftal zijn het slachtoffer geworden van de feestvreugde die in Rome heerste, nadat de lands- ploeg zich voor de tweede ronde van het wereldkampioenschap had geplaatst. BRUSSEL. Naarmate zij worden afgelost door Inter-Afrikaanse troe pen, zullen de 600 Belgische para chutisten in de Zaïrese provincie Chaba worden gerepatrieerd, heeft de Belgische premier Tindemans woensdag meegedeeld. Als alles goed gaat, zei hij, zal de terugtrek king over twee weken beginnen. ROME. De Romeinse justitie heeft dinsdag weer drie mensen in staat van beschuldiging gesteld wegens medeplichtigheid aan de moord op Moro. Dit brengt het totaal op negen. Wat biedt de BEELDBUIS ZATERDAG 10 JUNI NED. I: Ontmoetingen op het wandelpad, een Duitse natuurfilm, waarin wordt kennis gemaakt met beestjes als de Romeinse slak, de tarantula het vliegend hert en de libelle. Na dit illustere gezelschap een Amerikaanse tekenfilm van Hanna en Barbera, getiteld Davey Crockett op de Mississippi. Davey trekt met z\)n beer Honeysuckle door de wouden en komt een jon getje tegen, die op zoek is naar zijn oom. Ze vergezellen elkaar vanaf dat moment. Tot slot Leven in de ruimte, een fimlpje over ruimtesta tions waarin mensen moeten gnan wonen. Des avonds allereerst een rechtstreekse reportage van de voet balwedstrijd Frankr\jk-Hongar\je vanuit Mar del Plata. Daarna de tweede aflevering van de driedelige serie Seventh Avenue. Jay Black- man die zich in de konfektie busi ness heeft gestort, doet zeer goede zaken. De konkurrentie begint ech ter op te dringen en vervelend te worden, terwijl zijn vrouw Rhoda, die h\j helemaal verwaarloosd heeft, aan de verdovende middelen gaat. Van Rhode's zuster Myrna krijgt hij iets vreselijks te horen. Vervolgens Enschede Orgelstad. Dit evenement betekent eigenlijk de viering van het uitkomen van het ideaal van organist Bernard Drukker, namelijk dat het Hammond-orgel een instru ment wordt, waarop in de conser vatoria wordt lesgegeven. De gasten zijn onder meer Rhoda Scott, King's Singers, Harry Mooten en John Woodhouse. Simon Carmiggelt ten slotte, leest uit de bundel Bemoei je d'r niet mee, het verhaal van Rug'voor. NED. II: Simon Spuiter, de brandkast uit de Bereboot blust in zijn enthousiasme het vuur in de machinekamer, waardoor de bere boot strandt en vervolgens dooft hij ongevraagd het kampvuur van twee Indianen. In De familie Robinson is 'alle aandacht gericht op de valk Queenie, na afwezigheid van een jaar plotseling teruggekeerd. Een steenlawine kost bijna slachtoffers. Na reportageflitsen van de Achtste AVRO rally volgt een aflevering van De man aan de top. Zowel Sum mer als Brian hebben besloten op nieuw te beginnen. Summer trekt daardoor in bij haar oma, terwijl Brian het ouderlijk huis weer eens opzoekt. David Valerio poogt nog immer Helen Walling te versieren en vertelt haar daarom een treurig verhaal. Na afloop van al dit leed Televizier Magazine en voetbal. Al lereerst een rechtstreeks verslag van' de wedstrijd TixneSië-W est- Duitsland. Daarna een voorbeschou wing op de wedstrijd Nederland- Schotland, een samenvattend ver slag van Mexico contra Polen en na middernacht nog een live-reportage van Italië tegen Argentinië, bekom- mentarieerd door Herman Kuiphof. ZATERDAG 10 JUNI NED. 1: 10.00 Teleac; 15.30 Nieuws; 15.32 Ontmoetingen op het wandelpad; 16.15 Davey Crockett op de Mississippi; 17.05 Leven in de ruimte; 18.30 De fabeltjeskrant; 18.35 Nieuws; 18.39 W.K. Voetbal; 20.35 Seventh avenue; 21.37 Jour naal- 21.55 Seventh avenue; 22.35 Enschede orgelstad; 22.55 Simon Carmiggelt; 23.05 Journaal. NED. II: 18.55 Nieuws; 18.59 Be reboot; 19.05 De familie Robinson; 19.46 AVRO Rally; 20.00 Journaal; 20.28 De man aan de top; 21.20 Te- Hij lachte. „Misschien heeft een engeltje in m'n oren gefluisterd, dat ik op jou moest wachten? Tot je een knappe, aanbiddelijke vrouw bent geworden?" Doorgaans vindt ze het prettig als hij haar komplimentjes maakt. Soms weet ze dat ze overdreven zijn en ook ditmaal is zulks in haar ogen het geval. Sam overdrijft nogal eens. Ze antwoordt: „Als je persé't idioom van knap op me wilt laden, is dat jouw zaak. Al ontken ik het niet, er zullen in je leven wel meer knappe vrouwen geweest zijn. Dus nogmaals de vraag: waarom ik en nooit een van de anderen?" De man richt zich nu ook op. Zijn borst is begroeid met een dikke vacht donkere haren. In het begin vond ze het een beetje griezelig, maar nu im poneert het haar. Ze wist al dat hij lichamelijk vrij sterk is. Dat hij veel aan sport doet, heeft ze ook spoedig begrepen, want hij is lenig en vlug. En dat voor een man van één en veer tig. Al met al kan Sam van Slagen best met zichzelf voor de dag komen. Als ze met hem trouwt, wordt het. ontegenzeggelijk een society-huwe- lijk van de eerste rang. Maar toch blijft er bij haar iets hangen, omdat hij geen konreet antwoord op haar vraag heeft gegeven. Waarschijnlijk begrijpt de man haar gedachtengang. want uit zich zelf vervolgt hij: „Natuurlijk had ik in het verleden liaisons, korter of langere tijd. Ik heb jaren hard moe ten werken om carrière te maken; de exportzaak, die ik nu heb, is door mij van de grond af aan opgebouwd. Je mag best weten dat mijn vader een eenvoudige fruitgrossier was. met een paard en wagen. Die nooit verder kwam dan een zeker niveau, omdat hij er zijn best niet voor deed. Een soort domme bescheidenheid, levizier; 21.40 W.K. Voetbal; 23.40 Journaal; 23.45 W.K. Voetbal. ZONDAG 11 JUNI NED. I: Vorig jaar april gaf het Siegland Kantatenchor samen mei het Rheinpfalzisches Instrument ensemble een concert in de Joris- kerk van Amersfoort. Vanavond een registratie hiervan op de beeld buis. Vervolgens Land waar de nacht niet wil komen, een produktie van de Yslandse televisie over het binnen de poolcirkel gelegen eiland Grimsy, waarop tussen miljoenen vogels, tachtig mensen een karig bestaan vinden. Jan van der Waart presenteert daarna op de voor hem karakteristieke wijze de eerste uit een serie van acht programma's Licht klassiek. De thema's zijn on der meer Hongaarse volksmuziek, Schubert en Lang-leve - de opera. Voetbalminnend Nederland schaart zich naar alle waarschijnlijkheid rond de buis gezien de wedstrijd Nederland-Schotland. Voor diege nen die aan dit rechtstreeks verslag niet genoeg hebben, volgen nog een reeks kommentaren, een samenvat ting van Brazilië-Oostenrijk of Zwed en-Spanj e. Advertentie f Per „VAN OEVEREN" touringcar naar het ODENWALD 6 dagen; standplaats; Vielbrunn. Reissom, voll. verzorgd f 440,—. Vertrek 14 augustus Deelnemers op Schouwen- Duiveland worden opgehaald en thuisgebracht. Voor nadere informatie: REISBURO v. OEVEREN Zierikzee Telefoon (01110) 2319 Winkelpassage Appelmarkt V •voortspruitende uit een vorm van minderwaardigheid. Als je voor een dubbeltje geboren bent, bereik je nooit een kwartje. Zoiets was zijn stelregel. Hij was tevreden met zijn dubbeltjes, had een goeie boterham, maar na zijn dood niets anders dan zijn handel en de meubelen. Zelfs 't huis was gehuurd. Ik had gelukkig in de na-oorlogse jaren de wind in de zeilen en heb daarvan geprofi teerd, dat verzeker ik je. Maar, zo als gezegd: soms dag en nacht hard werken. Alles bij elkaar heb ik een honderdtal vliegreizen gemaakt naar nieuwe klanten, om langdurige kon trakten af te sluiten, want aan een klant die me vandaag een bootlading fruit kan leveren en morgen er geen zin meer in heeft, heb ik niets. Dus enkel langlopende overeenkomsten. Graag of niet. Liever tien heel goede levaranciers dan honderd matige, snap je? Dat valt je niet in de schoot, daar moet je voor knokken, want ik was nooit de enige en ben het nog niet. Zo ook met het verkopen. Ik kweekte klanten, die wisten dat ze bij mij de uiterste prijs kregen. En die was dan ook werkeijk uiterst. Als Jansen, bij wijze van spreken, tien ton apelen kan leveren voor één- tiende cent de kilo lager dan ik, krijgt hij de klant, niet ik. Daarom heb ik wel eens met verlies moeten importeren om zodoende een klant te houden en dat lukte me dan. Nu zit ik eindelijk stevig in het zadel. Als er geen oorlog meer komt in ons land. kan me spreekwoordelijk ge sproken niets meer gebeuren. En nu heb ik dan eindelijk gelegenheid om ten volle belangstelling te tonen voor een vrouw. Je mag weten dat ik een paar keren iemand op het oog had. Ik noem natuurlijk geen namen, dat is niet betamelijk. Beide dames goed ontwikkeld, geestelijk zowel als li- NED. 11: Na een aflevering uit de poppenfilmserie voor kleuters Nod dy, volgt Studio Sport met iweïbal en toto-uitstagen. Daarna een rechtstreekse reportage van de wedstrijd Brazilië-Oostenrijk of van de wedstrijd Zweden-Spanje. Dit is afhankelijk van de stand van de poule. De VPRO brengt daarna een aanvullend programma van het Simplistische Verbond B.V. In deze uilzending onder meer een uitge breid verslag van het ekonomisch wel en wee van het verbond, in het kader van het thema van het pro gramma het Bedrog. Voorts een eenakter, getiteld De naaimachine waarin Koot en Bie een persiflage geven op het kluchtwerk van John Lanting. ZONDAG 11 JUNI NED. I: 11.00 Eucharistieviering 16.00 Teleac; 17.00 Kerkdienst; 17.45 Wilde ganzen; 18.15 Teleac; 19.00 Nieuws; 19.05 Siegland Kantaten chor; 19.40 Land waar de nacht niet wil komen; 20.30 Licht klassiek 21.40 W.K. Voetbal; 23.35 Journaal; 23.40 W.K. Voetbal. NED. II: 18.10 Nieuws; 18.15 Noddy; 18.30 Studio Sport; 18.40 W.K. Voetbal; 20.35 Nieuws; 20.40 Het Simplisties Verbond; 23.15 Journaal. MAANDAG 12 JUNI NED. I: Grommend en mompelend opent superspeurder Mumbly de uitzending. Vervolgens de scholie- renkwis 't Spant erom, waarin scholen uit Heemstede, Middelburg en Dordrecht elkaar bestrijden on der het toeziend oog van Piet Ro mer. Daarna de derde, tevens laat ste editie van Seventh Avenue, waarin Jay Blackman in de konfek- tiezakenwereld weliswaar de top heeft bereikt maar zich verder al lerminst gelukkig voelt. Zijn vrouw heeft hem verlaten, Myrna heeft zelfmoord gepleegd nadat ze met hem een heftige woordenwisseling heeft gehad en een oude vriend van hem, Joe Vitelli wordt vermoord. Hierna Jazz van 3 tot 3, de eerste van een reeks verslagen van het Jazz Festival dat vorig jaar in de Doelen werd gehouden. In deze eer ste aflevering treden onder meer op The George Duke Band, The Ligh- tin, Hopkins Blues Group en het Freddie Hubbard Quintet. De uit zending wordt besloten door Sym biose. NED. I: Maja de bij slaat van avond weer een pagine om van haar insektenboek en brengt een bezoek aan de familie Oorwurm. Han van der Meer presenteert vervolgens het spelprogramma voor snelle reke naars en puzzelaars Cijfers en Let tersIn de Illusionist krijgt Antho ny Blake te maken met lan Keefer, een heel zwijgzame jongen die ge wond is geraakt maar niet wenst, te zeggen waardoor. Anthony trekt er op uit om de jongen aan het praten te Jkrijgen, hetgeen de irritatie van de dorpsbewoners opwekt. In Ik hou van Lydia is alles nog rozegeur en maneschijn tussen Lydia en Ri chardson totdat blijkt dat Tom Hol land stapelgek op haar is geworden. Blackie de zoon van de oude John son, maakt ook de nodige avances, terwijl uiteindelijk ook blijkt dat Alex Sanderson veel liefde voor haar voelt. Met de laatste van deze serie aanbidders gaat ze naar ruige danstenten tot grote woede van Ri chardson. Na de aktualiteitenru- briek Brandpunt volgt 't Zand 33, waarin een impressie gegeven wordt van het stuk Een clown op zoek naar God. MAANDAG 12 JUNI NED. I: 11.00 Schooltelevisie: 18.50 De fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 18.59 Mumbly; 19.07 't Spant erom: 20.00 Seventh avenue; 21.37 Journaal; 21.55 Jazz van 3 tot 3; 22.30 Symbiose; 22.39 Journaal. NED. II: 18.55 Nieuws; 18.59 Maja de bij; 19.24 Cijfers en letters; 20.00 Journaal; 20.27 De illusionist; 21.17 Ik hou van Lydia; 22.07 Brandpunt; 22.47 't Zand 33; 23.17 Journaal. 13 door LEIDA GRAAFLAND chamelijk - ook dit speelt een rol bij mij, want daarvoor ben ik tenslotte een man- waarmee ik eer zou kun nen inleggen. Maar in het ene geval bleek mijn leeftijd een beletsel te zijn; het verschil was net zo groot als tussen ons. Nummer twee bleek 't uitsluitend te hebben voorzien op mijn positie en mijn bankrekening. Ik kwam te weten dat ze na ons hu welijk al vrij spoedig wilde scheiden, om dan een behoorlijke alimentatie in de wacht te slepen, zodat ze dan de rest van haar leven geborgen zou zijn". „Dat is wel bijzonder gemeen!" kon Jossa niet nalaten uit te roepen. „Inderdaad. Gelukkig trapte ik er niet in en werd voorzichtiger, snap je? Misschien was er geen vrouw voor mij, misschien had ik me er enigszins mee verzoend. Tot ik jou ontmoette. Je mag het nu wel weten: ik was meteen verliefd op je. Nu houd ik van je en wil graag dat je mijn vrouw wordt. Ik bezit de mid delen om je een onbezorgd, prettig leven te verschaffen. Ik zal je ver wennen en liefhebben en...." „O, houd alsjeblieft op, Sam, want dit begrijp ik allemaal heel best. Ik ken je immers? Nuchter bezien doe ik inderdaad een uitstekend huwe lijk als ik met je naar het altaar ga., dot heb ik al lang begrepen. Dat je mij te eniger tijd ten huwelijk zou vragen, lag voor de hand. Ik hield er dus al rekening mee. Maar toch wil ik het nog eens rustig overwegen, omdat ik nog altijd niet weet of ik net zoveel van jou houd als jij blijk baar van mij. Er zijn namelijk be paalde konsekwenties aan een huwe lijk verbonden, beste jongen, dat weet jij en dat weèt ik. Daarin speelt de vrouw nog altijd de tweede viool". (wordt vervolgd) Advertentie ptt post

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 9