Raad van Duiveland boog zich over aantal verkeersproblemen Sportklub R.O.D.A. heeft veelbewogen tijd achter de rug DE ROOKENDE MOOR" HEEFT STILGESTAAN IN DE TIJD VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD bezorger te Brouwershaven STREEKNIEUWS 4 Tijdens vergadering deze week Gele kaart voor foutparkeerders Problemen rond de vetzucht Het leerlingen wezen NIEUWERKERK, 6-6. Een flink aantal vragen over verkeersproblemen hield de raad van Duiveland tij dens de vergadering dinsdagavond bezig. Het kollege kwam zo allereerst met een aantal voorstellen voor ver keersmaatregelen. Parkeerverbod Het parkeerverbod in de Zuid straat te Ouwerkerk aan de west kant sedert 26 april 1971 daar van kracht, heeft nogaL wat bezwaren voor de daar wonenden. Men zou het willen verplaatsen naar de oostkant van deze straat. Dit ondervond echter nogal tegenkanting van de heer Hille- brand (PvdA) die van mening is, dat bij verandering de toestand niet be ter zal worden. De parkeerruimte wordit dan met de helft verminderd, en vooral een daar gevestigd voe dingsmiddelenbedrijf van de heer Hendrikse zal daar veel hinder van krijgen. Besloten werd een en ander eerst nog eens te onderzoeken. Verder zal worden overgegaan tot het instellen van een stopverbod aan de oostkant van het Groenendaal te Oosterland, met gelijktijdige ophef fing van het parkeerverbod aan de westkant van deze straat. Hiertoe wordt besloten en tevens tot het aanbrengen van een gele streep voor de percelen Groenendaal 3, 5 (brand weergarage) en 7. Iuvalidenplaats Ook is er een verzoek ingekomen van de heer W. v. d. Noordt, Mar grietstraat te Oosterland om een in validenparkeerplaats te Reserveren op één van de parkeervakken die parallel gelegen zijn aan genoemde straat. Omdat de mogelijkheid nu aanwezig is om een algemene inva lidenparkeerplaats te reserveren vol gens het Verkeersreglement werd be sloten over te gaan tot het reserveren van een algemene parkeerplaats op één van de parkeervakken in de Margrietstraat. Verder werd beslo ten om de splitsing Burgem. van der Havestraat-Koninginneplein als voorrangssplitsing aan te duiden, waardoor het verkeer, komende van af het Koninginneplein, voorrang moet verlenen aan het verkeer op de Burgem. van der Havestraat en te vens het parkeren te verbieden aan de oostelijke zijde van het Konin ginneplein door een gele streep aan te brengen over een afstand van 15 meter vanuit de hoek met de Burgem. van der Havestraat, waardoor het verkeer gelegenheid heeft om bij het naderen van de splitsing voldoende rechts te kunnen houden. Woonerf Ten vijfde werd besloten om de Merellaan te Nieuwer kerk (het ter rein van de voormalige boerderij van de heer Dalebout) aan te wijzen als woonerf. En om het raadsbesluit van 21 februari jl. in te trekken, dat een parkeerverbod aan de zuidzijde van de Poststraat te Nieuwerkerk, tussen de percelen 2 t/m 16, en aan de noordzijde tussen de Kerkring en de Stekelstraat inhoudt. Dit besluit >verd genomen op verzoek van enige ge bruikers van de in de Poststraat ge legen garages. Deze maatregel be reikte toch niet het gewenste resul taat. Door de intrekking wordt het parkeerverbod aan beide kanten van de Poststraat weer van kracht. TOKIO. Diplomaten van de Sow- jet-Unie en van zeven bondgenoten zijn donderdag weggelopen van een diner in Peking, nadat vice-premier Teng Hsiao-Ping de Sowjet-Unie en Cuba had beschuldigd van agressie in Afrika. SITTARD, 8-6. De Sittardse brand weer gaat foutparkeerders een gele kaart geven. De Sittardse brand weercommandant heeft dit in overleg met de politie in die plaats besloten, omdat de brandweer tijdens proefrit ten herhaaldelijk wordt geconfron teerd met fout geparkeerde auto's. Met het uitreiken van de gele kaart noteert de brandweer meteen het re gistratienummer van de verkeers- overtreder. Foutparkeerders in Sittard die na de eerste waarschuwing halsstarrig blijven worden gestraft. Bij dc rondvraag vroeg de heer Hillebrand (PvdA) om het parkeer verbod aan de Noorsestraat in zijn woonplaats Ouwerkerk naar de an dere kant van deze straat te verleg gen in verband met de daar staande rij bomen. Het is moeilijk om er doorheen te rijden met hooiwagens, combines, etc. Dit zal worden onder zocht. Vlaggen Verder was er in Ouwerkerk wre vel ontstaan doordat er op 4 mei tij dens de dodenherdenking niet half- stoks werd gevlagd en met de be vrijdingsdag met de wimpel erbij. Geen van beide was in orde en dat was raadsvoorzitter J. D. de Kam ook van mening. Mevr. A. F. van der Zande-Vleu- gel Schutter kreeg een telefoontje van een inwoner van Oosterland, wo nende bij hot Hofplein, die erover klaagde dat er gestadig op het groen tje van het Hofplein door de kinde ren gevoetbald wordt. Ze deed sug gestie aan de hand het gras om te laten ploegen en te vervangen door beplantingen, zoals rozen etc. Wet houder Bakker van Openbare Wer ken had hiertegen ernstige bezwaren. Bij omploegen van het grasveld en inplanting van heesters etc. stuit men weer op andere bezwaren. Daar loopt de jeugd ook in en uit. Dan dient weer bijvoorbeeld prikkeldraad ge plaatst te worden. „Laat de kinderen hier maar een beetje op voetballen", zo vond hij, „ik zie daar nu niet zo direkt bezwaren in". Bij het begin van de raadsvergadering had de voorzitter meegedeeld, dat het euvel van de grote vrachtwagens die voor al ook te Oosterland tijdens de week enden het dorp ontsieren, misschien binnenkort opgelost kan worden. De gemeente heeft met de heer Elmen- dorp die waarschijnlijk een stuk van zijn parkeerterrein aan de gemeente wil verhuren, waar dan deze vracht wagens kunnen worden geplaatst. Op een vraag van de heer op 't Hof (CDA) of deze wagens ook door de week dan aan „Even Buiten" kun nen parkeren, antwoordde de voor zitter bevestigend. OUWERKERK Botsing Op donderdag 8 juni om 14.20 uur raakten twee auto's met elkaar in botsing op de hoek Laan der Wereld- veteranen-Geertruidlaan. R. v. E. uit Ouwerkerk verleende geen voorrang aan R. v. W. uit Zierikzee. Het uit zicht bij de hoek wordt belemmerd door struikgewas, wat het gevaar van een botsing zeker vergroot. Beide auto's liepen materiële schade op. Niemand van de betrokkenen raakte gewond. BRUINISSE Voorzitterschap Belangenvereniging .Bru-Oost" Op 7 maart 1951 werd op het stadshuis nog een vergadering belegd waarin het voltallige bèstuur van R.O.D.A. werd herbenoemd. Inderdaad bleek dat men na de samenvoeging by het gemeentebestuur een meer gewillig oor vond om tot het realiseren van een sporttérrcin te komen. Plannen werden er gemaakt om achter het ,;Slingerbös" een sportter rein te realiseren, plannen welke ook in daden werden omgezet. Toen het terrein bijna gereed was stak de watersnoodramp van 1953 een spaak in het wiel. Vlak voor het sportveld ontstond een dijkdoorbraak, waar door men weer een aantal jaren ach terop was. In 1957 kwam er één veld gereed, dat aan de kleine kant was om te voetballen, maar in mei 1958 kon ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan de akkommodatie in zijn geheel wor den geopend met een voetbalwed strijd tussen 2 dames-elftallen uit Leiden en Haarlem, die door 1500 toe schouwers werd bijgewoond. Aan vankelijk werd te Brouwershaven al leen zondagvoetbal (senioren) ge speeld maar ih 1955 werd er ook een zaterdagelftal geformeerd. In de 50er jaren kwam ook het organise ren van jeugdkompetities van de grond wat voor Brouwershaven eeri aanzienlijke toename van het leden tal betekende. Kampioenschap Het zondagelftal weerde zich aan het eind van de 50er jaren uitstekend in de le klasse van de afdeling Zee land waarin in het seizoen 1960-1961 het kampioenschap werd behaald. Veel vreugde beleefde Brouwersha ven niet van de promotie naar de 4e klasse van de KNVB, daar men na één seizoen weer degradeerde naar de afdeling Zeeland. Deze degrada tie betekende een terugslag waardoor men zelfs naar de 2e klasse degra deerde. De bakens moesten worden verzet en op 20 juni 1964 werd besloten het zondag- en zaterdagvoetbal samen te voegen en over tc gaan tot een zater dagvereniging. Een aantal leden keerde hierdoor de vereniging de rug toe, maar deze bleef in de loop der jaren toch ge zond. Afwisselend werd met twee- of drie s.enioren elftallen gespeeld met daarnaast junior elftallen en nu de laatste jaren ook pupillen. In de le klasse van het zaterdagvoetbal van de afdeling Zeeland, waarin Brouwershaven een graag geziene tegnstander is, weet het le team zich redelijk goed te handhaven. Wandelsport Aandacht heeft de vereniging in de loop der jaren ook geschonken aan de wandelsport. Reeds 40 jaar geleden, bij het organiseren van het 10-jarig bestaan, werd hiertoe het initiatief genomen door Wim Priem die bij deze gelegenheid een tweetal tochten organiseerde. Naast het deel nemen aan wandeltochten die door andere verenigingen worden georga niseerd wordt jaarlijks vanaf 1955 ook door de vereniging zelf een wan deltocht uitgescheven. Een topjaar was 1965 toen cr een rekordaantal van 855 deelnemers van start ging. Met de korfbalsport is het vanaf het moment dat de SDKB verdween en in de afdeling Ziud-West van de KNKV werd opgenomen bergaf waarts gegaan. De belangrijkste re den hiervan wordt toegeschreven aan het feit dat bij de SDKB een zomer- kompetitie werd gespeeld en men bij 't KNKV alleen een winter kompetitie kent Het gevolg hiervan was dat er te weinig mannelijke leden, die aan voetbal de voorkeur gaven, overble- ven. Wel wordt er op bescheiden schaal nog deelgenomen aan de mi- krokorfbalkompetitie die 's winters in de zaal wordt gespeeld. Onlangs is ook een afdeling volley bal opgericht waarby het in de be doeling ligt in het komende seizoen met enige teams aan de bedryfsvol- leybalkompetitie te Zierikzee tc gaan deelnemen. Brouwershaven beschikt momen teel over een bloeiende sportvereni ging die de jeugd in deze plaats in de gelegenheid stelt haar vrije tijd op verantwoorde wijze te besteden en zich daar éij fit te houden. Veel inwoners van het oostelijk ge deelte van Bruinisse schijnen nog in onzekerheid tc verkeren wie nou eigenlyk de echte voorzitter van dc belangenvereniging „Bru-Oost" is, omdat zy nog steeds ene dc heer G. van der Weele aan dc deur krygen die zich uitgeeft als voorzitter van deze vereniging. Volgens de officieel notarieel vast gestelde statuten, gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel te Middel burg, is het bestuur als volgt samen gesteld: voorzitter Joh. de Koning, penningmeester C. Bal, sekretaris L. v. d. Have, mevr. Willemse-Zorge en I. Schults bestuursleden. Deze vijf bestuursleden zijn ten alle tijden bereid een ieder met raad en daad bij te staan, en zij hopen dat iedereen die gekonfronteerd wordt met de heer Van der Weele, zich uit gevende als voorzitter van de be langenvereniging, daar geen aan dacht aan wil besteden. Het is in het belang van de vereniging dat deze ondermijnende aktiviteit geen steun vindt. Zwanenpaar aangereden Donderdag trof de kantonnier en personeel van Rijkswaterstaat langs Rijksweg 18 ter hoogte van de boer derij van Biemond een zwanen echt paar aan dat was aangereden. Een van de echtelieden was dood toen zij er bij kwamen en de ander zo goed als dood. Daarbij werden zes jonge zwaantjes aangetroffen die vermoe delijk nog niet ouder waren dan een week. Omdat deze beestjes nog niet zelfstandig konden leven, werd raad gevraagd bij de heer Heyboer van de Dierenbescherming te Nieuwerkerk. Deze adviseerde de beestjes bij de heer M. A. van Loo te Ouwerkerk te brengen, die gewende vogels kan verzorgen. Langs Rijksweg 18 zijn al vele beesten dood aangetroffen, maar een zwanenechtpaar met jonge be hoort gelukkig tot de zeldzaamheden. De Zonnebloem en de KRO organiseren ook dit jaar weer een aklie Harten 5. De bedoeling daarvan is dat gezonde Nederlanders minimaal vijf gulden afstaan van hun vakantiegeld vooi de vakantie en rekreatie van zieken. Het geld kan worden overgemaakt op gironummer 11.55.555 ten name van Va- kantiefonds Breda. Het Zonnebloem-aktie-program omvat in alle delen van Nederland vakanties in groeps- en gezinsverband. Verder is hel mogelijk om via De Zonnebloem aangepaste bungalows of sta-caravans te huren en verder staan in 1978 niet minder dan maar liefst driehonderd eendagsboot- tochten op hel programma en worden in zeventig plaatsen regionale ont- spanningsdagen gehouden. De aklie Harten 5 wordt dit jaar feestelijk beslo ten vanuit de Martinihal in Groningen en wel op vrijdagavond 16 juni. VLISSINGEN, 8-6. Slimming In ternational Nederland, een club voor slankblijvers die niet op commerciële basis opereert, is van plan in samen werking met de Landbouwhoge school in Wageningen een onderzoek, to starten naar de speciale problemen van obesitas, ook wel vetzucht ge noemd. Het onderzoek gaat drie jaar in beslag nemen. In verband met dit onderzoek zullen zesduizend mensen, die via de clubs van de stichting pro- beren overwicht kwijt te raken, twee jaar lang onder controle gehouden worden door wetenschappers. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND NUNSPEET. Driekwart eeuw ge leden is al vastgesteld, dat veel her rie in de werkomgeving lawaaidoof heid tot gevolg heeft. Maar nog steeds is het zo, dat de helft van de arbeiders in de Nederlandse industrie wordt blootgesteld aan onaanvaard baar lawaai. DEN HAAG. Molukkers die een bezoek brengen aan Indonesië zullen voorzichtig moeten zijn. Het is moei lijk aan te geven waar precies de grens ligt tussen het ontplooien van activiteiten die erop gericht zijn de Molukse afscheidingsbeweging in In donesië te bevorderen hetgeen ver boden is - en het uiten van sympa thie voor het RMS-ideaal, wat wel mag. DEN HAAG, 8-6. Minister Albeda van sociale zaken wil volgend jaar 35 miljoen gulden stoppen in oplei dingsfondsen voor het leerlingwezen. De drie volgende jaren is dit bedrag telkens een kwart minder. In '83 die nen de fondsen volledig op zichzelf te kunnen functioneren door bijdra gen van het bedrijfsleven. De over heidsgelden komen uit de pot voor bestrijding van de werkloosheid. ZIERIKZEE, 8-6. De Zierikzeesc firma „De Rookende Moor" heeft haar naam een tabaks- kruiden- en theespeciaalzaak te zijn voor de zoveelste keer gestand gedaan. Deze week kwamen uit Engeland acht fikse kisten met Black Currant" thee aan, een theesoort die door de Engelsen niet naar het kontinent wordt geëxporteerd. Onder de Molen" Advertentie Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255. 99 Met het dit jaar in gebruik geno- sportpark „Onder de Molen" heeft men nu de beschikking gekregen over een fraaie akkomodatie waar het iedere gast op waardige wijze kan ontvangen. Zonder ook maar aan iemand iets -tekort te doen zou den wij bij deze gelegenheid de naam willen noemen van de heer J. van Steijn die als sekretaris in de afgelopen 18 jaar dat hij deze funk- tie vervult een groot aandeel heeft gehad in de aktiviteiten die door de vereniging zijn ontplooid. Het huidige bestuur van de vereni ging is momenteel samengesteld uit: Ph. J. van Ast, voorzitter! vanaf 1972) sekretaris J. van Steijn (1960); pen- ningmeesteresse mevr. M. A. Bes- terveld-Vlaander (1974); leden: mevr. J. Botbijl-Jonker (1957); A. A. Lie- vense (1977); C. J. Slager (1967) en H. M. v. d. Weele (1964). DUIVELAND Burgerlijke stand over mei Geboren: 2. Jantine, d. v. D. Meeuwsen en van B. Schumacher (Oosterland); 4. Vivian, d. v. A. J. Vermeer en van K. van der Velde (Nieuwerkerk); 4. Marinus Cornelis, z. v. D. Bouwman en van L. J. Bolier (Oosterland); 16. Jozina Janna, d .v. H. L. van Buren en van J. Otte (Oos terland); 23. Pieter Remon, z. v. P. Sijrier, en van A. J. van den Berge (Sirjansland); 24. Mariëtte Helena, d. v. J. M. Tierie en van D. H. Hendriks (Nieuwerkerk); 29. Leendert Adria- nes Cornelis, z. v. C. L. Steendijk en van A. de Jonge (Nieuwerkerk); 31. Maria, d. v. A. Douw en van M. L. van Belzen (Oosterland). Gehuwd: 18. Jan Adriaan Otte, 21 j. (Oosterland) en Johanna Klazina van de Velde. 19 j. (Nieuwerkerk); 19. Leendert Adriaan van den Berge, 44 j. en Holanda Wilhelmina Christina Maria Wigman (43 j. (Oosterland): 19. Gerrit Bal. 42 j. (Bruinisse) en Adri- ana Bal. 19 j. (Nieuwerkerk); 25. Alan Robert Leonard van Schaik, 39 j. en Emmy Kievit. 23 j (Nieuwerkerk). De soorten thee - van de meest uit lopende origine - die in „De Rooken de Moor" worden verkocht gaan in aantal ver over de zestig. Dat hoeft niemand die eigenaar A. G. J. Van den:Eijndekent te verwonderen: thee is een liefhebberij van hem. En hy wil nog weieens de verzamelwoede van een ware kollektioneur aan de dag leggen om zyn assortiment nog verder uit toe breiden. Over hoe dat de laatste keer in zijn werk ging vertelt de heer Van den Eijnde: „Ik heb er vier dagen voor door Londen gezworven en drie da gen lang bereikte ik niks. Ik was een te klein mannetje, niet interessant genoeg: ik werd van 't kastje naai de muur. gestuurd. Maar de vierde dag vond ik toch een firma die be reid was te leveren aan een klein winkeliertje uit 't buitenland, in plaats van aan een heel grote firma. Maar nu kan iedereen de beloning voor 't zoeken toch bekijken". Geen uitbreiding De vraag lijkt gerechtvaardigd of het kleine zaakje met al die kollek- ties kruiden, thee, tabak en kuriosi- teiten niet eens aan uitbreiding toe is. „O nee", zegt de heer Van den Eijnde beslist, „dan verliest het win keltje zijn intieme sfeer, en dat wil ik er juist houden. Hier is nog veel van vroeger overgebleven: het praatje met de klant, het afwegen op m'n oude weegschaal, de punt zakjes. En waar vind je nog dat de kinderen voor vijf cent snoep komen kopen? „Ik geniet ervan als ik die stuiver uit zo'n warm knuisje krijg en met grote ogen een keuze gemaakt gaal worden. Dan heb ik een halve cent verdiend, nou èn? Ik houd van kin deren, ik denk zelf nog terug aan het snoepwinkeltje uit mijn jeugd en eigenlijk hebben de kinderen van vandaag het toch al zo moeilijk". Hobby De eigenaar van „De Rookende Moor" kan zich zo'n „onzakelijke" gedachte permiteren. Als hij er geen geld aan verliest is het voor hem ai best. De zaak is zijn hobby, hij leeft van zijn pensioen als rijksambtenaar en heeft dan ook - bovendien - ge noeg tijd voor zijn klanten. Zijn prij zen zijn naar hij beweert, in vijf jaar niet gestegen. En zijn thee verschilt vaak de helft in prijs met wat men in de randstad gewoon is. Zoiets bezorgt de zaak naturulijk de nodige aanloop. Bovendien is „De Moor" voor toeristen helemaal at- traktief en zeker bij de Duitsers po pulair. Maar ook de tijd die Van den Eijn de aan zijn klanten geeft werkt „klantenbindend". Hij kan ux-en (werkelijk uren) vertellen - haast lijkt hem vreemd te zijn - en hij geeft toelichting en adviezen aan klanten die belangstelling hebben voor zijn thee, zijn assortiment pijpen en pruimtabak en zijn kruiden. Wat dat laatste betreft - hij heeft met zijn zestig jaar nog een kursus voor dro gist gevolgd om betrouwbare advie zen te kunnen geven; al zal hij, naar eigen zeggen, nooit in de schoenen van de arts gaan staan. Verzamelen En intussen verzamelt dc heer Van den Eijnde maar door. Volgende week krijgt hij wéér iets „speciaals" binnen: kistjes met daarin een ho ningraat, waar de honing nog in zit. Die honing moet eruit gelepeld wor den om een probaat middel tegen hooikoorts en hoge bloeddruk tc vor men. En dc winkel wordt steeds maar (tc) kleiner. „Ik bcgryp niet dat er nog iets by kan", zegt de heer Van den Eyndc", maar 't lukt nog iedere keer

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 4