LM Onbetamelijke verdachte door rechter uit zaal verwijderd LO Chinese minister in Nederland pressie in het verkeer Pleidooi voor vrije veren Verhoging premies auto- éh motorenverzekering Kantongerecht Zierikzcc Zuinig Öp lamp Paartje met bedoelingen DRUKWERK FAMILIEDRUKWERK HANDELSDRUKWERK Drie doden bij botsing" AGENDA BON ZfERIKZEE, 8-6. Kantonrechter mr. A. Veenhoven vontl tijdens zijn zitting van donderdagmiddag voor zich staan D. H. F. uit H. en voor zich op tafel liggen het tegen verdachte opgeniaakte proces-verhaal met daarin tie zinsnede: ,,ïk weet hoe jonge agentjes zijn, streepjesjagers!" „Dat heht u dus gezegd", sprak de magistraat. „Dat henne ze ook", sprak verdachte. F. had niet voqr niets een proces verbaal gekregen. Vanuit een file was li.ii op dc provinciale weg tussen Kerkwerve en Haamstede op eep, <wi- bctameiyke cn uiterst gevaarlijke wijze gaap inhalen. ,£Jr waren .-geeu ongelukken voorgevallen, m^r .dat had allerminst aan hpm,gelegen. En kele getuigen hadden dat ook ver klaard. Toen F. aangehouden werd, hacï hij zijn verbalisanten bovendien meteen en met grote vanzelfsprekendheid fal len weten dat hij de manoeuvre met een snelheid vanHO km .had.-uitge voerd. En daarop vqegde hij hen dan de gewraakte zinsnede toe.i die hij bereid was voor de groene tafel voet stoots te herhalen. „Brutaal moet u zijn, om na zoiets nog hier te komen en dan bovendien dat soort dingen te herhalen", sprak de rechter verontwaardigd, „u bent een wégpiraat". SCHIPHOL, 7-6. Op Schiphol is donderdagmorgen de minister van buitenlandse zaken van de Volksre publiek China, Hwang Hwa uit Brus sel aangekomen. De Chinese minister zal tot en met 11 juni een officieel bezoek aan ons land brengen op uitnodiging van zijn Nederlandse ambtgenoot, minister Van der Klaauw van buitenlandse zaken. Agi ,,'t. Benne allemaal snotneuzen en afperpers, ze deugen, geen van allen," ging F, onverstoorbaar door. En toen de edelachtbare hem gebood te zwij gen, meende verdachte: „ik mag me ?ige toch ,\vel verdedigen?" en ging lustjg yerder met zijn getier. „Eruit", kommandeerde de magi straat en dat was niet tegen dove mansoren gezegd. Hoewel; toen de parketwachter d^depr al bijna dicht had, kwam er, nog een dreigende vin ger naar binnen: „U hoort er nog wel van, ik maak er werk van," „Ik laat me toc.h niet brutaliseren door zo'n wegpiraat," zei de rechter gesqhpkt en. vonniste -tweehonderd gulden, omdat hij,niet..boven;de ge- eiste boete, uit wilde gaan. Maar hij achtte wel bewezen dat de eis eigen lijk te laag was. Centimeters slagname van zijn brommer werd B. H., scholier te D., veroordeeld, we gens het rijden met o.m. een te groo'« tandwiel en zonder remkabel. De knaap meende dat de term rijden niet op zijn plaats was: hij had „ge stept". Voor de officier bestond tus-j sen die twee uitdrukkingen geen ver schil, voor de rechter evenmin, al be sloot die het niet dragen van een val helm door verdachte tijdens deze „rit" maar ongestraft te laten. Voor de verandering was ook Pt. J. M. H. het niet met de aanklacht eens. Komende van bungalowpark „Aqua-Delta" te Bruinisse op 30 maart jl. ontdekte hij iets vergeten te zijn. Hij keerde om vanaf een par keerplaats en dat vond hij wat an ders dan keren op een rijksweg. He laas was de officier het niet met hem eens, want H. is student en moet van een kleine toelage rondkomen. De rechter Was hem meer terwille en veroordeelde de jongeman tot de helft van het geëiste bedrag: f 50, of een dag hechtenis. Al rijdende een vlek van zijn zon nebril halen kostte elektro-technisch ingenieur D. A. uit K. a.d. IJ. zestig gulden of een dag hechtenis wegens gevaarlijk rijden. A. A. K. uit H. kreeg drie dagen of 1' 100,omdat bij bij een kontrole zijn rijbewijs niet had kunnen tonen en J. P. d. M. uit Brielle werd veroordeeld tot zes tien- •vtjes of twee dagen, omdat hij op de (rijksweg had gekeerd. DEN HAAG, 8-6. In het verkeer worden steeds meer overtredingen bewust gemaakt als een- vorm van afreageren van agressieve* gevoelens. Deze ontwikkeling is een wezenlijk en ernstig gevaar voor de verkeers veiligheid in Nederland, en daarom moet dit gedrag worden,- aangepakt als een fundamenteel probleem, zo stelt de ANWB in haar jaarverslag over 1977. De bond is ook ongerust over het toenemend aantal Nederlanders dat in het buitenland wordt getroffen door een plotselinge ziekte. Vooral het aantal hartaanvallenis in 1977 toegenomen. „De leeftijdsgrens is daarbij tot onder de veertig jaar ge daald", aldus de ANWB. DEN HAAG, 8-6. VVD-kamerleden Hermans, Van der Ven en De Voogd hebben minister Tuijnman (verkeer) gevraagd de tarieven voor de veer diensten in ons land af te schaffen dan wel te reduceren. Dit zou, vol gens de liberale kamerleden, moeten gebeuren voor hen, die van deze veerdiensten gebruik moeten maken voor vvoon-werkverkeer. MOSKOU, 8-6. De familie Somov is heel zuinig op haar gloeilamp, de enige die ze be zitten. Overdag bewaren ze haar in een met watten be kleed doosje, 's Avonds haalt vader Somov. de lamp voor zichtig tevoorschijn en draait haar in de contactdoos in de keuken, zodat zijn vrouw kan koken. Maar voor hij dat doet, controleert hij eerst het volta ge. Want zelfs een plotselinge verandering in de stroom kan hem van zijn kostbare bezit beroven. Na het eten wordt het elek trische peertje in de kamer van zijn zoon Vitf/a aange bracht. zodat die zijn huiswerk kan gaan maken. Veel mensen die op het plat teland in de Sowjet-Unie wo nen, hebben ingezonden brie ven gestuurd naar de krant .JSelskaya Zjizn" om te kla gen over het tekort aan gloei lampen. De krant citeerde de situatie bij de familie Somov als voorbeeld. „Zo'n gloeilamp is een doodeenvoudig ding en kost maar een paar centen, zo schrijft de krant, maar probeer er maar eens aan te komen". Met mevrouw J. C. D. raakte het gerecht in een „parkeerprobleem' verwikkeld. Op 19 juni had zij op het Havenpark haar auto geparkeerd volgens het proces-verbaal dichter dan vijf meter bij een hoek. En daar was verdachte het niet mee eens. Met het nemen van passen had zij zich ervan overtuigd, dat ze goed gepar keerd stond. De dag na haar bekeu ring" had zij nog met het bureau ge beld om dit aan de betrokken par keerwachter mede te delen, die - zo vertelde de dame - haar had ge vraagd. of ze een duimstok bij zich had gehad. Zelf had de verbalisant het meetlint in zijn, fietstas laten zit- tén, maar het bleef voor hem als een paal boven water staan dat verdach te, vijftig centiméter té dicht^ bij de hoek had gestaan. De parkeerwachter zelf werd er bijgehaald om een en ander onder ede te herhalen, alle betrokkenen bo gen zich over een situatieschets en hoewel mevrouw D. overtuigd bleef van haar gelijk, besloot de officier meer waarde te hechten aan de erva ring en de juiste waarneming van de parkeerwachter. De rechter vonniste een tientje minder dan het bedrag, waarmee verdachte anders een schikking had kunnen treffenf 20,of een dag hechtenis. Slijtage Een motorrijdende arts uit Rotter dam, B. J. v. L., was op 24 juli be trokken geraakt bij een ongeval. Hij droeg daaraan geen schuld, maar ge bleken was dat zijn stuurinrichting niet in orde was. Dat vermocht de arts niet te verba zen, gezien het feit dat de kontrole van zijn voertuig net na het ongeluk was uitgevoerd. De verkeersgroep Middelburg was echter tot de kon- klusie gekomen dat het hier slijtage betrof en dat was voor de officier aanleiding genoeg het tenlaste geleg de bewezen te achten. Met „achterlating" van vijf tientjes (subs. 1 dag) kon de dokter op zijn BMW-1956 naar de Maasstad terug. Slordigheid A. T. stond terecht omdat zijn vrachtwagenchauffeur Z. op 7 juli j.l. in de gemeente Burgh de regis tratiebladen van de in zijn auto ge- installeerde tappograaf niet had kun nen tonen, waardoor niet gescheckt kon worden of hij zich aan de voor geschreven rijtijden had gehouden. De werkgever wordt in zo'n geval aangesproken. Dat vond T. niet eerlijk: hij moest dus boeten voor de slordigheid van zijn chauffeur. De rechter was echter dc overtuiging toegedaan, dat Z. de papieren „verdonkeremaand" had. slechts slordigheid van zijn chauf- Het kon, zo zei verdachte, niettemin feur geweest zijn, want bij een be- drijfskontrole was geen enkele onrc- gelmatighoid naar boven gekomen. De officier ging daarom met zijn eis maar niet hóger dan het schikkings bedrag: f 250,(subs. 5 dagen) en de rechter deed daar - hoewel hij het toch maar „een smoesje" bleef vin den - nog vijftig gulden (of een dag hechtenis) vanaf. Tot negentig gulden boete en inbe- DEN HAAG, 7-6. iMinister Van Aardenne van ekonomische zaken, Is na. overleg met de contactcommissie motorrijtuigenverzekering akkoord gegaan met een verhoging van de premies voor personenauto-, vracht auto- en motoren- en scooterverze keringen. Dc premieverhogingen gelden voor alle nieuwe verzekeringen afgesloten na 30 juni 1978, alsmede op alie pro longaties na die datum. Een desbe treffende prijzenbeschikking zal bin nenkort in de Staatscourant worden afgekondigd. Uitgedrukt in guldens luiden de toegestane verhogingen van de basis premies per jaar voor personenauto's als volgt: Respectievelijk cataloguswaardc, WA-dekking, casco-dekking, WA- cn volledige casco-dekking UTRECHT, 8-6. Nietsvermoedende bodes van het gemeentehuis in Utrgcht legden donderdag de rode loper uit en openden de zware eike houten deuren voor het jonge bruids paar dat met enkele tientallen gasten de treden van het bordes beklom. Toen bleek evenwel dat het paartje heel andere bedoelingen had dan trouwen. Het vormde de voorhoede van een kleine tweehonderd leerlin gen van de Utrechtse academie voor expressie, die het gemeentehuis kwamen bezetten uit onvrede over het al jaren nijpende ruimtetekort op hun school. De gang naar de trouwzaal konden de gemeenteambtenaren verhinderen door ijlings de tussendeuren te slui ten. De leerlingen brachten inmid dels stoelen en tafels de hal binnen om daar de lessen voort te zetten. Advertentie krantekiiijisei Voor nader onderzoek werd de zaak A. J. M. H. uit Den Haag aan gehouden. Hij had op 18 oktober, na zijn aanhouding op de Julianastraat te Zierikzee geen geldig kentekenbe wijs kunnen tonen. Via een wat moeilijk te begrijpen redenering kwam hij tot de bewering nooit zo'n geldig dökument te kunen krijgen sn daar zou hij niet op veroordeeld kunnen worden. Hij beriep zich op een artikel uit de Haagse Courant van 20 mei en dat wilde de rechter dan weieens op zijn gemak lezen en op waarheid toetsen. „Wij zijn niet op de Haagse Courant geabonneerd", gaf hij als verklaring; vandaar het aanhouden. Verdachte had het liefst nog een ontvangstbewijsje voor zijn knipsel gekregen, maar „deed het" toch maar voor het woord van de rechter. Vermoorrle onschuld M. P. M. uit R. had volgens de kampeerverordening op 17 juni vorig i-aar teveel tenten op zijn camping. M. vond zich echter het slachtoffer van zijn gastheerschap: hij had voor een nacht mensen geherbergd die nergens anders terecht konden en aan slapen toe waren. Maar ja, dat was al zo vaak gebeurd, dat de offi cier vond dat M. maar eens moest ophouden met- de vermoorde on schuld te spelen. Niettemin bleek hij bereid zijn achthonderd gulden dure eis voor de helft voorwaardelijk te maken (subs. 16 dagen). Verdachte bleef het bedrag „buiten proporties" vinden voor een geval „waarin geldelijk gewin geen rol had gespeeld". „Een duur avondje", ver zuchte hij nog steeds verontwaar digd; „maar voorspelbaar", voegde de officier daaraan toe. De rechter vorn- niste conform de eis. Klok De F. vond dat hij van hogerhand verplicht werd een horloge te dragen. Hij werd ge-verbaliseerd omdat zijn wagen op de Schuithaven geparkeerd had gestaan met een verkeerde tijds aanduiding op de parkeerschijf. F. had, zogezegd, wat gesmokkeld. Maar dat was niet met opzet gebeurd. Hij droeg nl. geen horloge. Nu voelde F. het zo dat hij tot die dracht verplicht werd op straffe van een boete en hij was niet van plan daaraan toe te geven. Het bleek voor hem echt een principekwestie, het geen hij, leraar vanprofessie, dan ook liet blijken door het houden van een beschouwing waarin een school bel opdook. De officier had echter een even principieel als adekwaat advies weg te geven: zo'n parkeerplaats niet te gebruiken als men niet weet hoe laat het is. De uiteindelijke boete bedroeg f 30,— subsidiair een dag hechtenis. LAS VEGAS, Nevada. De recht bank in Las Vegas heeft donderdag het zogeheten „Mormoonse Testa ment" van Howard Hughes, wijlen de excentrieke schatrijke zakenman verworpen als een vervalsing. Jannewekken 11 Zierikzee/Telef. 01110-2255 Stencil - offset en boekdruk VERLOVINGSKAARTEN HUWELIJKSKAARTEN GEBOORTEKAARTEN Een uitgebreide keuze uit vele modellenboeken. van klein tot groot en van zwart tot in vele kleuren, voor: BRIEFPAPIER ENVELOPPEN REKENINGEN FOLDERS, ENZ. UW DRUKKER WENEN. Namens de landen van de Vmlragorganisatie vjin Warschau heeft de Sow jet-Unie donderdag op de conferentie in Wenen over een wederzijdse en evenwichtige troepen vermindering in Centraal Europa (MBFR-confercntie) een „nieuw en belangrijk voorstel" gedaan dat, als het door de Westerse mogendheden aanvaardt wordt, kan leiden tot een {leorbraak bij het vastgelopen over leg. Vrijdag 16 Juni t m 10.000 42 27 69 10.001 t/m 15.000 50 40 90 15.001 t m 20.000 59 52 UI 20.001 t/m 25.000 64 68 132 25.001 t m 30.000 67 85 152 Hoger dan 30.000 69 102 171. WEEKEINDE- ARTSENDIENST Zaterdag 10 en zondag 11 juni Dokter A. W. van Geer, Zierikzee tel. (01110) 2080, neemt waar voor dokter Bontkes, dokter V'isser en dokter Lodiers. Spreekuur uitsluitend voor dringen de gevallen zaterdagmorgen van 11.00 tot 11.30 uur. WESTHOEK/BROUWERSHAVEN De artsen te Haamstede, Renesse en Brouwershaven houden in het week einde eigen praktijk. Dat zijn dokter J. Ph. P. Stenger, Haamstede, tel. (01115) 1861; dokter J. L. Flach, Re- nesse, tel. (01116) 1280 en dokter L. A. M. Bruel, Brouwershaven, tel. (01119) 280. Dokter H. Speelman, Oosterland telefoon (01114) 1280, r.eemt waar voor dokter Van den Berg en dokter Buitendijk. Tandarts W. J. v. d. Velde, Haven park 18, Zierikzee. Tel. 01110- 2480, neemt waar voor geheel Schouwen-Duiveland. De weekeindedienst bestaat uit twee spreekuren voor spoedgevallen, n.l. zaterdag- en zondagmiddag van 17.00 tot 17.30 uur. Tevens zal de dienst doende arts bereikbaar zijn van Vrijdagavond 18.00 uur tot maandag morgen 8.00 uur. Zuster T. dc Ronde, Schoolstraat 20, Bruinisse. Tel. (01113) 1729, b.g.g. (01113) 1425; neemt waar voor geheel Schouwen. Zuster v. d. Schelde, Noorddijk- straat 63, Brouwershaven, fel. (01119) 682. Heeft dienst voor geheel Schouwen. DIERENARTS Dierenarts M. K. Buth, Hogezoom 9, Haamstede (tel. 01115-2254), heeft dienst voor Schouwen- Duiveland. APOTHEEK Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18, is op zater dagen geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondagen van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmeentrum Noord- en Midden-Zeeland tel (01109) 14444. EINDHOVEN, 8-6. Bij een botsing tussen een met melk geladen tank wagen en drie personenauto's zijn donderdagochtend om tien uur op de weg Ilelmond-Dcurne drie personen gedood en één zwaar gewond. Een eerste onderzoek heeft als voorlopig resultaat opgeleverd dat een personenauto waarschijnlijk op de linkerweghelft is terechtgekomen vyaar uit tegenovergestelde richting cïe zware tankwagen met melk na derde. De chauffeur van de tankwa gen heeft nog geprobeerd voor dc personenauto ai' te remmen. Bij die poging kantelde de wagen en kwam dwars over de weg te liggen. Twee andere personenauto's reden op de ravage in. De slachtoffers zijn de bestuurder van de melktankwagen, de 39-jarige C,. M. van Delgt uit Uden, de bestuur der van een personenauto die op de ravage inreed, de 27-jarige H. van der Borg uit Haren (Gr.) en de 18-ja- rige Petra Jacobs, die een lesauto bestuurde. Ook zij kon niet meer tij dig afremmen. De rij-instrukteur werd zwaar gewond. De bestuurder van de derde personenauto die tegerf de tankwagen reed, liep geen enkele verwonding op. Werkgroep „In 't zelfde schuitje" be reikbaar in het weekend, tel. OHIO- 4997. Iedere vrijdag- en dinsdagavond Haamstede Natuur- en Vogelwacht. Exkursie broedkolonie meeuwen, vertrekpunt Pompstation Waterleiding, Adriaan v. d. Weijdeweg, 19.00 uur. Vanaf 18 mei met uitz. van de zondagen Dreischor Landbouwmuseum geopend van 13.30-16.30 uur. 25 mei t/m 30 juni Zierikzee Galerie Nobel, dinsdag t/m zaterdag 10.00-18.00 uur. Iedere zaterdag fot 15 juli Renesse Vakantiepark „Schouwen", 20.00 uur, optreden Kwartet '67. Vrijdag 9 juni Zierikzee Terrein B. L. Kloosterman, kleidui ven schieten, afdeling Zierikzee KNIV, 19.00 uur. Concertzaal; Brogum-Conserts pre senteert Gruppo Sportivo; 20.00 uur. Bruinisse Gemeentehuis, 19.30 uur, raadsver gadering. Zaterdag 10 juni Zierikzee Chr. Ger. Kerk, 13.30 uur, zendings middag. Concertzaal-bioskoop; Sherlock Hol mes' Slimmere Broer; 20.00 uur. Brouwershaven Sportpark Onder de Molen, 8.45 uur. opening sportdag. Kantine Onder de molen. 16.00-17.30 uur receptie ASV. Zonnemaire „De Gruttepikker", disco met d.j. Rinus van Vessum; 20.00 uur. Bruinisse Muziektent, 16.30 uur, concert van Cresendo. Nabij de ijsbaan, 19.15 uur, optreden van Bruse balletgroep. Nabij de ijsbaan, 20.00 uur, show door Rust Roest. Zondag 11 juni Zierikzee Concertzaal-bioskoop; Sherlock Hol mes' Slimmere Broer; 20.00 uur. Gereformeerde Kerk, Kantatedicnst 19.00 uur. Maandag 12 juni Haamstede Gemeentehuis, 14.00 uur, raadsver gadering. Scharcnciijke Gemeentehuis, vergadering gemeen teraad, 19.30 uur. Dinsdag 13 juni Middelburg Nieuwe Kerk, orgelconcert Anthon de Vries, 20.00 uur. Zierikzee 's Landskamer Zierikzee, 9.30 uur. vergadering wnterschnp Schouwen- Duiveland. „Zeeuwse Hcrberghe": algemene le denvergadering LTC; 20.00 uur. Gravensteen, 20.30 uur. Vrouwenca baret „Vinger in dc pap" (alleen voor vrouwen). Oosterland ..Ooslerhof'. 1.9.30 uur, afd. Duive- land Platlelandsvrouwenbond. Zierikzee Terrein B. I. Kloosterman, kleidui ven schieten, afdeling Zierikzee KNIV, 19.00 uur. Zaterdag 17 juni Nieuwerkerk Sportveld 9.00 uur aanvang sportdag Zondag 18 juni Zierikzee Bar Mirabelle, 16.00 tot 20.00 uur, optreden Max Collie Rythm Aces. Maandag 19 juni Haamstede Schrijfavond Amnesty International 19.30-21.30 uur, Geref. Kerk. Dinsdag 20 juni Brouwershaven Markt, vertrek reisje Plattelands vrouwen, 12.15 uur. Woensdag 21 juni Bruinisse Dorpshuis 19.30 uur, algemene le denvergadering Het Groene Kruis Schouwen-Duiveland. Donderdag 22 juni Zierikzee Havenplein 24: Rechtswinkel; 19.00- 20.00 uur. Vrijdag 23 juni Zierikzee Terrein B. I. Kloosterman, kleidui ven schieten, afdeling Zierikzee KNIV, 19.00 uur. Hervormd verenigingsgebouw 20.00 uur. Afscheidsavond Theo Thijssen- school. Bar Mirabelle, 22.00 uur, dixieland- avond met ,The Riverside Seven". Zaterdag 24 juni Zierikzee Concertzaal, 21.00 uur, opening zcil- week met Conny van Rietschoten. Vrijdag 30 juni Zierikzee Terrein B. I. Kloosterman, kleidui ven schieten, afdeling Zierikzee KNIV, 19.00 uur. Zaterdag 1 juli Scharendijke De Putmeet, 21.00 uur, Bingo-dans avond s.v. ZSC'62. Donderdag 13 juli Zierikzee Havenplein 24: Rechtswinkel; 19.00- 20.00 uur. (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie (01110) 4669. (01110) 2227 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660 Tot hel Zeeuws gezondheidsgeheim behoort het wonderlijke produkt: zeekraal, dat (soms) zo ivelig wil tie ren op cle periodiek onder water lo pende schorren. Zeekraal is het zilte non plus ultra van de groenten, maar ivel prijzig, want het plukken is nog al een heisa. Daarom gingen die twee mannen er zelf op uit, om zeekraal te snijden. Ze reden met de auto vaar een goede plek, parkeerden de wagen aan de zeedijk en ontdekten dat de zeekraal nog niet snijrijp xoas. Beetje te klein. „Weet je ivat", zeiden die mannen, „me gae wi naer ruus". Toen ze het vehikel wilden beklim men, zal er waretnpel zo'n schrik verwekkend papier tussen de ruite- wissers. Een bon'. De bon behelsde inhoudelijk, dat de beide heren in overtreding waren. Ze werden be schuldigd van: „eieren rapen op ver boden gebied". Overigens vonden ze „dc bon" bij nader inzien toch een beetje vreemd. ,,'t Is een roar pepiertje", zeiden de mannen en toen gingen ze heel diep nadenken en gingen het alsmaar gekker vinden. Ze ontdekten ook (de auto was niet op slot), dat er in de papieren was gesnuffeld en de man nen besloten naar het politiebureau te gaan. De Hermandad moest maar proberen wijs te icorden uil die situ atie cn de bon bestuderen. Op weg vaar het bureau werd de zoon des huizes, die ook bij de snijde- rij was betrokken, alvast thuis afge zet en eenmaal binnen, vertelt hij het opwindend verhaal van de belevenis sen. Geen zeekraal, maar wel een bon. De werkelijkheid is altijd intenser clan de fantasie, want bij moeders op dc koffie zat een huisvriend, die - na het relaas - toch zulke vreemde ge zichten begon te trekken en dito ge luiden begon te geven, vooral toen hij hoorde van hel politiebureau. Om de zaak te redden, werd zoon lief fluks naar de politie gestuurd, met dc mededeling dat de bonnen schrijver, thuis bij ma aan de koffie zat. Toen de mannen terug van de poli tie, hem thuis troffen zeiden ze: „jie zit vol streken", maar ze lachten erbij en dat gaf goede hoop voor het voortzetten van de goede betrekkin gen.' SCHIEREILANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 2