Fraai weer maakte (mede) Rotary-fietsrally tot succes Suksesvollc Kocbeldagcn voor hoogste klassers STREEKNIEUWS BRAND OP VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te Bruinisse IN EEN DRAAIMOLEN HAVENPLEIN IN ZIERIKZEE Bijna honderd deelnemers Snel geblust ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 5 juni 1978 Nr. 22318 ZIERIKZEE, 3-6. De klimatologische vrees die er heerste in de kring van de jubilerende Rotarykluh, in verhand met de zaterdag gehouden fietstocht, is onge- groiul gebleken. Het -weer was fraai. Een kleine honderd wcilrjjdcrs en wiclrjjdstcr meldde zich zaterdag tussen half één en één uur op het terrein van de Deltadienst aan de Van Vecnlaan. Er sond een lollig windje, maar niet te storend en de zon scheen. Niets aan de hand derhalve. 3 Kamp Willibrordusschool Jubilerend nieuwsblad „Eilandennieuws", het christelijk streekblad op gereformeerde grond slag, dat op de Zuid-Hollandse en Zeeuwse eilanden verschijnt, bestaat dit jaar vijftig jaar. Om precies te zijn: op 1 juni 1928 kwam het eerste nummer van de pers bij de in 1924 opgerichte drukkerij gebrs. De Waal in Middelharnis. Het blad werd destijds opgericht op aandringen van meerdere notabe len, die de noodzaak van een objek- tief christelijk gericht interkerkelijk streekblad inzagen. Nu. vijftig jaar later, verschijnt Eilandennieuws nog steeds tweemaal in de week op Goe- ree-Overflakkee en op Tholen, onder redaktie van de heer A. J. Grinwis. NVV voetbal-toernooi NVV-Jongerencontact, de vak bondsjongerenorganisatie van het N.V.V., organiseert op zaterdag 10 juni een landelijk voetbal-toernooi, op het R.C.S.-sportcomplex in Oost- Souburg. Uit alle distrikten van de organisatie zullen teams deelnemen aan deze jaarlijks terugkerende ak- tiviteit. Het toernooi zal worden afgesloten met een wedstrijd van N.V.V.-Jonge- rencontact tegen een elftal, samenge steld uit Argentijnse vluchtelingen. Door middel van deze wedstrijd geeft N.V.V.-Jongerencontact blijk van solidariteit met de groepen die in en buiten Argentinië vechten te gen de meedogenloze junta van Vi- dela. ZIERIKZEE Ontspanningsavond in „Borrendamme" De leden van de afdeling Noord- gouwe e.o. van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, brachten een zangprogramma in dc rckreaticzaal van Borrendamme, onder leiding van dirigent Van 't Veer. De zangeressen werden verwel komd door de direktrice. Een aantal gebrachte liederen viel zeer in de smaak, getuige het applaus. Na af loop dankte de direktrice voor het gebodene en dc korrekte begeleiding. Na een koffiepauze volgde een stuk van de 'toneelgroep „Nut en Uitspanning" te Zonnemaire: „Papa moet de vlag strijken". Er werd har telijk gelachen om de grappige ka priolen in het stuk en de humoris tische gezegdes en vooral om de ma- De rit door het Duivelandse en via Dreischor moet voor de deelnemers- (sters) een openbaring zijn geweest, want Schouwen-Duiveland is op dit tijdstip in het jaar op zijn mooist. Vragen. Bij de start werden de vragen uit gereikt, die de wielrijders(sters) had den te beantwoorden. Voor degene, die het hoogste aan tal punten scoorde, b\j deze kleine- kernen-kwis, was een fraaie prijs beschikbaar: een rijwiel. De prijs viel ten deel aan de heer P. Dekekr te Zierikzee. Om precies te zijn in de mededelingen: er waren meer goede oplossingen, maar de prijswinnaar werd aangewezen door loting. Over het algemeen werd „zeer individueel" gereden, ook al waren er wel kleine groepjes. Herinneringstegel Rond vijf uur waren de laatste rij ders binnen, die aan het begin van de middag officieel op pad werden nier waarop papa tot overgave werd gedwongen, na doorzichtige bedrie gerij tjes. Ondanks het warme weer werd het bij elkaar een prettige avond voor .de bewoners en die van de omliggende flats. Met verlangen wordt alweer uitgekeken naar een volgend optreden. Concert van de Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer" De Koninklijke Harmonie Kunst en Eer gaat met een serie populaire concerten, samen met dc drumband dc „Muziek" bij het publick brengen door in diverse stadsgedeelten op te treden. Het eerste concert is gepland op woensdag 7 juni op het parkeerter rein aan de Grevelingenstraat te Poortambacht. Het programma vermeldt: Ope ning door harmonie en drumband met de mars Saint Triphon van A. Ney. Do harmonie speelt dan de Kaiser wals van J. Strauss; Music tot relax van Willy Houtvast; Glück Auf, mars van Joh. Wichers; The Entertainer van Scott Joplin. Hierna treedt dé drumband op met dc mars Tamboer Toppers van S. Egberts; Burlesco van Egberts en Drum cha-cha-cha van Brinkman. De harmonie neemt het concert dan weer over met de mars Gastell Coch van Powell, De Slavische dans nr. 6 ZIERIKZEE. Een kijkje bij de start van de Rotary-jubileum-fietsrally. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) geholpen door gedeputeerde A. L. van Geesbergen. Alle deelnemers aan deze jubileumrit kregen na afloop een herinneringstegel aangeboden. van A. Dvorak. De swingmars Sem per Dixieland van Sousa-Walters. Josua van Ken Roccard en tot be sluit In the Mood van Garland. Har monie en drumband eindigen het optreden gezamenlijk met de mars van Kappert „Happy End". Kunst en Eer hoopt dat bij gun stige weersgesteldheid gerekend mag worden op een redelijke be langstelling en dat tijdens de uit te voeren nummers de nodige stilte in acht wordt genomen. Voor tijd zie agenda. Aanrijding Een nog onbekend gebleven vrachtauto heeft zaterdag een in de Sint Domusstraat geparkeerd staande auto van A. D. aangereden. Er ont stond slechts lichte- schade. WESTERSCHOUWEN Oranaat Bij een in aanbouw zijnd huis aan de Hoge Hilleweg werd door perso neel van het aannemersbedrijf Bom uit Burgh een granaat gevonden. De E.O.D. uit Culemborg zal het pro jectiel weghalen. Diefstal uit auto Uit een bij de Punt op het par keerterrein staande auto werd tijdens het weekend uit de auto van V. L. uit Zundert f 400, gestolen. Fietsendiefstallen Gezien het groot aantal rijwielen dat de laatste weken wordt gestolen is het raadzaam dat de fietsen die er gens neergezet worden, op slot wor den gedaan. HAAMSTEDE Aanrijding Zaterdag voormiddag wilde de uit de Kloosterweg komende automobi list L. E. uit Rotterdam de Hogezoom oprijden. Hij verzuimde daarbij voor rang te verlenen aan een uit de rich ting Zierikzee komende auto van C. H. uit Rotterdam. Beide auto's ble ken na de botsing flink beschadigd. BURGH Bcjaardcnrcis De Rurghsc bejaarden maakten donderdag hun jaarlijkse bustochtje, dat ditmaal afgestemd was op dc Bicsbosch en een deel van Noord- Brabant. Om acht uur vertrok een heel ge vulde bus uit Burgh en reed recht streeks naar Drimmelen, waar het gezelschap zich inscheepte op een rondvaartboot. Een prachtige tocht door de Biesbosch werd door ieder een zeer gewaardeerd, ook al was het af en toe binnen in het schip koe ler dan buiten. Na twee uur varen werd de bus weer opgezocht en ging men naar Oisterwijk. waar de koffie tafel in restaurant „Groot Speijck" wachtte. Hier werd ook nog wat in dc omgeving gewandeld ondanks de hitte. Via Goirlc. na een prachtige rit door een deel van het Brabantse, weid in Zevenbergse Hoek gestopt voor de theepauze of voor de mees- ten een koelere dronk. De terugrit werd om zes uur voltooid in restau rant Zeclust te Wcstcnschouwcn, waar dc familie Flohil voor een heer lijk diner had gezorgd. Hier sprak namens de deelnemers de heer A. J. tic Rtnjter hot bejaarden comité toe en dankte hen voor het voorberei dende werk en de begeleiding. Hij richtte zich speciaal tot dc voorzitter, dc heer II. Slager die voor dc vjjf-twintigstc maal deze reis bad georganiseerd en bood hem een plak boek en bloemen aan. De heer Slager dankte op zijn beurt de medewerksters, waaronder zuster Steutel en de chauffeur de heer J. v. Aken, voor het welsla gen van deze dag. Om acht uur arri veerde de bus in Burgh waar de Kon. Muziekvereniging „Witte van Haem- stede", terug' van weggeweest, hen opwachtte en onder vrolijke tonen de laatste paar honderd meters naar een goed einde blies. Drukteknaller Een super-zomerse zondag heeft in de Westhoek geleid tot een enorm aanbod van een naai koelte snakken de massa mensen uit grote stedep. Al rond het middaguur was het roton de-parkeerterrein vol zodat de laat komers hun auto's langs de wegen begonnen te parkeren, hetgeen voor deze buitengewoon hete dag' door de politie werd toegestaan. Velen die zich richting Westenschouwen bega ven, keerden al vroegtijdig terug om dat er zich op de naar de kust lopen de wegen, vooral rond Hellegatsplein kilometers lange files vormden. Zij lieten hun wachtende families tele fonisch weten, „er maar van af te zien". Het strand was deels door het hoge water in dc middag „uitver kocht" en ook hier werd de verkoe ling niet gevonden in het brandend hete zand. De zwemlustigen togen er op los, doch het water was nog rijke lijk koud. Velen bleven tot in de avonduren, zodat tot 24.00 uur 's avonds files waren op de Grevelin- gendam. RENESSE Diefstallen uit auto's Uit een aantal auto's, geparkeerd staande in Renesse, o.a. aan de Oude Moolweg zijn een aantal fototoestel len ontvreemd'. Verder wat geld, en een op de Bremhoeve geparkeerd staande auto werd opengebroken waarna rijbewijs en kentekenbewijs verdwenen, evenals de verzekerings papieren. BURGHSLUIS Hete gastank De brandweer uit Haamstede heeft zondagavond een zich op de terreinen van Rijkswaterstaat te Burghsluis bevindende gastank voor ontploffen behoed door deze geruime tijd nat te houden. Een en ander geschiedde met de hogedrukspuit uit Haamstede. MIDDENSCHOUWEN Burgerlijke stand óver april en mei Geboren: 30 april: Wilhelmina Ma ria Hillebrand, dochter van J. Hille- brand en T. Smit; 2 mei: Anna Nel lie van der Sluis» dochter van C. van der Sluis en H. M. Meerdink; 3 mei: Jan Martin Kiesenberg, zoon van J. K. Kiesenberg en M. J. van den Berg; 30 mei: Leunt je Maart je Cor nelia Bolleman, dochter van J. L. F. Bolleman en K. J. van de Velde. Gehuwd: 28 april: Ferdinand van Dam, 27 jaar en Emilie van der Vel den, 23 jaar. ZIERIKZEE, 3-6. Voor dc jeugd van Zierikzee was het zaterdag af gelopen met de pret in de draaimo len. In de nacht van vrydag op za terdag brak brand uit in dc carous- scl die ter gelegenheid van dc Paar denmarkt een aantal dagen op het venplein stond. Om tien over half drie werd de brand ontdekt door de heer V. H. van de Bata, die onmiddellijk de brand weer waarschuwde. Onder de gealar meerde manschappen bevond zich ook de heer A. D. van cafetaria Het Centrum die op eigen initiatief het brandende dekzeil begon te blussen ZIERIKZEE, 5-6. Zaterdag 27 mei vertrokken opgewekt klas 4, 5 en 6 van de St. Willibrordusschool door dc mist op de fiets naar de Koebel. Na de lunch en het gereed maken van de slaapplaatsen begon de pret. Door de Domeinen liep een van de leerkrachten voorop als Joker. Hij moest gezocht wox'den. 's Avonds werd de traditionele tocht naar de vliegtuigbunker gemaakt, die velen aanzette tot opgravingen en niet zon der sukses. Dit werd door de leiding uitgebuit, en een paar dagen later werd een „verzegelde" doos gevon den. Vlaggenspcl Zondag na de eucharistieviering op de Koebel werd in de stralende zon het vlaggenroofspel gespeeld, 's Avonds was er voor de ouders ge legenheid om hun kinderen, die soms onherkenbaar gecamoufleerd waren, voor het komende nachtspel, een bezoek te brengen. Vele ouders maakten hiervan gebruik. Feestavond Maandag werd in de hitte een oriëntatietocht gehouden en 's avonds een grandioze feestavond. Alle kin deren verschenen verkleed op de SCI1AREND1JKE Verkiezingen Het centraal stembureau tot het vaststellen van de uitslag van de verkiezingen van de leden van de ge meenteraad heeft de volgende kandi daten gekozen verklaard: P.v.d.A.: C. J. van Burg en mevrouw J. Kloet- Schellingerhout; C.D.A.: I. C. Pad mos; A. B. Koster en L. den Boer (de heer L. den Boer was als no 4 geplaatst op de kandidatenlijst en werd met voorkeurstemmen geko zen); V.V.D.: L. C. Hart; S.G.P.: W. C. van den Bosse. KERKWERVE Stuif-es-in Alle kinderen van de lagere scho len in Kerkwerve benevens de kin deren van Kerkwerve die op de b.l.o. of l.o.m. school gaan, hebben vorige week een schryven gehad van de Werkgroep vakantieaktiviteiten. Zij hebben ook voor 1978 weer een vakantie-speélweek gepland en op de laatste dag van die week (vrijdag 11 augustus) zal er Stuif-es-in wor den gehouden wanneer tenminste blijkt dat de kinderen dat willen. Want net als op de tv. moet door de kinderen alles worden gedaan. Wat kan er bijvoorbeeld gedaan worden? Play-back, een dier mee brengen wat kunstjes kan, dansen, iets vertellen over een bijzondere hobby, eigen liedjes maken en zin gen, goochelen. Dit zijn slechts enke le tips, er zijn nog veel meer din gen te verzinnen. Wanneer er kin deren zijn die. voo het bovenstaande iets voelen, dan kunnen ze een klein met zijn eigen haspel met brand slang. Blussingswcrk Dat lukte. Voorkomen kon worden dat de nabijstaandc wagens van dc andere kermisattrakties vlam vatte. De heer D. kwam tijdens dit blus- singswerk wel met zijn hand in een glasscherf terecht en moest naar de dokter om de wond te laten hechten. Schade De brandweer van Zierikzee, die met één voertuig uitrukte kon zich beperken tot het nablussingswerk, vloer en ook de leiding. Zelfs Sinter klaas op zijn stokpaard en enkele van zijn trouwe knechten waren voor deze avond speciaal uit Spanje over gekomen. Na veel gedans en gespring waren er oliebollen en bitterballen. Dinsdag na een speurtocht in de Domeinen werd er een succesvolle vondst ge daan. Zeer omzichtig werd de doos op de Koebel onder een stapel dekens en brandblussers in de buurt ge opend en een geheim dokumenl kwam te voorschijn. Na enkele tele foontjes naar Wapenveld bleek dit dokument geen waarde te hebben, daar de schat al gevonden was. Slotbal Na deze spanning bracht het strand verkoeling, waarna iedereen snakte, 's Avonds was er het slotbal en voor de liefhebbers een laatste tocht naar de bunkers, 's Woendags kwamen de leerlingen vermoeid en voldaan thuis Dat deze dagen zo sukselvol ver lopen zijn is niet alleen te danken aan het prachtige weer maar ook aan het enthousiasme van de leerkrach ten en vooral niet te vergeten de oudervereniging, die de huishoudnig verzorgde. Deze dagen waren zo'n sukses, dat de kinderen nu al uit zien naar de volgende Koebel. briefje schrijven (met daarin wat ge daan wordt, en natuurlijk de naam) en dit in de bus stoppen bij Jopie Kouwenberg (Noordstraat 6) of Henk Kesteloo (Vloedstraat 12). De kinde ren horen dan wat er verder gebeurt Gehoopt woi'dt dat de ouders hun kinderen wat zullen aktiveren en stimuleren om mee te doen. Inzameling Rode Kruis Voor het Nederlandse Rode Kruis is te Kerkwerve weer een fors be drag ingezameld, zij het iets minder dan vorig jaar. Toen was de op brengst f 1511,01. Dit jaar werd f 1465,47 geofferd. Het bestuur van de afdeling Zierikzee/Kerkwerve wil iedereen hartelijk danken voor de betoonde gulheid. Ook degenen die de zakjes hebben verspreid en weer opgehaald komen hier een woord van dank toe! BRUINISSE Motor tegen auto Zaterdagmiddag, omstreeks 15.00 uur wilde een auto bestuurd door A. L. A. v. B. uit Merxem (Belgic) van uit Bruinisse komende, de camping „De Kreek" inrijden. Deze manoeu vre werd te laat opgemerkt door een motorrijder A. H. uit Bruinisse met als duopassagier S. K. uit Bruinisse waardoor deze tegen de auto opreed. Bij de botsing brak H. een been en liep K. een shock op. Beiden werden naar het Zweeds Rode Kruis Zieken huis vervoerd. Dokter Buitendijk verleende eerste hulp. Belde voertui gen werden beschadigd. dat drie kwartier in beslag nam. De schade bleef beperkt tot het dekzeil en het front van de draaimolen, die eigendom is van de firma Van der Zande te Halsteren. Het schadebe drag is niet bekend. Evenmin als de oorzaak van de brand. De brandweer van Zierikzee slaagde er in om de brand, die in de nacht van vrijdag op zaterdag uilbrak in de draaimolen van de Paardemarkl- kermis, snel te blussen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Advertentie Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch aan het kantoor van dc Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zicrikzco, telefoon (01110) 2255.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3