„De Zuidhoek" breidde uit met twee fabriekshallen Prestaties 1977 beloond met twee bekers en een penning Nederland wil internationale ontwapeningsorganisatie „Niet van beton Groeiend aantal poliogevallen Open Dag van werkvoorzieningsschap GELD NODIG „Sport in stadhuis" DE ZIERIKZEESCHE COURANT Z1EKIKZEE, 2-5. „Vaudaag is een feestelijke dag voor de sport in Zierikzee". Dat waren de woorden van bur gemeester Th. H. de Meester tijdens de uitreiking van de sportbekers voor het jaar 1977 in de trouwzaal van bel stadhuis. Vele familieleden, belangstellenden enkele raadsleden en ereburgers wa ren in de trouwzaal aanwezig om de feestelijke gebeurtenissen mee te ma ken. De burgemeester vertelde dat enige tjjd geleden gesproken was over het wel of niet doorgaan met de uit reiking van de sportbekers. Die uit reiking is er echter nog steeds en de belangstelling voor het gebeuren ook. „De grote belangstelling is waar schijnlijk te danken aan de warme sympathie die de uitverkorenen bij velen hebben." Evenals in voorgaan de jaren ook nu weer twee bekers en een penning. Een teambeker, een individuele beker en een penning voor degene die in het jaar 1977 het meest gedaan heeft op het organisa torische vlak binnen de vereniging. Herenteam L.T.C. De teambeker is dit jaar gegaan naar het herenteam van de tennis vereniging Zierikzee. Dit seizoen is het team voor het vierde achtereen volgende jaar kampioen geworden. In 1974 zijn de heren begonnen in de vierde klas en in 1977 werden zij ongeslagen kampioen van hun klas se. „En dat voor een kleine vereni ging van 170 leden. Een prachtig sukses". Dit jaar is het echter niet zo gemakkelijk gegaan als in voor gaande jaren. Pas op de laatste dag viel de beslissing van het kam pioenschap. Deze week speelt het team een wedstrijd tegen Heivoort. Wint het herenteam die wedstrijd, dan promoveert het naar de over gangsklasse, de op één na hoogste van het tennisgebeuren in Neder land. „Dat zal zeker een stimulans voor de tennissport in Zierikzee zijn, hoewel die stimulans al aan wezig is." Het team, bestaande uit Robert Jan Pothaar (voorzitter van de tennisvereniging en aanvoerder van het herenteam), Joop de Vlie ger, Feiko Postma, Harry Koster, Peter van der Mark en Joh an Holm nam de beker in ontvangst en Ro bert Jan Pothaar zei te hopen dat de tennisvereniging geholpen zal worden mot een uitbreiding van de tennisbanen, hoe moeilijk dat ook ligt. Individuele beker De individuele sportbeker was voor Adrie Koster. De man van het De nieuwe aanwinst van het werk- voorzieningschap De Zuidhoek: twee fabriekshallen die voorheen werden gebruikt door het landbouwmechani- satiebedrijf Schipper Noord uit Goes, werden overgenomen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) eerste voetbalteam van voetbalver eniging Zierikzee zou je bijna zeg gen, tenminste gedurende de tijd dat hij een plaats in het elftal had. De burgemeester zei dat men echter wel moest bedenken dat het team niet alleen uit Adrie Koster bestaat, maar dat ook de andere heven wei degelijk aan de goede prestaties van het team hebben meegeholpen. Na de promotie van het eerste team van de derde naar de tweede klas is Adrie Koster bij de professionalklub Roda JC gaan spelen. „Daar is hij van een groot man in Zierikzee tot een iets minder groot man in Roda geworden", aldus de heer De Mees ter. De beker is in ieder geval wel verdiend voor de prestaties die Adrie Koster geleverd heeft in het UTRECHT, 3-6. Bij een 9-jarige jongen uit Twello in Gelderland zijn lichte verlammingsverschijnselen ge constateerd. Het kind is opgenomen in een ziekenhuis in Deventer. Dit deelde het ministerie van volksge zondheid vrijdag mee. Met dit laat ste geval is het aantal poliopatiëntjes gestegen tot 22. Daarvan worden er volgens een woordvoerder vijf thuis verpleegd. kampioensjaar van Zierikzee. Dit seizoen is Zierikzee met veel moei te in de tweede klasse gebleven, maar de verwachting is dat het in het. komend seizoen in het midden zal "eindigen. Riu Koster Na de twee bekers nam de wet houder van sportzaken, de heer W. den Boer de uitreiking over en wel voor het uitreiken van de sportpen ning aan mej. Ria Koster. Zij heeft een aanzienlijk aandeel gehad in de aktiviteiten van de Zie- rikzeese gymnastiekverenigin Delta Sport. Als vierjarig meisje werd z'\] al lid van gymnastiekvereniging „Rust, Roest". Begonnen als gymnaste en later als trainster heeft zij over sukses niet te klagen gehad. In 1969 werd zij zelf Zeeuws kampioene en in 1973 werd Cora Hoogstrate tweede van Nederland en dan de suksesvol- le pupil Sjoukje Koster niet te ver geten. Na de overhandiging van de penning zei Ria Koster dat ze met veel genoegen terug ziet op de tijd in Zierikzee. Zij is gestopt niet de training aan de Delta Sport-meisjes en gaat Zierikzee verlaten. Ze vond het een hele eer om de penning in ontvangst te mogen nemen en vond het erg leuk dat alle meisjes van Delta Sport er waren. Een verras sende gebeurtenis was het overhan digen van een mooi groot droogboe- ket door twee meisjes van Delta Sport. Toch gebeurde er dit jaar nog iets wat niet. elk. jaar voorkomt. De h'. -n- J. van der Have kreeg een polshor loge uitgereikt namens de voetbal vereniging Zierikzee, de voetbalaf deling van sportvereniging MEVO, de hockeyklub HSD, de korfbalver eniging All Ready en de sportver eniging Delta Sport voor alle akti viteiten die de heer Van der Have op het sportpark „Bannink" voor veel verenigingen heeft gedaan. DEN HAAG, 3-6. Minister Van der Klaauw van buitenlandse zaken heeft in zyn rede \'oor de speciale Algemene Vergadering van de Vere nigde Naties inzake ontwapening voorgesteld, een internationale ont wapeningsorganisatie op te richten. Zo'n organisatie zou zich moeten bezig houden met de bestudering en de uitvoering van bestaande en toer- komstige ontwapeningsverdragen. Minister Van der Klaauw meende dat er in de nabije toekomst multi lateral e ontwapeningsverdragen tot stand zullen komen - ondermeer te gen chemische .wapens en atoom- proeven - waarvan de uitvoering zeer bewerkelijk is. De organisatie zou zich kunpen bezighouden met een aantal uitvoerende funkties. Dr. Van der Klaauw, die net was .teruggekeerd van de NAVO-topkoh- ferentie in Washington, opende zijn speechmet de konst-atering dat in Nederland de voortdurende toene mende bewapening een punt van konstante diskussie is. Hij wees er op dat de bewapeningswedloop na twee wereldoorlogen binnen bijna een generatie uiteindelijk zou kun nen leiden tot een catastrofe. Zierikzee. Mej. Ria Koster neemt de penning in ontvangst van wethouder W. den Boer. Ria Koster kreeg de penning vrijdagmiddag overhandigd tijdens de uitreiking van de sport bekers en sportpenning in de trouw zaal van het stadhuis. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 6 pagina's De ondankbaren helpen ande ren wel te doen zonder eigen belang. ZIERIKZEE, 3-6. Het was zaterdagmorgen buiten ver wachting druk in het werkvoorzieningsschap „De Zuidhoek", dat hel traditionele „Open Huis" gaf in de ochtenduren. „De Zuidhoek" had dan ook een nieuwtje te presenteren: de op 1 april van het landbouwmcchanisaticbe- drijf Schipper Noord overgenomen fabriekshallen, waarvan cr één ge schikt werd gemaakt voor de „bui tendienst' schap. van het werkvoorziening- Komplex De beide hallen, die samen 400 vierkante meter groot zijn, liggen tussen „De Zuidhoek" op het indus trieterrein en het dagverblijf „Brug- zicht", dat ook op het terrein van het werkvoorzieningschap werd ge bouw. Met de vijftienhonderd vier kante meter extra erbij heeft het werkvoorzieningsschap nu totaal een komplex van dertienduizend vier kante meter in bezit, waarvan vijf duizend vierkante meter bebouwd is. Ruimte nodig Direkteur J. Pomper is erg blij met deze uitbreiding. „We denken al die ruimte zeker nodig te hebben in de toekomst". Voor debuitendienst is deze aanwinst ook een prima oplos sing. In 1970 nam het werkvoorzie ningsschap de mensen over die in de gemeenten van Schouwen-Duiveland in zogenaamd GSW-verband in de plantsoenendiensten werkzaam wa ren. Het karakter van die werk zaamheden veranderde sindsdien en groeide toe naar onderhoud cn aan leg van tuinen. Tot nu toe was de dienst gevestigd in een kantoorpand van Beter Wonen aan de Huijbert- straal, maar die ruimte was veel tc klein. Verbouwing In een van de hallen, die Schipper Noord afstootte, omdat de depen dance in Zierikzee werd opgeheven, is nu volop ruimte voor 't opbergen van machines cn gereedschappen van do kultuurteehnisehe dienst. Boven dien werd in eigen beheer de hal zo verbouwd dat hel personeel van deze dienst nu de beschikking heeft over een fraaie kantine met keuken, een was- cn toilelgelegenheid cn een kantoor. Bestemming Do andere hal wordt voorlopig ge bruikt voor de opslag van voorraden. Omdat echter nog steeds wordt ge dacht aan uitbreiding van de werk zaamheden van De Zuidhoek, zal in de toekomst waarschijnlijk daar een andere bestemming aan gegeven worden. De verbouwing van deze hallen werd met grote spoed voor elkaar gebracht. - Zaterdag 3 juni was alles klaar, nadat op 1 april de hal len eigendom, waren geworden. On der de vele belangstellenden die za terdag een kijkje kwamen nemen, waren ook vertegenwoordigers van de gemeentebesturen van Schouwen- Duiveland. Bijna alle personeelsleden stelden zaterdag een deel van hun vrye dag beschikbaar om te laten zjen wat er zoal wordt gedaan in dc afdelingen van Dc Zuidhoek. Advertentie 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financieringskantoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 WASHINGTON. Dc Amerikaanse minister van defensie, Harold Brown hrrft zondag gezegd dal de voorstel len van dc Verenigde Staten bij het overleg met dc Sow jet-Unie over beperking ran dc strategische bewa pening „niet in beton zijn gegoten". Dc uitlating van Brown wordt in Washington gezien als ccn duidelijke aanwijzing dat er, ondanks vorige berichten, nog ruimte zit in de Amcrikaattsc onderhandelingspositie bij het Salt-overleg. Jules Claretie Verwachting tot dinsdagavond: Plaatselijk een bui Zonnige pei-ioden maar in de mid dag en avond plaatselijk een regen- of onweersbui; vannacht weinig wind en minimum temperaturen on geveer 14 graden; morgen overdag zwakke tot matige wind in hoofd zaak uit zuidelijke richtingen en maximum temperaturen van 20 lot ongeveer 26 graden. Voor woensdag: Aantal uren zon: 3 tot 12. Min.-temperatuur: omstreeks 12 gr. Max-temperatuur: omstreeks 20 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur; 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 6 juni. Zon op 5.23, onder 21.55 Maan op 6.20, onder 22.09 Nieuwe maan: 5 juni (21.02) HOOG- EN LAAG WATER Hoogwater Laagwater 6 juni 4.47 17.07 10.19 22.41 Springtij: 8 juni. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 5-6. Het K.N.M.I deelt mede: Voor dinsdag mogen We af en toe een bui verwachten cn weinig verandering in temperatuur. Een zwak koufront, dat zondag middag van het zuiden uit ons land binnentrok, veroorzaakte plaatselijk onweer. Hier en daar gingen de buien vergezeld van hagel cn windstoten. Achter het front stroomde met zuid westelijke winden minder wanne maar nog steeds onstabiele lucht om land binnen. Golfvormige storingen, die zich langs het front ontwikkelen, zullen het komende etmaal vanuit Frankrijk in onze richting trekken. Deze storingrn zullen ons in het. al gemeen veel bewolking brengen, waaruit af en toe een bui kan vallen. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling >23,90, per jaar 91, Losse Redakteur^M*'J^lhj^de^aafe "A^enda nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes (t/m 4 regels) 4,40. wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1. 4300 AA Z'zee. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. Maaniïag 3 Jlliïfl97B 134ste jaargang Nr. 22313 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) in dit nummer: Rotur y-f ielsrolley Zierikzee i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1