WAAROM ORIGINELE KAMPEN DERDE KLASSERS R.S.G. „PROF. ZEEMAN" VERDIEN JE EIGEN ZAKGELD! bezorger te Bruinisse Minder water in 1977 maar duurder Christelijke schoolvereniging in Haamstede had goed jaar LEERLINGEN PRINSES IRENESCHOOL TOGEN AAN HET BLOEMSCHIKKEN ONZE PUZZELRUBRIEK PARFUMERIE BERT MOERLAND IS 2 EN 3 JUNI GESLOTEN OMDAT BERT MOERLAND EN JOKE GOUDSWAARD IN HET HUWELIJK TREDEN STREEKNIEUWS Initiatief Kerkwerve 4 Advertentie ZIERIKZEE, 1-6. De 3e klas-leerlingen van Mavo, Ha vo en Atheneum van de R.S.G. „Prof. Zeeman'-' hebben ook aan andere kampen deelgenomen. Van 22 t/m 27 mei nam een groep leerlingen deel aan een in Drente georganiseerd kamp. Maandag kwart voor 10 vertrok een zeer selekt gezelschap naar Goes om met de trein de lange reis naar. Drente te aanvaarden. Voor sommigen hun eerste treinreis en een belevenis zonder eind. Uiteindelijk werd 't'kamp bereikt, een camping gelegen in een bos nabij de Dwingelose heide, van waaruit menige wandel- en fietstocht door de prachtige natuur werd gemaakt, met o.a. een bezoek aan de hunebedden van Havelte en aan 't waterrijke Giethoorn. Ook 't Drents Museum in Assen werd met een bezoek vereerd om nader stil te staan bij enkele ge ologische en historische aspecten van Drente.. Maar de topper van de week was wel de nachtelijke dropping, vooral voor dat ene groepje eigenwijze Zeeuwen, die het beter wist dan de richtingaanduiding op de A.N.W.B.- paddestoelen. Ze gingen „zogezeid" binnendoor, maar deden er wel ééns zo lang over als de rest. Of was toch de feestavond, waar alle kampwe- derwaardigheden de revue passeer den, de knaller? In ieder geval voldaan en ver moeid keerden allen vrijdags huis waarts met als laatste programma punt een bezoek aan de Chinees. Voor één van de deelnemers het be langrijkste evenement van de week. Het kamp stond onder leiding van de heren D. van Beveren en R. J. de Groot. Het iietskamp Van 22 tm 27 mei j.l. heeft een aantal leerlingen van de derde klas Mavo, Havo en Atheneum o.l.v. mej. Gerritsen en de heren L. de Oude A. Brull, W. de Raad en B. Raad deelgenomen aan het zogenoemde fietskamp. Maandag 22 mei zijn de deelnemers eerst per bus naar Goes gereisd en vervolgens per trein naar Deventer. Daar zijn ze op de fiets gestapt en via Epe, Otterloo. Beneden-Leeuwen, Kaatshuevel en Hoeven waar resp. Advertentie Wij zoeken een stevige knaap van een jaar of zeventien, in bezit van fiets of bromfiets, als Sollicitaties: schriftelijk, mondeling of telefonisch aan het kantoor van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Jannewekken 11, Zierikzee, telefoon (01110) 2255. Nu het weer verbetent is, puzzelen de mensen buiten. Zo simpel ligt dat want het aantal inzendingen blijft op peil. Uit de goede inzendingen van vorige week kwamen de prijswin naars te voorschijn. De eerste prijs is bestemd voor: De heer L. J. v. d. Houten Verrenieuwstraat 50 ZIERIKZEE De tweede prijs gaat naar: De heer B. van Dommelen Kerkstraat 37 BRUINISSE De oplossing van de puzzel is de volgende: HORIZONTAAL: 1. balzaal: 7. wens; 8. slak; 10. kerk; 12. laat; 14. nr.; 15. Meteren; 18. eb; 20. gaaf; 22. rijles; 23. veen; 25. rabat; 27. kam; 28. derde; 29. of; 30. tak; 32. val; 33. e.d.; 35. merinos; 39. taps; 42. gij; 43. Po; 44. leer; 46. marine; 47. roebel; 48. oker; 49. la; 51. BM; £2. kina; 53. verdrag; 56. dl.; 58. min; 59. nar; 61. b.d.; 62. eigen; 64. Fin; 66. larie; 68. reus; 69. beker; 71. mier; 72. d.i.; 73. mazelen; 75. er; 76. toer; 78. giek; 80. peen; 82. bies; 83. stuiver. VERTIKAAL: 1. berm; 2. anker; 3. L.S.; 4. as; 5. alles; 6. laan; 7. we; 9. ka; 10. krab; 11. melati; 13. teer; 14. naaf; 16. tijk 17. rem;19. bede; 20. grootmoeder; 21. fat; 23. vel; 24. Ne derlander; 26. itam; 28. das; 31. kege len; 32. voorman; 34. sprei; 36. rij; 37. N.P.; 38.-gebit; 40. aak; 41. sir; 44. lek; 45. een; 50. ar; 51. br.; 53. vin; 54. duiker; 55. gal; 57. lied; 58. mes; 60. ram; 61. bier; 63. guit 64. fez; 65. nel; 67. riek; 69. baret; 70. regie; 73. rrfees; 74. nier; 77. op; 79. es; 81. nu; 82. b.v. De nieuwe puzzel HORIZONTAAL: 1. staatkundig onderdeel v.e. rijk; 8. aarachtige bloeiwijze; 12. sterk weefsel; 13. wei nig levendig; 14. titel (afk.); 16. dors vloer; 17. valdeuntje aan een duiven-, til; 18. was getekend (afk.); 19. hou ten kom; 21. nummer (afk.); 22. staaf van gegoten kostbaar metaal; 23. ho ningdrank; 24. uit twee blokken be staand werktuig; 26. gewrichit; 27. sterk hellend; 29. waterkering; 30. stengel v.e. plant; 32. rivier in Duits land; 34. bederfwerende verfstof; 36. laagtij; 38. teken van de dierenriem; 39. Amsterdams peil (afk.); 41. Ned. rivier; 42. scherprechter; 44. che misch symbool; 45. lijst der aanhan gige rechtszaken; 47. schuifbak; 49. vereniging, verbond; 51, op alle plaatsen; 53. orgaan v.e. vis; 56. on bepaald voornaamwoord; 58. de ge zamenlijke planten v.e. bepaalde streek; 00. gymnustiektoestel; 61. muziekinstrument; 63. modegek; 64. tweetal, stel; 66. paardeslee; 67. bontgekleurde papegaai; 68. persoon lijk voornaamwoord; 69. hemelli chaam; 70. afmeting, grootte; 72. Mi litaire Politie (afk); 73. boom; 74. be roemd muziekwerk van Bizct; 76. be langrijke voedingsstof; 77. kaarsdra ger. VERTIKAAL: 1. vloerlijst; 2. voor zetsel; 3. oude lap; 4. godin van de vrede (mythologie); 5. draaikolk; 6. klein vertrek; 7. voorzetsel; 8. maat staf van lichtsterkte; 9. vierhandig dier; 10. chemisch symbool; 11. Euro peaan; 13. bladplant; 15. advies; 17. oeverdam; 18. stad in Duitsland; 20. vlak dak op een huis; 22. drank; 23. binnenwater van enige omvang;; 25. hoofd v.e. moskee; 26. militaire rang (afk.); 28. voorzetsel; 30. kluchtig persoon; 31. roofdier; 33. kleurloze, vette stof; 35. slangvormige vis; 37. houten kist met gaatje waarin vis in het water levend wordt bewaard; 40. dorsachtige vis; 43. hoofdstad van Peru; 46. boomscheut; 48. plomp zoogdier; 50. echtgenoot; 52. titel (afk); 54. deel van Azië; 55. klein kind 57. regel, richtsnoer; 59. afzonderlijk; 61. deel v.e. fiets; 62. dier met een slurfachtige snuit; 65. vaartuig; 66. inborst, karakter; 69. bloeimaand van het jaar; 70. Engels eiland; 71. korte tijdsduur; 73. Burgerlijk Wetboek (afk.); "4. ongeveer (afk. Lalijn); 75. voorzetsel. overnacht is, naar Zierikzee terugge keerd. In deze week heeft de zon nauwe lijks geschenen, maar wat veel be langrijker is, het heeft ook bijna niet geregend; kortom goed weer voor een fielskamp. Op een enkele uit zondering na is cle kwaliteiit van de fietsen uitstekend geweest, daardoor is vertraging door pech beperkt ge bleven. Door o.a. bovengenoemde omstandigheden is de stemming de hele week opperbest geweest en kun nen de deelnemers terugzien op een fijn fietskamp. Sportkamp Zaterdag 20 mei vertrokken om kwart over acht 's morgens 34 leer lingen o.l.v. de leraren: R. de Jongh. R. Haze, M. Roks en G. H. J. Pijpers op de fiets naar de „Elderschans" in het Zeeuwsvlaamse Aardenburg, plaats van handeling voor hel van 20 Pm 26 mei te houden sportkamp. Was de fietstocht op zich al een sportieve onderneming, ook de an dere aktiviteiten stonden deze week in hel teken van de sport. Bedoeling van het sportkamp is o.a. de leerlin gen kennis te laten maken met de techniek en tactiek van verschillen de sporten. Voor de buitensporten werd in kleine groepjes intensief ge oefend op het sportveld, terwijl voor de zaalsporten gebruik werd ge maakt van de sporthal in Oostburg. 's Avonds werden enkele instruk- •tiefilms gedraaid en was er gelegen heid voor sportieve ontspanning o.a. volksdansen. Tot besluit van deze geslaagde week werd donderdag 25 mei een bezoek aan Brugge gebracht. Hier werd o.a. een rondvaart door de grachten gemaakt, het kantklosmu seum bezochten en de toren beklom men. Vrijdag werd de terugtocht naar Zierikzee weer gemaakt, waar men enigszins vermoeid, sommigen met wat spierpijn maar in opperbeste stemming om ongeveer half vijf bij de school arriveerde. (Vervolg van pag. 1) moesten op 1 januari 1978 weer worden verhoogd. Voor het huis houdelijk verbruik kon deze verho ging beperkt blijven tot gemiddeld 8 procent voor het grootverbruik zonder vaste kontrakten tot 8,1 a 8,6 procent, afhankelijk van de af name, de kapaciteit en de bedrijfs tijd. Reeds enkele jaren geleden is aangekondigd dat jaarlijkse tariefs verhogingen van rond 10 procent exklusief inflatie nodig zullen zijn met het oog op de grote in uitvoe ring zijnde werken, te weten het Biesboschprojekt en de infiltratie van Haringvlietwater in de duinen van Goeree-Óverflakkee en Schou- wen-Duiveland. Kerncijfers Maandag 5 juni geeft het kersverse echtpaar U als attractie 10% korting op alle aankopen boven de f 25,- (uitgezonderd rookartikelen) i Met is uw dochter ALVERNA31-5, Een auto mobilist heeft een vrouw op een bromfiets haar 4-jarig dochtertje terugbezorgd. Zon der dat de vrouw het be merkte schoot in Alverna (bij Wiechen) het kinderzitje los. Hel meisje, dat een valhelm- pje droeg, viel op de grond, maar liep slechts enkele schrammetjes op. De automo bilist raapte het kindje op en kon na enkele kilometers de rustig verder brommende moeder lot staan brengen. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN HAAG. Het minimumloon voor werknemers van 23 jaar en ou der wordt met ingang van 1 juli 1978 verhoogd tot 1722,50 gulden per maand (was 1673,10 gulden), 397,50 gulden per week (was 386,10 gulden) en 79,50 gulden per dag (was 77,22 gulden). Deze verhoging be draagt 2,9 procent. AMSTELVEEN. Mede dankzij de subsidies, die het rijk sinds 1974 geeft voor isolatie van bestaande woningen en andere gebouwen, wordt thans 340 miljoen kubiekè me ter aardgas per jaar bespaard. Isola tie in de nieuwbouw meegerekend, bedraagt de bèsparing zelfs 532 mil joen kubieke meter aardgas per jaar. HAAMSTEDE, 2-6. In de Chr. Nat School „Onder de Wieken" hield de schoolvereniging een algemene ver gadering die werd geopend door de voorzitter, de heer C. van Oord met bijbellezen en gebed. Hierna werd een film vertoond getiteld „Honderd jaar christelijk onderwijs". Deze film is gemaakt in opdracht van de jubilerende Unie „School en Evangelie". De film geeft een beeld van de offers die men zich moest getroosten als men christelijk onderwijs wenste. Ook toont de film een blik naar de toekomst, en schetst wat de christelijke school zou moe ten zijn. DEN HAAG. Bij een verkeerson geluk in het Westduitse Nedersaksen is donderdagmorgen de 21-jarige dienstplichtig marechaussee W. F. Sierhuis uit Amsterdam om het le ven gekomen. De -jeep waarin hij naast de bestuurder zat, reed door nog onbekende oorzaak tegen een boom. DEN HAAG. Vandaag (vrijdag) vertrekt een Nederlandse parlemen taire delegatie uit de Eerste en Twee de Kamer voor een werkbezoek van drie weken naar de Nederlandse An tillen. De delegatieleden gaan onder meer praten over een toekomstige onafhankelijkheid van dat eilanden- gebied. Goed jaar Na deze film werd het huishoude lijke gedeelte afgewerkt. Twee be stuursleden, de heren J. Boot en J. W. Geleijnse werden bij akklamatie herkozen. De vereniging heeft een goed financieel jaar gehad. Het ka pitaal groeide en waar vorig jaar nog een tekort van f 3000 te melden was is nu f 1500 over. De vergadering be sloot dit geld weg "te geven aan een christelijke school in Australië die met zeer veel moeite in stand kan worden gehouden. Financiële hulp is daar broodnodig. Projekten Het hoofd van de school, de heer S. J. Karstens gaf in zijn jaaroverzicht een indruk van de vele aktiviteiten van de school. Zo hebben de kinderen aan akties meegewerkt ten bate van goede doelen. Verder zijn er twee schoolprojekten geweest, over: „huis dieren" en „mensen hebben elkaar nodig". De heer Karstens dankte o.a. de gemeente voor de goede samenwer king op onderwijsgebied en ook de vele ouders die in- en buiten de school aktief zijn geweest. Er zullen 21 nieuwe leerlingen naar Onder de Wieken komen en 25 zesde klassers gaan de school verlaiten. Het totaal' aantal leerlingen komt dan op 114. Nadat van de rondvraag slechts één maal gebruik werd gemaakt, sloot de voorzitter omstreeks kwart voor tien de vergadering. Het aantal abonnees van WMZ bedroeg aan het eind van het ver slagjaar 149.810 tegen 146.027 eind 1.976. Eind 1977 bedroeg hel aantal bij WMZ werkzame personen 327, dit is 5 minder dan eind 1976. De to tale lengte van hel leidingnet is met ruim 65 km toegenomen tol 4.488 km. De gemiddelde verkoop per abonnee daalde van 284 m:1 in 1976 tot 261 m3 in 1977. NIEUVVERKERK Verrassingsmiddag voor de Jeugd Voor de Nieuwerkerkse jeugd van 6-12 jaar wordt morgen (zalerdag)- middag een verrassingsmiddag ge houden in „Ons Dorpshuis" en op het Dorpshuisplein. De oi-ganisalie is in handen van het werktheater „The Fish". OOSTEKLAND Zomeravondconcert Op zaterdagavond 3 juni zal de muziekvereniging: ..Vooruit" uil Ou de Tonge, onder leiding van direk- teur de heer L. Bogert in- Ooster- land een zomcravondconcert geven in de mobiele muziektent aan het Koninginneplein. Om half nehl ver trekt het korps, vergezeld van de Majoretlcn en de drumband vanaf het cafetaria „Ncfl'cn d'Eule". Markt plein .voor een mars over het dorp en gaal dan vervolgens op de mu ziektent. Bij gunstig weer kan dit weer een mooi muziekevenement worden. Tijdens hel spelen van dc verschillende nummers wordt ver zocht de nodige stilte te betrachten, omdat dit niet alleen hinderlijk is voor de uitvoerenden, maar ook vooral voor de luisteraars die genie ten willen van de uitvoering van een welgekozen programma. DEN HAAG. In acht Nederlandse plaatsen worden thans hongerstakin gen gehouden uit solidariteit met de hongeraktie van Chilenen, die ophel dering willen over de vermissing van hun circa 2500 landgenoten. Totaal zijn bij de Nederlandse akticr, onge veer honderd mensen betrokken, on der wie Chileense vluchtelingen. KERKWERVE. 31-5. Leerlingen van de Prinses Irencschool hebben woensdagochtend kennis kunnen ne mén van de eerste beginselen der bloemsierkunst. Met armen vol bloemen arriveerde daar tegen tienen de heer J. Jonker van bloemenmagazijn Romeyn uil Zierikzee, geflankeerd door twee as sistentes de dames M. Geluk en J. de Putter. Aan hel einde van deze wel bijzon dere les in handenarbeid leek het lo kaal een bloemententoonstelling in zakformaat en hadden de meisjes en jongens zich- versierd met bloemen in het haar en corsages op t-shirljes. Initiatiefneemster tot deze uitzon derlijke les'Was kwékelinge Lianne v. d. Houten, die samen met Marcel van den Berge praktijk opdoet aan de Ireneschool. Zij wist van een suc cesvolle voordracht van de heer Jon ker voor een Zierikzeese kleuter school, kende ook de capaciteiten van de firma Romeyn (o.a. van een t.v.- optreden in het Bloemengala van de NCRV), vandaar. „AantoÜercn" De heer Jonker liet dc kinderen (en verscheidene ouders, dezer tegen een geringe vergoeding) eerst maar wat „aantotteren", nadat hij een ieder rijkelijk voorzien had van materiaal. Daarna kwam hij met zijn adviezen. Bij hel maken van de corsages was een uitleg vooraf gewenst wegens het gabruik van ijzerdraad en decoratie ve bladeren en takjes. Ook toonde hij wat meegebrachte -voorbeelden van werkelijke bloemsierkunst. Het bloemschikken onderwijst de heer Jonker het liefst in de stijl van de Japanse bloemsierkunst Ikabana. Voor een demonstratie van hel ma ken van droogboeketten zal hij te zijner tijd te gast zijn bij de Platte landsvrouwen. Voor deze ochtend werden hij en zijn assistentes bedankt met flesjes wijn, overhandigd door het hoofd der school H. Schipper. KERKWERVE. De jeugd van de Prinses Ireneschool aktief met het bloemschikken. Een kostelijk tafereel op een zonnige vroeg zomerse dag. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 4