wico 7 Onderhandelingen hoopgevend voor gebouwen Smit en Bolnes W.M.Z. leverde in 1977 minder maar wel duurder water af Extra geld voor schoolverlaters DE ZIERIKZEESCHE COURANT Burgemeester in raad Zierikzee: A.L.G. Noordwelle /Hee#fUnogeenN goed BANKSTEL maar- bent U er toch een beetje op uitgekeken... RUIL het dan IN bii öBöïhrBen bepaal meteen uw nieuwe keus. Zierikzee voorstander streekarchief L.A. ISTA Jaarverslag met voordelig saldo Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen TUINMANS V00BDEEL TUINMAN MEUBELSTAD ZONNEMAIRE ua cW ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 2 juni 1978 134ste jaargang Nr. 22312 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1P89) REDAKTJE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Om de nieuwe „Brogum"-behuizing ZIERIKZEE, 1-6. Er zijn nog steeds hoopgevende on derhandelingen gaande met een gegadigde voor de leegstaande gebouwen van Smit en Bolnes in Zierik- Dat deelde burgemeester Th. H. de Meester mee aan het begin van de raadsvergadering donderdagavond. Hij deed dat naar aanleiding van een genotuleerde opmerking in de vorige vergadering, die werd gemaakt door PvdA-raadslid A. Verschelling. Kernvraag in de onderhandelin gen is de prijs van de gebouwen, maar ook van de grond. Het kollege van b. en w. stelde aavankelijk een normale grondprijs voor. Na kon takten met de provinciale griffie werd echter besloten om de prijs aan te passen, om alles in het werk te stellen om de industrie mogelijk heden tot vestiging in Zierikzee te geven. Streekarcliivariaat De raad van Zierikzee stemde donderdag in met het voorstel van het kollege voor een gemeenschap pelijke regeling „Streekarchivariaat Schouwen-Duiveland en St. Philips- land". Burgemeesters en wethouders van de gemeenten Brouwershaven, Bruinisse, Duiveland, Middenschou- wen, Sint Philipsland en Wester- schouwen en het dagelijks bestuur van het waterschap Schouwen-Dui veland zijn het daar in principe over eens. De bedoeling is, dat het streekarchief in Zierikzee wordt gevestigd en onder bestuur zal staan van een streekarchiefkommis sie. Advertentie NIEUW OKKASIONS. REPARATIES ONDERHOUD OH.dealer van Schouwen-Duiveland Telefoon 01116-1245 Advertentie Uitent vanharte welkom. Kosten Wanneer het streekarchief dit jaar al een feit zou zijn, zouden de totale kosten f 128.031,76 bedragen. G.s. van Zeeland zullen binnenkort aan provinciale staten een voorstel doen om aan de gemeenten en wa terschappen zonder archivaris, ge durende de eerste drie jaar van deelneming in een gemeenschappe lijke regeling voor een streekarchi variaat, een startsubsidie in de kos ten te verstrekken. Voor Zierikzee komt de regeling overigens ook voordeliger uit. Voor 1978 zou de bijdrage voor het streekarchivariaat f 47.578,15 bedragen, terwijl de sala rislast voor het personeel van het archief nu f 77.889,23 bedraagt. Konservator De raad had geen moeite met het voorstel. De heer A. Verschelling (PvdA) wilde alleen weten of de huidige archivaris streekarchivaris wordt en of er dan apart een kon servator voor de Zierikzeese musea moet worden aangesteld. Zoals be kend is de Zierikzeese archivaris ook konservator. De voorzitter kon nog geen recht streeks antwoord op de eerste vraag geven, omdat het streekarchivariaat nog niet tot stand is gekomen. „Het zou wel in de lijn van de verwach tingen liggen. Wij zijn echter niet de enigen die daar over beslissen". Hij beaamde dat dan inderdaad een andere konservator moet worden aangesteld. Voor Zierikzee is dat een van de voordelen van het streekarchivariaat. De kombinatie van beide funkties bleek in de praktijk namelijk nogal eens moei lijkheden op te leveren. Subsidies De evenementenkommissie van de VVV in Zierikzee krijgt een garan tie subsidie van f 2000,voor de toeristendagen, zo besloot de raad verder en de belangengroep Poort ambacht mag rekenen op een ga rantiesubsidie van f 1500,- Op voorstel van de heer J. Groen, fraktievoorzitter van de PvdA, krijgt de belangengemeenschap in plaats van f 750,— een voorschot van f 1200,daarop. Reden daar voor is het nadelig saldo van f 1051,80 waarmee de belangen groep de begroting voor 1978 afsluit. De heer L. Becu (VVD) vroeg zich af wat er met de rest van de ga rantiesubsidie gaat gebeuren, waar op wethouder W. den Boer de raadsleden eraan herinnerde dat voor wijkaktiviteiten één gulden per inwoner op de begroting staat. Dat betekent voor Poortambacht f 1500. „Het is niet nodig dat dat hele be drag wordt opgemaakt. Wanneer het nodig is kunnen we het echter geven. In ieder geval weet de be langengemeenschap de grens". Een aanvullende subsidie van f 900, trok de raad uit voor het Zeeuws orkest. „We vinden dit een belangrijke kulturele instelling van hoog gehalte, die landelijk uniek is", aldus de voorzitter, die er ver- Advertentie AUTOMOBIELBEDR. W. C. ISTA ZOON Dealer voor Schouwen-Duiveland van: Mini - Allegro - Princess - Triumph - Marina Dealer voor geheel Zeeland van Land Rover en Range/Rover St. Joostdijk 41 Ooster/and - Tel. (01114) 1495 der op wees dat nogal wat leden in Zierikzee wonen en dat Zierikzee een van de weinige plaatsen is waar het Zeeuws orkest concerteert. Tennisbanen Naar aanleiding van een brief van de tennisvereniging LTC in Zierik zee zal het kollege van b. en w. ad vies in gaan winnen bij de sportraad over het verzoek voor de aanleg van twee tennisbanen. „Dit is een zaak, die niet op zichzelf staat", al dus wethouder Den Boer. "We zul len deze voorzieningen in relatie met anderen moeten zien". Pakhuizen B. en w. zullen in een volgende raadsvergadering met een plan ko men om een aantal pakhuizen te verkopen voor restauratie en ver bouw. Een verzoek daartoe is inge diend by het gemeentebestuur. De voorzitter deelde dit mee in antwoord op vragen van de heer W. F. Sprengelmeyer (PCF) naar aan leiding van de aankoop van een pakhuis aan hét Lange Groendal. Dit pakhuis zal worden gerenoveerd en dan een woonbestemming krij gen. De raad besloot verder tot aan koop van het gildepoortje aan de Venkel 22 en het daar achterlig gende pad, dat nodig is om de be woners van de Venkel in staat te. stellen achterom hun woning te be reiken. Ook was de raad het eens met de verkoop van een strook grond aan Kerkhof Zuidzijde, die nodig is voor de bouw van het be lastingkantoor daar. Het was verder nodig dat de raad nog een aantal huurovereenkomsten vaststelde. En wel voor de woning Boerenweg 3 aan het hoofd van de Plantsoenendienst, voor het pand Meelstraat 4 dat in gebruik is bij de Intergemeentelijke Sociale Dienst en voor het pand Verrenieuwstraat 5, waarin wasserij De Zon is geves tigd. DEN HAAG. Binnenkort zullen sen te geven heeft minister Albeda naar schatting 210.000 a 220.000 jongeren al dan niet geslaagd voor goed de scholen verlaten om op de arbeidsmarkt aan de slag te gaan. Om deze schoolverlaters betere kan- van sociale zaken 70 miljoen gulden uitgetrokken voor continuering van twee jeugdmaatregelen waarvan de looptijd binnenkort afloopt. Advertentie De P.v.d.A. in Zierikzee de meeste stemmen Alle 2028 kiezers BEDANKT De nieuwe fraktie: Jaap Groen, Herman Asma, Hennie Gilden, Rob Sayers, Leen Jonker. Partij van de Arbeid GOES, 1-6. De NV Watermaatschappij Züid-West- Nederland (WMZ) heeft'in 1977 rond 5,5 minder water afgezet dan in het jaar daarvoor, terwijl (1e produktielasten met 8,1 zijn gestegen, aldus het zojuist verschenen jaarverslag 1977 van WMZ. De jaarproduktie en inkoop waren in 1977 42.563.000 m®. Dat is ongeveer 2.5 miljoen m® minder dan in 1976. Vergeleken met 1975 was het echter iets meer, namely k haast 400.000 m®. Het nadelig exploitatie-resultaat steeg van f 1.124.000 naar f 1.554.000. De overige baten en lasten leverden echter een voordelig saldo op van f 1.993.000, waardoor een netto-resul taat van f 439.000 werd verkregen, dat aan de voorziening voor egalisa tie wordt toegevoegd. Met de in 1976 ingestelde egalisatiepot zal het mo gelijk zijn in de komende jaren de noodzakelijke tariefsverhogingen af te vlakken in geval er zich in een ex ploitatiejaar ongunstige omstandig heden zouden voordoen, zoals een onverwachte sterke kostenstijging of een slechte zomer. De produktie van de eigen pomp stations bleef met 26.462.000 m® ruim 2 miljoen m® onder die van 1976. De totale inkoop van water liep terug van 16.460.000 m* in 1976 naar 16.100.000 m® in 1977. De hierbij in begrepen produktie van de waterfa- briek van de PZEM te Terneuzen bleef praktisch gelijk met 6.221.000 Infil t ratieprojek I Haamstede De werken ter uitvoering van het infiltratieprojckt Haamstede zyn in 1977 begonnen. Uiterlyk 1 juli 1978 moet het eerste infiltratiewater wor den aangevoerd. Dit om te voldoen aan de bij Ko ninklijk Besluit van 25 september 1976 gestelde voorwaarde, dat vóór die datum de hoeveelheid water waarmee de onttrekking te Haamste- Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Bung. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 ZIERIKZEE: Woensdag j.l. bracht het patiëntenschip „Prins Willem- Alexander" weer een bezoek aan Zierikzee. Hoogtepunt van het amu sementsprogramma, dat door het Rode Kruis afdeling Jeugdzaken en Rekreatie op touw werd gezet, was ongetwijfeld het optreden van de kinderen van kleuterschool „De Maltarakkers". De gasten aan boord genoten zichtbaar van het vrolijke optreden van deze zeer jonge arties- tèn". Zie ook elders in dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit' nummer bestaat uit 12 pagina's De dwaasheid der hartstochten is nog beter, dan de wijsheid der onverschilligheid. Ebner-Eschen bach Advertentie de een hoeveelheid van 1,1 miljoen m® per jaar overschrijdt, eerst door infiltratie in de bodem moet worden gebracht. Met het oog hierop werd bezwaar gemaakt tegen het voornemen van de minister van cultuur, rekreatie en maatschappelijk werk om de Kop van Schouwen aan te wijzen als be schermd natuurmonument. WMZ acht het niet juist dat de watervoor ziening - een algemeen volksgezond heidsbelang - ondergeschikt wordt aan een natuurbeschermingsbelang. Een goede watervoorziening is op zijn minst even belangrijk. Biesboschprojekl De 100 km lange Biesboschleiding, waarmee oppervlaktewater uit de Brabantse Biesbosch naar midden- Zeeland zal worden aangevoerd, is voor het grootste deel gereed. Nog uitgevoerd moeten worden een stuk van 6 km tussen Zevenbergen en Noordhoek, een sektie van rond 10 km tussen Roosendaal en Huijber- gen en een stuk van 1 km bij Bieze- linge. Het ontwerp van het zuiverings- bedrijf „De Wranghe" met bijbeho rend bufferbekken, onderdeel van het Biesboschprojekt dat in de buurt van Kapelle zal komen, is verder uitgewerkt. Afhankelijk van de ontwikkeling van het waterver bruik zal de uitvoering ter hand worden genomen. De benodigde ter reinen konden nog niet in eigendom worden verkregen. Tarieven De tarieven voor waterlevering (Vervolg pag. 4) Kajuitbedden van 285,- nu 245,» Taener- ladikanten van 175,- nu 99,- Ölank massief Aanbieding tot 18 juni INTERIEURVERZORGING TEL. 01110-2117 Advertentie 't Zit nog steeds in de lucht! Let op onze advertenties

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1