■Saté deunloo b.u. Loco-burgemeester S. A. Jumelet opende nieuw gebouwd postkantoor Burgemeester verricht opening van winkelpassage „Concordia" 3 stokjes kippe-of varkensvlees in pikante pindasaus nil DE ZIERIKZEESCHE COURANT Aanwinst voor Bruinisse Ook ernstige woorden Winkelpassage Appelmarkt VJ Advertentie 159 Mevrouw J. M. J. de Meester-Post, echtgenote van de burgemeester van Zierikzee, kreeg tijdens de opening van de winkelpassage „Concordia" een fraai mandje met bloeiende planten aangeboden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) de luchtbehandelingsinstallatie (verwarming, air-condilioning en ventilatie) in winkelcentrum „Concordia" is geïnstalleerd door installatiebedrijf kloosterweg 19, schuddebeurs - postbus 81, zerikzee In het Dorpshuis werd het gezelschap welkom geheten door de heer H. M. van der Post, direkteur van het postkantoor Zierikzee, waaronder zich bevon den leden van de gemeenteraad, vertegenwoordigers van landbouw, visserij, industrie en bedrijfsleven. Verder waren aanwezig de aan nemer, en een vertegenwoordiger van het architektenbureau Rothui zen en 't Hooft uit Goes. Naast de Advertentie Per „VAN OEVEREN" touringcar naar het gelukwensen die uitgesproken wer den door de heer Van der Post, was het ook de heer T. H. Boers, direk teur van het postdistrikt Middel burg, die de gemeente geluk wen sten met dit fraaie postkantoor. De heer Boers betreurde het dat de kantoorhouder de heer M. Kempe wegens ziekte bij deze officiële ge beurtenis niet aanwezig kon zijn, en bood diens echtgenote een fraaie fruitmand aan. ODENWALD 6 dagen; standplaats: Vielbrunn. Reissom, voll. verzorgd f 440.-. Deelnemers op Schouwen- Duiveland worden opgehaald en thuisgebracht. Voor nadere informatie:' REISBURO v. OEVEREN Zierikzee Telefoon (01110) 2319 REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1. 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. in dit nummer: Raadsverkiezingen Schouwen-Duiveland ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 1 juni 1978 134ste jaargang Nr. 22311 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1B89] „Driehoeks verhouding" Het postkantoor kreeg inwoning, en het einde van het lied was, de post moet uit het postkantoor, zo gaat dat meestal in een driehoeks verhouding, aldus de heer Jumelet. De heer Jumelet vond de naam „Barbertje moest hangen" voor het nieuwe postkantoor een zeer ge schikte naam. Tijdens de bouw is wel eens de opmerking gemaakt, „bouwen jullie bij het nieuwe gemeentehuis een openbare toiletinrichting, maar zo modern zijn we nu net nog niet," aldus de heer Jumelet, alhoewel hij het een onmisbaar straatmeubel noemde. (Vervolg pag. 4) BRUIN1SSE. Loko-burgemeester S. A. Jumelet opende te Bruinisse het nieuwe postkantoor. Een lief klein meisje overhandigde hem de sleutel van de voordeur. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Advertentie Verwachting tot vrijdagavond: Zonnig en warm Zonnig en warm met middagtempe- raturen rond 28 graden maar aan de kust bij wind van zee koeler; aan het eind van de dag kans op een lo kale onweersbui; zwakke tot matige wind in hoofdzaak uit zuidelijke rich tingen; minimumtemperaturen rond 15 graden. Voor zaterdag: Aantal uren zon; 7 tot 16. Min.-temperaturen: omstreeks 14 gr. MaX.-temperature/iomstreeks 25 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 2 juni. Zon op 5.25, onder 21.50 Maan op 4.04, onder 18.15 Nieuwe maan: 5 juni (21.02) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 2 juni 1.29 14.07 7.24 19.52 Springtij: 8 juni. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 1-6. Het K.N.M.I. deelt mede: Vrijdag zal het opnieuw fraai zomerweer zijn. Wel nemen de kan sen op een lokale onweersbui, vooral in de avond, toe. Een hogedrukgebied met een centrum boven zuid-Noor- wegen en én boven Polen zorgt er voor dat hel in bijna geheel Europa van dit mooie weer is met middag- temperaturen tussen 25 en 30 graden. Alleen in noord-Spanje, Italië. Joe goslavië en Griekenland was het minder warm. Daar lagen de mid dagtempera turen tussen 20 en 25 graden. Woensdag kwamen er lokale onweersbuien voor in Frankrijk en Engeland. De hoeveelheid regen, welke tij dens deze buien viel bleef echter be perkt. tot enkele millimeters. dewerker van het architektenbu reau de gemeente geluk met dit nieuwe kantoor, en zei dat dit de elfde opdracht was voor een derge lijk gebouw. Hij hoopte verder dat de Bruinissenaren gewend zullen worden aan hun nieuwe postkan toor in de nieuwe omgeving. Geschiedenis Aan de totstandkoming van dit nieuwe postkantoor is een interes sante geschiedenis verbonden, waar uit men heeft kunnen leren „nooit iemand over de vloer te nemen", al dus loco-burgemeester S. A. Jume let. Het oude postkantoor werd in 1890 op de hoek van Steins Weide en de Poststraat gebouwd door aan nemer Van der Linde uit Zierikzee voor een bedrag van f 9.997, In januari 1945 werd het oude ge meentehuis verwoest, en werd een keet op de Oudestraat ingericht als gemeentehuis. Door de raad werd besloten geen nieuw gemeentehuis te gaan bou wen, maar het leegstaande gedeelte van het postkantoor te gaan gebrui ken. bij een rol spelen zijn: de korte af stand tussen de winkels onderling, de gezellige en intieme sfeer in de bin nenstad, het rustige en, persoonlijke kontakt met de winkeliers en de ruime sortering en goede kwaliteit. Het grote bezwaar, dat echter ook naar voren kwam was de onvol doende parkeergelegenheid en het hinderlijke verkeer door de nauwe straten. „Het gemeentebestuur, vooral het dagelijks bestuur, doet zijn uiterste best aan deze bezwaren zo goed mogelijk tegemoet te ko men", aldus burgemeester De Mees ter. Hij zei persoonlijk de overtui ging te hebben dat de regio-koper geen genoegen neemt met grote parkeerterreinen buiten de stads wallen. Voor een goede regeling in de toekomst deed hij een beroep op de medewerking van alle onderne mers. De heer De Meester zei zich bewust te zijn een kontroversiële zaak aangesneden te hebben, maar deze toch even aan te willen stip pen bij deze Passage-opening. Sukseswenseii Tot slot van zijn toespraak wen ste hij de ondernemers veel sukses en sprak waai'dering uit voor hun zakelijke initiatieven. Hierna kreeg de burgemeester van de Passage ondernemers een houten sherry vaatje aangeboden. Voor mevrouw J. M. J. de Meester-Post was er een fraai mandje met bloeiende planten. In de Passage zijn thans geves tigd: Monique B.V., speciaalzaak in lederwaren, Droptiek van de heer M. Capelle, Modehuis ,Gilette", fi liaal van „De Metro" op de Appel markt, Reisburo Van Oeveren en Slagerij „Oudmeijer", terwijl bin nenkort nog een filiaal van Chinees Jade B.V. geopend zal worden. Aan de Mol-zijde staat thans nog een unit leeg, maar hier zal binnen af zienbare tijd waarschijnlijk een brood- en kaasboetiek worden ge vestigd. Een eeuwenoud etablissement - Concordia - is verdwenen, maar door dc fraaie passage met „Taveerne Zierick" en front is het hartje van het Zierikzeese centrum er beslist niet op achteruit gegaan. BRUINISSE, 30-5. Onder zeer grote belangstelling werd dinsdagmorgen het nieuwe postkantoor officieel geopend door loco-burgemeester S. A. Jumelet. Met de ingebruikneming van dit nieuwe postkantoor, is de gemeente een hele reeks van jaren verzekerd van een goede service van de post aldus de heer Boers. Voorts wenste de heer Poley, me- ZIERIKZEE, 31-5. Woensdag was het een dag van sa mentreffen: de gemeenteraadsverkiezingen, paarden markt en ook nog de offciële opening van winkelpas sage „Concordia". Burgemeester Tli. H. de Meester vond op deze - voor hem waarschijnlijk zeer drukke - dag, tijd de openingshandeling te verrichten. Deze bestond uit het ontsluiten van het rolluik aan de Appelmarkt-zijde, waarna het gezelschap de passage kon betreden. De obligate toespraak jes werden kort gehouden, waar schijnlijk gezien het feit dat het woensdag geen „passage-weer" bij uitstek was. Verkooptechnisch adviseur van het Concordia-projekt de heer J. Bij de Vaate sprak dankwoorden tot het gemeentebestuur, gemeentewerken en de PZEM voor de ontvangen medewerking. Voor het susksesvol- le resultaat betrok hij ook hoofd aannemer M. J. v. d. Klooster, Aan nemingsbedrijf Schouwen-Duive- land (konstrukiewerk) en de onder aannemers in zijn woorden. Hart vastgehouden „Na het bekend worden van de verkoop van hotel-restaurant „Con cordia" aan Zuidervaart Vastgoed Exploitatiemij. hebben we even ons hart vastgehouden", aldus burge meester De Meester. Hij wees erop dat „Concordia", zowel zakelijk als architektonisch altijd een gevoelig punt is geweest in Zierikzee. „Tij dens de verbouwing heb ik de bui tenkant voortdurend in het oog ge houden en heb ook al eens onoffi cieel een bezoek aan de passage ge bracht". De burgemeester zei echter enorm enthousiast te zjjn over het resultaat en sprak dankwoorden tot de firma Zuidervaart voor het feit dat niet al leen zakelijke, maar ook estethische oogpunten hebben meegespeeld. Hulde bracht hij ook aan het Ar- chitektenburo Schuch Kraamer bna b.v., dat op zijn beurt dankbaar is voor de volle medewerking, die de rijks-, provinciale- en vooral de gemeentelijke instanties, architekt en aannemer hebben gegeven. Mede hierdoor was het mogelijk dat de realisering vanaf de opdracht aan de architekt tot de oplevering aan de winkeliers slechts ruim, een half jaar in beslag nam. Ernstig woord De burgemeester zei er behoefte aan te hebben ook een ernstg woord bij deze gelegenheid te laten horen. Hij haalde in dit verband aan het in 1970 opgestelde CIMK-rapport van het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf over de verzorgende funktie van Zierikzee voor de regio Schouwen-Duiveland. „Uit dit onderzoek bleek dat reeds toen het oppervlakte aan winkels per inwoner in Zierikzee het dubbe le is als gemiddeld in Nederland, hetgeen betekent dat ongeveer 50 procent van de Schouwen-Duive- landse bevolking naar Zierikzee komt voor de aanschaf van duur zame goederen", aldus de burge meester. Belangrijke aspekten, die volgens de resultaten van dit rapport, hier- 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1