BUSREIZEN Een illusie armer EEN KLEIN REISBERICHT VAN EEN LATE CHRISTEN Prinselijk paar in Australië 'n Ei hoort erbij 7 Auto's in 1978 Vrouw krijgt slag met hamer ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 30 mei 1978 Nr. 22310 ROME, voorjaar 1978. Een tocht naar de katakombcn lykt me een hache lijke onderneming, als je er met een te grote en te haastige groep toeristen heengaat, 's Morgens was ik met een DC-9 op het kleine vliegveld Ciampino in de buurt van Rome geland en 's middags al bezocht ik na een kwartier lopen van m'n hotel aan de Via Salaria de katakomben van Priscilla, de moeder van de Romeinse senator Pudens, die de apostel Petrus zo gastvrij in z'n huis had opgenomen. De Zierikzeese predikant cis. J. B. Assendorp, maakte in navolging van Bertus Aafjes: „Een voetreis naar Rome", of natuurlijk door Rome en schreef: „Een klein reisbe richt van een late Christen". Wij publiceren zijn verhaal in enkele afleveringen. Een Amerikaanse studente bétaal- de spontaan m'n toegangskaarjte, omdat ik met het Italiaanse geld toen nog moeilijk uit de voeten kon. Ver der waren er nog drie bezoekers. Een uitgesleten, 'smoezelige non voerde ons minieme groepje die on der de grond en vertelde in haar bes te Frans haar verhaal. Het was als uit een automaat genomen. Doolhof Dat ik desondanks onder de indruk kwam van de lange doolhof van gan gen met nissen, waar een gids onont beerlijk is onder de indruk vooral van de Capella Graeca, waar Priscil la, Pudens en z'n beide dochters Pu- dentia en Praxedis eens hun laatste rustplaats vonden, en waar de oudste muur schilderingen uit de eerste eeuwen van het vroege christendom te vindn zijn, zoals Maria met het kind Jezus op de arm - was beslist niet haar verdienste. Een aantal dagen later bracht een taxi me op een morgen naar de Via Appia Antica, langs het kerkje „Do- mine, Quo Vadis?" en in de buurt van de bewaard gebleven tombe van Cecilia Metella, naar de katakomben van San Callisto, zo genoemd naar de van slaaf tot paus opgeklommen Ca- lixtus I (217-222), die enige bemoeie nis had met deze onderaardse be graafplaatsen. Tegenstelling De tegenstelling tussen de zeer ru moerige miljoenenstad die Rome nu geworden is en de plotselinge stilte op het oude kerkhof uit de derde eeuw was opzichzelf al iets wonder lijks. Ik nam tijdelijk afscheid van m'n vriendelijke chauffeur, die- op me zou blijven wachten om me later te rug te brengen, en ging in een liefe lijk landschap een goed onderhouden rijlaan op, waar overigens niets bij zonders te zien was. Maar toen was er, aan het eind daarvan, in een klein onooglijk huis een brede verlichte trap, en ineens liep ik, ook nu met slechts enkelen, in de nauwe gangen, waar geen twee mensen naast elkaar kunnen gaan. Kreeg men zo'n twintig jaar gele den nog een brandende waslont mee, waarvan hel flakkerend schijnsel mysterieus heen en weer bewoog in de duisternis, thans heeft ook daar de elektriciteit met wat zuinig lich tende lampen haar intrede gedaan. De wanden van de katakomben, ook die van Priscilla, bestaan uit een soort brosse bruine turfsteen, de beroemde pozzolano, die in de lucht hard wordt. Al deze kilometerslan ge tunnels zijn er in uitgehold en storten vrijwel nooit in, wat zelfs niet gebeurde, toen de herontdekkers ze in de vorige eeuw uitgroeven. Want de gangen, waarlangs ik in San Callisto geleid werd, zijn sinds lange tijd meer dan honderdtwintig jaar geleden al, onderzocht. Sarkofagcn De marmeren sarkofagen in de wat grotere ruimten, de opschriften, de kleine, in de sluitkalk van de gra ven gestoken voorwerpen, dat alles is weggehaald en opgeboren in met grote museum van het Palazzo del Laterano vlakbij de basiliek van Sint Jan, maar in 1968 overgebracht naar écn van de Vatikaanse musea. De gids, een heel wat plezieriger mens dan z'n vrouwelijke Priscil- laanse kollega, sprak ditmaal Engels en gaf niet de indruk een lesje af te raffelen. Nam en gaf ook overal ruim de tijd voor. Hij wees ons hier en daar op een oude schildering, meest al boven een wandgraf aangebracht, telkens als we, opzij van de hoofd gang waarin we liepen, een iets gro tere grafkamer passeerden. CANBERRA, 29-5. Prinses Bea trix en prins Claus zijn maandag in de Australische hoofdstad Canberra aangekomen, waar zij bij het parle mentsgebouw onder koud, bewolkt weer werden verwelkomt door pre mier Malcolm Fraser en diens echt genote, leden van het kabinet en op positieleider Bill Haydcn. De prinses inspecteerde een ere wacht terwijl 21 kanonschoten wer den afgevuurd. Zij zwaaide naar een groepje Nederlandse kinderen die met hun cuders een half uur in de kou hadden staan wachten. Het prinselijk paar dineerde daar na in het regeringsgebouw als gas ten to de gouverneur-generaal, Sir Zelman Cowen, en diens echtgenote. Dinsdag 'bezoeken prinses en prins het oorlogsmonument, zitten zij aan aan een parlementaire lunch en ont moeten zij leden uit de Nederlandse gemeenschap. Advertentie Flitsen uit het buitenland BEIROET. Veertien leden van de Iraakse (pro-Russische communis tische partij) zijn vorige maand in Bagdad terechtgesteld. Dit heeft 'het buuletin van de Libanese voorlich tingsdienst „The Middle East Repor ter" meegedeeld. HONG KONG. Noord-Korea heeft het tot zinken brengen op 19 mei door Zuid-Korea van een Noordko- reaanse vissersboot veroordeeld. Noord-Korea eist terugzending van de bemanning van acht koppen. BEIROET. Volgens het dagblad Al Liwa, dat nauwe betrekkingen on derhoudt met Palestijnen, heeft El Faach, de grootste Palestijnse com mando-organisatie, 'haar guerrilla strijders opdracht gegeven, te stop pen met infiltraties doordeVN-liindes in Zuid-Libanon. Advertentie OPSTAPPLAATS: o.a. ZIERIKZEE RABOBANKEN op Schouwen-Duiveland Het adres voor uw A.N.V.R. reizen SYDNEY. Rebellenleiders in de In donesische provincie Irian Jaya (West Nieuw-Guinca) hébben ge dreigd negen Indonesische gijzelaars terecht le stellen als Papoea-Nieuw- Guinea en Australië niet hun mede werking verlenen bij het organiseren van een. internationale conferentie, waarop de onafhankelijkheid van Irian Jaya onderwerp van discussie moet zijn. IIONG KONG. Vietnam heeft Chi na voorgesteld een bijeenkomst op regeringsniveau te beleggen cm de geschillen tussen de twee landen uit de weg te ruimen, zo heeft een woordvoerder van het Vietnamese ministerie van buitenlandse zaken meegedeeld. SALISBURY. Op dé eerste wettige massabijeenkomst van ZAPU (Nko- mo's Afrikaanse Volksunie van Zim babwe) is een kracbig verzot aange kondigd tegen de interne regeling die premier lani Smith heeft gesloten met drie gematigde zware leiders. DEAUVILLE. De Franse staasvij- and nr. 1, Jaques Mesrine, heeft dit weekeind het casino in de Franse badplaats Deaville beroofd' van 135.000 frank (circa f 65.000). Tot deze slotsom is de politie gekomen. CAIRO. De Egyptische autoritei ten zijn een grootscheepse aktie be gonnen togen communisten en ande re tegenstanders van het beleid van preadent Anwar Sadat. Volgens de socialistische procureur-generaal An war Ha'bib worden, 150 verdachte personen onderzocht. BELGRADO. Joegoslavië heeft verklaard, dat de Cubaanse steun aan Ethiopië 'bij de srijd met de na tionalistische geurrillastrijders in de provincie Eritrea onaanvaardbaar is voor net-gebonden landen. LONDONDERRY. In het hoofd postkantoor van Londonderry, de op een na grootste stad van Noord-Ier land, zijn vijf brandbommen önploft waardoor postauto's werden bescha digd. Later werden nog zes bommen gevonden d<ie onschadelijk konden worden gemaakt. JOHANNESBURG. Juby Mayet, een journaliste van Indiase afkomst en verbonden aan het oecumenische weekblad voor zwarten „The Voice" is maandagochtend d'oor de Zuidafri- kaanse veiligheidspolitie gearres teerd. Dit hebben welingelichte bronnen gemeld. ADDIS ABEBA. Het Ethiopische offensief in de noordelijke provincie Eritrea schijnt ondanks krachtige beschietingen van de stellingen van de separatisten tot stilstand te zijn gekomen. Gelijkertijd duidt een nieuwe zuiveriogsgolf in de hoofd stad Add'is A'böba op een zware cri sis voor het militaire bewind onder Meng.'stu Haile Mariam. ANTWERPEN. Bij een hotsing tussen twee Nederlandse vrachtwa gens in het Belgische Rrascaat is de 33-jarige Haagse chauffeur H. van Kesteren om het leven gekoernen. BRUSSEL. Drie detachementen, Belgische parachuitsten - ongeveer 200 man - zijn van de basis Kamina naar vier plaatsen in de Zairese pro vincie Shaba overgebracht. De nieu we standplaartsen zijn Lubumbashi, Kipushi, Likasi en Kambove. BEIRUT BAGDAD. Het socialis tische Baath-regime van Irak heeft iedereen met de dood bedreigd, die propaganda voert voor een politiek die tegen de Baath-partij gericht is, er naar toe werkt het regime ten val te brengen. PRAAG. Een poging een vliegtuig van de Tsjechoslowaakse luchtvaart maatschappij CSA tijdens een bin nenlandse vlucht te dwingen naar West-Duitsland te vliegen, is mislukt. Dit heeft een welingelichte bron in Praag bekend gemaakt. AJACCIO. Een kneedbom heeft maandag de villa van de Franse on derminister van buitenlandse zaken, Jacques Dominati, vernield. De villa stond ten zuiden van Ajaccio. Ook een reisbureau in Ajaccio werd bij een bomaanslag beschadigd, aldus de politie. NANTES. Op een gebouw van „Shell Francaise" te Nantes is maandagochtend een bomaanslag ge pleegd die voor enkele miljoenen frank schade heeft aangericht. Er waren geen slachtoffers. Op 26 maart en 2 mei waren eveneens bom aanslagen gepleegd tegen de Shell. HONG KONG. De vice-minister van buitenlandse zaken van Viet nam, Hoang Bich Son, heeft maan dag een officiële nota gezonden aan de Chinese ambassadeur in Vietnam, Tsjen-Tsji-Peng. In de nota wordt, volgens Radio-Hanoi, voorgesteld om begin volgende maand in Peking te praten over de geschillen tussen China en Vietnam. BONN. Sinds de militaire staats greep van 1976 in Argentinië zijn cr volgens de organisatie Journalisten helpen journalisten" in Argentinië minstens 29 journalisten vermoord en 70 gevangen genomen. 40 journalis ten zijn verdwenen en 400 zijn het land uitgezet. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND IJMUIDEN. Een strook land in IJmuiden blijkt door een nog onbe kende stof ernstig te zijn aangetast. Het groen in die strook ziet cr uit alsof het verbrand is. De strook is ongeveer twee en een halve kilome ter lang en 600 meter breed. ZUTPHEN. Dc rechtbank in Zut- phen heeft vrijdag elf Zuidmoluk- kers, voor het merendeel afkom stig uit het woontêntrum in Vaas- sen (gem. Epe) veroordeeld wegens bezit van wapens. DEN HAAG. Volgens dc jongste gegevens van het Cent re al Bureau voor de Statistiek is de industriële prodruktie in ons land in het eerste kwnraol van dit jaar onder hef peil van 1977 gebleven. Zaterdag 3 juni, 2C.35 uur, Nederland I: Bij ons in Lochem. Met o.a. St. Clairehier tijdens haar optreden. Wal biedt de BEELDBUIS WOENSDAG 31 MEI NED. I: In het middagprogramma een aflevering uit 'de poppenfilmse- rie Bolke de Beergevolgd door een editie van het kinderprogramma Zolder. Waren Nelleke en Bob eerst bedreigd door de aanleg van een snelweg, nu dreigt er een fabriek gebouwd te worden. Naast al deze misère de vaste onderdelen Tover potlood, Bolek en Lolek en Medail lon waarin een verhaaltje over Fre- AMSTERDAM, 29-5. In 1978 zulen ruim 600.000 personenauto's op de Nederlandse markt worden gebracht of wel 6 pc. meer da-n in 1977. In de periode januari tot en met april ste gen de autoverkopen van Ford Ne derland NV met 4.000 tot 27.000 en het marktaandeel tot 11 pc. (10,7 pet.). Voor de ,rest van het jaar zien de verkopen er ook gunstig uit, zo is op de j aarverga deriing van Ford gezegd. ROTTERDAM, 29-5. De 52-jarige mevrouw A. S. uit Rotterdam is zon dagavond levdnisigevaarllij'k 'gewend geraakt bij een ruzie in haar woning aan de Volmarijnstraat. De 51-jarige stoker-machinist T. d. B. met wie de vrouw samenwoonde, sloeg z'n vrien din tijdens woordewisseling met een 'hamer op het hoofd. Na zijn daad meldde de man zich bij de politie, die de heviig bloedende vrouw in 'haar 'huis vond. Zij is overgebracht naar het Dijkzigtziekenhuis. Haar toestand is zorgwekkend. derik de Kikker. Dan Salty waarin cle bandieen Renko en Flanegan ten tonele verschijnen. Zij maken zich schuldig a an goudsmokkel, maar kunneji ondanks hun nietsontziende schurkachtigheid niet aan de pien tere Salty ontkomen, 's Avonds al lereerst Kortweg, een magazine rond het Holland Festival dat mor gen begint, gevolgd door Van ge west tot gewest. Vanavond geen uitzending Politieke Partijen maar wel een vier uur durend verslag va?i de Gemeenteraadsverkiezingen waarin naast de uitslagen, natuur lijk ook bekende politici aan het woord zullen komen en waarin Ton Planken voor de aardigheid nog met wat statistieken en ander cijferma teriaal zal gaan rommelen. NED. II: Na de in drie delen uitgezonden Russische speelfilm Het witte schip, volgt nu het eerste deel van de film De jongen met de bril. De tienjarige Kuwanychbek is nu niet bepaald iemand, die het alle maal meezit. Hij heeft flaporen, draagt een bril en is een hoofd kleiner dan het meisje op wie hij verliefd is. Desalniettemin weet hij redelijk gelukkig te blijven, dankzij allerlei dagdromen. Na Kenmerk en Stichting Socutera brengt de NCRV de aandeelhouder wint uit 1056 met Judy Holliday in de hoofdrol. Deze satire op het zakenleven, begint met de erfenis van Laura Partridge die bestaat uit enige aandelen in een Advertentie DAMESTASSEN Elegant, toonaangevend en ruime keus fytOtUO dam 9 LENGKEFK LÉDERWAREN ZIERIKZEE Jossa luistert beleefd. Eigenlijk is ze helemaal niet in de stemming om bepaalde confidenties van anderen aan te horen. In feite is ze helemaal niet happig naar een andermans le- vensgechiedenis, al is het in a nutshell. Maar ze heeft deze morgen a gezegd, dusZe ziet dat de man overeind komt en naar een hoek loopt, waar hij zoekt. Even later komt hij met ttvee paneeltjes naar haar terug en zet die beide op een platte kast, zodat het. licht er goed opvalt. „Mijn vader en mijn moe der", zegt hij ter verduidelijking. „Jaren na hun dood geschilderd aan dc hand van enkele portretten. Daar uit is dit ontstaan". Ze bekijkt het ietwat kritisch. Zo als de andere koppen karakteristiek uitgebeeld. De schilder lijkt wel enigszins op zijn vader. Jossa zegt eerlijk: „Ze zijn mooi. Dat u zoiets kunt maken vanaf de portretten". Er klinkt bewondering in haar stem. „Ze stonden natuurlijk ook voor mijn geesteoog", geeft hij toe. „Ik denk: dit blijft je altijd bij, niet waar?" Hij gaat voor de tweede keer koffie halen. Intussen dwalen Jossa's blikken weer naar het halfnaakt van het meisje. Het is indringend, weet ze. Intrensiek is misschien het juiste woord. Het hele wezen van dit kind komt in alle reinheid tot uitdrukking. Het is vooral de expressie die haar zo boeit. Misschien heeft dc man haar blik ken gezien, toen hij terugkwam met de koffie. Met zijn hoofd wenkt hij naar het naakt en zegt: „Mijn doch ter. Twee jaar geleden geschilderd. Om elk misverstand uit de weg te nemen: ik ben sinds een jaaï ge scheiden. Inge en ik - dat was dus mijn vrouw - zijn als goede vrienden uiteen gegaan. Ik ben een dromer, zij is een rcaliste. Ik ben zorgloos, zij nuchter, in de goede zin van het woord. Zij heeft intussen al een vriend, een keiharde zakenman. Daar past zij uitstekend bij". groot concern. Op de aandeelhou dersvergadering is haar naïviteit zo pijnlijk en tegelijkertijd doeltref fend dal de direkleur haar leidster van het aandeelhouderskontakt maakt. Laura gaat promt gezellige brieven naar de kleine aandeelhou ders schrijven en ontdekt door de beantwoorde brieven, hoe het in het grote concern toegaat. International, is de titel van een satirisch pro gramma over de agressie in de voetbalsport. Dit fenomeen wordt zeer duidelijk geïllustreerd met de fictieve wedstrijd tussen Kalix F. C. legen A. C. Benivento waarbij Theo Reitsma het kommentaar verzorgt. Deze in een slachtpartij uitmon dende match wordt gevolgd door een diskussie. WOENSDAG 31 MEI NED. 1: 10.00 Schooltelevisie; 15.30 Nieuws; 15.32 Bolke de Beer; 15.40 Zolder; 17.05 Salty; 18.40 Kortweg; 18.50 Fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 18.59 Van gewest tot gewest; 19.45 Gemeenteraadsverkiezingen; 21.37 Journaal. NED. II: 18.20 Geologie18.50 Toeristische tips; 18.55 Nieuws; 18.59 De jongen met de bril; 19.24 Kenmerk; 20.00 Journaal; 20.27 So cutera; 20.32 De aandeelhouder wint; 22.10 International; 22.55 Tot besluit; 23.05 Nieuws. DONDERDAG 1 JUNI NED. I: Een miljard dat is een 1 met negen nullen, kijkers scharen zich nu voor de beeldbuis om te kij ken naar achterenvolgens de Ope ningsceremonie vanuit het River- Plate stadion te Buenos Aires en de openingswedstrijd die gespeeld zal worden tussen West-Duitsland en Polen. Later op de avond Den Haag vandaag en een editie van Panora- rniek die handelt over de olierijk dommen onder de Noordzee, Pom pen of verzuipen. Rudolf Spoor toont welke inspaningen Engeland zich getroost om de felbegeerde olie, die immers de slechte ekono- mie uit de malaise kan trekken, naar boven te pompen. NED. II: Nadat dokter Gordon in Black Beauty van de rug van de ti telheld is gevallen, verschijnt een plaatsvervanger, dokter Phelps ge heten, op de boerderij aangezien Gordon tijdelijk geblesseerd is. Ge rard van den Berg speel vervolgens het spelletje Zo vader zo zoon met de panelleden Barend Barendse, Dick Passchier, Marjol Flore en een nog onbekende gast. Daarna tien minuten zendtijd voor de VVD ge volgd door de tweede aflevering van Schandaal in Washington. Inder daad staat het eerste schandaal op stapel wanneer William Martin chef van de CIA, een buitenechtelijke verhouding begint. De president on dertussen, laat een gebied bombar deren om de wapenaanvoer van Zuid-Oost-Azië te stagneren. In Kerkepad '78 een nieuwe reeks pro gramma's over mooie oude monu mentale kerken in Nederland, wordt aandacht besteed aan de vier ker ken van Texel. Tot slot Hier en Nu en Vernieuwd geloven. DONDERDAG 1 JUNI NED. 1: 11.00 Schooltelevisie 18.50 Fabeltjeskrant18.55 Nieuws 18.59 W.K. Voetbal; 21.57 Journaal; 22.15 Den Haag Vandaag; 22.30 Pa- noramiek; 23.25 Nieuws. NED. Tl: 18.55 Nieuws; 18.59 Black Beauty; 19.25 Zo vader, zo zoon; 20.00 Journaal; 20.27 Politieke par tijen; 20.37 Schandaal in Washing ton; 22.10 Kerkepad 78; 22.35 Hier en Nu; 23.05 Vernieuwd geloven; 23.25 Nieuws. „En uw dochter?" Ze wijst op het schilderij. Juliana is bij haar moeder, zo hoort dat. Een vrouw kan een kind beter opvoeden dan een man alleen. Na tuurlijk ontmoet ik Julia nog op ge zette tijden; ze komt ook wel eens een halve dag hier. Julia is nu ze ventien en wordt even knap als haar moeder was toen ik haar negentien jaar geleden leerde kennen". Ze wil vragen: heb je nog meer kinderen?, maar durft het niet goed. Als ze blijft zwijgen, gaat de man verder: „Inge heeft nog jai'en ge werkt. want mijn geklodder bracht niet voldoende op voor mijn gezin. Binnen het jaar werd Julia geboren. We hadden het in die dagen niet zo best en eigenlijk waren we beiden toen nog te jong voor een huwelijk; ik was negentien, zij achttien. Maar wat wil je? We verlangden beiden naar elkaar, vooral lichamelijk. Dat vond ik geen schande, al werd het me thuis wel verweten en is de ver standhouding met dc familie er niet beter op geworden. Nu zeggen ze: zie je wel? Inge was helemaal niet geschikt voor je. En zo voort. Het tegendeel is echter waar. Inge en ik hebben een goed huwelijk gehad. Enige jaren geleden kochten we dit winkelpand en maakte ik er een hobbyzaak van. Inge kreeg een erfe nis. Ik moet haar nu iedere maand wat van haar geld terugbetalen, dat is niet meer dan billijk". Hij bood haar een sigaret en vuur aan. „Zelf rook ik niet meer", zei hij. ,.U weet nu wie ik ben en wat ik bem Een enkele keer bezoek ik Inge wel eens. Ik word behandeld als een goede virend, ook door Flip, de man met wie ze nu samenwoont. We zijn allemaal breed van opvatting gewor den. Al zou ik niet graag willen dat Julia deed als haar moeder nu. Een legaal huwelijk vind ik nog altijd een zekere basis, al is het natuurlijk geen evangelie. Zelfs na achttien jaar kan door LEIDA GRAAFLAND een huwelijk nog stuk raken. We be gonnen elkaar te irriteren. Dan kun je er toch beter definitief een eind aan maken?" Jossa geeft nog altijd geen ant woord. Ieder heeft zo z'n eigen na righeid in het leven; blijkbaar wordt niemand leed bespaard. Op verschil lende manieren valt hel je leven bin nen. Je bent cr doorgaans niet eens op voorbereid. Als ze die ochtend tegen lunchtijd terugrijdt naar Arten, met het schil derij op de achterbank, denkt ze na over Dolf Prirtsse, de schilder, die na een huwelijk van bijna achttien jaar scheidde en een knappe dochter heeft. Hij is dus een jaar of acht en dertig. Toch nog ouder dan ze aanvankelijk vermoedde. Hij heeft bij het heen gaan even te lang haar hand vast gehouden en op zachte toon ge vraagd: „Kom nog eens terug". Maar Jossa denkt dat ze het niet zal doen. Het chapiter man boezemt haar nauwelijks nog enige belangstelling in. Zijn mislukte huwelijk evenmin. Nog gezwegen van zijn praktische ex-vrouw. In haar kamer hangt Jossa het schilderij aan een haak. waarvan ze een gravure heeft afgehaald en in een hoek op de grond heeft gezet. Dan gaat ze een paar passen achter uit om het eens goed te bekijken en knikt een paar maal als uiting van tevredenheid. Met dit eenvoudige lijstje komt het goed tot zijn recht Er zit diepte in het landschap: het meertje met de bomen op dc achter grond, het primitieve steigertje en de roeiboot. Maar in zijn geheel ademt het rust. Ze heeft er in gelegd wat ze er zelf in heeft gezien: een oase van vrede en veiligheid, zoals er nog maar zo weinig zijn. Hier. in het mooie Brabant, in de omgeving van Arten. het onbekende kerkdorpje aan dc rand van dc Mcijcrij. (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 7