TORISCHE UNIE LIJST 4 DERDE KLAS-SCHOLIEREN R.S.G. „PROF. ZEEMAN" KAMPEERDEN IN ARDENNEN Moderne snackbar in restaurant „Jacob Cats" te Brouwershaven Pittige reisjes openbare basisschool Oosterland 4 STREEKNIEUWS ZIERIKZEES LINKS OP HET HAVENPLEIN ZIERIKZEE, 3G-5. Met 43 leerlingen uit de klassen 3 mavo, havo en athe neum van R.S.G. „Prof. Zeeman", werd vorige week gekampeerd bij Ilouf- falize in de Belgische Ardennen. Hoewel het weer koud en nogal eens mistig was, werd het een kamp met een goede sfeer, waarin veel beleefd is. Belangrijk was de kennismaking met een geheel ander landschap dan de Zeeuwse polders. Op wandelingen en ook vanuit de autobus (die de gehele week met „Vosje", de chauf feur. ter beschikking stond) werd de geologische opbouw en uiterlijke vorm van de Ardennen ervaren. Als totaal is het een zwak golven de hoogvlakte met bij de rivierjes vrij steile beboste hellingen. In groepjes onderzochten de leerlingen bijzonderheden omtrent bevolking, staansmiddelen en geschiedenis van een zestal dorpjes in de omgeving: iets dat in dit Franstalige gebied lang niet meevalt. Geen winkel De dorpjes hebben nauwelijks 100 inwoners. De gemiddelde leeftijd is er hoog. Men houdt vooral koeien, dié met honden bijeen worden ge dreven. Veel moeten de mensen zelf verbouwen, omdat er geen winkels zijn. Ook de bosbouw geeft een aantal mensen werk. De melk wordt zelf verwerkt tot boter en kaas. De oude uit natuursteen opgetrokken boerderijen zagen er van buiten ar moedig uit, toch bleken de bewo ners veel moderne apparaten te be zitten. Druipsteen Ook werden wat verder gelegen plaatsen bezocht, zoals de druip steen grotten van Hotton en Luxem burg en Trier. Het bezoek aan deze steden was vaak nogal kort en viel in het geval van de Europese Ge meenschap in Luxemburg tegen. Wel fraaie, moderne gebouwen, maar het waarom van deze instel ling bleef onduidelijk. In- Trier zag men de beroemde Porta Nigra en enkele kerken. Verschillende stuw meren en stuwdammen werden aangedaan. Hier zag men ook pro testen als „Non au barrage" tegen nog meer van deze werken. Natuur De natuurwandelingen in een imposante omgeving waar veel planten bloeiden, zoals bosbes, brem en gele dovenetel en ook buizerds werden gezien, waren zeer geslaagd. De topografische kaart en kompas moesten er vaak te hulp komen. Het fraai gelegen kampeerterrein aan de snelstromende Ourthe, een zijrivier van de Maas. werd bezet door een groot aantal kleine tenten van leerlingen, een volleybalveld, keukentent en grote tent van school. Sporten, corveeën, een barbecue, Slofavond Bond van Opzichzelfstaanden De siutavond van hot eerste sei zoen van de Bend van Opzichzelf staanden die gehouden werd in café Br mmenede tc Zonncmaire is een groot sukses geworden. De kommissie van goede diensten had zijn uiterste best gedaan om een programma in elkaar te zetten, waar alle leden aan deel kenden ne men. en is daar bijzonder tn ge slaagd. De Cam. Van Doorn uit café Bom- mc iccle kreeg dcor de kommissie, als dunk vcor de genoten gastvrij heid deze winter, een bloemstuk tiang: boden- De hond hoopt in september met een 'nieuw pug-impia tr kunpen starten. Hckoffii uurtjc in hole Van Oppen te Zierikzr e gaat vcor- top.'.g neg gewoon. door. Eveneens d. bowlingavonden in Rcne - se, zodat de kontakten van de zorrie niet ge zingen en andere gezelligheid maak ten naast het programma wezenlijk onderdeel van dit geslaagde kamp uit. De leiding was in handen van de heer en mevrouw De Kreuk en de heren Keizer, Livain en Beekman. Ook de met ingang van volgend kursusjaar benoemde lerares schei kunde/biologie, mej. D. v. d. Berg, maakte de reis mee. Zeilkamp Een andere derde klas van de zelfde scholengemeenschap maakte en zeilkamp mee op het westelijk deel van het Veerse Meer, vanuit de jachthaven Oostwatering. De 35 Ondanks hel wal minder goede weer, werd er volop gewandeld. Hier een groepje onderweg in hel Luxemburgse. deelnemers, waren verdeeld -over zeven boten, twee gehuurde en vijf kajuitjachten van de instrukteurs. Er werd overnacht in tenten op een dicht bij de haven gelegen kampeer terrein. Op vijf van de zes dagen, die het kamp duurde, is gezeild. Harde wind maakte tochten naar Middel burg en Wolphaartsdijk mogelijk. Vooral tijdens de laatste tocht heb ben de deelnemers ervaren wat buiswater is. Op de laatste dag kon iedereen bij zwakke wind demon streren wat er geleerd was. - heel stopgezet worden. Ook kunnen de lden vrend'agavonden wanneer zij zin hebben altijd bij de fam. Van Doom terecht. Op vrijdag 7 jtulii word e,r een wandeling georganiseerd door de duinen in Haamstede. Na afloop ge zamenlijk koffiedrinken. Om 18.45 uur verzamelen op het parkeerter rein bij het R.T.M. station te Zierik zee. Vóór 5 juli opgeven bij mevr. Bal, tel'. 01110-3351 of mevr. Van Andel, el. 01110-3679. ZIERIKZEE Paardenmarkt Het komt niet vaak voor dat in Zierikzee de Paardenmarkt nog in mei gehouden wordt. Dit jaar is het echter zover. Morgen (woensdag) staat Zierikzee dit gebeuren te wach ten. De formule is zowel eenvoudig als ingewikkeld. Volgens oude voor schriften vindt de Paardenmarkt plaats op de woensdag voor de eerste donderdag in juni. Dat die woensdag vaak in de maand juni valt is dui delijk, maar het kan ook anders. En dat is in het verleden al vaker ge bleken. Botsing Op de onoverzichtelijke hoek Duin wegje-Kerkstraat reden vrijdagmor gen omstreeks 10.00 uur twee auto's op elkaar, waardoor materiële schade ontstond. De uit het Duinwegje ko mende L. K. uil Haamstede merkte te laat een over de Kerkstraat rich ting Burgh rijdende auto, bestuurd door L. d. B. uit Giessenburg waar door do botsing ontstond. Persoonlij ke ongelukken deden zich niet voor. KENESSE Diefstal mistlampen In do nacht van zaterdag op zon dag zijn van ccn in Renesse gepar keerd staande auto, eigendom van .1. B. uit Brouwershaven een stel mist lampen afgehaald en meegenomen. De politic is de daders zeer waar schijnlijk op het spoor. Zondagsschool-seizoen afgesloten Zaterdagmiddag 27 mei sloot zon dagsschool Mirjam tc Itencssc hel seizoen af met een gezellige middag voor de kinderen tot negen jaar. Een weck eerder had men dat inct ccn kampweckend in Haamstede reeds gedaan met de zondagsschoolkinde- ren vanaf negen jaar. Om twee uur kwamen de 34 kin deren. veelal begeleid door hun ouders, naar „Het Trefpunt". Daar werd een welkomstwoord gespro ken door mevrouw R. Vcrseput- Wandel. Zij dankte de moeders die zich bereid hadden verklaard pan nekoeken voor het feest te bakken en de ouders die zich beschikbaar hadden gesteld om met liun auto de kinderen te vervoeren. Spelletjes Nadat wat spelletjes waren ge daan en de kinderen waren getrak teerd op een koek ging het gezel schap vol goede moed naar buiten waar bereidwillige ouders al klaar stonden met hun auto om de kinde ren naar Scharendijke te brengen. Daar werd een bezoek gebracht aan Dclfirodam, waar de kinderen vol op genoten van de show. Om vier uur ging men terug naar Het Trefpunt waar na het genot van een glaasje limonade in opperbeste stemming spelletjes werden gedaan zoals bijv. Joepie, Joepie en Wc gaan naar Zandvoort. Tegen half vijf werd1 dcor een aantal moe ders de pannekoeken gebracht, zo dat om vijf uur het gezelschap heerlijk kon smikkelen van een pannekoekmaal. Er werd verder nog wat gezongen en om zes uur keerden de kinderen voldaan weer huiswaarts. Met deze zeer geslaagde middag zit het zondagsschoolseizoen er wer op. Tol september is het vakanie. YVESTENSCIIOUWEN Granaat Een stel Duitse toeristen uit Ober- hausen, vertoevende op hun vakan tiehuis te Ellemeet, vonden op het strand te Westenschouwen een gra naat. Het. projektiQl werd voorlopig geborgen en zal ten spoedigste dooi de M. O. D. worden opgehaald. SEROOSKERKE Diefstal Bij de Sehelphoek werd m het af gelopen weekend ten nadele van dc ,RijkswaleTstaatboot „Ursus" een portofoon en mobilifoon gestolen. SCHARENDIJKE Aanrijding Een voorgesorteerd .slaande auto, bestuurd door J. J. B. uil Bergam bacht die ccn inrit in wilde rijden aan de Rampweg, werd juist toen hij vertrok door ccn hem links passeren de automobilist M. R. H. F. uit Mid- delhurnis gegrepen. De auto van F- schampte door dc snelheid door en belandde in de sloot. Dc auto werd zwaar beschadigd, die van B. licht. Geen persoonlijk letsel. BROUWERSHAVEN Aanrijding Maandagmiddag omstreeks 12.10 uur ontstond een aanrijding op de kruising Delingsdijk/Zuidernieuw- landsweg tussen twee personenauto's. Een auto, bestuurd door J. d. R. uit Brouwershaven kwam vanaf de ZuidpjeuwMandsweg en stak de De- lingsdijk over. De bestuurder zag een auto, bestuurd door E. J. v. N. uit Lu nf eren te laat. Bij de botsing wer dén' beide voertuigen beschadigd. Wateroverlast Zondag 28 mei liep door een breuk in de toevoerbuis van de waterlei ding in de tuin van familie d, S„ de gelijkvloerse kamers onder water. Hier en daar stónd 15 centimeter. Personeel van de waterleiding maat schappij en de politie hielpen de fa milie in do Smalsfad voorlopig uit de zorgen, doch de waterschade is vrij groot. DRjEISCHDR Reisje bejaarden Vcilge week maakten de bejaar den van D re: schor het jaarlijkse uitstapje. Met een bus van de fit ma Van Oevere.n vertrek men lichting Schoonhoven. Na de koffiepauze werd de tocht voortgezet naar het hcotddtel van de reis Spakenburg In di'l fraaie dorp wachtte een gesd verzengde koffiemaaltijd. In de mid daguren werd een ïcndi'it gemaakt langs de Lcosdrechtséplassen. In Licenen aan de Vecht werd thee ge- dior, ken. Hieir.a zette de bus koers naa Harmeien, waar een'prima doner werd gebruikt. Tijdens de'terugreis sprak de pre sidente, mevrouw Van 'der Werf- Vane dankwoorden tot' chauffeur Huge vcor zijn goede begeleiding en toelichting. Verder dankte 'zij wij'k- verpleegser zuster Adriaanse vcor haar begeleiding deze dag. Mevrouw Slabbekocrn dankte voor dé gezel lige dag, d'ie zij met de bejaarden va.n Dreisch-cr had kunnen door brengen. Omstreeks kwart voor ne gen arriveerde het gezelschap weer op Dréisclior. NIEUWERKERK Geslaagd Dorpsgenote mejuffrouw Ria Kos ter, dochter van Kapper Cor, slaagde één dezer dagenvoor iiet examen schoonheidsspecialiste A en B. Me juffrouw Koster volgde de tweejari- ge opleiding aan een vakschool te Rotterdam. OOSTERLAND Ophalen van oud papier Op zaterdag 3 juni hoopt het comi té van de zending der Ger. Gemeen ten 'hier ter plaatse weer oud papier op te halen, ten- bate van het ge noemde zendingswerk. Om ongeveer négen uur gaat men van. start met tractor en wagen, en de ingezetenen worden beleefd verzocht-het oud pa pier zo mogelijk 'gebundeld aan straat of trottoir gereed te leggen, hetgeen een vlotte afvoer in de hand werkt. Bij voorbaat vriendelijk dank hier voor. Opbrengst busjeskollekte voor Mbuma-zending De opbrengst van de maandelijkse koilekte ten bate vam de Mbuma- zending, die in mei weer gehou den werd onder leiding van d'e heer D. I. van. de Velde, gékoMLekleerd dooi Annie en Elke Bakker, Ghjis van der Hulle, Riannc van der Maas, Tineke en Edie Meerman en- Jan.nle Se.npcorie, was in genoemde maand de som van f 217,25. Zeer hartelijk dan'k aan de gevers en geefsters, en niet minder aan de leiding en de jonge kcllektanten is wel op z'n plaats. Advertentie L. C. HART lijstaanvoerder voor de gemeente Middenschouwen DE VVD BIEDT HOUVAST Daarom: DOE MEE DENK MEE PRAAT MEE BESLIS MEE STEM 31 MEI VOOR H 1877 Dun Haag (geon posttegeli lel 070-614121 Met oog' op seizoen BROUWERSHAVEN, 29-5. Dat dc horeca te Brouwershaven zich mo menteel inspeelt op hel toeristensei zoen bewees restaurant Jacob Cats (eigenaar de heer J. Zoeter) mcf de opening' van een modern uitgeruste snackbar, gevestigd in de voormalige slijtcrijruimtc. Het restaurant, dal qua inventaris geheel is afgestemd op de water sport heeft met de naamgeving aan de snackbar „De Kombuis" ook hier weer een watersportelement in zich. De bar biedt een fraaie aanblik door wanden met oranje tegeltjes en een plavuizen vloer. Naast de ge bruikelijke apparatuur is er ccn mooie koelvitrine, waarin dc artike len overzichtelijk zijn geëtaleerd. Wanncerd eind juni het topseizoen begint zal er een breed assortiment aanwezig zijn. Het is ook mogelijk om de waren af te halen, zodat, wanneer men vermoeid van hel strand komt men vlug een maaltijd op tafel heeft. Als speciale openingsstunt heeft de heer Zoeter voor vrijdag a.s. voor dc kinderen van de kleuterschool en van dc beide lagere scholen een ar- dige verrassing bedacht. Tussen vier en zeven uur mogen al deze kinderen om een gratis zakje patat komen- OOSTERLAND, 26-5. Donderdag hebben dc leerlingen van dc openbare basisschool alhier, hoofd de heer P. T. Bolkenbaas, hun jaarlijkse schoolreis gemaakt. De klassen 1 en 2 zijn met hun onderwijzeres mevr. A. A. Tigche- laar, en hun onderwijzer de heer N. J. de Keijzer, bijgestaan door een viertal hulpkrachten, t.w. de dames mevr. Clerx-Hagc, mevr. Geelhoed-Quist, mevr. Van der Linde-Capelle en mevr. Streefkerk-van Bujjsen, naar het bekende sprookjespark „De Efleling" geweest met een bus van de firma Van Oevercn uit Zierikzee. Vanaf 10.00 uur tot 's middags half vier hebben de kinderen bij rede lijk keer in „sprookjesland" vertoefd. Ze speelden in de speeltuin, draaiden in de stoomcarroussel en staarden verdér haar het wondermooie dia ranja en niet 'te vergeten het fan tastische waterorgel. Na het eten dwaalden .de kinderen groepsgewijze rond door het wonderwoud en keken, al of niet met angstige blikken, rond in het spookhuis. IJs, limonade en veel snoep en nog andere heerlijk heden ontbraken uiteraard niet op deze fijne .uitgaansdag. De kinderen van de klassen 1 en 2 hebben ook ditjaar weer een bijzondere pret tige réis gehad. Naar Rotterdam De leerlingen van de klassen 3, 4 en 5 maaktén op dezelfde dag. onder leiding vUn de heer F. Schrijver en meester J. Uil, bijgestaan door de dames mevrouw E. Boogert-Dc La ter, mevrouw R. Beije-Plug, me vrouw M. Dorst-Van der Have. me- vjouw L. Ouwens-Moret en me vrouw J. dc Valk-Ista, een trip naai de havenstad Rotterdam. Om acht uur 's morgens vertrok men met een bus van dc firma Van Oevercn uit Zierikzee. en aangekomen in de Maasstad kwam eerst een rondvaart door de gigantische havens met een Spidoboot aan de beurt, gevolgd door een bezoek aan de beroemde Euro mast, dat een prachtig uitzicht over de havens en de stad Rotterdam op leverde. Einddoel was Blijdorp, met de onvex-getelijke speeltuin, waar de leerlingen intens hebben genoten. Hier werden ze getrakteerd op limo nade. Na een voorspoedige reis, waar- bij veel genoten werd en nog meer gezien van allerlei bezienswaardig heden. kwam men om ongeveer vijf uur 's middags weer op het dorp te rug. boordevol indrukken, opgedaan op deze mooie reis. De leerlingen van de zesde klas hebben hun uitstapje nog tc goed. Zij hopen nl. op maandag 12 juni a.s. te vertrekken naar de kampeerboer derij „De kleine Melanc" te Bergen op Zoom, om daar tot en met vrijdag 15 juni te vertoeven. Onder leiding van het schoolhoofd, de heer P. T Bolkenbaas, en de vakonderwijzeres mevrouw A. Hag'e-Hage, gaat men - als vanouds - weer per fiets van Oosterland naar Bergen op Zoom. Vertrek 's morgens plm. negen uur: terugkeer vrijdag d.a.v. om 17.30 uur. Gehoopt wordt op gunstig weer voor kinderen en leiding. Dan zal dit ongetwijfeld weereen prachtige tocht en logeerpartij worden op deze be kende kampeerboerderij. Advertentie ZIERIKZEE. Zaterdagmiddag voeg de de in Zierikzee lijstlozePSP zich in de schare politieke propa ganda verspreidende partijen. Op het Havenplein installeerden verte genwoordigers ran deze partij zich mei een bakfiets, geruid met ..ver- ridderordes. koekjes van eigen deeg en steekpenningen gewonnen konden worden. Men kon ..rechtse ballengooien op dc beeltenissen van Van Agt c» Wiegel en zich alternatieve koop sompolissen aanschaffen. Voor'v Wfts er een CDA-mand. waarvan dc laatste attraklie was er achter te komen welke de minst populaire partij in Zierikzee was. Uilslag: CDA aan kop met 31 procent, di- rekl gevolgd door VVD (30 procent). (Ref. Unie: 27 procent en PvdA: 12 procent). Op dc foto: De PSP-bnkficlf met op Pv

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 4