REFORMATORISCHE UNIE LIJST 4 Familie Oostwoud Wijdenes wil zeilend de wereld rond C. Hoek sprak te Bruinisse op F.N.V.-vergadering Bruse aangetaste woningen kwamen ter sprake op „Beter Wonen"-vergadering STREEKNÏEUWS Geslaagd concert in Zonnemaire harmonie „Nut en Uitspanning'' Eerst proefvaart om Groot-Brittannië 4 ZIERIKZEE, 25-5. De telefoon rinkelt onophoude lijk. „Allemaal mensen de zich ineens realiseren dat we een hele tijd weggaan", lacht Hanneke Oostwoud Wijdenes. Hoewel, helemaal zeker is het nog niet dat de wereldreis doorgaat. Hanneke en Erlend mei Charlotte aan hoard van de „Libra": „We heb ben alles wat we nodig hebben al aan boord gesleept". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) straat 2, tel. (01114)-2163C. Brou- wer-Kuyper, Zuidstraat 13 tel. (01114' 2129 en bij J. de Jonge, Zweedse- straat 14. NIEUWERKERK Schoolreisje Dinsdag maakten de leerlingen van de hoogste klassen van de Chr. School in Nieuwer kerk het school reisje. De tocht werd gemaakt met een bus van de firma Van Oeveren met aan het stuur chauffeur Van Vooizen, die de kinderen bijzonder veel wiist te vertellen' over alle be zienswaardigheden. De reis werd meegemaakt door het onderwijzend personeel en door enkele leden van de Oudericcmmissie. In Rotterdam werd met een boot van de ha vendiens „Spiido" een rondvaart gemaakt. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan „Maduro- dam". Een hoogtepunt van deze dag was uiteraard ook het verblijf in de speeltuin „Avi-fauna". Daarna werd rondgereden ain> Den Haag, waarbij het Vredespaleis en de regeringsge bouwen werden bekeken. Verder werd cOk een rit over de boulevard in SCheveningen gemaakt. Bij de ge denknaald van de aankomst van Koning Willem I in 1813 uit Engeland werd even stilgestaan. Omstreeks half acht arriveerde het gezelschap weer in Nieuwerkerk, hetgeen het einde betekende van een bijzonder fijne schoolreis. Uitbreiding telefooncentrale Op 31 mei a.s. zal de kapaciteit van de telefoon centrale Nieuwerkerk met 200 nummers worden uitgebreid. PTT is hierdoor in de gelegenheid' te voldoen aam de verzoeken, van ad- spirant abonnees. Op 31 mei of zo spoedig mogelijk daarna zul Jen de thans wachtende aanvragers werden geholpen aan een telefoonaansluiting Deitastraat opengebroken Wegens de aanleg van enorme af voerbuizen, is de Deltastraat van het kerkhof tot aan de Burgemeester Boumanstraat in het midden geheel opengebroken. Vandaar dat de Vier- bannenstraat-Stolpweg vanaf de Kerkring niet te bereiken is, dezer dagen. Er zal eerst een proefvaart van drie maanden worden gemaakt rond Groot-Brittannië. „Dat zyn moeilijke wateren. Moeilijker dan we bij onze reis om de wereld waarschijnlijk te gen kunnen komen. Daarom is die tocht erg geschikt om het allemaal uit te proberen". De familie Oostwoud Wijdenes uit Zierikzee vertrekt zaterdagmiddag per zeilschip „Libra" richting Groot Brittannië. Naar verwachting uitge wuifd door velen en met 't plan om, wanneer de proefvaart lukt, over een maand of drie de reis om de we reld te beginnen .Een tocht louter voor het plezier, die toch gauw zo'n jaar of drie in beslag zal nemen. De heer T. en mevrouw G. Oostwoud gaan samen met dochter Hanneke (21), vriend Erlend (27) en dochtertje Charlotte (2). Zoon Wijnant (20) gaat bij wijze van vakantie drie weken mee naar Groot-Brittannië, maar zal niet aan de wereldreis mee doen. Schaar De „Libra" een Fortuna 46, die werd gebouwd door De Vries-Lenz ligt nu nog in de Zierikzeese haven. Het is een flinke tweemaster die pre cies. ruimte biedt voor alle opvaren den, al lijkt het zo te zien wat drin gen. Intussen is alle fourage al aan boord gebracht. „Zo min mogelijk blikvoedsel", vertelt Hanneke, „wel veel peulvruchten, gedroogde groen te, zuidvruchten, meel van de mole naar uit Haamstede, noten enz." Tegen eventuele verveling zijn er stapels boeken en voor noodgevallen een komplete medicijnkist, reddings vlotten, radar noodseintoestellen, noodrantsoenen en ga zo maar door. Er is zelfs een fiets aan boord om snel boodschappen aan de wal te kunnen gaan doen. En een naaima chine om de zeilen te kunnen repare ren. Niet te vergeten ook een schaar: aangeboden door de Zierikzeese kap per Wout Lokker, die de familie heeft geleerd zelf de haren in model te houden. Vastere vormen Het lijkt de vervulling van een le venswens zo'n reis, maar dat is het niet helemaal. Het plan is nog maar een jaar oud en werd geboren, nadat de familie Oostwoud besloot de cam ping die zij tot dan toe in Sirjans- land hadden, te gaan verkopen. Het plan bleek toen realiseerbaar en nam gaande weg vastere vormen aan. De dochter voelde er ook wel wat voor, evenals haar vriend, ze maakten sa men een tocht van drie maanden in Noorwegen om elkaar beter te leren kennen en besloten mee te gaan. Of de wereldreis doorgaat zal af hangen van de kapitein, de heer Oostwoud, die zijn beslissing pas over enkele maanden wil nemen. Valt die positief uit, dan blijven Hanneke en Erlend in Bretagne, waar de boot wordt afgemeerd en gaan de heer en mevrouw Oostwoud naar Zierikzee om nog wat dingen te Verschil vroeger en nu BRUINISSE, 22-5. Het veertigjarig jubileum van de F.N.V.-Bouwbond werd op feestelijke wijze gevierd in hotel „Storm" te Bruinisse. Leden van de plaatselijke afdeling, met hun echtgenotes, werden door de voorzitter, de heer I. Schults, hartelijk welkom geheten. De heer C. Hoek uit Goes, voor heen woonachtig te Bruinisse, is des tijds de initiatiefnemer geweest voor de oprichting van deze plaatselijke afdeling. Voor deze feestelijke gele genheid was hij naar Bruinisse ge komen en haalde verschillende her inneringen op die geleid hebben tot de oprichting. De heer Hoek zei dat de samenleving heel anders gewor den is, maar dat hij niet graag terug zou willen naar veertig jaar geleden. Hij zei verder verrast te zijn dat hij nog enkele van de mede-oprichters op deze bijeenkomst mocht ontmoe ten. Dat waren o.a. de heren Kos- tense en C. Hoogerwerf. Sociale zekerheid Vervolgens werd het woord ge voerd door de heer R. de Vries uit Goes, die sprak over het verleden, heden en toekomst van de vakbe weging. „Met de oprichting van de vakbeweging is er voor het arbei dersgezin een stukje sociale zeker heid verworven. En dit is dank zij de pioniers uit het verleden bereikt. Vroeger kreeg de arbeider een scha mel loontje voor onmenselijk lange werktijden. Verder waren er geen sociale voorzieningen en geen va kanties". De opdracht voor de jon geren noemde de heer De Vries het geen de pioniers hebben opgebouwd; dit mag zo maar niet aan de kant geschoven worden. Namens, de plaatselijke raad van het N.V.V. sprak de heer A. Bal ge lukwensen uit en hoopte verder in de toekomst op dezelfde prettige sa menwerking. De bijeenkomst werd verder bijgewoond door een afge vaardigde van de F.N.V. uit de re gio. Met het uit Bruinisse afkomstige trio „Melodia's" werd deze bijeen komst met een gezellig samenzijn besloten. Trainer benoemd De s.v. „D.F.S." heeft als trainer voor de senior-elftallen de heer J. Goud uit Nieuwerkerk aangetrokken. Hij heeft een één-jarig kontrakt ge tekend. ZONNEMAIRE Honderd perzen gestolen In de nacht van dinsdag op woens dag werd ingebroken bij Meubelluns Paauwe, dat volgende week na een imgrijpen.de verbouwing zal worden heropend De daders verschaften zich toegang door de voordeur te forceren. Zij maakten ongeveer hon derd Perzische tapijten ter waarde van. f 200.000,- buit. Van de daders ontbreekt elk spoor. De technische dishri'krts recherche stelt in samen werking met de regionale recherche een riader onderzoek in. OUWERKERK Wandeltocht S.V.O.W.K. Zaterdag 3 juni organiseert S.V.O. W.K. de jaarlijkse wandeltocht over de afstamden 8 en 15 km. De tocht voert langs en door het fraaie na tuurgebied rend Ouwerkerk. Start en aankomst vinden plaats bij het Dorpshuis. Ieder wordt verzocht vijf tien minuten voor aanvang van de tocht aanwezig te zijn. Voor tijd zie agenda. Belangstellenden kunnen zich op geven bijJ. C. Bakker, Enschcdese- BRUINISSE, 23-5. In een dinsdagavond gehouden vergadering van de Bouwvereniging Beter Wonen, in het Ned. Herv. Ver.gebouw te Bruinisse kon ing. Pli. II. van Doorne, direkteur van „Beter Wonen" naast een aantal bewoners van de Prinses Irenestraat en de Bcatrixstraat, een aantal andere belangstellenden welkom heten zoals de beide wethouders, het bestuur van de Belangenvereniging Plan Oost, de beide afgevaardigden van de V.A.C. de dames Littooy en Meeuwsen, de nieuwe opbouwwerker de heer Doeswijk en anderen. Doel van de bijeenkomst was het bespreken van de resultaten van de bouwtechnische staat en het bodem onderzoek van de woningen in Bca trixstraat en Irenestraat, de moge lijkheden om betere huisvesting te verkrijgen en de inspraakmogelijk heden van de bewoners ter zake. Vernieuwbouw Ing. Van Doorne onthulde, dat de rapporten over de staat van de fundamenten van de woningen, als mede de grondsamenstelling, zoda nig waren, dat Beter Wonen meent dat het alleszins verantwoord is, niet over te gaan tot renovatie van de woningen, (wat neer zou komen op plm. f 65.000,per woning) maar dat men beter over kan gaan tot vernieuwbouw (afbraak en nieuwbouw), waarbij door een an dere situering nog enkele woningen meer zouden kunnen worden ge bouwd, terwijl men de buurt ook een wat beter aanzien zou kunnen geven. Architectenbureau Jobse uit Middelburg, dat het onderzoek naar de fundamenten verrichtte zou daarvoor op korte termijn een plan kunnen overleggen. Huren De aanwezigen bleken daarvoor over het algemeen weinig te voe len. De vrees bestaat, dat men daar door een veelvoud van de tegen woordige huur zou moeten gaan be talen, terwijl men twijfels uitte over de juistheid van het rapport. Inzage daarvan werd toegezegd. De belangenvereniging Plan Oost, c.q. de aanwezigen voelden veel meer voor: a. het herstellen van achter stallig onderhoud, gepaard met eventueel een bescheiden renovatie. Uit de aanwezigen werd een be wonerskommissie van vier leden sa mengesteld, n.I. de heren L, van der Have en M. Krello en de dames Wil- lemse-Zorge, en J. Scheermeijer- Schot. Een vijfde lid zal worden aan getrokken uit de niet ter vergadering aanwezige bewoners. Ing. Van Doorne had lovende woorden voor de bewoners van Pr. Wilhelminalaan en Pr. Marijke- straat, verschillende kritische vra gen werden beantwoord. Uit deze beantwoording bleek dat een gedeelte van de zgn. oude nieuw bouw niet de gebreken vertonen, die de woningen in Wilhelminalaan en gedeelten van Irenestraat en Bea- trixstraat vertonen, zodat hier met renovatie kan worden volstaan. regelen, onder meer de verhuur van hun huis. Plezier In dit jaar nog in september ongeveer begint dan de we reldreis, die allereerst naar Spanje zal voeren, vervolgens naar de Ca- narische eilanden ,Bax-bados en West Indië. „En dan zien we wel verder", lacht mevrouw Oostwoud, die zelf altijd al gezeild heeft en haar sporen op het gebied van de zeilsport wel heeft verdiend. „Het wordt voor ons geen presta tietocht. We doen het louter voor ons plezier, al hopen we zo nu en dan aan de wal nog wel iets 'te kun nen verdienen. We zoeken daarom qok geen landen op waar moeilijkhe den zijn". HAAMSTEDE Gasboei weggehaald De nu al enige maanden op het strand bij het Verklikkerpad liggen de gasboei, afkomstig uit de Room pot en tijdens een hevige storm los geslagen en weggedreven, is woens dagmorgen weggehaald. Het aanne mersbedrijf Van Dongen, uit Haam stede heeft de boei met een zware takelwagen op een vrachtauto gezet en via de overgang Oude Hoeve te Burgsluis gebracht. Daar zal het ge vaarte een dezer dagen door een tonnenlegger worden opgehaald. BURGII Disco-avond Zaterdag 27 mei, zal in de grote zaal van „Ons Dorpshuis" een disco avond gehouden worden. Zoals be kend worden deze avonden in sa menwerking met de verenigingsraad georganiseerd. Gezien het succes van de onlangs gehouden disco-avon den, zal het zeker niet aan toeloop mankeren. OOSTERLAND Concert Akkordeonorkest Donderdag 1 juni geeft het Ak kordeonorkest van de Zeeuwse Mu ziekschool onder leiding van de heer G. Blom een concert in het dorps huis „Oosterhof". - 1 -| Op 'hef programma staan' werken van onder meer R Bui, C. J. Wjro- mer, J. S. Bach, Fr. Reinl, A. Götz en L. Brauin. Van de komponist Hu- go Hermann wordt een modern stuk uitgevoerd', dat in 1936 werd gekom- poneerd ter gelegenheid van de Olympische Spelen in Berlijn. Dit akkordeonorkest werd samen gesteld door de heer G. Bl'om uit zijn leerlingen van de Zeeuwse Mu ziekschool. Zodra enkele jaren les is genoten, kunnen de leerlingen aan h©t orkest deelnemen. Uit de pro- grammakeuze blijkt dat serieuze mu ziek wordt beoefend. Zowel leraar als leerlingen willen daarmee trach ten 'het akkordeon ui,t de sfeer van het „sch'ippersklavier" te halen. Daarom wordt ook graag iedere ge legenheid' aangegrepen zich in het openbaar te laten horen. Reis bejaardensociëteit De Oosterlandse bejaarden-so- ciëteiitsbezoekrs en bezoeksters maakten op dinsdag 23 mei hun jaarlijkse reis onder leiding van mevr. E. J. Poelman-van Leeuwen. Met negenenveertig deelnemers vertrok een bus van Fa. van Oeve ren uitZierikzee, om kwart over acht 's morgens via de Grevelin- geridam over Willemstad naar Ze- venbergserhoeye, .Aldaar werd kof fie gedronken. Langs, de mooier vennen in het Brabantse Oosfenhcut reed men via. Loon op Zand naar Oisterwijk, waar een koffiemaaltijd genoten werd. Zeer onder de indruk van het fraaie natuurlandschap kwam men in Grcot-Speik waar thee gedron ken werd. Hierna ging het weer verder naar Hilvarenbeek en Baar- le-Nassau waardoor men dicht bij de Belgische grens gekomen was. Over Ulvenhout werd naar Rijs- bergen getoerd, waar een heerlijk ZONNEMAIRE, 20-5. De harmo nievereniging „Nut en Uitspanning" in Zonnemaire heeft zaterdagavond onder leiding van dirigent E. A. de Looff een uitstekend concert gege ven. Op het programma stonden onder meer de ouverture Elvira van J. Werkman, de Sinfonie Concertante van G. Boedijn, The Beatles in Con cert van Lennon en McCartney en 't Spaanse karakterstuk El Paso Gitano van Cees Vlak. Tussen deze nummers door werden nog enkele pittige mar sen ten gehore gebracht, zoals de Marche Victorieuse van H. L. Blan kenburg, The Ambassador van Ton Kotter, de concertmars Olimpica van Giovanni en erg toepasselijk werd besloten met de mars Happy End van Albert Kappert. Kille avond Jammer was alleen, dat het een kille avond was en dat daardoor de publieke belangstelling wat onder de maat bleef. Het concert op zichzelf was echter hartverwarmend. Na de slotmars kreeg de harmonievereni ging van de toehoorders dan ook een klaterend applaus. d'iiner stond te wachten in het café- restaurant „Napoleon". Na dit ge zellig diner vertrok men omstreeks acht uur weer naar huis over Bre da, Moerdijk en Hellegatsplein, om ongeveer half tien weer op het derp te arriveren. Namens de bejaarden sprak Toon Krabbe een dankwoord tot de leid ster, etc. voor 'het vele genotene cp deze fijne trip. De leidster mevr. Poelman dankte op haar beurt weer chauffeur P. Manni voor zijn goed verzorgde reis, en vooral voor zijn uitleg tijdens de i-eis. Nederlandse Rode Kruis kollekte In de week van 29 mei t'm 3 juni zal ook hier ter plaatse weer gekol- lekteerd worden ten bate van het Nederlandse Rode Kruis. Hiervoor zullen dezer dagen weer de gebrui kelijke envelopjes worden rondge bracht'langs de buizen. Het omvang rijke werk 'van het Nederlandse Ro de Kruis is alom bekend, waardoor aanbeveling voor dit doel overbodig geacht kan worden. BRUINISSE Bejaardenreis De Bruse bejaarden hebben deze week onder leiding van mevr. V. d. Linde een gezellig uitje gemaakt. Met een bus van Fa. van Oeveren uit Zierikzee vertrok het gezelschap van achtenveertig personen richting Zijpe. Na een rit door het Theo'se landschap werd in Bergen op Zcom voor een konsumptie gestopt. Via het Zuid-Bevelandse landschap be zocht de groep een ontspannings centrum, waar de bejaarden geno ten van oude ambachten en huiska mers. Om engeveer zes uur was de thuiskomst in 'hetei „Storm" te Bruinisse, waar een goed verzorgde maaltijd werd gebruikt. Bij het af scheid om negen uur werden dank woorden gesproken tot iedereen die had meegeholpen om de reis te la ten slagen. Op sportpark Bannink was het deze week druk. De Plantsoenendienst trok maandag en dinsdag met groot materieel" naar de velden om ze een grote beurt ie geven. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 4