Chocolade melk Rode Kruis-voorzitter reikt drie bijzondere oorkonden uit naaste toekomst nieuw klubgebouw Sportveldenkomplex krijgt in Lijst 2Wes terse houwen Huwelijk Engelse prinses Margaret werd ontbonden Ministers Vance en Gromyko stellen ontwapeningskonferentie in de schaduw Water teistert z.w.-Duitsland Britse vorstin in Berlijn DE ZIERIKZEESCHE COURANT Tijdens kolonne-avond Gezin spoorloos Plan te Nieuwerkerk ZIERIKZEESCH NIEUWSBODE8® REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50'cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W. Donderdag 25 mei 1078 134ste jaargang Nr. 22307 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) in dit nummer: Burghse predikante haalt haar dokloraal Advertentie magere, fles 1000 gram nu Advertentie MAASTRICHT. 24-6. Heel de dag heeft de Maastrichtse gemeentepoli tie woensdag een spoor proberen te vinden van een al meer dan drie da gen vermist gezin, bestaande uit de 39-jarige A. Janssen, zijn acht jaar jongere vrouw en 6-jarig zoontje. Het drietal is zondagmiddag rond drie uur voor het laatst gezien, va rend in een rubberboot met buiten boordmotor op de Maas, nabij het stadscentrum van Maastricht. Langs de oever van de rivier heeft de politie alleen de auto van de heer Janssen aangetroffen. Gevreesd wordt dat het gezin een ongeluk is overkomen. VRIJHEID VAN ONDERWIJS Vrijheid van meningsuiting. Ook in het onderwijs. Maar tegelijkertijd: respect hebben voor de mening van anderen. Vrijheid van onderwijs, zonder indoctrinatie. Daarvoor vecht de VVD ook in de gemeenteraad. De WD, vast en zeker als vrijheid van onderwijs u lief is No. 1 M. I. KRIJNSE LOCKER ZIERIKZEE, 24-5. De voorzitter van het Rode Kruis, afdeling Zierikzee, de heer L. J. Korstanje, had woens dag tijdens de kolonne-avond in de Chr. Mavoscliool, een prettige taak te vervullen: het uitreiken van drie bijzondere Rode Kruis-oorkonden. Mevrouw P. H. Stuik-In den Bosch ontving de oorkonde en de Rode Kruis speld wegens twintig jaar trouwe dienst als helpster 3e klas van de kolonne. De dames M. N. Kuyper- Vijverberg en A. Timmerman-Van Amcrongen ontvingen de oorkonde en een medaille wegens tien jaar trouwe dienst. Na de pauze gaf de kolonneleidster ster mevrouw Kuyper een overzicht van het lesrooster 78/79. Dit ziet er als volgt uit: Op maandagavond EHBO-kursus, dinsdagavond: herha- lingslessen EHBO, woensdagavond: herhalingslessen 2e en 3e klas help ster en donderdagavond: EHBR-kur- sus. hun wederhelften tegen betaling van f 20,per persoon deze manifestatie bijwonen. Er zal een speciale bus voor deze reis worden ingezet. Tot slot wees zij erop dat op 6 ju ni de telling plaatsvindt van de vol gende week te houden Rode Kruis- kollekte. Broeder N. ten Wolde sprak namens het Zweedse Rode Kj-uis Ziekenhuis dank uit voor het door de afdeling geschonken schoolbord voor de kinderwachtkamer bij de opening van de nieuwe polikliniek. Verder wees hij erop dat de bloeddonors rustig op een oproep kunnen wach ten. „Als er wat te tappen valt, kloppen we bij u aan, maar het is nu eenmaal zo dat we de ene periode minder bloed nodig hebben dan de andere", aldus broeder Ten Wolde. ZIERIKZEE, 23-5. Ook al was het weer niet wat er varf verwacht werd, toch was het schoolfeest van de r.k. Willibrordusschool een dave rend sukses. Hoogtepunt van het hele gebeuren speelde zich af in de beschutting van de bossen in Ouwer- kerk, waarheen de jeugd met on derwijzend personeel en veel ouders trok na een oriéntatietocht door de stad. In Ouwerkerk werd gepick nickt, waarna iedereen zich enthou siast stortte op de veertien spelen die door de onderwijzers en onder wijzeressen waren uitgezet. Tot groot vermaak van de jeugd, waag de het onderwijzend personeel zich ook aan de spelen, waarna per bus en per fiets rond zes uur de te rugtocht naar Zierikzee werd ge maakt. Daar stond op de speelplaats een ijskokarretje klaar en in de ge meenschapsruimte een dineertje. Een bonte avond met toneelstuk jes, immitaties, dans en zang door de leerlingen zelf verzorgd, vormde het slot van deze feestdag. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Een arts behoeft geen romans te lezen; hij beleeft ze. K. F. H. Marx In zijn openingswoord vestigde de heer Korstanje even bijzondere aan dacht op de staf van de Rode Kruis- kolonne, die alle aktiviteiten zo ge ruisloos leidt. Hij dankte deze men sen namens het afdelingsbestuur voor hun inzet. Verder stond de voorzitter uitgebreid stil bij het le vensverhaal van Henry Dunant, die honderdvijftig jaar geleden werd ge boren en als eerste de Rode Kruis gedachte naar voren heeft gebracht. Vele aktiviteiten Een bijzonder woord van welkom sprak de heer Korstanje tot de heer A. Bennist, konsulent bij het provin ciaal kommando. In het jaarverslag, dat werd opge steld door mevrouw P. W. J. Alof- sen-Hillebrand, kwamen de vele ko- lonne-aktiviteiten aan de orde. De kolonne telt thans 73 dames- en 17 herenleden. In het afgelopen seizoen werd weer de traditionele bloedplas- ma-avond gehouden, een aantal le den kwam elfmaal bijeen voor het bespreken van interne problemen, 24 mensen deden EHBO-examen en 11 personen namen deel aan het EHBR- examen. Aan de spoedkursus voor ambulancepersoneel namen 15 men sen deel. Op 20 juni aanstaande zal het examen hiervoor worden gehou den. Met de afdelingen Westhoek en Bruinisse werd een bijeenkomst ge houden over de oprichting van een distriktskolonne. De heer J. Kloet is inmiddels aangesteld als koördinator voor deze distriktskolonne, waarvoor de definitieve beslissing uit Middel burg moet komen. Vervolgens was het de beurt aan mevrouw A. Flikweert-Bolijn voor het .overzicht van het financieel ver slag, dat sloot met een batig saldo van f 1.258,63. Als nieuw lid van de kaskommissie werd benoemd de heer L. Noordijk. Diploma-uitreiking Aan kolonne-kommandant de heer A. W. v. Geer was de eer de diplo ma's uit te reiken aan de geslaagden van de kursussen EHBO, 2e en 3e klas helper/helpster. Dokter Van Geer dankte alle deelnemers voor hun inzet en feliciteerde hen met de behaalde resultaten. Ter kompensa- tie van het feit dat - wegens admi nistratieve besognes de diploma's voor de 2e en 3e klas helper/helpster nog niet aanwezig waren, kregen de geslaagden een fraaie roos aangebo den. Na de diploma-uitreiking sprak de heer Van Geer de hoop uit dat de leden nu niet op hun lauweren gaan rusten, maar hun theorie zullen bij houden. Verder wees mevrouw Kuyper op de grote Rode Kruis-manifestatie op 14 oktober aanstaande in het Ahoy- sportpaleis in Rotterdam. Alle ko- lonneleden mogen met (of zonder) Hartmassage Tenslotte vertelde hij dat men door toedoen van een goede gever in het bezit was gekomen van een elektronische oefenpop, waarop hart massage beoefend kan worden. In middels zijn tien kolonnemensen op geleid om met deze pop les te geven. Vanaf maandag 5 juni wordt gele genheid gegeven vier avonden in de week te komen oefenen met deze pop in het Rode Kruisgebouw in de Pa ternosterstraat. Na het huishoudelijk gedeelte van deze kolonne-bij eenkomst werd de avond voortgezet met een gezellig bingaspel onder leiding van de bcr,m L. Noordijk, J. Kloet en W. Barczuk. NEW YORK, 24-5. De ministers Vance en Gromyko, eigenlek in New Unie. Dit heeft het dinsdag begon nen ontwapeningsoverlegi, in het ka der van de Verenigde Naties,, dat vijf weken zou gaan duren, tot dusverre in belangrijke mate overschaduwd. NIEUWERKERK, 24-5. Enkele leden van de Sport- kombiuatie Nieuwerkerk hebben een begin gemaakt met de grondwerkzaamheden voor een nieuw te bou wen klubgebouw op bet sport vel denkompl ex aan de Burgemeester van Eetenstraat. Het gebouw zal, na voltooiing, be staan uit een partcrregedeelte en een verdieping. Het grondoppervlak bedraagt 14,50 m x 12,25 m. Op de begane grond zijn geprojekteerd vier kleedruimtes met toilet en wasgelegenheid, scheids- rechtersruimte, garderobe en ber ging. Terwijl op de verdieping een kantine met open keuken, bestuurs kamer, berging en toiletten voor pu bliek zullen komen. Voor de verwarming wordt ge bruik gemaakt van hete lucht. Daar de gemeente alleen de allernoodza kelijkste ruimten financiert, is voor het aanvullend gedeelte, aangewezen op zelfwerkzaamheid der leden. Een regeling hiertoe is getroffen met de aannemer. Gebfs. Radewalt en de sportvereniging. Architektuur en di- rektie zijn in handen van de Dienst Gemeentewerken van Duiveland. STUTTGART/MUENCHEN 42-5. A an de zond vloedachtige regenval boven Zuidwest-Duitsland is ook nog geen einde gekomen. In delen van Baden-Wuerttemberg en in Bei eren spreekt men van de ergste wa tersnood van deze eeuw. In Baden Wuerttem berg moesten verscheidene honderden mensen uit hun ondergelopen woningen worden geëvacueerd. Het water in de stra ten staat soms to anderhalve meter hoog. De waterstanden van de Rijn en de Murg zijn nog maar enkele cen timeters beneden de gevaren gr-ens en de Neckar-Pegel bij Plochdngen staat met 5,78 meter al 78 centimeter boven het ramppeil. York voor de speciale zitting over ontwapening van de Verenigde Na ties zullen nog vandaag (donderdag) in de VN met elkaar spreken. LONDEN, 24-5. Het fouweleijk tus sen prinses Margaret en lord Snow- dr n is woensdag voor een rechtbank in Londen ontbonden. Aangezien geen van de twee partijen bezwaar maakte had de rechter rniet meer dan 1 minuut en. 53 seceonden nodig om de ontbinding rechtsgeldig fe maken. Het huwelijk tussen de 47-jarige zuster van koningin Elizabeth en lord Snowdon, 48 jaar werd 18 jiaar geleden met pracht en praal dn West- minster Abbey gesloten. Het paar Leefde al twee jaar vriendschappelijk gescheiden. Lord Snowdon heeft be sloten voortaan weer als Anthony Armstrong Jones door het leven te gaan. Advertentie BERLIJN, 24-5. De gedeelde stad Berlijn is volgens koningin Elizabeth II van Engeland „een toetssteen voor de vreedzame bedoelingen van an deren". Zij zei dit woensdag in West-Ber- lijn voor een publiek van tiendui zenden in de enige openbare rede tijdens haar bezoek aan West-Duits- land. De koningin zag Berlijn als een „barometer voor de internationale politiek". Bondskanselier Schmidt van West- Duitsland die de Engelse vorstin op haar bezoek aan West-Beriijn verge zelde, noemde dit bezoek een teken van de diepe verbondenheid van Groot-Brittannië met Berlijn. „Groot- Brittannië en het Duitse volk pro beren beide de vrijheid en de demo cratie te verzekeren" aldus Schmidt. Dit ter voorbereiding van een ont moeting die de Russische minister van buitenlandse zaken zaterdag zou hebben met president Carter, als vol gende stap in een proces dat zou moe ten leiden tot een nieuw, tweede zo genaamd Salt-akkoord ter beperking van de strategische bewapening met raketten en bommenwerpers. De ontmoeting van Vance met zijn Russische ambtgenoot werd woens dag laat op het laatste ogenblik ge regeld en betekent een voortzetting van het bilaterale overleg over af remming van de bewapeningswed loop tussen de V.S. en de Sowjet- f

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1