REFORMATORISCHE UNIE LIJST 4 W oningbouw vereniging „Beter Wonen" bouwt huizen in Serooskerke en Noordwelle STREEKNIEUWS Laagste klassen christelijke nationale school Kerkwerve op kampreis Nieuwe vergaderzaal Jehova's Getuigen Zierikzee Gemeentesubsidie van Westerschouwen Drie doden in het verkeer ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 22 mei 1978 Nr. 22305 3 Het spreekuur woonruimte, dat voor woningen van „Beter Wonen" in Westerschouwen iedere tweede don derdag van de maand 's-avonds van zeven tot acht uur in het gemeente huis te Haamstede wordt gehouden, biedt daartoe ook de mogelijkheid. SEROOSKERKE. Een beeld van de eerste paalslaanderij te Serooskerke. het begin van een bouwoperatie van een kleinschalig dorpskarakter". (Foto:. Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEE, 19-5. Vrijdagmiddag is begonnen met het heiwerk voor acht eensgezinswoningen in Serooskerke. De woningen worden gebouwd door B.V. Aannemings bedrijf Den Har tog te 's-Gravendeel, in opdracht van de Woningbouwvereniging „Beter Wonen" te Zierik- zee. Architektenbiireau Leo de Jonge c.s. te Rotterdam maakte een ontwerp dat is afgestemd op het kleinscha lige dorpskarakter Wonningwetbouw in kleine aantal len die naar aard en vorm is aange past aan het karakter van het dorp is duur en resulteert binnen de hui dige subsidieregelingen op hoge aanvangshuren. Volgens de nota lan delijke gebieden is de regering voor nemens dit soort bouw mogelijk te maken. Voor 45 jaar ADVERTENTIE. Werkelijk mooi en zeer goedkoop is ons nieuwe col lectie heeren- en jongenspetten reeds voor 35 cent een zeer aardige pet. NOORDCOUWE. Door het be stuur van de polder Dreischor werd in de herberg Van Aarnoudse in het openbaar verpacht het grasgewas aan de Noordzeedijk om te maaien. Geveild in 7 perceelen, bracht dit in zijn geheel op f 211, De naëtting werd verhuurd den geheele dijk voor de som van 42. HAAMSTEDE. Bij den hoek aan den ingang der Weststraat is thans een verkeersspiegel geplaatst, ter wijl op de daarbij samenkomende straten bteede pijlen in allumi- niumvcrf zijn aangebracht om de ver keersrichting aan te geven DREISCHOR. In de Ned. Herv. kerk zijn alhier in het openbaar verkocht 25 vrouwenplaatsen welke opbrachten een prijs varieerende van 50 cent tot f 15,per plaats. Enkele mannenplaatsen werden niet verkocht, daarvoor was blijkbaar geen liefhebberij. HAAMSTEDE. Maandag en dins dag jl. werd door de afdeeling Wes telijk Schouwen der algemeene ver- ceniging voor bloembollencultuur in de zaal van het hotel Bom de twee de tentoonstelling van bolbloemen gehouden. OUWERWERK. Zondagmiddag strandde een Engelsch jacht op de gronden nabij de Noordbout. De Dorus Rijkers" van Wemeldinge, die het ongeval al spoedig had zien aankomen was al uitgevaren, voor het jacht vast zat. Het heeft het vaartuig des nachts bij hoog water van de bank gesleept. Met het doel huren te bereiken die voor de eigen bevolking betaalbaar blijven, heeft „Beter Wonen" aan de minister een extra subsidie in de stichtingskosten gevraagd, ter grootte van de extra bouwkosten. Omdat de minister hierin niet heeft toegestemd, heeft de gemeente Westerschouwen besloten zelf een bijdrage te verle nen, om het gevolg van de extra bouwkosten op de huur teniet te doen. Wanneer gedeputeerde staten hier mede instemmen en dit besluit goed keuren wordt de aanvangshuur ca. f 420,in plaats van ca. f 460, Vooruitlopend op deze beslissing is met de bouw gestart, omdat wachten ook tot hogere kosten leidt. Aansluitend op de acht woningen te Serooskerke worden vier eenge zinswoningen te Noordwelle gebouwd die tegelijkertijd werden voorbereid. Lange tijd zijn in deze kernen geen huurwoningen gebouwd. Mede daar door hebben vele woningzoekenden, die eigenlük graag in deze kernen zouden willen blijven wonen, of te rugkeren, zich voor woningen in an dere gemeenten opgegeven. „Beter Wonen" hoopt dat deze woningzoe kenden de nu geboden kans zullen aangrijpen door hun inschrijving tc laten herzien. De meidagen van het Rode Kruis Vakantiehuizen voor chronisch zieken en invaliden en dc vaart van het hospitaalschip J. Hcnri Dunant. met van februari tot november 74 patiënten aan boord: twee aktivitci- ten van dc vele die het Rode Kruis, jaar in jaar uit ontplooit. Of het nu oorlog of vrede is, het Rode Kruis blijft funktioncrcn. Het grootste aandeel in die akti- viteiten hebben de vrijwilligers, die telkens weer bereid zijn uren, dagen of weken op te offeren voor de ver zorging van medemensen die in moeilijke omstandigheden verkeren. Die vrijwillige hulpverlening is on betaalbaar, figuurlijk zowel als letterlijk. Want als alle vrijwillige vrouw- en man-uren in rekening zouden moeten worden gebracht zou daarmee een bedrag van meer dan f 100 miljoen gemoeid zijn. Maar gelukkig is het Rode Kruis een vrijwilligers-organisatie en is dat niet nodig. Toch heeft het Rode Kruis natuurlijk wel veel geld no dig: voor alle hulpgoederen, voor al het materieel dat nodig is om snel hulp te kunnen brengen, voor een goede organisatie, voor tal van voorzieningen ten behoeve van de hulp aan de slachtoffers, zieken en gehandicapten. Op pad Om dat geld in te zamelen gaat het Rode Kruis van 22 mei tot en met 3 juni op pad. Met giftenzak- jesbussen of de gewone kollekte- bus, met intekenlijsten of kwitan tieboekjes. Op vele manieren kan men zijn bijdi*agen geven, ter wille van talloze vormen van hulpverle ning, waarvoor in nog steeds toene mende mate een beroep op het Rode Kruis wordt gedaan. Daarom doet het Rode Kruis in deze meidagen een beroep op u. ZIERIKZEE Vergadering waterschap Op de agenda van het waterschap Schouwen-Duiveland, dat op dinsdag 13 juni vergadert, staat onder meel de beëdiging en installatie van de herbenoemde hoofdingelanden A. J. G. Doeleman, M. K. Krepel en J. D.-: de Kam, de nieuw benoemde hoofd ingelanden J. v. d. Slikke en L. J. Klompe. Aan de orde komen verder de gebruikelijke lijst met ingekomen stukken en de mededelingen over bestekken, peilingen, deltawerken, verontreinigingsheffing, personeel en het streekarchivariaat. Het bestuur komt tenslotte met een voorstel- tot het uitgeven in erfpacht van de per celen in Brouwershaven aan de heer G. Flikweert jr. te Zonnemaire, met voorstellen voor een begratingswijzi-, ging en de voorlopige yaststetling van de rekening over het dienstjaar 1977. Open dag Zuidhoek Het werkvoorzieningsschap De Zuidhoek in Zierikzee zal ook dit jaar weer belangstellenden de gele genheid geven om kennis te nemen van de groei en ontwikkelingen in de bedrijven aan de Havenstraat 1 in Zierikzee. Dat gebeurt op zaterdag 3 juni tij dens een „open huis" in de morgen uren. De medewerkers van De Zuid hoek zullen op die dag aan het werk zijn, zodat alles in vol bedrijf beke ken kan worden. Opening Passage Burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee zal op woensdag 31 mei om tien uur 's morgens de win kelpassage „Concordia" officieel ope nen. Fiaktieveigadering V.V.D. Op maandag 29 mei wordt in het Huis van Nassau een (openbare) fraktievergadering gehouden van de VVD. Aanrijding Zondagmorgen om 8,15 uur ont stond een aanrijding op de hoek Nieuwe Haven-Karsteil. P. M. v. d. O. uit Ouwerkerk kwam aanrijden vanaf de Nieuwe Haven en zag W. B. te Nieuwerkerk te laat. Hierdoor ontstond een botsing, die lichte ma teriële schade veroorzaakte. RENESSE Inbraak bij strandtent In de nacht van vrijdag op zater dag is uit dc strandtent van J. A. M., aan het eind van de Jan van Renesseweg voor f 300 aan snoep, ijs en vlaggen gestolen. De dieven verschaften zich toegang tot de tent, door een raampje uit de sponning te halen. KERKWERVE Slotavond jeugdvereniging Vrijdagavond hield de christelijke gereformeerde jeugdvereniging ..Ora et Labors" de laatste avond van het seizoen. Deze avond werd in ont spannende sfeer in het verenigings gebouw doorgebracht. De leden mochten intnxlucces meebrengen. Enkele leden zorgden voor een „play back" optreden. Er werd een kwis gehouden en enkele spelletjes werden gespeeld. Al met al kan terug worden gezien op een zeer geslaagde avond. De jeugdvereniging hoopt na de va kantie in september weer met een nieuw seizoen te beginnen. Jeugdbingo Zaterdagavond jl. werd in het Verenigingsgebouw aan de Beatrix- straat jeugdbingo gespeeld. Op deze bingo, georganiseerd door de jeugd- kommissie van de sportvereniging WIK, waren bijna vijftig jeugdigen in de leeftijdsgroepen van acht tot zestien jaar aanwezig. Tussen de spelletjes bingo door werd nog stoe lendans gedaan en een spel met ba- lonnen waarbij het de bedoeling was om zo vlug mogelijk de opgeblazen ballon te laten klappen. Na de spelle tjes werd verder bingo gedaan. Re gelmatig klonk enthousisast het woord bingo dooide zaal waarna dan weer één van de jeugdigen blij werd gemaakt met een leuk prijsje. Een dolgezellige avond was het, wat zeker voor herhaling vatbaar is. BROUWERSHAVEN Uitbreiding bakkerij Aanvullend op een eerder verslag zij nog medegedeeld, dat het smeed werk en de dakbedekking voor de uitbreiding van bakkerij Kik te Brouwershaven, werd uitgevoerd door de fa. Gebrs. Constandse. OUWERKERK Diefstal tijdens etentje Terwijl T. V. M. uit Ommen van een maaltijd in restaurant „De Vierbannen" genoot, werd uit zijn geparkeerd staande auto een came ra ontvreemd. De waarde van het toestel, bedraagt f 3000, BRUINISSE Opening postkantoor Wethouder S. A. Jumelet, locobur gemeester van Bruinisse, zal op dins dag 30 mei het nieuwe postkantoor openen. Kop-staart aanrijding f Zondagmiddag te 16.05 uur ont stond kort voor de brug op Rijks weg 18 een kop-staart botsing. De brug was geopend en H. A. L. H. uit Voerendaal stopte hiervoor, W. I .v. A. ut Schiedam zag dit te laat en botste achter op de auto van H. A. L. H. Er ontstond alleen lichte ma teriële schade. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND GRONINGEN. De Groninger Wubbo Ockels (31) is door de lei ding van de European Space Agen cy (ESA) uitverkoren als een van de drie Europeanen, die bij de ESA in dienst treden als astronaut. De heer Ockels kreeg dit donderdagmiddag telefonisch te horen van het ESA- hoofdkantoor in Parijs. De overige twee zijn de Duitser Ulf Merbald en de Zwitser Claude Nicollier. KERKWERVE, 19-5. Nadat de vier laagste klassen van de christelijke basisschool van Kerkwerve op dins dag 2 mei op schoolreis waren ge weest naar Waalwijk en „De Eftc- ling", viel daarna de beurt aan dc twee overige klassen. Woensdagmorgen jl. vertrokken 25 leerlingen, met begeleiding, vol goede moed vanuit Kerkwerve richting Ber gen op Zoom, naar de kampeerboer derij „De kleine Melane", vlakbij Halsteren (N.-Br.). Voor de vijfde maal werd dit kamp door kinderen van de christelijke basisschool be zocht (om de twee jaar gaat er een groep heen). Allereerst werden bij aankomst alle auto's (want de ouders zorgden voor het vervoer naar het kamp) uit gepakt. De kinderen mochten het terrein verkennen. Na de lunch werd er, na een wan deling van drie km, in het bos „De Heide" een vossejacht gehouden. De jongens van de zesde klas waren de vossen. Na dit evenement werd de terugreis naar het kamp aanvaard. Onderweg werd een café aangedaan om wat te rusten. Na het diner werd slagbal gespeeld op de weide bij het kamp. De verdere avond werd gevuld met een spcl- letjesrace in het dagverblijf. Op de tweede dag (donderdag) ver trokken alle leerlingen naar de trim baan, waar allerlei oefeningén kon den worden verricht. Daardoor zaten enkele uren later vermoeide leerlin gen aan de lunch, 's Middags werd heerlijk gezwommen; de weersom standigheden werkten geweldig mee. 's Avonds werd er weer slagbal ge speeld, wat op de lagere scholen als een fijn spel wordt ervaren. Op deze avond werd er ook een kwis, een soort tweekamp gehouden, wat goed in de smaak viel. Speurtocht Nadat de kinderen en de begelei ders wat hadden gerust, was de laat ste dag van het kamp al weer aan gebroken. Allereerst werd op deze morgen ongeveer vier en een halve km gewandeld en wel naar het NS- station in Bergen op Zoom. De trein bracht het hele gezelschap in Roo sendaal, waar door enkele leerkrach ten een speurtocht was uitgezet. In deze tocht zat o.a. verwerkt een be zoek aan een museum, wat was in gericht in zeventiende eeuwse stijl. Het eindpunt van de tocht lag bij V. en D., waar de boterhammen werden genuttigd. Hierna mocht er worden gewinkeld. De meeste leerlingen kwa men met presentjes voor thuis uit de winkel, waarna de tocht vervolgd werd met de bus. Deze reed naar het speelpark „Bosbad Hoeven", waar alle kinderen naar hartelust konden genieten. Na enkele uren hier te heb ben doorgebracht, gingen ze terug naar Bergen op Zoom, waar in de treinres'tauratie werd gedineerd. Op het kamp gekomen werden alle spullen weer ingepakt en het wach ten was op de auto's die hen terug naar Kerkwerve brachten. Na een voorspoedige rit arriveerde iedereen omstreeks negen uur weer op ver trouwd gebied, waar het vermoeide gezelschap werd opgewacht door ouders en belangstellenden. Deze kampdagen mogen succesvol worden genoemd, mede te danken aan de goede begeleiding, die bloe men kreeg uitgereikt door de voor zitster van de werkgroep. HILVERSUM. VARA-voorzitter Andre Kloos ziet gevaar in het uit zenden van commerciële radio- en televisieprogramma's via een satel liet. Hij zei tot de leden van de ver enigingsraad van de VARA dat het gevaar daarvan voor ons land schuilt in de mogelijke ondergraving van ons omroepsysteem. DEN HAAG. Het kabinet-Van Agt komt binnen afzienbare tijd met een leegstandswet. Daarin krijgen ge meenten in bepaalde gebieden de be voegdheid panden van bepaalde ca tegorieën te vorderen ten behoeve van de volkshuisvestihg als ze zeke re tijd hebben leeg gestaan. DEN HAAG. Over de plannen van staatssekretaris Brokx ten aan zien van de verkoop van woning wetwoningen blijkt nog een aan zienlijk verschil van inzicht tussen de regeringspartijen te bestaan. Met name wordt aan het begrip ver koopplicht, een verlangen van de êV.V.D., tweeërlei uitleg gegeven. HEERLEN. De Maastrichtse recht bank heeft donderdag het Heerlense metaalbedrijf „Andograin Kulka B.V." 'falliet verklaard. Daardoor zijn dertig man op straat komen te staan. ROTTERDAM. Zaterdagmorgen rond tien uur heeft zich aan boord van het jacht Octavos een ontploffing voorgedaan. Daarbij zijn volgens de Rotterdamse politie zes personen min of meer ernstig gewónd geraakt. UTRECHT. Burgemeester H. J. L. Vonhoff slaat vrijdag de eerste paal voor een streekschool voor zieke en ziekelijke kinderen in Utrecht. De school, die ruim 4,5 miljoen gulden gaal kosten, moet in de zomer van 1979 klaar zijn. STRIJEN, 21-5. Bij een verkeers ongeval in de gemeente 'S^rijen zijn in de nacht van zaterdag op zondag diie personen om het leven, gekomen. De auto van de drie botste frontaal op een tegenligger die door onbeken de oorzaak op de ijnkerweghelft te recht was gekomen. De slachtoffers zijn de 26-jarige C. Wijs en C. L. Wijs-Hermans (leeftijd onbekend) uit. Rotterdam en de 2.7-jarige N. Miudde uit Alblasserdam. Bij het on geval raakten twee personen zwaar gewond. (Vervblg van pag. 1) Dit werk vergde een enorme orga nisatie. Er werkten 30.000 mensen uit Israël aan mee, die in ploegen van 10.000 man een maand .per drie maanden werden ingezet, zo had hij in 1 Kon. 5 13. 14 gevonden. Verder werden voor dit werk nog 70.000 lastdragers cn 80.000 steenhouwers ingezet, zo is te vinden in 1 Kon. 5:15 Waardevol Dit werk duurde 7,5 jaar. „Zo lang hebben jullie er niet over gedaan", aldus de heer v. d. Heuvel, die ver der onderstreepte, dat dit gebouw waardevol is dank zij de mensen die er dm zijn. „De plaats van bijeen komst dient een plaats van gebed te zijn. Het gaat om de mensen, die die plaats bezoeken". Hij sprak er zijn vreugde over uit dat in Zierikzee zo'n mooie gelegenheid gekreëerd werd en herinnerde eraan, dat de vroegere christenen vergaderplaat sen in bescheidenheid bouwden. Be halve in Zierikzee kon onlangs ook in Middel harnis een nieuwe Kondn- krijikszaal in gebruik worden geno men. Ook in ande?*e delen van Zuid- West Nederland bestaan plannen voor'dergelijke eigen vergaden*uim- tes. Gelukwensen Dc heer V. d. Heuvel sprak hierna het in wij d ingsg eb ed uit, en sprak de hoop uit dat het gebouw terwille van Gods naam gebruikt kan worden. Tenslotte zei hij te wensen dat veel personen naar deze plaats van aan bidding toe zullen komen. Aan het eind van de bijeenkomst, die een feestelijk karakter had. las de heer F. Hagen uit Zierikzee de binnenge komen gelukwensen voor. waarna alle aanwezigen lied 110 zongen. De opening van de Koninkrijkszaal was zaterdagmiddag voorafgegaan door een Open Huis van twee tot vier. Zondag vierden de Jehova's Getui gen in eigen 'kring tijdens een och tendsamenkomst het heugelijke feit. Een aantal felicitaties ging ook ge paard mei bloemen en bloemstukjes waarmee de zaal feestelijk werd aan gekleed. Als opschrift voor het po dium voor in de zaal weid Jei*. I 19 gekozen: „Zij zullen u niet over meesteren, want „ik Jehovah ben met U om U te bevrijden". De Konink rijks zaal van de Jehova's Getuigen, die zaterdag werd i.nge- wijd, biedt, zoals op deze foto is fe "zien, plaats aan heel wal mensen. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3