wico Stad en Lande leverde grote groep nieuwe gidsen aan V.V.V. Oplossing verkeersvoorziening Kloosternol en jachthaven DE ZIERIKZEESCHE COURANT Slotbijeenkomst in Huis van Nassau 'i Zit in de lucht Meubelstad Zonnemaire BOVAG SCHADE BEDRUF A.L.G. Noordwelle Gemeenteraad Middenschouwen Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen L.A.ISTA ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE lSkCf24 <v<£EELM^, l ijdag 1*7 Mirt I T7<! 134ste jaargang Nr. 22304 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1WJ9) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1. 4300 AA Z'zee ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40 Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W in dit nummerDe V .N .G.-vergadering Zierikzee ZIERIKZEE, 18-5. Zierikzee heeft er ongeveer vijfen twintig nieuwe gidsen hij, die bekwaam zijn om groe pen mensen het een en ander over de stad te vertellen. De groep gidsen nam tijdens een bijeenkomst donderdagavond in het Huis van Nassau afscheid van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duivelanü, die in samen werking met de Zierikzeese VVV de organisatie van de gidsenkursus ver zorgde. De VVV Zierikzee regelt van nu af aan de werkzaamheden van de groep, die aanstaande dinsdag nog een be zoek gaat brengen aan de Zuidha venpoort op uitnodiging van de wa tersportvereniging. „Het aantal bezoekers aan Zierikzee wordt steeds groter". Gescli onkenhon De gidsen zullen de inhoud van de kursus globaal op papier krijgen. Donderdagavond deelde de heer Jon ker verder nog een overzicht van de kruidentuin op de Mosselboomgaard uit, een aanwijzing voor de gidsen en een ontwerp route. Experiment „De kursus „gidsen" was", zo ver telde kursusleider P. Jonker don derdagavond, „een experiment". De bedoeling is dat de kursisten nu zelf gaan uitbouwen wat ze aan informa tie hebben gekregen. „We hebben nooit de pretentie gehad om u alles te vertellen. We hebben gepoogd u aan het werk te zetten". De VVV is blij met deze extra gidsen, zo zei hij. Advertentie Let op onze advertenties UITDEUKEN SPUITEN VINYLDAKEN sar. £j'! merken automobielen Telefoon (01116) 1245 Nadat hij verder nog wat huishou delijke informatie had gegeven, bood hij namens WV en Stad en Lande de „docenten" een geschenkenbon aan. Dat zijn geweest; Liesbeth de Jonge en de heren Keikes, Martens, Schaap, C. O. J. Hendrikse, Doeswijk en Braat. De heer J. Bij de Vaate, sekretaris van de VVV, gaf hierna de heer Jonker eenzelfde bon na mens zijn vereniging. De kursusleider deelde tenslotte nog mee dat de heer A. Braat heeft toegezegd, dat hij de door hem ver strekte informatie over de bouwstij len in Zierikzee ook nog op papier zal zetten. „Gidsenverzameling" Voorzitter J. Braber van de Vere niging „Stad en Lande van Schou- wen-Duiveland sprak hierna zijn vreugde uit over het prachtige re sultaat van het initiatief van VVV en Stad en Lande. „Het is belangrijk dat de gidsen nu in grote getale aan het groeien zijn, want volgroeid zijn ze nog niet. De achtergronden zijn in deze kursus nog niet behandeld. Dat moet u zelf doen." In dat verband wees hij op het standaardwerk van dr. J. J. Westendorp-Boerma. „Wan neer u meer over de geschiedenis weet, onthoudt u de feiten ook ge makkelijker". De heer Braber had wel gekonstéiteerd dat onder de gid sen veel „import" is. „Juist als je van buiten komt, zie je des te meer dat hier extra veel bewaard is ge bleven in vergelijking met andere plaatsen." De heer Braber sprak tenslotte de hoop uit, dat de VVV voordeel kan doen mét deze nieuwe gidsen. Hij herinnerde eraan dat voorheen de heer P. van Beveren de gidsen rond leidde en dat na zijn overlijden de heren Schaap en Hendrikse dat voor Tableau de la troupe. De kursisten van de „gidsenkursus"die de Ver eniging Stad en Lande van Schou wen- Duiveland samen met de VVV Zierikzee organiseerde, hier tijdens de slotavond donderdag samen met enkele docenten. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) hun rekening namen. „Er was een bredere basis nodig en deze groep kan tot een prachtige „gidsenverza meling" leiden". Suggesties De heer Braber deed de VVV nog enkele uitbreidingsmogelijkheden aan de hand. Zo lanceerde hij het idee om oog voor groepen dagjes mensen op vaste plaatsen en tijden rondleidingen te houden en om bus sen te charteren waarmee rondlei dingen over heel Schouwen-Duive- Iand mogelijk zijn. De heer W. H. Keikes pleitte hier na voor een jaarlijkse ontmoetings avond van de gidsen. „Dan kunnen aan het einde van het seizoen erva ringen worden uitgewisseld". Hij kreeg meteen spontaan een groot aantal aanmeldingen op zijn vraag om hulp tijdens de „Open Dag" vrij dag 26 mei in het stadhuis. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Het gaat er niet louter om wijsheid te verzamelen, wijs heid moet worden gebruikt. Cicero Advertentie ZIERIKZEE. Nog steeds gaat het vieren van laatste schooldagen door. Ditmaal was het de beurt aan de huishoudschoolleerlingen van „De Kluut". De meisjes van klas 4 maakten er veel werk van. Som migen brachten de nacht van don derdag op vrijdag in de school door om het hele gebouw te versieren en op z'n kop te zetten. Politie en om wonenden hadden zij van te voren over hun plannen ingelicht. Verder fabriceerden ze een fraaie pop, waarvoor - naar hun zeggen - de biologieleraar model had gestaan. Vanmorgen begonnen de meisjes eensgezind aan de opruimingswerk zaamheden, zodat „De Kluut" punt gaaf achtergelaten kon worden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) SCHARENDIJKE, 18-5. De gemeenteraad van Mid denschouwen kwam donderdagavond j.I. in spoedei sende vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester E. Baerends. De voorzitter zette uiteen, dat de raad spoedeisend bijeen geroepen was in verband met het voorstel van burgemeester en wethouders tot het maken van een verkeersvoorziening voor het verkeer naar de haven Kloosternol en de jachthaven vanaf de kant van Scharendijke. In de vorige raadsvergadering had één van de leden reeds de aandacht gevestigd op de moeilijke verkeers situatie. In de praktijk is gebleken, dat de doorstroming van het verkeer veel moeilijkheden geeft. Het plateau van de haven Kloosternol is open baar terrein, zodat het verkeer niet kan worden beperkt. Daarom is het voorstel aan het eind van het plateau een draaicirkel le maken, zodat het verkeer b.v. richting jachthaven via de Plattedijk kan rijden en terug over het plateau van de haven Kloosternol. Het aannemingsbedrijf, dat de jachthaven aanlegt, heeft nu nog gi'oot materiaal ter plaatse en is bereid een draaicirkel met straal 10 te maken voor een bedrag van f 61.300,— excl. b.t.w. Parkeerplaatsen De heer C. J. van Burg was even eens van mening, dat de verkeers chaos ter plaatse nogal groot is en vroeg zich af in hoever door de te treffen voorziening de chaos verlicht zal worden. Hij stelde de vraag hoeveel extra parkeerplaatsen er bijkomen door de voorziening. Wanneer het verkeer via de jachthaven zou zijn geleid zou het probleem misschien opgelost zijn. Verder stelde hij de vraag of bij de jachthaven binnendijks voldoende parkeerruimte aanwezig is. De heer L. den Boer vroeg waarom de kosten van de verkeersvoorzie ning niet voor 100°/n op de jachtha ven komen te drukken in plaats van voor 50"'« zoals door burgemeester en wethouders is voorgesteld. De voorzitter antwoordde, dat het niet zeker is. dat de verkeersproble men door de te treffen voorziening geheel zullen zijn opgelost. Misschien zal het nodig ztfn hier cn daar een parkeerverbod in te voeren. De huidige problemen zijn echter niet het gevolg van het aantal auto's doch eerder doordat ais het ware in een fuik gereden wordt op het ha venplateau. Inderdaad komen er en kele parkeerplaatsen bij. Wanneer de raad het gevraagde krediet beschik baar stelt zal het nodig zijn eenrich tingverkeer in te voeren. Bij de jachthaven is binnendijks niet vol doende parkeerruimte. Daarom is er een parkeerterrein over de dijk ge maakt aan de oostzijde van de jacht haven. Slagboom Op het terrein binnendijks zal al leen in de vakken mogen worden geparkeerd. Om te grote toevloed van auto's te voorkomen zal een slagboom aan de oostzijde van de jachthaven worden geplaatst. De le den van de watersportvereniging en eventueel andere belanghebbenden zullen een sleutel ontvangen. Wat de kostenverdeling betreft zijn burgemeester en wethouders van mening, dat het voorstel 500/o ten laste van de jachthaven en 50°/o ten laste van de algemene dienst te bren gen juist is. Wanneer een groter aan deel ten laste van de jachthaven zou komen, zou de druk om het plateau van de haven Kloosternol af te slui ten groter worden. Ook het land- bouwverkeer maakt van het plateau gebruik. De heer L. C. Hart wees er op, dat de voorgestelde voorziening ook voor het bedrijf van de Fa. van Dongen een goede verbetering zal zijn. Thans is een moeilijke situatie ontstaan vpor de auto's die daar willen tan ken. CDA n Pfan-West? "1 piET VERSCHURE sportleraar Sloestraat 32 30 jaar „Al* het aan hef CDA Jfgt... Ptan Beet"! christen democratisch appèl CAIRO. Volgens de Egyptische mi nister van defensie Gamassi blijft de Franse straaljager „Mirage" de rug- gegraat van de Egyptische lucht macht, ondanks de levering binnen kort van vijftig Amerikaanse „F-5"- jagers. Gamassi zei 'dit in een toe spraak voor kadebten van de lucht macht, aldur de Egyptische krant Al Ahram. Na vijf jaar De heer L. den Boer informeerde of over misschien vijf jaar de situatie weer verbeterd zal moeten worden. De voorzitter verwachtte van niet. De draaicirkel is voldoende ruim voor doorstroming van het verkeer. Het leggen van een openbare weg over het jachthaventerrein zou be zwaarlijk zijn. De weg zou een an dere konstruktie moeten hebben als nu het geval is. De situering van de toiletakkommodatie zou niet juist zijn. Het terrein zou onrustiger wor den en niet af te sluiten zijn. De raad besloot zonder hoofdelijke stemming het gevraagde krediet be schikbaar te stellen en burgemeester en wethouders te machtigen maat regelen te treffen voor éénrichtings verkeer. Eveneens zonder hoofdelijke stem ming werd vastgesteld de 7e wijzi ging van de gemeentebegroting voor 1978. Advertentie Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumaristr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 Advertentie AUTOMOBIELBEDR. W. C. ISTA ZOON Dealer voor Schouwen-Duiveland van: Mini - Allegro - Princess - Triumph - Marina Dealer voor geheel Zeeland van Land Rover en Range/Rover St. Joostdijk 41 - Oosterland - Tel. (01114) 1495 t 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1