„U kunt zelf leefbaarheid in eigen kern meehelpen bevorderen" Drukte met Pinkster- weekeinde Zuidmoiukker in Djakarta gearresteerd Verkiezingen in Italië WATERGEBRUIK IN ZEELAND IN 1977 VRIJ BELANGRIJK GEDAALD Plattelandsvrouwen Noordgouwe e.o. P.P.R. en P.v.drA: vragen veiligheids maatregelen Weer nieuw poliogeval Koningïnnebrug weer open Tentoonstelling stadsplattegronden Vraag naar bouwvakkers Liever de lucht in Verslag W.M.Z. Onbekende rooft zes ton AGENDA KLEREN ZIERIkZEE, 11-5. Vrijdagavond hield de heer A. C. W. van der Vel, koluinnist van hel Algemeen' Dagblad, een lezing over de leefbaarheid in de kleine kernen, voor de Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Noord- gouwe e.o. DEN HAAG, 16-5. Dit pinkster- weekeinde hebben 780.000 buiten landse toeristen een bezoek aan ons land gebracht: 40.000 minder dan in 1977, toen pinksteren 14 dagen later viel en van een rekorddrukte kon worden gesproken. De weersomstandigheden hebben dit jaar niet meegewerkt. Naast het grote leger van Westduitsers, dat vrijdagavond, zaterdag ons land binnentrok, waren er ook opvallend veel Fransen en Engelsen naar ons land gekomen, aldus het Nationaal Bureau voor Tcei-isme. De Britten werden speciaal in Oost-Brabant en Limburg gesigna leerd. Het onderdak brengen van de stroom toeristen heeft hoegenaamd geen problemen opgeleverd. De kampeerterreinen en bungalows hadden een goede bezetting. DEN HAAG, 16-5. De 59-jarige Zuidmoiukker Joop Hatumena uit Deventer is enkele weken geleden in Djakarta gearresteerd. Dit hebben familieleden maandag bekendge maakt. Zijn arrestatie had plaats op het vliegveld van Djakarta, bij terugkeer van een bezoek aan Ambon. De fami lie van Hatumena vermoedt dat hij „bezwarend materiaal" bij zich had over de RMS, de vrije republiek der Zuidmolukken. Hatumena heeft de Nederlandse nationaliteit. Een woordvoerder van het minis terie van buitenlandse zaken beves tigde in grote lijnen het verhaal van Hatumena's familie. Hij zei ook dat de ambassade in Djakarta er nog niet in' geslaagd is om kontakt te krijgen met de gearresteerde Zuid moiukker. Wel probeert de ambassa de op alle mogelijke manieren bij stand te verlenen aan Hatumena. .Volgens de woordvoerder is het nog niet duidelijk of de autoriteiten een aanklacht zullen indienen tegen de Molukker uit Deventer. ROME, 15-5. Na de gemeente raadsverkiezingen van zondag en maandag in Italië tekent zich een overwinning voor de regerende christendemocraten af. Volgens een prognose van de Italiaanse televisie op grond van de eerste uitslagen be haalden de christendemocraten 42,8 procent tegen 36,6 procent in 1072 (38,7 procent bij de parlementsver kiezingen van 1976). De communistische partij kreeg 27 procent tegen 25,3 procent in 1972 (34,4 procent in 1976). De socialistische partij verwierf volgens deze prognose 13 procent te gen 13.3 procent in 1972 (9,6 procent in 1976). DEN HAAG, 16-5. Dc kamerleden VValtmans en Beckers (PPR) cn Voogd (PvdA) hebben minister Van der Klaauw (buitenlandse zaken) ge vraagd welke extra voorzorgsmaatre gelen worden genomen ten aanzien van dc veiligheid van Nederlanders, die ter gelegenheid van de wereld kampioenschappen voetbal in Argen tinië z(jn. In schriftelijke vragen wijzen zij er op. dat de Argentijnse autoritei ten een bomaanslag in het perscen trum niet heeft kunnen voorkomen. De kamerleden willen tevens wor den ingelicht over de instruklies die de Nederlandse ambassadeur in Buenos Aires heeft gekregen ten aanzien van zijn aktiviteiien tijdens dc komende wereldkampioenschap pen. In de vragen wordt er op aan gedrongen de ambassadeurs niet ongevraagd te laten opnemen in ere- en aanbevelingskorhité's. Voor het oncjerwerp bestond» te oordelen naar het aantal*, aanwezige dames in het dorpshuis van Zonpe- maire, weinig belangstelling. Dat kon de heer Van der Vet, die ook me vrouw Elenbaas van het provinciaal bestuur onder zijn gehoor vond, ech ter niet verhinderen een zeer helder betoog te houden. Hij begon met te stellen dat het probleem van de kleine-kernen niet typisch Zeeuws is („ook de drie noordelijke provincies en in mindere mate Overijssel en Gelderland wor stelen met dit probleem, eigenlijk speelt het probleem over de gehele wereld"), om vervolgens een kort overzicht te geven van de ontvolking van en de terugtocht naar het platte land in de afgelopen decennnia. Die ontvolking werd veroorzaakt door twee faktoren: de sterke groei van d,e bevolking en de urbanisatie; de laatste gestimuleerd door de in dustrialisatie en de teruggang van de landbouw. De industrie maakt de mens echter welvarend, terwijl die welvaart hem weer in staat stélde zich beter en sneller te gaan verplaatsen en, bij voorbeeld, een tweede huis te in stalleren in de landelijke gebieden. Bedreigd De treknaar het platteland richt zich echter vooral op de kleine stad jes en niet öp de kleine kernën, tér- wijl deze laatste juist bedreigd wor den door een sterke achteruitgang van de bevolking. Gëvolg daarvan is dat de lokale middenstand door ge brek aan afzet verdwijnt en daar mee een verschraling van het sociaal klimaat optreedt. Ook het voortbestaan van de scho len komt in het gedrang, temeer daar het kleine gezin een trend is gewor den. Dat betekent dat de kinderen naar andere scholen (buiten de kern) moeten verhuizen; en een verschra ling van het. kulturele klimaaf als de onderymfhjsutffkt.l i(>H >i i:'!U IJ deerd wordt", vond de heer Van der Vet", die overigens verklaarde wel wat te zien in het subsidiëren van de kleine middenstand. Industrie Industrialisering lijkt hem, met name op Schouwen-Duiveland geen oplossing voor de problemen. Aller eerst is er de praktische omstandig heid van ide moeilijke verbindingen. Bovendien is hier geen industrieel klimaat. „De mensen zijn geen ge boren industriearbeiders, want daarvoor moet je, de industrie, een paar generates lang in het bloed hebben. Het gaat - ook tegep de planologische bestemmingen in om hier industrie te vestigen. Met het Sloe aan de ene kant en Europoort aan de andere zou -je dan binnen de kortste keren in ,;het nieuwe-.Ruhr,- gebied zitten," meende de kolum- nist. I i f li „Een oplossing ip. dezen yinden Is geen sinecure,, .want in deze proble matiek; stuit men steeds \y$er op de diskrepantie tussen dfc grootschalig heid,, waaraan wjj zjftn pnderworpeh ep de kleinschaligheid die we wen- Bijkomeiidheicl Er is in dit verband echter voor Schouwen-Duiveland een positieve bijkomendheid. Het ministerie van c.r.m. heeft vorig jaar een aantal proefgebieden aangewezen om te komen tot een inventarisatie en eén bestudering vande problèmen van de.kleine kernen. Zoals bekend-is ons schiereiland eén van -die gebieden. Er is ander half miljoen gulden voor hét expe riment -op Schouwen-Duiveland be schikbaar gesteld dat vorige maand is ingezet rnet de komst van de. op bouwwerker. „Die man. gaat nu aan. hét werk en-kómt over een paar jaar met de resultaten daarvan. Dan kan blijken of er wellicht een oplossing is voor onze problemen. DEN HAAG. 15-5. Maandag is een 22-jarige vrouw uit Kootwijkerbroek (gcm. Barneveld) met ernstige ver-, lammingsverschijnselen aaii armen en benen' opgenomen in liet zieken huis De Lichtenberg in Amersfoort. Dit is door het ministerie van volksgezondheid meegedeeld. De pa tiënte was niet ingeënt tegen kinder verlamming. De uitslag van de diagnose (polio) is nog niet bevestigd, maar gezien de verschijnselen wordt aangenomen dat ook hier polio het geval is. Er zijn nu acht zekere gevallen van polio vastgesteld, terwijl van vier andere patiënten nog niet beves tigd is dat zij met het poliovirus zijn besmet. ROTTERDAM, lfe-5. Sinds maan dagmiddag kwart over vijf is de Ko- ninginnebrug in Rotterdam weer open voor het verkeer. De brug was ontoegankelijk geweest vanaf zon dagochtend acht uur in verband met herstelwerkzaamheden aan dé er naast gelegen spoorbrug over de Ko ningshaven, Vijf drijvende bokken slaagden er in het beweegbare deel van dc spoor brug, dat vanaf woensdag door een aanvaring boven in de torens vast zat, naar benéden te halen. Het brugdeel werd op een ponton ge plaatst en is nü onderweg naar Kin derdijk, waar het gerepareerd zal worden. - AMSTERDAM, 16-5. In het Am sterdamse gemeentearchief wordt van 16 tot 31 mei een tentoonstelling gehouden van Amstefdarrise stads plattegronden. De expositie is inge richt ter gelegenheid van het ver schijnen vaii het eerste deel van het boek „Historische stadsplattegron den van Nederlandse steden". Het eerstë deel, dat geheel aan Amster dam is gewijd, woirdt vrijdagmiddag in hét gemeentearchief aan de Am sterdamse wethouder van publieke werken, drs. C. H. de Cloe, aangebo den. Het boek bevat 19 stadsplatte gronden, daterend uit 1544 tot 1977. die vérdëeld, 2ijn over 70 kaartbla- den. Zelf doen Kwijnen Als de jongelui verdwijnen begint het verenigingsleven te kwijnen, wat later treedt er een leegstand van hui zen op en nog een stadium later ver trekt de ambachtsman. Een van de gevolgen van die leeg loop dat een zeker voordeel in zich draagt is, dat er in zekere zin een groter gevoel van saamhorigheid en geborgenheid onder de achtergeble venen ontstaat. Een groep die wel in de knel komt wordt gevormd door de bejaarden. Die raakt in een isolement door het teruglopend openbaar vervoer. „Wat kun je in afwachting daar van doen," vroeg dé heer yan. der Vet zich. af; „want daar kómt het !qp? b&rf '4 zóti> pllfefjed aktivi- 'öfCStCff611 teiten kunnen opzetten om de leef- baarheid in uw kernen te bevorde ren," adviseerde hij zijn. toehoor sters. Ik denk 'bijvoorbeeld aan. het oprichten van een fanfare, die be halve feestelijkheid ook saamhorig heid kan brengen. Er zijn zovéél dingen waarmee u zélf die leefbaar heid terug kunt halen. Dat wilde ik u vanavond eigenlijk komen vertel len Oplo Welke zijn nu de oplossingen voor de problemen waarmee dé kleine kernen worstelen? liet stimuleren van de groei in de kernen, door de terugtocht naar het platteland daar heen te leiden? Slechts ten dele, wnat hoe paradoxaal dit op het eer ste gezicht ook is de kernen worden al evenzeer door een te sterke bevol kingsgroei bedreigd. Die kan namelijk een „onthutsing" van de oorspronkelijke bevolking ten gevolge hebben, doordat hun levens sfeer aangetast wordt. De oude ze den en gewoonten worden doorbro ken, er komt een andere gemeente raad enz.; faktoren die spanningen oproepen. Is het bouwen van meer woningen dan een oplossing? „Mogelijk, maar als je niet teveel woningen wilt bou wen, krijg je er niet voldoende ge zinnen bij om de kruidenier over te halen om weer terug te komen, daar zijn afzet daarmee nog niet gegaran- WASHINGTON, 16-5. Uit verbittering over zijn aan staande scheiding heeft in Ca- ry, in de Amerikaanse staat Noord-Carolina, een man van dertig jaar zich door een bom ontploffing van het teven be roofd. Zijn vrouw kwam even eens om het leven. De man was met een bom bij de advocaat verschenen, met wie zijn vrouw oüerleg pleegde over de voorgenomen scheiding. De man beloofde de advocaat, dat hij de bom niet op scherp zou stellen als hij met zijn vrouw een uur alleen gelaten zou worden. De advocaat schakelde een deskundige van de politie in, die tenslotte het verzoek van de man inwilligde. Tien minu ten later, toen het echtpaar al leen gelaten was, ontplófte de bom toch. GOES, 16-5. De N.V. Walerniaatseliappij Neclerland (W.M.Z.) heeft in 1977 rond 5,5 procent minder water afgezet dan in het jaar daarvoor, terwijl de produktielastén met 8,1 procent zijn gestegen, zo blijk uit het zojuist verschenen jaarverslag 1977 van de W.M.Z. Dc jaarproduktie cn inkoop wa ren in 1977 42.563.000 kubieke meter: dat is ongeveer 2,5 thiljocn kubieke meter minder dan in 1976. Vergele ken met 1975 was het echter iets meer namelijk haast 400.000 kubieke meter. Ho{ nadelig exploitatiesaldo steeg van f 1.124.000 naar 1.554.000. De ove rige baten en lasten levebden echter een voordelig saldo op van i 1.993.000, waardoor een netto-resultaat van f 439.000 werd verkregen, dat. aan de voorziening voor egalisatie wordt toe gevoegd. Tarieven Met de in 1976 ingestelde egnlisn- ticpot zal het mogelijk zijn in de ko mende jaren de noodzakelijke ta riefsverhogingen af te vlakken, inge val er zich in een exploitatiejaar ongunstige omstandigheden zouden voordoen, zoals een onverwachte sterke kostenstijging of een slechte zomer. De produktic van d<? eigen pomp stations bleef met 96.462.000 kubieke meter ruim 2.000.000 kubieke meter onder die van 1976. Dc totale inkoop van water liep terug van 16.460.000 kubieke meter in 1976 naar 16.100.000 kubieke meter in 1977. De hierbij in begrepen produktie van de waterfa- briek van dc Provinciale Zeeuwse Energiemaatschappij in Terneuzen bleef praktisch gelijk met 6.221.000 kubieke meter. ROTTERDAM. De Rotterdamse recherche heelt elf inwoners van de Maasstad aangehouden, die ervan worden verdacht de. afgelopen maan den op twintig plaatsen in Nederland zestig inbraken te hebben gepleegd in huizetl, winkels en café's. De bult bedroeg volgens de politic ongeveer 30Q.OOO galden in geld en goederen. Slechts een klein deel daarvan, kle ding ter waarde van 15.000 gulden, kon worden achterhaald. DEN HAAG. Bij het beantwoorden van schriftelijke vragen uil de .Twee de Kamer door de regering doen zich nog steeds grote vertragingen voor. Ook wordt vaak niet voldaan aan de bepaling dal althans een voorlopig antwoord binnen drie weken na ont vangst van de vragen binnen moet zijn. HILVERSUM. De medewerkers van de NOS, die om principiële gronden niét zoüden willen mede werken aan het tot stand komen van een programma, kunnen rekenen op begrip bij de bedrijfsleiding. Waar mogelijk zal in dal geval rekening worden gehouden met hun principi ële bezwaren. DEN HAAG. In april i§ de vraag naar jeugdig personeel in het ge west Den Haag wederom toegeno men. Opvallend groot >vas de belang stelling naar hulp-monteurs, monta ge-medewerkers en mannelijke ad ministratieve krachten in de secto ren metaal en kantoor. AMSTERDAM-LEVERKUSEN. Over de eerste vier maanden komt dé omzetstijging van Bayer in de we reld uit op ongeveer 5 procent Dit betekent dat april beter is geweest dan de eerste drie maanden, maar van een wijziging in de trend is nau welijks sprake, aldus direkteur Sen- ne van Bayer Nederland bij de pre sentatie van hét jaarverslag over 1977. DEN BOSCH, 16-5. De vraag naar geschoolde bouwvakkers is de afge lopen maand in Noord-Brabant enorm gestegen. Daarbij doet zich het probleem voor dat er te weinig aanbod is van vaklieden om aan die vraag te voldoen. Dat stelde ir. A. de. Wildt, hoofdinspekteur-direkteur voor de arbeidsvoorziening in Noord-Brabant, in een toelichting op de maandcijfers met betrekking, tot de arbeidsmarktsituatie. Meer om- en bijscholing kan vol gens ir. De Wildt bijdragen tot een oplossing. Daarbij denkt hij onder meer aan een uitbreiding van de scholingsprojekten in de bedrijven zelf. De Brabantse centra waar vol wassenen ziéh kunnen laten om- en bijscholen worden namelijk al ge ruime tijd gekonfronteerd met lange wachtlijsten. Zo zijn er momenteel '160 bouwvakkers in opleiding, ter wijl er 213 op de wachtlijst staan. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND UTRECHT. Volgens de Voedings bonden F.N.V. heeft de direktie van de Heidemaatschappij tegen de wil in en zonder medeweten van werk nemers en vakbonden een onderdeel van het bedrijf - het Technisch Bu reau Rheinland (T.B.R.) in Roermond met 55 werknemers - aan Duitsland verkocht. ARNHEM. Het distriktsbureau voor de arbeidsvoor2ienihg in Gel- deriand heeft een beperkt onderzoek ingesteld naar dé redenen voor de langdurige werkloosheid onder schoolverlaters. Met langdurig wordt bedoeld langer dan een jaar. GRONINGEN, 16-5. Een onbeken de man heeft dinsdagochtend 4egen acht uur een geldtransport bij de veemarkt in Groningen beroofd. De man had naar alle waarschijnlijkheid de beschikking over een vuurwapen. Hij ging er van door in een perso nenauto met eén bedrag van vermoe delijk zes ton. Het geld werd door ?en wagen van Van Gend en Loos naar de veemarkt gebracht. Hoe de overval zich precies heeft afgespeeld, was vanmorgen nog niet bekend. De overvaller droeg een zon nebril en een hoed om niet herkend te worden. Zierikzee j Werkgrbep „fn 't zelidg- schuitje" be reikbaar in het weekend, tel. 01110 - 4997. Haamstede Natuur- en Vogelwacht. Exkursie broedkolonie meeuwen, vertrekpunt Pompstation Waterleiding, Adriaan v. d. Weijdeweg, 19.00 uur. Dinsdag 16 mei Middelburg Provinciehuis: Vergadering kommis sie milieu; 10.00 uur. Provinciehuis, kommissie R.O. over „Kop van Schouwen", 15.30 uur. Zierikzee R.K. Centrum, 19.30 uur, kontakt- avond U.V.V. Burgh Parkeerterrein Adriaan v. d. Wey- denweg: 10.00 uur vertrek voor wan deling in de domeinen o.l.v. de heer Schoonakker, Bond van Opzichzelf- staanden. Kcrkwerve Chr. Geref. kerk, 19.30 uur, koorrepe titie. Woensdag 17 mei Zierikzee Concertzaal, vergadering afdeling Zeeland VNG, 10.30 uur. „Huis van Nassau": Bijeenkomst Vrouwenkontakt P.v.d.A.; 20.00 uur. Herv. Verenigingsgebouw, NCVB- bijeenkomst, 20.00 uur. Middelburg Provinciehuis, vergadering statcn- kommissie onderwijs, kuituur enz. 16.30 uur. Donderdag 18 mei Zierikzee Huis van Nassau: Slot-avond gidsen- kursus Stad en Lande; 19.30 uur. Dreischor Plaatsenhuis, 20.00 uur, algemene ledenvergadering Ned. Rode Kruis, afdeling Brouwershaven. Nieuwerkerk „Ons Dorpshuis": Vertrek reis be- jaardenbond; 7.00 uur 's morgens. Bruinisse Herv. Ver.gèbouw. 19.30 uur, NCVB. Vrijdag 19 mei Zierikzee „Mondragon": Vergadering van Ka- me» van Koophandel en Fabrieken; 10.00 uur. Concertzaal: Optreden popgroep „Lu cifer", 20.00 uur. Brouwershaven Geref. Kerk Vrijgemaakt, zang avond met medewerking van bel Walchers Gereformeerd koor uil Middelburg. 20.00 uur. Zonncmaire Café Bommenede. 20.00 uur. Bond van Opzichzelfstaanden. open avond. Zaterdag 20 mei Kerkwerve Verenigingsgebouw, 19.30 uur, jeugd- bingo-avond. Maandag 22 mei Zierikzee Huis van Nassau, bijeenkomst Phi- latelica, 20.00 uur. Recreatiezaal qeref. kerk 19.30- 21.30 uur Schijfavond Amnesty In ternational. Brouwershaven Tonnenmagazijn: Algemene vergade ring C.D.A.; 20.00 uur. Dinsdag 23 mei Renesse Bowlingavond van de Bond van Op zichzelfstaanden, 20.00 uur. Zonnemaire Verenigingsgebouw, 13.30 uur, haak- lcursus voor beginners. Woensdag 24 mei Zierikzee Kantine Christelijke Mavo-school, Huybertsraat 35; kolonne-avond Ro de Kruis; 19.00 uur. Donderdag li mei Zierikzee Havenplein 24: Rechtswinkel; 19.00- 20.00 uur. Haamstede Geref. Kerk, hoorzitting CDA, 20.00 uur. Vrijdag 26 mei Zonnemaire Café Bommenede, 20.00 uur, slui- tingsavpnd seizoen '77/'78, Bond van Opzichzelfstaanden. Zaterdag 27 mei Zierikzee Hotel van Oppen, 15.00 uur, Bond van Opzichzelfstaanden. koffie-uur- tje. Bruinisse Herv. Ver.gebouw, 20.00 uur, optre den Elly en Rikkert. (OHIO) 2255 ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na half zes Redaktie (01110) 4669. (01110) 2227 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660 Café Vijverberg: P.J.Z.-avond over Grevelingenschets: 20 00 uur. Nu, dat was een heel gedoe.. Pa in zijn strijdlustige outfit van hevige doe-het-zelver, toog aan het werk en haalde heel wat overhoop. Er moest een nieuwe schoorsteen komen; een open haard, want kijken in de krul lerige vlammetjes schept sfeer, zelfs op watkillere zomeravonden, die best zullen komen. Ook boven moest gerommeld en dat kwam nu slecht uit, wan het betrof de klerenkast van ma. Enfin, feielijk was het nog erger, het hele huis stond zo'n beetje op z'n kop en ma verzuchtte: „waar moet ik met al die rommel blijvenIn konkreto betrof die rommelhet zomerkledingpakket van ma. Al die leuke bloesjes, rokjes en japonnetjes en wat er meer thuis hoort in het (zomerse) domein van de vrouw. Zo'n probleem intussen behoefde het nu ook weer niet te zijn, want oma immers woonde dichtbij. Daar konden tijdelijk och al die zomer- spullen naar toe en oma vónd het best. Ze vond ook best dat een stapel oude kleren (maar nog goed hoor) naar de ouderlijke woning verhuisde. Die waren goed te gebruiken in dc sociale sfeer en het „Leger zou wel eens langs komen. Zo verhuisden twee enorme zakken kleren naar oma en pa worstelde in die. tussen tijd met zijn verbouwingsproblemen, die hij - het moet gezegd - fraai heeft weten op te lossen. Maar de tijd stond niet stil. De lente kivam en het werd zelfs war mer. Niet altijd, maar er liepen toch al dagen doorheen, waarop de win terse spullen begonnen te prikken en temeer daar thuis de zaken weer al aardig op orde waren gebracht, vond ma dat de zomerkleren best weer eens terug konden komen. Waarom ook niet. Fluks dus oma gebeld: „we komen even de kleren ophalen" en gek, toen bleef het even stil aan de overkant van dc lijn. En toen: „kleren, welke kleren?". „Nou, mijn zomerkleren natuurlijk". Zomerklerenmaar die waren toch j'oor het Leger des Heils". Toen bleef het een poos stil, aan deze kant van de lijn. Het is een duidelijke zaak; ma heeft nies meer, want oma is op de de sociale toer gegaan cn heef twee grote zakken kleren mee gegeven, op grond van een kommnniknUesloor- nis. Uoc dat nu moet hé? Men kan wel roepen: „liever naakt dan na maak", maar daar stopt' he dan toch wel mee. Ma kan in haar blootje de straal niet op en 't belangrijke prof yt dat pa heeft behaald met zijn doe- het-zelf-akivüéiien gaat dus nu op slag teloor, door een massale aan koop van dameskleren. .,'t ts gek", heeft mevrouw mij ver teld: „maar het is toch wel mieters, al die nieuwe spullen-!' Ju,,,zq £ijn vrouwen en neem ze het maar eens kwalijk! SCHIE&EILANDMAN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 2