Het was echt een noodzaak om groot en nieuw te openen Metro Zierikzee breidde uit met damesboetiek in Passage 'n Ei hoort erbij Reisburo in Passage STREEKNIEUWS Openbare vergadering Ubent van harte welkom Verrassende ruimte .99 Hierna werden de dames door de chauffeur meegenomen naar de bin nenstad van Brugge. Zo kwamen ze ook in een Begijnenhof terecht dat nog wordt bewoond. Ook werd een grote kerk bezocht, waar de dqmes zeer van genoten. Zeker vermeldens waardig is dat de dames in Brugge ook winkelden, maar dat is eigenlijk oen vanzelfsprekende zaak. Omstreeks vier uur vertrok men weer naar Vlissingen, waar in het Strandhotel werd gedineerd. gehouden ge/.a- reformoordo Kerk eredienst worden menlijl; met de Gi en de Hervormde Gemeenten s.n Brouwershaven en Zorinemaire voorganger in deze dienst is d.-. M. J. Koppe. Medewerking wordt verleend door Smalstads Koor dat in deze dienst voor het eerst op treedt onder leiding van haar nieu we dirigertf de héor M. Dafebout. DREISCIIOR Advertentie Dinsdag 9 mei zijn de dantes aangesloten bij de N.C.V.tï.-afdcling Kerkwervc, een dagje uit geweest, 's Morgens om acht uur vertrok men mei bijna veertig dames vanaf Kerk wervc. Men koos richting Vlissingen en ging daar op de boot naar Bres- kens. Tijdens de boottocht werd kof fie gedronken. Onderweg werden de dames wat wegwijs gemaakt door chauffeur Cor Dekker, die over allerlei beziens waardigheden vertelde. In Brugge (België) aangekomen be zocht men eerst het Boudewijnpark. Daar werd het levenswerk van do heer Heirman bezichtigd, de zoge naamde „astronomische Heirman- klok". een geweldig bouwwerk, waar tweeënveertig jaar aan is gewerkt. ZIERIKZEE, 8-4. Maandagochtend opende de firma Van Oeveren «Ie nieuwe behuizing van haar reisburo in de Passage. Daarmee werd dit boekingskautoör qua ligging losgekoppeld van het tonringearhedrijf. De beide bedrijfstakken gingen el kaar eigénl^k wat stagneren. Hét ou de buro in de garage lag, wat presen tatie betrof, niet al te gunstig en bo vendien werd het zo druk bezocht, dat de garage niet meer het - privé domein van de bussen en hun man nen genoemd kon worden. En natuurlijk ligt het nieuwe reis buro Van Oeveren nu meer op de route van het winkelend publiek. Ongeveer zes jaar. geleden begon de firma Van Oeveren, die vorig jaar zijn 50-jarig bestaan vierde, boekin gen te verzorgen voor touringcar-be drijven. Daar kwamen al spoedig bobt-, vliéfe- en hotelreizen bij en de boekingen voor appartementen en vakantiebungalows. Zo bouwde Van Oeveren een groot reizenpakket op, dat nog werd uitge breid toen hij, begin dit jaar, reisbu ro Bij de Vaate overnam. „Het Was echt noodzaak om nieuw en-groot te openen", vërtélt-deheer "L. K! van Oeveren, „al w,as het alléén mad.r om de. papierwinkel-uit de ga rage. te krijgen. Wan' wèHebben veel informatie-tnateriaal in huis".' A«lvies Ook uij eigen ervaring kunnen we de klant adviseren, want mijn vrouw, de heer Van den Ouden, diens vrouw en ik hebben bij elkaar de meestè van de populaire vakantiegebiëden bezocht. Je moet de mensen toch eeri beetje goed-voorlichten!" Reisburo Van Oeveren is. het enige reisburo op SchpuvyenrDuiveland én boekt, als ANVR-licl; voor.allè tour- operators in Nederland. Daarnaast blijven de eigen meerdaagse busrei-1 zen gewoon doorgaan. Service Uitgebreid Informgtiemateriaal óver réizen' heeft Vciiv Oeveren in zijn nieuwe buro aan de passage! (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) muziek. In het.twèede^gedeelte-van deze avon'd speelt „Skidmark" ..uit Haarlem,'dit-is een. forrhatie v-an'vier muzikanten en een zangeres: Dóór deze formatie, wordt- muziek gebracht welke!onder de furikrock.valt. In hét weekend van' 26-r2'8 mèi'.wprdt in ver band met de gemeent'eraadsy'erkie- zingen extra aandachtbé'steed 'aan, dé politiek met het organiseren, van spreek- en cüsküssiëavonden. Waarschijnlijk wordt het sóossei- zoón 1977-1978 in het weekend van' 9-11 juni afgesloten. Het ligt in de bedoeling een af- sluitingsmarkt-kermis in en om de soos op te bouwen. Wélke - aklivitei- ten er plaats zullen 'vinden zal nóg .nader bekend' worden gemaakt.. Oud papier Zaterdag 20 mei wordt weer oud, papier opgehaald voor de zending-dér Ger. Gem. Gebundeld.gerëe'd zétten^ bevordert een vlotte afvoer. „Op een maandagochtend - we za ten net op kantoor - gaat de telefoon een Duitse arts die vroeg of wij hem konden vertellen wat zijn patiënt mankeerde," zo vertelt Leo van den Ouden. „Die patiënt bleek een van onze kliënten te zijn, die onderweg ziek was geworden. Maar de man sprak alleen maar Zeeuws. We hebben het zo gedaan, dat de arts ons verteide wat we moesten vragen, dat de man ons antwoordde en dat de telefoon dan weer naar de dokter ging om hem te laten luisteren naar de klachten van de man. Zo is per telefoon een diagnose gesteld, waarna bleek dat onze kliënt terug moest naar Zierikzee. Dat is een vorm van service waar we wel trots op zijn." ZIERIKZEE Kontaktavond U.V.V. Dinsdag 16 mei houdt de U.V.V. een kontaktavond in het R.K.-cehtrum. Op het programma staat onder meel de bespreking van de plannen voor een uitstapje met U.V.V.-ers. Na het huishoudelijk gedeelte vertoont me vrouw M. Beije een diaserie over In donesië. BURGH/HAAMSTEDE HAAMSTEDE Openluchtdienst Beatrixweide Op de zondag van Pinksteren wordt 's middags op de Beatrixwei een openluchtdienst gehouden. Deze wordt georganiseerd door de gere formeerd-hervormde jeugddienst kommissie. Spreker is Ds. Pieter Boomsma, direkteur van Youth for Christ. Medewerking verleent het jeugdkoor Jeugd1 voor Jezus. Er zal eqn kollekte worden gehouden voor dé NOVIB. Als u ook komt, belooft het een mooi feest te worden. Wilt u een stoel meenemen, als u tenminste niet op de grond wilt zitten. Er zal ook een gezamenlijke maaltijd wor den gehouden. U moet echter wel uw eigen brood meenemen. BURGH Wandeling Bond van Opzichzelf-staanden Op dinsdag 16 mei houdt de Bond van Opzichzelfstaanden een wande ling door de Domeinen onder leiding van de heer Schoonakker, Vertrek punt is het parkeerterrein aan de Adriaan van der Weydenweg, Rond 19.00 uur is het verzamelen geblazen. De kosten bedragen 50 cent per per soon. Na afloop zal er in „Zeelusty, Westerschouwen gezamenlijk koffie worden gedronken. SCHARENDIJKE Voor 30 jaar ADVERTENTIE. Van week lot week meer keuze in huishoudelijke artikelen. Deze week aluminium steelpannen met anti-morsrand slechts 1,56. ZIERIKZEE. Met het oog op het naderend seizoen is het VVV bezig een lijst samen te stellen van hotels en pensions teneinde na te gaan aan hoeveel gasten onderdak kan worden verleend. BRUINISSE. In de polder Brui- nlsSe werden vorige week weer de eerste regenwormen gezien. Dit feit is van groot belang, want dit bete kent dat de natuur zijn rechten her neemt en zichzelf herstelt. Na de inundatie waren de wormen tenge volge van het zoute water gedood en het gevolg daarvan was struc- tuurverval. OOSTERLAND. De dragline de mechaniseerde slotendelver, is in onze polder een vertrouwd beeld geworden. Overal ziet men in onze groene landouwen de machtige ar men zwenken, en het begint er naar uit te zien, dat spoedig de sloten en watergangen van het overtollig slijk gezuiverd zullen zijn. BRUINISSE. Konijnen slaan be kend om hun snelle vermenigvuldi ging maar ook op dit gebied bestaan records. Een konijn van (le heer J. P. v. K. alhier bracht 21 levende jongen ter wereld. BURGH. De herbouw van kerk en toren vordert goed. Het laat zich aanzien dat binnen zeer korte tijd een hoogte zal zijn bereikt waar door het dak van de kerk gedicht zal kunnen worden, waarna alleen de b(/uw van de toren voortgezet zal worden. ADVERTENTIE. Voor moederdag. Een blijvend geschenk waardevol en toch maar 1.00 een verzilverde moederdaglepel. Optreden „Jungle" Zaterdag a.s. 13 mei zal door de jeugdsociëteit Big „S" in de rekrea- tiezaal van de camping Duinrand aan de Hogeweg te Burgh een mu ziek en dansavond worden georgani seerd. Medewerking hieraan zal wor den verleend door de groep, vijfmans formatie, „Jungle" uit Rotterdam. In tegenstelling tot andere berich ten zal de Nicuwdorpse groep „Fash ion" op deze avond niet spelen. „Jungle" presenteert een program ma van valk, cambry en bleugness Kollekte Astma-fonds Dc kollekte ten bate van het Ast ma-fonds in Scharendijke en Elle- meet en omgeving heeft het mooie bedrag van f 372,20 opgebracht. Een woord van dank voor kollektanten' trices cn gevers is op zijn plaats. KERKWERVE Dagje Brugge voor N.C.V.B. Advertentie op 12 mei 1978, in de „Putmeet", Ingridstraat 32, Scharendijke. Spreekster: mevr. E. Verkerk-Terpstra Onderwerp: Webrjjn, sport en rekreatie. Anlwoordnummer 1877 Den Haag (geen postzegel) lel 070-614121 Soli Deo Gloria Deze wéék heeft hét pas opgerich te Interkerkelijk ICoOf van ÏCerk- wervé een nn'att gékrégéii. Hét is de naam die hét kóor, wat ih 1969 tér ziele is gegaan, oólc heeft gedragen „Soli Deo Gloria", dat de betekenis draagt „God alleen de éer." Oud papier Qp zaterdag 13 méï Wordt door de leden van de fCerkwérfsé sportvere niging W.lK. weer óud papier opge haald in de kernen Kcrkwérve, Noordgotiwe en Sehuddébéurs. Er wordt vriendelijk -Verzocht het pa pier gèbundeld langs de wég te zet ten zodat het werk wat vergemak kelijkt wordt. Bij voorbaat véél dank! BROUWERSHAVEN VéOê-teH/e Wóénsdag hèef.t de VéGé-Winkelier de heer J1. de Nóoijer te Brouwersha ven zijn kliën'tèle weèr de jaarlijkse reis aan kunnen bieden, waarvoor ook nu weer grote bëla'ngstèlling be stond. Vanuit de Val v/erd om 7 uur vertrokken orrt via ZêëlandbrUg naar Vlissingen te rijden, waar de over tocht naar Breskens werd gemaakt. In Sluis werd de koffie gebruikt, wadrna het via de geboortestad van Tijl. Uilenspiegel, Damme op Brugge aanging, Waar een rondrit werd ge maakt. Van hier ging hét naar Gistel en Veurne waar een bezoek werd gé bracht aan het Papegaaiencircus van Europa in het Meli-park, wat 60 ha groot is. Hiér werd van eèn heerlijke warme maaltijd genoten. Op dè terugweg ging het langs de kuststrook via Nieuwpoort én Mid- delkerke. In Oostende werd gepau zeerd waar de bedrijvigheid van vis sersboten en dë boten naar Engeland werden bekeken. Via Blankenberge, Zeebrugge en Knökke ging het weer op Sluis .aan voor de koffietafel, waarna middels de gebruikelijke te rugroute het gezelschap zeer voldaan over dé geslaagde reis de Smalstad weer bereikte. Eredienst Aanstaande zondag le Pinkster dag zal in de Sint Nikolaaskërk een ÖfrÉtfertgH kollekte tie kollekte voor Zonnevanclc-Zon- neglóren heeft een bedrag van >89,33 opgebracht. Een woord van dank aan gevers en kollektrices is zeker óp zijn plaats, NfEUWfcRftERK Gekreukelde fiets Dinsdagmiddag om half vijf reed C. B. uit Ooltgónsplaat met zijn auto óver do Kapelleweg op de kruising mét de Loensweg. Daarop reed ook W. van der N. op zijn fiets, die, van réchts komend, ook maar doorreed. C. stapte hog op de rem, maar kon niet voorkomen dat de fiets tegen zijn rechter portier klapte. De fiets ging in kreukels, het pórtier raakte beschadigd, maar daar hield het ver der (gelukkig) mee óp. ÖlttlINfSSK Vegrote mosselkoffeis Öndér dc rtïtfSSèlkötlérs dié ^cr- gfróól wóédèn en xvétdén is ook de ffló'sSélkóttèr Örrt 23' „Matthétis", van dé héét Jtitnélet Mz. té DrtiinJssé. De Bru 23 werd met plm. 4 meter verlengd en meet nu 31 meter bij een breedte vah 6.60 rh. Ook werd het schip van een nieuwe losinstallatie voorzien, zoals die doör de heer Westbroek is uitgedacht cn verbeterd met waterkracht. Voor dat doek werd een motor bijgeplaatst, van 140 pk, om één grote pomp en twee kleinere pompen aan te drijven, terwijl nog een kleinere motor van 80 pk voor andere doeleinden benut kan worden. Het schip kreeg een nieuwe stuur hut en de verblijfsakkommodatie werd verbouwd en vergroot. Ook de nautische installatie werd verbeterd, o.m. werd de kotter voorzien van een rivierradarinstallatie. Geslaagd Te 's-Gravenhage slaagde voor het diploma schoonheidsverzorging A en B en manicure van de stichting vak examens schoonheidsverzorging, me vrouw II. v. d. Berg-de Jonge te Bruinisse. Mevrouw v. d. Bex-g volgde haar opleiding aan het opleidings-in- stituut „Adry Hermans" te Rotter- dam. Nationale Fietsdag ZIERIKZEE, 10-5. De Bovag-Cot Zeeland Noord organiseert zaterdag 13 mei een nationale fietsdag. Men verwacht dat vele belangstellenden op deze dag de natuur in zullen fietsen op- Schouwen-Duiveland en Godree-Ovérflakkee. Er zijn 25 startplaatsen (bij iedere erkende fietsenspeciaalzaak) en tevens zijn een aantal molens in de ver schillende routes opgenomen. Er wordt gefietst over afstanden van 120 km, 70 km en 25 km. Voor elke deelnemer, die de tocht volbrengt is er een gouden, zilveren of bronzen speld. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND APELDOORN. Onlangs is in Apel doorn het ontmoetingscentrum „De Herberg" van het Beraad van Ker ken geopend. - Hiermeè .wil men een aanzet geven tot eén vorm van city pastoraat zoals dat ook in steden als Utrecht, Nijmegen en Groningen be staat. De bevolking van de binnen stad, ook die van Apeldoorn, is in de loop der jaren veranderd. DEN HAAG. In sommige vakan tielanden bestaat de mogelijkheid om de televisiereportages van de wereld kampioenschappen voetbal in Ar gentinië, die door het betreffende land worden uitgezonden met een uit Nederland meegebracht TV-toestel te ontvangen, aldus de P.T.T. ZIERIKZEE, 9-5i Na een inrichting die in zes dagen tijd, niet veel mede-werking van de aannemersbedrij ven, voor elkaar werd gebracht, is vorige week wat stilletjes de Metro-damesboetiek in de Passage ge- opeml. Het publiek heeft er wel van gewe ten. In huis aan huis bezorgde folders werden 38 aanbiedingen gedaan en daar werd enthousiast op gereageerd. Verrassend De Metro-damesboetiek is de spik splinternieuwe dochter van het mo demagazijn Metro aan de overkant van de Appelmarkt. In verband met familieomstandigheden van de heer j, P. Gillet en mevrouw M. C. Gillet - Overgaag, eigehaars Van de Metro vestigingen, is er geen officiële ope- nihg geweest. Maar dat neemt niet weg dat velen al de weg naar de fraaie nieüwe winkel hebben gevon den. Hét is een van die verrassende ruimtes die de Passage biedt. De zaak, uitgevoerd in de tinten parel grijs en oud-rose, bestaat uit drie ge deeltes. Het voorste deel is gelijk vloers. Het tweede deel van de zaak bestaat uit twee verdiepingen waar door direkt bij binnenkomst alle mo gelijkheden van de ruimte bekeken kunnen worden. Vermoeide of wach tende klanten kunnen in de zaak plaatsnemen in een gezellig zitje. Betere genre Het assortiment in de damesboe tiek kan gekwalificeerd worden nis „het betere genre tegen lagere prij zen." Het is de bedoeling dal in de oudste Metro zaak, meisjes- en kin dergoed en klassieke dameskleding, vooral ook voor de grotere maten, gevoerd blijft worden. In de boetiek hangen de kleren voor de jonge, maar ook de oudere, vooral modebe wuste vrouw. Er wordt op de nieuwe trend in gespeeld. In een royaal assortiment jurken, rokken, blouses, pantalons, strand- en badkleding. Kombi-mode Daarbij is veel aandacht besteed aan de zogenaamde „kombi-mode". Bij iedere broek of rok is eenzelfde of bijpassende kleur trui of blouse te verkrijgen. „Het moet niet zo zijn dat een klant met een pantalon onder haar arm naar een andere zaak moet hol len om er een passende blouse bij te zoeken", zegt de heer Gillet. Het streven is er op gericht om deze kom bi-mode verder uil te breiden. Zo wordt bijvoorbeeld al gedacht aan de inkoop van tassen, schoenen .kousen enz. om het totaalpakket te kunnen bicden. De fraaie entree van Metro dames boetiek in de Passage. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 4