Prinses Beatrix en prins Claus brachten een werkbezoek aan Schouwen-Duiveland H.K.H. prinses Margriet kwam een kijkje nemen in het Rode Kruisziekenhuis IsüPERlJI US meeneemprijs NU DE ZIERIKZEESCHE COURANT Warme ontvangst Nieuwe polikliniek Advertentie Sgw. 12 flesjes 0,3 liter, 398 V|é?|G|É> ZIERIKZEE. H.K.H. prinses Mar griet bracht een bezoek aan de nieuwe polikliniek van het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis. Hier wordt zij begroet door de adjunkt-direk- trice zuster A. Kortleve en de di- rekteur. de heer C. Langelaar. Op de achtergrond de explikateur de heer N. ten Wólde. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) ZIERIKZEESCHE™ NIEUWSBODES Donderdag 11 mei 1978 134stc jaargang Nr. 22300 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1P89) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90. per jaar f 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40 Vraagt onze contractprijzenl De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B T W. in dit nummer: Stichting Santenlevingsopbou tv Verwachting lot vrijdagavond: Koude nacht Koude nacht met weinig wind en mi nimumtemperaturen van ongeveer 1 graad, op veel plaatsen nachtvorst; overdag toenemende bewolking en la ter plaatselijk wat regen; tot matig toenemende wind uit zuidelijke rich tingen; maximumtemperaturen om streeks 15 graden. Voor zaterdag: Zonnige perioden, later mogelijk re gen: middagtemperaturen omstreeks 17 graden. Aantal uren zon: 0 lot 8. Min.-temperaturen: omstreeks 8 gr. Max.-lemperaturen: omstreeks 17 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zaterdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 12 mei. Zon op 5.52, onder 21.22 Maan op 10.05, onder 1.00 Eerste kwartier: 15 mei (9.40) IIOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 12 mei 7.19 19.34 0.45 13.02 Doodtij: 17 mei. HET WEEKOVERZICHT DE BILT. 11-5. Hel KNMI deelt mede: Vrijdag zal het weer in de loop van de dag geleidelijk ver slechteren. Een koude oceaandepres sie boven IJsland, zal haar invloed het komend etmaal via de Britse eilanden naar onze omgeving uit breiden. Het frontensysteem ervan bracht donderdagmorgen reeds veel bewolking en regen in Schotland en Ierland. Een hogedrukgebicd. met de kern boven Scandinavië en een uilloper via de Noordzee naar de Golf van Biseaye, bepaalde de laatste dagen het weer in ons land. Met een noordoostelijke stroming wordt nog vrij koude cn droge lucht aangevoerd. In deze lucht komen opklaringsgebieden voor die zich woensdag van hef noordoosfen uil over ons land uilbreidden. Vooral opvallend waren voor haar dc aparte spreekkamers ten behoeve van dc verschillende specialisten. Met name ook deze ruimten hebben een goede uitrusting gekregen, zodat de gcbruikei's „zelfsupporting"' kun nen opereren. Het geldt hier de oog arts en de neus- keel- en oorspccia- list. Landelijk niveau Uitspraak van de direkteur de heer Langelaar: „het Zierikzeese zieken huis is hiermede minstens op lande lijk niveau gekomen". Punt bij deze nieuwe aanwinst, was een destijds gestelde keuze vergroting van het aantal bedden of een vergrote en verbeterde polikliniek. Feitelijk was het ook weer geen keus. want vergro ting van het bedenaantal was des tijds een onhaalbare zaak en een echt moderne jpolikliniek bleef derhalve over, een zaak van minstens zo groot belang voor hel ziekenhuis". Het is duidelijk dat een zo fraaie poli opweegt tegen het toen gedachte aantal bedden van 24, dat werd ver langd. De heer Ten Wolde informeerde de prinses over de positie van het perso neelsbestand, die als redelijk kan worden aangemerkt. Specialisten Medegedeeld werd dat er kansen bestaan op het aantrekken van een gynaecoloog, in de persoon van mevr. Adelsbergen, die verbonden is aan het ziekenhuis te Dirksland. Zij is op zoek naar een compagnon, fs deze ge vonden dan willen beide geneeskun digen in hun taak mede het Rode Kruis-ziekenhuis betrekken. Belangstelling Verder zijn aangetrokken een chi rurg in de persoon van drs. J. H. I-Iekkink en de aneathesisten, de he ren Guinae en Benescia. Ook wat het personeelsbestand betreft, streeft het ziekenhuis dus duidelijk naar volle digheid. Prinses Margriet bekeek belang stellend dc verschillende ruimten, die samen dc nieuwe poli vormen, nauw keurig, hier en daar een vraag stel lend of luisterend naar dc toelichting. Het was voor haar een drukke dag; eerder had zij een vergadering in Amsterdam en na Zierikzee stond nog een bijeenkomst elders op het programma. Zodoende was er voor enige vorm van „relaxen" helaas geen tijd. Direkt na de vergadering moest al afscheid worden genomen van de aanwezigen, die - na het ver trek van Hare Koninklijke Hoogheid - zich nog even verenigden in de re- kreatiezaal voor een hapje cn een snapje. Advertentie kaassoorten kopen don naar VAN LOON X toelopen! X Iedere vrijdagmorgen op het Kerkplein te BRUINISSE. J Deze week als reklame: J Bij aankoop van kaas 5 roomboter f 1,90 •♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦a SCHOUWEN-DUIVELAND, 10-5 - Een enthousiast vlaggend Schouwen-Duiveland heeft woensdag een wanne ontvangst bereid aan prinses Beatrix en prins Claus, die zich tijdens een werkbezoek uitvoerig heb ben laten informeren over de problemen van dit ge bied. Om half tien in dc ochtend al, werd het prinselijk paar bij de provincie grens op de Grcvelingendam verwel komd door de kommissaris van de koningin, dr. C. Boertien, mr. II. F. M. v. d. Heijden, chef kabinet van de kommissaris, de distriktskomman- dant van de rijkspolitie W. D. Lan- ting en R. W. Swerus, medewerker van het kabinet van de kommissaris van öe koningin. Prinses Beatrix en prins Claus werden onder meer vergezeld door hun partikulier sekretaresse mejuf frouw M. H. Woltjes en partikulier sekretaris mr. J. Th. H. C. van Eb- benhorst. In Ouwerkerk, de eerste plaats, die het paar, na door Bruinisse en Oos- terland te hebben gereden, zou aan doen, stonden verklede schoolkinde ren. belangstellenden en burgemees ter J. D. de Kam van Duiveland, de wethouders S. Overbeeke en A. L. Bakker en gemeentesekretaris J. van der Maas klaar om hen te verwelko men. Bloemen Bij het Dorpshuis bood mevrouw A. van Raamsdonk-Hendrikse, de oudste inwoonster van Ouwerkerk, prinses Beatrix een boeket bloemen aan. Het Dorpshuis zelf was voor deze gelegenheid feestelijk aangekleed met fraaie perzische kleedjes en veel bloemen. In deze entourage vond èen gesprek plaats over de nota bewo- ningspatroon met de zes burgemees ters van Schouwen-Duiveland, gede puteerde mr. J. P. Boersma, dr. C. Boertien, gedeputeerde A. L. van Geesbergen, gedeputeerde J. van de Bos en ing. R. J. van der Meulen, hoofdingenieur-direkteur van de volkshuisvesting. Visie Langs een met politie-agenten en vlaggen afgezette route over Nieu- werkerk kwam een vervolg op dit gesprek in een al even feestelijke en tourage in het Dorpshuis van Drei- schor, waar het paar werd verwel komd door burgemeester C. Slabbe- koorn en wethouders Ph. J. van Ast, wethouder P. de Moor en gemeente sekretaris C. M. Padmos. Bij het ge sprek dat hier werd gevoerd over de visie van de bevolking op de nota bewoningspatroon was een vertegen woordiging van de bevolking aan wezig. De heer M. J. Krijnse Locker namens de middenstand, de heer D. van Langeveld, namens het onder wijs, mevrouw A. J. Langelaar-van Schaik en mevrouw E. L. Littooy- den Hollander namens de advies kommissie voor woningbouw op Schouwen-Duiveland, ds. J. B. As sendorp namens de kerken, de heer J. Coumou, namens woningbouwver eniging Beter Wonen, de heer D. Dokman. die het Gewestelijk Ar beidsbureau vertegenwoordigde, de heer J. H. Stoutjesdijk, namens de Federatie voor Maatschappelijke dienstverlening Noord-Zeeland drs. P. Vis, rektor van de Rijksscholen gemeenschap Zierikzee, namens de Stichting Samenlevingsopbouw SchouWen-Duiveland en mevrouw J. C. H. van den Hoek-Moermond na mens de bevolking van Brouwers haven. Be langs lel lenden Rond het middaguur vertrok het paar, uitgezwaaid door de bevol king, richting Zierikzee over Zonne- maire, Noordgouwe en Schudde- beurs. Ook in Zierikzee stond achn ter dranghekken voor het gemeente ZIERIKZEE, 9-5 - De nieuwe polikliniek van hel Zweedse Rode Kruis ziekenhuis komt - zo hesloot eer der de Raad van Bestuur - niet toe aan een offieiële opening, maar het bezoek van H.K.H. prinses Margriet aait de poli nieuwe stijl, dinsdag jl„ zou men gerust als adequaat, remplacerend gebeuren kunnen aanmerken. Dc prinses - haar bezoek viel in de middaguren had eerst dc vergadering van dc Raad van Bestuur bijgewoond, in haar hoedanigheid van bestuurslid, namens het hoofdbestuur van het Ned. Rode Kruis, waarna een intensieve rondleiding begon, waarbü dc prinses zich over de nieuwe kliniek liet voor lichten. I Direklelijk aan de voorlichtende rondleiding, namen deel de adjunkt- direktrice zr. A. Kortleve, de direk teur van het ziekenhuis de heer C. Langelaar en het hoofd van poli en operatiekamer, de heer N. ten Wolde. In middenstuk en „staart" van de stoet, die de prinses volgden, bevon den zich diverse autoriteiten, als de vertegenwoordigers van de zes regio gemeenten, o.w. verschillende bur- gemeeters (Zierikzee, Westerschou- wen. Bruinisse), de voorzitter van de Raad van Bestuur mr. J. J. v. d. Weel het lid van het hoofdbestuur ir. J. A. H. J, G. baron van Oldenzaal tot Ol- denzeel, de heer B. Fokker, kring- kommissaris Rode Kruis, de inspek- teur Volksgezondheid Zeeland, dr. 3. Lelie, enkele huisartsen en diverse andere regionale en provinciale auto riteiten. Prinses Margriet - uiteraard goed op de hoogte van ziekenhuizen en de technische equipment, gelet op haar Rode Kruis-achtergrond - was be hoorlijk te spreken over de nieuwe polikliniek, die zij als „heel mooi" kwalificeerde. huis, een hele rij belangstellenden te wachten op de aankomst van de prins en prinses. In Zierikzee stond eveneens het kollege van b. en w. ter begroeting klaar; burgemeester Th. H. de Meester, de wethouders C. Bij de Vaate en W. den Boer en gemeente sekretaris R. van Ommeren. Tijdens een werklunch in de Vierschaar sprak burgemeester De Meester over „De werkgelegenheid op r Schouwen-Duiveland en de streekfunktie van Zierikzee". Na deze bijzonder geanimeerde bijeenkomst waaraan ook de gede puteerden A. J. Kaland, J. Stenvert »en mr. H. F. G. Schlingeman, de griffier van de staten dr. D. van der Wel, drs. J. C. de Jong. direk teur van het ETI en drs. J. W. Jan sen, hoofdinspekteur-direkteur voor de Arbeidsvoorziening, aanwezig waren, ging de reis via Kerkwerve, Brouwershaven, Den Osse, Renesse en Burgh-Haamstede naar de Bos- wachterij in Westerschouwen. Fietstocht Daar werd, buiten het programma om, een fietstocht en een wandeling gemaakt, waarna rond drie uur het gezelschap bij een sfeervol' aange klede boswachterij werd opgewacht (Vervolg pag. 2) Prinses Beatrix en prins Claus heb ben woensdag Schouwen-Duiveland gedaantijdens een werkbezoek. Een van de hoogtepunten was een fietstocht in de bossen van Wester schouwen. Naast het prinselijk paar de heer S. Roos. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1