DE ONTVOERDE DIREKTEURSDOCHTER Voorzitter A. J. G. Doeleman: „Er wordt met belangen van agrarische bevolking gesold" Hoofdbestuur Z.L.M. „II kent mij niet Flitsen?' uit het buitenland AmroPrivérekening Wat biedt de BEELDBUIS ZIERIKZF.ESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 9 mei 1978 Nr. 22299 7 GOES, 6-5. Nog steeds heerst er geen overeenstem ming omtrent de vaststelling van de landbouwprijzen voor het nieuwe prijzenjaar. In Brussel wordt vrese lijk geharreward, tot grote ergernis van ons boeren. Aldus de voorzitter van de Z.L.M.. de heer A. J. G. Doeleman, tijdens de jongste hoofdbestuursvergadering. Het is een onverkwikkelijke zaak zoals er in feite met de belangen van de agrarische bevolking wordt ge sold. Speciaal de veehouderij wordt van dit eindeloze getreuzel de dupe. Zolang de nieuwe prijzen niet zijn vastgesteld moet er voor de oude prijzen worden afgezet. Overigens is deze gang van zaken zoals die nu plaatsvindt ook voor de akkerbouw erg ongunstig. Het is een verkeerde voorstelling van zaken wanneer men ons wil doen geloven dat dit uitblijven van de prijsbeslissingen een gevolg zou zijn van de zgn. overschotten. Het groot ste probleem is de onevenwichtige ekonomische situatie in de EEG. Verschillende valuta's De verschillende waarden van de valuta's van de partnerlanden en de daarmee verband houdende monetair kompenserende bedragen. Helaas zijn het juist de Benelux-landen die er het slechtst afkomen. De andere EEG landen hebben veel meer gelegenheid om wat voor hun boeren te doen door allerlei compenserende manipulaties. Het lijkt er op dat de prijsvaststel ling in Brussel ieder jaar later zijn beslag krijgt, aldus een verbolgen voorzitter. Een ander verontrustende zaak is de beschikbaarheid van zoet water voor de landbouw in Zeeland. Verge leken met andere gebieden in Neder land komt Zeeland er wel heel erg bekaaid af. Advertentie STERK EN DEGELIJK Het is noodzakelijk dat dit pro bleem de komende tyd de volle aan dacht krijgt. De landbouw zal aktief deel moeten nemen in de mogelijk heid om invloed uit te oefenen op het beleid dat er ten aanzien van de zoet watervoorziening zal worden ge voerd.. Het is goed hierbij te beden ken dat anderen hierin ook een ak- tieve rol spelen waarbij niet uit het oog mag worden verloren dat hun belangen niet altijd parallel lopen met die van de landbouw. De heer Doeleman schonk ook aan dacht aan de koninklijke onderschei ding die aan twee in landbouwkrin- gen bekende personen waren toege kend. Hij wenste de heer P. J. van Westen en de heer L. Bij de Vaate beiden geluk met deze verdiende on derscheiding. De heer Van Westen is lange tijd kringvoorzitter van de Tholen geweest en de heer Bij de Vaate is verbonden geweest als medewerker aan het proefbedrijf „De Scheldemonden" en later aan het proefbedrijf „De Rusthoeve". Tot slot was de voorzitter optimis tisch over de weersgesteldheid ten aanzien van de gezaaide en gepote gewassen. Alles verloopt naar wens en de meeste gewassen hebben een goede start gemaakt. Gelukkig is het weer hier heel wat beter dan de sfeer in Brussel merkte de voorzitter ge melijk op. Voor al uw koHcri DAM 9 ZIE RIK Z11 SOUTHWOLD, Engeland, 6-5. Monty en Julia Holmes zaten vorige week op een avond voor hun tele visie toen een vreemdeling aanbelde om de zitkamer te veranderen in een verloskamer. „U kent mij niet, maar mag mijn vrouw hier haar baby krijgen?" zei de vreemdeling. Onderwijzer Ian Johnson lichtte toe dat hij en zijn vrouw op weg waren naar het ziekenhuis waar hun baby geboren zou worden, maar dat het er alle schijn van had dat ze het niet zouden halen. Holmes rende naar Johnsons auto en vergewiste zich ervan dat de baby inderdaad op komen stond. Hij ging terug naar binnen en zei tegen zijn vrouw: „Vlug schat, we krijgen een baby". Boven werd een bed klaarge maakt, maar mevrouw Johnson haalde dat niet meer en ging liggen op de canapé. „Ik belde om een ziekenauto,, maar terwijl ik er buiten op stond te wachten, werd Elizabeth Emily geboren", vertelde Holmes. Moeder en kind maken het intus sen goed in het ziekenhuis van Ip swich, waar een bed was gereser veerd. BEIROET. Op het vliegveld van Beiroet is een 23-jarige Zwitserse studente aangehouden met een tijd bom in haar koffer. RIO DE JANEIRO. Familieleden van vijftien politieke gevangenen die in hongerstaking en na bijna drie weken zonder voedsel ernstig ver zwakt zijn, hebben een beroep ge daan op autoriteiten om tussenbeide te komen. SALISBURY. De Verenigde Afri kaans nationale raad van bisschop Muzorewa heeft zondag besloten nog een week te wachten met een definitieve beslissing over het al of niet verlaten van de Rhodesische coalitie-regering Iver. TORONTO. Yan Youn^-Man, de vice-consul van Zuid-Korea in To ronto, is overgelopen en heeft aan de Canadese overheid om asiel verzocht voor zichzelf, zijn vrouw en zijn drie kinderen, zo heeft zijn advocaat, Te rence Cakie, bekendgemaakt. WASHINGTON. Senator Edward Moore Kennedy is, veeleer dan pre sident Carter, eerste keus van de de mocraten voor - de presidéntsvoor- dracht van 1980, blijkt uit ;een en- quete van het instituut „Gallup" waarvan de Washington Post het resultaat afdrukte. CURITIBA, Brazilië. De droogte die momenteel de Zuid-Braziliaanse staat Parana teistert, heeft al voor ruim 12 miljard cruzeiros schade aangericht, zo heeft de gouverneur van de staat, Jaime Canet „Filho", zaterdag bekendgemaakt. LUSAKÏA. Een woordvoerder van de Namibische onafhankelijkheidsbe weging Swapo heeft meegedeeld dat 500 Namibiërs, voornamelijk vrou wen en kinderen zijn gedood bij de aanval van Zuidafrikaanse troepen in Angola vorige week. LONDEN. Het Britse neo-facisti- sche Nationale Front heeft bij plaat selijke verkiezingen een verplette rende nederlaag geleden. Ondanks een grootscheepse campagne om in de plaatselijke besturen vaste voet te krijgen werd geen van de 601 kandi daten van het front gekozen. DENVER, Colorado. In het westen van de Verenigde Staten is de winter teruggekeerd. Zaterdagavond sneeuwde het in Colorado, Wyoming en Utah al vierentwintig uur onaf gebroken. LONDEN. De sigaret veroorzaakt per jaar de dood van 25.00 Britten. Dat betekent dat er per jaar vier maal zoveel Britten sterven aan het roken van sigaretten als aan ver keersongelukken. Dit staat te lezen in een rapport dat is gepubli ceerd door een aktiegroep tegen de nicotinevergiftiging „Ash" genaamd. Advertentie Gehoord bij de Anvro Bank (18) Ik wilde graag wat geld opzij zetten Ik wilde eens vragen. Kan ik via voor een nieuwe stereo-installatie. m 'n Privêrckcning ook mijn Kan dat via m'n Amro l\fré- rekening? Dat kan heel gemakkelijk meneer. Zelfs automatisch. Elke maand een vast of variabel bedrag naar iedere spaarrekening van uw keus. pianolessen betalen? Ja hoor, mevrouw. Dat kan zelfs automatisch. Weet u 't rekeningnummer van de leraar? bi) dc Amro Bank staan ze altijd voor u klaar mg(&J BONN. In een petitie hebben 155 journalisten de Russische partijleider Leonid Brezjnjev gevraagd om de vrijlating van zeven Russische colle ga's die zich om politieke redenen in de gevangenis bevinden, in psychia trische klinieken of in verbanning. De petitie is aangeboden aan de Rus sische ambassade in Bonn. ROME. Het Romeinse dagblad „II Tempo" heeft enkele zinnen gepubli ceerd uit een „afscheidsbrief" die de ontvoerde christendemocratische lei der Aldo Moro aan zijn familieleden heeft gericht. SOUTHAMPTON, Engeland. Het Britse luxe passagiersschip „Queen Elizabeth II, is voor een Europese cruise vertrokken met achterlating van 200 kelners op de kade. TAIF. De ministers van oliezaken van de dertien OPEC-landen rijn het in het afgelopen weekeinde niet eens geworden over een .gezamen lijk politiek ten aanzien van de olie prijs. MALAGA. Duizenden vakantie gangers aan de Spaanse Costa Del Sol rijn zondag voor de tweede achtereenvolgende dag verstoken gebleven van bediening -in hotels, bars en restaurants vanwege een staking van het horecapersoneel. KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND EINDHOVEN. De Eindhovense po litie heeft de 35-jarige A. P. uit Eind hoven aangehouden. De man wordt ervan verdacht kort tevoren een 29- jarige kastelein in zijn café aan de Draaiboomstraat in Eindhoven te hebben gestoken met een mes. UTRECHT. Hoogovens heeft zich positief opgesteld tegenover de eis van de Vereniging van Hoger perso neel Hoogovens (VHHP), de Unie BL- HP en de Industriebond CNV, dat er geen gedwongen ontslagen zullen vallen zolang het met de komende reorganisaties samenhangende so ciaal plan van kracht is. AMSTERDAM. De Stichting Ron, een Nederlandse organisatie die de belangen van zigeuners behartigt, heeft in een brief aan de Franse am bassadeur in Den Haag geprotesteerd tegen de bombardementen die door Franse gevechtsvliegtuigen zijn uit gevoerd op eenheden van Polisario, het bevrijdingsfront voor de voorma lige Spaanse Sahara. GELEEN. Een onbekende man, plus minus 30 jaar, heeft in een su permarkt in Geleen twee pakjes si garetten betaald met een vals briefje van duizend gulden en wisselgeld te rug ontvangen. HEERLEN. De brandweerkorpsen van diverse plaatsen in Zuid-Lim burg zijn de gehele dag bezig geweest om de wateroverlast te bestrijden die zaterdagavond ontstond door de aan houdende regen en een wolkbreuk. DEN HAAG. Zondag is bij een voettocht in België de 65-jarige Jaco bus van der Ende uit Wateringen (ZH) overleden. De man deed mee aan een tweedaagse voettocht van Blankenberge naar Brugge in België. Toen hij onwel werd is hij in allerijl naar het St. Jansziekenhuis in Brug ge overgebracht waar hij bleek te zijn overleden. DEN HAAG. Het Nederlandse Rode Kruis heeft vijftigduizend gulden be schikbaar gesteld aan het internatio naal comité van de organisatie voor hulpverlening aan krijgsgevangenen in het noorden van de Afrikaanse staat Tsjaad. AMSTERDAM. De 21-jarige Karin Gustafsson Uit Rotterdam is in het Amsterdamse Hiltonhotel gekozen tot miss Holland 1978. Zij zegevierde over negehtien mededingsters èn verdiende o.a. een nertsmantel en een cruise. AMSTERDAM. De politie in Am sterdam heeft vijf mensen aangehou den in verband met de handel in hasj. Een partij van ongeveer vijftig kilo hasj is in beslag genomen. De geschatte waarde daarvan bedraagt ongeveer een kwart miljoen gulden. WOENSDAG 10 MEI NED. I: Het spook Niemand blijft in het huis van niemand de geestige pias uithangen, tot grote paniek van de bewoners. Voorts een Engelse jeugdfilm, getiteld De ponyroof. De film gaat over een groep kinderen die met vakantie gaat naar een po nykamp. Aldaar merken ze dal er regelmatig een viervoeter gestolen wordt. Ze melden dit aan de politie die de jongelui echter niet serieus neemt en geen aktie onderneemt. Dus nemen de vakantiegangers zelf maar het initiatief. Daarna Bollie Blauw waarin juffrouw Zonne schijn een bekeuring oploopt, ge volgd door een editie van De film van ome Willem die vandaag wordt bijgestaan door BerOia. Het avond programma begint met Van gewest lot gewest en Politieke partijen, ivaarin het GPV zijn zegje doei. Daarna Roep de getuigen een oude Amerikaanse stomme film met Snub Pollard in de hoofdrol. Na af loop van dit gebeuren is het op nieuw tijd voor voetbal, aangezien in het Wembley-stadion in Londen de finale Europa Cup 1 wordt ge speeld tussen de klubs FC Brugge en Liverpool. Na het journaal Den Haag Vandaag en Panoramiek. NED, II: Het IKON zendt, ver deeld over acht weken, drie Russi sche speelfilms uit, waarin kinderen de hoofdrol spelen. De eerste van de dtie is Het witte schip, een Khir- gische produktie gebaseerd op een boek van de schrijver Aitmatov. De film geeft een allegorische vergelij king tussen goed en kwaad, uitge beeld in de onschuld van een zeven jarige jongen die protesteert tegen het geweld dat zijn leven teistert. De VARA neemt de uitzending over met een film van de cineast Bro- sens over de aanleg van een nieuwe viskwekerij in Flevoland. Daarna de opera II trovatore van Guiseppe Verdi. De opera in vier bedrijven wordt uitgevoerd door de Weense Staatsopera onder leiding van Her- bert von Karajan. De handeling van dit drama speelt zich af rond gravin Leonora die verliefd is op de trou badour Manrico die eigenlijk een gravenzoon is maar op jeugdige leeftijd door een zigeunerin ont voerd is. De grote antagonist in dit verhaal is graaf Luna, die het op Leonora voorzien heeft en uiteinde lijk verantwoordelijk is voor haar dood. WOENSDAG 10 MEI NED. I: 10.00 Schooltelevisie; 15.00 Teleac; 15.30 Het huis van niemand; 15.55 De ponyroof; 16.55 Bollie blauw; 17.05 De film van Ome Willem; 18.50 De fabeltjes krant; 18.55 Nieuws; 18.59 Van ge west tot gewest; 19.45 Toeristische Zaterdag 13 mei, 22.45 uur, Nederland I: De commissaris. Commis saris Keiler en zijn twee helpers Klein en Heines hebben het toch moeilijk met de moord op Anita Reese. tips; 19.50 Politieke partijen; 20.00 Roep de getuigen; 20.10 Voetbal: Europa cup 1-finale; 22.07 Journaal; 22.25 Den Haag Vandaag; 22.40 Pa noramiek; 23.15 Journaal. NED. II: 18.20 Teleac; 18.50 Staatsloterij; 18.55 Nieuws; 18.59 Het witte schip; 19.24 Kenmerk 20.00 Journaal; 20.27 Socutera; 20.32 Viskwekerij Flevoland21.02 11 trovatore; 23.45 Journaal. DONDERDAG 11 MEI NED. 1: Het circus van Jean Ri chard bijt de spits af met met vele nummers zoals met dromedarissen, komische akrobatiek en een num mer met beren. In Wat heet beter aandacht voor Oosterse geneeswij zen, zoals de acupunctuur en Tai- Tsji, een soort krijgsdans. Dan een aflevering van de Alles is anders show, waainia de NOS de uitzending overneemt met Den Haag Vandaag en een Engelse dokumentaire geti teld De vrouwen van Marrakech. Advertentie Een team van Engelse vrouwelijke cineasten trok naar Marokko om daar op het celluloid vast ie leggen wat een agrarisch leven de vrouwen daar nog leiden. Aangezien de heren nog altijd niet zijn toegestaan in de vertrekken van de dames, moet het hele team uit vrouwelijke mede werksters bestaan. NED. II: In Black Beauty dat wil zeggen op de farm, voelt Ned zich nog altijd niet thuis, omdat ieder een hem vol argwaan behandelt. Hij toil zelfs weer terug naar Londen. Vervolgens een Amerikaanse na tuurfilm over De pimpelmees ge volgd door een wedstrijd in het Mi nivoetbalshow toernooi. De wed strijd van vanavond gaat tussen Hoofdstad Amsterdam en het Mili taire Minivoetbalteam. Daarna de laatste aflevering van de family Bellamy van dit seizoen. Nu het eind van de oorlog nadert begint ook het leven op Eaton Place te herstellen. Edward is naar Engeland overgeplaatst, Georgina is overwerkt naar huis teruggekeerd en Richard doet Virginia -Hamilton een huice- lijksdanzoek. Voor Hazel loopt alles minder prettig af. Tot besluit de uktuallteitenmbriek Hier en Nu en de derde aflevering van Vernieuwd geloven. DONDERDAG 11 MEI NED. I: 11.00 en 14.00 Schooltele visie;- 18.20 Teleac18.50 De fabel tjeskrant; 18.55 Nieuws; 18.59 We reldcircus; 19.50 Wat heet beter?; 20.25 De alles is anders show; 21.37 Journaal21.55 Den Haag vandaag: 22.10 De vrouwen van Marakech; 23.10 Journaal. NED. II: 18.50 Paspoort; 18.55 Nieuws; 18.50 Black Beauty; 19.25 De pimpelmees; 20.00 Journaal; 20.27 Minivoetbalshow21.35 De fa milie Bellamy; 22.25 Hier en nu; 23.05 Vernieuwd geloven; 23.25 Journaal. door G. FRANSSEN Hoofdstuk 18 De volgende morgen ligt hij nog in bed als zijn vrouw met het ochtend blad in de hand de slaapkamer be treedt en zegt, de krant voor hem neerleggend: „Zeg, lees dat eens heeft het niet wat te maken met jouw onderzoek?" Beckers is bijna meteen klaar wakker, komt dan half overeind en neemt de krant in handen. Zijn vrouw wijst het betreffende bericht aan en hij leest: Zwendel met antibiotica ontdekt De inspektie van het ministerie van Landbouw is in samenwer king met de politie in Boshagen en de Duitse Kripo een omvangrijke illegale groothandel in antibiotica op het spoor gekomen. Tot dusver is tegen twee personen uit Bosha-, gen proces-verbaal opgemaakt na arrestatie, terwijl een derde ver dachte zich waarschijnlijk in Duitsland bevindt. Dit drietal, B. en G. uit Boshagen en O. uit het Gelderse dorp Laren, wordt als de belangrijkste schakel gezien in deze ongeloorloofde handel in diergeneesmiddelen onder valse en vervalste merken, die zich over een deel van ons land en daarbui ten, voornamelijk Duitsland uit strekt. Over de omvang van deze illegale handel kon de politie nog niets medelen. Het onderzoek wordt voortgezet, ook naar de herkomst der pro- dukten, die buiten dierenartsen om aan talrijke veehouders wer den verkocht in flesjes met eti ketten, (waarop de namen van niet-bestaande fabrieken in Enge land en Duitsland voorkwamen en met vervalste etiketten van be kende merken. Het eerste onderzoek heeft in tussen uit gemaakt, dat de meeste flesjes slechts een tiende deel van de hoeveelheid werkzame stoffen bevatten dan het etiket aangaf. Beckers knikt enkele malen, als hij dit bericht leest. Daar zijn de heren journalisten gauw achter ge komen, als je bedenkt, dat men Bronsa gisteravond tegen half tien binnenbracht. Waarschijnlijk is die G. Job Genereus. Best mogelijk, dat ze'hem al eerder in de kraag pak ten. Tenslotte kan de voortvluchtige O. niemand anders zijn dan Peter Olderman. Waarschijnlijk werd hem de grond te heet onder zijn voeten en verkoos hij voorlopig onder te duiken in Duitsland. Al zal men daar ook wel jacht op hem maken, want in het bericht is de Duitse po litie immers ook genoemd! Beckers kijkt zijn vrouw, die al die tijd nieuwsgierig afwachtte, tot haar man het bericht gelezen had. „En?" vraagt ze, „houdt dit verband met jouw onderzoek in die spiona- ge-affaire?" „Wel met mijn onderzoek." ant woordt hij nadenkend. „Maar ik blijk me vergist te hebtien voor wat betreft hun vermeende medeplich tigheid aan spionage. Nu ik dit ge lezen heb, zeg ik: Bronsa heb ik eigenlijk al van het begin af aan niet vertrouwd, maar enkel veronder steld, dat hij op de een of andere wijze betrokken was bij die spiona- ge-ativiteiten. Bijvoorbeeld als koe rier. Samen met Peter. Nu herinner ik me. dat Bronsa een experl heet te zijn op het terrein der antibioti ca. Dat het bedrijf van Vrieze en Co een der eersten was. die het ver vaardigde en verkocht. Tot de rege ring in grote lijnen de verkoop aan banden legde vanwege de bijver schijnselen, ie toediening van anti biotica bij vee tengevolge had. Dat zal natuurlijk wel een grote klap voor het bedrijf geweest zijn. Bron sa. die op zo'n manier zijn prachtige rinding niet meer produktief kon 65 maken, zal er geleidelijk aan iets op gevonden hebben." Hij komt met een ruk uit bed en voorzover zijn stijve knie dat toelaat, loopt hij snel naar de badkamer. „Maak maar een paar sneetjes brood voor me klaar, want ik wil, als ik me gebaad en ge schoren heb zo gauw mogelijk naar het bureau. Om mee te delen, wat ik ontdekt heb; misschien hebben ze er wat aan." Om ruim negen uur betreedt hij het hoofdbureau en wordt nu jo viaal begroet door oude kennissen. Op zijn vraag of Pitman, met wie hij in het verleden vaak samenge werkt. heeft, er is, wordt met een handgebaar verwezen naar boven. „Hij zal wel op de recherchekamer zijn. Bart. Je weet de weg. he?" Pitman is een beetje nieuwsgierig, als hij Beckers ineens voor zich ziet staan. Hij heeft de vorige avond tot bijna middernacht Bronsa en Gene reus verhoord en vanmorgen is hij al vrij vroeg begonnen met het uit typen van de eerste verklaringen, begroeten elkaar. Pitman wijst naar een stoel en wacht af. Vroeger was Beckers in rang zijn meerdere, als ze samenwerkten, maar hij heeft er nog altijd fijne herinneringen aan. En Beckers zal dus wel iets hebben, wat van belang is, anders komt hij niet hierheen. Beckers begint, als hij gezeten is: „De arrestanten B. en G. zullen wel Wouter Bronsa en Job Genereus rijn, de laatste afkomstig van het min of meer beruchte Vermanings- eind. Terwijl de nog niet achter haalde O. voluit Pieter Olderman zal zijn, tot voor kort wonende in Boshagen bij zijn moeder nabij het Weideplein, maar sinds zijn ontslag bij Van Domen in de Buurtlaan aan tijdelijk neergestreken bij zijn tante in Laren Gelderland. Waarschijnlijk bevindt hij zich momenteel in Duitsland." (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 7