Raad van Westerschouwen niet eens met verbouwing hotelkamers bij De Torenhoeve Gemeenteraad Westerschouwen De Bruse firma Maaskant leverde de Yerseke 27 af 0nde,scheidin9 Luxe draaifauteuils d e u r I o o 4 Bezwaarschrift Geoprojekt B.V. STREEKNÏEUWS de aankoop van grond van de Streek- vervoersmaatschappij Zuid West Ne derland. Deze grond is nodig voor de aanlog van een fietsverbinding bij hel Ic rekonstrueren kruispunt Noordstraat - Klooster weg - Hoge- slool de raad om enkele rechtsposi- zoom - Serooskerkseweg. Verder be- tieregelingen te wijzigen en pm me vrouw S. van Langevelde-Laku eer vol ontslag te verlenen als vakleer kracht nuttige handwerken aan de openbare lagere scholen te Haamste de, Noordwelle en Serooskerke! HAAMSTEDE, 8-5. De raad van Westerschouwen was het maandagavond met het kollege van b. en w. eens, dat in hotel-restaurant „De Torenhoeve" in Haam stede, geen hotelkamers mogen worden verbouwd tot woning-rekreatiewoning of appartement. Geoprojekt bv had daartoe een verzoek ingediend, dat op 8 februari van dit jaar door b. en vv. werd ge weigerd. Daarop ging de bv in beroep by de raad, die het maandag zonder kommentaar eens was met het kolle ger (Vervolg van pag. 1) Parkeren De heer J. C. Hendrikse (P.v.d.A.) drong er op aan, dat de plannen voor vervangende parkeerruimte zo snel mogelijk worden gemaakt. „We moe ten andere parkeerplaatsen hebben wanneer er gaan vervallen. ,.Hij pleitte er verder voor om de schuine inrit naar de parkeerplaatsen toe te handhaven. De heer Roseboom wees hem er op, dat ook in de haaks aangelegde inrit auto's gemakkelijk in kunnen draaien, waarna de voorzitter onder streepte, dat dit ook verkeerstech nisch gezien een veiliger oplossing is. Verder drong de heer Hendrikse erop aan om het aantal vierkante meters uitstalruimte voor de winkels eerlijk te verdelen. Veiligheid Wethouder L. Hoogerhuis herin nerde aan de hoorzitting, die over deze onderwerpen is gehouden met de. middenstand. Voornaamste punt waar het om draaide, was de par keerruimte en dat was ook de reden dat b. en w. besloten om vervangen de parkeerplaatsen te maken. Aan vankelijk zullen dat provisorisch aangelegde plaatsen zijn. Ook was hij het eens met een eerlijke verdeling van de uitótalruimte. De heer Tiele- man onderstreepte de argumenten van de heer Hendrikse, maar wees er wel op dat de rekonstruktie van de Noordstraat in eerste instantie is bedoeld om de verkeersveiligheid te herstellen. Ook de haakse insteek is bedoeld om het winkelend publiek te beschermen. Hij wilde daarnaast, we ten of er al een oplossing is gevon den voor de SRV-wagen die tot »u toe in de straat een hinderlijk obsta kel is. De heer Roseboom kon hem meedelen dat er rekening mee is ge houden. Naar een betere oplossing, wordt, zo beloofde de voorzitter, nog steeds gezocht. Do overweging daarbij is, dat de bouwplaats de bestemming „horeca- vestigingen'' heeft en dat de bouw vergunning is gevraagd .voor het ver anderen van de hotelkamers in ap partementen niet kan worden be schouwd als horecabebouwing in de zin van de wet. Visie, wijziging In de nadere toelichting van het kollege hierop is vermeld, dót het kollege tot voor kor de bouw van de apparementen onder de in bestem mingsplannen voorkomende bestem ming „horecavestigingen" toelaatbaar weid geacht, mits er een eigendoms- en exploitatiebinding zou zijn en blij ven met de op hetzelfde terrein aan wezige of te bouwen horecavestiging. Intussen is de visie daarop echter veranderd. B. en w. kunnen daarom, gelet op de zienswijzen van g.s., de Kroon en de minister van volkshuis vesting en ruimtelijke ordening en een advies van de Vereniging voor Nederlandse Gemeenten, dit stand punt niet langer blijven innemen. Daarbij wordt verwezen naar een bericht van g.s., dat in voorkomende gevallen van afgifte van vergunnin gen voor de bouw van appartemen ten onder een horecabestemming, zonder dat dit uitdrukkelijk in hét bestemmingsplan staat, de vergun ning ter vernietiging aan de Kroon zal worden voorgedragen. Redenen voor net gemeentebestuur van Wes terschouwen om de bouwvergunning, te weigeren. niseren A'un een achttal bijzondere diensten in de zomermaanden. Hel gaat hier om een garantiesubsidie, die kan vervallen wannper blijkt, dal .de opbrengst uit kollektes of de on- kostenpot meevalt. De heer L. Tieleman (PCF) had, hoewel hij voorstander was'van deze subsidie, toch wat bedenkingen, „Hoe reageren andere kerken?" vroeg hij zich af. „Die hebben op specifieke re- kreatieobjekten, maar die proberen zichzelf te financieren. Neem je zo de prikkel tot de vrijwillige gave niet weg?" Hij uitte de vrees dat nu ook de andere kerken bij de gemeente zullen aankloppen. De voorzitter was dat niet met hem eens. Hij wees erop dat deze initiatieven niet worden gesubsidi eerd door de Stichting Kerk en Re- kreatie en dat deze aktiviteit een bij zóndere plaats inneemt. Daarmee nam hij dq bezwaren weg. Verkoop W elstaudskomniissie Het kollege van b en w. is nog niet klaar met een advies aan de raad over de welstandskommissie. Een brief van de belangengemeenschap Westenschouwen over dit onderwerp werd daarom voor kennisgeving aan genomen. Evenals het CDA, dat dit idee in het gemeenteprogram kenbaar maak te, blykt ook de PydA voorstander te zijn van de toevoeging van een lid van de Vrouwen Advies Kómmissie aan deze kommissie. Dat bleek uit een opmerking van de heer J. Lustig, die dit voorstel graag in de overweging van het kol lege zag meegenomen. Subsidie De raad besloot verder om een ga rantiesubsidie van f 600 te verlenen voor de kommissie bijzóndere dien sten van de Ned. Hervormde Kerk in Renesse. Dat is nodig om de begro ting sluitend te maken voor. het orga-f De raad was het verder met het kollege eens, dat geen subsidie moet worden verleend aan de Stichting tot instandhouding van objekten van kulturele waarde in de provincie Zeeland, omdat er al andere instan ties op dit terrein werkzaam zijn en ging hierna uitvoerig in beraad over de verkoop van een perceel grond aan de heer S. Roos. Omdat de heer Roos ook lid van de raad is, verliet hij de zaal tijdens de behandeling van dit punt. Het verkoopbedrag was bij taxatie vastgesteld op f 44.800 en dat vonden de raadsleden nogal veel. De heer Lustig, die er uitdrukkelijk op wees, dat de heer Roos niet van dit pleidooi opj de hoogte was, vroeg zich af of deze verkoopsom niet wat lager kon. Ook de heer Tieleman vond het aan de pittige kant. Sekre- taris J. W. de Jonge wees erop, dat hier de normale richtlijnen zijn ge hanteerd en dat de heer Roos geen gebruik had willen maken van de ge legenheid om een tweede taxateur in de arm te nemen. De heer J. C. Hen drikse (PvdA) kwam nog met het voorstel om de heer Roos tegemoet te komen en de kosten van de verkoop voor rekening van de gemeente te nemen, zoals destijds ook met de Oostermijkse woningen Ts gebeurd. Wethouder M. Steur vond dat een moeilijke zaak, omdat dan op de al gemene regel een uitzondering wordt gemaakt. Met de Oostenrijkse wönin- gen wasmat destijds een ander geval. De raad ging hierna akkoord met de verkoop. Voor de heer Tieleman was daarbij de overweging,dat de heer Roos kennelijk geen bezwaren had, omdat hij van de gelegenheid om een eigen taxatie te laten maken, geen gebruik maakte. Grondaankoop Uitvoerig beraad en zelfs een be sloten zitting was nodig om te praten over de benoeming van de heer R. van Pesch als onderwijzer aan de openbare basisschool Renesse. Na heropening van de .vergadering be sliste. de raad met algemene stemmen positief hierover. De' raad was .het verder eens met SCHEEPVAART Onoba. 7-5 Rede Cagliari MARKTBERICHTEN De cicrvcilingcn BAR NE VELD. 8-5. Coop. Veluwse Eierveiling. Aanvoer 4.036.332 stuks (volgens veilinglijst 278.000 stuks). Stemming: kalm. Prijzen 'per 100 stuks: Eieren van 50-51 gram i' 0.42; 55-56 gram f 10,31; 60-61 gram f 10,99; 65-66 gram f 12,77. Veemarkt Leiden u it... LEIDEN, 6-5. Aanvoer totaal 1556, slachtrunderen 1127, varkens 44. schapen en lammeren 385. Prijzen per kg: Stieren le f 7.30- i' 7,80, 2e f 6,90-f 7.20; vaarzen le f 7,40-£ 8,00, 2e f 6,60-f 7,20; koeien le 1' 7,00-1' 8,00, 2e f 6,25-f 6,75, 3e f 5,90-f 6.10; worstkoéien f 4,75- f 6,00, extra kwaliteit dikbillen f 9,00-1' 13,50; sluchlvarkens extra boven notering, le f 3,00-f 3,10, 2e f 2,90-f 3,00, 3e f 2,85-f 2,90. Prijzen' per stuk; Schapen 1' 200- f 240; lammeren f 200-f 275. Overzicht: slachtrunderen: aan voer redelijk, handel vlot-en prijzen iets stijver; .varkens; aanvoer rede lijk, handel goed en prijzen iets la ger; schapen en lammeren: aanvoer redelijk, handel goed en- prijzen sta biel. Aardappelbcurs Rotterdam ROTTERDAM,' 8-5. Prijzen exkl. b.l.w., vastgesteld per 100 kg af be drijf op auto volgens kwaliteits eisen c.q. export. Klei-aardappelen binnenland: Bin tje 35-55 los verladen f 17,00-f 20,00; Bintje 50 mm opw. los verladen f 25,00-f 29,00; Bintje 55 mm f 26,00 -f 30,00; Irene's 35 mm opw. f 26,00- f 30,00. Klei-aardappelen export: Bintje 35-50 mm los verladen f 16,00- f 18,00; Bintje 50 mm opw. los ver- Iaden f 25,00-f 29,00. Voeraardappelen f 4,00-f 5,00. Stemming binnenland en export: vast. Bestemd voor Yerseke MIDDELBURG Kommissie milieu De vergadering, die de vaste kom missie van advies en bijstand voor het milieubeheer -van provinciale staten, vandaag zou hebben, gaat niet door. De vergadering is nu be paald op dinsdag 16 mei. Kommissie financiën De sfatenkommissie voor finan ciën vergadert op vrijdag 12 mei in het provinciehuis onder meer over de jaarstukken van de PZEM en het spreekrecht van de publieke tribu ne. Op de agenda staat verder een onderzoek naar de opvattingen on der de bevolking over de relatie tot d provinciale overheid. HAAMSTEDE BRUINISSE, 9-5. De firma P. Maaskant en Zn. in Bruinisse heeft dezer dagen de mosselkottcr YE 27 afgeleverd. De „Prosper Julicn" zoals het schip heet is bestemd voor de firma P. J. Barbec le Yerseke. Het kasko van dit mosselvaartuig werd gebouwd bij scheepswerf „Vooruit Nieuwbouw bv" in Zaan dam en de te waterlating vond plaats op 8 maart. De technische proefvaart op 21 april. Ce afbouw en inrichting werd door de firma Maaskant ver zorgd. De YE 27 is in uitvoering ge lijk aan het drie weken eerder afge leverde schip YE 56 „Pieter" dat voor rekening van de firma A. P. Hollestelle te Yerseke werd gebouwd en eveneens geleverd door de firma Maaskant. Modern Beide schepen zijn uiterst modern uitgerust en zeer fraai afgewerkt. Het schip is 30 meter lang, 5.50 meter breed en de holte is 2,60 m. Het schip heeft een hoofdmotor en een hulpmotor en voor het lossen zorgen drie pompen, die hydraulisch worden aangedreven. De lieren zijn van het fabrikaat „Maaskant", even als de hydraulische stuurmachine. De schroef werd geleverd door Van Voorden Zaltbommel, het schilders- werk werd verzorgd door Cornelisse te Middelburg, de elektrische instal latie door de firma Huibers te Brui nisse en de betimmering door Ytama Stellendam. 'fi Keurslager Simmers Zn De internationale organisatie van Keurslagers, met achthonderd aan gesloten bedrijven in Nederland en België, houdt iedere twee jaar een speciale Keurslager-kpmpetitie. Aan deze kompetitie doen alle Keursla gers verplicht mee. Het doel van deze kompetitie is in de eerste plaats te peilen of de betreffende Keurslagers in de afgelopen periode vorderingen hebben gemaakt in hun ambachte lijke bedrijfsuitoefening. De Keurslagers worden daartoe on verwacht bezocht door een jury, die onder leiding staat van het Centraal Instituut voor Voedingsonderzoek T. N.O. te Zeist. Aan deze jury is tevens een huisvrouw verbonden. Zij doet volkomen anoniem en onverwacht een proefaankoop in het te keuren bedrijf. Behalve op de uitgevoerde aankoop richt zij haar kritische blik op de hygiëne van het. bedrijf en de medewerkers, op de vriendelijkheid, de voorlichting, enz. Daarna keuren de overige juryleden het bedrijf op zijn ambachtelijke*prestaties. Terwillc van de goede naam Keur slager moeten deze prestaties aan strenge normen voldoen. Dit om dc klanten een zekere garantie le bie den dat kopen bij een Keurslager een zeer vertrouwde zaak is. waar ook aan de klanten nog persoonlijke aan dacht wordt besteed. Dc bevindingen van de jury wor den in cijfers vertaald. Als men een tevoren vastgesteld hoog cijfer be haald, ontvangt men een Kcurslager- onderscheiding. In liet kader van dc internationale Keurslager-kompetitie 1977-78 heeft Keurslager Simmers en zn. te Haam stede dc onderscheiding van dc bron zen Kcurslagcrspcld behaald. Deze onderscheiding werd hem uit gereikt tijdens het jaarkongïes der Keurslagers in „De Reehorst" te Ede. SCHAREN DIJKE VVD vergadering De V.V.D. houdt op vrijdag 12 mei in „De Putmeet" in Scharendijke een openbare vergadering. Tijdens deze vergadering zal het tweede ka merlid mevrouw E. Verkerk-Terp stra spreken over het onderwelp: Welzijn, sport ery rekreutie. Voor tijd: zie agenda. DUIVELAND Reisje Plattelandsvrouwenbond De afdeling Duivcland van de Ne derlandse Bond van Plattelands vrouwen maakte een reisje naar Den Haag en omgeving. Met eeu bus van de firma Van Oeveren werd om hall acht 's mor gens gestart richting Honselersdijk. in het We.stJand. Hier werd de bloe menveiling bezocht. Door heel grote veilinghallen werden de dames rondgeleid, waar ze konden genieten van de geuren en kleuren van aller lei soorten snijbloemen. Daarna ging het door „de glazen stad" richting Dell't. waar de Nieuwe Kerk word bezichtigd, met haar vor stelijke grafmonumenten en het graf- van Hugo de Groot. Het Vredespaleis in Den Haag was het volgende doel van de reis. Hier werd het gezel schap rondgeleid. Na een uurtje ge zellig gewinkeld te hebben, werd er hoerlijk ge-chineesd. Terugziende op een geslaagde dag wenste het roiskomitélid, mevrouw De Kam, alle- dames een wel thuis toe en bedankte de chauffeur voor dc prettige wijze waarop hij het ge zelschap gereden hoeft. NIEUWERKERK Reis Bejaardenbond Dc reis van dc afdeling Nieuwer- kerk van de Bond van Bejaarden zal plaatsvinden op donderdag 13 mei a.s. Voor vertrektijd: zie agenda. Advertentie OUYVERKERK Inbraak bij kampeerterrein De Vierbannen In het kantoor van het kampeer terrein „De Vierbannen", eigenares Staatsbosbeheer, is ingebroken. De dieven namen dc 50 kg zware kluis mede. Deze werd totaal vernield, een eindje van het kantoor in een sloot terug gevonden. Vermist wordt een bedrag van f 6000, Technische recherche en een speur hond werden ingeschakeld, helaas nog zonder resultaat. Inbraak Door het forceren van een ruit in restaurant „De Vierbannen" hebben dieven uit de barkassa een bedrag van f 600,gestolen. Tevens wor den sigaretten vermist. Bezoek prinselijk paar Zoals eerder gemeld zal het prin selijk paar woensdag om 10.00 uur Ouwerkerk bezoeken voor een bij eenkomst in het Dorpshuis. De be volking wordt gevraagd ter gelegen heid hiervan de nationale driekleur te laten wapperen. Duikstoie Ad en Walda van Dijk hebben een duikstore, „De Caissons" genaamd, ingericht. Met Pinksteren zal deze officieel worden geopend. Tijdens de pinksterdagen kan men gratis vullen, maar ook reeds thans is het publiek hartelijk welkom om de duikflessen met perslucht (tot 200 en 300 atm.) te vullen of om zo maar eens te kijken. Nederlanders, Belgen, Duitsers en Engelsen hebben de weg naar de store reeds gevonden. Er zijn voorts diverse duikmaterialen verkrijgbaar. OOSTERLAND Bejaardengymnasiiek In verband met een te houden rouwdienst in de zaal van het dorpshuis „Oosterhof" aan de Sint Joostdijk alhier, zal de bejaarden gymnasiiek en de bejaardëribijeen- komst, in plaats van op donderdag middag 11 mei a.s.. nu oen dag vroeger plaats hebben nl. op woens dag 10 mei op de bekende uren. Kollekte Astmafonds Dc kollekte voor hel Astma fonds heeft te Brouwershaven opge bracht f 405,69. Bungalowbouw Vorige week werd in het kader van de bouw van dertien bungalows aan de Leuvenstraat, de le bouwen bungalow voor rekening van de heer Anth. Beije uitgezet. De woning zal verrijzen op de hoek Oud Hciligen- weg-Leuvenstraat, zodat dit dan dc laatste is van de rij van dertien. Aan de andere kant. op de hoek YVccl- straat-Lcuvenstraal, verrees reeds eerder dc bungalow van dc familie B. J. Matthec, die echter al enige weken bewoond is. Verder gaat nok de bungalow voor dc lieer A. Bal, halverwege in de rij. al aardig op schieten in rundleder 695,- Zie etalage meelstraat 31 zierikzee BRUINISSE Koninklijk bezoek li.K.II. prinses Beatrix en Z.K.H. prins Claus zullen woensdag tijdens Ijun werkbezoek aan Scliouwcn-Dui- vcland een rijtoer maken met een open auto door dc gemeente Brui nisse. Omstreeks half tien zal liet prin selijk paar Bruinisse binnenrijden via de parallelweg over de Greve- lingensluis. Vervolgens gaan zij over dc dijk langs de vissershaven en het „BeusjeOudeslraat, Kerk plein, Korte Ring. Poststraat, O.F. Weisestraat, dr. de Kockstraat. Mo lenweg, Dorpsweg. De burgemeester verzoekt de be woners langs dé route die het prin selijk paar zal volgen de vlaggen uit te steken en de straat vrij te houden van geparkeerd staande auto's. Gezichtsbedrog op Grevelingendam? De Rijkspolitiewagen, vrijdag avond omstreeks 23.00 uur patrouil lerende op de' Greyelingendam, werd door een personenauto staan de gehouden, waarna een inzittende (iemand van de beroepsvaart) de politiebemanning er op attent maakte dal hij twee rode lichtko- gels op het Grevelingenmeer had gezien en regelmatig drie oranje lichtflitsen met een interval van 14 a 15 seconden. De mensen van de politie zagen deze lichtflitsen ook en meenden dat het oranje lichtsein de vuurtoren van Ouddorp was, enigszins verbleekt door het heiige weer. Een andere politieauto die naar de Brouwersdam werd gediri geerd kon daar op het Grevelingen meer niets ontdoken. Ook een zeil jacht dat de jachthaven te Bruinis se binnenvoer had totaal niets ge zien. zodat een en ander op ge zichtsbedrog gebaseerd moet wor den. Vergadering Philatelica De afdeling Bruinisse van de postzegelvereniging „Philatelica komt donderdagavond 11 mei bijeen in het Nederlands Hervormd Ver enigingsgebouw voor een vergade- ring/ruilavond. In ruime mate zal er weer ruilmateriaal aanwezig zijn alsmede een handelaar. Opbrengst kollekte astma-fonds De vorige week gehouden kollek te voor het astmafonds heefl le Bruinisse f 1023.70 opgebracht. Kol- lcktanten en gevers worden harte lijk dank gezegd voor dit mooie re sultaat. Eerste wedstrijd zcskampplocg Zaterdag heeft de zeskampploeg uit Bruinisse de eerste wedstrijd iii dc zeskumpkompetitic gespeeld, welke plaats vond te Schoonder- woerd. De zeer goed verzorgde wedstrijd werd gepresenteerd door Theo Hoo rnen en hoofdscheidsrechter was Dik Steward. De uitslag i 1Schoondi rwoerd me f 35 punten; Hiel met 30 pun ten; 3. Maurik 27 punten; 4. Brui nisse 22 punten 5 Hoogvliet 18 punt; 6. Verelaar 13 punten. Dc tweede wedstrijd zal zaterdag 3 juni gespeeld worden te Maurik. Advertent

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 4