Bezoek van prinses Beatrix en prins Claus op 10 mei Brouwershaven winnaar van grote brandweer wedstrijden Yasser Arafat doet beroep op Rode Brigades Brezjnjew's Duits bezoek VAD werd vod vindt F.N.V. Akteur Ko van Dijk overleden Piet Muyselaar overleden Wolkbreuk rond Arnhem war tfor Pt fillJ DE ZIERIKZEESCHE COURANT Aan Schouwen-Duiveland Meisje steekt vader dood In Oosterland GELD NODIG S"1 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE i bttfXiU Maandag 8 mei 1978 134ste jaargang Nr. 22298 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1P89) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11. 4301 HH Zierikzee. Postbus 1. 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23.90, per jaar 91.-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzenI De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B.T.W in dit nummer: Komend jubileum „Oosterlands Fait farer" SCHOUWEN-DUIVELAND, 9-5. Zoals reeds eerder ge meld, zullen op woensdag 10 mei prinses Beatrix en prins Clans een werkbezoek brengen aan Sehonwen- Duiveland. BEIROET, 6-5. De leider van de Palestijnse bevrijdingsorganisatie P.L.O., Yasser Arafat, heeft een be roep gedaan op de rode brigades om ex-premier Aldo Moro vrij te laten. Hij riep de ontvoerders op Moro vrij te laten „terwille van de eenheid van het Italiaanse volk, de democratie in Italië, en opdat zijn gevangenhou ding niet kan worden gebruikt door de vijanden van de vi'ijheid, de vrede en de mensheid". HAMBURG, 6-5. De Bondskanse lier van West-Duitsland, Helmut Schmidt, zal president Carter tele fonisch verslag uitbrengen over het bezoek dat de Sowjetrussische pre sident en partijleider, Leonid Brez- jnjew, aan zijn land heeft gebracht. Brezjnjew is zondagmiddag naar Moskou teruggekeerd. Schmidt zei dat ook de andere bondgenoten van de Duitse Bonds republiek van de resultaten op de hoogte zijn gesteld. De bondskanselier zei zondag tij dens een perskonferentie dat een nu ance in de politieke slotverklaring, waar het gaat over ontwapening, de weg zou kunnen effenen voor vorde ringen bij de onderhandelingen over dit onderwerp tussen Oost en West. „Paragraaf drie zegt dat geen van de partijen zal proberen een mili tair overwicht tot stand te brengen en dat is nieuw en van betekenis", aldus Schmidt. OOSTERLAND. Te Oosterland wer den zaterdag weer regio-brandweer wedstrijden gehouden. Mannen van de brandweer' van Kerkwerve, voe ren een gewonde weg, die overi gens zijn situatie niet al te somber inziet. Een jurylid kijkt heel kri tisch toe. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) In de voormiddag vinden bespre kingen plaats te Ouwerkerk en Drei- schor. Na de lunch in Zierikzee is er 's middags te drie uur een bespreking in het voorlichtingscentrum van de Boswachter^ te Westenschouwen. Het kroonprinselijk paar zal ko mende uit de richting Scharendijke om ongeveer half drie kwart voor drie de gemeente Westerschouwen binnen rijden via de Ramp weg. Route De route, die gevolgd wordt is: Rampweg, Laone, Lange Reke, Hoge- zoom, Vroonweg, Kloosterweg, Noordstraat, Weststraat, Burghseweg, Kerkstraat Burgh, Hogeweg. Na de bespreking in de Boswachterij, die om 16.15 uur zal zijn beëindigd, vindt een eindgesprek plaats in het slot Haamstede. De route van de Boswachterij naar het Slot Haamste de .is als volgt: Krayesteinweg, Se- rooskerkseweg, Noordstraat. Vlaggen Van officiële zijde wordt aan de bewoners van Schouwen-Duiveland gevraagd om de waardering voor dit bezoek te laten blijken. Het wordt daarom erg op prijs gesteld wanneer langs de bovengeschreven route de nationale driekleur vanaf de huizen wappert. UTRECHT, 6-5. „Het kabinet Van Agt-Wiegel is erin geslaagd de ver- mcgensaanwasdeling - de VAD - te vervormen tot een vod, te vies om aan te pakken. Van het principiële recht van de werknemers op een deel van de overwinst is in het wetsont werp, dat de regering bij de Tweede Kamer heeft ingediend, niets terug te vinden. De VAD is uitgekleed tot op het bot". Dat zeggen de industriebonden N VV en NKV in hun gezamenlijke ak- tiekrant. Volgens de bonden resteert er in feite niets meer dan een ver plichte winstdeling, die bestaande systemen van vrijwillige winstde ling vervangt. Bovendien wil Van Agt de VAD door de gemeenschap laten betalen door haar als kosten post aftrekbaar te maken van de vennootschapsbelasting. SITTARD, 7-5. Een achttienjarig meisje uit Sittard heeft zondag haar vader doodgestoken. Ze heeft zich zelf gemeld bij de politie. Ze vertelde dat ze haar vader zo'n veertig mes steken had toegebracht. De politie heeft zondag geen me dedeling gedaan over het motief van het meisje. Zij is ingesloten. OOSTERLAND, 6-5. Het korps van Brouwershaven is zaterdag winnaar geworden van de brandweerwed- strijden in Oosterland, waaraan door dertien korpsen werd deelgenomen. heid van de overdracht van de nieu we brandweerwagen. Vrijwillig De vier korpsen, die het hoogste puntenaantal wisten te behalen, kun nen meedoen aan de gewestelijke se- lektiewedstrjjden die op 17 juni in Bergsenhoek zullen worden gehou den. Al vroeg in de morgen was het za terdag druk in Oosterland. Om negen uur arriveerden de meeste deelne mers aan deze wedstrijddag in cafe taria „Neffen d'Eule" en om half 10 begonnen de wedstrijden. Als oefen- objekt was de voormalige basisschool aan de Groene Poort gekozen. Welkom De korpsen Duiveland,,' "Wester schouwen, Scharendijke en Kerkwer ve kwamen het eerst aan de beurt, waarna tijdens een pauze de deelne mers werden voorgesteld aan het kollege van b. en w. Burgemester J. D. de Kam heette hen allen welkom en ook de vertegenwoordigers van andere gemeentebesturen, waaronder burgemeester Th. H. de Meester uit Zierikzee. Spreker zei op een ge slaagde wedstrijd te hopen en herin nerde aan een bijeenkomst van de brandweer in deze zaal ter gelegen- Bijzondere woorden van waarde ring sprak de heer De Kam hierna tot de deelnemei's, die hun vrije dag opofferden voor deze wedstrijd en ook verder vrijwillig klaar staan voor de brandweer. „Dat wordt door het gemeentebestuur en ook door de be volking bijzonder op prijs gesteld." De burgemeester deelde verder nog mee, dat er mettertijd nog uniformen bij zullen komen en dat de brand weergarage in Oosterland zal worden gerenoveerd. Wanneer de garage klaar is, zal die, ook om de onderlin ge band tussen de korpsen te verster ken, feestelijk in gebruik worden ge nomen. Prestaties Na deze koffiepauze werden de wedstrijden weer hervat. Nu kwa men achtereenvolgens de korpsen Zierikzee 1 en 2, Westerschouwen 2, Kamperland, Krabbendijke, Philips- Terneuzen, Bruinisse, Brouwersha ven en Dreischor aan de beurt. De publieke belangstelling voor deze wedstrijden was groot. De dag werd besloten met een kof fiemaaltijd rond zes uur in het dorps huis „Oosterhof", opgefleurd met de vrolijke klanken van de Boerenkapel, die een onderdeel is van „Oosterlands Fanfare". Voorzitter J. Quant sprak hier een welkomstwoord tot de aanwezigen en dankte voor de uitzonderlijke pres taties, die tijdens deze wedstrijd wer den geleverd. Geweldige inzet „Bewonderenswaardig" noemde hij dil, waarna hij ook de jury en de ad ministratieve groep dankte. Vooral de leden van de jeugdbrandweer Bruinisse kregen veel lof voor wat zij op deze dag presteerden. Zij fun geerden onder meer als „slachtoffer". Wedstrijdleider Schout, uit Vlissin- gen, sprak hierna dankwoorden tot het gemeentebestuur van Duiveland, namens de jury, voor de medewer king en voor het beschikbaar stellen van een oefenobjekt. De inzet tijdens deze wedstrijden noemde hij ..gewel dig". (VerVolg pag. 3) DEN HAAG, 6-5. De akteur en re gisseur Ko van Dijk is zaterdagavond in zijn woonhuis in Den-Haag over leden. Hij was 61 jaar oud. Volgens theaterproducent Joop van den Ende is een verwaarloosde longontsteking waarschijnlijk de oorzaak van het overlijden van Van Dijk, die vrijdag avond nog met Mary Dresselhuys op de planken stond in Amersfoort in het stuk „Herst in Riga". Ko van Dijk wordt donderdagmid dag begraven op de algemene be graafplaats Westduin in Loosduinen (Den Haag). AMSTERDAM, 6-5. Piet Muyselaar is zaterdagmorgen vroeg in het Bin nengasthuis in Amsterdam overle den. Hij was 78 jaar. Muyselaar is vooral bekend géworden als revue artiest. Hij trad vele jaren samen met Willy Walden op in de Snip en Snap-show van Rene Sleeswijk, die begin dit jaar overleed. Woensdag werd Muyselaar opge nomen in het ziekenhuis nadat hij een hartaanval had gekregen. Hij heeft ruim twee dagen in coma gele gen. Advertentie 's Morgens gebeld 's Avonds geld Vraag vrijblijvend uw mogelijkheden Financieringskantoor M. Geense BRUINISSE Dr. De Kockstraat 28 Telefoon (01113) 1619 ZIERIKZEE. Donderdag jl. lagen in dit zwanennest aan de Zierikzeese gracht, nog acht eieren, maar vrij dagmorgen waren ze allemaal ver dwenen. Treurig voor de zwanen, maar niet alleen voor de zwanen. Men zie ook het „ingezonden" over dit feit, elders in dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbodel ARNHEM, 6-5. Om ongeveer elf uur op zatex*dagavond is het gebied tussen Maas, Waal en Rijn getroffen door een wolkbreuk die gepaard ging met hevig onweer. Het zicht werd zo slecht dat auto mobilisten op de weg Arnhem-Apel- doorn hun wagens langs de kant moesten zetten. Van veel auto's sloeg de motor af. De zware slagregen heeft tot onge veer half één in de nacht van zater dag op zondag geduurd. Dit nummer bestaat uit 6 pagina's Een mens komt altijd het laatst op de eenvoudigste waarheden. Feuerbach KVSjhI wm BW NEW YORK. Hel Amerikaanse tijdschrift „Newsweek" \Veet te melden dat honderden Cubaanse militairen, gesteund door Russische tanks en straaljagers, Mozambique zijn binnengetrokken om een groot scheeps offensief tegen Rhodesië voor te bereiden. MÜNCHEN. Onder politiebe scherming tegen linkse demonstran ten heeft de extreem-rechtse West- duitse „Nationaal demokratische partij" zondag in Beieren haar par- tijkongres gehouden. Linkse demon stranten hadden zondagochtend ge probeerd de opening van het kon- gres van deze neo-Nazi partij te verhinderen, maar zij werden door de poliiie tegengehouden. Verwachting tot dinsdagavond: Overwegend droog Overwegend droog en vooral in de noordelijke provincies opklaringen; zwakke tot matige noordoostelijke wind; minimumtemperaturen onge veer 7, maxima omstreeks 16 graden, maar bij de wadden iets lager. Voor woensdag: Aantal uren zon: 5 tot 15. Min.-temperaturen: omstreeks 5 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 14 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. ZON-EN MAANSTANDEN 9 mei. Zon op 5.57, onder 22.17 Maan op 7.41, onder 23.34 Eerste kwartier: 15 mei (9.40) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 9 mei 5.41 18 01 11.13 23.32 Springtij: 9 mei.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1