„De architekt moet zijn goede betrekkingen herstellen met de maatschappij" yftang/è/- DE ONTVOERDE DIREKTEURSDOCHTER am boer Gastspreker tot Stad en Lande: Blauwe jeans onze omzet uw voordeel Overval op pompstation Puttershoek in moeilijkheden administraties en belastingzaken, economisch advies en begeleiding Nieuwe voorzitter Landbouwschap ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vrua»g 3 mti 197s Nr. 22297 ZIERIKZEE, april. „Toen ik zojuist uw vergadering bijwoonde, dacht ik: wat bent u toch geweldig bezig niet uw stad - en ik heb verrukkelijke opmerkingeu ge hoord uiaar ik dacht ook: zit u eigenlijk niet een beetje naar uw eigen navel te staren?" „U zou eigenlek ergens anders dan In Zierikzec moeten zitten, op een plaats waar men u eigenlek harder nodig heeft". Markante woorden van dé heer J. G. van llcek, direkteur van de Wcl- standskommissie Vereniging „Dorp, stad en land" te Rotterdam, tijdens zijn lezing over Welstandstoezicht, die aansloot op een ledenvergadering van „Stad en Lande van Schouwén- Duivcland". „Het verleden moeten we bewaren want we komen eruit voort; maar dat betekent niet, dat we alles moe ten vasthouden, alleen maar omdat het verleden is. Er moet gekeken worden: is het funkioneel of Is het dat 'niet? Als het niet funktioneel is kan het beter verdwijnen, anders heeft het alleen waarde voor u, ter wijl het waarde moet hebben voor de gemeenschap! Oude dingen moeten de kans krijgen om te sterven". Met deze woorden gaf de Rotterdamse gastspreker de kern van zijn betoog Advertentie mol 5-7 ziérlkzee telefoon 01110-2890 UTRECHT, 3-5. Een met een stilet to gewapende overvaller heeft een pompstation in Utrecht overvallen en de 19-jarige pompbediende met handboeien geketend aan de afvoer van een wastafel. De overvaller ver dween met 1200 gulden. De pompbe diende slaagde erin zich los te ruk ken van de afvoer en alarm te slaan. De politie had geruime tijd nodig om de geboeide pompbediende van de handboeien te ontdoen. Van de dader, die ontkwam op een bromfiets, ontbreekt elk spoor. PUTTERSHOEK, 3-5. De suikerfa briek in Puttershoek (Zuid-Holland) zal b(j de Raad van State in beroep gaan tegen de weigering van Gede puteerde Staten een wijziging van het bestemmingsplan „Rustenburg" goed tc keuren. Deze wijziging zou de fabriek de mogelijkheid hebben gegeven haar afval binnendijks op te slaan. Mocht ook dc beslissing van de Kroon nega tief uitvallen, dun is dc kans groot dat de fabriek, waar minimaal vijf honderd man werken, dicht moet. De suikerfabriek, onderdeel van het Suikerunie-concern, produceert elk jaar tijdens de bietencampagne, die duurt van ongeveer 20 september tot Kerstmis, ongeveer 100.000 ton af val, bestaande uit grond- en bieten- resten. aan. Het werd hom door de oudheid- Ivundige kring rivet onverdeeld in dank afgenomen. Angst De reaktie die hij lcrecg ontlokte hem de vraag*: „Wat is toch uw angst voor het nieuwe in d^ binnenstad van Zierikzee?" Een Van de oud heidkundige nestoren, de heer dr. mr. H. P. Schaap, antwoordde: „Zie- rikzee ds een mohumentenstad, daar moet je geen monumenten aan toe voegen". „Juist wel", vond de heer Van Heek, diie zich ©en voorstander toon de vap een eigentijdse bouw tussen de -géfcónseiVeerdé bouwstijlen uit vroeger tijden. Beledigend Hij' verfoeit was hij noemt, het .historiserend," bouwen, dat wil zeg gen het optrekken Van, gebouwen in een architectonische stijl uiit Vroeger tijden (of een. -stijl die daar duidelijk aan is ontleend). Als een architekt Ziidh hiermee bezighoudt, vindt H^ick dat beledigend ten opzichte Van- fc)ét werkelijk oude. Ad wil hij dalarmee niet zeggfen, dat we .niet van het ver leden, mogen leren.' „Je moet je tijd herkennen,,' bleek het leitmotiev in 'sprekers betoog. „Onderkennen dat je in een andere tijd- leeft en niet het vérleden Vast houden. Dat moet in je architec tuur zidbbaar zijn. „Men heeft nog nooit eerder historiserend gebouwd, altijd eigentijds! Gelukkig maar, an ders konden we nu niet meer achter halen wélke ardhitektuur pij welke tijd 'hoorde; dan konden We niet meer herkennen bij welke tijd een bepaalde gevel hoort." Welstand De direkteur van' 'Vereniging „Dorp, ^ta:Qd..en land" was uitgeno digd door „$tad en'Lande" om een explvkatie te geven overdoel en funktie van zijn vereniging. Die bleken te zijn: het behoud en het bevorderen van. landschappelijk en, stedelijk .schoon, onder andere door middel van welstandsverzorgiog voor 143, gemeenten in ZuiidrHolland en Zeeland.Iri .hét algeméén bete kent dat; het gebouwde milieu, waar in de mens verkeert zo'n hoog* mo gelijke kwaliteit geven. Dit alles on der het door de direkteur uitgespro ken. motto: „een, 'boek hoefje nóóit te lezen, een museum of koncertzaal nooit te bezoeken, maar het feno meen „Archiitektuur" ontloop je nooit". Redelijk De welstandsverzorging houdt in, dat er door middel- van een 'door des kundige architekten aan. b. en w. ge geven advies voor gezorgd wordt, dat een nieuw, gebouw (of kompleks) voldoet aa-m .redelijke eisen van wel stand". Een term die zich niet zo maar met enkele woorden laat óm- schrijven, want wat 'als „welstand" geldt, kan pas bepaald worden, als er op -een groot -aantal zaken is gelet. „Redelijke ei-sen" bijvoorbeeld slaat op het principe dat de be staande situatie, waarin wordt ge bouwd, normgevend is.. Dat wat het moest funktioneel is voor een omge ving wordt zodoende als redelijk -ge zien. Ook de tijd waarin gebouwd wordt valt onder dit principe. In, de jaren '50 was de 'kwantiteit norm gevend, want er (heerste woningnood; tegenwoordig let men op kwaliteit, omdat daaraan meer behoefte is (woon-nood). Uiterlijk Met andere woorden, de wel standsnorm is oen 'kind. van zijn tijd. Even belangrijk is h-et uiterlijk aanzien van het te (ver-bouwen übjekt. Dat wil zoggen dat er rniet wordt gelet op de bestemming of de technische kwaliteit ervan, maar op de arChdtelctonische kwaliteit, geme ten in de desbetreffende situatie. Buiten de norm van welstand valt echter de vraag of er al dan niet milieu-vriendelijk wordt gebouwd. Dat scoit zaken valt onder het ste- debouwkundig plan, waar een wel standskommissie niets over tc zeg gen heeft. Ail vies Als oen, gebouw aan de redelijke eisen van welstand blijkt te vold-oen (doordat een welstandskommissie dit in eert advies aan -b. en w. heeft vastgelegd) mag er gebouwd wor den. - Hot kan natuurlijk ook zijn dat een welstandskommi-ssie negatief adviseert. Dat is meesta-l het gevolg van hot feit dat het ingediende bouwontwerp niet in orde is. Iedere Nederlander imag tenslotte een bouwontwerp indienen en dus krijgt de 'kommissie oök heel wat ondes- kundi-gte gevallen op -tafel. -Maar cok -het ontwerp van een deskundige, een architekt, kan afge keurd worden. Gemeenschap De héér Van Heek 'daarover: „Een aröhitékjt vergeet vaak dat hij twee opdrachtgevers heeft. Niet alleen de gene die- hem betaalt, maar ook de gemeenschap. Als de architekt in zijn ontwerp geen rekening heeft ge houden met het uiterlijk aanzien, dan kéu/rén wij;, a'ls beschermer van de omgéving én de vertegenwoordi ger van de gemeenschap, zijn ont werp af. Wélstand, (de kommissie) beheert de openbare ruimte, waarbij het „plein" gezien wórdt als de huis kamer van de burgerij." Van. -Heek was überhaupt niet zo ingenomen met de praktijken van vele arohiitékten. „Deze móét zijn foede -betrekkingen met de maat schappij herstél-lefi", vond de spreker die in bleek voor meer verrassende uitsprakèn. Moeilijke woordeu „Delft levert .socaalè dominees", Vond hij., „geen ontwerpers. Die stu denten 'lezen veel 'boeken, kennen alle moeilijke woorden, ze kunnen óveral'over meepraten, maar dat mia-akt ze niet tot ontwerpers. Gelukkig -komt ment de laatste jaren wat terug van het vele praten, ondér invloed van de sterkere so ciale .bewogenheid Van de jongere generatie. Hopelijk en waarschijn lijk zal dat zijn effekt hebben op het leefklimaat". KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND KAPÉLLE (ZLD). Volgens minis- tèr Wiegel zal de komende bezuini gingsoperatie van het kabinet-Van Agt beslissingen bevaatten die hard zullen vallen. AMSTERDAM. Het ministerie van CRM wil zijn plannen voor dé op heffing van de Rijksacademie van Beeldende Kunsten in Amsterdam nog voor deze zomer bij de Tweede Kamer indienen. CRM en de Rijks academie hébben geen overeen stemming kunnen beriken over het voortbestaan van de opleiding, zo heeft de academie dinsdag meege deeld. UTRECHT. Bij vertrek uit Roo sendaal richting Rotterdam zijn dinsdagavond eén of meer wagons van het achterste gedeelte van een goederentrein ontspoord. De machi nist heeft niets gemerkt en is ge woon doorgereden. DEN HAAG. Het aantal niemv in geschreven hypotheken (gewone en krediethypotheken) is in de maanden januari en februari ten opzichte van de overeenkomstige periode van 1977 met 23 procent toegenomen, nl. van 49.231 lot 60.642. RIJSWIJK (ZH). De staatssecre taris van verkeer en waterstaat, me vrouw Smit-Kroes (WD) is de me ning toegedaan, dat het kabinet- Den Uyl een uitgeleefd huis heeft nagelaten. DEN HAAG. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten vindt dat Molukse schoolkinderen in ons land naast de Nederlandse taal het „Ba- hasa Indonesia" moeten Ieren. De VNG zegt dit in een reactie op de regeringsnota over de Zuidmolukse problematiek in Nederland. DEN HAAG. De Amerikaanse re gering heeft de Europese Commissie informeel meegedeeld, dat zij, in af wachting van nader overleg over ex tra beveiligingsmaatregelen, de leve ring van hoog verrijkt uranium voor de reaktor in Petten heeft opge schort. Advertentie Accountantskantoor LINDENLAAN 3 01870-3477 MICDELHARNIS Vrijdag 12 mei, 22.05, Ned. 1: Baretta. Baretta hier in aktie met de afperser, die het zelfs nog weet klaar te spelen om de vrouwelijke rechter onder druk te zetten. Wat biedt de BEELDBUIS ZATERDAG 6 MEI NED.I: De uitzending begint met een re portage over het grootste industriële avontuur van Amerika, Olie in het Noordpoolijs. Martin Brozius presen teert vervolgens Ren je rot. gevolgd, door Speelplaats waarin de Konin gin Emmaschool uit Bussuwi een to neelstuk over een punkgroep speelt. Tot slot de Mickey Mouse club. 's Avonds om te beginnen een afle vering van De Flinstones, waarin een lot uit de loterij voor de ontwikke lingen zorgt. Muziek bij ons in Burgh-Haamstede, vanwaar Pierre van Ostade de volgende gasten aan de kijkers voorstelt: Gerard Cox, Jo ke Bruys, Helen Shepard en Marie Cecile Moerdijk. Vervolgens een Amerikaanse speelfilm uit 1955 ge titeld Vallei der weteloosheid met Randolph Scott in de hoofdrol. In deze voor de zaterdagavond gebrui kelijk geworden Western, speelt Scóti de rol van een integere Mar shall die het moet opnemen tegen een niets ontziende bende bandieten. In San ford en zoon vraagt Lamont een exgedetineerde of hij niet bij de Sanfords wil logeren. Mei '08 Pa rijs is de titel van een tweedelige documentaire over de studentenrel len in Parijs, die tenslotte het ver trek van de Gaulle lol gevolg .had. Tot besluit van de uitzending een reportage van het .Landelijk, pasto raal oveHetf, 1 NED. II: In de Bereboot is zakenman Fred DEN HAAG, 3-5. Drs. J. J. Schou ten, voorzitter van de Katholieke Ne derlandse Boeren en Tuinders Bond KNBTB, is voor de periode van 1 mei 1978 tot 1 mei 1980 benoemd tot voor zitter van het Landbouwschap. Tot deze benoeming, die berust op reeds eerder gemaakte afspraken, werd of ficieel in de woensdag gehouden be stuursvergadering besloten. Drs. Schouten volgt drs. P. Bukman op. de Kei besmet door de goudkoorts. Van de goudkoorts naar de zater dagavondkoorts met Avro's Toppop presenteert de nationale hitparade. Vervolgens De man aan de top. Het Cardway bedrijf is niet gevxijwaard van de schandaaltjes. De heren Call zowel als Walling dreigen in discre- diet te geraken. Rui zoekt zijn heil eveneens bij het andere geslacht, maar heeft wel een totaal andere doelstelling. Vervolgens Wie van de drie waarin het team moet raden naar de ware lijntrekers en honden dame. Na de a ktualiteitenrubriek Televizier Magazine en de sportru- briek Avro's Sportpanorama volgt- een aflevering van Mash waarin de pingpong een grote rol speelt. ZATERDAG 6 MEI NED. I: 10.00 Teleac; 15.30 Nieuws 15.32 Olie in het Noordpoolijs; 15.57 Ren je rot; 16.32 Speelplaats17.02 De Mickey Mouse Club: 18.20 Te leac: 1S.50 De fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws; 18.59 The Flintstones; 19.25 Bij ons in Burgh-Haamstede; 20.10 Vallei der wetteloosheid; 21.37 Journaal; 21.55 Sanford en zoon; 22.20 Mei '68 in Parijs; 23.05 Lande lijk pastoraal overleg; 23.30 Jour naal. NED. II: 18.45 Paspoort18.55 Nieuws; 18.59 Bereboot; 19.05 Top pop; 20.00 Journaal; 20.27 De man aan de top; 21.20 Wie van .de drie; .21.50- Televizier-; 22.40 Ar-o's Sport- panorama; 23.05 MaSh; 23:35 Jour-i naai.. ZONDAG 7 MEI NED. I: Op de Love Boat zijn de liefdesperikelen weer niet van de lucht. Wendy Bradly wordt verliefd op de pxirser, omdat hij op haar va der geleken moet hebben. Daarna aflevering uit de herboren serie McMillan. De stevig gebouwde poli- tiekommissaris moet in deze afleve ring debatteren met een feministe, en tenslotte een moordzaak oplossen, waarin de verdachten oude bekenden zijn van hem. Na 2 voor 2 stelt Jean ne van Munster in haar programma Komt dat zien de natuurschilder Rein Westra aan de kijker voor. In loonderland geeft de Amerikaanse funky soulgroep The comtnondores een life concert ten beste. Vinger in de pap is de taitel van een program ma over de invloed van de confes sionelen i7i Nederland. NED. 11: Het middagprogramma begint later dan voorheen en vangt aan met Studio Sport deel I waarin een reportage van de Grand Prix formule one in Monaco. Vervolgens een aflevering uit de Engelese pop- penfilmserie voor kleuter Noddy. Dan een Amerikaanse klucht mei Larry Semon in de hoofdrol getai- teld Haar vriend. De witte steen is de titel van een nieuwe dertiendeli ge jeugdserie uit Zweden. De hoofd rolspelers zijn Hampus en Fia, res pectievelijk de stiefzoon van een schoenmaker en de dochter van een pianolerares. Na het tweede deel van Studio Sport begint de VPRO met de parlementairische rubriek Hol lands spoor gevolgd door Mary Hartman die niet eens meer de kracht kan vinden om uit bed te ko men. Voorts een gedramatiseerde do- kumentaire over de problemen van sanering van oude stadswijken, on der de titel De strijd om de stad. In Herenleed variëren de thema's van buitenstaanders lot en met kastelen. ZONDAG 7 MEI NED. I: 11.00 Goede morgen; 16.00 Teleac; 7.00 't is maar een vraag; 18.15 Teleac; 18.50 Paspoort; 19.00 Nieuws; 19.05 Love boat; 19.55 Mc- Mllan; 21.05 2 voor 12; 21.45 Komt dat zieri; 22.10 Wonderland; 22.50 Vingear in de pap23.15 Journaal. NED. II: 18.00 Nieuws; 18.05 Stu dio Sport; 18.30 Noddy; 18.45 Haar vriend; 18.55 De witte steen19.20 Studio Sport; 29.30 Nieuws; 20.35 Hollands spoor; 21.05 Mary Hartman; 21.35 De strijd crm de stad; 22.45 He renleed; 23.15 Journaal. MAANDAG 8 MEI NED. 1 Allereerst een documentaire uit de serie van drie, getiteld Een bezoek aanDe eerste visite wordt afge legd in de extreme hüie van de Sa hara. Fons en Fonzie is de titel van een kort intervieuw tussen Fons van Westerloo en Fonzie alias Henry Winkler. In Happy days krijgt het gezin Cunningham een zakenrelatie die zijn vrouw en kinderen mee neemt, op bezoek. Richie krijgt de eer de dochter van de relatie te amu seren. Vrvolgens show en muziek in Peter Alexander presenteert specia liteiten te weten Johanna- van Koc- zian, Ann Shelle, Walter Hannah en René Kollo. Pim Jacobs presenteert daarna de volgende gasten Tonny Bennet, het Bill Evans Trio en Jan Akkerman. NED. II: Tom en Jerry houden elkaar weer op alleraardigste wijze bezig, terwijl Peppi en Kokki druk doende zijn de boze buurman tot bedaren te bren gen. In de Muppet Show is de ar tieste Valerie Harper te gast, die sa men met de Muppets liederen No- body does it like me. Vanavond doen zelf de kritische heren Waldorf en Statler een serieuze bijdrage aan de show. De illusionist krijgt te ma ken met een goklustige dame, Diane Thompson geheten, die geen weer stand heeft weten te bieden aan de verlokkingen van het fortuin en haar omvangrijke erfens vergokt heeft. BobfBouma presenteert op de voor hem*zo karakteristieke wijze Voor een briefkaart op de eerste 'rang en heeft de actrice Rita Tus- hingham te gast. Na de aktualiteiten rubriek Brandpunt volgt nog een impressie van het landelijk pasto raal overleg. MAANDAG 8 MEI NED. I: 10.00 Schooltelevisie; 18.50 De fabeltjeskrant; 18.55 Nieuws 18.59 Een bezoek aan de Sahara; 19.25 Fons en Fonzie; 19.35 Happy days; 20.00 Peter Alexander presen teert specialiteiten; 21.37 Journaal; 21.55 Music galery; 22.55 Ned. Pale stina comité; 23.04 Journaal. NED. II: 18.50 Paspoort; 18.55 Nieuws; 1S.59 Tom en Jerry; 19.09 Peppi en Kokki; 19.24 De Muppet Show; 20.00 Journaal; 20.27 De illu- sidnist; 21.17 Filmquiz; 22.07 Brand punt; 22.47 Landelijk pastoraal overleg; 23.17 Journaal. door G. FRANSSEN „Voorzover ik als oud-politieman weet, is dat inderdaad mogelijk. Wettig, legaal, kan dit huwelijk dus niet gesloten zijn," stelt Beckers vast. „Maar het is bij de justitie al lang bekend, dat er in sommige pa rochies, zowel in ons land, ik meen: o.a. Noord-Limburg, als elders in dc grensstreek tussen Duitsland en ons land rooms-katholieke kerkelijke huwelijken gesloten worden. Ja. ik weet -heel goed, dat het sluiten van zulk een huwelijk strafbaar is, al thans in ons land. Hoe de situatie in dit opzicht in Duitsland is. weet ik niet, maar ik neem aan: gelijk als in ons land. Desondanks zijn er pries ters, die bereid zijn onder bepaalde omstandigheden paren, niet enkel jongeren, maar vooral veel oude ren kerkelijk in de echt te verbin den. zoals dat heet. Gewetensnood bijvoorbeeld is één voorwaarde. Neem aan, dat om welke reden dan ook een man en en vrouw niet kun nen of willen trouwen - het laatste bij voorbeeld uit financiële overwe gingen - dan zijn er priesters bereid een zodanig huwelijk in de kerk in te zegenen. Gelovige katholieken hechten veel meer waarde aan het kerkelijke huwelijk dan aan het burgerlijke. U kent toch het rijmpje: eerst voor de wet en dan voor het bed? Waarmee men wil zeggen: eerst naar het gemeentehuis, wat gelovige katholieken als een nood zakelijke formaliteit beschouwen en dan naar de kerk. waar in hun ogen het eigenlijke huwelijk wordt gesloten. Dan is men pas werkelijk getrouwd. Kot gekke is. dat derge lijke huwelijken regelmatig worden voltroken en dc justitie niet in grijpt. Doorgaans trouwt men in een geheel andere parochie, dan waaronder men ressorteert en komt dan terug als gehuwd paar. Het ligt niet op de weg van de ambtenaren aan de sekretarie van de gemeente van inwoning zoiets door te geven aan de politie ter plaatse en zodoen de wordt er vrijwel nooit een ver volging ingesteld. Want men noemt vanzelfsprekend nooit de naam van de priester, die het huwelijk vol trekt. Doorgaans is dat een pater en natuurlijk nooit de plaatselijke pas tor. Bent u katholiek?" Van Halverdingen staat nog altijd in de kamer en knikt slechts. Hij staart op het vloerkleed en lijkt in eens een verslagen man. Beckers heeft op dit moment met hem te doen, maar zachte heelmeesters ma ken stinkende wonden, dus het mes moet er in. „Dan kunt u gevoegelijk aannemen, dat uw dochter en Peter Olderman op deze wijze althans ker kelijk in het huwelijk zijn verbon den." „Dc ploert," sist Van Halverdin- gen tussen zijn tanden door; „als ik die man te pakken krijg „Dat doet de politie vandaag of morgen wel, meneer, want Peter is, naar mijn mening, ook betrokken bij het spionage-schandaol. Ik zal hetgeen ik tc weten ben gekomen vanavond nog doorgeven aan de plaatselijke politie en zij moet dan maar beslissen, wat men verder in deze zaak doet. Volgens mij is niet enkel Peter Olderman, maar ook Wouter Bronsa betroken bij het ver zenden van alle gemaakte formule foto's naar de kontaktpersoon. Waarschijnlijk in Duitsland." ..En daarmee zou Claire ge trouwd zijn?" Het is méWöiiW Van Halverdingen, die haar afschuw uitspreekt. „Onmogelijk. meneer, ik zal mijn dochter niet kennen!" ..Liefde maakt vaak blind, me vrouw. Overigens staat het tc be zien of Claire werkelijk doordron gen was van de ernst. Waarschijn lijk wist ze niet precies de taak, die Peter vervulde." „Hoe komt u erbij, dat. die Bronsa er toch bij betrokken is?" wil dc di rekteur weten. „Geen enkel steekhoudend bewijs kan ik hiervoor aanvoeren, maar wat ik over hem en Peter weet, zal ik doorgeven aan de politie in onze stad. Vast staat, dat Peter en Bron sa elkaar kennen. Ik heb zelf gekon- stateerd, dat ze een ontmoeting met elkaar hadden in een zomerhuisje vlakbij de Duitse grens." „Als u niet meer feiten op tafel kunt leggen, meneer Beckers, vrees ik, dal de politie weinig zal kunnen uitrichten." „De sleutelfiguur in dit alles kan wel eens, zij het dan tegen wil en dank, uw dochter zijn. meneer. Ze bevindt zich op 't ogenblik builen onze landsgrenzen en ik neem aan, dat ze intussen ook wel haar vriend, pardon, haar man Peter gewaar schuwd zal hebben. Hij vertoeft nog altijd in Laren bij zijn tante. Ten slotte moeten we er ook nog reke ning mee houden, dat Bronsa er vandoor is gegaan." Van Halverdingen is weer terug gelopen naar zijn stoel en steekt nu de sigaar aan. „Wat heeft het dan nog voor zin om naar de politic tc gaan, meneer Beckers?" Op ditzelfde moment groeit cr een vermoeden bij Beckers. Nu hij de man uiteengezet heeft, dat de drie. waarom hel nu gaat, waarschijnlijk zich in het buitenland bevinden en daar wel zullen blijven, lijkt de man ineens opgelucht. Waarom? (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 9