Gelden voor chr. school Scha- rendijke voor verkeersonderwijs LEDIKANT d e u r I o o School ill Brazilië bedolven Causerie over werk en streven van Amnesty International ONZE PUZZELRUBRIEK 175,- STREEKNIEUWS Gemeenteraad Middenschouwen Op voorstel van burgemeester en wethouders besloot de raad gedeeltelik mede te werken aan een aanvraag van het bestuur van de chr. nat. school vereniging te Scharend\jke om gelden beschikbaar te stellen voor aanschaf fing van een andere methode voor verkeersonderwys. Het bestuur van de schoolvereni ging had eveneens gelden gevraagd voor het maken van een nieuwe toe gang naar het schoolplein aan de westzijde van het schoolterrein. De verbinding tussen de Carlstraat en de Dijkstraat zou dan op deze wijze in stand kunnen blijven, terwijl het schoolterrein zou kunnen worden af gesloten. Het voorstel van b. en w. was om de kosten voor 65 voor re kening van de gemeente te nemen. Voor buitenmaterialen zullen geen gelden worden beschikbaar gesteld. De heer C. J, van Burg had lievei- de toegang aan de oostzijde van het schoolterrein gezien. Hij was van me ning, dat bij aanleg van een toe gangspad aan de westzijde verschil lende bomen zouden moeten worden gekapt, tenzij een stuk van het aan grenzende perceel grond werd aange kocht. De voorzitter zegde toe, dat onder zocht zal worden of de bomen zoveel mogelijk kunnen worden gespaard. De raad ging zonder hoofdelijke stemming akkoord met het voorstel. De raad besloot de koopavond vast te stellen op de donderdag. De voor zitter lichtte toe, dat hij zich had kunnen voorstellen, dat de koop avond op vrijdag zou zijn bepaald. De middenstandsvereniging wenste evenwel de donderdagavond hiervoor aan te wijzen. De openstellingstijd van de kamp winkels werd verruimd met o.a. van 9.00 tot 12.00 uur op zondagen en feestdagen. Voor de souvenierswinkel bij Dolfirodam geldt een verruiming van 10.00-19.00 uur op zondagen. De heer W. C. van den Bosse ver kreeg aantekening te hebben tegen gestemd. In verband met een goede door stroming van het verkeer besloot de raad een parkeerverbod in te stellen voor de noordzijde van de Ingrid- straat te Scharendijke en wel voor het gedeelte tussen de Kerkstraat en de Juhanastraat. Kleed- en klubgebouw De raad besloot het nodige krediet beschikbaar te stellen voor een kleed- en klubgebouw op het nieuwe sportveldenkomplex te Kerkwerve. Verschillende raadsleden hadden bezwaar tegen toepassing van zgn. Duroxblokken. De voorzitter wees er op, dat uit voering in metselwerk aanmerkelijk duurder zou zijn. De Duroxblokken kunnen gemakkelijk in de gewenste kleur gespoten worden. Ten behoeve van ontsluiting van het plan Gx-oene Wijk te Kerkwerve besloot de raad over te gaan tot aan koop van een strook grond groot plm. 31 m2 van de Chr. Ger. kerk te Kerk werve. De raad besloot tot vaststelling van het bestemmingsplan ..Putmeet II" te Scharendtfke dat ruimte biedt aan 85 woningen. Voor de gronduitglfte zal We kunnen er niet omheen te zeg gen dat we enigszins teleurgesteld zijn over de hoeveelheid inzendingen, die we deze week mochten ontvan gen. Missrfiien is het allemaal te wijten aan mooi weer en Oranje feesten. In elk geval wordt gehoopt op een betere oogst bij deze nieuwe opgave. Eerste prijs: De heer A. P. de Wit Kapteinsweg 7 4315 PN Dreischor Tweede prijs: Mevrouw J. Leurs-Kwaak Zaagmolen 33 Zierikzee De oplossing van de puzzel is - de volgende: HORIZONTAAL: 1. arabesk; 6. morfine; 12. riet; 13. N-oor; 14. eb; 16. De nieuwe puzzel HORIZONTAAL: 1. gedroogd vruchtvlees van de kokosnoot; 6. hoofddeksel; 10. niet licht geroerd, ongevoelig; 13. onbeklemdé vorm van mij; 15. toiletbenodigdheid; 16. vierhandig dier; 17. meterton (afk); 18. Ned. luchtvaartmij (afk.); 20. danspartij; 22. hoofddeksel; 23. vrucht; 24. bloedgever (pseudo-La- tijn); 26. doorzichtig garenweefsel met fijne mazen; 27. voorzetsel; 28. smalle strook land tussen twee veen- plassen; 29: belemmering (figuurlijk); 31. loterijbriefje; 32. met name (afk.) 33. telwoord; 34. achterste losse deel v.e. fuik; 36. muzieknoot;37. man van adel; 40. kleurlinge; 42. sprookjesfi guur; 43. muntstuk uit vroegere ja ren; 45. geen inhoud hebbend; 46. opening; 47. afgesneden schijf; 50. borstharnas; 52. in eigen persoon; 55. Ned. dichter (1780-1856); 57. melk- wol; 59. bijwoord; 60. tovergodin; 61. schriftelijk bewijs van betaling; 62. milli-ampère (afk.); 63. stad in Duitsland; 65. loopplaats voor kippen aan het hok; 67. sterk stralend; 68. v.e. fietswiel; 70. kleine drukletter- niet meer aanwezig; 69. middenstuk soort; 72. rij; 73. overdekking v.e. voertuig; 75. knaagdier; 77. soort onderwijs (afk.); 78. aardrijkskundige aanduiding (afk.); 79. scheepsvloer; 81. vlaktemaat; 83. oude lengte eenheid; 84. deel van Europa; 86. vlinderbloemige plant; 87. bovenste deel van de slokdarm. VERTIKAAL. 1. langwerpige vrucht; 2. nationaliteitsletters van selektief te werk worden gegaan. De exploitaticduur van het plan is be paald tot 1 januari 1986. De heer C. J. van Burg verklaarde zich volkomen te kunnen verenigen met een selektief uitgiftebeleid. Hij vroeg zich af op het provinciaal be stuur inderdaad streng de hand zal houden aan de vooi-geschreven ex ploits tied uui\ De voorzitter was van mening, dat de praktijk zal leren in hoever de ex- ploitatieduur een harde zaak is. Eveneens werd door de raad vast gesteld de voorlopige gi*ondexploita- liebei-ekening voor hel bestemmings plan. Tot slot werden vastgesteld de 5e en 6e wijziging van de gemeentebe groting voor 1978. Rondvraag Tijdens de rondvraag informeerde de heer L. C. Hart of het mogelijk is na afloop van de raadsvergaderingen het publiek een half uur gelegenheid te geven om vragen te stellen. De voorzitter zegde toe, dat deze vraag in het kollege van b. en vv. be sproken zal worden. SCHEEPVAART Abida, 3-5 240 noord-oost Azoren naar Curacao. Aludra, 3-5 60 zuid-zuid-west Kaap Finesteri*e naar An wei-pen. Diloma, 3-5 te Punta Cardon, Diogenes, 3-5 360 noord-oost Cristo bal naar Le Havre. Mercurius, 3-5 te Camden, klip; 18. snek; 19. N.N.; 20. lat; 22. termiet; 24. vak; 25. blue; 27. riant; 28. mode; 29. oline; 31. kat; 32. garen; 33. reling; 35. varken; 36. St.; 37. gi randole; 40. Ii; 42. gom; 43. dol; 45. vuist; 46. robijn; 48. zee; 50. lam; 52. as; 54. mispelaar; 57. Sr.; 58. stronk; 60. naaste; 62. trans; 63. mak; 65. Ni- mes; 66. eend; 67. lenig; 69. laks; 70. lek; 71. honderd; 73.'lep; 74, e.k.; 75, kers; 76. laag; 78. la; 79. moer; 80. vaas; 82. Nijmegen; 83. zestien. VERTIKAAL. 1. adelborst; 2. ar; 3. bik; 4. eelt; 5. stier; 7. onnet; 8. i-oet; 9. fok; 10. Ir.; 11. eenkennig; 15. bal let; 17. prik; 18. sint; 19. nadeel; 21. tuil; 23. Maarn; 24. vork; 26. enig; 28. mare; 30. enigszins; 32. gallomaan; 34. grotesk; 35. vooraan; 38. a.m.; 39. d.d.; 41. lui; 44 vijf; 47. kastelein; 49. e.p.; 50. 11; 51. presspaan; 53. streek; 5_4._mond; 55. eland; 56. rail; 57, ste kel; 59 r#nk; 61. smal; 63. mens; 64. kiel; 67. lorre; 68. Grave; 71. Heeg; 72. daas; 75. koe; 77. gat; 79. mm; 81. vliegtuigen afkomstig uit Nederland; 3. recht stuk v.e. rivier tussen twee bochten; 4. rijstbrandewijn; 5. ver haal van aanzienlijke omvang; 6. deel v.e. boom; 7. raadgeving, ad vies; 8. landbouwwerktuig; 9. dun en lang chocoladereepje; 11. 0.1 me ter (afk.); 12. uitroep van blijdschap; i4. rampzalige toestand; 17. zang wijs; 19. zorgvuldig opgestapelde hoop takkenbossen, stro, enz.; 20. slee met stuurinrichting; 21. oude lap; 22. vaatwerk met korte hals; 24. munteenheid in Joegoslavië; 25. on deugende jongen; 28. deel v.e. voer tuig; 30. insekt; 33. gebogen priem; 35. waterblaasje; 38. kwaal, gebrek; 39. titel van de keizer van Ethiopië; 40. provincie van de Unie \'an Zuid- Af rika; 41. appelsoort; 44. bloeiwijze; 47. brandbare delfstof; 48. regelmatig gewoon; 49. telwoord; 50. handig heid; 51. metselaarsgereedschap; 52. reeks woorden die in hun verband een afgeronde gedachte uitdrukken; 53. dun plaatje van een of andere stof; 54. fluit die een oktaaf hoger ligt dan de dwarsfluit; 56. alvorens; 58. klein besteend rijshoofd bij zee weringen; 64. vocht dat zich in vruchten bevindt; 66. hansworst; 67. lidwoord; 68. platte, beitelvormige spie; 71. eertijds het typische attri buut van de nachtwacht; 74. zijrivier van de Schelde; 76. metselspecie; 79. dat wil zeggen (afk); 80. gehalteëen- heid van goud (afk.); 81. hoewel, of schoon; 82. boomloot; 84. zoon (afk.); 85. titel (afk.). 80 x 190 cm massief vuren matras mafrasdek lattenbodem Meeneemprijs compleet Zolang de voorraad strekt meelstraat 31 zierikzee „Flitsen" uit het buitenland LONDEN. De Britse premier Cal- laghah heeft gezegd dat maarschalk Cameron voor zichzelf sprak, toen hij tegen Ch'inese generaals zei dat de Sowjet-Unie de gemeenschappe lijke vijand is. De regering bepaalt de buitenlandse politiek en de hoog ste militaire leiding dient die te steunen, aldus de premier. SPORT BRTDGEN De uitslag van de laatste wed strijd» vond voor de onderlinge com petitie van de Ziei-ikzeese Bridge Club is als volgt: Gi-oep A: 1. heren Oostwoud Wij- denes-Ribbens, 146 pnt.; 2 en 3 heren Becu-van der Post en van Welzenes- Wiebols. 121 pnt.; 4. heren Eekman- Rakhorst, 120 pnt.; 5. mevrouw Mat- thijsse-de heer Paulisse, 114 pnt.; 6. heren van Geesbergen-Verschoore, 109 pnt.; 7. dames Kloet-Nolet, 102 pnt.; 8. hei*en Kloet-Nolet, 99 pnt.; 9. heren Goedhart-de Vlieger, 80 pnt.; 10. mevrouw van de Zande-de heer Di-eijer, 68 pnt. Groep B.: 1. heren Timmer-Turel, 136 pnt.; 2. dames van der Valk-van de Zande, 118 pnt.; 3. mevrouw Oost- woud-Wijdenes-de heer Bielink, 111 pnt.; 4. echtp. Meulstee, 109 pnt.; 5. heren Geluk-van de Zande, 108 pnt.; 6. echtp. de Klerk, 107 pnt: 7. heren Hendrikse-Sweere, 100 pnt.; 8. dames Does-Hendriksen. 99 pnt.; 9 en 10. dames Born-SI u ij ter en heren Tig- gelhoven-Viergever. (voor A en B: 108 is 50°/o). Groep C.: NZ-lijn: 1. mevrouw Heuser-de heer Teerlink. 105 pnt.; 2. echtp. van der Wolf. 99 pnt.; 3. heren Pos-Schot, 83 pnt.; 4. echtp. Pomper, 79 pnt.; 5. dames Schiettckatte. 62 pnt.; 6. dames Kóps-Tuinman, 52 pnt. (80 is 50A OW-HJn: 1. dames de Graag-Schot. 122 pnt.; 2. dames Hoets-Melieste. 111 pnt.; 3. dames Becu-van der Post, 92 pnt.: 4. dames Dreijer-Goedhart. 86 pnt.; 5. dames Eekman-Post. 69 pnt (96 is 50" o). BONN. Amnesty International heeft een beroep op de Sowjet-presi- dent Brezjnjev gedaan 21 politieke gevangenen vrij te laten. Het beroep werd gedaan aan de vooravond van het bezoek van de Sowjet-leider aan Bonn dat donderdag begint. KOPENHAGEN. Ruim 400 Deense viskoltex-s zijn woensdag in de ha ven van Kopenhagen in rijen van vijf aan een kade gaan liggen uit protest tegen de vangstbeperkingen voor de Oostzee. LONDEN. De Britse afdeling van de organisatie Amesty International heeft een beroep gedaan op de pre sident van Uruguay om een onder zoek in te stelien naar beschuldi gingen dat in Uruguay politieke ge vangenen worden gemarteld, KOBLENZ. De snelweg op de lin ker Rijnoever tussen Rhens en Ko blenz in de Westduitse deelstaat Rijnland-Palts werd in de nacht vol ledig geblokkeerd doordat een rots blok van een stijle bergwand naar beneden was gekomen. PRAAG. Het orgaan van de Tsjechoslowaakse kommunistische partij, Rude Pravo, heeft met klem een bericht tegengesproken van de New York Times, volgens hetwelk de Italiaanse „Rode Brigades" in Tsjecho-Slowakije zijn opgeleid. SIDON. Dinsdagmiddag zijn als gevolg van een persoonlijke ruzie felle gevechten uitgebroken tussen Palestijnse guerrillastrijders en le den van .de overwegend uit Syriërs bestaande Arabische vredesstrijd- macht. Het gebeurde in en om de havenplaats Sidon. DAMASCUS. De Syrische staats radio heeft er op aangedrongen pre sident Sadat van Egypte aan de kant te zetten. Radio Damascus zei dit in een commentaar op Sadats toe spraak eerder op de dag waarin hij president Carter lof toesprak diens inspanningen om in het Midden- Oosten de vrede te bewerkstelligen. WASHINGTON. De Amerikaanse legering heeft de Senaatskommissie van buitenlandse zaken meegedeeld dat zij tegen uitstel van de levering van 200 militaire vliegtuigen aan Egypte, Isi*aël en Saoedi-Arabië is. NEW YORK. VN-secretaris Wald- heim heeft de Veiligheidsraad mach tiging gevraagd het VN-leger in Zuid-Libanon van 4.00 op 6.000 man te brengen, gezien de moeilijke taak waarvoor het zich gesteld ziet. CAIRO. President Sadat van Egyp te heeft dinsdag zich prijzend uitge laten over de pogingen van president Carter van de V.S. in de richting van een vredesregeling in het Midden oosten. Sadat noemde de Amerikaan se president een man van beginselen, die recht door zee gaat. SALVADOR, 4-5. Een aardver schuiving heeft woensdagavond een school in de Braziliaanse plaats Fa- zendatombador, bedolven. Functio narissen in Salvador, de hoofdstad van de staat Bahia, zeiden dat de school volledig werd weggevaagd toen na dagenlange regenval een laag modder van de heuvels omlaag schoof. Daarbij zijn minstens zés kleine kinderen en één van hun on derwijzers om het leven gekomen. Tot dusver zijn vijf lijken geborgen. Door het slechte weer waren er maar weinig kinderen op school. Normaal zijn or 55 leerlingen. NEU-ULM. Bij een handelaar in oud papier in Neu-UIm, Beieren, zijn NAVO-kaarten terechtgekomen met geheimen militaire gegevens. Westduitse militaire autoriteiten on derzoeken hoe dat mogelijk was. De handelaar zegt dat hij het papier vol komen legaal heeft verworven. WASHINGTON. De NASA heeft bekendgemaakt dat tussen 20 mei en 7 augustus twee PionieiTuimtevaar- tu!igen zullen worden gelanceerd voor uitgebreid onderzoek van de atmosfeer en de oppervlakte van de planeet Venus. Afd. Schouwen-Duiveland C.P.B. ZIERIKZEE, 3-5. De leden van de CPB afdeling Schouwen-Duiveland kwamen byeen in het Ned. Terv. Ver.gebouw in Zierikzee. De presidente mevr. Boot-Dieleman opende de vergadering op de gebruikelijke wijze met zingen, gebed en meditatie. Na het lezen van de notulen werden allen een hartelijk welkom toegeroepen in het bijzonder mevr. Klootwijk uit Goes die deze avond iets kwam vertellen over het werk van Amnesty International. GOEDEREEDE. De mei-maand is de tijd van tripjes, dicht bij huis of „iets" verder weg, naar Goeree- Overflakkee bijvoorbeeld, waar het enige Goedereede ligt te wachten op bezoek. Z'n mooi doorkijkje valt ie vinden in dit stadje '„aan de over kant". (Foto: Zierikzeesche hlieuwsbode) Ze begon met een associatiespel. Ieder kreeg hiex-voor een blad papier waarop tien woorden moesten wor den ingevuld met betrekking op Am nesty International. Na de pauze werden alle woorden op een rijtje gezét en naar aanleiding daarvan gaf mevrouw Klootwijk een uitgebreid verslag van hetgeen er zo al door de werkgroepen wordt ge daan. Na deze boeienede lezing wer den enkele onderwerpen opgegeven waarover in groepen werd gediskus- sieerd. Mevrouw Boot overhandigde mevi-ouw Klootwijk een enveloppe met inhoud, bestemd voor de werk groep en een bos bloemen. Het vol gende punt van de agenda was de besuursverkiezing. De leden kenden hun stem uitbrengen op 2 van de 4 dames die van tevoren wai-en bena derd. Mevrouw G. J. C. Sschiette- katte-de Vrieze en mevrouw L. Si- monse-Matthijsse kwamen als over winnaars uit de bus. Afscheid bestuursleden Nu was de tijd aangebroken af scheid te nemen van de aftredende bestuursleden. Mevrouw Boot zwaai de mevrouw M. den Boer-Roskam veel lof toe voor het werk dat zij ja- TENNIS Zierikzee verliest met 0-4 1-Iet team van Zierikzee II heeft afgelopen woensdag de thuiswed strijd tegen Koudekerke I met 0-4 verloren. De nederlaag is zeker ge flatteerd, want een gelijkspel was een betere uitslag geweest. In de dameskompetitie worden al leen dubbels gespeeld en het eerste dubbel van Els Bergsma en Trees Gelcijnse bleek uiteindelijk te zwak voor de tegenstandsters. Zij verloren met 5-7 0-6. Nel Schults en Lola Ver schuur deden het beter en verloren na een spannende partij met 5-7 6-4 3-6. Lola Verschuur en Trees Ge lcijnse waren in het derde dubbel kansloos en de 2-6 1-0 nederlaag be tekende de overwinning voor Koude kerke. Desondanks streden Nel Schults en Titia Nijland dapper voor het laatste punt. De beslissende der de set liep tot 6-6, doch in de tie break verloren ze dan met 4-7, zodat de partij met 6-2 1-6 6-7 naar Kou dekerke ging. Toch mogen de dames niet onte vreden zijn, aangezien de meesten slechts twee jaar tenniservaring heb ben. renlang voor de C.P.B. gedaan heeft. Enkele pikante gebeurtenissen uit de achterliggende bestuursperiode wer den door de presidente opgehaald. Als dank oveiTiandigde ze haar een bos rozen en een blijvende herinne ring in de vorm van een joodse kan- delaar. Nu was de beui-t aan de pre sidente zelf om te vertrekken; de vice-presidente mevrouw Flikweei-t- Rijksen sprak haar toe in de vorm van een gedicht dat enkele kei-en werd ondei-bi-oken door het C.P.B.- koortje o.l.v. mevrouw J. den Boer- Dalebout. In gedicht en zang wei-d teruggezien op de eerste jaren als se- kretaresse en de volgende zeven ja- i-en als presidente van mevrouw Boot, die zich werkelijk helemaal heeft gegeven om het de leden zo aangenaam mogelijk te maken. In leef en leed beeft ze met allen meegeleefd en in het gedicht kwa men nog enkele grappige voorvallen aan het licht die voor de leden meestal verborgen blyven. De presidente ontving als aanden ken een antieke karaf. Ook werden haar een bloemstuk en een suiker tang overhandigd. Hierna bedankte ze allen die deze periode van haar leven tot een onvergetelijke tijd had den gemaakt en aan het eind van haar betoog selde ze mevrouw S. van der Panne-van der Kooy voor als nieuwe presidente. Mevrouw van dei- Panne nam deze benoeming aan on vroeg aller medewerking voor de ko mende tijd. De vice-presidente be ëindigde de vergadering met het la ten zingen van psalm 121 4 en ein digde met dankgebed. Visplaats De visplaats die in de Grevelingcn is gemaakt voor invaliden, is te vin den aan de Brouwersdam bij Sprin- gersdiep. KERKWERVE Auto over de kop L. V. uit Ouwerkerk wilde don derdagavond rond 18.00 uur rijdend op do provinciale weg lussen Zie rikzee en Haamstede dc Zwaardweg inslaan. Hij deed dat echter met tc hoge snelheid en het gevolg was dat zijn auto over dc kop sloeg. V. moest met hersenletsel en een shock naar het Zweedse Rode Kruisziekcnhuis in Zierikzee worden gebracht, even als de inzittende E. P. uit Vlaar- dingen, die schaafwonden en kneu zingen opliep. De auto werd, totaal vernield, weggesleept door takelbe- drijf De Jonge uit Zierikzee. SIRJANSLAND Opbrengst koliekfes Tijdens de afgelopen weken ge houden kollektes voor respektieve- lijk SAKOR en Astmafonds werden door de kollektanten de volgende bedi-agen verzameld. Het Astma fonds bracht f 90,op, terwijl voor de SAKOR f 50,75 wei'd opgehaald. Voor 30 jaar ZIERIKZEE. Er bestaal grote kans, dat het bekende Hotel Juliana op korten termijn weer zal kunnen worden vrijgegeven om aan z'n ei genlijke bestemming gaan beant woorden. De daar ondergebrachte arbeiders van de Wederopbouw zul len ergens anders gehuisvest wor den. SIRJANSLAND. Door het hoofd der school is alhier een meisjeskoor opgericht met aanvankelijk 14 leden. Het ligt in de bedoeling iedere Woensdagavond samen te komen in de school waar dan meerstemmig zal worden gezongen. BRUJN1SSE. Teneinde de afwik keling van nog niet behandelde schadegevallen te besjwedigen wor den thans door het Bureau Weder- op bouw Noord-Zeeland zitdagen gehouden waar voor schaden bene den de 30(10,een financieel ver gelijk wordt getroffen. ZIERIKZEE. Een speciaal deta chement van de hulpverlenings- diehst komt heden naar Schouwen voor de opruiming van achtergeble ven mijnen en andere munitie. De Zeeuwse stranden en duinen zullen deze zomer on Ier controle blijven, want het is gebleken dat af en toe nog gevaarlijke voorwerpen worden gevonden. SIRJANSLAND. De korfbalver eniging D.E.S. alhier ontving dezer dagen een fraaie lauwertak als re sultaat van het behaalde kampioen schap van vorig jaar in de 2e klasse der S.D.K.R. L1RV1N1SSE. Hoewel het mossel- seizoen officieel nog niet is gesloten zijn er vorige week geen mossels meer verzonden. Aangevoerd wer den uit de Waddenzee ongeveer 1130 tonnen mosselzaad. Vit dc Laagte van Renesse ongeveer 150 tonnen. ADVERTENTIE. 250 gram koffie Roodmerk 82 cent. groenmerk 77 cent en Geelmerk 64 cent. 100 gram thee. Afternoon 80 cent. Giraffe 70 cent en kubus 60 cent.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 5