Zierikzeese bejaarden gaan op 21 juni naar Spakenburg Gemeenteraad Duiveland Scharendijke vierde oranjefeest in volle glorie Besluit Komité ZAAK IN STADSCENTRUM STREEKNIEÜWS 4 ZIERIKZEE, 5-5. Het comité „Uitstapje bejaarden" organiseert voor 21 juni een busreisje voor alle be jaarden in Zierikzee. De tocht zal ondermeer naar Spakenburg gaan. Rond acht uur 's morgens zal de reis een aanvang nemen en oin ne gen uur 's avonds worden de bussen door de K.II. „Kunst en Eer" aan de Laan van St. Hilaire opgewacht. Met muziek voorop gaat het dan op naar het llavenpletn, waar de bejaarden een serenade van de harmonie in ontvangst zullen nemen. „Wij hopen - en verwachten ook wel - dat er dan een vertegenwoor diger van het gemeentebestuur aan wezig zal zijn om de bejaarden te begroeten", zegt de heer A. G. J. van den Eijnden, die zowel van het ko mité als van de Algemene Bond voor Ouderen, afdeling Zierikzee, het se- kretariaat voert. Een dergelijke feestelijke afronding van het dagje- uit zal waarschijnlijk wel het geval zijn, want tussen de burgemeester en het komité heeft daar al enige vorm van kontakt over plaatsgevonden. Elfhonderd Het komité hoopt dat de Spaken- burg-tocht een even groot succes zal blijken te zijn als 't onlangs door de Alg. Bond voor Ouderen georgani seerde reisje door de Utrechtse Heu velrug. Die vond op 25 april plaats met vier overvolle bussen; in totaal na men er 184 bejaarden aan deel, het geen dit uitstapje tot het grootste maakte dat ooit door de bond werd georganiseerd. In tegenstelling tot wat hierbij het geval was, is voor deelname aan de door het komité verzorgde tocht, geen lidmaatschap van één der be staande organisaties vereist. Succes Het wordt een uitstapje voor alle bejaarden, of ze nu georganiseerd of ongeorganiseerd zijn", legt de heer Van den Eijnde uit. „Zierikzee telt ruim elfhonderd bejaarden, dat is (Vervolg van pag. 1) de opmerking van de heer Hille- brand, dat de besprekingen met de sportvereniging' in Ouwerkerk niet al te „gladjes" verlopen. Hij ont kende dat ten stelligste en ook de heer J. van der Maas (CDA) zei er van overtuigd te zijn dat de wet houder alles in het werk stelt om tot een goede oplossing te komen. Aanbesteding De raad was het verder met het kollege-voorstel eens om de aanleg van sportvelden in Oosterland on derhands te laten aanbesteden. Ver der besloot de raad de bedragen voor het openbaar kleuteronderwijs over het tijdvak, 1971-1975 vast te stellen. Ook was de raad het eens met een verkeersmaatregel voor de Lange Dreef in Oosterland, waar door wagens zwaarder dan vijf ton daar niet meer mogen rijden. ZIJPE. Te Zijpe raakte een perso nenauto in brand, die door de brandweer vakkundig werd ge blust. Hier bij de oprijsteiger de blussers aan het werk met het bran dend vehikel. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) 12 Va procent van de bevolking, en een deel daarvan is niet georgani seerd. Natuurlijk wil niet iedereen aangesloten zijn bij de UW, de Bond of iets dergelijks. Maar het betekent wel dat een bepaald deel van de Zie rikzeese bevolking geen uitjes mee maakt. Wij vinden dat eens mens ze ker na een leven van hard werken, recht heeft op ontspanning. Daarom zorgen wij elk jaar voor zo'n uit stapje, buiten alle organisaties met hun eigen reisjes om. De jaarlijkse aktiviteit van het ko mité „Uitstapje Bejaarden" wordt Dit omdat het wegdek daar niet tegen bestand is. In voorkomende gevallen kan het kollege echter ont heffing verlenen. De heer Romeijn (VVD) was bang. dat het bedrijf van de heer J. P. Boogert, aan het einde van de Lan ge Dreef, van dit besluit de dupe zal worden. Hij zei er zich van bewust te zijn, dat een ontheffing gegeven zal worden, maar vroeg zich al' wat er gaat gebeuren, wanneer de heer Boogert na verhuizing van zijn be drijf naar het industrieterrein, het perceel wil verkopen. Wanneer de aspirant-eigenaar met soortgelijk vervoer werkt, kan hij dit perceel niet kopen. De raad was echter van mening, dat soortgelijke bedrijven op het industrieterrein thuis horen en niet in zo'n nauwe straat. Wethouder Bakker (PvdA) wees nog op het feit, 'dat de Lange Dreef al geld genoeg gekost heeft en dat een afdoende bestrating niet te be talen is. Wegen verbetering Een bedrag van f 38.000,werd hierna beschikbaar gesteld voor de aankoop van diverse machines ten behoeve van de dienst gemeente werken. Het gaat om een motor maaier, een verticuteermachine met opraapéén'heid, en een stel ballon banden. De genoemde apparaten zijn mede nodig om de grasmatten van de nieuwe, zowel als de oude sportvelden, in goede konditie te houden. Verder beslopt de raad een krediet groot f 105.000,beschik-' baar te stellen voor verbreding van de Bredeweg. Deze verbreding ge beurt gelijktijdig met werken? aan andere polderwegen, opgedragen door het Waterschap, temeer omdat zo'n uitvoering dan kostenbespa rend werkt. Evenzo werd voor ver breding en verbetering van de Oud Heiligeweg in Oosterland een kre diet groot f 100.000,beschikbaar gesteld door de raad; een werk dat men gelijktijdig zal willen laten uitvoeren met de verbetering van de Bredeweg. De Oud Heiligeweg zal nu 5,50 meter breed worden. De heer Stouten (SGP) informeer de of ook het gedeelte vanaf de Leugenput tot aan de wegsplitsing in de Oud Heiligeweg een beurt zal krijgen, wat echter door wethouder Bakker ontkend werd. Hij vindt dit gedeelte onnodig, omdat het meeste verkeer uit de Bur gem. van der Ha ve- en uit de Sandströmstraat komt. Stouten vond dit wel jammer. Beglazing Omdat de raamlijsten in het ge meentehuis te Nieuwerkerk aan slijtage onderhevig gaan worden en tocht gaan doorlaten, vooral aan de noordkant, is het noodzakelijk ge worden, mede met het oog op ener giebesparing, een dubbele beglazing aan te brengen waarmee een bedrag gemoeid zal zijn van f 7.500,Dit is dan voor de ramen van de kom missiekamer, kamer hoofd gemeen tewerken, burgemeesterskamer en financieel mogelijk gemaakt door o.m. giften van banken en bedrijven en door een subsidie van de gemeen te. In het komité hebben zitting: de direktrice van bejaardentehuis Bor- rendamme, meviouw De Kok, de presidente van de UW, mevrouw Van der Lelie en haar medelid me vrouw Ringelberg (die jaarlijks mee reist als verpleegster), mevrouw Van« den Doel van NCVB en de voorzitter- en sekretaris van de Algemene Bond voor Ouderen, de heren Van den Berge en Van den Eijnde. De naam Algemene Bond voor Ou deren ontstond twee maanden gele den toen de Algemene Bejaarden- bond en de Bond voor Staatspensio- nering (ambtenarenbond) besloten samen te gaan. De nieuwe bond heelt landelijk 200.000 leden in zich vere nigd. de ramen beneden en boven van de congiergewoning. Besloten werd dit bedrag hiervoor te voteren. Door het Comité „Sirjansland vooniit" is het kollege erop attent gemaakt, dat de verlichting in het verenigingsgebouw te Sirjansland in een slechte konditie verkeert en het is bij onderzoek gebleken, dat de verlichting aan de wanden gevaar oplevert tijdens de gymnastiekles sen, die daar vijf maal per week gehouden worden. Ook de Inspectie van het kleuter- en lager onderwijs heeft dat tijdens het bezoek aan het gebouw gekonstateerd en aanmer kingen gemaakt over de toestand van de gymnastiekruimte. De kos ten voor aanbrenging van nieuwe verlichting worden geraamd op 1' 3.304,De raad bèsloot dit be drag hiervoor te voteren. Begrotingswijziging Verder kwam ter sprake een voorstel tot de zesde wijziging van de gemeentebegroting 1978. Het raadslid, de heer A. van Klin ken (SGP) merkte op dat bij de af schrijving van de verbeteringskos- ten van de Bredeweg en de Oud Heil'igenweg, die in deze zesde wij ziging voorkomt, het niet uitgeslo ten is dat zo'n weg reeds weer aan een verbetering toe is, wanneer de eerste renovatie nog niet helemaal is aanbetaald. Besloten werd deze zesde begro tingswijziging vast te stellen. Het volgende onderwerp was de vast stelling van de slotwijziging begro ting 1976 welke opvevauderd werd goedgekeurd'. Invde vergadering vgn 23 maart zijn dé gemeenterekenin gen over de jaren 1974 en 1975 aan- *gebo.denv De'; financiële kommissie "heeft 'deze rekeningen op 20 april jl. onderzocht en het gaf de kom missie geen aanleiding tot het ma ken van opmerkingen zodat de raad voorgesteld wordt om de beide re keningen voorlopig vast te stellen. Over het jaar 1974 bedraagt het nadelig saldo van de gewone dienst f 18.998,48, en van de kapitaals- dienst bedraagt het nadelig saldo f 378.248,33. Voor het jaar 1975 be draagt dit tenslotte voor de gewone dienst een voordelig saldo van f 7.703,70. En de kap'itaalsdienst ver meld tenslotte een voordelig slot van f 272.519,60 in het jaar 1975. KERKWERVE Eenzijdig ongeval Op Hemelvaartsdag reed om streeks zes uur in de middag een wagen uit de bocht in de Zwaard- weg (bij de Provincialeweg). Eerste hulp werd verleend door de Wegen wacht. Er werden drie personen met glaswonden naar het Rode Kruis ziekenhuis in Zierikzee gebracht, waaronder de bestuurder van de auto. ZIERIKZEE. In het centrum van Zierikzee Havenpleinwerd een nieuwe antiekzaak geopend, waarin voorheen gevestigd Kunsthandel Koorrepelitie Volgende week wordt er door het Interkerkelijk Koor van Kerkwerve niet gerepeteerd op dinsdag maar woensdag 10 mei a.s. Deze repetitie vindt zoals gewoonlijk plaats in de zaal van de Chr. Geref. Kerk aan de Beatrixstraat. Aan de leden wordt verzocht een naam op een briefje in te leveren. BROUWERSHAVEN Vergadering gemeenteraad De raad der gemeente Brouwersha ven komt op maandag 8 mei in open bare vergadering bijeen in het stad huis. De agenda vermeldt o.m.: vaststel ling Raamverordening Rampenbe strijding; benoeming lid in de be- beheerskommissie dorpshuizen Brou wershaven; verkoop perceel grond in bestemmingsplan Zonnemaire aan de heer J. Stoel te Zonnemaire; vervan ging benoeming in tijdelijke dienst door benoeming in vaste dienst per 1 juni 1978 van mevr. T. Stigler-Mey- er als vakonderwijzeres; verhuur van een ruimte in het gemeenschaps centrum te Brouwershaven aan de leesvereniging „Tot Nut van 't Alge meen"; idem verhuur ruimte aan de watersportvereniging Brouwersha ven; wijziging verordening gemeen schapsruimte Brouwershaven; vast stelling 7e wijziging Bezoldigingsver ordening 1.976; instelling wekelijkse koopavond op grond van de Winkel sluitingswet; deelneming Stichting Samenlevingsopbouw Schouwcn- Duiveland; verlenen medewerking art. 72 van de Luger-onderwijswet 1920 Christelijke Nationale school te Zonnemaire; vaststelling bedrag ex ploitatievergoeding bijzonder lager onderwijs 1977 betreffende de School met de Bijbel te Brouwershaven; vaststelling verkeersmaatregel in de kern Noordgouwe (Pauwstraat), vast stelling 17e wijziging der begroting 1977; vaststelling 6e wijziging begro ting 1978. NOORDGOUWE Succes voor slagerij Bij een tesl proef le Ka pel le, be haalde slagerij Quist te Noordgouwe, een le en 2e prijs in de afdeling Spe cialiteit en een 5e prijs in de afde ling verduurzaamde vleeswaren. DREISCHOR Vergadering Rode Kruis Op donderdag 18 mei zal de jnar- Murk. De echtgenote van de vroe gere eigenaar, mevrouw T. Murk- Moeleker, overhandigde de sleutel van het pand aan wethouder C. Bij lijkse algemene ledenvergadering van het Ned. Rode Kruis afdeling Brouwershaven worden gehouden in het Plaatsenhuis aan de Ring te Dreischor. Er wordt op een goede belangstelling gehoopt. NIEUWERKERK Uilslagen Koninginnedag Hieronder volgen enkele uitslagen van de koninginneviering te Nieu werkerk. Wagens: 1. Peutertjes en Sneeuw witje (Peuterklas); 2. Idem. Individuelen: 1. Smurf (fiets), An- nelies la Grand; 2. Holle Bolle Gijs, Jacquelien v. d. Hoek; 3. Harem (fiets), Isabelle Aiicebout; 4. Rood kapje, Jolanda Schiettekatte; 5. Ge laarsde Kat, Carolien Gaanderse; 6. Wolf, Frans van Bloois. BRUINISSE Gewonden door inhaalmanoeuvre Door een verkeerde inhaalmanoeu vre kwam woensdag 3 mei om zeven uur 's avonds de wagen van F. Th. J. den B. uit Njjniegen in botsing met de wagen van J. V. uit Vlaardingen. Het resultaat daarvan was: twee ge wenden en beide wagens geheel ver nield. SCHARENDIJKE, 1-5. Het Oranje feest te Scharendyke werd weer in volle glorie gevierd. Om 9.00 uur hield burgemeester E. Baerends een toespraak vanaf de pui van het gemeentehuis. Onder applaus werd besloten een gelukstelegram te verzenden aan H.M. de Koningin, Een stoet van elf versierde wagens trok hierha voorbij. Aan verschillen de van deze wagens was zeer veel werk besteed. Op het sportterrein werden hierna kinderspelen gehouden. Damesvoetbal 's Middags werd onder grote pu blieke belangstelling damesvoetbal de Vaate, onder toeziend oog van de nieuwe eigenaar de heer L. D. Borsboom en echtgenote (r.). (Foto's: Zierikzeesche Nieuwsbode) Den B. reed vanuit Rotterdam in de richting Bruinisse. Terwijl hij aan het inhalen was, kwam uit de andere richting J. V. uit Vlaardingen. V. probeerde de berm in te gaan, maar dat lukte slechts ten dele. Door de botsing werd de inzittende van zijn wagen, het achtjarige meisje M. B. zo ernstig gewond, dat zij naar het ziekenhuis De Bevelanden in Goes moest worden gebracht. De heer V. werd in het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis in Zierikzee opgenomen. De inzittenden van de andere wagen kwamen met de schrik vrij. Oud papier De leden van muziekvereniging „Nu met Hope" komen het oud pa pier ophalen (vrijdagmiddag. In het westelijk gedeelte van Bruinisse, start de wagen omstreeks half twee. Vrijdagavond in het andere gedeelte van de gemeente, start van de wagen omstreeks zes uur. Om de afvoer zo snel mogelijk te laten verlopen wordt verzocht het oud papier gebundeld gereed te zetten langs de trottoirs. Val Mevr. V. d. B.-v. d. V. kwam over gekantelde cq. gerezen tegels te val len en moest met een driedelige armbreuk worden opgenomen in het Zweedse Rode Kruis-ziekenhuis. gespeeld. Na afloop hiervan werden met medewerking van de vrijw. brandweer hinderniswedstrijden ge houden. Een van de hindernissen was een berg met schuim waarin de deel nemers terecht kawmen. Voor be scherming diende een brandweerpak en -helm. 's Avonds werd de traditionele orienteringsrit gehouden, waarvoor 67 deelnemers waren. Oe le prijs be haalde G. de Reijer met 60 str.- p.; 2. C. van Burg met 75. strp. 3. Jan Gaanderse met 75 strp.: De poedel prijs was voor D. van Leenen met 635 strp. De prijsuitreiking vond in „De Put- meet" plaats. Hel Oranjefeest werd besloten met een gezellig bal, waar voor flinke belangstelling bestond. Deze foto geeft een indruk van het fikse verbouwing. Specima van opvalt door een smaakvolle inrich- - fraaie interieur, dat ontstond na een fraai antiek vullen de ruimte, die ting.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 4