DE ONTVOERDE DIREKTEURSDOCHTER TIENTAL WAGENS - EN FIETSEN - IN KLEURIGE OPTOCHT DOOR GEMEENTE KINDEREN VOLOP IN AKTIE TIJDENS ORANJEFEEST OOSTERLAND Uitwisseling van gevangenen d e u r I o o 7 Oranjedag te „Bni" Prins Bernhard in ziekenhuis ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE w.™*» 3 m„i 197» Nr. 22299 BRUINISSE, 1-5. De feestelijkheden rond de vierring van de verjaardag van de koningin begonnen maandagmorgen te Bruinisse met koraalmuziek vanaf de kerktoren door een koper-ensemble bestaande uit de heren P. Mcul- polder, B. v. d. Berge en J. van Gilst. Daarna trokken twaalf herauten te paard door het dorp om de fees telijkheden aan te kondigen. Vanaf het Dorpshuis ging het muziekge zelschap „Nu met Hope" uit Brui nisse en „Oefening en Uitspanning" uit Nieuwerkerk door de gemeente naar de drie schelen om daar de kin deren op te halen en ze gezamenlijk naar het gemeentehuis waar burge meester Hekman en wethouders aan wezig waren voor het hijsen van de vlag en daarna het zingen van het „Wilhelmus". Naar sportveld Vervolgens gingen muziekgezel schap en kinderen naar het sportveld voor kinderspelen voor de kleuters en de jongste kinderen en sportwed strijden voor de hoogste klassers. Het was een gezellige drukte op het sportveld waar ook vele ouders en andere belangstellenden vertoefden. Om twee uur ging vanaf het Dorps huis een kleurige optocht van. start muzikaal begeleid door de drum band en majorettenpeleton uit Brui nisse. Ongeveer tien wagens reden mee met de optocht keurig versierd, en een groep paarden van manege „De Korenzolder". Aan deze optocht waren prijzen verbonden die gejureerd werden door de dames mevr. Hekman, mevr. Jumelet en mevr. Lock. De prijzen voor de wagens waren voor le prijs „De Pul"; 2e prijs „De Kabouters" en 3e prijs S.v. „Kwiek". De indi viduele prijzen waren voor: 1. Eric vain Breda; 2. De kaasdragers; 3. Marco Kik; 4. Groepje kabouters „Andoornburg" en 5e prijs Peter Hauser als indiaan. De wagens van de scholen hebben op verzoek van de hoofden niet aan de wedstrijd deelgenomen. Puzzeltocht Na de cptccht was er een puzze l- tocht pep fiets voor de leeftijd vanaf de vijfde klas. Vami de 96 deelne mers wisten er ongeveer vijf en twintig de finisch niet te bereiken. De uitslag is: 1. Jacqueline van Dui- vendijk met 20 str.pnt.; 2. Jan de Waal 30 str.pnt.; 3. Henmy Jumelet en Jan- Kik met 40 str.pnt.; 4. Char- Fragment van de optocht te Brui nisse. „Buitenlandse zaken" was er ook. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) lotte Giroeneveld en Karin Buyten- dijk 40 str.pnt.; 5. Conny Bal en Co- rine van Eek en Petra Ok'kerse 40 str.pnt.6. Annemarie Baeek en An ke Klink 40 str.pnt.; 7. Petra v. d. Berg 40 str.pnt.; 8. Josette de Ruiter 40 str.pnt.9. Mieke Okkerse 40 str. prut.; 10 Jose de Ronde 210 str.pnt. de poedelprijs. Voetbalwedstrijd Een gekostumeerde voetbalwed strijd1 tussen leden van Br use Boys en leden van d'e vrijwillige brand weer zorgde voor een lachwekkend toneel. Het resultaat was een wa- terballet gegeven door de brand weerleden. De feestelijkheden werden beslo ten met een. toneelvoorstelling van de Bruse toneelgroep „De Komedian ten" imet de voorstelling „De voor deur stond open" in het Dorpshuis waarvoor een grote belangstelling was. Bruinisse kan .terug zien op" een zeer geslaagd ouderwets konin- ginnendag waar ook het mooie weer een steentje aan- bij heeft gedragen. De feestelijkheden van.de gehele dag zijn georganiseerd door de stichting festiviteiten. OOSTERLAND, 1-5. Begunstigd door goed weer heeft Oosterland op waar dige wyze Koninginnedag gevierd en de muziekvereniging „Oosterlandse Fanfare" heeft zich in samenwerking met de drumband, weer goed geweerd. Reeds in de morgenuren werd een muzikale tocht door het dorp gehouden met de drumband voorop en talloze versierde steps en fietsen etc. er achter. Na ontbinding van deze kleurrijke stoet waren er 'kinderfilms voor peu ters, kleuters en 'basisschoolleerlin gen. Na afloop ervan werden de kin deren getrakteerd. Na de middag volgde een drukke gezeliigheidsrit vanaf het cafetaria „Neffen 'd Eule" waarbij fraaie prijzen gewonnen werden. Om 18.30 uur kwam een rondgang over het dorp door de mu ziekvereniging „Oost er lands Fanfa re", onder leiding van de heer Jac. Capelle, voorafgegaan door de drum band. Hierna op 'het sportterrein een voetbalwedstrijd tussen veteranen en Duivelend II, waarbij de eerst genoemde wonnen met 5-4. In de avonduren werd de weers gesteldheid ongunstiger, zodat de muziekvereniging net voor de re genbuien binnen kon zijn. Om acht uur begon een Oranjebal in de gro te zaal van cafetaria „Neffen 'dEule" van de heer A. Dorst, verzorgd door de Medley's uit Bruinisse. Prijzen De eerste vijf prijzen voor ver sierde fietsen werden gewonnen door 1. Abraham van Dijke; 2. Connie Zwart; 3. Gerda Dorst; 4. Heieen Clerx en 5. Mirelle van Oost. Ver sierde steppen: 1. Corientje Dane; 2. Peter Boogert; 3. Patrick de Brui ne en 4. Martin van den Akker. Kar ren of wagens: 1. Edwin van den Berge (Bereboot); 2. Dane en Matthee (Smurfen) en 3. Bert van der Werf en Cor Stouten (Brandweer). Voor de oriëntatierit waren niet minder dan 60 deelnemers. De volgende prij zen werden uitgereikt: 1. H. van der Maas, (een tuinstoel, beschikbaar gesteld: door de afdeling Oosterland van Veilig Verkeer); 2. M. P. Boo gert; 3. J. de Bruine; 4. Jan Hoo- gendoorn; 5. Mevr. D. Boogert-d'e Jonge samen met mevr. S. Dale- bouf-van Dijke; 6. H. Stouten; 7. A. Stouten; 8. M. C. de Valk; 9. J. van der Maas en 10. J. van der Werf. De vijfde prijs werd' door de dames Boogert en Dalebout beschikbaar ge steld voor de poedelprijs en gewon nen door Mar. Kort. Het bestuur van de Oranjevereni ging dankt allen, ook de burgerij, voor de medewerking bij dit alles zins geslaagd Koninginnefeesf 1978, vooral oök Oo9telands Fanfare met de drumband. Fraai versierde fietsen in de Oos terlandse optocht. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) „Flitsen" uit. hot buitenland RAMSTEIN. De legerbasis van Geilenkirchen (bij Aken) is door de NAVO gekozen als belangrijkste ope ratiebasis voor de achttien „vliegende radarstations" van het AWACS-pro- gramma (Airborne Warning And Contro System), zo is vernomen uit kringen van het hoofdkwarties van de NAVO-strijdkrachten voor Europa in het Westduitse Ramstein. KOPENHAGEN. In Denemarken is de doodstraf afgeschaft. Met 100 stemmen tegen 46 en vier onthou dingen schafte het Deense parlement een wet af, waardoor de doodstraf zowel in het militaire tuchtrecht als in het burgerlijk strafrecht vervallen is. Van de 179 parlementsleden wa ren er 29 afwezig. INGLEWOOD (Californië). Er be staat kans op een doorbraak, zo heeft president Carter dinsdag verklaard, am, evenals de Amerikaanse minis ter van buitenlandse zaken, Vance, maandagavond al niet nader in te gaan op de gesprekken van Begin in Washington. BRUSSEL. De Belgische politie heel't haar grootste cocaïnevangst tot nu toe gedaan. In bankkluizen, ver spreid over het hele land, heeft zij cocaïne, ter waarde van 4,5 miljoen dollar( bijna tien miljoen gulden), ge vonden, aldus welingelichte bronnen. PARIJS. Meer dan drieduizend personen zijn na de arbeidsonlusten van 26 januari in Tunesië veroor deeld, aldus de" advokaat Thierry Fragprt 'tijdens een perskonferentie in Parijs. N'DJAMENA/PARIJS. Het Froli- nat, de anti-regeringsbeweging in Tsjaad, heeft geëist dat Frankrijk zijn militaire rol in Tsjaad beëindigt. Het Frolinat zal de strijd tegen de regering in N'Djamena voortzetten. KAAPSTAD. Zuid-Afrika zal vol gend jaar aan een derde Thuisland - Vendaland - onafhankelijkheid ver lenen, zo heeft de Zuidafrikaanse premier, John Vorster, meegedeeld. Vendaland ligt in het noordoosten van Zuid-Afrika, bij de grens met Rhodesië, en telt ongeveer 270.000 in woners. SEOEL (Zuid-Korea). De Sowjet- Unie liet zaterdag de gezagvoerder en de navigator vrij van het Zuid- koreaanse passagiersvliegtuig dat vo rige week in het noorden van de Sowjet-Unie tot landen werd ge dwongen, zo hebben welingelichte kringen in Seoel bekendgemaakt. WASHINGTON. Het Amerikaan se ministerie van buitenlandse zaken heeft bekendgemaakt dat de Ver. Staten en de Sowjet-Unie hun be sprekingen zullen hervatten over be perking van de internationale ver koop van konventionele wapens. WASHINGTON. President Jimmy Carter heeft maandag op het Witte huis, ter gelegenheid van de dertig ste verjaardag van de staat Israël, „de onverbrekelijke en absolute" be trokkenheid van de Verenigde Staten bij de veiligheid van de Joodse staat tot uitdrukking gebracht. LEWISBURG, 1-5. Een voormali ge Amerikaanse militair, Robert Thompson/die 13 jaar geleden tot 30 jaar gevangenisstraf werd veroor deeld wegens spionage voor de Rus sische geheime dienst, is zondag vrij uit de gevangenis van Lewisburg in Pennsylvania om te worden uitge wisseld tegen een Amerikaan die in Oost-Duitsland gevangen zit, nadat hij was betrapt bij een poging om een Oostduitse arts met diens vrouw en zoon in zijn auto naar het Westen te smokkelen. DEN HAAG, 2-5. In verband met een lichte werveloperatie is prins Bernhard voor enkele dagen opgeno men in het Academisch ziekenhuis te Utrecht. Aldus een mededoling van de R.V.D. Advertentie Grenen buro's meeneemprijs in doos 99,- Grenen muziekmeubels v.a. 49,50 5 ladenkast zwaar eiken 198,- geldig tot 31 mei meelstraat 31 zierikzee KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND ROTTERDAM. Een Rotterdamse delegatie, onder anderen bestaande uit burgemeester André van der Louw, wethouder Henk van der Pols (havenaangelegenheden, enkele hoge gemeenteambtenaren en een aantal zakenmensen, is van Schiphol ver trokken naar de Volksrepubliek Chi na. AMSTERDAM. Een 41-jarige An tiquair is zondagochtend vroeg in zijn woning aan de IJsselstraat in Amsterdam door vermoedelijk vier gewapende mannen beroofd van f 25.000 en sieraden ter waarde van f 1.000. De overvallers, die gebruik maakten van een gestolen auto, zijn spoorloos. UTRECHT. De voormalige Emma- kliniek, de kraaminrichting van het Diaconessenziekenhuis aan de Ko ningslaan in Utrecht, is in de nacht van zondag op maandag voor een groot deel door brand verwoest. Het zestig jaar oude, vijf verdiepingen tellende gebouw is vorig jaar voor drie en een half miljoen gulden ge kocht door Eurowoningen BV in Rot terdam. ARNHEM. Ongeveer tweehonder krakers uit alle delen van het land hebben in Arnhem gedemonstreerd de Tweede Kamer is goedgekeurd, tegen de anti-kraakwet, die al door maar die opnieuw in studie is geno men alvorens een behandeling zal volgen in de Eerste Kamer. DEVENTER. In de stampvolle De venter Bergkerk hebben prinses Beatrix en prins Claus zondagmor gen een herdenkingsbijeenkomst bij gewoond. De bijenekomst was geor ganiseerd door de 70-jarige Deven ter Oranjevereniging en stond in het tegen van het jubileum, de viering van koninginnedag en de herden king van de gevallenen in de Tweede Wereldoorlog. UTRECHT. Minister Albeda (so ciale zaken) wil dat de onderne mingsraden een grotere zelfstandig heid krijgen ten opzichte van de di rectie van de ondernemingen. De di recteur zou er niet langer meer de voorzitter van moeten zijn. „Een on dernemingsraad met alleen werkne mers is compleet", zo zei de minis ter zaterdag in Utrecht. DEN HAAG. De door Otto Jon- gerius verfilmde „Kronkels" van schrijver Simon Carmiggelt zijn op het jaarlijkse filmfestival in het Westduitse Oberhausen bekroond. De filmer ontving voor zijn anecdoti- sche kort filmpjes, die in het afge lopen seizoen door de VARA-tv zijn uitgezonden, de hoofdprijs van 2.000 Duitse marken. Wal biedt de BEELDBUIS VRIJDAG 5 MEI NED. I: In de Lucy Show hoort Ricky alle antwoorden van een be paalde radiokwis. In de waan dat hij aan zijn schranderheid te donken heeft, geeft ze hem op voor de kwis. Vervolgens een amusementspro gramma in en rond Roemenië: Park van de duizend banken. Medewer king wordt verleend door onder an deren Thérèse Steinmetz, Conny Vink, Rosy en Andres en Claudia Arendsen. In Wonderlijke wereld, wordt het interieur van hel Hol landse huis op de hak genomen. Daarna Lustrum Springtrofee 1978 waarin de finale verreden wordt tussen de acht beste ruiters en ama zones uit de vorige ronden. Het pro gramma ziet er alsvolgt uit: jacht- springconcours en type puissance. Na de dagsluiting, uitgesproken door dominee Rinzema volgt een gesprek met minister-president mr. Van Agt over aktuele zaken. Tot besluit van de uitzending de twaalfde afleve ring van De nieuwe ketters: Zuid- Amerika, waarin de legendarische figuur Saturnino Huillca centraal staat. NED. II: In Pipo en de noorder zon komt Pipo op weg naar het Noordland terecht in het rijk der trollen en ontmoet een zeer bekend persoon. Na de konsumentenrubriek Koning Klant volgt een aflevering uit de Engelse serie Terug naar de natuur, waarin Tom en Barbera zich het zweet op het lijf werken, aange zien de gloeiend hete zomer hen er toe dwingt de tuin en zijn gewassen uit alle macht levend te houden. Het opinieprogramma VARA-visie wordt gevolgd door de Frans-Italiaanse speelfilm Max en de schroothande- laren met Romy Schneider en Mi chel Piccolo in de hoofdrollen. Pic- coli speelt de rol van een gefrus treerde politie-agent die verbitterd is door zijn onmacht op te treden te gen de georganiseerde misdaad. Via een ingenieuze maar niet helemaal zuivere werkwijze weet hij een bende te pakken te krijgen. VRIJDAG 5 MEI NED. I: 18.20 Teleac; 18.50 De fa beltjeskrant; 18.55 Nieuws; 19.00 Lucy show; 19.25 Park van de dui zend banken; 20.30 Wonderlijke we reld; 21.00 Lustrum springtrofee; 21.37 Journaal; 21.55 Lustrum springtrofee; 22.40 Tot besluit; 22.50 Interview met de minister-presi dent; 23.00 De nieuwe ketters; 23.30 Journaal. NED. II: 18.45 Paspoort18.55 Nieuws; 19.00 Pipo en de noorder zon; 19.24 Koning klant; 20.00 Jour naal; 20.27 Terug naar de natuur 20.57 VARA-visie; 21.47 Max en de schroothandelaar; 23.22 Journaal. door G. FRANSSEN Grote verwondering bij het echt paar. „Wat?" Van Halverdingen, die net bezig is op vakkundige wijze de punt van zijn sigaar te knippen, met de bedoeling de sigaar daarna aan te steken, staakt halverwege dit werk en kijkt de bezoeker met opgetrok ken wenkbrauwen aan. Ja". Beckers geniet enigszins van het effekt dat zijn mededeling te weeg brengt. „Laat ik u dan maar meteen zeggen dat het helemaal geen ontvoering was. Uw dochter is vrij willig meegegaan met de man die men eigenlijk nooit heeft verdacht, maar die ik zo ongeveer van het be gin af aan al debet achtte". „Wacht eens even, meneer Bec kers, laten we de feiten rustig op een rijtje zetten, want ik kan dit niet zo gauw meer volgen. U zegt: er was geen ontvoering?" „Nee, zeer beslist niet tegen de zin van uw dochter". „Hoe weet u dat? Heeft ze dat aan u verteld?" „Ze heeft het in ieder geval niet ontkend, meneer. Laten we vaststel len dat ze heeft toegegeven dat het geen ontvoering was". „Hoe komt u aan die wetenschap? U weet niet eens waar onze dochter zich op dit moment bevindt". „Klopt. Ze kan aan het fietsen zijn of wandelen of toeren. Maar het kan ook zijn dat ze in de lounge zit van het Kurhotel nabij het dorpje Mun- dersum in de Kreis Lingen". Ditmaal schrikt mevrouw. „Hoe bent u daar achter gekomen?" „Och mevrouw, zo goed als het een kleine moete was om te ontdekken dat uw dochter eerst in Markelo was bij familie, was ik ook al vrij spoe dig achter haar nieuwe domicilie". Van Halverdingen kijkt nu met enig ontzag naar de ex-politiemari. „Mijn kompliment dat u haar zo snel ontdekt hebt. U sprak daar met haar?" „Ja. Nadat ik nog heel wat meer te weten ben gekomen sinds u mij ontsloeg van mijn onderzoekingen". „Desondanks ging u door? "De stem van de vrouw klinkt tamelijk scherp, als ze deze vraag stelt. „Voor eigen rekening en risiko, mevrouw. Het bloed kruipt nu een maal altijd waar het niet gaan kan. Ik ben er de man niet naar om een ten dele afgemaakte taak te stoppen: Ik wist op het moment dat u mij van mijn opdracht onthief al zoveel, dat ik wel door moest gaan". „En wat hebt u intussen allemaal ontdekt, meneer, behalve dan het feit dat mijn dochter uw inziens niet is ontvoerd?" Het klinkt ietwat sar castisch. „In de eerste plaats, mevrouw, en dit zal u niet prettig in de oren klin ken, is uw dochter die avond na de receptie vrijwillig met haar vriend Peter Olderman meegegaan". Van Halverdingen haalt de schou ders op. „Onzin. Ze heeft het al we ken tevoren uitgemaakt". „Dat heeft ze u en uw vrouw in derdaad op de mouw gespeld. Maar in werkelijkheid bleef het kontakt bestaan. Ook later, toen ze in Mar kelo was bij uw familie. Ze is in ieder geval op een zaterdag, kort na die zogenaamde ontvoering, met Pe ter een middag uit geweest. Peter verblijft na zijn op staande voet ge geven ontslag bij garage Van Domen bij zijn tante in Laren Gelderland. Uw dochter was toen in Markelo. Er waren nog een jongeman en dito vrouw bij, in een bruine Ford-auto. Dat is overigens nog niet alles. Ook vandaag, om precies te zijn: vanmor gen, is ze ongeveer twee uur bij hem geweest. Niet ver van het hotel af". Van Halverdingen loopt rood aan. „Dat isals het allemaal waar is wat u beweert, meneer Beckers, toch wel het toppunt! Eens even met die jongedame daar in het hotel praten". Hij is overeind gekomen en maakt aanstalten om naar de gang te lo pen, waar het telefoontoestel is. Onderwijl voegt Beckers nog aan zijn relaas toe: „Vraagt u uw doch ter dan meteen naar de naam van degene die haar en Peter in het hu welijk heeft verbonden. En waar dat is gebeurd. De datum kan ik u wel vertellen: dat was op de avond van uw feestdag, meeneer. Toen u vijf en twintig jaar direkteur was van Phar- molin en derhalve recipieerde". De man blijft halverwege de deur staan. Als een blok. Als een stand beeld. Beckers kijkt van de man naar de vrouw. Ella van Halverdingen zit met een hoogrode kleur voor zich uit te kijken. Is dat van woede of van iets anders? Hebben moeder en dochter hierin samengespeeld? Bec kers weet het niet. Maar intussen heeft Van Halver dingen zich omgedraaid en kijkt de bezoeker aan. Het bloed is ten dele uit zijn gezicht weggetrokken. „Me neer Beckers, praat u toch geen on zin. Claire is nog geen twintig jaar, hoe kan ze dan in het huwelijk tre den zonder onze uitdrukkelijke toe stemming?" Hij snuift. „Ze is ong veel te jong voor een huwelijk. Trou wens met Peter Olderman? Het is allemaal zo verwarrend (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 7