De Z.O.V. breide nog een aantrekkelijk avondlijk slot aan dagprogramma Gedaanteverwisseling van slagerij De Jonge Haamstede Nog geen beslissing over winkel sluiting in raad Duiveland Gemeenteraad Middenschouwen Leerlingen van basisscholen vierden koninginnedag ORANJEFEEST TE BROUWERSHAVEN IN JEUGDIGE INDIANEN-STIJL 3 Het Oranje-1 mei-feest STREEKNIEUWS ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE wo,n 3 mei m Nr. mm# Z1ERIKZEE, 1-5. De Z.O.V. breide maandag nog een heel fraai slot aan het Oranjefeest, al gebiedt de ine- tereologisehe eerlijkheid te vermelden, dat de oranje zon langzaam was uitgedoofd in een drenzelend re gentje, dat vooral de bezoekers van de Oranjemarkt trof. Tevoren echter ging de aandacht uit naar de G.V. „Rust Roest". „ltust Koest" is op zon dag - en toch al - goed voor de showelementen en die waren er volop, tijdens een rondgang door de stad in de vooravond, waar bij sprake was van geografische gespreidheid binnen het kader van het stads plan. Zowel Dam en Schuithaven (voorbeelden) werden bezocht als de Ca- landweg. HAAMSTEDE, 1-5. De slagerij De Jonge annex levensmiddelenzaak aan de Noordstraat heeft in tijd van een week een komplete gedaanteverwis seling ondergaan. Het interieur is volledig veranderd en een koeltoonbank van 8 meter overheerst nu het gehele winkel beeld. Daardoor is de ingang van de oostzijde verhuisd naar de noordzijde van de winkel. Eveneens nieuw zijn een tweetal ingebouwde vriezers, een ruim gesorteerde wijnhoek en een speciaal kruidenhoekje. Zeer veel aandacht is besteed aan de kaas-af deling met vooral veel soorten bui tenlandse kaas en aan de afd. fijne vleeswaren en diverse salades. Een z.g. overluifèld plafond maakt dit al les tot een fraai geheel. Aannemers bedrijf Bijkerk b.v. voerde het werk uit; Holland Koeling bracht de vries- en koelinstallaties aan en het inte rieur kwam van HAMA b.v. uit Loon op Zand. tot en met 2 juni in de Uitleen van de Stichting Beeldende Kunst in Goes. Zij zal bij de opening van de tentoonstelling zaterdag een voor dracht uit eigen werk houden. Funderingen stadsmuur gevonden Tijdens rioleringswerkzaamheden vorige week, ten westen van de No- belpoort-, zijn de resten gevonden van de funderingen van de stadsmuur. Al eerder was de aanzet van clezJe muur op de Nobelpport gevonden-.en het was duidelijk dat om Zièrikzee heen ook sporen van de weermüur te vinden zouden moeten zijn.- De be treffende restanten zijn drie meter onder het talud van de omwalling gevonden, ruim vijftig meter in de richting van de wijk Poortambacht. Hoewel al eerder door riolerings werkzaamheden de grond van Zie- rikzee is omgewoeld wordt toch aan de bevolking gevraagd op bodem vondsten te letten. BURGH Reisje vrouwenvereniging De vrouwenver. „Arbeid Adelt" te Bürgh maakt op 9 mei een busreis naar het Kasteel Haarzuilen bij Utrech't. Ook de prachtige omgeving zal daarbij niet vergeten worden. Er zijn nog enkele plaatsen vrij en eventuele gegadigden kunnen' in lichtingen verkrijgen bij mevrouw L. Rademaker-Speelman aan de Hoge- weg, tel. 01115-1439. BROUWERSHAVEN Ophalen oud papier De algemene sportvereniging Brou wershaven zal zaterdag 6 mei weer oud papeir ophalen. Het publiek wordt gevraagd het gebundeld klara te zetten. de festiviteiten van afgelopen zater dag, op bescheiden wijze koninginne dag gevierd'. Om half tien stonden de kinderen van de kleuterschool met feestmutsen en toeters klaar om met de harmonie „Nut en Uitspanning" een randgang door het dorp te ma ken. Hierna was er voor de kleuters een gevarieerd programma op de speelplaats van de school. Zo was er o.a. zaklopen, worsthappen en een stoelendans. Tot slot kregen de kin deren poffertjes, limonade en een traktatie van de Oranjevereniging in de school aangeboden, waarna ieder een op een geslaagde ochtend "kon terugzien. NIEUVVERKERK Uitslagen koninginnespelen Klas 1, hoepelen met autobanden: 1. Gert jan Flikweert; 2. Jacco Muriël; 3. René van den Bos; 4. Elbert Lie- vense; 5. Marleen van den Hoek. Klas 2, looprace op blokjes: 1. Oli vier Tieleman; 2. Leo van der Cingel; 3. Karin Haak; 4. Margriet Flik weert; 5. Leo Flikweert. Klas 3, zaklopen: meisjes: 1. Han- neke Arendsman; 2. Marian de Brui ne; 3. Joke Dorst. Jongens 1. André Goedegebure; 2. Francisco Gomez; 3. Ronnie de Bruine. Klas 4: Meisjes, blokkendans: 1. Annique Schiewold; 2. Linda Koster; 3. Mary van der Meijden. Jongens, balonnendans: 1. Arie den Uijl; 2. Wim Koopman; 3. Peter Tuij- man. Klas 5, ringsteken: Meisjes: 1. Hen- ny Hilleman; 2. Lenette Koetsier; 3. Edith Radewalt. Jongens: 1. Carlos Muriël; 2. Bramnico Scheele; 3. Len- nart Capelle. Klas 6, meisjes, stoelendans: I. Saskia Zandijk; 2. Edith Dalebout; 3. Anita van Klinken. Jongens, hindernisrace met (echte) eieren: 1. Ewald van Dijke; 2. Kees de Jonge; 3. Peter van Sas. NIEUWERKERK, 2-5. De gemeenteraad van Duiveland heeft tydens de vergadering van dinsdag de Algemene Politie-verordening vastgesteld. Volgens de gemeentewet is aan de gemeenteraad de bevoegdheid gege ven tot het vaststellen van verorde ningen, die in het belang van de openbare orde, zedelijkheid en ge zondheid worden vereist. Daarom heeft elke gemeente een eigen algemene politieverordening, al is voor deze intergemeentelijk over leg geweest tussen burgemeesters, sekretarissen en wethouders van Schouwen-Duiveland. Er werden tijdens de vergadering van dinsdag nog wel enkele kantte keningen gemaakt. De heer J. van der Maas (CDA) vroeg zich af of er een politiebeambte bij kan komen, omdat er van verschillende verboden heel wat worden overtreden. De voorzitter wees erop, dat daarover weer andere instanties beslissen. Winkelsluiting De vereniging presenteerde zich drievoudig: gymnasten, het tamboer en trompetterskorps en (natuurlijk) de majoretten. En deze lopende show als het even zo genoemd mag worden trok aardig wat belangstelling van het publiek, dat tussen twee feestfa- sen in even in eigen buurt relaxte. Oranjemarkt Accent van de avond viel echter op de Oranjemarkt, die ditmaal een re- kord aantal kraampjes tot gevolg bleek te hebben gehad. Een mélange van allerlei aktiviteiten trok erg veel mensen, die - de portemonnee in de hand - druk in de weer waren, om op allerlei manier spulletjes binnen te krijgen. Aktiviteiten Er waren het ringwerpen en het waterspel van Stella Boys, dat zich afspeelde in de donkere krochten van de tent. Gelukkig stond buiten een home-trainer om weer op verhaal te komen. Wie deze meervormige grap pen niet kon waarderen, was rijp voor het doelschieten bij Mevo of de Feest in Noordwelle NOORDWELLE, 1-5. De ouder kommissie van de openbare basis school en de kleuterschool in Noord- welle organiseerde op Koninginnedag een gevarieerd aantal kinderspelen. De ouderkommissie werd daarbij ge assisteerd door hoofdonderwijzer de heer J. A. C. Smallegange. Naar aanleiding van het minder mooie weer in de morgenuren werd gekozen voor het binnengebeuren. Alle leerlingen verschenen in fraaie uitdossingen op school. Zo zag men onder meer elfjes, politiemannen, smurfen, punkfiguren, sportmensen en boeren. Met veel enthousiasme werden de spelletjes afgewerkt. De aktiviteiten bestonden uit fietsversie- ren, kinderreis, behendigheid, verkle- grabbclton van de St. Willibrordus- school. Typisch buitengebeuren was het ringsteken per kruiwagen, hetgeen de gedachten terug voerde naar tij den, waarin dit vervoermiddel nog funktioneel was, maar op de cruciale momenten nog niet omgeven door schuimplastic. Aanvullende aktivitei ten waren balhippen en zaklopen. Een bevel was: „Vorm het woord Bingo", waarvoor de tafletennisver- eniging tekende, maar na driemaal het woord „Bingo" getrokken te hebben was het duidelijk dat „g"- tjes schaars waren in de loterijzak jes. V.V. „Zierikzee" zag het in touwtjetrek. Geestelijke zaken in toch een stof felijke vorm werden gedaan in de tent van „Youth for Christ" en dat gold ook voor het Leger des Heils. Konijn All Ready exploiteerde heel typisch een groot formaat konijn, naar wier gewicht te raden viel. Verder waren er planjtes en de Dierenbescherming hield uitverkoop van oude spulletjes (Werkgroep Schouwen-Duiveland). Dan was er nog het Rad van Avon den, skippyballen, zaklopen, bussen- gooien. De leerlingen streden stevig om de hoogste punten en werden daarbij luid aangemoedigd door ou ders en belangstellenden. De uitslagen Versierde fietsen (kleinen): 1. Mar cel Everaers; 2. Jan Dooge; 3. Hans Caro de Vrieze. Versierde fietsen (groten): 1. Wille- ke Oosse; 2. Jolanda Westdorp; 3. Sandra Paap; 4. Peter Hendrikse. Behendigheidswedstrijden, klasse 1-2-3: 1. Jan Dooge; 2. Hans Caro de Vrieze; 3. Michael Berrevoets. Klasse 4-5-6: 1. Arthur de Glopper; 2. Chris Schoneman; 3. Sandra Paap. tuur en bevochten lieden elkaar - ge- zelen op een balk - met kussens en er is vast nog wel meer geweest. Toen echter begon zoveel hemel water langs hoofd en hals omlaag te stromen, dat iedereen stilletjes mom pelde: ,,'t is welletjes" en heel veel was toen ook al uitverkocht en uit geput. Op nadien naar het Oranjebal in het Huis van Nassau, of naar het popgebeurcn in de Concertzaal. En kele uren nadien was het feest hele maal voorbij en gingen de laatsten bedwaarts „gelukkig maar uitgeput", maar die woord-kombinatie is uit een kerstgedichtje van J. C. Bloem. (Vervolg van pag. 1) terrein te Scharendijke wordt uitge voerd vrij gemakkelijk entreegeld kan worden geheven, zodat het te kort minder wordt. De heer L. C. Hart wees er op, dat de grasmat van het sportterrein moet worden doorgezaaid. Het leek hem beter het evenement in het plan Put- meet uit te voeren. Het heffen van entreegelden komt dan te vervallen. Hij wenste vast te houden aan een bedrag van f 2500. De heer C. J. van Burg verklaarde zich hierbü aan te sluiten. De voor zitter vroeg zich af of het niet beter is een garantie te geven tot f 3000. Overigens was hij van mening, dat het sportterrein zonder bezwaar ge bruikt kan worden. Zonder hoofdelijke stemming aan vaardde de raad een voorstel van de heer L. C. Hart een subsidie te ver strekken van f 2000 en daarboven nog voor f 500 garant te zijn. WV Scharendijke Het kollege had een voorstel ge daan de VVV Scharendijke voor 1978 een subsidie toe te kennen van f 4500 en voor 1979 een toezegging te doen van een subsidie van f 6000. De heer C. J. van Burg was het eens met het voorstel om voorlopig niet verder te gaan dan twee jaar. De heer L. den Boer had bezwaar tegen een subsidietoezegging van f 6000 voor 1979. De voorzitter wees er op, dat de VVV zich voor 1978 al bijna niet meer kan waarmaken. Hiervoor moet een vol jaar gelegenheid worden ge geven. Overigens is bij bepaling van het subsidiebedrag voor 1979 er van uitgegaan, dat de kontributieop- brengst met 50% zal stijgen. De raad ging zonder hoofdelijke stemming akkoord met het voorstel. In verband met de uitbreiding van de aktiviteiten van het komité Peu terspeelzaal Scharendijke met twee morgens, werd zonder hoofdelijke stemming besloten het subsidie voor 1978 te verhogen met maximaal f 2000. De raad besloot een krediet van f 6.550 exkl. b.t.w. te voteren voor verharding van de bermen van een gedeelte Elkerzeeseweg te Scharen dijke met groenstenen. ZIERIKZEE Oud papier Vrijdag 5 mei zal de Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer" weer oud papier ophalen. Gebundeld gereed- zetten bevordert de afvoer. Een con tainer om oud papier in te werpen wordt op de Balie geplaatst. Kop-staart-aanrijding op de Zeelandbrug Drie achter elkaar rijdende auto's zijn dinsdagmiddag te 12.15 uur met elkaar in botsing gekomen. Vooraan reed W. J. K. uit Zuidoostbeemster die stopte omdat het stoplicht wegens werkzaamheden aan de brug rood werd. De stilstaande auto werd van achteren geraakt door E. M. W. uit Rotterdam en die weer door H. W. S. uit Spijkenisse. Er ontstond alleen materiële schade aan de auto's. Lawaai-prijzen Van de deelnemers aan de lawaai- optocht. die op koninginnedag werd gehouden, zijn de volgende kinderen in de prijzen gevallen: Monica Bij de Vaate, Ronald v. d. Berg, Pieternel Koopman, Jaco v. d. Vijver, Mischa en Gerrit Jan Snellenburg, Anette de Coninck, Dickie en Clement van Splunder, Beatrijs Wouterse, Nico v. d. Houten en Laurens Jan Verton. Coen Uyl en Gerco van Eek, allen uit Zferikzee. Uitslag roeiwedstrijden Wie de op koninginnedag gehou den roeiwedstrijden hebben gewon nen is niet bekend. Drie meisjes kwa men gezamenlijk voor de hoofdprijs in aanmerking en namen die ook in ontvangst. Zij waren echter zo snel weer vertrokken dat namen, noch adressen genoteerd konden worden. Expositie Joke Noest De Zierikzeese kunstenares Joke Noest exposeert van zaterdag 6 mei ZONNEMAÏRE Viering Koninginnedag Ook te Zonnemaire is maandag, na Het morgenprogramma bestond dan ook voornamelijk uit het bouwen van: oen Indianendorp op het Markt plein. kompleet met wigwam's, to tempalen, enz. Alvorens hiertoe werd overgegaan, speelde „Con Amore" het volkslied, terwijl de driekleur werd gehesen door de voorzitter van de Oranjevereniging, de heer P. de -Moor. Deze sprak een welkomst woord tot de vele aanwezige kinde ren. ouders en belangstellenden en dankte de muzikanten voor hun me dewerking. Korpsen „We prijzen ons hier altijd geluk kig dat er korpsen uit andere kernen hier hun medewerking verlenen, daar het gemis van een eigen korps Ook stelde de raad de nieuwe drank- en horecaverordening vast, die in plaats komt van de verorde ning uit 1967. De raad ging met het voorstel van het kollege zonder hoof- nog steeds voelbaar is", aldus de heer De Moor. Hierna kreeg burgemeestr C. Slab- bekoorn het wqord, die in ztjn toe spraak wees óp het feit dat we hier in Nederland een levende demokra- tle hébben. Het is hier namelijk mo gelijk öm op de Dag van de Arbeid, die internationaal wordt gevierd, ook tegelijkertfjd op uitbundige wijze het Koninginnefeest te vieren. De burgemeester sprak de wens uit dat H.M. de Koningin, met haar gezin en familie, nog vele gelukkige en gezonde jaren zal mogen beleven. De kinderen wenste hg een prettige feestdag toe in hun Indianendorp. Daarna gingen de kinderen aan de SCHARENDIJKE. Opperwachlmees- meester J. den Haan van de Rijks politie werd - als eerder gemeld - begiftigd met de ere-medaille in zilver, behorend bij de Orde van Oranje Nassau. De wachtmeester kreeg het eremetaal opgespeld door de overste W. D. Lanting. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) delijke stemming akkoord. Ook be sliste de raad positief over het voor stel om de verordening ingevolge de winkelsluitingswet vast te stellen. Hierdoor worden de openstellings uren van winkels geregeld, in zover re, dat dé ondernemer zijn openstel lingsuren zelf mag vast stellen, mits hij zich houdt aan een maximum openstelling van 52 uur. Op zaterda gen moeten de winkels om vijf uur gesloten zijn en het blijft verboden de zaak op zondagen te openen. De heer M. Romeijn (VVD) wees op de noodzaak, dat kampwinkcls in het zomerseizoen enkele uren geopend mogen z(jn. De SGP-fraktie liet we ten daar sterk tegen gekant te zgn en vroeg om een stemming. De stemmen staakten met vijf te gen vijf, (de heer J. van 't Hoff (PvdA) was afwezig) waarna de voorzitter voorstelde om de zaak tot een volgende vergadering te laten rusten. Hij deelde verder mee dat hiervoor ook vergunning nodig is van de Kamer van Koophandel. slag met bouwen, maar ook met spel letjes. gadegeslagen door vele oude ren. Ook de kleuter-Indiaantjes had den hun eigen dorpje. Al met al een groot 'sukses van deze morgen, waar bij men ook kon genieten van pof fertjes, handwerken kon kopen, enz. in diverse kraampjes. „De Schouwsc Ruiters" Het middagprogramma bestond uit een demonstratie door dc ruitervere- niging „De Schouwse Ruiters", op het oude sportveld. Hier kon men genie ten van een aantrekkelijke program door dertig paarden en pony's, zoals dressuurrijden en springen, ballon- nenrace. stoelendans en een hoeden- gevccht. Het optreden werd besloten met eeft jachtrit met cindloop, uit tc voeren in rengalop. Het avondprogramma bestond uit een vossenjacht binnen de wallen en grachten, waarvoor ook een goede belangstelling bestond. HAAMSTEDE. In hel kader van de jongste lintjesregen, werd de heer R. Saman, werkzaam bij de dienst Loodswezen, de betonning, bebakening en verlichting, onderscheiden met de ere-medaille i?i zilver, behorend bij dc Orde van Oranje-Nassau. (Foto: Zierikzeesche Btjeuwsbode) BROUWERSHAVEN, 1-5. Dc viering van Koninginnedag te Brouwers haven is - ondanks het sombere weer - In de ochtenduren een groot sukses geworden. Na klokgelui om negen uur, haalde de muziekvereniging „Con Amore" uit Noordgouwe, o.I.v. de heer D. Viergever, dc kinderen af by dc basisscholen, die allen als Indiaantjes verkleed waren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 3