Het is met het financieel extra voor de gemeente praktisch afgelopen ij Plan herverkaveling scholen Zierikzee CAFE-RESTAURANT „DE HERBERG" MET RECEPTIE GEOPEND Gemeenteraad Bruinisse PROMOTIE DR. j C. VAN HOORN Turks jongetje vermoord <1 Vrouw gedood door stroom Aanwinst voor Renesse AGENDA BRUINISSE, 30-4. De begroting van Bruinisse is nog gezond, dank zij de rekreatie, maar het potje is na de bouw van de scholen toch ver leeg en is liet extra dat de gemeente kon doen nu afgelopen. „Ik wil hetstorm- sein nog niet hijsen, maar wees op uw hoede", Dit zei wethouder Jumelet (PCG) tijdens de openbare raadsvergadering bij de behandeling van de extra krediet nodig voor aanschaf meubilair en spel materiaal voor de nieuwe kleuterscholen die het nieuwe kurspsjaar in ge bruik zullen worden genomen. De heer A. Bal (lijst v. d. Velde) merkte op dat het een grote tegen valler is, tachtig duizend guldenmeer dan eerst was begroot voor de inrich ting van de kleuterscholen. Hij vond bijvoorbeeld twee speellokalen wel wat overtrokken. Hij was van me ning dat gevoegelijk met één kan worden volstaan. Burgemeester Hek man zei dat het ook voor het kollege een grote tegenvaller is en dat het evenals de raad voor een onaangena me verrassing kwam te staan. Verkeerde - voorlichting De gemeente heeft verkeerde voor lichting gehad en werd voor de on aangename verrassing gesteld dat er voor het nodige les en spelmateriaal veel meer kosten moeten worden ge maakt dan op de basis van gegevens van het scholenbouwteam was voor gelicht. Wethouder Jumelet zei dat niet alle schuld van de tegenvaller aan het scholenbouwteam moet wor den gegeven, maar dat er verschil lende fouten gemaakt zijn. De heer Jumelet kon er ook niet over roepen dat er veel medewerking is geweest met de Vereniging tot Bevordering van Christelijk Onderwijs. De voor zitter zei verder dat ondanks de te genvaller van tachtig duizend gulden de inrichting van de twee kleuter scholen beneden de rijksnormen blijft. Het kollege is van mening dat een bezuiniging van f 7000 per school mogelijk is door bijvoorbeeld de mo gelijkheid van kortingen. Ondanks de grote tegenvaller ging de raad akkoord met het gevraagde krediet van f 66.951,02 waar afgetrok ken dé bezuiniging van f 14.000. Verder stelde de raad het gevraag de krediet van -f 291.598,08 beschik baar voor de aanschaf van zes ver plaatsbare woningen, die' ingericht zullen worden op de ijsbaan langs de Deltastraat. De voorzitter zei dat de ze woningen eigendom worden van de gemeente, en dat er voor vijf jaar vergunning is deze te gebruiken. Leiliug Het ministerie van volkshuisves ting en ruimtelijke ordehing heeft in middels een aan de gemeente te ver strekken lening ter grootte van het door de raad verleende krediet goed gekeurd. Met algemene stemmen ging de raad akkoord met de benoe ming van mevr. J. van den Berg-Otte als schoonhoudster van de nieuwe openbare kleuterschool. Het kollege stelde mevr. Van den Berg-Otte voor omdat zij de openbare basisschool ook schoon houdt daar deze beide scholen straks met ingang van het nieüwe schooljaar onder één dak zijn gevestigd. AMSTERDAM, 29-4. Juist nog voor het begin van de drukke feestdagen, vond aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, de promotie plaats van de rustend Zierikzecse arts, de heer C. van Hoorn. Na cen gloedvolle verdediging van z\)n proef schrift, gewijd aan de 16 c eeuwse ZeeuWsc geneesheer LevillUs Lemnius (1505-1568), kreeg de promotie van de nieuwe dokter, de kwalifikatie summa rum taude, hetgeen in Vergelijkbare universitaire ge vallen, als een grote uitzonde ring moet worden aangemerkt. Promotor was prof. dr. Cl. A. Lindeboom en co-refetente prof. dr. A. M. LugeUdijk-Els. hout. Talrijke relaties van de nieiiiec doktor waren hij dc ptoniolic aanwezig, /Jf wgn'n met ccn spccalc hit", Dtiar dr hoofdstad gereisd. Toegang aula De raad stelde verder het benodig de krediet beschikbaar en de toe gangsweg naar de ppla van bejaar dencentrum >vln 't Opper" te herzien. Deze kwam te vervallen piet de aan- vangswerken van twee ep dertig zorgwoningen waardoor het verbin dingspad tussen de Molenstraat en de dr. de Kockstraat gedeeltelijk moest worden opgebroken. |n verband met deze werken yyoicg de heer v. d. Bos (SGP) hoe Het met de beplanting staat ter plaatse wapr- op de voorzittter antwoordde dat de ze zoveel mogelijk wordt gespaart door t(jde((jkc overplanting. Zonder moeite ging de raad ak koord met de financiële afwikkeling, overdracht gronden en zakelijke rechten van zuivertechnische werken aan het waterschap. De vierde veror dening op de heffing en invordering van haven-kade-zate en overscheeps gelden werd eveneens door de raad goedgekeurd. Deze wijziging was no dig in verband met het nieuwe .stei ger dat in de haven wordt aange bracht voor het afmeren van kleine bootjes. Baggeren haven Een aanvullend krediet van f 18.000 stelde de raad beschikbaar voor het uitbaggeren van de gemeentehaven langs de lange loopsteiger en het ge deelte van de ingangsdam tot de los- wal. De heer Verspoor zei het reëel te vinden dat deze werkzaamheden inmiddels gebeurd zijn. De heer Meeuwsen (PCG) was van mening dat er.eerst van te voren gepeild moet worden, want dat bijwerk altijd meer kost. Wethouder v. d. Velde zei dat er hier een misverstand is en dat de werkzaamheden niet duurder uit gevallen zijn omdat de materialen hier nog waren. Wanneer het misver stand er niet geweest was zou direkt de begroting f 18.000 hoger zijn ge weest. Er werd door de raad in een vorige vergadering een krediet be schikbaar gesteld van f 65.000 voor achterstallig onderhoud van de ge meentehaven en uitbaggeren van het zuid westelijk gedeelte. De zondagsschool zal de nieuwe Openbare basisschool in gebruik kr(j- gen voor het houden van zondags school zo besloot de raad. Op voor stel van ds. De Jonge zal dit per kur- susjaar worden afgewisseld met de christelijke basisschool wanneer dë2e daar mee instemt. Met de stemhlen van de SGP- fraktieleden de heren v. d. Bos en Houtekamer en de leden van de PCG de heren Meeuwsen en wethouder Jumélèt tegen werd het voorstel om de subsidie van de plaatselijke VVV te verhogeh verworpen. WUilia-reklaine De heer Meeuwsen was van me ning dat de aktiviteiten vari de plaat selijke VVV niet Zoveel groter waren geworden gezien dat de Wilma zelf zijn reklame voert en hij Van mening is dat men niet zomaar op de bonne fooi haar Bru komt. Verder was de heer Meeuwsen van mening dat de geldverslinder, het organiseren van evenementen nu los staat van dc VVV, dus dat het met de uitgaven wel mee valt. De heer v. d. Bos vond de begroting van de VVV opge schroefd omdat gidsen door de be stellers betaald moeten worden, zelfs inklusief de porti. De telefoontjes die men binnen krijgt heeft men ook niét te betalen was zijn mening. De bur gemeester pleitte dat het VVV toch wel erg belangrijk werk doet en dat de toeloop steeds groter wordt. Dc meerderheid van dc raad be sloot echter dc subsidie niet aan té passen. Dc heer Verspoor (alg. be lang) zou graag zien wanneer er wer kelijk een tekort blijkt, dc zaak op nieuw bekeken wordt en men déze vereniging piet zomaar op dc fles laat gaan. DEN HAAG. 2-5. Het Turks jon getje Mural Zaglan (6), dat sinds vrij dagmiddag zoek was, blijkt tc zijd vermoord. Zijn sloffolijk overschot werd dinsdagavond rond zes dur door twee tneisjes gevonden in een ribcordzak. die in een vijver op de grens tussen Den Haag en Rijswijk, bij het tennispark ..Welgelegen lng. Dit heeft de politic meegedeeld. Pil :.eMi«- is van een <edvmni drul niets gebleken. Wel werden op het ontklede lichaam sDoren Van geweld gevonden, o.n. op het hoofd. Met algemene stemmen besloot de raad de heer A. Kik eervol ontslag te verlenen als havenmeester in ver band met. het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Hij zal worden opgevolgd door de heer J. Hoogerwerf uit Bruinisse, die de raad met algemene stemmen be noemde. Op de advertentie die de 'ge meente voor deze funktie plaatste kummep negentig sollicitanten waar van drie uit Bruinisse. Burgemeester Hekman deelde de raad mee dat in juli begonnen wordt met de bouw vail twaalf loodsjes voor mosselvis sers die hun loodsen kwijtraakten door dijkverzwaring en één om pla nologische redenen. Deze loodsjes zullen gebouwd worden nabij de vis sershaven. (Vervolg van p^g. 1) gaan van b. en w. optreedt. Het ge meentebestuur is ook het bestuur van de openbare scholen. op.de vele moejte die het r.k. school bestuur heeft moeten doen om de huidige scholen gebouwd te krijgen en welke emotionele bindingen er in de loop der tientallen jaren zijn-ont staan. De r.k. .school heeft bovendien een goede centrale plaats. „We zijn serieus op hol voorstel in gegaan, maar hoewel we een „steen" willen bijdragen om de verkaveling tot een goed einde te brengen, vragen we ons wel af of deze verhuizing niet teveel van ons gevraagd is". MUNTENDAM, (GRONINGEN). Als Nederland berust in de lever- rantie van verrijkt uranium aan Brazilië zonder een toereikende re geling voor de opslag, is een kans voor een'snelle wereldwijde regeling legen de verspreiding van kernwa pens verprutst. Pvd A-fractieleider in de Tweede Kamer drs J. M. den Uyl heeft dat maandagavond gezegd in het Groningse Muntendam tijdens een 1 mei-viering van zijn party. 5 Tc^'öl Wijn als medicijn J voor 8 mei-babies BAZEL. 2-5. „Pharma-ln- formation" onthult dat de oude Grieken wel degelijk re den hadden om Bacchus te vereren aangezien de wijn in derdaad zekere virussen doel treffend bestrijdt. („Pharma- Informaiion" is een publika- tie van drie grote Zwitserse farmaceutische ondernemin gen: Ciba-Geigy, Roch en Sandoz). Vólgens „Pharma-lnfortna tion" kaan het virus van reu ma, kinderverlamming koortsblaartjes en va na be paalde ingewandsinfecties, door wijn geneutraliseerd worden door het virus in wijn te „verdrinken". Daarbij schijnt rode wijn doeltreffen der te zijn dan witte. De twee onderzoekrs, die gefioemde eigenschap van wijn in het licht stelden, zijn de Canadezen Jack Konowalchuk en Joan Spiers DEN HAAG, 3-5. Alle babies die op 8 mei in ons land worden geboren zullen .van het Nederlandse Rode Kruis een. spéciale tegel ontvangen. Die dag viert het Nederlandse Rode Kruis de 150ste.geboortedag van de grondlegger van het Rode Kruis en de conventies van Genève, J. Henry Dunant. In enkele ziekenhuizen zul len op die dag de tegels worden uit gereikt' terwijl in andere gevallen de gegevens van de burgelijke stand worden afgewacht. Oplossing De meningen van de schoolbestu ren zijn nog niét bekend. Het is de bedoeiing, dat de Vereniging tot Be vordering van het 'christelijk school- ondèrwijs samen mei :het bestuur van de r.k. scholenvereniging een standpunt naar voren brengt. In de eerste opZet van de - wethou der waren de beide r.k. scholen aan de Hoge Molenstraat buiten beschou wing gelaten. Gezien in het .totale licht van de herverkaveling was het echter noodzakelijk, dat ze bij de ge lijke verdeling werden betrokken. Wanneer dit plan echter geen haal- bare kaart is, zullen b.en w.' napr een apdere oplossing moeien zoe- keii". Vraag De heer L. S. P. van Velthoven liet namens het r.k. schoolbestuur weten, dat het plan in alle rust en met vol doende serieuze overwegingen is be sproken. Het standpunt van dit be stuur zal echter - zoals gezegd - ge lijk met dat van het christelijke schoolbestuur worden bekend ge maakt. Wel wilde de heer Van Velt hoven kwijt, dat de schoolbesturen de wethouder niet. het recht betwis ten om vanuit de verantwoordelijk heid van b. en w. dit onderzoek te doen en daarbij harop te denken. Daarnaast echter hebben de school besturen hun eigen verantwoorde lijkheid, van waaruit zij hun eigen beslissing moeten nemen. Hij wees KORTE BERICHTEN UIT HET BINNENLAND DEN BOSCH. Een actiecomité in de Leerstraat In Den Bosch heeft voor de tweede keer het wegdek van die straat opengebroken, ditmaal over een lengte van ongeveer tien meter. Twee jaay geleden gebeurde dat. ook al eens. Het comité vindt de straat vérkeersonveilig. AMSTERDAM. De Amterdaprse politie heeft dinsdagmiddag bij een inval in hét Heli's Angels-clubhuis, aan dé Wenékenbachwëg in de hoofdstad 24 jongelui aangehouden, die er te zamen van worden verdacht een 19-jarig meisje te hébben ver kracht enmish'andeld. UTRECHT. Van de 4,2 miljoen gulden aan valse honderdjes, dié zijn gedrukt in een inmiddels opgerolde drukkerij in het Brabantse Steensél is .ruim twee" miijoen gulden nog steeds niet aéhterhaald. VENRAY. Een 25-jarige man uit Overloon heeft, tegenover .de pdlitie bekend, een week geléden eön 18- j'arig.; meisje uit Venray te hébben verkracht. De politie had hem maan - dag' aangehöpden. Dinsdag zal hij 'wórden' voorgeleid aan de officier van justitie in Roermond. AMSTERDAM. De uit Indon'esië gevluchte Züidmolukse onderwij zer D.' Sahalessy krijgt geen politiek asiel, in ons land. Staatssecretaris Haars van justitie heeft dit schrif telijk aan Sahalessy meegedeeld.- AMSTERDAM. Zes jongemannen de jongste 17 en de oudste 23. jaar, hebbén dinsdag tegenover de politie toegegeven vorige week vrijdag een groep Spaanse en Cubaanse zeelie den in Amsterdam-Noord. met. stok ken en andere slagwapehs te hebben toegetakeld. MAASHEES, 1-5. De 34-jarige me vrouw H. Bussers-Nijsen is maan dagavond in het café van haar man in Maashees om het leven gekomen, toén zij in aanraking kwam met elektrische stroom. Dat heeft de rijkspolitie dinsdag bekend gemaakt. Het slachtoffer wildé, een raam- vcnlilatór. aanzetten, "waarvan, zoals bleek uit een later onderzoek, elek trische draadjes, bloot lagen. Omdat de vrouw met haar benen tegen de centrale verwarmingsradiator stond, ging fle stroom dwars door haar heen en overleed zij' ter plaatse- 1 ARTSENDIENST Regeling Hemelvaartsdag Zierikzee: Dokter Visser, dokter Van Geer, dokter Bontkes en dokter Lodiérs nemen ieder hun eigen prak tijk ivaar. Westhoek: Dokter Flach, dokter Bruel en dokter Stenger némen ieder bun eigen praktijk waar, Duivcland: dokter Speelman, dokter v. d. Berg en dokter Buytendijk ne men iedèr hun eigen praktijk waar. Tandartsen: geen dienst. Zuster C. P. v. d. Berg, Bergstraat 1, Bruinissè. Telefoon (01113) .1828, heeft dienst voor Buive- land en Bruinisse. Zr. W. C. Stéutel, Haamstede, telef. (01115) 1226, neemt waar voor geheèl Schouwen. DIERENARTS Dierenarts S. Bergsma, Zierikzee tel. (ÓlliO) 2180, heeft dienst voor Schouwen-Duiv'eland. APOTHEEK Geopend van. 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Bel voor ndodgevallen alarmcentrum Noord- en Midden-Zeeland tèl. (01100) 14444. tiÉNESSË, 1-5. Het nieuwe café- restaurant „Dc Herberg" te Renesse van de heer C. Veerhoek jr. werd met een gezellige goed bezochte re ceptie geopend. Het niéuwe café-^eslaurant is ont staan uil een verbouwing van de bo ven het Chinees-Indisch restaurant Indrapoera" gelegen Woongelegen heid. De zaak, die gerund ?al wor den door de bedrijfsleider de heer C. Hector zal een middelklasse restau rant worden. Men beschikt over een oppervlakte van zo'n 200 m- met een kapacitéit van 135 personen. Een deel hiervan vormt een wal afgelegen intiem hoekje dat zich uitstekend leent voor groepen tot 40 personen. Verder heeft de nieuwe zaak een fraai eiken bar, waarin sfeervol be lichte reprodukties zijn verwerkt, die plaats biedt aan 20 personen. Open haard Rond dc openhaard is een sfeervol zitje gecreëerd voor ongeveer 10 per sonen. Buiten op het balkon komt een terras met een kapacitéit van 50 stoe len. Dit laatste is overigens nog niet helemaal gereed, maar mén wilde toch reeds nu openen om een beetje in te wei'ken voor de grote toeristen stroom met Pinksteren losbarst. Het geheel is zeer sfeervol inge richt in oud-hollandse stijl. Meubelen zijn evenals de bar van eikenhout en het geheel wordt nog gezelliger ge maakt door bijzonder mooie grote plantenbakken. De wanden rijn ge maakt van schoon metselwerk, gips- struktuur en hout terwijl ook het plafond van hout is. De voorkant van dc zaak bestaat bijna volledig uit glas, waardoor de bezoekers van het restaurant een aardig uitzicht hebben over dc Hogc- zoom. Vooraanzicht van „Dc Herberg". (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) „Flitsen" uil het buitenland MOSKOU. De Russische componist, pedagoog en dirigent Aram Iljitsj Chatsjatoerian is op 1 mei na een langdurige ziekte overleden, zo meldt Tass. Hij is bijna 75 jaar geworden. CAIRO- Op een mei-bijeenkomst in Cairo heeft president Sadat dinsdag gezegd dat hij bereid is de vredesbe sprekingen met Israël te hervatten als premier Menachem Begin zijn on derhandelingsstandpunten verzacht. Hij vestigde er de aandacht op dat het Egyptische vredesinitiatief Is raël en Amerika voor het eerst in een konfroniatlckocrs heeft gebracht. Zierikzee Werkgroep „In 't zelfde schuitje" be reikbaar in 'het weekend, tel. 01110- 4997. Woensdag 3 mei Bruinisse Kantine „Onze Hoeve": Drive-in- disfco „Opus 7"; 21.30 uur. Vrijdag 5 mei Zonnemairc C^fé Bommenede; Bond van opzich- zelfslaanden, open avond; 20.00 uur. Bruinisse Aqua-Delta: Dansorkest „Limit Fi ve"; 2).00 uur. Zaterdag 6 mei Dreischor Muziektent Ring, concert CresChdo, 20.00 uur. Maandag 8 mei Haamstede Gemeentehuis, raadsvergadering 20.00 uur. Dinsdag 9 mei Zierikzee Exkursie Afd. Schouwen Plattelands vrouwen, Vertrek: ZWN-station. 7.30 uur. precies. Corneliastichting. Kreatieve dag Rheumafonds, 14.00-16.00 uur. Huis van Nassau, Sport raadsverga dering. 20.00 uur. Restaurant-café De Wille Raaf, 20.00 tot 24.00 uur, vrouwencafé. Renesse Bowling; Bond van opzichzeifstaan- den; 20.00 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw: Vertrek autobus N.C.V.B. Woensdag 10 mei Zierikzee Herv. Verenigingsgebouw, 14.30 uur, bejaardenmiddag N.C.V.B. Vrijdag 12 mei Zierikzee Bar „Mirabclle". „The New Stork Jazzband". 20.00 uur. Zonnemairc Café Bommenede; Bond van opzien - zelfstaanden, open avond; 20.00 uur. Zaterdag 13 mei Zierikzee Hotel Van Oppen; Bond van opzich- zelfstaanden, koffie-uurtje; 15.00 uur. Dinsdag 16 mei Middelburg Provinciehuis, vergadering kommis sie ruimtelijke ordening, 15.30 uur. Woensdag 17 mei Zierikzee Concertzaal, vergadering afdeling Zeeland VNG, 10.30 uur. Middelburg Provinciehuis, vergadering staten- kommissie onderwijs, kuituur enz. 16.30 uur. Vrijdag 19 mei Zierikzee Concertzaal: Optreden popgroep „Lu cifer", 20.00 uur. Maandag 23 mei Zierikzee Huis van Nassau, bijeenkomst Phi- latelica, 20.00 uur. Dinsdag 23 mei Zonnemairc Verenigingsgebouw, 13.30 uur, haak- kursus voor beginners. Donderdag 25 mei Haamstede Gcref. Kerk, hoorzitting CDA, 20.00 uur. (01110) 2255 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Telefoonnrs. na hall zes Redaktie (01110) 4669. (01110) 2227 Advertenties (01119) 660 Bezorging (01119) 660

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 2