Plan voor herverkaveling van scholen is theoretisch stuk Besluit met veel pijn inzake nieuwe inrichting raadszaal V\ê\G\ó Palestijnen vallen Blauwhelmen aan DE ZIERIKZEESCHE COURANT Wethouder W. den Boer: Gemeenteraad Middenschouwen Goossens Gebraden half Haantje nu mmtv ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ^UWBÜ^ Woensdag 3 mei 1978 134ste jaargang Nr. 22296 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE. ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na halt zes zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/b Lakenman Ocbtman, Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrljdagv Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40 Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% B T W in dit nummer: Geen financieel extra meer voor „Brit" ZIERIKZEE, 2-5. De gemoederen van een deel van de Zierikzeese bevolking zijn nogal in beroering gekomen door het plan dat wethouder W. den Boer (van onder wijszaken) heeft gelanceerd voor de verkaveling van de Zierikzeese schoolgebouwen. Dat bleek dinsdagochtend tijdens een perskonferentie in het gemeente huis in Zierikzee, die ook werd bijge woond door vertegenwoordigers van hel bijzonder onderwijs. Praatstuk Zoals bekend, zal in de vergade ring van de Gemeenschappelijke Schoolraad maandagavond, het ver kavelingsplan van de wethouder worden besproken. Dat betekent ech ter niet, dat er dan een beslissing wordt genomen. De beslissing berust uiteindelijk bij de verschillende Zie rikzeese schoolbesturen. De heer Den Boer onderstreepte dat dinsdagochtend nog eens, er daarbij ook nog eens op wijzend, dat dit plan niets anders is dan een praatstuk. Opzet In het najaar van 1977 zijn er op merkingen in de raad van Zierikzee gemaakt, over een mogelijke betere verdeling van de schoolgebouwen, waardoor het huisvestingsprobleem van de kleuter- en lagere scholen zou kunnen worden opgelost. In november van datzelfde jaar verscheen er in het weekblad van de VNG (de Vereniging voor Nederland se Gemeenten) een artikel over een verkavelingsplan van een wethoud- ster in Hoogezand-Sappemeer. Dat had tot gevolg dat ook het ge meentebestuur van Zierikzee serieus is gaan nadenken over een mogelijk heid om de scholen in Zierikzee te gaan herverdelen. Een opzet daarvoor werd tijdens een vergadering van vertegenwoordi gers van de gemeente, een delegatie van de schoolbesturen van het bij zonder onderwijs, de voorzitter en sekretaresse van de schoolraad en de hoofden van lagere en kleuterscholen besproken. Delikaat Tijdens deze bijeenkomst gaf de wethouder een uiteenzetting van de plannen. „Een delikate kwestie - een dergelijke verkaveling vandaar ook dat de vergadering een besloten ka rakter had". Hij benadrukte daarbij de theoretische benadering van dit stuk en gaf een toelichting op de tot standkoming ervan. Het gemeentebe- Burgh. Bet echtpaar M. J. Vierge ver en P. Viergever-van Gelder, vierde het 60-jarig huwelijksfeest. Men zie ook elders in dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Wethouder W. M. den Boer. stuur is er bij de verdeling van uit gegaan, dat rekening moet worden gehouden met de integratie van het kleuter- en lager onderwijs; bij een tweeklassige kleuterschool dient een zesklassige lagere school te staan; bij een achtklassige lagere school een drieklassige kleuterschool. Een ander punt, dat meespeelde was de vraag, in hoeverre voorkomen kan worden, dat er in de binnenstad nog een nieuwe school moet worden gebouwd in verband met de beperkte ruimte. Ook de struktuurschets voor de binnenstad speelt daarbij een rol. Voor de Baden Powellweg is daarbij gerekend met parkeerruimte en in het verkavelingsplan van de wethou der is daarin voorzien. Schetsen Wat de school aan de Nieuwe Boo- gerdstraat betreft: over de toekomst daarvan is nog niets bekend, omdat de bouwkundig inspekteur van het onderwijs deze school nog niet beke ken heeft. Wel zal de wethouder een aantal schetsen mee naar de school raadvergadering brengen voor een zesklassige school met kleuterschool aan de Nieuwe Boogerdstraat en op de Baden Powellweg. Hierom is tij dens een vorige Schoolraadvergade ring gevraagd. De vergadering op 3 april met de vertegenwoordigers van de schoolbe sturen is beëindigd met de afspraak, dat iedere belanghebbende daarover in eigen kring beraad zou gaan voe ren. Voorwaarden voor het slagen van het verkavelingsplan zijn im mers dat er bij alle partijen bereid heid bestaat om mee te werken en verder, dat de wettelijke voorschrif- taen soepel kunnen worden toegepast omdat door de herverdeling niet alle lokalen daaraan precies beantwoor den. Datzelfde geldt ook voor de schoolraad, die in deze als adviesor- (Vervolg 2) TYRUS, 3-5. By een aanval die een groep Palestijnen en linkse Libanezen dinsdagmiddag uitvoerde op troepen van de Verenigde Naties, zijn twee Fransen en een Senegalees gedood. Voorts raakten 13 Franse militai ren onder wie kolonel Jean Salvan, gewond. Dit is woensdagmorgen in zeer wel ingelichte kringen in Tyrus vernomen. De gewonden werden dinsdag per helikopter overgebracht naar Beiroet De Franse miltaire attaché in de Li banese hoofdstad zei dinsdag dat de aanval, die ondermeer met zware wa pens werd uitgevoerd, een uur duur de. Een woordvoerder van de Vere nigde Naties zei dinsdagavond dat de moeilijkheden kort na 18.00 uur plaatselijke tijd begonnen toen Pa lestijnse troepen het vuur openden op een Frans voertuig op een kust weg bij Tyrus. Hierbij raakte een Franse militair gewond en werd. het voertuig beschadigd. SCHARENDIJKE, 2-5. De raail van He gemeente Mid- denscliouwen kwam dinsdagavond jl. in openbare ver gadering bijeen onder voorzitterschap van burgemees ter E. Baerends. B. en w. hadden de raad voorgesteld een krediet van f 43.335,be schikbaar te stellen voor een komplete nieuwe inrichting van de raadszaal. De heer L. C. Hart zei dat hij alleen een offerte gezien had van Ahrend b.v. Het nodige bedrag viel hem tegen. De heren L. den Boer en W. C. van den Bosse sloten zich hierby aan. De heer C. J. van Burg vond het voorstel te ri goureus. Hy vroeg zich af of de bestaande raadszetcls, die nog in goede kon- ditfe verkeren, niet gebruikt kunnen worden, eventueel overtrokken met leer. Een afschry vingsduur van 20 jaar vond hy erg lang. Mevr. J. Kloet-Schellingerhout verklaarde eveneens tegen het hoge bedrag aan te kijken. De voorzitter wees er op,dat de raadszaal tevens trouwzaal is. In verband hiermee is het wenselijk wat meer sfeer te scheppen. De raadszaal dient representatief te zijn. Al eer der is overeengekomen, dat een an dere raadstafel dient te worden aan geschaft. De rest moet hierop wor den afgestemd. De vloerbedekking is door lekkages van buitenaf aange tast. Aanschaffing elders, dan bij de onderneming, die offerte heeft ge daan, is in gedachten geweest. Een afschrijvingsduur van 20 jaar is ver antwoord, gelet op de huidige inrich ting van de raadszaal. De leden L. den Boer, W. C. van den Bosse en C. J. van Burg zeiden wel wat moeite te hebben met aan schaffing van nieuwe fauteuils. Niet buitensporig De voorzitter deelde mede, dat de inrichtingskosten vergeleken met die van andere gemeenten niet buiten sporig zijn. De heer L. den Boer verklaarde zich wel achter het voorstel van b. en w. te kunnen stellen. De heer L. C. Hart was van mening dal de voorgestelde inrichting in to taal moet worden aanvaard of hele maal niet. Wethouder J. Boot lichtte toe, dat burgemeester en wethouders aanvan kelijk het bedrag voor inrichting eveneens hoog vonden. Gelet op een afschrijvingsduur van 20 jaar maakt het bedrag evenwel niet zoveel uit. De raad besloot uiteindelijk zonder hoofdelijke stemming akkoord te gaan met het voorstel van b. en w. Subsidies Besloten werd aan het Comité Kin dervakantieweek te Kerkwerve voor 1978 een subsidie te verlenen van f 500.—. De heer L. C. Hart vroeg nog waar om niet een subsidie van f 540 kon worden toegekend, zoals gevraagd. De voorzitter lichtte toe, dat het kollege tegenstander is van automa tisme. Het is niet zo, dat automatisch de volledige tekorten van allerlei ak- tiviteiten door de gemeente dienen te worden geaccepteerd. Advertentie 285 gram7^LK BROUWERSHAVEN. Heel eigen soortige manifestaties bedacht Brou wershaven op het Marktplein tij dens koninginnedag. Jeugd rond de wigwam kijkt op naar een fluitspe len. Zie ook elders in dit nummer. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Wanneer de tijd komt, dat men had gekund, is de tijd. voorbij, dat men kan. Ebner-Eschenbach Burgemeester en wethouders had den voorgesteld aan de Evenementen kommissie Scharendijke een subsidie van f 2000 toe te kennen voor 1978. De voorzitter zette uiteen, dat alle verenigingen en groeperingen, die evenementen organiseren in de Eve nementenkommissie vertegenwoor digd zijn. De heer W. C. van den Bosse had uit de stukken begrepen, dat wan neer de kosten van het geplande vuurwerk gehalveerd worden, geen subsidie nodig is. Overigens kon hij niet akkoord gaan met het Admiraal- zeilen op zondag. De heer C. J. van Burg verklaarde zich voorstander van een subsidie van f 2500 zoals gevraagd. Hij meen de, dat de aktiviteiten van de Evene mentenkommissie moeten worden gestimuleerd De heer L. C. Hart zei, dat een Midzomerfeest niet met een subsidie van f 2000 kan worden ge realiseerd. De Evenementenkommis sie heeft al pogingen in het werk ge steld bijdragen van bedrijven te krij gen. Daarom wenste hij een subsidie van f 2500 toe te kennen. De voorzitter antwoordde, dat het Admiraal-zeilen op zondag een ge heel eigen aktiviteit van de water sportvereniging is. Een vuurwerk moet z.i. wat body hebben en kan niet worden gehalveerd. Overigens was hij van mening, dat wanneer het evenement op het sporl- (Vervolg pag. 3) Verwachting tot donderdagavond: Zonnige perioden Zonnige perioden, later op de dag kans op een regen- of onweersbui; zwakke tot matige wind tussen zuid en oost; minimumtemperaturen om streeks 7 graden, maximumtempera turen van 14 graden op de Wadden tot rond 18 graden plaatselijk in het binnenland. Voor vrydag: Aantal uren zon: 2 tot 9. Min.-temperaturen: omstreeks 8 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 16 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent, N.B. Voor de temperaturen geldt voor vrijdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 4 mei. Zon op 6.06, onder 21.09 Maan op 5.07, onder 18.08 5 mei. Zon op 6.04, onder 21.11 Maan op 5.33, onder 19.17 Nieuwe maan: 7 mei (6.47). HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwater 4 mei 2.02 14.39 7.55 20.19 5 mei 3.00 15.31 8.43 21.00 Doodtij: 3 mei. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 3-5. Het K.N.M.I. deelt mede: Voor Hemelvaartsdag worden zonnige perioden verwacht met later op de dag kans op een regen- of on weersbui. Een front, dat de scheiding vormt tussen koude en droge lucht in het noorden van Europa en tamelijk vochtige lucht boven Frankrijk, kwam dinsdag boven België en het uiterste zuiden van ons land tot stil stand. Langs dit front bleef boven het zuidwesten van Nederland een apart lagedrukkerntje aanwezig. Daardoor bleef het in de zuidelijke provincies langdurig regenen. Door drukstijgingen boven west en midden Europa in het afgelopen etmaal, is de frontale zone met veel bewolking en plaatselijk regen sinds dinsdagavond weer langzaam noord waarts getrokken maar neemt gelei delijk in aktiviteit af. Een depressie boven de Golf van Biscaje zorgt voor een zuidelijke stroming boven Frankrijk.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1