DE ONTVOERDE DIREKTEURSDOCHTER BELASTINGDIENSTEN GAAN VERHUIZEN NAAR PAND AAN DE OUDE HAVEN 51 ling®) n Als ukipwïlt kopen, staat u ervan te kijken hoeveel winkels het hebben. 7 Loonbelasting en Kontrole Sportvisser verdronken Amro Privérekening ZIERIKZEESCIIE NIEUWSBODE Dima»« ss mn in* n, 22202 Naar dit pand aan de Oude Haven 51 verhuizen deze week de afdelingen Loonbelasting en Kontröle van de inspektie der direkte belastingen. Het pand heet „De Hoope" en werd gebouwd door ene Pieter Kaland, de man die de Nieuwe Waterweg ontwierp. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Zaterdag 29 april, 22.25 uur, Nederland I: Mattine. Te gast in dit programma is Lill Lindfors. Z1EIUKZEE. 25-4. In dit gebouw aan de Oude Haven 51 wordt vanaf 2 mei de afdeling Loonbelasting van de inspektie van de direkte belas tingen, ondergebracht. Zoals bekend is daar ook 't kantoor van de Ont vanger van de Rijksbelastingen te vinden. Oölc de afdeling -kontrole van de inspektie verhulsit naar de Oude Ha ven 51. Het belastingadres aan. de Oude Haven 15 komt dan te verval len. Aan de Oude Haven 51 was tot voor kort ook de diensit gemeente werken gehuisvest. Nu Xe echter is verhuisd naar het pand naast het ge meentehuis, kwam er ruimte vrij voor de belastingdiensten. Kontakten beperken Alle afdelingen van de inspektie zijn 'telefonisch 'bereikbaar onder de nummers (01110) 2501, 2052, 3807 en 4150. Vcor persoonlijk bezoek aan de dienst gelden de volgende openings tijden maandag tot en met vrijdag van negen tot twaalf uur en 's mid dags van twee tot vier uur. De in- spekteur van de direkte belastingen vraagt in verband met de verhuizing om de kontakten met de. afdelingen kontrole en loonbelasting zoveel mo gelijk ,te beperken. YERSEKE. In de haven van Yer- seke is de 58-jarige Belgische spore visser, Robert Edmond Krevecoer uit Brussel verdronken. De man zou een dagje mee gaan vissen met de Yer- seke 38. Bij het aan boord slappen viel hij tussen de kade en het schip en verdronk. Flitsen uit het buitenland PARIJS. Frankrijk heeft twee honderd leden van het Vreemdelin genlegioen naar Tsjaad overgevlogen op verzoek van de regering van dat land, die zijn troepen voor een nieuw offensief van het Nationale Bevrij dingsfront van Tsjaad (Frolinat) ge steld ziet. LONDEN. Angola heeft een mili taire, door Zuid-Afrika gesteunde poging tot vestiging van een zgn. zwarte socialistische republiek An gola verijdeld. Daarbij zijn de op standelingen zware verliezen toege bracht. Dit heeft radio-Luanda don derdag gemeld. PARIJS. De Franse minister van defensie, Yvon Bourgos, heeft don derdag in de nationale vergadering de berichten als zou Frankrijk over het neutronenwapen beschikken, „een persbericht" genoemd dat „niet ernstig" genomen mag wor den, aldus is vernomen in de wan delgangen van het palais-Bourbon. NAIROBI. De Ethiopische leider Mengistu Haile Maraim is naar Cu ba gevlogen voor overleg met pre- mer Fidel Castro ter versterking van de banden tussen de twee lan den, zo heeft radio-Addis Abeba vrijdagochtend bekendgemaakt. ISTANBUL. Rivaliserende groe peringen zijn in een voorstand van het Turkse Istanbul met elkaar in botsing gekomen. Volgens de politie kostte deze nieuwe opleving van het politieke geweld aan twee jongeren het leven. JAKARTA. Het hoofd van de af deling financiën van het directo raat-generaal van het Indonesische ministerie van justitie is verdwenen met 63 miljoen rupiah, ongeveer 322.000 gulden, uit de kas van het departement. CLEBURNE, Texas. Een opslag bunker voor hoog-explosieve stof fen van een Amerikaanse munitie fabriek is ontploft als het om een atoombom ging. Vier mensen wer den gedood, één raakte gewond. BRUSSEL. President Carter van de V.S. is niet tegen de kweekreak- tor als zodanig, maar tegen onveilig, onekonomisch kweken, zo heeft Car ter's raadsman voor wetenschap en technologie, dr. Frank Press, in Brus sel verklaard. WASHINGTON. Er zijn nu 45.000 Cubaanse militairen en burgers in veertien Afrikaanse landen. Dat is 18.000 meer dan een half jaar gele den, aldus een mededeling van het Amerikaanse departement van bui tenlandse zaken. Het aantal militai ren onder hen is 38.- tot 39,000. MOSKOU. De Verenigde Staten en de Sowjet-Unie hebben hun kloof in zake het bereiken van een nieuw ak koord ter vermindering van de Stra tegische bewapening (Salt) verkleind maar zij hebben geen doorbraak in de situatie bereikt. Dit heeft een Ame rikaanse woordvoerder meegedeeld. CAIRO. De 'geheime organisatie dn Egypte die aansla-gen. had beraamd op Egyptische en buitenlandse per soonlijkheden maar die in de laatste degen .is opgerold, maakte deel uit van een pro-Iraakse Palestijnse groepering in Bagdad die zich van EI-Fatach 'heeft afgescheiden, zo heeft het in Cairo verschijnende dagblad Al-Achram maandag be richt. ROME. De confederatie van de drie vakbewegingen in Italië zal de dag van de eerste mei plaatsen in het téken van de „strijd tegen het. terrorisme". Dit i'S zaterdag in een communiqué van de communistische, socialistische en christendemocrati sche vakbewegingen bekendgemaakt. PRINCETON, New Jersey. Op een afgelegen plaats zijn in het weekein de honderd 'invloedrijke personen bijeengekomen voor de 26-ste jaar lijkse Bilderb ergkon'f ereniti e, voor een evalueri ng van de staat waarin zich de westerse defensie en de we reldhandel bevinden. RAWALPINDI, Pakistan. Vier Pakistaanse mannen die ervan waren beschuldigd dat zij een meisje van veertien jaar hadden verkracht zijn zondag i,n een voetbalstadion in Ra walpindi ten aanschouwe van ruim 100.000 belangstellenden van wie er een plaats in bomen hadden gezocht, gegeseld. CAIRO. Het Egyptisch dagblad Al Achram heeft zaterdag gemeld dat een terroristische organisatie is op gerold die van plan was hoogge plaatste Egyptisdhe funkitionarissen te vermoorden en sabotage te ple gen. PARIJS. Baron Eduard-Jean Em- pain zou onder voorwaarden door ziji ontvoerders zijn vrijgelaten en er zouden drie onschuldigen worden gedood wanneer hij het losgeld niet alsnog zou betalen, aldus het Parijse blad „France Soir" in zijn zondags nummer. STUTTGART. De neutronenbom zal wgcen onderwerp van gesprek" zijn van 'bondskanselier Helmut Schmidt en president Leonid Brezj- njev tijdens hot officiële bezoek van de Russische leider aan Bonn van 4 tot 6 mei. WASHINGTON. Het 761ste Ame rikaanse tankbataljon, een eenheid die geheel uit zwarten is samenge steld, heeft donderdag een presiden tiële onderscheiding ontvangen voor moedig gedrag tijdens de tweede we reldoorlog, een eerbewijs waarop het bataljon drie en dertig jaar heeft ge-' wacht. NAIROBI. De lijfwachten van de Oegandese vice-president Mustafa Adrisi hebben 12 mensen doodge schoten die na een ongeluk met de auto van Adrisi waren toegestroomd om te kijken. Dit schrijft het Ke- niase dagblad Nation vrijdag. TRIEST, Italië. In de Noord-Ita liaanse- streek, Friuli hebben zich zondag twee lichte aardschokken van 3.3 en 3 graden op de .schaal van Richter voorgedaan. Hei epicentrum lag op 46 kilometer ten noorden van Triëst. LUXEMBURG. Bestaahde tijde lijke visserij regelingen die de Euro pese Gemeenschap heeft met Noor wegen, de Faroer en Zweden ver lengd tot 30 meL Dat besluit is maan dagochtend in Luxemburg gevallen in de bijeenkomst van de visserijmi nisters van de negen EG-landen, na dat die ministers weer geen enkele vordering naar een Europees visserij beleid hadden kunnen maken, LISSABON. In een ongebruikelijk en krachtig communiqué heeft de militaire revolutionair e raad (de be waker va,n de grondwet) in Portugal zaterdag de natie gewaarschuwd voor „een gevaarlijke escalatie" in de pogingen tot vernietiging van de de- mökratie in het land. ROME. De schuilplaats van de Rode Brigades die dinsdag bij toe val in een noordelijke wijk van Ro me is gevonden, was niet een een voudige steunbasis, maar het wer kelijke operationele hoofdkwartier van de ondergrondse organisatie in de Italiaanse hoofdstad. LONDEN. De ministers van bui tenlandse zaken van de Westerse '„Grote Vijf" hebben in vier uur van overleg de strategie uitgestippeld voor een Namibië-debat in de alge mene vergadering van de Verenigde Naties. TEHERAN. De Saediarabische mi nister van buitenlandse zaken prins Saud al Faisal, heeft maandag in een te Teheran gepubliceerd vraagge sprek gezegd, dat de Arabieren, on der wie de Palestjjncn, bereid zijn Israels veiligheid te waarborgen als het Palestijnse vraagstuk is opgelost. UIT HET BINNENLAND KORTE BERICHTEN AMSTERDAM. De overleggroep samenwerkende Joodse organisaties is niet verschenen op een openbare voorstelling van de omstreden Pales tijnse film „Kfar Kassem". donder dag in Amsterdam. Het Palestina Comité had de bijeenkomst belegd om over de rolprent een diskussie uit te lokken. AMSTERDAM. De Anne Frank Stichting in Amsterdam heeft bij het Nationaal Bureau voor Toerisme (N.B.T.) in Den Haag geprotesteerd legen samenwerking van het bureau met de directeur van de Arabische Organisatie „Arabesk". I. A. Farouk, omdat deze antisemitische uitlatin gen zou hebben gepleegd. Wat biedt de BEELDBUIS WOENSDAG 26 APRIL NED. I: in het middagprogramma een avontuur van Bolke de Beer een aflevering van Zolder waarin de ge bruikelijke rubrieken en vervolgens een sprookje getiteld De bloedende Zwaan. In de serie Slaty ontdekt de dokter dat Tim een vergiftigde bo terham heeft gegeten. Het is zaak Tim zo snel mogelijk op te Sporen, 's Avonds een Tsjechisch televisiespel de Nieuwe Huurster van Frantise Filip. De veertienjarige Alenka en haar broer blijven alleen in huis achter, nadat hun ouders zijn om gekomen. Ze zetten de huishouding voort en verhuren een kamer aan een zekere Catharine, die Alenka's broer blijkt te kennen. Wat blijft is genoeg is een film van Menno Men nes en Theo Egeraat die al tien prij zen heeft verdiend. Het gaat over een jongen die een voorliefde heeft voor dode materie en die een dode vrouw opgraaft. Verder nog de pro gramma's Panoramiek, Studio Sport en Den Haag Vandaag. NED. II: In iemand zoals jij ivordt vanavond gepraat over fan taseren. Na Kenmerk wordt de IKON-uitzending overgenomen door Veronica met een nieuwe serie Robin Hood, waarin een in het woud van Nottingham woonachtige jongeman het opneemt tegen de hebzuchtige prins John. Na Popjournaal en Info volgt een Special rond de Ameri kaanse zanger Randy Newman, die onder meer zal zingen Sail a way, Sigmund Freud. Vervolgens de laat ste aflevering Onze wereld op eigen kracht, die handelt over enkele boe- renorganisaties in Peru. Starsky and Hutch vinden vanavond weer aan leiding voor een hoop opwinding wanneer een belangrijke zaak door de federale recherche overgenomen en verknald wordt. Tenslotte Aan de grenzen een reportage over het amateurfestival te Utrecht. WOENSDAG 26 APRIL NED. I: 10.00 Schooltelevisie15.00 Teleac; 15.30 Bolke de beer; 15.40 Zolder; 16.00 De bloedende zwaan; 17.05 Salty; 18.30 Sesamstraat; 18.55 Nieuws; 18.59 Van gewest tot ge west; 19.50 Politieke partijen; 20.00 De nieuwe huurster; 21.20 Wat blijft is genoeg; 21.37 Journaal; 21.55 Den Haag vandaag; 22.10 Panoramiek; 22.40 Studio Sport; 23.10 Journaal. NED. II: 18.20 Teleac; 18.50 Toe ristische tips; 18.55 Nieuws; 18.59 Iemand zoals jij; 19.24 Kenmerk; 20.00 Jowrnaal; 20.27 Socutera; 20.32 Robin Hood; 20.56 Popjournaal; 21.04 Info; 21.29 Special Randy Newman; 21.50 Onze wereld op ei gen kracht; 22.15 Starsky en Hutch; 23.02 Verenigingsnieuws; 23.05 Aan de grenzen; 23.35 Journaal. DONDERDAG 27 APRIL NED. I: Mubly de speurder opent de uitzending en wordt op de voet gevolgd door een aflevering van The Love boat. Franklyn Brootherstone is een man van middelbare leeftijd die een cruise gaat maken, zonder zich illusies meer te maken met be trekking tot de liefde. Totdat hij een mooie vrouw in zijn hut aan treft. Na de quiz twee voor twaalf, de vijfde editie van Op zoek Vanavond aandacht voor de vrouw en de gezondheidszorg. De NOS ver volgt de uitzending met Den Haag Vandaag en met De Magische mode, een programma van Jef Radema kers ever de motie als onderdeel van de bewustzijnsindustrie. Er worden beelden getoond uit mode shows van Baretta, Kansai, Miyaka, Castelbajac, Kenzo, Hechter en Yves St. Laurent. NED. 11: Het is het afscheids- avondje van maar Uefst vier pro gramma's. De rij wordt geopend met Paddington die onverwacht een feestje van de familie Brown krijgt door G. FRANSSEN Maar hij vermant zich en gaat ver der eten, zijn tweede broodje sme rend. Het meisje is bezig haar vlees te snijden. Onderwijl vervolgt Bec kers, diepzinnig kijkend in het potje met marmelade: „Ik ben, zoals u weet, vroeger bij de politie geweest. In Boshagen. En daarom kan ik enigszins begrijpen dat mijn vroe gere kollega's in onze goed stad er net zo ingetuind zijn als wij alle maal. En dat verhaaltje, wat u hebt opgehangen, als zoete koek opge geten. Overigenshelemaal niet on logisch, want wie zou nu de dochter van de grote direkteur van Pharmo- lin verdenken dat zij willens en we tens de politie om de tuin leidde? Toch zeker niemand? Ik moet eer lijk toegeven dat ik er ook inliep. Al versprak u zich een paar keer, toen ik u bizonderheden vroeg over uw ontvoering". Hij glimlacht en begint jam op zijn broodje te smeren. „U kijkt ze ker vaak teevee? Best mogelijk dat u dit ietwat lugubere grapje eens op het beeldscherm hebt gezien. Of dat uw vriend Peter ermee op de prop pen is gekomen". Claire is halverwege met het snij den van haar vlees. Ze legt mes en vork neer en kijkt de man opnieuw met een allesbehalve vriendelijke blik aan. „Wat is de bedoeling van dit alles, meneer?" De man is klaar met het smeren van zijn broodje. Zijn blikken rich ten zich weer op de jonge vrouw, maar nu is er geen glimlach meer op zijn gezicht, integendeel. Het is of de ogen van de man ineens staal blauw zijn gekleurd, als hij rustig antwoordt: „In de eerste plaats om vast te stellen dat uw ontvoering is opgehelderd. In de tweede plaats was het helemaal geen ontvoering en hiermee in verband stel ik vast dat u de politie in Boshagen onnodig werk hebt verschaft door valse in- aangeboden, voordat hij teruggaat naar Peru. Vervolgens de laatste af levering van de Verschoppeling waarin Paul na zijn lange zoektocht uiteindelijk te horen krijgt dal zijn moeder is overleden. Bovendien moeten ze vluchten voor de politie. Ook André van Duin neemt voorlo pig afscheid van de buis met zijn Dik Voormekaar show. De laatste van de vier is Ted de Braak, die voor het laatstmet zijn koppelkwis De Ted Show op televisie is ge weest. De familie Bellamy gaat nog een tijdje door want het probleem- reservoir is nog niet uitgeput. James, die reeds lang als dood was opgegeven, wordt door Georgina Worsley tussen de vele gewonden ontdekt. Na lang aanhouden weet Hazel de gevaarlijk gewonde James lichtingen te verstrekken, zoals dat officieel genoemd wordt. En ten slotte - en vooral dit laatste is in ons land strafbaar - dat u een willekeu rig iemand, zij het aarzelend, hebt aangewezen als een van uw ontvoer ders. Gestel, dat meneer Champs geen waterdicht alibi had gehad voor de avondlijke uren van die be wuste dinsdag, dan zou het er nog lelijker voor hem hebben uitgezien, want op ontvoering staat tegenwoor dig een zeer zware straf. Dat zou u dan op uw geweten hebben, juf frouw Van Halverdingcn". Hij wil een stuk brood in zijn mond steken, maar bedenkt zich en gaat verder, gelijk nadenkend: „Er zijn verschillende mogelijkheden die u genoopt hebben Nederland te ver laten, om voorlopig dit hotel als uw domicilie te beschouwen, al of niet met medeweten of instigatie van uw vader, maar daarover zal ik het nu niet hebben. Dat is binnenkort een taak voor de politie in Boshagen. Ik zou u enkel nog willen vragen: Met welk doel bedriegt u uw ouders? Meer in het bizonder uw vader in zijn kwaliteit als direkteur van Phar- molin? Want u kent zowel Zamstra als Champs en ik vond het maar een gewaagde zet van u om te be weren tijdens de konfrontatie, dat Champs wel eens een van uw zoge naamde ontvoerders geweest zou kunnen zijn. Weet hij wat van u waarvoor u bang bent geworden? Gestel eens dat Champs, die natuur lijk part noch doel had aan uw ont voering - welja, laten we het zo nog noemen - kwaad was geworden en de koude, harde waarheid had ge zegd? Wat dan. juffrouw Van Hal verdingen?" Hoofdstuk 16 De vrouw is geleidelijk aan wit van schrik gewqrdcn. Beckers, die in die ook geestelijk niet in orde is, mee naar huis te krijgen. De uitzen ding wordt besloten met Hier en Nu. DONDERDAG 27 APRIL NED. I: 11.00 en 14.00 Schooltele visie; 18.20 Teleac; 18.50 De fabel tjeskrant; 18.55 Nieuws; 18.59 Mum- bly; 19.09 Love boat; 19.59 2 voor 12; 20.39 Op zoek; 21.37 Journaal; 21.55 Den Haag vandaag; 22.10 De magi sche mode; 23.05 Journaal. NED. II: 18.50 Paspoort; 18.55 Nieuws; 18.59 Paddington; 19.05 De verschoppeling; 19.30 De Dik voor- mekaarshow; 20.00 Journaal; 20.27 Ted show; 21.45 De familie Bellamy; 22.35 Hier en Nu; 23.15 Ander nieuws; 23.35 Journaal. 58 feite nog geen enkel bewijs heeft voor zijn redeneringen, weet nu: ik heb de spijker pi-ecies op zijn kop geslagen. Alles bij elkaar zal het wel een heel ingewikkelde historie zijn geworden. En eigenlijk hebben ze het allemaal aan zichzelf te wijten. Vanwege de stunt die ze uitgehaald hebben door een ontvoering in scène te zetten. De man is tevreden met het be reikte resultaat. Hij wijst naar haar eten en zegt: „Laat uw eetlust niet bederven door mijn misschien wat harde woorden, juffrouw Ciaire, dat zou jammer zijn. Gaat u nu eerst eens rustig verder eten, dan kunnen we hierna overleggen of er een mo dus gevonden kan worden, waardoor die ontvoeringskomedie buiten de justitie kan blijven". Wat schoorvoetend voldoet de vrouw aan zijn advies. Trouwens, Beckers gaat nu verder eten en vraagt de ober: „Mag ik nog een koffie?" Dan is hij het meisje een wijle vergeten, want de inwendige mens moet op z'n tijd versterkt, wor den. Dc laatste dagen heeft hij toch ai provisorisch in zijn auto moeten eten. terwijl hij de wacht hield bij de villa in Laren, zodat hij nu volop geniet van het knapperige brood, de marmelade, kaas en worst. Eet bui ten zijn gewoonte vier broodjes en drinkt twee koppen koffie, waarna hij voldaan een sigaartje opsteekt. Intussen eet de vrouw, maar het schijnt haar niet al te best meer tc smaken. Ze eet nauwelijks de helft van het ongetwijfeld dure vleesge recht en in hot pannetje met aard appelen kun je niet zien dat er paar uit zijn. Ze legt mes en vork neer. diept een sigaret uit haar tas, maar weert de aansteker van Beckers af met een bruusk gebaar. „Ik heb zelf vuur", zegt ze. (wordt vervolgd) Advertentie Advertentie Gehoord bij de Amro Bank. (14) Kan ik via m'n Amro Privé- Nu heb ik wel een Amro Privé- rekening na ook de acceptgiro's van rekening bij u geopend maar hoe gas en licht betalen? weet ik nou wat erop gestort wordt Heel gemakkelijk, mevrouw. a^aal^ Als u even uw handtekening en U krijgt gewoon rekening rekeningnummer op de acceptgiro's invult, dan zorgen wij dat het in orde komt. afschriften thuisgestuurd waar al die dingen opstaan, meneer. (bij de Amro Bank staan ze altijd voor u klaar).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 7