59,- FALCON WINDSURF-WINKEL OP DE SCHEIDING VAN WATER EN LAND Met sfeervolle wedstrijden opende Delta Sport het seizoen „OPEN HUIS" OP DE MIDGETGOLF- EN TENNISBANEN IN RENESSE Midden in aqua-sportgebeuren STREEKNIEUWS ykang/e^ Blauwe jeans onze omzet uw voordeel Familie Verspeek nieuwe eigenaar 4 OUWERKERK, 21-1. Zaterdagmiddag hield Jaimie Bolijn, bij wijze van opening, open huis in haar nieuwe winkeltje niet windsurf-benodigdhedcn achter café- restaurant ,,De Vierhannen". klasse voor windsufers en was daar mee de enige Nederlandse vrouw op de windsurf-plank - althans tijdens wedstrijden. In opkomst Haar zakelijke relatie ten opzichte van de surfsport begon, toen zy haat- eigen surf-plank verhuurde aan ie mand die graag op de kreek wilde surfen. Jannie was toen zelf nog maar net „surfer-girl". Maar dat ver huren vond zy geen' gek idee en zo ontstond een handel die leidde naar haar eigen „windsurf-shop". Accessoires Nu verkoopt zij de planken; de drie millimeter dikke Long John met bo lero die tezamen het windsurf-pak vormen; de bijbehorende laarsjes (want windsurfen kan zonder pak erg koud en de plank glibberig zijn); speciale imperials en allerlei acces soires en „surf-sieraden". Het verhu ren van planken doet zij trouwens nog steeds. Qua ligging treft Jannie Bolijn het natuurlijk enorm, want haar winkel tje ligt maar honderd meter van het water af en er wordt druk gesurfd op de Ouwerkerkse kreken. Dat vormt bovendien een enorme trek pleister voor de - de Zeeland-route - passerende toeristen. Natuurlijk heeft dat gegeven ook wel meege speeld bij het opzetten van de win kel. Z1ER1KZEE Diefstal in school Onbekenden hebben zich toegang verschaft tot de ncodschool van de R.S.G. „Prol. Zeeman" aan de Ca- iandweg. Men kwam binnen door het verbreken van een ruit. Een aanzienlijk diefstal werd gepleegd. Meegenomen werden: 2 cassette-bat terij-recorders, 1 bandrecorder, 1 video-reccrder, een draagbare band recorder en een dia-projektor. Voorts werden vernielingen aangericht aan borden, fterwijl in kasten een ravage werd aangericht. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. De totale schade wordt geschat op rond f 4200. Diefstal Uit een woning van de fam. G. al hier, heeft een onbekende, of hebben onbekenden zich meester gemaakt van een bedrag van f 9 a 9.500. RENESSE Stervende zeehond op strand Een aantal mensen, dat zondag middag op het strand te Renesse aan het wandelen was, ontdekte in zee een zeehond, die vlak voor het strand op en neer zwom. Het dier had een flin ke wond in de nek en deed geen po ging om te vluchten. De gewonde zeehond kroop ten slotte op het strand, waarna men hem weer in het water trachtte te krijgen. Dat lukte niet. Uiteindelijk werd besloten om vakmensen van Dolfirodam te waarschuwen. De mensen van het dolfinarium die on middellijk naar Renesse gingen om het dier op verantwoorde wijze te kunnen verzorgen, waren echter te laat. De zeehond was intussen al ge storven. Het kadaver wordt naar Arnhem gestuurd, waar een onder zoek wordt ingesteld naar de doods oorzaak. Haal geen vreemde honden aan! Gisteren wilde mevrcuw A. W. een hond cp straat aanhalen. De viervoeter bleek echter niet al te zeer gediend van blijken van men selijke sympathie en zette onverwijld zijn tanden in het been van me vrouw W. Zij moest met een bloed uitstorting naar de dokter. De eige naar van de hondse izegrim is de heer J. V. Seizoen weekmarkt Vanaf woensdag 17 mei tot en mei 6 september zal iedere woensdag morgen aan de Kromme Rekc te Re nesse weer een seizoenweekmarkt worden gehouden. Met uitzondering echter van 31 mei. De markt zal dan plaats hebben op donderdagmorgen 1 juni in ver band met de paardenmarkt te Zie- rikzec. Omdat cr op 26 juli op de Dorpsring van Renesse kermis wordt gehouden zal dc weekmarkt Enthousiast Jannie is overigens zelf een erg enthousiast windsurfster. Vier jaar geleden begon zij er met nog twee anderen aan; met z'n drieen op één plank. Twee jaar geleden werd de windsurfklub „Sunnemare" gevormd de eerste in Zeeland en aangezien1 de club zich aansloot bij de Nederlandse windsurfbond ging Jannie meedoen aan de landelijke wedstrijden. Ze kreeg haar A-licensie, de hoogste De laatste tijd heeft Jannie zich wat terug getrokken uit de aktieve windsurfing om zich aan haar zaak le wijden en haar sport te promoten. Dat laatste zal haar wel niet al te moeilijk vallen, wanl de windsur fing is een sterk in opkomst zijnde sport, zeker m een toeristisch wa tergebied als Zeeland. Wie, nieuwsgierig geworden, een bezoek brengt aan Jannie Bolijns „Windsurfing Vierbannen" en daar een plank aanschaft, krijgt daarbij een surf-imperial of een paar surf- laarsjes kado. En wil men het eerst weieens proberen, dan staat Janmes zoon. de „Windsurf-crack", klaar voor het geven van instrukties. op die datum worden verplaatst naar het terrein bij het sportveld De Loane. Ook dit jaar zullen weer vijftig kramen op de markt staan die onder meer de volgende bran ches vertegenwoordigen: lederwa ren, dames- en heren stoffen en mo de, textiel, horloges, oosterse siera den en kleding, groente en fruitaar- dewerk, speelgoed, gevogelte, schoe nen, souveniers, bloemen en plan ten, bad-strand en vrijetijdskleding, antiek, handwerken, byouteriecn, zilverwerk, zuivelprodukten, noten en gedroogde zuidvruchten, hout snijwerk, vis, chokolalerie, koek en banket, lektuur en legpuzzels enz. Naast de vijftig kramen is ook plaats toegewezen aan enkele grond werkers en standwerkers. A. v. d. Roest winnaar Zoals ook al uit het verslag bleek, werd tijdens het solistenconcours in Renesse niet A. v. d. Hoek, zoals in de kop vermeld stond, maar A. v. d. Roest winnaar in de afdeling bla zers. NOORDWELLE „Snelheidsbeperking" voor motorboot Waarschijnlijk dit weekend werd een buitenboordmotor gestolen van een boot die geparkeerd stond1 bij de 'boerderij van de heer Van H. aan de Rampweg 30. Eigenaar van de bcot is de Rotterdammer De H. BROUWERSHAVEN Programma koninginnedag De Oranjevereniging te Brouwers haven heeft kans gezien voor de fes tiviteiten op 1 mei a.s. weer een aan trekkelijk programma in elkaar te zetten. Het voormiddagprogramma is vooral afgestemd op de kinderen van de plaatselijke kleuter- en basisscho len. Op het Marktplein zal een groot Indianendorp verrijzen, dat door de kinderen compleet met wigwams, to tempalen enz. zal worden ingericht. De kleuters (30) vormen een eigen stam waarnaast de 150 kinderen van de basisscholen bestaan uit Sioux en Apachen elk met een eigen stam hoofd. Elke stam is samengesteld uit 10 stamfamilies met eigen stamhoofd. Het programma door de Indianen zal worden gevuld met o.a. poppenkast, boomstamlopen, touwtrekken, totem palen bouwen en het uitvoeren van een degendans door een Mcxiaanse muziekgroep. Na de spelen, welke door dc be langstellenden vanaf de rijbanen god gadegeslagen kunnen worden (men mag het Marktplein niet be treden) is er een ruilbeurs. Om half tien zal burgemeester C. Slabbe- koorn de festiviteiten mét een toe spraak openen, waarna om 9.40 het Indianedorp wordt geopend. Tot het middagprogramma zullen een aan tal marktkramen de gezelligheid vergroten met de verkoop van Rode Kruiswelfare-artikelen, poffertjes en allerhande natuurprodukten van de Plattelandsvrouwenvereniging. Des middags is er op net oude sportveld bij het Slingerbos een gro te Ruiterdemonstratie. Des avonds van 7 tot 9 uur is er zowel voor al leenstaanden als voor families een grote Vossenjacht. Des voormiddags zal de muziekvereniging Con Amore gedurende de openingsceremonie op treden van 9.15 tot 9.45 uur. Al met. al een aardig programma, dat zéker bij gunstig weer op een grote be langstelling zal mogen rekenen. Bcjaardenrcisje Op maandag 8 mei zullen dc be jaarden van Brouwershaven weer hun jaarlijkse reisje maken. Vanaf dc markt wordt 's middags om half Advertentie Steengoed Spijkergoed één vertrokken en men verwacht 's avonds om half negen weer terug te zijn. Alle bejaarden kunnen zich opgeven voor 1 mei bij mevrouw C. Jonker-de Moor (telefoon 610) en bij mevrouw Drijgers-van Liere (tele foon 318). SCHARENDIJKE Belgisch meisje gewond Zondagmorgen om half twaalf werd het uit Burcht in België af komstige meisje R. S. S. d.cor de Rotterdamse automobilist F. A. V. overreden, toen de jonge Belgische plotseling overstak. Zij liep daarbij een aantal schaafwonden op. De zaa'k werd onderling geregeld. DREISCHOR Bejaardensoos De bejaardenreis van Dreischor is op 25 mei. De reis die bestemd is voor alle bejaarden van 65 jaar en ouder, gaat naar Spakenburg, 's Mid dags is er een rondrit door het Gooi. Zij die mee willen kunnen zich zo spoedig mogelijk opgeven bij me vrouw Barendregt, Ooststraat 1, Dreischor. Tel. 01112-209 en bij me vrouw v. d. Werf, Goemansstraat 9, Dreischor. Tel. 01112-345. Kollektes Ruim f 400,werd er opgehaald voor twee kollektes. De kollekte voor Simavi bracht f 250,op ?n de kollekte voor Sakor-kindèrbescher- rning bracht f 150,18 op. NIEUWERKERK Ophalen oud papier Vrijdag 28 april wordt té Nieuwer- kerk weer oud papier opgehaald. Zo als altijd is de opbrengst bestemd voor de zending der Gereformeerde Gemeente. De ophalers verzoeken het papier gebundeld gereed te zetten. Zitting leesbibliotheek Deze week zal de zitting van de leesbibliotheek in Rehoboth aan de Ooststraat niet donderdag 27 april zijn, maar vrijdag 28 april.Donder dag 4 mei zal de bibliotheek gesloten zijn in verband met Hemelvaartsdag. Na donderdag 11 méi wordt het weer als vorig jaar, om de andere week van 18.30-19.15 uur. Kijkavond algemene kleuterschool Vanavond (dinsdag 25 april) wordt in het gebouw van de algemene kleu- tei school, aan het koningin Maud- plein te Nieuwerkerk. een kijkavond gehouden van de door de kinderen zelf gemaakte spullen. Als werk-pro- jekt is dit keer de boerderij ter hand genomen. Doorlopend kunnen de ou ders, op afgesproken uren, de ge maakte pfojekten bekijken. Reis van A.N.B.O. De leden van de Algemene Neder landse Bond voor Ouderen gaan dit jaar op donderdag 18 mei naar Brus sel waar de Koninklijke tuinen zul len bezichtigd worden. De belang stelling voor deze reis is zo groot, dal een tweede bus moest worden ge huurd. Beide bussen zijn volgeboekt; door ziekte van enkele deelnemers zijn er echter nog enkele plaatsen vrij. De aanmelding hiervoor moet echter zo spoedig mogelijk plaats vinden. Dc deelnemers aan de reis zullen volgende week een program ma thuis krijgen. OOSTERLAND Feestprogramma voor koninginnedag Onder auspiciën van dc plaatse lijke Oranjevereniging alhier zullen op maandag 1 mei, ter gelegenheid van Koninginnedag 1978, enige festi viteiten plaats vinden en evenals op alle dorpen van de gemeente Duivc- land, zal van 8.00 tct 8.15 uur beide kerkklokken geluid worden. 9.30 uur begint een optocht voor versierde steppen en fietsen, voorafgegaan door drumband en fanfarekorps. Nu afloop hiervan prijsuitreiking voor de mooiste versierde fiets op step. Om 11.00 uur beginnen kinderfilms voor leerlingen van peuter-kleuter en basisscholen in het dorpshuis: „Oosterhof", aan de Sint Joostdijk. Na afloop hiervan ongeveer 12.00 uur worden alle kinderen van voornoem de scholen gctractecrd bij „Ooslcr- hof" 's Middags 2.00 uur begint ren gozellighcldsrit voor automobielen. Deelnemers en deelneemsters kunnen zich hiervoor vanaf 13.30 uur laten inschrijven in het cafetaria: „Neffen 'd Eule" van de heer A. Dorst, waar deze rit ook beëindigd wordt, en waar dan tevens de prijsuitreiking zal plaats hebben. Er worden voor deze rit'fraaie prijzen beschikbaar gesteld. 18.30 uur maakt de muziek vereniging: „Ooslerlunds Fanfare", onder leiding van de heer Jae. Ca- pollo, voorafgegaan door de drum band, een rondgang over het dorp. 19.00 uur begint hierna een voetbal wedstrijd op het sportterrein: „De Saële" tussen Veteranen en Duive- land II. een bijzonder leuke wedstrijd en in de pauze hiervan komt een mu zikale show te geven door „Ooster- lai.ds Fanfare" on dL» drumband. Tenslotte om 20.00 uur de slotfase: een oranjebal in de grote zaal van cafetaria: „Neffen 'd Eule", mede werking van „Do Medley's". De dorpsgenoten wórden beleefd ver zocht de vlaggen uit Te steken om een feestelijk aanzien te verkrijgen op deze feestdag. Grond- en rioleringswerkzaamheden bij het Hofplein Momenteel wordt door het Aanne mersbedrijf A. W. Wandel uit Nieu werkerk grond- en riólerin'gswerk zaamheden verricht, ter hoogte van het' Hofplein en achter de terreinen van het bedrijf van de firma Freriks. Het bestaat uil hel dempen van een brede sloot, gelegen achter dc be jaardenwoningen, waarin thans zwa re betonnen rioolbuizen gelegd wor den van een meter in middellijn, ter wijl ook de leiding, komend van het Hofplein, eruit getrokken wordt en vervangen' door dito wijde betonbui- zen. Ondanks het feit dat deze dikke enorm zwaar zijn is het slechts een peulschilletje voor de zware machi nes van genoemd bedrijf om de bui zen op hun plaats te krijgen en de lichtere eruit te lichten. Voorlopig wordt deze sloot gedempt tot aan het Hofplein. Opbrengst kollekte zendingswerk Gereformeerde Gemeente Ten bate van het zendingswerk van de G-er. Gemeenten werd hier ter plaa.tse onder leiding van de heer Jchan van den Have Jac.z. gekcilek- teerd door de jongedames: Ria Bolle Suzan Bouwman, Corina Kncp, Co- bie «Olree, Marja Otte en Marja de Viisser. In februari van dit jaar be droeg de opbrengst f 192,30 en in maart f 179,67, samen voor wait de busjes betreft over deze twee maan den f 371,97. Verder werd in de maand maart nog aan verschillende g:ften ontvangen f 211,20, zodat het tctaalibedrag ever februari en maart bedroeg f 583,17. Waarvoor zeer veel dank aan 'gevers, lei ding1 en koliek- tanten niet misplaatst is. ATLETIEK ZIERIKZEE, 22-4. Met de atletiekwedstrijden van Delta Sport werd zater dag op het sportpark „Barmink" te Zierikzee het officiële Zeeuwse atletiek- seizocu geopend. Ruim tweehonderd atleten van veertien verenigingen uit Zeeland en Zuid-Holland, bevolkten de Zicrikzeese atletiokakkomodatie, die er - ondanks het gemis van 300 m sintels - goed verzorgd bij lag. Dat Zierikzee op de technische nummers behoorlijk gesteld is, bleek uit de zeer goede resultaten welke werden geboekt. Ook de weersom standigheden waren ideaal, zodat het zeer uitgebreide programma (een vijf tigtal nummers), dank zij de goede planning en de'hulp van een dertig tal juryleden,'exact op lijd werd af gewerkt. 1 Vier zeges De Delta Sport-atleten brachten het cr tussen de veelvuldige konkur- rentie voortreffelijk af. Niet minder dan vier zeges behaalde de talent volle Jacolies van Gastel, die met een hoogtesprong van'1.52 rh ieder een verbaasde. Daarmee heelt het nauwelijks 12-jarige meisje zich ste vig genesteld bovenaan de D-meisjes nationale ranglijst. Daarnaast won ze de 60 m in 8.6 sec. (met overigens een fraaie tweede plaats voor Sarina van Bevercn in 8.9 sec ze won de 600 m in 1.54 7 min. en hel verspringen niet 4.55 m (ook een persoonlijk rel cord). Leo de Pee won twee nummers, nl. het speerwerpen met 55.90 m en hel hoogspringen op de kunststofaanloop met 1.90 m, hoewel A-jongen Mark v. d. Krogt nog hoger sprong: 1.95 m. Erik de Bruin van het Gorkumse Typhoon, een vaste klant op de Zic rikzeese wedstrijden, deed ook van zich spreken met winst op vier num mers. Esther Goedhart won het diskus- werpen dames met 37.76 m, Joke Ge luk het speerwerpen met 32.62 m en het hoogspringen met 1.45 m. Opbrengst Mbuma-zendingskollekte in april Onder leiding van de heer D. i. van de Velde werd ook hier ter plaatse in de maand april weer ge- kollekteerd ten bate van het werk van de Mbuma-zending, door Annie en Ella Bakker, Chris van der Hu lie, Rianne van der M'aas, Tineke en Edie Meerman en Jannie.Steenpoor- te. De opbrengst -bedroeg in de ge noemde maand de som van f 230,90. Hiervoor veel dank aan diegenen, die dit werk steeds weer willen ge denken met een gift, en niet minder de leiding'en de kolltektamen. Een spannende race op de 800 m bezorgde Kees Verkerk dc zege in 2.04.4 min. Hij versloeg Gerard Bras en Herman Padmos, die overigens een goede 2.06.9 min. liet noteren. Simon Blom won de 3000 m in 9.25.4 min,, vóór Liicieri Hoop èn Koos Oggel. Snelste Delta-Sporter Kees Verkerk was de snelste Delta Sporter op de 100 m. waar,bij hij met 11.9 sec. voor hel éérst odcr do 12 sec. kwam. Een uitstekende overwinning be haalde ook Cor de Jonge bij het vér- springen jongens B: 5.60 m. Verder warén er vee) tweede en derde plaatsen voor de Delta Sport- atleten. waarvan vooral vermeldens waardig waren de 33.26 m bij het diskuswerpen jongens C van Peter van Burg. dé 1.35 m hoog mèisjös van .Janneke v. d. Linde, de 21.46 m bij het diskuswerpen C-meisjes van Hedy Pokorni, de 26.0 sec. van Cor de Jonge op de 200 m, met daar naast z'n 12.7 sec. op dé' 100 m. de 24.61 m diskuswerpen meisjes B van Michaela Jongschaap en de 4.58 m ver van D-jongen Chris Hoek bij het verspringen. Advertentie mol 5-7 - zierikzee - telefoon 01110-2890 RENESSE, 23-4. Op de stralende zonnige zondag, 23 april, werd op de midgetgolf baan en tennisbaan aan de Jan van Renesseweg „open huis" gegeven. En dat niet zonder reden, want met ingang van dit seizoen ging het twaall' jaar oude complex over in handen van de heer en mevrouw P. J. A. Verspeek. Hel echtpaar Verspeek is in Zie rikzee en omgeving bekend door dc groothandel in dranken en buiten lands fruit die van vader op 'zoon 45 jaar door de familie Verspeek ge dreven is. Te klein De werkzaamheden die dat met zich meebrengt groeide het echtpaar Verspeek echter boven het hoofd en zij grepen dan ook onmiddellijk dc gelegenheid, die werd gebeden, toen dc heer Steenhouwer het midget- golf-lenniskomplex wilde verkopen. Bovendien werd de ruimte voor de zaak te klein en verhuizen naar het industrieterrein zag hel echtpaar niet zitten. Fleurig Het zag er zondag, toen familie en kennissen officieel de banen in speelden. allemaal erg fleurig uit. Er is dan ook het een en ander ge beurd. De banen werden schoonge maakt, er kwam ccn tweede tennis baan bij en dc perken in de midgct- golfbaan werden opgefleurd me', bloemen en boompjes. Op het terras kwamen kleurige gei aniumbakken. die door do familie Verspet k kado werden gedaan. De familie Odijk, de verwanten van mevrcuw M. M. A- Verspeek-Odijk, bood he; echtpaar een bcorn aan. die de geschiedenis in zal gaan als „Odijk-boom", zoals op het herin neringsplaatje' Vennel d werd. Tennissen Op 'het komplex werden ook de toiletten verhuisd, zodat die nu be ter toegankelijk zijn voor het pu bliek. Zeals gebruikelijk zal de mid- getgolfbaan Tiet hele seizoen tot eind' oktober geopend zijn. De "tennisbaan wordt gedeeltelijk verhuurd en ver der is er gelegenheid cm vrij te ten nissen. Mevrouw Verspeek: „Wc gaan nu ook tennissen leren. Daar hebben wé voorheen 'ncoil tijd voor gehad". In Henesse was liet zondag ..Open Huis" op de midget-golf- en tennis banen die vanaf l\et begin ran dit seizoen worden geëxploiteerd door dc familie Verspeek. (Foto. Zicrikzeesche Nieuwsbode)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 4