Gemeenteraad stelt krediet beschikbaar voor een lokaal Raamstraat-school „We hopen van Zierikzee een groene stad te maken" ITALIAANSE REGERING ONDERHANDELT NIET DE ZIERIKZEESCHE COURANT Na veel diskussie Expositie Boomplantdag' STAAT DER NEDERLANDEN LENING 197B PER 1373/133S BILT flMWMNAlE kske ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 25 april 1978 134ste jaargang Nr. 22292 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M J. Bij de Vaate. Uitgave B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee, Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23,90, per jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentieprijs 35 cent per losse mm. „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4 B.T.W. in dit nummer.- Het Werkvoorzieningsschap te Zierikzee ZIERIKZEE, 24-4. De gemeenteraad, onder voorzit terschap van burgemeester Tli. H. de Meester, heeft op de maandag gebonden vergadering veel aandacht besteed aan een beschikbaar te stellen krediet t.b.v. de stichting en inrichting van een zevende leslokaal voor de elir. lagere school aan de Raamstraat. Wethouder Den Boer van onderwijs gaf op de kredietaanvraag, die ge honoreerd gaat worden voor een begrotingswijziging, een uitvoerige toe lichting. Efficiënte verdeling T.a.v. de herverkaveling, aldus de [wethouder, gaat het om een zo effie- [cient mogelijke ruimtelijke verdeling. Hij toonde de onmogelijkheid aan van« bepaalde ruimte-vervangende ideeën,! zoals het vrijkomende gebouw! van de Jehovah's Getuigen, waarinj de U-V.V. - bejaardensoos houdt! Men kan het U.V.V. nu niet de dienstopzeggen. Boven in de school valt ook geen lokaal te maken en een basisschoolklas in een kleuterschool kan ook niet. Derhalve het voorstel tot de bouw van een zevende lokaal. De heer De Rijke ging akkoord met het voorstel, al vond hij de oplossing duur. Hij sneed het onderwerp: verka veling aan, hetgeen inhoudt een in terne verdeling van schoolruimte (lo kalen) in de gehele stad. Ook de heer Roskam sprak daar van. Hij had gehoord van een vrij drastisch dooreen mengen van schoollokaliteiten. De heer Asma had zo graag, m.b.t. de Raamstraat-school cijfermateriaal willen zien; ook in korrelatie met de school in 't Vrije. Bij voorbeeld: hoeveel leerlingen gaan er straks weg, hoeveel nieuwe komen er. Hij sprak ook over de ver schuiving; hoe wordt dat dan met de klasse-bezetting? „Diskussiestuk" De wethouder onderstreepte de noodzaak, de zaak zevende lokaal los te zien van een eventuele herverka veling. Gesproken is recentelijk met delegaties van schoolbesturen en on derwijzend personeel. Daar bij zijn heel globaal en onverbindend wat suggesties genoteerd, die nog geen enkele vaste betekenis hebben. De suggesties zijn doorgespeeld naar de Schoolraad, die binnenkort zal reage ren op dit „diskussie stuk". Tot zo lang is er niets aan de hand en is het afwachten. De vergadering van de Schoolraad is openbaar en wordt ge houden op 8 mei. De burgemeester toont de -prijswin naars tijdens de opening van de ex positie de „tweelingbroer" van de fles met boodschap die onder de eerste geplante boom werd begra ven. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) MALE. Meer dan 200 mensen zijn al overleden als gevolg van cholera en buikgriep die epidemische vormen hebben aangenomen op de Maledi ven. Volgens de gezondheidsautori- teiten in de hoofdstad Male hebben de ziektes zich al verspreid over 93 eilandjes van deze in de Indische Oceaan gelegen archipel. KOEWEIT. Het Koeweitse dagblad „Al Qabas" meldt maandag, dat pre sident Carter .besloten heeft officieel zijn steun te geven aan de vorming van een Palestijnse staat op de wes telijke Jordaan-oever en in de strook van Gaza, indien de Arabische lan den de olieprijzen handhaven. Zou het optimaal gelukken, dan kun nen in de toekomst vijf nieuw te bouwen lokalen worden uitgespaard (van 27 naar 22 nieuwe lokalen). De ze zullen in de toekomst nog nodig zijn. Dan echter moet iedereen (scho len) meewerken en dient de wet soe pel te worden uitgevoerd. De heer Asma zei dat de wethou der in het verleden wei degelijk de schoolgrens, als punt in het scala van overwegingen heeft betrokken, maar nu wil de wethouder daar niet meer over spreken. Het speet de heer Asma ook dat hij geen cijfers over leerlingen-aantal len had gehoord. De heer Asma wilde de affaire za kelijk behandelen en zeker niet emo tioneel. De wethouder heeft ooit ge zegd: een verschuiving van de schoolgrens niet uit te sluiten en der halve staat z.i. de zaak niet los van een eventuele herverkaveling. Hij twijfelde verder aan de besprekingen met schoolbesturen en onderwijzend personeel. De wethouder zei; dat al leen maar Wat mogelijkheden zijn besproken, waaraan thans nog geen konklusies mogen worden verbonden. Geen regels De voorzitter merkte op dat het ge meentebestuur geen regels kan voor schrijven m.b.t. de schoolgrens bij het chr. onderwijs. De inspekteur be kijkt de leerlingen-aantallen, dat is dus ook safe. De wethouder wees er nog op, dat er vergelijkingen zijn te" trekken met ,,'t Kofschip". Het gaat in beide gevallen om 8-klassige scho len. De raad ging hierna akkoord met het zevende lokaal, met de aanteke ning dat de heer Asma cijfermateriaal bij de behandeling en indiening van het voorstel tot begrotingswijziging heeft gemist. ROME, 24-4. De Italiaanse regering zal niet met de Rode Brigades onder handelen over de vrijlating van oud premier Aldo Moro. Dit staat in een kommunique van het kabinet van premier Giulio Andreotti dat maan- TOKIO. Japan heeft- besloten het incident van de vissersboten bij de Senka'koe-eilanden, dat tot een grote diplomatiek© kwestie met China dreigde uit te groeien, verder te ne geren. dagavond werd uitgegeven na een bijeenkomst van het interministrieel komité inzake de veiligheid. „De eisen van de terroristen inzake een uitwisseling van gevangenen te gen de vrijlating van Aldo Moro wa ren en zijn onaanvaardbaar, omdat zij indruisen tegen de vrijheid van allen en tegen de rechtsorde van de republiek", aldus de bekendmaking. Daarin wordt tevens gezegd dat de mening van de regering gelijk is aan het oordeel dat het Italiaanse parle- men heeft uitgesproken. jeugdig gehoor wel aan, de kinderen zagen zich kennelijk al doende hun leeftijdsgenootjes te bestraffen. Boodschap ZIERIKZEE, 24-4. Maandagmorgen opende burge meester Tli. H. de Meester in de Vierschaar van het stadhuis de kleine tentoonstelling van de prijswin nende tekeningen, kollages en verslagen die kinderen van de hoogste klassen van het lager onderwijs hadden gemaakt naar aanleiding van de eerste Boomplantdag in Zierikzee. De winnaartjes waren in het ge meentehuis verzameld om hun prij zen uit handen van de burgemeester te ontvangen. Samen met hun onder wijzeres en in aanwezigheid van de heren C. Ceclen, vertegenwoordiger van het regionale komité Boomplant dag, en J. J. Doeswijk, de initiator van het gebeuren, luisterden zij eerst naar wat de burgervader hen te ver tellen had. Veel bomen Hij sprak de hoop uit, dat er nog vaak een boomplantdag gehouden zal worden en dat Zierikzee zodoende een echt groene stad wordt. „Als je oude afbeeldingen van Zierikzee be kijkt," zei hij, „dan zie je dat onze stad vroeger veel bomen had." „Dikke kluiten" Toen ik vanochtend jullie werk stukken bekeek, las ik een verslag dat bomen planten nog best moeilijk bleek te zijn, omdat de grond zo zwaar was en de kluiten zo dik wa ren. Dan kun je nagaan dat de men sen van beplantingen het niet leuk vinden als zij, door vernielingen, hun werk voor niets hebben gedaan. Daarom moeten we zien te voorko men dat er vernielingen worden ge pleegd. Ik zie jullie, die zo enthou siast bent bezig geweest met bomen planten, als ambassadeurs, vertegen woordigers. Ik wil met jullie afspre ken dat je de kinderen die slordig zijn met de bomen of ze vernielen, bij de kraag pakt". Dat sprak het Plantjes Advertentie Inschrijving 26 april a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs OUWERKERK. Tijdens de openhuis- dag van windsurf-shop „De Vierban nen" in Ouwerkerk biedt „surf-win- kelierster" Jannie Bolijnals onder deel van de feestelijkheden, haar klub „Sunnemare" vier opblaasbare wedstrijdboeien aan. Voorzitter Lou Bijmolt (r.) wenste haar een welva rend winkeltje. Men zie ook elders in dit nummer., (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Het is verloren kunst in ver zen voor te dragenwat in proza kan gezegd. Rückert Het was een idee van schoolhoofd P. R. M. v. d. Sneppen om een fles met een boodschap onder de eerste geplante boom te plaatsen Als men in later jaren de boom neerhaalt, kan men lezen dat de dan zojuist overle dene, op 15 maart 1978 door de bur gemeester van Zierikzee werd ge plant ter gelegenheid van de Boom plantdag 1978. „Waarom rooit u mij?, staat er onderaan het vel",* vertelde de burgemeester. „Kijk, als ze de boom over drie-, vierhonderd jaar omhalen, dan heeft hij zijn funktie wel gehad; maar als ze hem over dertig jaar rooien, dan zal die vraag ze wel het schaamrood op de kaken brengen". En dat vonden de kinde ren wel een amusant vooruitzicht. VJAT 11QT Vt Na een dankwoord aan de jongere en oudere aanwezigen te hebben ge richt, kregen de prijswinnaars jonge plantjes om thuis verder op te kwe ken. Ze namen ook, elk voor hun ei gen school, een dia-serie in ontvangst evenals een waardebon, tegen inle vering waarvan de school een plan tenbak van de gemeente kado krijgt. Hele week open Opvallende werkstukken op de tentoonstelling, die de rest van deze week toegankelijk blijft voor be langstellenden, zijn ondermeer een zeer sprookjesachtige mini-boom, een kollage van veevoeder en een door een leerlingen zelf getypt en geïllustreerd verslag. Verwachting tot woensdagavond: Nachtvorst Koude nacht met op veel plaatsen nachtvorst en minimumtemperatu ren rond het vriespunt; overdag vrij zonnig met kans op een enkele bui en maximumtemperaturen circa 10 graden; zwakke tot matige noordoos telijke wind. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 7. Min.-temperaturen: omstreeks 4 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 10 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 80 pi-ocent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de tempei-aturen geldt voor donderdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 26 april. Zon op 6.21, onder 20.55 Maan op onder 8.54 27 april. Zon op 6.19. onder 20.57 Maan op 0.52, onder 9.51 Laatste kwartier: 29 april (23.02) HOOG- EN LAAGWATER Hoogwater Laagwaler 26 april 6.21 18.47 11.55 27 april 7.02 19.26 11.35 0.10 Springtij: 25 april. HET WEEKOVERZICHT DE BILT, 25-4. Het K.N.M.I. deelt mede: Het zal koud zijn met op veel plaatsen nachtvorst in de nacht van dinsdag op woensdag. De lucht welke nu over ons land stroomt is afkom stig uit de poolstreken. Het vriest in grote delen van Fin land en Scandinavië. In midden- Zweden werden dinsdagmorgen op enkele plaatsen minimumtempera turen van omstreeks 15 graden onder nul gemeten. In zuid-Zweden heeft het uren aan een stuk gesneeuwd. Op de dag komen de maximumtempera turen in Finland niet boven het vriespunt uit. De koude noordooste lijke stroming is tot. stand gekomen tussen een groot stationair hoge- drukgebicd boven IJsland, en een lagedrukgebied met de kern boven noord-Polen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1