NVV Schouwen- Duiveland gaat toch jubileum vieren Wedstrijden van Zeeuwse B- en C-selekties jeugdplan SGP'ers over Schouwen-Duiveland Nog financieel tekort ONZE PUZZELRUBRIEK ZIERIKZEE, 20-4. De NW-afdeling Scliouwen-Dui- veland heeft verschil van mening inet de NVV-dis- triktsbestiiiirder. Dat bleek tijdens de jaarvergadering van de afdeling, donderdagavond in bet „Huis van Nassau" te Zierikzee. KERKDIENSTEN VOOR ZONDAG Om die reden heeft het bestuur, met instemming van de vergadering, besloten om het hoofdbestuur in Am sterdam te vragen om in een aantal kwesties te bemiddelen. Moeilijkheden 2ijn onder andere gerezen in de kwestie over de gang van zaken rond de aanwijzing van een vertegenwoordiger voor de IGSD-kommissie. Verschil van me ning was er ook over de vertegen woordiger in de huuradvieskommis sie, de heer M. C. Verheijen, die volgens het distriktsbestuur nu al zitting heeft namens de woning- bouwcoöperaties en volgens hemzelf en de NVV-afdeling, was steeds na mens het NVV. Wanneer in de Tweede Kamer de wet op de nieuwe huuradvieskommissies er door komt, zal de heer Verheijen wel namens de woningbouwcorporaties zitting gaan nemen. De afdeling zit dan met een probleem dat voor deze kommissie die drie dagen per maand minimaal vergadert, -een vertegen woordiger moet worden aangewe zen. Die is echter moeilijk te vin- De puzzelrubriek blijft in de veel heid van kopy staan „als een rots in debranding", als dat niet te drama tisch klinkt. Bedoeld is alleen te zeggen, dat er weer fiks wat inzen dingen waren op de vorige week- puzzel. De prijswinnaars staan hier onder vermeld. De eerste prijs is bestemd voor: Mevr, J. Nuyens-Menheere den, omdat dit werk veel tijd kost. Vanuit de vergadering werd gesug gereerd om er een deeltaak voor en kele mensen van te maken of er de distriktsbestuui'der voor aan te wij zen. Beide suggesties zullen worden bekeken. Mevrouw Loes Vos, be stuurslid van de ABVA, gaf zich op voor deze funktie, wanneer het een deeltaak wordt. Jubileum 1978, zo konkludeerde voorzitter M. J. Wülemse in zijn openings woord, wordt financieel een moei lijk jaar voor de bond. De moeilijk heden komen voort uit de viering van het zestigjarig jubileum waar voor het bestuur 4.000,op de be groting heeft opgevoerd, die voor een feestavond zullen worden be steed. Aan de afdelingen is gevraagd vrijwillig een bijdrage te storten en verder onthulde penningmeester J. J. de Jonge, dat de pot nu al bijna f 1600,bevat omdat er een bijdra ge is gekomen uit Amsterdam en meteoor; 12. reep; 13. loep; 14. sr.; 16. luid; 18. mand; 19 hm; 20. tol; 22. lei ding; 24. lam; 25. idem; 27. page; 28. lenig; 29. bas; 30. forel; 31. jota; 34. lila; 35. emancipatie; 40. idee; 41. paus; 42. Dr.; 43. t.t.; 45. eega; 47. be ta; 50. strippeling; 53. eelt; 55. kade; 57. kreek; 58. elf; 59. bezit; 60. aker; 63. rode; 64. nep; 65. pienter; 69. nar; 70. Ir.; 71. vonk; 72. erop; 74. mm; 75. dood; 76. geep; 78. rooster; 79. der tien. omdat het bestuur heeft besloten in dit jaar geen vergoeding te vragen. Verder werd een pot belastingen ge maakt, waarin mensen, die met hun belastingaangifte werden geholpen, een bijdrage hebben gestopt. Beslo ten werd voorts om de aktiviteiten van de afdeling zoveel mogelijk te beperken en het uitgespaarde geld ook in de feestpot te stoppen. De kaskommissie, die bij monde van de heer Stoutjesdijk aanvankelijk nog al tegen deze post zat aan te hikken, keurde verder het financieel verslag goed. t Bureau' De heer De Jonge, korrespondent voor het Bureau voor Arbeidsrecht, vroeg, nadat de 'heer J. Bal voor het laatst de notulen voorlas, omdat hij vice-voorziter is geworden - aan dacht voor het werk van het Bureau voor Arbeidsrecht. Het aantal zaken waarin hulp kan worden geboden neemt nog steeds toe. „Dit bureau kan in heel veel gevallen uitkomst bieden", zo zei hij. Zonder stemming ging de vergadering hierna akkoord het bestuursvoorstel om penning meester J. J. de Jonge en bestuurs lid C. P. Remmers (die ook notulist is geworden) weer in het bestuur te kiezen. In de beide vakatures wer den de heren P. A. J. Verploeg en J. Sehults gekozen. De voorzitter vroeg verder aan de afdelingen om de bestuursmutaties door te geven. Hij deelde ook mee dat dit najaar weer een kursus voor be lastinginvullers wordt gegeven. De kring Schouwen-Duiveland van de Ned. Bond van Platelandsvrou- wen houdt op woensdag 26 april, in de bovenzaal van ,.De Zeeuwsche Herberghe, een bijeenkomst. Drs. Frits Zondervan zal dan een lezing houden over „De leesbaarheid van verhalende kinderboeken". Alle belangstellenden zijn welkom. Op 8, 13 en 18 mei Het team van Zeelandia, dat eerste werd in poule B van de bedrijfsvol- lëybal-kompetitie in „Onderdak" ■werd gehouden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Open snelschaakwedstr ij den te Bruinisse BRUINISSE, 21-4. Op vrijdag 28 april worden door de Schaakvereni ging T.O.G. te Bruinisse de open snel-sohaakwedstrijden voor Schou wen-Duiveland gehouden. De wedstrijden vinden plaats in het rekreatie-oord „Stoofpolder" aan de Boomdijk 21. Elke partij gaat ze ven minuten duren. Kontaktadressen zijn: tel. (01113) 2177 en (01113) 1865. Voor tijd: zie agenda. Ned. Ilerv. Kerk Zierikzee: Gasthuiskerk: 9.30 uur en 19.00 uur ds. K, Schaap, 11.00 uur dr. K. D. Jenner, Dordrecht. Kerkwerve: 11.00 uur ds. J. A. G. Delhaas. Se- rooskerke: 10.00 uur ds. B. Baks, 11.30 uur zondagsschool. Burgh: 10.00 uur da. A. A. van Leeuwen. Haam stede: 10.00 uur en 19.00 uur ds. H. Smits. Renesse: 9.30 uur ds. L. de Wit. Noordwelle: 11.00 uur ds. L. de Wit. Scharendijke: 9.30 uur gez. d. in de Geref. kerk. Brouwershaven: 11.00 uur ds. Seeleman (in de Grote kerk); 12.15 uur zondagsschool. Zon- nemaire: 9.30 uur ds. Seeleman, 11.00 uur zondagsschool. Noordgouwe: 11.00 uur ds. Geers. Dresschor; 9.30 uur ds. Geers, 17.00 uur zondags school kleinen, 19.00 uur zondags school groten. Ouwerkerk: 10.00 uur ds. Kuin en de heer M. J. Rouw (H.D.). Nieuwerkerk: 10.00 uur ds. W. J. Kolkert. Oosterland: 9.30 uur dr. K. D. Jenner, Dordrecht, 18.00 uur ds. J. A. G. Delhaas, Scharendijke. Sir- jarisland: 10.00 uur en 18.00 uur ds. Chr. van der Valk. Bruinisse: 10.00 uur en 17.00 uur ds. R. H. M. de Jon ge. Lutherse Kerk Zierikzee: ds. F. Goudzwaard, Rotter dam. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 uur de heer Hondius, 18.30 uur ds. Arensman, Kamperland Haamstede: 10.00 uur en 19.00 uur prof. dr. H. Mulder, Amstelveen. Scharendijke: 9.30 uur ds. Delhaas (gez. dienst met Herv. kerk). 14.30 uur ds. R. G. E. Rutmers, Gouda. Brouwershaven: 10.00 uur de heer Smouter, Rhoon. Zonnemaire: 15.00 uur de heer Smouter, Rhoon. Nieu werkerk: 10.30 en 17.00 uur kand. J- H. Becker, Amstelveen. Bruinisse: 9.00 uur kand. J. H. Becker Den Haag, 17.00 uur ds. Arensman, Kam perland. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.30 uur ds. Schel ling, Middelburg, 18.30 uur ds. Urban Chr. Geref. Kerken Zierikzee: 10.00 uur. en 18.00 uur ds. H. P. Brandsma. Kerkwerve: 10.00 uur leesdienst, 18.00 uur ds. H. K. Westenterp, Spijkenisse. Haamstede: 10.00 uur èn 15.00 uur. ds. B. Ooster- broek. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 uur ds. G. A. Zij- derveld, bed. H.A., 15.00 uur G. A. Zijderveld, geloofsbelijdenis. Nieu werkerk: 10.00 uur en 15.00 uur lees dienst. Oosterland: 10.00 uur, 14.30 uur leesdienst, 18.30 uur ds. G. A. Zijderveld, Middelburg Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 uur en 18.00 uur leesdiensten. Nieuwerkerk: 9-45 uur en 15.30 uur leesdiensten. Bruinisse: 10.00 uur en 15.00 uur leesdiensten. predikantsplaats): L. Schaap, Ecm- nes-Buiten; te Leersum (toez.): Joh. Kortleve, Driebergen. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Schildwolde (2e pre- dikantsplaals): H. J. Begemann, Assen. Christelijke Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Damwoude: R. Kok, Eemdijk. die bedankte voor Westzaan. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Middelburg en te Sur.nys:de (USA;. .J. van Haaren, Amersfoort. Bedankt voor Ancasior (Canada): dr-. A. Vergunst. Veen. Gereformeerde Gemeente N:euwerkcrk Na do kerkdienst, gehouden in de gereformeerde gemeente tc Nieuwer kerk. waarin voorging ds. A. Bac uit Oostkapelle, werd een gemeentever gadering gehouden, ter voorziening in de predikants-vakature. Dc kerkeraad had nl. een dubbeltal gesteld: ds. A. Hoogerland te Krab- bendijke en ds. B, Reinders tc Har- dingsvcld-Giesendam. Beroepen is op bovengenoemde vergadering ds. B. Reinders te Har- dingsveld-Giesendam. Dit ter voor ziening in de vakalurc welke nu acht jaar geleden ontstond, doordat ds. J. Karens naar Opheusden vertrok. Oud-Gereformeerde Ketken Oosterland: 9.30, 14.30 en 18.30 uur leesdienst Bruinisse: 10.00 uur en 15.00 uur leesdienst. Remonstrants Ger. Gemeente Sommelsdijk: 10.00 uur mevr. da. E. M. F. Vergragt-van Mervennée, Den Haag. Leger des Heiis Zierikzee; 10.00 uur dienst; 12.00 uur zondagsschool. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: zaterdag 19.00 uur; zon dag 10.00 uur. Haamstede: zaterdag 19.00 uur en zondag 10.00 uur. Jehova's Getuigen Zierikzee: zondag 10.00 uur open bare lezing, 11.00 uur Wachttoren bespreking. Donderdag: Theokrati- sche school 19.30-20.30 uur, dienst- vergadering 20.30-21.30 uur. Pinkstergemeente Zierikzee: De diensten zijn op zon dagen om 10.00 uur en op woensdag avonden om 20.00 uur. OVERDENKING Echt geloven of vertrouwen Op de dag van vandaag ontmoet je vele ontmoedigde of verontruste mensen, die van mening zijn, dat het er niet te best voorstaat met de we reld of de samenleving van de men sen, en ook niet met de kerk of de gemeenschap van hen die geloven. En ik denk, dat ze ook wel gelijk hebben, want het staat er inderdaad niet te best voor. Maar moeten zij daarom ontmoedigd of verontrust zijn?. Hebben zij daar iets aan, of ko pen we daar wat voor? Christus zegt: „Laat uw hart niet verontrust worden", en dit zegt Hij op een ogenblik, dat het er niet te best met Hem voorstaat, nl. onmid dellijk voor zijn lijden en sterven. Verontrusting of moedeloosheid hel pen dan niet, maar wel geloof, op recht geloof in Hem. En dat geloof vraagt Hij dan ook van zijn leerlin gen. Zij geloven echt in God, maar zij moeten ook in Hem geloven, die is; de zichtbaar geworden God onder de mensen. God, de Vader, is zicht baar, hoorbaar, tastbaar geworden in Jezus Christus, en wie dan Jezus echt ziet in zijn ware gestalte, ziet dan ook de Vader. En als de Vader ons zo nabij is in Jezus Christus, dan hoeven wij niet verontrust of be zorgd te zijn. Zijn liefde is immers zo groot, dat Hij alle ellende van de we reld om kan buigen tot ons welzijn. Allemaal mooi gezegd, mooie woor den, te mooi om waar te zijn. Maar het gekke is, dat ze waar zijn voor iedereerf, die werkelijk geloofd. Christus is ons hierin voorgegaan. Hij staat op het punt helemaal afgebro ken te worden, tol de schanddood toe, door de mensen, maar Hij weet zich de Vader nabij, die zelfs deze wrede dood om zal buigen tot verrijzenis en leven. Door de vernedering komt de verheerlijking, door de ondergang de opstanding. En daarin is Christus ons voorgegaan. Zijn dood noemt Hij een heengaan. Waarheen? Naar de Va der. En waarom? Om voor ieder van ons bij de Vader een plaats te berei den; voor iedereen zonder uitzonde ring, want in het huis van de Vader is ruimte voor velen of voor allen die echt geloven. Echt geloven is vertrouwen hebben, vertrouwen niet op eigen kracht, maar in Hem, die de weg naar de Vader is. omdat Hij zelf het echte le ven is, dat zelfs niet door de dood overwonnen wordt. Waarom zijn dan velen verontrust of ontmoedigd? Waarom ben ook ik zelf dat vaak? Vanwege gebrek aan echt geloof of vertrouwen op de Heer. Wij verwachten meer van ons zelf dan van Hem cn daarom kunnen wij het leven niet aan, zoals het op ons afkomt. Maar als we echt gelo ven of vertrouwen, dan kunnen wc het wel aan en kunnen we veel meer dan we zelf vermoeden. Want zo zegt Christus: ..Voorwaar, voorwaar. Ik zeg u: wie in Mij gelooft, zal ook zelf de werken doen die Ik doe" cn Hij voegt er nog aan toe: „Ja, grotere dan die zal hij doen, omdat Ik naar do Vader ga" (en hem van nabij de Vader zal bijstaan). Pastor H. DE GRAAF Wethouder de Roerstraat 29 BROUWERSHAVEN De tweede prijs gaat naar: Mevr. J. Latsman-Buis St. Domusstraat 24 ZIERIKZEE De oplossing van de puzzel is de volgende: HORIZONTAAL: 1: pincher; 6. VERTIKAAL: 1. postiljon; 2. nr.; 3. cel; 4. heul; 5. epiek; 7. eland; 8. tong; 9. eed; 10. op; 11. rammelaar; 15. rodeo; 17. d.i.; 19. hagel; 21.1engte; 23. draai; 24. larie; 26. Miami; 27. po lis; 32. energie; 35. gaatels; 36. adder; 37. Ce; 38. p.p.; 39. tutti; 44. boeka nier; 45. etter; 46. A.P.; 47. be; 48. an ker; 49. pieterman; 50. sleep; 51. Po len; 52. gazon; 54. erker; 56. Didam; 61. linde; 62. serge; 65. poot; 66. e.k. 67. te; 68. roer; 71. vos; 73. pet; 75. do; 7T. pi. De nieuwe puzzel HORIZONTAAL: 2. botergebak in lettervorm; 12. aardrijkskundige aan duiding (afk.); 14. Turkse munt; 15. verbreding v.h. hoofdeinde v.e. ledi kant; 16. muzieknoot; 17. insekt; 19. verouderde benaming voor christe nen; 21. tuinhaag; 22. wijnsoort; 24. stad in België; 25. tijdelijk, voorbij gaand gebruik; 26. duidelijk, kenne lijk; 28. voorste ronding van de on derkaak bij de mens; 29. veldgewas; 30. valkachtige vogel; 32. maaltand; 33. in orde (afk.) (Amerikaans-En gels); 35. grootste eiland ter wereld; 38. dat is (afkj; 39. zinnebeèld van kracht en trots; 41. sterk prikkelende kruiderij; 42. vrouwelijk rund; 43. langwerpig stuk chocolade; 45. niet parkeren (afk.); 46. hetzelfde (afk. Latijn); 47. uiting van genegenheid; 48. grote eenheid van helderheid v.e. lichtbron; 49. in elkander; 50. bezig heid tot vermaak; 51. oude lengteëen- heid; 53. voegwoord; 54. godin der tweedracht (Griekse mythologie); 56. staafvormig werptuig; 57. gestampte wortelstok v.e. sterbladige plant, die eertijds vooral in Zeeland verbouwd werd; 60. onderdeel v.e. tennispartij; 61. voorzetsel; 62. klipzwaluw, die de eetbare vogelnestjes levert; 64. voor zetsel; 65. voorlopige redaktie van iets dat men op schrift wil stellen; 66. verachtelijk, min; 68. gesponnen draad; 70. slaapplaats voor mensen; 72. voorloper van de broek; 74. drie- tenige struisvogel in Australië; 75. grondslag v.e. wiskundig figuur; 77. plant, die eertijds gebruikt werd voor de. bereiding van verfstof; 78. loterij briefje; 79. nonsens; 81. weefsel van spinnen; 82. bijwoord; 83. Argentijn se munt; 84. verbinding die ontstaat bij het aan elkaar naaien van twoe stukken v.e. stof; 86. vórm van mij; 87. gedrongen karpérsoort. VERTIKAAL: 1. japonstof3. voor zetsel; 4. arm v.e. boom; 5. eer bewij zen; 6. touw of kraag waarmee het midden v.e. ra tegen een mast of streng aan wordt gehouden; 7. plaats in Noord-Brabant; 8 op die tijd; 9. gekuipt houten vat; 10. landbouw werktuig; 11. telwoord; 13. deel v. e. vuurwapen; 16. toespraak; 18. eet lust; 20. fluiteend; 21. vis; 23. etens bak voor varkens; 25. onverschrok kenheid; 27. elk der grootheden waarvan de verhouding in een ver- houdingsvorm is uitgedrukt; 29. mens in onvolwassen staat; 31. ie mand die zo uitmunt in iets dat hij ter navolging gesteld kan worden; 32. hoge, pauselijke waardigheidsbe kleder; 34. pijnlijk opgemak; 36. boom; 37. dunbladerig gesteente; 38. leegloper, luiaard; 40. van een heng sel voorzien vat; 42. vaarroute; 44. rond balletje v.e. geneesmiddel; 47. uitgestrekte watervlakte; 50. in de pan gebakken ei, waarbij de dooier heel gebleven is; 52. bijbelse per soonsnaam; 53. vreselijk; 55. vaste re gel, richtsnoer; 57. bijplaneet van de aarde; 58. harde, ruwe uitwas aan ene boom; 59. stevig stuk hout, be stemd om in de grond gedreven te worden; 62, voertuig zonder wielen; 63. niet wijd; 65. ellendige woning; 67. roofvogel; 69. god der liefde (my thologie); 70. adellijk persoon; 71. ro- meinse pachtgodin; 73. plaats in Noord-Holland; 75. stof die met zuur een zout vormt; 76. zijrivier van de Moezel; 79. flauwhartig; 80. bewoner v.h. hoge Noorden; 83. chemisch symbool; 85. lidwoord. MIDDELBURG, 20-4. Op 8, 13 en 18 mei spelen de Zeeuwse B- en C- selekties van het Jeugdplan Neder land distriktswedstriftden tegen res- pektievelftk dezelfde elftallen van de lafdeliqg^n.Dordrecht, Limburg en Brabant. Deze wedstrijden worden gebruikt om te komen tot distrlctsselëcties, welke weer in Zeist samenkomen ter voorbereiding op de nationale selec ties (zoals die vorige week in Middel burg bijvoorbeeld tegen Noorwegen speelde). De afdeling Zeelan'd (jeugd techni sche commissie) heeft een uitgebreid oefenprogramma voor deze jeugd'- planselecties samengesteld. Zaterdag 1 mei spelen deze elftallen in Breda tegen jeugdselecties van NAC, als voorwedstrijd bij de eredivisiewed strijd NAC-Volendam die zaterdag avond. Het C-el'ftal speelt dan op 24 april in Goes tegen Robur BI en vertrekt op 29 april voor drie dagen naar Es-, sen (Duitsland) voor een sterk bezet internationaal toernooi. De B-selectie vertrekt op 28 april voor drie dagen naar Engeland en zal zich daar in twee wedstrijden voor bereiden op de districtswedstrijden (waarschijnlijk in Londen). B-selektie In de B-selectie zijn opgenomen: Henk van Sabben (Robur), André van Dam (Sluiskil), Rudi Cornells (Hoofdplaat), Johnny Spaans en. Piet Dam (Tërneuzen)', Aart v. 'd. Linde (Zierikzee), Henk Jan de Kooning (Vlissingen), Angelo Nijskens (HW), Taco. v. d. Velde (Middelburg), Eric Ossel (Kapelle), Leo Wandel (SK- NWK), Hans Roegiers (Corn Boys), Marcel Schenk (Goes), René Moens (Vlissingen), Jaap Klein (AZW), Paul Graafschepe (Sluiskil) en in de C-selectie spelen Johnny Jasperse (RCS), Ronnie Verstraete (Hoofd plaat), Luc van Poucke (IJzendijke), Jan de Rijke (Middelburg), Frits Huyskens (Lewed. Boys), Paul Poort vliet (Arnemuiden), Wim van Dijke (Bruse Boys), Jackie Scheelê (Tern. Boys), Gerard Dellaert (Ria W), Hans i de Nooijer (Nieuwland), Gerrit Pe- tersen (Hansw. Boys). Chris Schroe- vers (Arnemuiden), Paul Dobbelaer (Steen), Herbert Dourleijn (Wissen- kerke), Tonnie v. d. Berge (Bruse Boys) en Ei'ic v. d. Winden (Rillan- dia). KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Oud-Beijerland: R. E. Ruus, Putten; te Veenendaal (7de Boeken en brochures Onlangs verscheen „Forum", een uitgave van de Staatkundig Gere formeerde Studie-Vereniging Schou wen-Duiveland. Naar aanleiding van de komende raadsverkiezingen ko men in het 40 bladzijden tellende boekje voorzitter J. de Waal uit Oosterland en een aantal S.G.P.'ers uit Zierikzee, Bruinisse, Duiveland, Middenschouwen cn Wcstersehou- wen aan het woord. Van de voorzitter is een uiteen zetting opgenomen over de christe lijke politiek, die zijn partij wil handhaven en waarbij wordt uitge gaan van Gods Woord. De heer W. F. Sprengelmeijer uit Zierikzee doet een oproep het getuigend karakter binnen de SGP-pclitiek te handha ven. Di.t is een hoofdstuk over Z'.e- rilczee, dat 'handelt oVer zaken „als „monumenitenstad", bars, ambtena ren, dagverblijven en industrie. Teleurstelling In een interview dat de heren A. J. Deurloo en S. van Klinken met de zittende SGP-raadsleden Van den Bos en Houtekamcr te Bruinisse hielden, laten de laatsten hun te leurstelling blijken over het naar hun mening bestaande isolement waarin de S.G.P. verkeert ten op zichte van andere rechtse partijen. Zaken die in d't interview onder meer aan de orde kernen, zijn: het rekreatie-dorp dat „Bru" steeds meer gaat worden en het wel en wee van de mosselvangst. „Impcrt-bcvolking*" cn de groei van de kernen, benevens onderwer pen als sport, openbare werken en het politieke wedervaren na de ver kiezingen, zijn onderwerpen van de Diw velandse 'raadsleden A. van Klinken Rz., M. Stouten en L. Meer man. Verkondiging Raadslid Van den Bo>se van Mid denschouwen 'blijkt te spreken te zijn over de verhouding maar be klaagt zich over hel gebrek aan daadwerkelijke steun ui; do achter ban. Veramlwoorde rek rrat.c en het steeds groter wei dende probleem orn aIs SGP'er raadslid to zijn van oen rekreac-g om een! e, daarmee blijkt het Westerschouws? andslid Van den Berge gepreocupcerd. Ook vindt hij dat het met de Kop van Wester- schouwen als natuurgebied enigszins triest gesteld is. Samengaan Vooi !s heeft het raad lid hot over de mogelijkheid cm als SGP samen te gaan met RPF'ers, GPV'ers en CDA-menscn die het mor 'lijk heb ben mot de hu'd'ge CDA-politiek. Hij bcr >gt de op clV.ing van oen Frote lanis-Chrirtclijke Groepering r.u dc SGP door de vc: ning van het CDA ste.ds minder aanrlu'Png v'ndt bij de leidende protestantse konfes- sionele partijen. Al met al een geed overzicht van dc gedachten die. aangaande ens schiereiland, leven ender de regio nale SGP-polilici.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 5