wico Zeeland zal de kans krijgen om mee te werken aan het experiment kleine basisschool Opmerking in protestbrief: Statenkommissie noemde onjuiste cijfers HUUR Italiaanse oud-premier Moro nog in leven DE ZIERIKZEESCHE COURANT Piano, vleugel of orgel I met recht van koon Gebruikte meubelen als nieuw voor prima gebruikte meubelen L, A. ISTA Voorlichtingsavond in Zierikzee A.L.G. Noordweile VVV's Renesse en Haamstede I,**4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE vnfa 134ste jaargang Nr. 22290 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) REDAKTIE, ADMINISTRATIE EN BEZORGING Telefoon (01110) 2255. Voor telefoonnummers na half zes: zie pagina 2 onder de rubriek „Agenda". Redakteur: M. J. Bij de Vaate. Uitgave B V. Drukkerij v/h Lakenman Ochtman. Janne- wekken 11, 4301 HH Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Z'zee. ABONNEMENTEN EN ADVERTENTIES: Prijs per 3 maanden bij vooruitbetaling 23.90, per' jaar 91,-. Losse nummers 50 cent - Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag Advertentieprijs 35 cent per losse mm; „Succesjes" (t/m 4 regels) 4,40. Vraagt onze contractprijzen! De advertentieprijzen zijn exclusief 4% BT W in dit nummer: Leerlingental regioscliolen in 1981 mmmm MÉ I vanaf 40 gld per maand Wilt U goedkoper uit zijn! Kom dan een kijkje nemen naar onze gebruikte meubelen MAANDAG GESLOTEN Burg. Boumanstr.11 Nieuwerkerk Tel. 01114-1373 Adv>crtentie AUTOMOBIELBEDR. W. C. ISTA A ZOON Dealer voor Schouwen-Duiveland van: Mini - Allegro - Princess - Triumph - Marina Dealer voor geheel Zeeland van Land Rover en Range/Rover St. Joostdijk 41 - Oosterland - Tel. (01114) 14S5 DE BILT, 21-4. Het K.N.M.I. deelt mede: Zaterdag zal een rug van ho ge luchtdruk voor droog weer met zonnige perioden zorgen. Ook zullen de middagtemperaturen op een wat hoger niveau komen te liggen. Deze rug ontwikkelt zich aan de voorzijde van een aktieve depressie die van het zeegebied even ten noorden van de Azoren naar de Britse eilanden koerst. Fronten van de depressie kunnen zondag West-Frankrijk be reiken. In het westelijk Middelland se zeegebied, waar het vrijdag ta melijk wisselvallig weer was. komt enige weersverbeïering. Een hoge- drukeebied breidt zijn invloed ge leidelijk via Portugal en Spanje naar het oosten uit. Daarby komt dat juist in het hoog seizoen een steeds groeiend aantal eigenaren van caravans met een vas te standplaats in die tyd hun vakan ties elders, veelal in het buitenland doorbrengen, zodat van ovcrschrij- HOOG- EN I.AAGWATER Hoogwater Laagwater 22 april 3.42 16.12 9.20 21.31 23 april 4.22 16.51 9.56 22.05 24 april 5.02 18.09 10.36 22.44 Springtij: 25 april. (Vervolg pag. 4) HET WEEKOVERZICHT ZIERIKZEE, 18-4. „Wanneer de minister het goed- ungesdonnke0nmmissie verder werden keurt, zal Zeeland in ruime mate de kans krijgen om mee te doen aan een experiment voor de kleine basis- Ideaal KERKWERVE. De scholieren Anita Hartman en Jan Kees Noordijke, metselden donderdag de eerste steen voor de nieuw te bouwen gymnas tiekzaal te Kerkwerve. Men zie ook elders in dit nummer. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Niet toegeven aan de geest van de tijd; anders is het uit met alle oorspronkelijkheid. Beethoven. worden gedaan voor hot nieuwe wetsontwerp." „We zijn blij met dit advies van de inncvatie'kcmmissie", zo liet de heer Van Etten weten. „Hierin zijn een aantal zaken anders benaderd dan in het oorspronkelijke wetsont werp. Hier wordt met de onderwijs kundige aspekten rekening gehou den, maar ook met het dorp, dat als gemeenschap de mogelijkheid moet hebben, om zaken te behouden, die bijna verloren zijn". Stimulerend De heer Van Etten wees erop dat met name de provincie Zeeland een stimulerende kracht heeft geleverd in het overleg' met de drie noorde lijke provincies over de kleine scho len. In het advies van de innovatie- kommissie zijn veel zaken terug te vinden, die in het ,-apport van de provincie"vJjn neergelegd en nu Verwachting tot zaterdagavond: Iets hogere temperaturen Vannacht plaatselijk mistbanken en minimumtemperaturen rond 5 gra den; overdag overwegend droog met zonnige periodenmeest matige zuid westelijke wind; maximumtempera turen omstreeks 16 graden. Voor zondag: Aantal uren zon: 3 tot 10. Min.-temperaturen: omstreeks 7 gr. Max.-temperaturen: omstreeks 16 gr. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor zondag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON- EN MAANSTANDEN 22 april. Zon op 6.29, onder 20.49 Maan op 11.07, onder 6.19 23 april. Zon op 6.27. onder 20.50 Maan op 21.22, onder 6.49 24 april. Zon op 6 25. onder 20.52 Maan op 22 37. onder 7.23 Volle maan: 23 april (6.11) school. Zeeland zal dan de stimulerende kracht daar voor op moeten brengen en daar zou ik u toe aan wil len sporen". Zo besloot dinsdagavond in restau rant Mondragon drs. C. J. P. M. van Etten, direkteur van het regionaal pedagogisch Centrum Zeeland en on der meer lid van de provinciale on- derwijskommissie, zijn inleiding die hij hield tijdens de voorlichtings avond over de kleine scholen in de kleine kernen. De heer Van Etten belichtte met veel enthousiasme de mogelijkheden die er zijn, wanneer de minister van onderwijs istemt met de adviezen van de innovatiekommissie. Deze kommissie heeft een pleidooi gehou den voor kleine basisscholen met een minimum leerlingenaantal van 24. Behouden „De minister zal er van overtuigd -moeten worden en het goed moeten vinden, dat er experimenten worden uitgevoerd. De vraag is dan of de onderwijswereld kans ziet te bewij zen dat iets mo-gelijk is. Dan pas kunnen voorstellen aan de kamer Als herinnering aan de dagen van weleer, toen Zierikzee nog niet be veiligd werd door de keersluis, lig gen bij de Zuidhavenpoort nog steeds de vloedplanken. In geval van nood werden die planken in palen met sleuven geplaatst, waar door ze over de hele breedte van de straat het water konden keren. Die paaltjes zijn ook nog te vinden. (Foto: Zierikzeesche Nieuwsbode) Tot voor kort heerste de opvat ting, dat de minimale grootte voor kleine scholen, drie klassig zou moeten zijn uit onderwijskundig oogpunt. De kommissie is op dat ge geven gaan studeren en kwam tot de konklusie, dat een tweelclassige (Vervolg pag. 4) Advertentie Advertentie NIEUW OKKASIONS REPARATIES ONDERHOUD Off.dealer van Schouwen-Duiveland Telefoon 01116-1245 ROME, 20-4. De op 16 maart ontvoerde Italiaanse oud-premier Aldo Moro leeft nog. Een donderdag door het blad „II Messaggero" ontvangen foto laat Moro zien met een krant van woensdag in de hand. Hij zeg er redelijk goed uit en hy vertoonde geen tekenen van een eventuele slechte -•fysieke behandeling. De ontvangst van de foto viel sa men met die van een kommuniqué van de Rode brigades in Turijn, Ge nua en Milaan, waarin de ontvoer ders voorstellen Moro vrij te laten als de autoriteiten een niet nader genoemd aantal „kommunistische gevangenen loslaten. HAAMSTEDE, 21-4. V.V.V.-Renesse en de V.V.V. van Burgli-Haanistede hebben per brief geprotesteerd bij de Statenkommissie voor Advies en Bijstand voor de Streekplannen, die tijdens haar bezoek aan Schouwen- Duiveland onjuiste cijfers zou hebben gegeven aan gaande het aantal slaapplaatsen dat de Westhoek aan vakantiegangers beschikbaar stelt. De kommissie was hier op 28 maart naar aanleiding van een aantal be- zwaarschriften die werden ingediend tegen het ontwerp herziening streek plan Schouwen-Duiveland. Zoals ook in onze krant stond te lezen, sprak de kommissie tijdens haar werkbespreking in Eikerzee van een aantal slaapplaatsen van rond de 85.000, die door vakantiegangers worden ingenomen; dit terwijl het officiële cijfer voor de Westhoek op 52.000 ligt. Het officiële cijfer zou door toekomstige ontwikkelingen op 60.000 komen te liggen, zo was de schatting van de kommissie. Overdreven cijfers Dat het officiële cijfer zo ver over schreden zou zijn was volgens de mening van de kommissie, gelegen aan het feit dat vergunninghouders meer tenten en caravans op hun ter reinen hebben dan officiëel is toe gestaan. Kommuniqué Dit kommuniqué, officieel nog niet als authentiek gevestigd maar toch wel als hoogstwaarschijnlijk echt van de Rode brigades afkomstig genoemd, bevatte drie essentiële punten: Aldo Moro leeft nog; hij zal wor den vrijgelaten in ruil voor „kom munistische gevangenen" en de auto riteiten - het kommuniqué spreekt steeds van „de christen-demokratie" - krijgen 48 uur de tijd om op het ultimatum te reageren. Deze periode loopt zaterdag om 15.00 uur af. De verklaring noemt het kommu niqué nummer 7 van maandag, waar in werd gezegd dat Moro dood was en dat zijn lijk in een meer was ge worpen, „vals" en een door premier Giulio Andreotti en diens „mede plichtigen" verzonnen provokatie. De naspeuringen die sinds maan dag in en bij het Meer van Duchesse werden gedaan, zijn inmiddels ge staakt. Advertentie Onjuist- Deze uitlating nu heeft de gram van beide V.V.V.'s opgewekt, daar, zo stellen zij in hun schrijven, „de gedane mededeling elke feitelijke grond mist en volstrekt onjuist is. Het is een vaststaand feit, dat een maximale verblijfscapaciteit - der halve inclusief tweede woningbezit ters, pension- en hotelgasten - van 52.000 nimmer is overschreden, en dit getal ligt nog 8.000 onder het voorlo pig aangegeven maximum van 60.000.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 1