PROMOTIE VAN SPORTIEVE REKREATIE OP SCHOUWEN-DUIVELAND Annet Schouls nummer één te Goes Sctaouwen-Duiveland-team tegen Zeeuwse team FoC. Groenda! nog steeds aan kop ERIC DE NOORMAN Zeeuwse Sportraad 5 ZIRRIKZEE, 19-1. Hel jaar 1978 wordt hel jaar van de sportieve rekreatie op Sehouweii-Dtiiveland. De Zeeuwse Sportraad heelt besloten al zijn aandacht te richten op deze re«jio met betrekking tot dit fenomeen. De kommissie Sportieve Rekreatie heeft zich vorig jaar al beijverd om ia delen van Zeeland de mensen wat „bewegelijker" te krijgen, dcor hen kennis .te laten maken met vrijblij vende vormen van lichamelijke oe fening, waarbij het plezier in en van het bewegen voorop staat. VOLLEYBAL Toernooi in Onderdak Docr de volleybal afdeling van de sportvereniging MEVO zal morgen (vrijdag) avond in de sporthal Onder dak te Zicrikzee een scholieren vol leybaltoernooi worden georganiseerd. Aan het toernooi zal worden deel genomen door tien meisjes en tien jongensteams die in totaal twee-en- veertig wedstrijden zullen spelen. Alle wedstrijden bestaan uit twee sets van tien minuten, waarbij voor elke gewonnen set één punt zal wor den toegekend. De aanvang van het toernooi is vastgesteld op 19.00 uur. Na afloop zal om 23.00 uur in het restaurant van de sporthal de prijsuitreiking plaats vinden. BASKETBALL Mevo verliest van Jumping Crabs In eeri thuiswedstrijd van Mevo die ?espeeld werd in de sporthal Goes, verloor MEVO van het sterk spelende team uit Bergen cp Zoom. Jumping Crabs die de lijstaanvoer ders zijn in deze 'klasse, gaf Mevo weinig kans om uit de verdediging te 'komen. In de eerste helft moest Mevo dan ook al tegen een behoor lijke achterstand aan kijken. Hoe wel het in. de tweede helft wat be ter ging en toch nog tot enig sco ren kwam, werd deze wedstrijd ver lorren met behoorlijke cijfers van 16-45. V riendschappelijke wedstrijd Heden (donderdag)avond speelt Mevo een vriendschappelijke wed strijd tegen een team van de Rijks scholengemeenschap. Deze werd- strijd begint om 22.00 uur in de sporthal Onderdak. Vrijdagavond wordt dc laatste kompetitiewedstrijd gespeeld van dit seizoen. Dit betreft, een uitwedstrijd tegen Z.O.F. in Vlis- singen. „Verbluffend" Om die do?'..-telling te rea'.-.icn werd een fcrmule gevonden, waar van het resultaat in de woorden van de Spcitraad „verbluffend" was. Hierdoor aangemoedigd, en gewa pend met de opgedane ervaring, komt genoemde kommssie van de Zeeuwse Sportraad volgende wc;!: naar ons schiereiland vier con aan tal vóórbereidende avonden. Beroep op derden Bedcring is dan een t::iocp te deen cp het huid ge vereng.ngska- der, jeugdwerk'ciders, onderwijzend personeel etc., aangezien er zich op ons schiereiland geen rekrealief ka der bevindt. Hiertoe worden een aantal avonden gehouden waarop do plannen nader worden uitgewerkt. Met het aldus ontstane kader zal de komende maanden werden gewerkt aan de opzet van de aktiviteiten diie in augustus september hun aanvang moeten vinden. Akkomoflaties Door de Sportraad zullen in de di verse kernen en gemeenten akko- modaties worden afgehuurd waar de bevolking aan de bedoelde akfivi- Schaakvereniging- T.O.G. Schaakvereniging T.O.G. heeft on langs in de kantine van rekreaiie- oord „Stoofpolder" de acht eh twin tigste ronde in de huishoudelijke kompetitie gespeeld. Uitslag: J. Reurich-C. v. d. Berge V2-V2; J. de Bil-A. Kik 1-0; M. Hou- kamp-P. Bosser 1-0; J. D. de Korte- A. van Wezel 1-0; A. v. d. Berge-K. Born 1-0; C. Klink-L. Houkamp 1-0; T. v. d. Have-M. Muller 1-0; R. Weyers-Jan de Jonge 1-0. De overige leden waren met kennisgeving afwe zig. Zaterdag zijn in Goes snelschaak kampioenschappen gehouden voor teams - vijf tallen, waaraan Bru met twee teams ^eeft deelgenomen. Kam pioen werd Middelburg II, 2e Goes en 3e Vlissingen. T.O.G. uit Bruinisse werd van de acht en twintig deelne mende groepen twaalfde en vijftien de. De negen en twintigste ronde in de huishoudelijke kompetitie wordt a.s. vrijdagavond 21 april gespeeld in de kantine van rekreatieoord „Stoofpol der" aanvang 19.30 uur. tel ten kan deelnemen. Ht i r.kuw gevormde regionale rekreatiekaier zal docr de iaad financieel begeleid, van materiaal voorzien en met pro pagandamateriaal g.-teund werden. (Zie agenda voor plaatsen en tij den van de hifi rmatie-avo.ulen). Uitslagen onderlinge kompetitie Uitslagen van de onderlinge kom petitie van de Zierik/eese Bridge Club van dinsdag: Groep A: hm. Goedhart-de Vlie gt 1. 131 pnt 2. hrn. Oostwcud-Wij- denes-Ribbens 126 pnt.; 3 en 4. m\v. Matthijsse-hr. Paulisse en hrn. Be- cu-van der Fc;t, 121 pnt.; 5. hrn. K-loet-Nolet. 115 pnt.; 6. dames Klc.ct-Nclet. 108 pnt.; 7. hm. Èek- man-Rakhcrst, 98 pnt.; 8. hrn. Schurmann-Wiebols, 91 pnt.; 9. hrn. Dreij er-De Leeuw, 90 pnt.; 10. hrn. Van Geesbergen-Verschoore, 79 pnt. (108 is 50 Groep B: 1. dames Born-Sluijter, 138 pnt.; 2. hrn. Geluk-van de Zan- de, 131 pnt.; 3. hrn. Van Tiggelhoven- Viergever, 125 pnt.; 4. dames Geluk- van. de Zande, 104 pnt.; 5. hrn. Tim- mer-Turel. 102 pnt.; 6. mw. Oost woud Wijdenes-hr. Bieling 101 pnt; 7. hrn. Hendrikse-Sweere, 100 pnt; 8. dames Van der Valk-van de Zan de 98 pnt.; 9. dames Does-Hendrik- sen, 93 pnt.; 10. echtp. Meulstee, 88 pnt. (108 is 50",;o). Groep C: NZ-lijn: 1. echtp. Dc Klerk, 144 pnt.; 2. dames Schiette- katte, 139 pnt.; 3. dames Hcets-Me- llesite', 134 pnt.; 4. echtp. Van dei- Wolf, 104 pnt.; 5. hrn. Pos-Schot, 100 pnt.; 6. echtp. Pómper, 94 pnt. (120 is 50 "'0). OW-'lijn: 1, mw. Heuser-hr. Teer link, 152 pnt.; 2. dames Kops-Tuin- man, 119 pnt.; 3. dames Becu-Van der Posit, 115 pint.; 4. dames De Graag-Sohot; 5. dames Eekman-Post 113 pnt.; 6. dames Dreij er-Goedhart, 102 pnt. (120 is 50°/o). HOCKEY Drie H.S.D.-teams in Vlissingen Drie teams, negentien mini's in getale, trokken zaterdag met de no dige begeleiding naar Vlissingen. De wisselproblemen tijdens vorige toernooien waren ditmaal niet aan wezig. In de eerste te spelen wed strijd konden twee HSD-teams hun krachten meten. HSD 1 toonde in die wedstrijd al, een pittige tegen stander te zijn voor de overige teams. HSD 2 verloor met 5-0. De topscoordertjes Unico de Meester en Sven Bakx scoorden respektievelijk driemaal en tweemaal. In de twee resterende wedstrijden won HSD i van Middelburg 1 met 1-0 en van Rapide 1 met 3-0. Twee doelpunten van Sven Bakx en vijf van Unico de Meester. HSD 2 deed het minder goed. De wedstrijd tegen Rapide 1 werd met 1-0 verloren en tegen Middelburg werd eveneens met 1-0 verloren. HSD 1 speelde door de drie overwinningen om de eerste en tweede plaats en'wist de finale met 3-0 van Olympia te winnen. HSD 2 won de plaatsingswedstrijd met 4-1, vier doelpunten van Chris Schone- man, en eindigde daardoor op de zevende plaats. Het B-team speelde vijf wedstrij den. Eén werd gewonnen, één ein digde gelijk en drie werden verlo ren. In de wedstrijd tegen Middel burg scoorde Jeroen van Drie tweemaal, wat een twee-nul over winning voor HSD betekende. Het B-team eindigde in totaal op een vierde plaats. Zeker geen gekke prestatie van het team, dat de ster ke ploegen zoals Push, Vlissingen en Middelburg voor zich moest laten. Wederom een suksesvolle dag voor HSD. Met name uit de toevnooiovev- winning van het eerste A-team blijkt dat HSD wel degelijk mee telt in de Zeeuwse hockeygelederen. ZAALVOETBAL ZIERIKZEE, 19-4. In de sporthal Onderdak werd woensdagavond de zaalvoetbalwedstrijd gespeeld tus sen het Zeeuwse team en een selck- tie-team van Schouwen-Duiveland, welke met 4-3 door het Zeeuwse- team werd gewonnen. Van enig krachtsverschil tussen beide teams was er nauwelijks spra ke in déze zeker niet onaantrekkelij ke 'wedstrijd. In het Zeeuwse team kwamen ook uit Theo den Engels man, Joop v. d. Linde en Kees Wil- Jemse van Skol Boys. Het Zeeuwse team kon-de score openen door Wim Dekker, die nadat hij hands had gemaakt, kon door gaan en doelman Ronald Lievense passeren (0-1). Uit een goede kombi- natie met Jaap Stoutjesdij'k wist Re- né Verwijs de stand weer in even wicht te brengen (1-1). Uit een pass van Wim Groenewegen liet Hans Bergs doelman Lievense kansloos (1-2), waarna René Verwijs na een goede aktie van Kees yerkaart doel man Joop v. d. Linde wist te ver schalken (2-2). Met een verrassend schot zorgde Wim Groenewegen dal het Zeeuwse team de eerste speelhelft met een 3-2 voorsprong kon afsluiten nadat Kees Willemse nog op de paal had gescho ten. Uit een solo werd het na de her vatting door Wim Dekker 2-4. Peter Goedegebuure had pech met een schbt dat door het houtwerk werd gekeerd. Nadat Joop v. d. Linde een hard schot van Ko Willemse niet klemvast had weten te stoppen kon René Verwijs de bal in het doel de poneren (3-4). Het Schouwen-Duive- landse team kwam hierna nog enige malen dicht bij de gelijkmaker. Joop v. d. Linde wist op voortref felijke wijze een schot van Kees Ver- kaart onschadelijk te maken, terwijl Jaap Stoutjesdijk nog vrij voor doel gekomen, naast schoot. In de 2e klasse van de zaalvoetbal- kompetitie van het rayon Schouwen- Duiveland wist deze week de FC Groendal haar leiderspositie nog te verstevigen. Na een spannende strijd werd op naaste konkurrent SKNWK een nipte 3-2 overwinning behaald, waardoor zij nu vier verliespunten minder hebben dan de Nieuwerker- kers. Verder wist de FC Groendal maandagavond nog met, 7-1 van Die Gouwe te winnen. De MEVO-reserves kwamen twee maal tot winst. Maandag moest Drei- schor een 6-3 nederlaag inkasseren, terwijl woensdagavond met 2-1 van Brogum werd gewonnen. Brogum kwam maandagavond in het treffen met SVOWK tot de volle winst (3-1). Renesse, de laatste weken bijzon der goed op dreef, kwam ook twee maal' tot de volle winst. De duinbe woners klopten VAB met 11-5, ter wijl van hekkesluiter Stella Boys II met 2-1 werd gewonnen. Ook in het treffen met RAP'73 II trokken de re serves van Stella Boys aan het kort- SPORT/SURFEN Stunt op komst? De beste surfers binnen de vereni ging van Windsurfers op Schou wen-Duiveland, hebben het voorne men t.z.t. de Oosterschelde over te steken. ste eind (6-2). SVOWK en Die Gouwe kwamen tot een 1-1 puntenverdeling. FC Groendal 18 15 1 2 76-33 31 SKNWK 19 13 3 3 72-33 29 MEVO II 18 11 3 4 52-32 25 RAP'73 II .18 10 3 5 59-42 23 Brogum 18 9 4 5 56-40 22 ZZ'72 II 18 6 4 8 49-52 16 SVOWK 18 6 3 9 44-46 15 Die Gouwe 18 5 4 9 33-53 14 Renesse 18 6 2 10 39-60 14 Dreischor 17 5 1 11 45-49 11 VAB 17 5 1 11 41-75 11 Stella Boys II 19 3 2 14 29-79 8 VOETBAL Reimerswaal won van Schouwen-Duiveland De dinsdagavond te Kruiningcn gespeelde selekticwedstrijd tussen Reimerswaal en Schouwen-Duive land is in een 3-1 overwinning voor het meer cp elkaar ingespeelde Rei- mers waalelf tal geëindigd. Doordat Wim Geluk, Eddy Schild en Jan v. d. Berg voor het Schou- wen-Duivelandse elftal hadden afge zegd moesten een aantal spelers op een voor hen ongebruikelijke plaats spelen, wat het teamverband zeker niet ten goede kwam. Zo opereerde Kees Verkaart voor Hei team. van Zeelaiidia, dat eerste vierd in poule B van de bedrijfsvol- lepbalkompetiie die vrijdag in sport hal Onderdak werd afgesloten. (Foto; Zierikzeesche Nieuwsbode) de rust als spits en na de rust als rechter vleugelspeler en opereerde Jan Lievense als linker vleugelvérde- diger. In de 44e minuut gaf Adrie van Parel na een goed uitgevoerde 1-2 kombinatie mei Ronnie Schrier Reimerswaal voorsprong (0-1). Na een half uur spelen in de tweede helft werd het door Jan Minnaard 0-2, waarna twee minuten later Jan Ridderhof de stand op 0-3 bracht. In de laatste minuut wist de mee naar voren, opgerukte Jan Lievense noff de eer voor de Schouwse ploeg'te'red den (3-1). Selektie spelers Zeeuws elftal Na de te Kruiningen gespeelde wedstrijd tussen Reimerswaal en Schouwen-Duiveland zijn door de technische kommissie van de afdeling Zeeland voorlopig 15-spelers geselec teerd voor het Zeeuwse elftal. Onder deze 15-spelers is ook Kees Verkaart van Zierikzce. De overige veertien spelers zijn: Rob Wieland (Axel), Johan Dijkhui zen (RCS), Paul Telussa (Jong Am- bon), Kees Hoogesteger (Krabben- dijke), Alex Dehulsler (Terneuzen), Eugene Fagg (Vlissingen), Kees Kats- man (Kloetinge), Wim Dekker (Mid delburg), Jaap Meerman (Arnemui- den), Daaf Faase (Meeuwen), Ronnie Schrier (Krabbendijke), Chris Rie- mens (Serooskerke), Dick de Pooter (Axel) en Jan de Block (Terneuzen). Zaterdag a.s. speelt een Zeeuws elftal te Cadzand tegen West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Voor deze wedstrijd zijn uitgeno digd: Kees Verkaart, Jan Lievense en Han v. d. Sande (allen Zierikzee), Rob Wieland, Johan Dijkhuizen, Eu gene Fagg, Kees Katsman, Alex De- hulster, Jan de Blok, Dick de Pooter. Adrie de Bodt (Steen), AJwin Dey (Hoek), Frans van Meele (Hontenis- se), Jan Griep (Goes) en André Schil- lemans (Goes). STOCKHOLM. Aan de gemeen schappelijke grens tussen Vietnam en China is het tct gevechten geko men waaraan tanks te pas zijn ge komen. Dit is in de nacht van dins dag op woensdag bericht door de korrespondent voor het Verre Oos ten van de Zweedse radio, met een beroep op officiële kringen in Ha noi. Het loon der hebzucht Bij de open kampioenschappen jcugdturnsters gehouden in Goer, werd Annet Schouls nummer één, zij turnde een zeer konstantc wedstrijd die haar dc verdiende overwinning bracht, haar vriendin en tevens haar grootste tegen standster Jolanda Stout jesdijk die bU een uoripe wedstrijd voor Annet ein digde was nu bij de balk haar zenuwen niet de baas zodat zy er tweemaal af ging cn dat kost punten, zij werd vierde achter Petra de Leeuw en Ankie Weststraate van Volharding Goes, de overige jeugdlutnsters van beltasport die allemaal eveneens zeer verdienstelijk turnden kwamen als volgt op de ranglijst te staan trudie de Jongste zesde, Joke Roskam zevende, Sylvia v. d. Sterren negende, Ingrid Olyhoek tiende, Bianca Vermeulen tuiaaf/de en Kline Sprengelmeier negentiende. 12. „Dat kan alleen maar dat geboefte van Ragnar zijn!' 'denkt Eric grimmig, terwijl hij voorzichtig boven het boord gluurt. Nahenah cn de gewonde krijgers staan vlak in zijn na bijheid. gereed om de achtervolgers op een lading pijlen tc vergasten. Dan beweegt er iets tussen de struiken cn als Eric dc gevederde helm ziet, welke een dor naderende krijgers draagt, rijst hij met een kreet overeind. ..Ragnar de Rode! Ahéé! We zijn vrienden!" De troep ongeschoren, haveloze mannen aan de bosrand staal bij het horen van deze woor den stokstijf en met duidelijke argwaan stiJ. Snel springt dc Noorman aan boord en be duidt zijn twee krijgers de bogen te laten zak ken. „Bergt die wapens op. mannen!" roept hij, „ik ben een landsman. Toen ik je helm zag, meende ik Ragnar de Rode voor te heb ben", richt hij zich tot de grote kerel, die de verfomfaaide resten van oen vedertooi op zijn helm dra „Nu, wat dan nog? Wol heb jij met Ragnar te maken? gromt deze wantrouwend. ..Hoe kom je 7.0 ver van huis in ie eentje? Kom eens een eindje dichterbij, kameraad, dan kan ik je beter zien". Hoewel geen der mannen aanstalten maakt de wapens op te steken, treedt Eric onver schillig nader. Achter hem slaan Nahenah en zijn krijger de troep bewegingloos gade. „Wat heb jij te maken met Ragnar de Rode, makker?" herhaalt dc man met de gevederde helm - kennelijk de aanvoerder zijn vraag op weinig vriendschappelijke toon. „Is die roodharige schurk soms ook in de buurt? Het zou mc niks verwonderen, want jij moet toch ergens vandaan gekomen Zijn, denk ik zo". Dan trekt er eensklaps een scheve grijns over zijn stoppelige gezicht. „Nnneeehet zou mc niks verwonderen, als goeie Ragnar hier ook ergens uithangt, zeg ik, want hij heeft vaker me je samengewerkt, als het zo uitkwam, is het nietkoning Eric?" Scherp kijkt Eric dc spreker in het grijn zende gelaat cn zijn spieren spannen zich

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 5