vrfvang/eA Borsboom b.v. gaat antiek en oude kunst verkopen aan Havenplein 18 deurloo 4 In gerestaureerd monumentenpand De radipvakaturebank Delta Sport-turnster Sjoukje Koster beste Zeeuwse turnster „Blijf van m'n lijf" INGEZONDEN STUKKEN Blauwe jeans onze omzet uw voordeel STREEK/NIEUWS Vreemde hoos te Kloosterzande Zwart-rijders in Rotterdam Buitenlandse artsen in Nederland DEN HAAG, 18-4. De rudiovakatu- rebank (RVB) helpt elk jaar 2400 tot 3400 mensen aan een baan. Dit is de conclusie van hel Bureau Synthese, dat vorig najaar hiernaar een onder zoek deed voor het ministerie van sociale zaken. Het bureau heeft voor het onderzoek 234 werknemers en 294 werkgevers ondervraagd. Uit de cij fers blijkt dat naar verhouding meer sollicitanten (één op elke vier) via de RVB dan via andere media (één op élke zeven) een baan kreeg. GYMNASTIEK AMSTERDAM, 17-4. Vrouwen mishandeling is'een universeel pro bleem, dat vooralsnog nergens ter wereld adequaat wordt opgevangen. De bestrijding ervan komt neer op een handjevol partikuliere opvang tehuizen, die onvoldoende zijn uitge rust om dé stijgende toeloop op' te vangen. Overheidssteun is een zeldzaam heid: als ze al wordt verleend gaat dat gepaard met allerlei voorwaar den. waaraan de huizen niet kunnen of willen voldoen. Dat zijn de bevipdingen van twee honderd vrouwen, die het afgelopen weekeinde ervaringen hebben uit gewisseld op een internationale kon- ferentie over vrouwenmishandeling, die door de Amsterdamse slichting ..Blijf van 'm'n lijf'' was belegd. De vrouwei) vertegenwoordigden 54 op vangtehuizen in dertien landen. De bijeenkomst had ditmaal nog een oriënterend karakter. In de toekomst hopen de vrouwen tot een vorm van gezamenlijke aktie te komen. „Flitsen" uit hel buitenland BOCHUM. De Sowjets kunnen zelf de neutronenbom maken zo zij deze niet reeds in hun bezit hebben. Dit heeft de directeur van het observa torium en het instituut voor ruimte onderzoek in Bochum (West-Duits- land), prof. Heinz Kaminski, maan dag meegedeeld. ASCHAFFENBUKG. De 23-jarige studente Anneliese Michel, die op 1 juli 1976 overleed na een „duiveluit drijving" van negen maanden, was volgens professor dr. Hans Sattes niet van de duivel bezeten, doch leed aan epilepsie. Later kreeg zij reli gieuze waanvoorstellingen. MADRID. Hunosa, de grootste mijnonderneming van Spanje, heeft maandag de komples van haar ko lenmijnen in Asturie uitgesloten. Het merendeel van de 24.000 mijnwer- kers van de onderneming is de vori ge week dinsdag in staking gegaan om kracht bij te zetten aan de eisen voor meer loon en meer verlofdagen. JOHANNESBURG. In het kader van de grote operatie tegen de mis daad heeft de Zuidai'rikaanse politie in de loop van zaterdag en zondag 1.600 mensen aangehouden in de dichtbevolkte wijk Hillbrow in Jo hannesburg. KOEWEIT. Volgens een Koeweits blad heeft West-Duitsland strenge veiligheidsmaatregelen voor vlieg tuigen van de Lufthansa genomen n.a.v. „betrouwbare inlichtingen" dal een internationale terroristische bende van plan is in de komende da gen een van de toestellen te kapen. BEIROET. De olielanden aan de Perzische golf hebben on een confe- rentie in Koeweit besloten op korte termijn maatregelen te nemen om de vervuiling van de golfen hun kus ten tegen te gaan. LONDEN. Een winters landschap van de 17de eeüwse Hollandse schil der Aert v. d. Neer is op Christie's Veiling in Londen voor 190.000 pond (ongeveer 800.000 gulden) van de hand gegaan. De koper was een han delaar uit Zürich. Een werk uit 1625 van Balthasar van der Ast. voorstel lend een boeket bloemen, bracht 90.000 pond (360.000 gulden) op. ■■■.inn iiwtiiiMni»M|.i*Tidaa»gMbt BEIROET. YN-sccretaris-gencraal Kurt Waldhcim is maandag in Bei roet aangekomen voor overleg over de Israëlische terugtrekking uit Zuid-Libanon. MANILLA. Moslemrebellen heb ben de vcrigc week donderdag in het zuiden van de Filippijnen 43 solda ten en burgers om het leven gebracht zo heeft het Filippijnse ministerie van defensie maandag bekendge maakt. ATHENE. De Frans-Roemeense auteur Eugene Ioncsco heeft gewei gerd het voorzitterschap van een internationale schrijvérsbij eenk omst in Athene op zich te nemen. ..Ik leidt geen politicbijecnkcmsten. De schrijvers uit hc-t Oostblok zijn dooi de pclitic aangesteld", zo motiveerde hij zijn weigering. TEL AVIV. BEIROET. VN-secre- laris Waldhcim is maandag uit Bei roet in Tel Aviv aangekomen om aan te dringen op een snelle terug trekking van eie lM"aeIische invasie- troepen uit het zuiden van Libanon. MADRID. Spanje heeft besloten een medewerker van dc ambassade van dc Sowjet-Unie in Madrid uit te wijzen omdat hij zich aan spionage bezondigd zou hebben, zo is in offi ciële kringen in de Spaanse hoofd stad vernomen. Het betreft een ad viseur van de ambassade. Vuri Isaev. WALVISBAAI. De diepzeehaven Walvisbaai. een Zuidafrikaanse ex clave aan de kust van Namibië (zuidwest-Afrika) is een van de gro te twistpunten in de besprekingen over de komende onafhankelijkheid van Namibië. BRUSSEL. 18-4. Een plotselinge wilde staking van het personeel van het openbaar vervoer in dc Brus- selsp agglomeratie heeft dinsdag ochtend in de Belgische hoofdstad een chaotische toestand doen ont staan. Sjoukje Koster Z1ER1KZEE, 15-4. Afgelopen za terdag heeft de bijna onaantasbtare Annelies Clarisse uit Vlissingen het hoofd moeten buigen voor de Delta- spert turnster, Sjouke Koster. Al twee jaar lang was het-steeds Annelies die eerste werd op wed strijden' ma'ar ,nu is hot bewezen, dat Sjoukje colt terug weet te vechten. Nadat enige tijd terug Sjoukje met haar trainster Ria Kosters begonnen is de oefeningen te verbeteren, nieu we onderdelen in te lassen enz. kwam Sjcu'kje zodoende beter voor bereid in 'het strijdperk. Niettemin moest zij na twee onderdelen bijna een half punt goedmaken, hetgeen dan ook prompt gebeurde bij de brug ongelijk. Met een sublieme oe fening waar letterlijk niets op aan te merken viel, verkleinde Sjoukje haar achterstand tot vijfhonderdste punt, 't laatste toestel de balk moest dus nu de beslissing brengen en ook hier haalde Sjoukje keihard uit. want als eerste Zeeuwse turnster spreng zij cp dit toestel een flick - flack zodat cck dit toestel voor Sjoukje winst bracht. Sjoukje be haalde 34.75 en Annelies kwam tot 34.35. De overige Deltasport dames Ani ta Does en Anja van Iwaarden zou den in dit spektakel bijna vez-geten worden ook zij turnden een zeer goe de wedstrijd. Anita Does werd ach ter Annelies Clarissen derde met 31.15 en Anja van Iwaarden vierde met 29.45. KOEWEIT. Een gi-oep Arabische investeerders die twee jaar geleden het luxueuze Londense Dorcester- hotel okcht, heeft nu de onderhan- delingen voor het kopen van hotel Ritz in Parijs afgesloten. Dit heeft het Koeweitse blad Ai-Siyassah maandag gemeld. De groep zou naar verwacht werd 30 miljoen dollar voor het hotel betalen. Oproep De Nederlandse Vereniging lol Be scherming van Dieren, werkgroep Schcuwen-Duiveland. doet een be roep cp de bevolking. Als u iets weg te geven hebt. bijvoorbeeld boeken, speelgoed, enz. voor de rommel markt die plaats vindt cp één mei op het Haven plein, houden wij ons aanbevolen. De opbrengst hiervan is bestemd voor het noodlijdende dier en het toekomstige dierenasiel. Want daar is dringend behoefte aan. Helpt u ons? Verzacht het dierenleed. U kunt het inleveren bij: H. J. Dorreman, Varrcmarkt 4, Zierikzee, tel. 3433. J. Struijk. Hoge Molenstraat 45. Zie rikzee. M. Snijders. Pieterseliestraat 31, Zierikzee. tel. 4826. Bij voorbaat dank. H. J. Dorreman Zierikzee KERKNIEUWS Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen tc Harkema: I. Popping. Assen: tc Oud-Vossemecr: Th. W. H. van der Heijden. Zalk en Veecatcn: te Aalburg (toe/..): C. van den Bergh, Rotterdam-Zuid, die bedankte voor Middelharnis: te Hasselt (Ov.) (tocz.): L. Schaap, Eemnes-Buitc»; Kinderdijk: A. van Brummelen, Huizen. Aangenomen naar Wattwil (Wit/) (St. Callen Evang. Ref. Kirche): M. van den Bosch. Enschede die be dankte voor Amersfoort. Bedankt voor Leerdam: E. J. Rietveld. Terneuzcn; voor Wouden berg: C. den Boer. Wagcningen: voor de benoeming als hulp-predi kant tc Vriezenveen: de heer J. D. Heikamp. Driedorp. Gereformeerde Kerken Beroepen te Mariönberg: drs. S. Poelman, kandidaat aldaar, die dit beroep heeft aangenomen: te Woer den: H. E. Bijleveld. IJlst; te An- dijk: H. J. J. Witte, AHevcer; te Leeuwarden (Oostcrkerk): M. I'. v. d. Kruk, Wccsp; tc Wcstzaan (Her vormd-Gereformeerde kombinnt ic) J. P. Schouten, kand., Amsterdam, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar Emmen: drs. G. Olthof. Silvolde-Gendringen. Benoemd tot sekretaris voor ont- wikkelingssamenwering van de Ge- refoi-meerde Kerken: drs. J. H. Schravesande. leraar godsdienst en maatschappijleer aan het Joh. Cal- vynlyceum te Kampen. Beroepbaarstelling: Door de klas- sis Hardenberg is préparatoir ge ëxamineerd en beroepbaar gesteld: drs. S. Poelman, Oudewcg 2» te Ma riönberg. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Aangenomen naar Groningcn- Noord: J. A. van der Velden. Rou- veen. die bedankte voor Amstel veen-Mijd recht. Christelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Haarlem-C: W. Quist. 's-Gravenhage-Rijswijk; tc Dok- kurh: A. Bijkerk. Aalten: te Bun- scholen (2de predikantsplaats): A. Baars. Urk. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Hilverum: J. Mol. Rijssen. die bedankte voor Katwijk aan Zee. Evangelisch Lutherse' Kerk Beroepen te Ede: R. v. cl. Berg, proponent te Dicmen. Gerei. Gemeente Nieuwerkerk. donderdag 20 apr: 19.30 uur. ds. A. Bac. Ousterland. Christelijke Gereformeerde Kerk Beroepen te Zierikzee: J. Kievit tc Ermelo. Advertentie ••eon on '0 2890 ZIERIKZEE, 18-4. Opnieuw zal t>r ecu antiekzaak «e- vestigtl zijn in het pand aan het Havenplein 18, waar in voorheen de familie Murk woonde. In het fraaie gerestaureerde pand zal op donderdag 27 april Borsboom B.V. de verkoop ter hand nemen van antiek en oude kunst, waaronder meubelen, schilderijen en perzische tapijten. „Bijzonder trots zijn we op dit pand", zo kondigt de heer Borsboom aan, die het resultaat van de restau ratie verder .geweldig" noemt. Die restauratie duurde ruim een halfjaar en werd uitgevoerd door aannemers bedrijf Ligtendag uit St. Philipsland, schildersbedrijf Koster uit Zierikzee en elektriciteitsbedrijf Lievense. Ar- chitekt was de heer Tieleman en de supervisie kwam van Monumenten zorg. Meubelen cu aardewerk In de nieuwe zaak wordt een aparte afdeling ingericht voor meubelen, eethoeken en salontafels, die van an tiek 300 jaar oud eikenhout zijn ver vaardigd. Deze meubelen zijn ook in afwijkende maten leverbaar. Verder gaat Borsboom B.V. aardewerk ver kopen; antiek aardewerk, maar ook nieuw van de „Porceleyne Fles" in Delft. Tijdens de opening op donder dag 27 april en de dagen dat „open huis" wordt gegeven op vrijdag 28 en zaterdag 29 april, zal een schilder van de „Porceleyne Fles" in de zaak een demonstratie geven van het Voor 30 jaar ADVERTENTIE. Personeel ge vraagd in doktersgezin een hulp in de huishouding, intern, loon 15, tot 17,50 per week. HAAMSTEDE. In de onlangs ge houden vergadering der Vereniging van Oud-leerlingen der Fruitteelt- school te Wilhelminadorp is een sub-afdeling van de vereniging voor Schouwen-Duweland opgericht be staande uit oud leerlingen vein de fruitteeltschool te Haamstede. NIEUWERKERK. In café cle La ter werd door de burgemeester als voorzitter van het N ederlandsche Roode Kruis in tegenwoordigheid van enige bestuursleden en leclen van de plaatselijke commissie de Roode Kruis-colonne geïnstalleerd. BRU1NISSE. Met ingang van 20 april wordt het verbod om kreeften te vissen weer opgeheven, wat dus betekent dat van clie datum de vis- erij weer mag worden uitgeoefend. RENESSE. Voor Renesse, waar het strand van de directe omgeving der dorpskom ligt blijkt deze zomer een massale belangstelling te be staan. Het aantal binnengekomen aanvragen voor pension en kampe ren is zeer groot. BRUINISSE. Het is nu wel zeker dat binnen afzienbare tijd weer een der door de oorlog geslagen gaten in de bebouwing van onze gemeente weer gedeeltelijkbebouwd zul wor den nl. in de Korte Ring. S1RJANSLAND. Hel uurwerk van de torenklok is door energiek werk van de smicl alhier uit haar winterslaap van gedurende een half jaar gewekt en weer opgang ge bracht, waardoor in een grote be hoefte is voorzien. ADVERTENTIE. Morris perso nenauto's. In vrije keuze uit voor raad leverbaar. Ook M.G. kan weer op korte termijn worden geleverd. Morris 8 30 p.k., 4 cylinder, ver bruik 1 14 3970. Morris 10 37 p.k.. kopklepmotorverbruik 1 11. 4620—. werk, dat aan het eindresultaat van een stuk aardewerk voorafgaat. Opening Borsboom B.V. heeft achttien jaar ZIERIKZEE Diskussieavond in het vrouwencafé Dinsdag 25 april wordt er in het Vrouwencafé Zierikzee (in dc „Witte Raaf" aan de Lammermarkt) een dis- kussie-avond gehouden met als the ma „Ouder worden". Dc gedachte aan ouder worden vervult iedereen met angst en on behagen. Voor vrouwen komt daar nog eens een extra faktor bij van wege het minder aantrekkelijk wor den van hun uiterlijk volgens dc normen die in onze samenleving gel den. En vrouwen worden nu eenmaal in de eerste plaats op hun uiterlijk beoordeeld. Of niet soms? Waarom doen vrouwen zoveel moeite om hun rimpels weg te werken? Over deze cn soortgelijke vragen wordt dins dagavond gepi-aat. Daarna is het ca fé ook weer toegankelijk voor de uitsluitend gezelligheidzoekende be zoeksters. De werkgroep hoopt op een breed skala van leeftijden bij de deelneemsters aan de diskussie. BRUINISSE Vrouwenvereniging „Helpt Elkander" De Hervormde vrouwenvereniging „Helpt Elkander" komt heden (dins dagavond 18 april) weer bijeen in het Nederlands hervormd vereni gingsgebouw aan de Deestraat. De plaatselijke predikant, ds. R. H. M. de Jonge zal het tweede gedeelte verzorgen en spreken over het on derwerp „Het £èbed". Voor tijd zie agenda. KLOOSTERZANDE, 17-4. Maan dagmiddag is in het Zeeuwsch- vlaamse Kloosterzande het dak van het sociëteitsgebouw van de hand- boogschietveéeniging op' onverklaar bare wijze de lucht ingevlogen. De len van het tien bij vijfentwintig meter grote dak werden veertig tot vijftig meter dc lucht ingeslingerd. Resten van het dak werden in de verre omtrek aangetroffen in bomen en struiken. Volgens de brandweërkomman- dant van Kloosterzande moet een windhoos de oorzaak zijn geweest omdat uit een onderzoek is geble ken dat ér zich geen explosie in het gebouw heeft voorgedaan. Op het moment dat het dak dc lucht in vloog was het windstil en hebben getuigen een zwarte slurf-achtige wolk waargenomen. Het K.N.M.Ï.. dat een onderzoek instelt acht het ook mogelijk dat het gebouw door een windhoos' zijn dak is kwijt ge raakt. een zaak in Vlaardingen gehad in bloemsu rkunst en antiek. Privé had dt tamilic al negen jaar een huis op Schouwcn-Duiveland. Twee jaar ge leden opende mevrouw Borsboom te Renesse aan de Lange Rèkc een win keltje in antiek Deze zaak is echter alleen 's zomers geopend. De vestiging op Schouwen-Duive- land beviel echter zo goed. dal een pand in Zierikzee werd gezocht, liefst in het hartje van de stad. Dat lukte en mondde uit in de vestiging van Borsboom B.V. Antiek en Oude Kunst aan het Havenplein. De zaak zal officieel door wethouder C. Bij de Vaate, loko-burgemeester van Zie rikzee, worden geopend. Mevrouw v. cl. Hove doopt hier met een zwierige zwaai ,.De Opkikker de reddings-boeienboot, een nieuwe aanwinst van watersportvereniging Brouwershaven. Dal gebeurde za terdag bij gelegenheid van de ope ning van het jeugd-zcilseizoen. DEN HAAG, 17-4. Van alle negen EEG-staten is Nederland het land waar zich de meeste buitenlandse artsen hebben gevestigd: 212, tegen 69 in West-Duitsland. Dit blijkt uit het antwoord van de Europese Com missie, het „dagelijks bestuur" van de Gemeenschap, op vragen van een socialistisch lid van het Europees parlement, de Luxemburger Willy Dondelinger. Op 20 december 1976 is een EEG- regeling over de zogenaamde vrije vestiging van artsen van kracht ge worden. In oktober .1977 hadden zich veertig buitenlandse artsen in België gevestigd, elf "in Denemarken, 57 in Frankrijk (van wie dertien Fransen van oorsprong waren of de Franse nationaliteit hadden verkregen), een in Ierland, zeven in Luxemburg en 29 in Engeland. Over Italië zijn geen gegevens bekend. ROTTERDAM, 17-4. In samenwer king met het gemeentelijk vervoer bedrijf R.E.T. heeft de Rotterdamse politie in de tramlijrien 1 en 4 een grootscheepse- speuraktie naar ..zwartrijders" gehouden. In totaal werden 85 personen betrapt, die zon der (geldig) kaartje mee reden. Op het Kruisplein moesten de zwartrij ders uitstappen om daar een fikse boete te betalen. Degenen die onvoldoende geld bij zich hadden om de boete te kunnen betalen en zich niet konden legitime ren werden in een politiebusje naar het bureau afgevoerd. j Val van ijsblok CAMBRAl, 71-4. Ecu blok y ijs van 20 kilo is uil ecu hel- 2 i* clere hemel naar beneden ge- 2 1 komen in- het Franse Cam- 2 i1 brai. Het blok miste op nekele 4 meters na een groep spelende kinderen. 2 Geleerden staan voor een raadsel want hagelstenen heb- 2 ben meestal niet een der ge- f lijke omvang en het ijs clai 2 zich op vliegtuigvleu-gels 2 vormt, is meestal evenmin zo omvangrijk. In dezelfde om- geving kwam begin maart een f ijsblok van 25 kilo naar bene- 2 den. Ook toen was de lucht helder. X

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1978 | | pagina 4